Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Michalkiewicz dla Kresów.pl: Amerykanie testują wiarygodność sojuszniczą Polski

Posted by Marucha w dniu 2016-06-24 (piątek)

„To jest kontyngent symboliczny. Stany Zjednoczone dałyby sobie radę i bez nas. To jest test na wiarygodność sojuszniczą Polski” – Stanisław Michalkiewicz w rozmowie z Kresami.pl komentuje decyzję rządu PiS o wysłaniu kontyngentów wojskowych na Bliski Wschód.

Zdaniem Stanisława Michalkiewicza, niewątpliwą przyczyną decyzji o wysłaniu polskich żołnierzy i myśliwców F-16 na Bliski Wschód jest intencja rządu polskiego: „to albo odgadywanie myśli naszego najważniejszego sojusznika, albo wykonywanie polecenia, które nam wydał lub zasugerował”.

„To jest tylko taki test na spolegliwość Polski wobec Stanów Zjednoczonych. Polska wykona to, o co USA ją poproszą” – uważa Michalkiewicz. Dodaje, że nie jest to nic złego, bo USA są naszym najważniejszym sojusznikiem. „Takiego sojusznika trzeba szanować i starać się wyświadczać mu pewne przysługi, ale oczywiście nie za darmo” – zaznacza publicysta.

Jego zdaniem, skoro rząd zgodził się już na wysłanie wojsk do walki z ISIS, to powinien przynajmniej jedną sprawę z rządem amerykańskim załatwić. „Stany Zjednoczone nie będą na Polskę nigdy wywierały żadnych nacisków ws. realizacji żydowskich roszczeń majątkowych. To powinniśmy załatwić, bo inaczej jest to po prostu głupstwo. Robienie takich przysług za darmo jest po prostu niemądre” – uważa Michalkiewicz. Według niego, powinno to zostać zrobione „w taki sposób, żeby cała Polska i cały świat o tym wiedzieli”.

W kwestii potencjalnego ryzyka tej decyzji w kontekście zbliżającego się Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży w Polsce Michalkiewicz zwraca uwagę, że w polityce zawsze istnieje ryzyko. „Jeżeli ktoś chce prowadzić politykę, to musi być przygotowany na ryzyko” – zaznacza. „Byłoby niedobrze, gdyby rząd polski kierował się lękiem przed tym, jaką krzywdę mogą nam zrobić dżihadyści. To oni powinni się bać nas, a nie my ich” – mówi Michalkiewicz.

Zdaniem publicysty, wysłanie polskiego kontyngentu do Kuwejtu i Iraku nie przyczyni się do zmiany sytuacji militarnej. „To jest kontyngent symboliczny. Stany Zjednoczone dałyby sobie radę i bez nas. To jest test na wiarygodność sojuszniczą Polski” – stwierdził Michalkiewicz. „Moim zdaniem Polska powinna pozytywnie na to odpowiedzieć, natomiast powinna poprosić USA o tę przysługę wzajemną, o której mówiłem” – dodał.

W miniony weekend prezydent Duda podpisał postanowienia o użyciu dwóch Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve w okresie od 20 czerwca do 31 grudnia tego roku. Łącznie chodzi o 4 samoloty F-16 i ok. 200 żołnierzy i pracowników wojska, z czego większość z nich wraz z myśliwcami ma trafić do Kuwejtu.

Z kolei do Iraku pojadą siły wydzielone z Wojsk Specjalnych. Wesprą one działania Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim. Ich misja ma mieć charakter szkoleniowo-rozpoznawczy, bez angażowania się w działania zbrojne. Po decyzji prezydenta, na portalach społecznościowych pojawiły się wpisy grożące Polsce, autorstwa osób powiązanych lub sympatyzujących z ISIS.

KRESY.PL / mt
http://www.kresy.pl

Komentarzy 66 to “Michalkiewicz dla Kresów.pl: Amerykanie testują wiarygodność sojuszniczą Polski”

 1. Zerohero said

  Po pierwsze: nie na wojnę z ISIS. To przecież amerykański twór dający uzasadnienie do ciągłego mieszania w regionie.

  Po drugie: To nie jest żaden test USA, a polityka globalistów w myśl której na wrogów Rządu Światowego idzie cała koalicja podbitych wcześniej państw. Jugosławię bombardowałą koalicja, sankcje na Iran czy Rosję przyjmuje jednomyślnie cała koalicja, na Irak szła koalicja itd.
  Do Syrii jadą nawet Norwegowie.
  W Iraku byli Japończycy, Gruzini, Ukraińcy…

  Wszyscy są k..wa „testowani”.
  Tylko Ameryki nikt nie wytestował.

  Bardzo niedobrze gdy jeden ośrodek władzy zaczyna dysponować na posyłki taką masą narodów. Władza absolutna demoralizuje absolutnie.

 2. GonDar said

  Pracuj, kupuj, konsumuj, umieraj.
  To daje USA.
  Ma ktoś alternatywę?
  A co do roszczeń: żymianie dostaną. Bo ci „nasi” to przegłosują albo już im dają. Ziemia dla Zwiazków Wyznaniowych za przysłowiową złotówkę.
  Ten Michalkiewicz tak sączy po kropelce „polski asemityzm”. Larum podnieście.
  A dlaczego ludzie się w parafiach nie organizują i nie kupują gruntów?
  Czemu Kościół milczy?

 3. Lily said

  Najpierw wymyslaja wroga,a potem z nim walcza.
  W tym wszystkim, chodzi o wladze i pieniadze,a
  jednoczesnie wciaganie do tego swoich marionetek.
  „Wasza wojna,jest nasza wojna”,oswiadczenie
  mentora,dzisiejszego prezia.

 4. rola said

  …wyłazi szydło z Michalkiewicza. Uwodził mnie swym humorem, no ale ile można eksploatować Szpotańskiego. Daje znać o sobie dementio senilis . Otrząsnąłem się i ujrzałem jeszcze jednego manipulatora. I to ciągłe gaworzenie że Polska winna za swą służalczość wobec USA domagać się od nich rekompensaty finansowęj , jakby nie wiedział że to właśnie Polska „pożycza ” Stanom co roku kwotę o której bredzi redaktor. Oślepł na starość (mój rówieśnik)

 5. Marucha said

  Re 4:
  Michalkiewicz dobrze pisze.
  Jak już się zostało amerykańską kurwą, to przynajmniej trzeba żądać dobrej zapłaty.

 6. konfuzjusz said

  Trzeba jakos sie pozbyć tych starych efszesnastek. Nadarza sie okazja. Może jakiś turek zestrzeli z wiatrówki i będzie spokój.

 7. konfuzjusz said

  Amerykańska kuwra ma dobrego alfonsa, który pilnuje żeby była zapłata.

 8. konfuzjusz said

  Cha, cha! Konfuzjusz skonfundował system wordpressa i go nie zablokowało za słowo kuwra.

  (przepraszam za dygresję, ale przynajmniej sie pośmiejmy)

 9. watazka said

  Michalkiewicz klamie, albo angielskiego nie zna.
  Amerykanie podaja, ze to Polska poprosila USA o bazy w Polsce. Mysle, ze nie bardzo musiala prosic.
  Z jednej strony PiS i reszta idiotow opowiada, ze Polska jest krajem suwerennym a z drugiej strony Michalkiewicz sie blazni, ze „Polsce zasugerowano” szkolenie muzulmanow jak zabijac muzulmanow w Kuwejcie i Iraku.

  A ta „globalna koalicja” to tworzenie NWO, co pan Michalkiewicz wyraznie popiera.
  Wojska NATO w Polsce sa nie przeciwko dzihadystom, tylko przeciwko Rosji
  Duda nie mial prawa jednym podpisem, bez zgody sejmu wysylac wojska na front.
  To nie dzihadysci, panie Michalkiewicz. To krytykowanie PiSowskiej samowoli i lamania prawa konstytucyjnego.
  Jeszcze tylko tego brakowalo, zeby Michalkiewicz zdradzil polityke PiS: wszyscy ktorzy krytykuja PiS uwazani sa za dzihadystow.
  Belkot, czy wylozenie filozofii PiS??

  Juz lepiej, zeby ten artykul pan Michalkiewicz w ogole wycofal z obiegu.
  To naprawde wstyd. Jezdzil po swiecie i namawaial, zeby Polacy glosowali na PiS. Teraz tez agituje – to nie publicysta. To agent PiSu.

 10. watazka said

  Co to jest „wiarygodnosc sojusznicza”??

 11. adsenior said

  Jacy oni wiarygodni, jako sojusznicy, to udowodnili nam w Jałcie!

 12. Wojtek said

  Nawet nie o Irak tu chodzi… W rzeczywistosci jankesi oraz ich psy i kundle różnej maści przygotowują się do zniszczenia Syrii i obalenia rządu Baszara Asada. Jeżeli Polska weźmie udział w rzezi Syrii, polski rząd oraz prezydent stana sie zbrodniarzami wojennymi.

 13. Polski Żołnierz jedynie POTRZEBNY nekonom z USA do POZOROWANIA "wojskowej operacji MĘDZYNARODOWEJ" i tuszowania IMPERIALIZMU USA ! said

  Żądanie przez awanturniczą żydo-masońską MELINĘ „Biały Dom” o wysłania do Kuwejtu i Iraku dwóch Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji „Inherent Resolve” w okresie od 20 czerwca do 31 grudnia tego roku ZOSTAŁO USTALONE zaocznie 1 grudnia 2015 roku w Waszyngtonie w trakcie dyskusji połączonej izby Kongresu, Senatu USA, Ministra Obrony USA i jeszcze paru najważniejszych generałów US Army.
  NIESTETY ale w durnowatej III RP dosłownie NIKT NIE umie śledzić i obserwoawać KULISÓW egoistycznych ustaleń i decyzji rządzących NEKONÓW z USA, które nawet zapadają publicznie przed kamerami specjalnej TV C-SPAN, która jest dostępna dla publiki za opłatą.

  Otóż pan S.Michalkiewicz się MYLI w swoich domysłach „jakoby testowania lojalności” czyli domniemanego POWODU wysyłania Polskiego Wojska w 2016 roku do Kuwejtu i Iraku.
  Otóż w tym wszystkim chodzi imperialistom amerykańskim, aby ta „operacja wojskowa” FAKTYCZNIE amerykańska US Army w okolicach Syrii w drugiej połowie 2016 roku propagandowo WYGLĄDAŁA, że to jest „MEDZYNARODOWĄ” a nie amerykańską, dlatego imperialny Pentagon WYMUSIŁ UCZESTNICZENIE za pomocą tzw. „dyplomacji amerykańskiej” na kilku WASALNYCH durnowatych krajach wojskowo NIE znaczące uczestnictwo w tej AMERYKANSKIEJ wojskowej operacji.

  Na IDENTYCZNEJ zasadzie agresywny imperialny Waszyngton w 2003 roku WYMUSIŁ też uczestnictwo wielu innych WASALNYCH dla USA krajów w NAPADZIE na Irak i Afganistan, aby to też IZULORYCZNIE wyglądało, że to jest „wojskowa operacja MĘDZYNARODOWA” (czyli z poparciem NIBY całego świata) w celu ZATUSZOWANIA awanturnictwa imperialnego NEOKONÓW z USA !

  Oto szczegóły DLACZEGO w drugiej połowie 2016 roku te rządzące GŁUPTASY z Warszawy z PiS-u POMIATAJĄ Polskim Żołnierzem:

  Większość operacji i NAPADÓW wojennych przez zabijaków z Waszyngtonu na mniejsze kraje jest wcześniej dyskutowana na specjalnych naradach w Kongresie i Senacie USA, nazywanych „Hearing” czyli „PRZESŁUCHANIACH” na które są zawołani przed oblicze Parlamentarnej Komisji Wojskowej sprawującej NADZÓR finansowy/polityczny ponad US Army.

  Na takie „PRZESŁUCHANIE” są zwołani wszyscy najważniejsi generałowie i minister obrony USA tzn. Defense Secretary, którym jest obecnie Ashton Carter itp.
  W trakcie takiego przesłuchania-dyskusji wojskowych i politykierów z Kongresu/Senatu jest generalna wypracowywana STRATEGIA wojskowa i polityczna do przeprowadzenia wojennych operacji przez US Military.

  Te przesłuchania w przed połączoną izbą Parlamentu USA można ogladac na żywo na specjalnym PŁATNYM kanale telewizji rządowej o nazwie C-SPAN(ma 5 kanałów). Te nagrania są archiwowane i można je też oglądać na Internecie w późniejszym czasie dla zainteresowanych.

  Otóż 1 Grudnia 2015r. odbyło się takie przesłuchanie o nazwane:

  „Military Operations Against ISIS” które oglądałam(trwało 3.5 godz).

  Na tym przesłuchaniu Kongresmen z Stanu Ochio Brad R. Wenstrup(U.S. Representative, R-OH) i Defense Secretary Ashton Carter, Joint Chiefs of Staff Chair General Joseph Dunford STANOWCZO zarządali „politycznego” wsparcia od dyplomacji USA, która wywrze fizyczna i polityczną PRESJE na krajach należących do NATO, które DADZĄ się przymusić, aby oni przysłali po co najmniej kilkudziesięciu żołnierzy i po kilka samolotów, aby ta awantura w okolicach Syrii „WYGLADAŁĄ” że jest „MĘDZYNARODOWA” operacją wojskową(jakoby popartą przez społecznośc międzynarodową …SIĆ!), a NIE „amerykańska kolejną imperialną operacją wojskowa” w Syrii.

  Jeden z kongresmenów z komisji Parlamentu zapytał generałów US Army czy ze strony wojskowej rzeczywiście są potrzebni „pomocnicy” amerykanów, którzy pomiędzy amerykanami się będą jedynie „plątać” a nawet utrudniać operacje US Army.
  Na to odrzekł generał amerykański, że tych żołnierzy z NATO z Europy się UPCHNIE, gdzieś do służb pomocniczych, bo w tym WSZYSTKIM JEDYNIE chodzi o to, żeby dla celów PROPAGANDOWYCH jedynie WYGLADAŁO, że to społeczność „MĘDZYNARODOWA zaprowadza porządek” w Syrii, a nie armia amerykańska … w interesie żydo-NEOKONÓW z Waszyngtonu.

  Czyli udział polskiego wojska w tej NASTĘPNEJ awanturze od strony wojskowej NIE jest potrzeby, a jedynie jest tylko dla celów PROPAGANDOWYCH zmylenia opinii Światowej!

  To „Przesłuchanie-dyskusję” planowanej NAJNOWSZEJ awantury AMERYKAŃSKIEJ pt. „Military Operations Against ISIS” w celu ZESTABILIZOWANIA czy nawet ZNISZCZENIA Syrji możecie przesłuchać i obejrzeć w szczegółach tutaj:

  http://www.c-span.org/video/?401241-1/ashton-carter-joseph-dunford-testimony-military-operations-isis

  POLSKA polityka razem z polskim wojskiem jest traktowana przez rządzących żydo-NEKONÓW w Waszyngtonie bardzo INSTRUMENTALNIE !!!
  Polska i Polski Żołnierz jest traktowany jako taka „ŚCIERA” do wycierania krwawych brudów awanturnictwa imperializmu żydo-NEKONÓW z USA !!

  W trakcie tego „przesłuchania” i „dyskusji” w Parlamencie USA przewija się CAŁY czas wątek WSCIEKŁOSCI wobec Rosji, za to że Rosja PRZEJEŁA inicjatywę polityczno-wojskową w Syrii we wrześniu 2015r. Żydo-NEKONI z Kongresu i Senatu USA w trakcie tych dyskusji są WYRAŹNIE zdenerwowani, WŚCIEKLI , którzy wręcz otwarcie twierdzą, że należy teraz ZAMIESZAĆ jeszcze bardziej w Syrii w celu UPOKORZENIA Rosji przed oczami Światowej opnii publicznej.
  Z tych ich dyskusji oraz retoryki w czasie tego tzw. „Hearing” w dniu 1 grudnia 2015r ta zaplanowana „operacja wojskowa” US Military o nazwie „Inherent Resolve” NIE ma najmniejszego zamiaru rozprawic się z garsującym ISIS, lecz ZABLOKOWANIE stacjonujacych wojsk Rosji, tak aby Rosja NIE była w stanie przywrócić pokoju w Syrii, co ma OŚMIESZYĆ Rosję w oczach opinii Światowej, jako nie zdolnej nie mającej pojęcia w przywracaniu „pokoju” gdzie kolwiek.

  Tą DURNĄ anty-polską bandą aktywistów MNIEJSZOŚCI narodowych trzymających w żelaznym uścisku władzę w Polsce, z tym GŁUPTASEM RUSOFOBEM Macierewiczem i idijotką B.Szydło – oni NIE mają zielonego pojęcia jakie INTRYGI polityczne i wojenne generuje awanturnitwo NEKONÓW z Waszyngtonu w interesie GŁUPIEGO zadufanego żydo-NEKONSTWA jakoby mimo wszystko tylko ONI są JEDYNĄ siłą sprawującą KONTROLĘ nad całym Światem, którym też jakoby MUSI się podporządkować Rosja, Chiny … itd.

  DLATEGO kilka tygodni temu ROZWYDŻONY „Amerykański generał” ten PSYCHOPATA David Goldfein (faktycznie ŻYD amerykański) obecny dowódca sztabu sił powietrznych USA pozwolił sobie na prowokacyjną wypowiedź, że to ON wprowadzi ZAKAZ lotów wszystkich samolotów Rosji nad terytorium Syrii, a jeśli się jakiś samolot Rosyjski tam pokarze w przestrzeni powietrznej Syrii to armia USA takowy ZESTRZELI …

  Poczytaj Tutaj: ” Amerykański generał: USA powinny zestrzeliwać rosyjskie samoloty w Syrii”:

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/18/amerykanski-general-usa-powinny-zestrzeliwac-rosyjskie-samoloty-w-syrii/

  Polski Żołnierz jest chamsko PONIEWIERANY przez OSZOŁOMÓW amerykańskich z Pentagonu, wciągany jako „posłużni IDIJOCI” w awanturnictwie USA.

  Rządzący GŁUPKI „warszawki” absolutnie nie mają pojęcia jak śledzic KULISY egoistycznego chamstwa NEKONÓW z USA, którzy brutalnie URZYWAJĄ Polskiego Żołnierza w swoim żydo-NEKOŃSKIM awanturnictwie światowym z potężną SZKODĄ interesu dla polskiego obywatela i SZRAGANIA opinią instytucji Państwa Polskiego na arenie międzynarodowej !

 14. Jancio said

  Ad. 5 A czy niewolnik może negocjować zapłatę ze swoim właścicielem? Czy pan negocjuje ze swoim psem jakość karmy czy wygody w swoim legowisku?

 15. Anucha said

  Ad: 13

  Polski Żołnierz……

  Nic dodać czy ująć.
  Podpisuję się pod tym obiema rękoma.

 16. Zerohero said

  @10, Watażka

  „Co to jest „wiarygodnosc sojusznicza”??”

  Takie coś istniało pod pojęciem „zobowiązań sojuszniczych” w czasie ataku na Afganistan i Irak. Jest to zupełny bełkot propagandowy. Po ludzku to po prostu oznacza, że globaliści mogą robic co chcą, a kraje które są pod ich butem muszą słuchać aby być „wiarygodne”.

  Przypomnijmy, że USmany mają czelność rozpuszczać w Polsce plotki, że „NATO nas nie obroni”. Oni zobowiązań sojuszniczych nie mają, tak jak Rzym nie miał wobec małych plemion, którymi posługiwał się w licznych kampaniach jako lokalnymi „sojusznikami”.

 17. Firstwiese said

  „Stany Zjednoczone dałyby sobie radę i bez nas”, w zabijaniu dzieci, kobiet i starców są genialni a do tego robią to rękami imbecylnych najemników z całego świata.
  W Syrii, jak do tej pory, siły NEFILIM (NATO) i WATYKANU (ACADEMII – dawniej BLACKWATER) zamordowały grubo ponad 200 000 osób ludności cywilnej, w większości chrześcijan. Wysłanie polskich żołnierzy do Syrii, to nic innego jak wypowiedzenie wojny Syrii przez Polskę. To kolejne złamanie Konstytucji R.P
  Ten pies na krótkiej smyczy, który ma ochronę masonów, sam nim będąc, popiera plany NWO gdyż dzięki temu żyje w dostatku. Michalkiewicz to bydło nad bydłem, który jest tylko po to aby robić z mózgu sieczkę, tubylczemu narodowi.
  Tych 200 bandziorów w polskich mundurach to forpoczta syjonistów chazarskich, bandyckiego ludzkiego g..na, którzy sprowadzają już od wieków nieszczęścia na Polskę!
  PIS i ten ich rezydent dokończą „wyżynanie watahy” czego nie zdążyli zrobić mordercy z PO.

  Oto kilka przykładów (p)rezydenckich, ludobójczych decyzji:

  – podpisał ustawę z dnia 30 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji – haracz od każdego na radio i telewizję, nawet ślepy i głuchy będzie musiał płacić,
  – zaapelował do NATO (styczeń 2016), aby sojusz po swoim lipcowym szczycie zwiększył swoją obecność w Europie Środkowej, w tym w Polsce, (kwiecień 2016) Przebywający w USA prezydent Andrzej Duda oświadczył, że Amerykanie poinformowali go, że wyślą do Europy Środkowo-Wschodniej pancerną brygadę uzbrojoną w najnowocześniejszy sprzęt,
  – mimo apelu rodziców podpisał (luty 2016) ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Pozwala ona na nieograniczone finansowanie i rozszerzanie listy szczepień obowiązkowych, co oznacza; ZBRODNIĘ LUDOBÓJSTWA!
  – w maju w Polsce rozpoczęła się budowa bazy obrony antyrakietowej USA. Polska, która dobrowolnie godzi się na powstawanie amerykańskich baz i więzień CIA na swoim terytorium, stawia się w jednym szeregu z failed states, państwami upadłymi, które są nie tylko pionkiem w amerykańskiej grze interesów, ale i najbardziej żałosnym poletkiem szachownicy,
  – podpisał nowelizację ustawy (maj 2016) o zasadach pobytu oraz przemieszczania się wojsk obcych na terytorium Polski. Nowelizacja zakłada m.in. możliwość nadania siłom obcych państw takich samych uprawnień jak te, które przysługują polskiej armii. Decyzje będzie o tym podejmował prezydent na wniosek szefa MON, po uprzedniej zgodzie premiera. Tym samym nie jest tu wymagana zgoda Sejmu. DYKTATURA!
  – podpisał ustawę „antyterrorystyczną” i na nic zdały się setki apeli, które otrzymał od obywateli zaniepokojonych ustawą. Prezydent, podobnie jak wcześniej posłowie i senatorowie, zignorował też długi szereg argumentów, które padły zarówno w Parlamencie, jak i podczas obywatelskiego wysłuchania. Przepisy niosą z sobą liczne zagrożenia dla prywatności, wolności słowa oraz równości wobec prawa. PATRIOT ACT!

  A minęło dopiero pół roku!!!

 18. hedelix said

  Facet ma tyle lat i przeszedł tyle chorób i napisał tyle bzdur, że na starośc zostało mu pisanie prawdy i tylko prawdy . Jakos tego nie rozumie. Nie da się lawirować między rządzącymi bolszewikami a prawdą. Kaczorydzykowy instrument.

 19. Zerohero said

  @13, Anucha

  Zgadza się. Bardzo wartościowy komentarz. Duuuuużo bardziej wartościowy od głownego wpisu relacjonującego „co pan Stanisław ostatnio powiedział”. Pan Stanisław mógłby się wiele nauczyć od autora (autorki?) tego komentarza.

 20. Lily said

  Re 14;Jancio
  To prawda, aby niewolnikowi cos”dac”,najpierw
  trzeba mu cos zabrac.

 21. rola said

  @5,@ 17 W swej łagodnej ocenie Michalkiewicza Pan Gajowy podnosi aspekt finansowy kurewstwa, ja zaś podnosiłem nie tyle moralny co kierunku przepływu płatności (stara k… płaci alfonsowi).
  Pan Firstwiese negliżuje rolę Michalkiewicza dosadnie pod czym ja podpisuję się , choć z dawnego sentymentu chciałem tego typa (Michalkiewicza) tłumaczyć demencją starczą lub ślepotą. Pan First sytuację wyjaśnił. Podziękowanie!

 22. NICK said

  Gospodarz. (5).
  Znaczy prostytuujmy się po cenie?
  TO napisał S.M.

 23. Marucha said

  Zaczęła się nagonka na Michalkiewicza. Pozbawiona wartości merytorycznej (Hedelix #18, Rola #21), słabo merytoryczna (Rola #4, Watażka #9 ) albo wręcz idiotyczna (Gondar #2).

  Chciałbym, aby każdy z Was zrobił tyle dla oświecania Polaków, co Michalkiewicz. I ryzykując tyle, co Michalkiewicz. Nie sztuka pisać to i owo na forach…

  Chcielibyście, aby pisał dokładnie o tym, co chcecie i w taki sposób, jak sobie tego życzycie?

  Śmieszą mnie opory moralne przed żądaniem odpowiedniej zapłaty od Amerykanów. Czy myślicie, że jak dziwka daje dupy za darmo, to zdejmuje to z niej odium kurewstwa? Nie, nie zdejmuje – za to piętnuje ją dodatkowo znamieniem głupoty. Tak to jest z Polską.

  Mnie bardzo się podobało u Michalkiewicza zajęcie właściwej postawy wobec Ukrainy i Rosji.

 24. Miet said

  Ad.23.
  Jak to się mówi Gospodarzu – nic dodać, nic ująć.
  Poznałem Michałkiewicza osobiście w San Francisco i jestem z tego dumny.
  To wspaniały Polak, mądry i mistrz w swojej profesji. Ci, którzy tutaj chcą mu czymś przywalić, ośmieszają się tylko i nawet nie wiedzą jak są prymitywni w swoich poczynaniach.

 25. Marucha said

  Re 22:
  Prostytuujemy się?
  Polska jest JUŻ sprostytuowana.

  Żadne „ujmowanie się honorem” i nie pobieranie pieniędzy za usługi, faktu tego nie zmieni. Przeciwnie.
  Jedynie wymówienie tych usług mogłoby nieco podreperować reputację. Nie ma potrzeby pisać, że do tego nie dojdzie. Nie z tymi rządami. I, obawiam się, nie z tym społeczeństwem.

  Więc cóż pozostaje prostytutce? Przynajmniej brać pieniądze.

 26. NICK said

  Może i racja. (25).
  Ja, jestem, tu!
  Poznaję coraz więcej Polaków a okazji mam mnóstwo.
  TU się zmienia.
  Coraz więcej. W ostatnim czasie, circa about 5 m-cy, spotkałem nieliczne przypadki przeciwne Rosji.

  Miet’owi, (24), napisał Pan miodzik. Spija zatem.
  Zresztą P. Miet jak pisze to tylko by się podpiąć. Zauważmy pod jakie opinie. Osoby pominę.
  Muszę powtórzyć, jak mantrę, płaci usraelowi by ten mnie zniszczył.
  Tak jak niszczy od dawna wsze Narody.
  Jeszcze się chełpiąc?

  Wara!

 27. Marucha said

  Re 26:
  Co proponuje Pan p. Mietowi, który mieszka w USA? Rezygnację z emerytury, by nie płacić podatków? Ucieczkę do Polski?

 28. NICK said

  Nic! Temu panu. Mam coś proponować?
  Wybrał „ojczyznę”.
  Ma.
  Polska, jaka by nie była, NIE jest jego ojczyzną.

  Powtarzam.WARA.

  ——
  Chce Pan zabronić p. Mietowi sentymentu do Polski i życzenia jej dobrze?
  A tak nawiasem mówiąc… czy jest Pan aby pewien, że Pańskie podatki idą w dobre ręce i są właściwie wykorzystywane dla
  dobra Polski i Polaków? Bo ja mam poważne wątpliwości…
  Admin

 29. leśnik said

  Przeczytałem ten artykuł i muszę powiedzieć że negatywnie oceniam te wypowiedzi. Michalkiewicz forsuje rzeczywistość która nie jest prawdziwa. Po pierwsze USA nie są naszym sojusznikiem. Tak mogłoby być gdyby Polska była państwem suwerennym i niezależnym i wybierała sobie w celach strategicznych przyjaciół na zasadzie partnerstwa. Tak absolutnie nie jest, od momentu w którym Jeffrey Sachs z USA wdrożył plan przebudowania PRL w kolonię. Jaki więc sojusznik i w czym? Wasal nie wybiera sobie partnerów ale spełnia oczekiwania i wolę hegemona. I o tym jest wpis nr13 – to jest merytoryczne obnażenie fałszu który sączy Michalkiewicz. Dlaczego Michalkiewicz chce nam wmówić to samo co wmawiają Duda i Macierewicz, mianowicie że Polska posiada suwerenny,niezależny, polski(?) rząd? Abyśmy w to wierzyli jak w prawdę? Jeśli śledzi się to co się dzieje, nie da się w coś takiego wierzyć. Druga ważna sprawa że Michalkiewicz czyni symbolicznym (czytaj-małoznaczącym) fakt przyłączenia się do tzw. koalicji walczącej z ISIS. I tu w zupełności wystarczy ta symboliczność, bo ta koalicja ma bandycką licencję dla swego działania, działa bez zgody państwa syryjskiego czym narusza jego suwerenność. Wystarczy zupełnie symboliczna deklaracja aby być zaliczonym w poczet bandytów. Pan Michalkiewicz o tym nie wspomina. Odwrotnie, bagatelizuje. Dlaczego? Może legitymizuje działania USA w Syrii i wspierających je polskich(?) polityków? To miałoby być słuszne? I to dlatego że Michalkiewicz ma zasługi? Mnie to nie interesuje. Naszą sprawą jest rozróżniać co jest właściwe, opowiadać się przy tym i w miarę możliwości wspierać to. To wbrew pozorom nie jest mało. Jeśli nasz krajowy rząd zachowuje się „służalczo”, nieracjonalnie, ze szkodą i arogancją wobec obywateli, to nie znaczy że należy to zaakceptować „skoro już tak jest”. Jeśli ja nie mogę tego zaakceptować to dlaczego Michalkiewicz może? Nie chodzi o osobę. Chodzi o to (żeby nie nadużywać słowa prawda) co słuszne i właściwe. Albo szukamy tego albo szukamy przyjaciół i chcemy być im wierni aż do piekła. To są dwie różne sprawy.
  „Choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastowali wam ewangelię odmienną od tej, którą przyjęliście i przez którą zbawieni jesteście, niech będzie przeklęty” O! Apostoł. Takie zasługi. I względem siebie coś takiego napisał. Dlaczego? Bo chodzi o prawdę a nie o osobę. Więc jeśli Michalkiewicz mówi coś co go potępia, to jest jego problem, że przyjmuje taką pozycję, nie mój, bo niby nie mogę czegoś widzieć dlatego że „bo to Michalkiewicz i ma zasługi”.
  Tak mi się wydaje że Michalkiewicz nie ma nic przeciwko wściekliźnie „polskich” polityków przeciwko Rosji a Macierewicz jest jego najlepszym ministrem. No bo przecież trzeba wyczuwać oczekiwania najważniejszego sojusznika i spełniać je.

 30. Marucha said

  Panie Leśniku, czy Pan myśli, że red. Michalkiewicz nie wie, jaki to „sojusz” nas łączy z USA?
  Albo że nie wie, jak bardzo „niezależny” jest rząd III RP?
  Przecież on o tym stale pisze. Trzeba go czytać ze zrozumieniem, wychwycić ironię etc.
  I tak ze wszystkimi Pana zarzutami.

 31. leśnik said

  Panie Gajowy. Wbrew pozorom ja potrafię czytać. Nawet ze zrozumieniem. Chciałbym też panu zwrócić uwagę że wszystko posiada swoje granice, także ironia. Widzi pan jakąś ironię etc. w sugestii że polski rząd powinien czegoś zażądać w zamian za zaangażowanie?
  Fakt że jest to mowa błazna. Ale jaki jest cel albo sens tej błazenady?

 32. Marucha said

  Re 31:
  Tłumaczyłem to kilka razy, ale co tam… powtórzę to jeszcze raz: jak się kto skurwił, to powinien przynajmniej zażądać za swe usługi dobrych pieniędzy.
  Chyba, że Pan woli kurwienie się za darmo…
  Michalkiewicz pisze, jak jest.
  Rząd polski powinien czegoś zażądać za swoje zaangażowanie.

 33. leśnik said

  Jak się kto skurwił to powinien to powinien ten fakt potępić i obiecać poprawę. To powinien powiedzieć Michalkiewicz gdyby było go na to stać. Ale jego na to nie stać, a treść artykułu na kresy.pl jest przez ewentualnych czytelników odczytana zupełnie konkretnie. Jakiś margines odczyta to jako błazenadę. Więc zapytam jeszcze raz: jaki może być według Michalkiewicza cel i sens tej powyższej błazenady? Jakiś dobry skutek z tego będzie?

  Błazenada? Żądanie zapłaty za usługi to „błazenada”?
  Ciekawe.
  Admin

 34. leśnik said

  Nie żądanie zapłaty za usługi = błazenada ale ironia Michalkiewicza o której pan napisał, z której wynika że pochwala działania PIS tylko ma jakieś małe ale.

  Pan zupełnie nie ma pojęcia, o czym red. Michalkiewicz pisał i pisze.
  Admin

 35. wegiel na raty said

  Ad. 13
  niestety wielu szczerych patriotów to pięknoduchy
  i oczekują by rządzący działali jakby Polska była niezależnym i suwerennym krajem.
  Nie jest nim od tak dawna.
  Wiec jak Cię ktoś trzyma za j.a.j.a to robisz i śpiewasz tak jak ci każe.

 36. RSA said

  Kurna, Panowie. Michalkiewicz wiele razy pisał, że sojusz Polska-USA to sojusz EGZOTYCZNY. Tzn. taki, że jak Polskę coś trafi, to USA tego nawet nie odczują. DLATEGO za swoje usługi sojusznicze Polska powinna brać zapłatę z góry. Bo dołu może nie być. Wysłanie 4 samolotów i 200 ludzi nie wpłynie nijak na losy walk na Bliskim Wschodzie.

 37. Ziemia Gromadzi Prochy said

  ad 25 ” I, obawiam się, nie z tym społeczeństwem.”

  Panie Marucha, Pan ma problem poczucia winy wobec NARODU, ten jad Pana gryzie i meczy..

  to Pana prywatna sprawa…dopoki Pan nie saczy pelnych goryczy i trucizny opinii o polskim Narodzie.

  Robi Pan sporo dobrego informujac…robi Pan duzo zlego saczac ten trujacy dusze jad… potrzebne jest i slowo i czyn. A SLOWO jest potrzebne PRAWDZIWE czyli takie , ktore DUCHA PODNOSI, a nie GO doluje !
  Dlaczego z taka gorycza jalowa i niebezpieczna pisze pan o POLAKACH, o Slowianach ?

  Pan Bog jest Swiatlem i Miloscia !!!

  A MILOSC nie traci nadzieji, MOCNA jest, Gory przenosi i widzi to czego oczy nie widza…

  …W chwili przejscia do innego swiata Pana Rodzice, Pana dziadkowie zapytaja…

  Pan wywial, a czy wie Pan co to jest zyc za 1500 Pln…? I to TEN NAROD niedozywiony , w depresji, oszukiwany itd. TRZYMA POLSKE.

  To nie ci, co wywiali sa przyszloscia Ojczyzny…. Ja wiem, czasami tak trzeba, byc za granica, bo „tak wyszlo”…ale czy ma sie prawo wtedy obrazac tych co ZOSTALI W OJCZYZNIE ?

  Panie Marucha w chwili ostatecznej POKOLENIA POLAKOW Pana zapytaja „dlaczego?”…A skad wiem ? …Bo wiem…

  Panie Marucha, to „to spoleczenstwo” pisze, spiewa, pracuje, tworzy, ODPIERA NAWALNICE KULTUROWA OBCYCH…:

  .https://www.youtube.com/watch?v=awj2OKcEaGg

  to „to spoleczenstwo” informuje, tlumaczy nocami nieraz i za zwykle „dziekuje”

  .https://www.youtube.com/channel/UCSABHgd3ado-F-n2DFS-Vxw

  to „to spoleczenstwo” zeni sie, plodzi dzieci i mimo trudow zyje w Ojczyznie…

  W POLSKE WIERZE ❤

 38. Isia said

  Re: 13 … Polski żołnierz ( … ) … zgadzam się z Panem ( Panią) … opinia p. Michalkiewicza w tej sprawie nie przekonuje mnie … przyłączam się do opinii dyskutantów, że Pana(i) komentarz jest wartościowy … dziękuję .

  Re: 17 … Pan Firstwiese … widzę, że nie jestem odosobniona w ocenie osoby i intencji p. Michalkiewicza … p(r)ezydent Duda to, niestety, marionetka … żadnej z ustaw ludobójczych, które Pan wymienił, nie zawetował …

 39. Ziemia Gromadzi Prochy said

  Ad 17…

  Marionetki, wynagrodzenia…jak, kto, po co, dla kogo i dlaczego ?

  A glownie metoda : DZIEL, DZIEL, DZIEL

  wideo z listopada 2015

  .https://www.youtube.com/watch?v=6UPy5fqori4

 40. Ziemia Gromadzi Prochy said

  Panie Marucha…co to jest „energia sprawcza ” i dlaczego trzeba BARDZO uwazac jak sie pisze o RODAKACH…

  .https://www.youtube.com/watch?v=6cRbhhI-1zE

 41. piwowar said

  Pani Isiu. Zwróćmy uwagę, ze w dzisiejszych czasach trzeba mówić, pisać i myśleć w taki sposób, w jaki sie to czyniło za czasów tak zwanejj mrocznej komuny. Napiszesz wprost, skoćzysz jak na ten przykład dr. Ratajczak. SM nie jest głupi. Może jest?

  Kiedyś wlazłem na jego strone i sie go pytam, jak to jest, że wielu pisało o wiele delikatniej od pana redaktora, a juz ich nie ma na publicznej agorze? Czy mozna panu wierzyć? On mi odpisał – wierzyc pan nie musie, ale niech pan czyta. Gdybym nie czytał, to bym nie pisał, nieprawdaż?

  Weźmy też Łysiaka. Ten jest z pewnością uczciwy, pisze co uważa, co mysli. Miał za swoje i ma za swoje, ale jego chroni jak na razie renoma. Chociaż i tak chodzi już opłotkami.

  Każdy, kto stara się obudzić świadomość obywatelską w narodzie, używa w charakterze siatki maskującej motywu żydowskiego. Ale to jest rżnięcie pawiana, ponieważ ktokolwiek sie troche orientuje, zdaje sobie sprawę, że żydzi to nie Żydzi, a antysemityzm w najtrafniejszym przypadku skierowany jest przeciw rasie arabskiej.

  Dlatego z tych tekstów trzeba się nauczyć wyłuskiwać wartości, nazwijmy to plusy dodatnie. A oprawę wyżąc i odrzucić.

  Pani Isiu, jeśli się znamy z innego forum, to wiem, że Pani ma wyostrzony zmysł polityczno-społeczny i kuma Pani tego bluesa. Aby się upewnić: czy Pani chciała Niemca? Jeśli nie, to już wiem, że pani Isia to pani Isia.

 42. Maćko said

  39 Piwowarze. Dorzuce me 3gr:
  SM i Lysiak pisza lub pisali czesto i ostro. I co ich spotyka? No i krytyka i uznanie.

  Ile tej krytyki? No sporo. Ostrej, jadowitej, wulgarnej… trzeba duzej odpornosci aby sie nie poddać.

  Jeśli dobrze pamietam, to wielu wartosciowych, madrych, szanowanych i zacnych ludzi pisalo tu na Gajówce i na niebie, ze juz nie beda pisac, bo tylko krytyki, tylko ataki, tylko klótnie…
  ****
  Co do Zydów… trudna sprawa, albowiem:

  Absolutnie nie wszyscy Zydzi to zloczyńcy.
  Ale prawie wszyscy zloczyńcy to Zydzi.

  No i co z takim fantem zrobic? Pragmatycznie – najprosciej byloby Zydom zabronic pisatowania stanowisk na których mieliby wplyw na zycie innych ludzi.
  Logicznie – trzeba by bylo wprowadzic testy na socjopatie i psychopatie i osobnikom posiadajacym takie cechy zabronic piastowania stanowisk na których mieliby wplyw na zycie innych ludzi.

  Podobnie jak slepy nie moze byc kierowca tak i osoba pozbawiona empatii nie moze byc bankierem. Czy policjantem, politykiem, sedzia, sprzedawca, itd…

  ( przypalil mi sie chleb… 😦 zacial sie programator i nei wylaczyl sie na czas a ja z psowami spacerowalem… przy odrobinie szczescia… bede mial guuuuuba skórke do smarowania duza iloscia masla )
  Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo… hmm??? Co myslisz?

 43. Isia said

  Re: 39 … Pan Piwowar … dziękuję … rozumiem, jak mniemam, o czym Pan pisze i co chce mi przekazać … p. dr D. Ratajczak pisał swego czasu o sobie, że należy do nielicznego klubu osób, które piszą wprost, był świadomy ryzyka … przypomniał mi się ks. J. Popiełuszko, który też otwarcie mówił prawdę … strach czyni z człowieka niewolnika i o to chodzi rządzącym chazarom … p. Michalkiewicz wypowiada się w pewnej, jak sądzę, świadomie przez siebie przyjętej, konwencji ,,, jak Pan słusznie zauważył, wielu pisało delikatniej od niego i … zniknęli z życia publicznego … natomiast p. Michalkiewicz ma się dobrze a nawet bardzo dobrze … nie słyszałam, aby z powodu swojej działalności spotkały go jakieś przykrości czy szykany … a to też o może czymś świadczyć … czyżby ta przyjęta przez niego konwencja tak go chroniła i maskowała …?!
  … co do ostatniego zdania … owszem, pisałam na innym forum … i z pewnością Niemca bym nie chciała … czy to na pewno o mnie chodzi ?

  P. Michalkiewicz jest prawnikiem, dobrze wie, co wolno.
  Mimo to spotykały go i szykany, i był ofiarą nagonek…
  A czy jest obecny w życiu publicznym? Tylko w pewnych kręgach.
  Byle ku*wa-półanalfabeta z G*** Wyborczego przebija go liczbą czytelników.
  Admin

 44. leśnik said

  Rozumiem panie Gajowy. Pan Michalkiewicz jest tak mądry że musi udawać głupiego, ja jestem tak głupi że nigdy mądrości pana Michalkiewicza nie zrozumiem. Artykuł zaś jest kolejnym artykułem dla bardzo mądrych i bardzo głupich zamieszczonym na portalu dla bardzo przeciętnych.

 45. Boydar said

  Panowie. Musimy się zdecydować na jakąś konwencję. Bez niej, czyli opierając się na etyce, moralności i prawie naturalnym, redaktora Stanisława należałoby odstrzelić, nie jego jednego zresztą i oczywiście. Tyle tylko że chcemy czy nie chcemy znajdujemy się obecnie w kabarecie. Kabaret ma swoje prawa, w pewnym sensie od nas niezależne. Można zadać pytanie, a dlaczego my tu w takim razie jesteśmy wszyscy, skoro tylko niektórym się podoba. To jednak zupełnie inne zagadnienie i na pewno bez uważnego przestudiowania całej Gajówki od początku, udzielenie adekwatnej a zrozumiałej odpowiedzi proste nie będzie.

  Uwagi Pana Leśnika uzasadnienie mają obiektywne. Uwagi Pana Gajowego również, jednak tylko w określonych konwencją ramach. Sądzę, że powinniśmy dążyć do zmiany ram, a nie charakteru felietonów „naszego znakomitego publicysty”; jak mawiają bracia Żabojady – marne szanse, przecież On nic innego nie potrafi jak z pogrzebu robić jaja. Właśnie, jaja, bo innego określenie trudno mi znaleźć.

 46. piwowar said

  Nie będziemy drążyć, pani Isiu, aby nie zaszkodzić Pani przez nadmierną ciekawość. Może kiedys się spotkamy na wirtualnej kawie. SM jest dla mnie postacią enigmatyczną, jak zresztą każdy, kto pisze prawdę. Prawda w świecie kłamstwa jest bluźnierstwem (nie pamiętam, kto to powiedział). Może on ma motywację szlachetną, a może niekoniecznie. A może prowadzi potrójna grę pozorów, żeby w ostatecznym celu swojej działalności ludziskom otwierać oczy. Nie wiem. Wyrosłem z naiwnego optymizmu. A do Polaków najlepiej sie tafia robiąc jaja, jak to uściślił pan Boydar. (panie Boydar, niech pan uważa z tą szczerością). Tak więc używajmy resztek własnego rozsądku i odcedzajmy treść od oprawy, czytając redaktorów kontrowersyjnych.

  Choć to czasem męczy i zniechęca.

 47. piwowar said

  ( przypalil mi sie chleb…😦 zacial sie programator i nei wylaczyl sie na czas a ja z psowami spacerowalem… przy odrobinie szczescia… bede mial guuuuuba skórke do smarowania duza iloscia masla )
  Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo… hmm??? Co myslisz?

  Chleb wyjmujcie, gospodarzu! Przede wszystkim chleb. Reszta wyjdzie sama.

  (Słowa kapitana Jana Martena z książki Czerwone krzyże autorstwa Janusza Meissnera, który prozę wyrażał poezją)

 48. Isia said

  Re: 43 … do komentarza Pana Gajowego … wiem, że p. Michalkiewicz jest prawnikiem … wypowiada się z namysłem i waży słowa, bowiem zdaje sobie sprawę z prawnych konsekwencji użytych sformułowań … jednakże p. Michalkiewicz, pomimo, jak pisze Pan Gajowy, szykan i nagonki ( widać nie były tak dotkliwe albo z innych powodów ), w dalszym ciągu uczestniczy w życiu publicznym, cały i zdrów ( daj mu Boże ), a jego działalność nie jest bynajmniej niszowa … przypomnę, że p. Michalkiewicz jest nie tylko publicystą ( m.in. książki, felietony w prasie, blog i liczne wypowiedzi w internecie, stała audycja w radio Maryja, częste spotkania ze słuchaczami i czytelnikami w Polsce i na świecie, a nawet uczestniczenie w ulicznej manifestacji, gdzie przemawiał do ludzi etc. …) … ale uczestniczy też w życiu politycznym ( był m.in. współzałożycielem, wraz z Korwinem- Mikke właściwie Goldbergiem, partii politycznej, startował w wyborach bodaj do sejmu, ale szczegółów nie pamiętam … etc, ) … tak więc, w mojej ocenie, p. Michalkiewicz jest osobą wystarczająco znaną i rozpoznawalną … nie tylko w pewnych kręgach …

 49. Boydar said

  „… panie Boydar, niech pan uważa z tą szczerością …” – Pan Piwowar (46)

  Bardzo uważam. Szczególnie aby nie przekłamać rzeczywistości. Jeżeli za to przyjdzie mi beknąć, się mówi trudno; przynajmniej wyląduję w doborowym towarzystwie.

 50. Isia said

  Re: 46 … Pan Piwowar … słusznie Pan pisze odnośnie p. Michalkiewicza … zgadzam się również z wnioskami końcowymi …
  … dziękuję za zaproszenie, miło mi będzie z Panem porozmawiać …

 51. NICK said

  Skoro taki komentarz Adminie? (28).
  To co mam odpowiedzieć?
  Że, np. jest dużo większa nadzieja, iż część moich podatków idzie na dobre? Że podatki usraelskie na moje dobro na pewno nie idą?

  Nie mam czasu na takie dywagacje. Proszę mnie nie wciągać.
  Ja TU pracuję. Dla Ojczyzny. I efekty są!
  Tyle.

  Nie mam czasu. Proszę wybaczyć.

  Sam Pan się wciągnął w takie dywagacje na temat podatków – kto je gdzie płaci i na co idą.
  Admin

 52. NICK said

  Dobrze, Adminie. Pust budziet.

 53. piwowar said

  Dawniej, panie Gajowy, wszyscy byliśmy komunistami, poniewaz płaciliśmy podatki na rzecz czerwonego systemu.

  Teraz placimy podatki (po obydwóch stronach Wielkiej Wody, spokojna czaszka) na spłate procentów od procentów od wyimaginowanych długów do kasty panującej, co na to samo wychodzi co dawniej. Zatem teraz wszyscy, mimo płomiennych deklaracji, jesteśmy neosyjonistami. Przez definicje.

  Dlatego wszystko jedno, gdzie kto mieszka.

 54. NICK said

  „Dlatego wszystko jedno, gdzie kto mieszka”
  ?
  Następny do ko-lekcji. (53).

  Proszę Pamiętać, Gospodarzu. Pamiętać.

  P.S. Niedługo się rozsypiem. Kąkolami.
  Nie jest to dziwne. Oj, nie.

 55. piwowar said

  Ale mundry. Jeszcze jeden do kulekcji. (nie mojej – ja to trzniam). I sie jeszcze Gospodarzem podpiera (plose pana a on sie pluje). Ciśnie sie na klawiaturę następne szyderstwo, ale juz zamilknijmy przez wrodzony takt.

  Gospodarzu, wie Pan, czym sie różni żaba? Żaba kuma.

 56. NICK said

  .

 57. piwowar said

  Chociaż uczciwie przyznac muszę, iż mi tym ostatnim słowem Nick trochu zaimponował. Tym pod numerem 56.

  Nie obiecuję, że nie wróce do tematu miejsce zamieszkania a ojczyzna. ale nie teraz. W robocie zrobiło sie zamieszanie i trzeba odkręcać. (ktoś nie śpi……..)

 58. RSA said

  Pani Isiu, Michalkiewicz – miał kiedyś audycję w Polskim Radio – po tym jak skomentował żądania wobec Polski tekstem „Judejczykowie zachodzą nas od tyłu” – stracił audycję.
  Michalkiewicz w zasadzie pisze ciągle, od wielu lat o kilku tylko tematach, ja czytam jego publicystykę od dawna, i powiem szczerze, zaczyna mnie już nudzić, bo się ciągle powtarza. Jest to tylko kilka, KILKA – tematów:

  1. kapitalizm kompradorski – korzeniami sięgający końca stanu wojennego i początku „transformacji” – trzeba znieść, żeby odblokować potencjał rozwojowy narodu
  2. roszczenia żydowskie – trzeba je odeprzeć, a najlepiej, przy okazji jakiejś współpracy z USA wytargować, żeby rząd USA oficjalnie ogłosił że nie popiera żądań „holocaust industry”
  3. dogadanie się z USA, żeby za sojusznicze usługi – Polska otrzymała wsparcie na rozbudowę sił zbrojnych
  4. przestrzeganie – że Niemcy wspólnie z Żydami, próbują zrzucić winę za holocaust na Polskę, i grożącym Polsce scenariuszu rozbiorowym
  5. ostatnio pisze też o niespodziewanym zjawisku odrodzenia wartości narodowych w młodym pokoleniu

  W zasadzie Michalkiewicz o niczym innym nie pisze, chociaż oczywiście komentuje też sprawy bieżące. Myślę, że nie doceniacie państwo ryzyka osobistego, choćby polegającego na utracie dochodów z występów w radiu i telewizji. Dlatego S.M. otworzył stronę internetową, gdzie ludzie mogli dobrowolnie wpłacać pieniądze na wsparcie. Niezależnie od poglądów i przekonań, gdzieś trzeba zarobić na chleb – wszyscy mamy ten problem. Zupełnie niedawno (2014?), chyba po tekście o „chwilowo nieczynnych obozach koncentracyjnych” współpracę z S.M. zerwała Fronda. Stałe felietony z R. Maryja to chyba jakaś forma zasiłku i pomocy ze strony ojca dyrektora, bo przecież Michalkiewicz i tu nie wyrzekł się przekonań liberalnych na gospodarkę.
  [Ani swych poglądów na Rosję, ostro kontrastujących z ideologią R.M – admin]

  Poza tym, na marginesie, trzeba być też ostrożnym wobec portalu kresy.pl.

 59. Isia said

  Re: 58 … Pan RSA … dziękuję za zwrócenie mi uwagi na pewne fakty … tak na marginesie, przypomniałam sobie o sprawach sądowych ( wynikłych z działalności publicystycznej ) p. Michalkiewicza, z których, o ile pamiętam, wyszedł zwycięsko …
  … czy mógłby Pan rozwinąć ostatnie zdanie … skąd taka opinia o portalu Kresy.pl … nie ukrywam, że dość często tam zaglądam …

  Chodzi zapewne o kresy24.pl, a nie o kresy.pl.
  Ten ostatni wydaje się być w porządku, a obserwuję go od paru lat.
  Admin

 60. Miet said

  Re.58.
  Panie RSA, no to w ilu tematach Michałkiewicz powinien się wypowiadać aby Pana zadowolić i żeby się Pan nie nudził?
  Skoro te pięć, które Pan wymienił to mało, to co – niech Pan zapoda więcej może Michałkiewicz się dostosuje.
  W tym wpisie, w którym teraz tkwimy, to nawet o piłce nożnej się wypowiada – to jeszcze Panu mało? Może na temat tańca towarzyskiego powinien coś skrobnąć?

 61. Miet said

  Przepraszam, to o piłce nożnej, to nie ten wpis, to najnowszy wpis tutaj odnośnie Michałkiewicza.

 62. Aguirre said

  Oczywiście, o tym samym mówi Braun, który w gruncie rzeczy jest kompilacją Michalkiewicza i Bartyzela + niestety naleciałości smoleńskich 😉

 63. Marucha said

  Re 60:
  Zauważmy, że red. Michalkiewicz chyba nigdy nie poruszył tematów takich, jak umowy śmieciowe albo kto stoi za Facebookiem.
  To daje do myślenia…

 64. Boydar said

  „Judejczykowie zachodzą nas od tyłu” – stracił audycję – spostrzeżenie Pana RSA (58)

  Może i stracił, ale „dlaczego”, pozostaje zagadką. Takie stwierdzenie sugeruje jednoznacznie brak dotychczasowych osiągnięć w infiltracji Polaków. A to już jest i demagogia i dywersja; tak być nie może. No to się kahał wqurwił i zabrał.

 65. Maćko said

  Pozytywne strony Stanislawa Michalkiewicza widze przynajmniej trzy:

  1. Zródlo pozytecznych komunikatów dla Starej Gwardii.
  2. Element pisany i mówiony budzacy neofitów do myslenia.
  3. Przedstwaiany przez niego punkt widzenia utwierdzajacy pólrozbudzonych patriotów, ze dobrze mysla, ze maja racje, ze nie sa sami.

  RSA podsumowal glówne tematy poruszane przez SM. Poniewaz sa mi juz znane, wiec dla mnie czytanie jego felietonów to szukanie nowych komunikatów które dosc czesto podaje. Czasami i nowych ksiazek lub zacheta do powrotu do Herberta czy innego zapomnianego a cennego pisarza.

  Osobisice nie ponizam sie do wertowania GWna ale zawsze chetnie sie dowiem z drugiej reki jakie paskudztwo zamiescili czy tez co im sie wymsknelo przypadkiem. To zupelnie nam wystarczy a w ten sposób nie podnosimy ich ratingu czytania smrodów. Bojkot GWna udeza teraz i w Szechtera i w Sorosa.

  Koncowa dygresja – nie szukajmy Mesjasza, Wyroczni czy Nieomylnego u kazdego który pisze i nagrywa wyklady. Wszyscy jestesmy omylni, wszyscy popelniamy bledy.
  Z kazdego, nawet najglupszego grafomana mozna czegos sie nauczyc.
  Od Wielkich Dzialaczy mozna sie nauczyc nieco wiecej MIMO popelnianych przez nich bledów.

  Podobno na lepszych uniwersytetach, na wydzialach humanistycznych, odbywaja sie sesje KRYTYCZNEJ lektury tekstów. Osobiscie nie wiem, bo mam tylko studia scisle, ale tak mi opowiadano i tak sie opisuje czy pokazuej w ksiazkach.
  KRYTYCZNA analiza tekstu danego mysliciela ma na celu wylowienie cennej esencji i odzucenie jego blednych opinii.

  Czasy bekrytycznego czytania Marxa, Engelsa czy Lenina juz odeszly.
  Uszanowania

 66. Boydar said

  „… Czasy bezkrytycznego czytania Marxa, Engelsa czy Lenina już odeszły …” – Pan Maćko (65)

  I co, nie może Pan przeboleć ? Teraz mamy występy na jutubie, wcale nie lepsze ani gorsze, a gawiedź zachwycona.

Sorry, the comment form is closed at this time.