Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ostateczne wyniki referendum w Wielkiej Brytanii: 51,9 proc. za Brexitem

Posted by Marucha w dniu 2016-06-24 (Piątek)

Według ostatecznych wyników referendum, za Brexitem opowiedziało się 51,9 procent głosujących, czyli około 17 milionów 400 tysięcy Brytyjczyków. Za pozostaniem głosowało 48,1 procent, to jest. około 16 milionów 100 tysięcy osób.

Brexit Putin

08.24 – To niedobra wiadomość dla Europy i dla Polski – tak minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski skomentował prognozy wyników brytyjskiego referendum w sprawie członkostwa w UE. – Mogę tylko westchnąć, że jednak to się stało. To jest niedobra wiadomość dla Europy. To jest niedobra wiadomość dla Polski przede wszystkim. Po pierwsze to oznacza destabilizację w samej Wielkiej Brytanii w tej chwili” – powiedział Waszczykowski rano w Telewizji Republika. Ocenił, że zapewne „w niedalekim czasie” premier Wielkiej Brytanii David Cameron ustąpi ze stanowiska. – To oznacza wybory. To oznacza dyskusję w samej Wielkiej Brytanii, jak przeprowadzić ten rozwód z Europą. Zgodnie z procedurami to może trwać kilkanaście nawet lat – powiedział szef polskiej dyplomacji.

08.07 Europoseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział, że wyjście Wielkiej Brytanii to decyzja zła i szkodliwa. – To samookaleczenie Europy, niepewność co do przyszłości, mnożenie się egoizmów, rzecz szkodliwa dla Polski – powiedział deputowany Polskiemu Radiu. Dodał, że Polska potrzebuje stabilnej i racjonalnej Europy, oraz otwarcia rynków. Według europosła PiS, wrogowie Europy to ci, którzy chcą sztywnego federalizmu i ci, którzy stawiają na egoizm narodowy. Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział, że teraz Europa powinna wyciągnąć wnioski z tego, co się stało. – Głos powinien być racjonalny i hamujący krwawienie. Potrzeba większej wyobraźni. Są takie sfery, gdzie kraje powinny mieć większą swobodę, powinno być więcej szacunku dla odmienności poszczególnych krajów – powiedział europoseł.
08.06 Agencja Standard & Poor’s ostrzega przed możliwością obniżenia ratingu Wielkiej Brytanii z poziomu AAA – jeśli Brytyjczycy w referendum zagłosują za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej. Moritz Kramer, nadzorujący ratingi w S&P, powiedział gazecie „Financial Times”, że w tych okolicznościach dotychczasowy rating Wielkiej Brytanii będzie „nie do utrzymania”.

08.05 – Informacje napływające z Wielkiej Brytanii rzeczywiści pozbawiają nas złudzeń – oświadczył szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier. – Wygląda na to, że jest to smutny dzień dla Europy i Wielkiej Brytanii – dodał niemiecki polityk.

08.04 – To się stało. To jest niedobra wiadomość dla Europy, to jest niedobra wiadomość dla Polski. To oznacza destabilizację w samej Wielkiej Brytanii w tej chwili – powiedział szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski w Telewizji Republika.

07.47 „Proszę powiedzcie mi, że śpię, a to wszystko jest sennym koszmarem” – napisał na Twitterze były premier Finlandii Alexander Stubb, który stał na czele rządu w Finlandii w latach 2014-2015. „Z reguły tego typu sytuacje rozwijają się w trzech etapach: 1. kryzys, 2. chaos, 3. suboptymalne rozwiązania. Nie wiem, na którym z nich obecnie się znajdujemy” – dodał.

(… itd. itp…)

Za http://www.polskieradio.pl

Z tego, co pierdolą w telewizorze specjaliści od nawozów i od świata, wynika, że złotówka straci, szwajcarski frank zyska, krowy przestaną się cielić, Putin dokona aneksji Warmii i Mazur itd.

Swoją drogą:
1. Wbrew temu, co pierdoli Waszczykurwa NIE MA konkretnych procedur opuszczenia Unii.
2. Opuszczenie Unii może zabrać kilka lat. Przez ten czas wiele może się zmienić.
3. Niedługo może się okazać, że referendum nie miało w ogóle charakteru wiążącego, a jedynie informacyjny.
4. Unia i jej, przepraszam za wyrażenie, członkowie, maja dobrze udokumentowaną historie olewania wyników referendów.
Cytujemy za MatkąPolką:

Denmark   1992 Maastricht Treaty 51.7%  Made to vote again
Denmark   2000 Joining the euro 53.2%  Accepted
Ireland   2001 Nice Treaty 53.9%     Made to vote again
Sweden   2003 Joining the euro 56.1%  Accepted
France   2005 EU Constitution 54.9%   Ignored
Netherlands 2005 EU Constitution 61.5%   Ignored
Ireland   2008 Lisbon Treaty 53.2%    Made to vote again
Greece   2015 Euro bailout 61.3%    Ignored

Gajowy Marucha

Komentarzy 96 to “Ostateczne wyniki referendum w Wielkiej Brytanii: 51,9 proc. za Brexitem”

 1. Siggi said

  Coś za dużó mam ostatnio okazji,żeby wypić…

 2. Wojtek said

  Jeszcze tylko zwycięstwo Donalda Trumpa i Polacy będą mogli oglądać przerażone ze strachu twarze polskojęzycznych chazarów.

 3. AniaK said

  Ja myślę że to wina Tuska. Kto to widział tak aroganckiego człowieka obsadzić na takim stanowisku. I w jego inteligencję niektórzy ponoć mocno zwątpili.

  „Błogosławiona wina” 😀
  Admin

 4. Anucha said

  Prof. Aleksander Smolar na bank dostał rozwolnienia i ma pełne gacie.

  Panie Boydar dawać go do tego wentylatora razem z zawartością. 🙂

  No chyba ,że czegoś nie wiemy i będzie jak w tym powiedzeniu,

  „żebyś strząsał na wszystkie strony to i tak ostatnia kropla w kalesony” 🙂

 5. Boydar said

  „… Moritz Kramer, nadzorujący ratingi w S&P …” 🙂

 6. Boydar said

  Ne mam takiego dużego wentylatora, Panie Anucho, ale mam starą sieczkarnię do słomy; sądzi Pan że się nada ?

 7. NyndrO said

  Ja sie niby bardzo ciesze, ale to taki swiat, ze czlowiek ma schize o co tu chodzi. Niestety Pan NICK czasami gada do rzeczy i chyba uruchomil sie mechanizm roznych drog domino. Ciekawa sprawa. Panie Romus, a Pan co o tym myslisz?

 8. AniaK said

  Pan Putin szampana może dzisiaj będzie otwierał ale zasług niech sobie zbytnio nie przypisuje. No chyba że pan Tusk to jakaś „pluskwa” pana Putina to po wykonaniu zadania mogą świętować razem.

 9. Boydar said

  Pan Roman zajęty jest obecnie obmyślaniem dalszych prowokacji intelektualnych i zastawianiem wnyków po różnych kątach Gajówki, niech Mu Pan Nyndr0 nie zawraca teraz głowy.

  😀 😀 😀 😀 😀 😀
  Admin

 10. adsenior said

  Brawo, gratuluję Anglikom, że opuszczają tą przybudówkę raichstagu, POLACY, pora na nas!

 11. NyndrO said

  Ten Swiat, albo ja jest taki, ze najpierw mowie :” Jednak nie sfauszowali”, a chwile potem pojawia sie mysl :” A dlaczego nie sfauszowali i po co Rotschild sie wykladal?”. To ciekawy Swiat, jak jasna choliera.

 12. NyndrO said

  Dla kogo Roman, a dla kogo Romus.

 13. Dictum said

  Jeszcze mogą coś wykombinować i będzie, jak swego czasu z Irlandią – powtórka z rozrywki.

 14. AniaK said

  Gdyby na Przewodniczącego Rady Europejskiej wybrali pana Nigela Farage to na pewno by do tego nie doszło. Widać że facet rozgarnięty i jarzy co dzieje się w Kraju, w Europie, i na Świecie.

 15. Anucha said

  Może być i sieczkarnia tylko bydlęta już tego w przeciwieństwie do nas nie zjedzą.
  Wczoraj oglądałem reportaż o hodowli i przerobie kurczaków, mielą całe korpusy i robią z tego nuggetsy . Nic nie ma prawa się zmarnować , ludź nie świnia zeżre wsio.
  Pozdrowionka i pomalutku padamy na glebę i zaczynamy pompować.
  Było nam trzeba składać jakieś deklaracje he he

 16. AniaK said

  Donald Tusk o Brexicie: „historyczny moment, ale nie czas na histerię”

  Nie czas na histerię a świeczki w oczach.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Donald-Tusk-o-Brexicie-historyczny-moment-ale-nie-czas-na-histerie,wid,18394105,wiadomosc.html?ticaid=1173f1&_ticrsn=5

 17. Isia said

  Czyżby międzynarodowym żydom powinela się noga 😊😊😊 … ???!! … nieee … nasze żydki jęczą i płaczą … 😊😊😊 … udają czy naprawdę ??? …

 18. Boydar said

  Nie dość że słabo widzę to jeszcze skromny jestem niebywale; Panu Gajowemu też się czasem jakaś łódka przynależy.

 19. AniaK said

 20. Boydar said

  To Pan Anucha jeszcze nie widział co nutria potrafi. A niby po co ta sieczkarnia, jak Pan sądzi …

 21. Marucha said

  Re 18:
  A co ja mam z tą łódką zrobić?

 22. NyndrO said

  No nic. Trzeba dalej sie tym wszystkim nie przejmowac i starac sie Dobrze zyc.

 23. błysk said

  Cieszę się. To zwycięstwo wolności w W. Brytanii i cios w nochala unym. Szkoda jednak ,ze autor artykułu nie ustrzegł się od wulgaryzmów .Raz jeszcze powtarzam : jeśli chcemy walczyć o niepodległa Polskę , to powinniśmy być kulturalni ;wulgaryzmy biją w polska kulturę./szlachcic polski nie używał słów wulgarnych/

 24. WB wpłacała HARACZ 20 miliardów Euro każdego roku tym żydo-MASONOM z Brukseli ! said

  Generalnie to Szkoci głosowali ZA POZOSTANIEM WG w śmierdzącym lewackim GÓWNIE UE !

  W największych miastach Szkocji jak Edinburgh ZA pozostaniem w gównie UE głosowało aż 74.4% a w Glasgow 67% , zobacz tutaj:

  http://www.scotsman.com/news/eu-referendum-scottish-results-1-4162555

  Wielka Brytania wpłacała 19.4 MILARDÓW EURO w ROK w ROK, tym żydo-masońskim ZŁODZEJOM z pierdzenie w stołki w Brukseli – poczytaj tutaj:

  http://www.jpost.com/International/How-will-the-historic-Brexit-hit-the-EU-economy-457615

  Czyli ta kwota do WPŁACENIA ok. 20 MILARDÓW Euro zostanie ROZDZIELONA do DODATKOWEGO zapłacenia za NIC na pozostałych 27 członków FRAJERÓW tego LEWACKIEGO gówna UE !

  Od początku 2015 roku do teraz do WB wyjechało 853 tysięcy MŁODYCH Polaków, którzy być może zostaną WYRZUCENI z WB lub im ZABIORĄ uprawnienienia do legalnej pracy w WB.

 25. Boydar said

  Nic specjalnego Panie Gajowy, płynąć dalej i trzymać kurs, na wiatr; do tego między innym służą łódki 🙂

  Myślałem, że chodzi o ratowanie się przed powodzią.
  Admin

 26. Urzędnicy UE ZMUSZALI nauczać zakładanie KONDONA 7 latków w WB, Holandii ... itd. said

  To ZDEMORALIZOWANI zboczeńcy „urzędnicy” z Brukseli WYMUSZALI, aby w systemie szkolnictwa brytyjskiego w szkołach podstawowych władze w szkołach podstawowych rozdawały za DARMO dzieciom KONDONY w pierwszej klasie.

  Dzieci ze szkoły podstawowej przecież by się wstydzili samodzielnie kupować KONDONY w sklepie !!!

  Następnie urzędnicy z „unii europejskiej” z Brukseli też WYMUSILI, aby w czasie zajęć klasowych już 7 latków nauczać zakładanie KONDONA na członka, przez co szkoła podstawowa te małe dzieci INSPIROWAŁA na ZAMÓWIENIE „urzędników UE” z Brukseli do odbywania stosunków seksualnych i nauczano w szkołach te dzieci 7-o letnie jak to robić …

  Ten KRYMINALNY proceder DEMORALIZCJI niejako miał na celu „uchronić” te dzieci przez zarażeniem się chorobami wenerycznymi, HIW, AIDS … itp.

  „Unia europejska” razem ze swoimi urzędnikami to stado lewackich MASONSKICH ZBOCZEŃCÓW i żydo-komunistów bolszewików!

  Przez te nakazowe „instrukcje” polityków oraz urzędników z „unii europejskiej” po tym PRZYMUSOWYM nauczaniu zakładania KONDONA na członka 7-latków w Wielkiej Brytanii spowodowało NATYCHMIASTOWY bardzo WYSOKI wzrost liczby ciężarnych dziewczynek przed ukończeniem 10 roku życia !

  Wielka Brytania NIE chce więcej instrukcji tych ZBOCZENCÓW MASONÓW z Brukseli WYZNACZONYCH przez „loże masońskie” na naczelnych urzędników Brukseli za 15 miliardów ROCZNIE angielskiego podatnika, wpłacane tym ZBOCZEŃCOM z Brukseli/Berlina.

  Niech ci ZBOCZENCY masońscy urzędnicy z Brukseli sobie dalej „walą” konie w tych ZDEGENEROWANYCH urzędach w Brukseli/Berlinie ale za swoje własne pieniądze !

  Za ROZWALENIE tej tzw. „UE” ponosi ta stara rozwalona lewacka DZIURA razem z żydem Sorosem i żydowską mafią „B’nai B’rith International” :

 27. JO said

  Niech zyje Katolicka Anglia!

  Gratuluje Anglikom!

  Bylem swiadkiem wielu smutkow, obaw Anglikow przerazonych negatywnym wynikiem referendum – ze zostana w Unii Zydowskiej…

  Mowili o sobie jako o „niemym glosie.”..

  Ten wynik daje Anglikom ponownie nadzieje – Hope…

  Dziekuje Panu Bogu za ten znak, za ten Dar – Hope.

  Veritas Vincit!

  JA

 28. Jack Ravenno said

  Jeżeli ktoś uważa, że brexit to popis demokracji no to niech sobie uważa – ja wiem swoje. To co się dzieje nie wygląda na spontaniczny ruch wolnościowy lecz zwykłe przygotowania wojenne. Narobić burdelu – napuścić muslimów i wywalić reset.
  Dobrze nie będzie.

  Nosz kurwa – ślepy nie jestem…

 29. Zby said

  Czy będzie fala zwrotna magistrów z „zagranicznym doświadczeniem” na zmywak w lokalnych jadłodajniach?

 30. SAP said

  Wystąpić z UE.
  Przystąpić do United Kingdom.
  Polska korona dla William’a Henry Andrew Frederick Windsor

 31. Alien said

  PIOTR POCIESZYCIEL

 32. NICK said

  Brexit?
  Bez paniki.

  Albo będzie lepiej albo gorzej albo bez zmian.

  W Polsce mamy upały.

  No jak Pan tak może? Właśnie pojawiają się pęknięcia na najpiękniejszej idei w dziejach ludzkości, w gruzy idzie solidarność, demokracja, kultura, sracja, prawa człowieków i wspaniała europejska ekonomia, a Pan tak na chłodno?
  Admin

 33. Wojtek said

  Ad. 29. Na pewno będzie duża fala zrotna UPAdlinizmu, gdyż sporo jest tego elementu na wyspach. Kalksteiniackie POLIN stanie się dla nich jedynym rezerwuarem.

 34. Inkwizytor said

  re 30

  Ostrożnie z zapraszaniem Angoli. Parszywieńka nacja

 35. Wojtek said

  Angolstwo lepiej mieć za wrogów niż przyjaciół.

 36. Boydar said

  „… albo będzie lepiej albo gorzej albo bez zmian …” 🙂

  „jak nie umrze to żyć będzie, tak doktorzy powiedzieli” (Koziołek Matołek, Kornel Makuszyński, księga druga)

 37. Hasso C. said

  Jack Ravenno: „Jeżeli ktoś uważa, że brexit to popis demokracji no to niech sobie uważa – ja wiem swoje. To co się dzieje nie wygląda na spontaniczny ruch wolnościowy lecz zwykłe przygotowania wojenne. Narobić burdelu – napuścić muslimów i wywalić reset.
  Dobrze nie będzie.”

  Z ust mi Pan wyszarpal. Kameron nie musial tego robic. A potem ubili Joe Cox zeby dodac dramatyzmu, ale to nie spontan, zgadzam sie z Panem i z NyndrO.

 38. Nemo said

  @1 Siggi

  „Coś za dużó mam ostatnio okazji,żeby wypić…”

  A co tu świętować Panie Siggi? Jak by to Polska zrobiła exit, to nie ukrywam że i ja bym się napił. Jednakowoż obawiam się, że nasz nieszczęśliwy kraj najprędzej to wyjdzie z UE dopiero nogami do przodu, więc kac mi raczej nie grozi :/

 39. Wojtek said

  Do wojny to chciał wciągnąć Anglię Kalkstein z Singerem, ale „strategiczny partner” tyłkiem się do nich odwrócił. Za chwilę odwróci się drugi i PiSda zostanie z ręką w nocniku, dokładnie tak samo jak Polska w roku 1939.

 40. Boydar said

  „… Jak by to Polska zrobiła exit, to nie ukrywam że i ja bym się napił …” – Pan Nemo (38)

  „Żeby wygrać trzeba grać, totolotek cie nie buja …”. Panie Nemo, Pan to by chciał wszystko na pstryk; a osłona kontrwywiadowcza ? A przygotowanie ogniowe ? A zapasy nienaruszalne ? Przecież to jest wojna !

  Ale napić to faktycznie się można, Pańskie zdrowie !

 41. Joannus said

  Ad 37
  U nas także zapanowała euforia z odniesionych zwycięstw nad ”reżimem”, kiedy akurat to gracze od aktualnych strategicznych partnerów, sterowali wszystkim maniąc lud zwycięstwem solidarnościowym i okrągłostołowym.

 42. JO said

  Wyjscie Anglii z Unii Eur to nie tylko upadek tej wrazej ideii unijnej ale to glos poparcia dla przeciwnikow multikulti, w ktorych obcych cywilizacjach Anglia umiera…

  Oby to byl poczatek konca Panstw Miast muzulmanskich w Anglii

 43. Boydar said

  Panie JO, wygarnięcie kozojebców z Wysp to pi razy oko tydzień roboty, gwarantuję Panu, można nawet ostatecznie jakąś rzekę środkiem puścić; ale pozmywanie w miózgach tubylców trwa już pięć wieków i końca nie widać.

 44. NyndrO said

  Petru jest w TVN zaniepokojony I jednak apelowalby. * redaktor mowi,ze w tym wyjatkowym czasie ” ani Putina,ani Kremla” na Kremlu nie ma. To wspaniale! Jak ja kocham Braci Rosjan!

 45. Joe said

  39..Wojtek…swiete slowa,ale durnie na sluzbie senhendrynu zawsze maja manewr tak zwany ZAPASOWY.Une d…py uratuja swoje i swoich bliskich…ucieczka przygotowana przez swoich.

 46. AlexSailor said

  Ad. 19 @AniaK

  Proszę zauważyć, jak mierny jest DT.
  Zamiast odpowiedzieć, że zasiłki socjalne na dzieci ma płacić państwo w którym emigranci płacą podatki i które odnosi korzyści z ich pracy, plótł coś o kulturze w języku sobie raczej obcym.
  Zero odniesień do ważnych tematów, tylko adoracja wzajemna i całkiem realne 300 tys. euro rocznie.

 47. JO said

  ad.45. …………..i ja uwazam, ze to znak, ze bedzie wojna…

  Nie mniej, jest Nadzieja….

 48. Hasso C. said

  Tak, Panie Boydar, glowne te mozgi tubylcow. Smutna sprawa w Anglii, Germanii itd.

 49. Teraz Anglia moze negocjowac TTIP wg wlasnych warunkow by wyjsc na swoje. O to chodzilo opozycji z calym Brexite….Tymczasem Szydlo z Waszczykowskim po raz kolejny zostali z PiSem wykolowani jak wszyscy „okraglostolowi” poprzednicy. Czeka nas wielki reset ….w polityce Usraela z Rosja…Juz teraz spotkanie NATO w Warszawie juz nie ma sensu. Dupa zbita…Powietrze z balona anty-ruskiego juz uchodz w takim tepie ze zostanie z niego tylko kondom.Czas dla PiSu by wszedl na sciezke Orbana..inaczej moze nie przetrwac swej kandencji jak ostanim razem.

 50. Henry said

  Ad:Hasso

  Całkowicie popieram pański komentarz.
  Oto efekt dzisiejszego referendum w Anglii.
  Zwycięzca jest amerykański dolar i tam też będzie jeszcze w większym stopniu inwestowana kapucha.
  Proszę tylko zobaczyć ta tabele aktualna – 24.06.2016 godz. 13:00 czasu srodk. europejskiego.

  USD/CAD 1.3028+0.0298 +2.3370%

  USD/CHF 0.9772+0.0143 +1.4850%

  USD/GBP [change] 0.7290+0.0631 + 9.4736%

  USD/PLN [change] 4.0419+0.2339 + 6.1409%

  EUR/PLN [change]4.4638+0.1119 +2.5702%

  Wszyscy co się tak cieszą dzisiaj jutro będą płakać.

  Faktem jest, że to był przygotowany latami plan na dalsza destabilizację Europy, również Polski
  i innych państw słowiańskich i destabilizacja gospodarki niemieckiej (motoru europejskiej gospodarki).
  To dopiero początek.

  A tak jak Ania pisze słusznie D.T. zrobił swa robotę b. dobrze i z pewnością otrzyma w niedalekiej przyszłości
  większy stołek w międzynarodowej instytucji.
  Złotówka straciła do dolara ameryk. 6,14%, a do Euro 2,5%.
  Wszystkie towary importowane do Polski będą droższe, łącznie z benzyna.
  Większość komentarzy świadczy o słabym przygotowaniu merytorycznym do tak ważnego dzisiaj tematu.
  Przepraszam jesli umiescilem moj komentarz w innym dziale.

 51. Listwa said

  @ 3 AniaK @ 19 AniaK

  Pewnie chciał się Faraga pozbyć.

 52. Listwa said

  Z Nato nie wyszli

 53. Anucha said

  Panowie z tym wypiciem to uważajcie.

  Żona do męża
  -Wydaje mi się ,że jesteś pijany!
  -Nie!
  -Co nie?!
  -Nie wydaje ci się.

 54. Tekla said

  Co do lawiny..

  Premier Polski wszystko musimy zrobic ,zeby nie było efektu domina…
  Merkel..cios dla Europy..
  Sturgeon.. Skocia też chce być niezalezna..
  Hollande też chce wyjścia z Unii..

 55. Hasso C. said

  Hollande nie che wyjscia z unii, co Pani mowi?

 56. Lam said

  CUD
  W dzień po angielskim Brexicie
  W Unii jakby nowe życie.
  Holland, Merkel i paru z innych nacji
  Miłośnicy to nagle demokracji.
  24-06-2016

 57. Lam said

  „DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI”
  Tak się pewnie w siodle czuli –
  Na niesfornych zaraz pluli.
  Trzęsą się brukselskie szuje –
  Anglia drogę pokazuje.
  24-06-2016

 58. CHCĘ SIĘ TAK MYLIĆ ZAWSZE !
  W początkach warszawskiej giełdy papierów wartościowych publicznie znany był przypadek inwestora, którego każda spekulacja kończyła się klęską. Było to tak regularne, że część uczestników gry giełdowej, według zasady „a contrario” obstawiała spekulacje przeciwne do tego nieszczęśnika, gwarantując tym sobie powodzenie.
  Podobnie jest z moją oceną BREXIT-u.
  Więc się pomyliłem, jeszcze wczoraj prognozując zwycięstwo połączonych sił kolorowych i lewaków.
  Ale z gratulacjami dla Brytyjczyków, nauczony przykładem prezydenckich wyborów w Austrii, poczekam do oficjalnych wyników. Podobnie, jak z eksplozją radości.
  Zaczynam jednak dostrzegać światełko w tunelu. I szansę dla Polski : w pierwszej kolejności wykreślenia z konstytucji art 220 (oszczędność 40-60 miliardów zł rocznie) oraz powszechnego obowiązku stosowania VAT (ca 100 miliardów zł strat w skali roku).
  Otwiera się także perspektywa poważnego rozważenia projektu „algorytmu Bartosika” w zastąpieniu dotychczasowego systemu podatków i zabezpieczeń społecznych i wykreowania Polski na „raj podatkowy” . Jeśli się tylko sprężymy, jeśli nie damy się innym wyprzedzić.
  Dziś, wobec przyśpieszenia tempa rozpadu Unii, tak widzę i opisuję cywilizacyjną i skokową szansę dla wzrostu naszego kraju…
  POLSKA : NOWA SUPERGWIAZDA ŚWIATA.
  O NASZEJ RACJI STANU !
  Pewien sfastrygowany przez środowisko gazety zaborczej na mędrca, sfrustrowany i zakompleksiony podstarzały głupiec, orzekł niegdyś z wysokości swego majestatu autorytatywnie i wyniośle : „Polska, to brzydka panna bez posagu”.
  I w duchu tej cierpiętniczo-pokutniczej filozofii, wśród owacji klakierów, powiódł nas wraz z innymi w jasyr komunistycznej w intencjach i celach – zachodniej hegemonii (plan Spinelliego).
  Cóż !
  Tak jakoś się porobiło, że w Polsce, od co najmniej 2,5 stuleci, karierę robią różnej proweniencji i maści szubrawcy, agenci, konfidenci, kompradorzy obcych wpływów, czy zwyczajni zdrajcy.
  Lecz dziś i to w horyzoncie najbliższych dwóch miesięcy, mamy niepowtarzalną szansę na odwrót od galerniczej służebności, pozycji i mentalności.
  Rychły szczyt NATO i państwowa wizyta Xi Jinpinga, są po temu okazją, zsyłaną nam przez Niebiosa.
  Nie jestem dyplomatą, politykiem, nie znane mi jest stanowisko negocjacyjne rządu, a co najistotniejsze, nie wiąże mnie żadna poufność.
  Powiem więc wprost, bez zbędnych ozdobników i dygresji :
  1/ Stany Zjednoczone, należy zapewnić o niewzruszonej wierności sojuszniczej i podjęciu samodzielnej obrony wschodniej flanki NATO w zamian za ich rozpoznawcze i bojowe technologie oraz kredyty zbrojeniowe.
  2/ Chiny należy wprzęgnąć w budowę europejskiego hubu TRANSKONTYNENTALNEJ wymiany towarowej, na skrzyżowaniu Jedwabnego Szlaku i Via Carpathia.
  3/ W Polsce, pilnie wdrożyć systemową reformę podatków i zabezpieczeń społecznych w oparciu o „algorytm Bartosika”, czyniąc z kraju raj podatkowy, subtelnie wspierany protekcyjnymi instrumentami finansowymi.
  Jak sądzicie : czy wokół centrum logistycznego, w największym suchym porcie świata, na skrzyżowaniu traktów i magistrali wschód-zachód i północ-południe, w warunkach raju podatkowego, dyskretnie wspieranego przez państwo – ROZBŁYŚNIE, czy nie BLASK POLSKI, NOWEJ SUPERGWIAZDY ŚWIATA ???
  Ja jestem o tym głęboko przekonany.
  Wyznaczmy więc sobie wizję i oznajmijmy światu :
  POLISH INSPIRED THE WORLD !
  POLAND, IS A NEW WORLD SUPERSTAR !!!

 59. Jacek said

  Wygląda na to, ze anglosaska klasa średnia ( w większości emerytowana) zachowała jeszcze resztki instynktu samozachowawczego. Łatwiej im było niż na przykład jest Polakom, bo w znakomitej większości nie są „katolikami”, więc żaden franio nie zawraca im w głowie. Ale to dopiero skromny początek. Aby się uratować od talmudycznej zagłady Brytyjczycy muszą konsekwentnie wrócić do korzeni katolickiego common law (prawa naturalnego) które ukształtowało podstawowy charakter wyspiarzy i pomimo wyczynów wszystkich psychopatycznych morderców w rodzaju elżbietki numer jeden i cromwella , oraz narzucanej przez nich talmudycznej infiltracji, przetrwały wśród „ludu „ do dzisiaj i właśnie odbiły się potężna czkawka.

 60. Jack Ravenno said

  Budują wieżę z zapałek przez dziesięciolecia i tak od czapy biorą zapalniczkę i podpalają?
  Taki potężny „projekt” miałby paść z powodu ‚wyjścia’ Wielkiej Brytanii?

  NIE ŻARTUJMY SOBIE.

  Nie jestem wielkim zwolennikiem teorii spiskowych ale tu czuć taki smród, że aż paść można.

  „Gdyby wybory mogły cokolwiek zmienić – zostałyby zakazane” – czyżby to przestało nagle obowiązywać?

  Uważam, że jest przygotowywany grunt pod rzeczywistą inwazję islamską a naprawdę poważny bajzel zacznie się od Francji. Ale to tylko sobie uważam. Rzeczywistość przyspiesza…

 61. wanderer said

  Mysle w sposob podobny do Pana Jack Ravenno i C Hassso.
  To niczego pozytywnego dla nas nie wrozy, za szybko na te wzniosle, gornolotne pochwaly, ze ach jak cudownie, Anglia odzyskuje wolnosc. G. prawda.
  Moze co poniektorzy pamietaja, jak wyrazalem swoja opinie tu na Gajowce jakis czas temu w sprawie „niepodleglosci” Szkocji, ze nie ma sie co ekscytowac, ze to nie ten kierunek, bo cala ta Scotish National Party z Salmondem to przybudowka unych. Przejrzalem ja ich na wylot obserwujac ich poczynania od prawie dziesieciu lat, tu na miejscu w Szkocji. Spojrzcie tylko na zdjecie salmonda – un, jak z kuryera wyciety. Mowilem wedy, ze ta cala „niepodleglosc” to o kant d rozbic, ze to wlasnie bedzie podleglosc – tylko ze syjonistom z UE. Lud tutaj ciemny bardziej niz w Polsce, nic nie rozumieja co sie wyprawia i ko jest kto, haslo „niepodleglosc” rozpala im mozgi, a to sa ci sami przebierancy co nam zrobili „okragly stol”. Une zeruja na chwytnych haslach zeby przylaczyc do kolchozu nastepne „panstwo”. Mowilem ze to une i ze taki bedzie scenariusz – teraz widzicie jaka ci „prawicowcy” i „niepodleglosciowcy” strone zmierzaja – wprost w ramiona zydkow z UE.

  To samo jest z obecnym „wyjsciem z Unii” To zagrywka dla mas, a une maja w tym jakis nie do konca zrozumialy dla mnie cel. Ja tu mieszkam, ja widze co sie dzieje. To nie ma nic z niepodlegloscia, czy wydostaniem sie z pierdol.. nietego kolchozu jakim jest UE. Myslicie ze une z Cameronem na czele w tak cichy i zgodny sposob by na to pozwolily? Skoro tak to co nietorzy sa naiwni. To generalnie jest zmiana przynaleznosci do obozu. Wychodzimy z jednego worka i wlazimy w drugi, ewentualnie ratujemy dupy i nie bierzemy odpowiedzialnosci za to co si ma w UE wydarzyc.

  Panie i Panowie, zatknijcie korki szapana spowrotem do butelek. Okazja na wiwat jeszcze nie nadeszla. GB ma inny status polityczny niz Polska. Gdyby Polska wywalczyla taki krok, to po sprawdzeniu ze nie dostajemy sie jeszcze glebiej w czarna d.. w lapska eskimosow, moglibysmy swietowac.
  W zaistnialej tutaj sytuacji sugeruje sie temu wszystkiemu bacznie przygladac bo bedzie „ciekawie”, bedzie sie dzialo, niekoniecznie wesolo.

 62. revers said

  Ostatecznie Funt

  https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13502033_1037305589671428_5190347322627127762_n.jpg?oh=883e2063bf66f209cb72531a1a681ec4&oe=580135E9

 63. wanderer said

  re.57 Waldemar Bartosik.

  „BLASK POLSKI, NOWEJ SUPERGWIAZDY ŚWIATA ???”

  Jest Pan optymista, ale daj Ci Panie Boze.

  I zeby ta nowa supergwiazda miala polska glowe, bo przy obecnej to bedzie tylko z nazwy.

 64. wanderer said

  Moj post odnosnie wczesniejszych wypowiedzi Pana Jack Ravenno (28) i Pana C Hasso (37) gdzies sie zawiesil..

 65. anonim said

  Revers. I co z tego? 8 lat temu funt był po dolarze 10 lat temu po póltora dolara.
  Ważne teraz czy faktycznie wyjdą czy tylko będą ściemniać w celu np zrzucenia z siebie całego jarzma UE poza pozytywnymi skutkami czyli np. stałym dopływem robotników.
  A jeśli całkowicie wyjdą i wrócą do izolacjonizmu to znaczy że Polsce nie zostało wiele czasu.

 66. krzysiek4 said

  Szef antyunijnej Partii Wolności w Holandii Geert Wilders zapowiedział, że jego partia spróbuje zorganizować referendum w sprawie dalszego pozostawania Holandii w Unii Europejskiej

  Chcemy odpowiadać za nasz kraj, nasze własne pieniądze, nasze granice i naszą politykę imigracyjną – oświadczył Wilders.

  http://prawy.pl/33043-bedzie-nastepne-referendum-w-sprawie-opuszczenia-ue/

 67. Wojtek said

  Ad. 57 Najbardziej skryty i podstępny wróg Polski, jakim niewątpliwie jest Anglia (Kraina Deszczowców), najwidoczniej został wyznaczony do osłabienia, co jest wielka rewolucją w światowej geopolityce. Wszystkie, ale to dosłownie wszystkie nieszczęścia i problemy Polski mają swoje źródło w Anglii. Gdyby nie antypolska polityka Anglii wobec Polski, to dzisiaj Anglicy przyjeżdżaliby do Polski do pracy a nie Polacy jeżdziliby na wyspy tyrać na największych bandytów i złodziei na świecie. Osłabienie Wielkiej Brytanii to oczywiście wielka szansa dla Polski, a przynajmniej pięć minut na cywilizacyjny skok do przodu. Dopóki angielska żmija znowu nie podniesie swojego zdradzieckiego łba. Pytanie pozostaje tylko, czy to rozbłyśnie blask Polski, czy może raczej POLIN, gdzie Polacy będą obywatelami którejś tam kategorii? Goldsaki już szykują się do skoku na Warszawę…

  http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/brexit-spowoduje-ze-londynskie-city-straci-na-znaczeniu,655514.html

 68. JO said

  ad.65. Warszawe juz maja w kieszeni…

 69. Swarożyc said

  Ad 10
  Po 2022!
  Najpierw musimy wykorzystac ostatnie rozdanie funduszy EU do konca…

 70. watazka said

  A mnie jak zwykle – mnie, humaniste-fascynuje technologia.
  Anglikom kazali pryzjsc do glosowania z wlasnymi dlugopisami. Dlugopisy z flaga angielska w punktach glosowania, rejestrowaly tylko glosy „ZA” Unia.
  jakie to kurwa sprytne!

 71. snag said

  Domek z kart – Kto nastepny, Grecja ? ,…

 72. Lam said

  CUD
  W dzień po angielskim Brexicie
  W Unii jakby nowe życie.
  Hollande, Merkel i paru z innych nacji
  Miłośnicy to nagle demokracji.
  24-06-2016

 73. RomanK said

  Po pierwsze co to za Rreferendum skoro 51%..czy jeden glupi % moze zdecydowac o szczesciu tysiecy fachowcow jacy z ramienia GB pobieraja c o miesiac pensje z europejskich synekurow???

  Po drugie…Parlament , ktory wie lepiej bo do niego wchodza najlepsi i najmadrzejsi, nie jest wcale niczym zobligowany -zeby sluchac wynikow Referendum- w ktorym glosowalo, jak zwykle- wielu glupkow i emigrantow z Europy Wschodniej.

  Po trzecie…Referendum jest raczej informacja, ze nie wszystko w Unii jest doskonale co budzi pewnego rodzaju niezadowolenie spoleczenstwa zniecheconego powolnoscia slusznych zmian.

  Po czwarte pytania referendalne byly zle postawione , przez co wielu ok 1.5 % glosowalo wbrew swojej woli i nieswiadomie, wprowadzona w blad!

  PO piate -czy wiadomosc ta jest dobra dla Zydow a zawlaszcza Israela???bo w sumie to sie tylko liczy. I opierajc sie na komantarzach politykow z Polski zdaje sie , ze ni taka…. ni siaka…

  Zatem niechaj historia Jewropy
  Zwyczajnym kolem sie toczy
  Przez zalozycieli wyznaczonym torem
  POPiSychana od tylu..wibratorem:-)))

  Zreszta…. jak nie Europa …..to CO??????

 74. revers said

  Afryka Dolna Wolta

 75. revers said

  tzn. Fraxit

 76. krzysiek4 said

  Brexit Song
  .https://youtu.be/RpxV9xuqLeA

 77. Maćko said

  Kiedy PolExit?

 78. snag said

  RomanK @ 69 ,…

  To non binding (nie zobowiazujace?) referendum moze byc katalizatorem dla roznych ‚nationalistow’ w Europie ktorzy maja po uszy narzucone multi-culti i co przynosi.

  Kazda lawina zaczyna sie od jednego platka sniegu ,…

 79. revers said

  „Sytuacja prawna na chwilę obecną…. :

  1. Wielka Brytania nie wyszła z Unii Europejskiej i nie jest pewne czy wyjdzie. To referendum nie ma żadnej mocy prawnej, ani w prawie UK, ani w prawie UE. Innymi słowy, nie jest prawdą, że doszło do ‚Brexit’.

  2. Jest prawnie możliwe ale bardzo mało prawdopodobne, że nowy rząd w Londynie z pomocą parlamentu doprowadzą do niezwłocznego jednostronnego wypowiedzenia traktatów UE.

  3. Prawdopodobny scenariusz jest taki, że przez najbliższe kilka lat niewiele się zmieni w prawnej relacji UK/UE a traktatowa procedura wyjścia z UE (słynny Artykuł 50 TUE) zostanie dopiero wszczęta, gdy brytyjski rząd będzie miał jasny plan (jest do tego jeszcze daleko).

  4. W pewnym sensie Wielka Brytania (a nawet Zjednoczone Królestwo) może nigdy nie wyjść z Unii Europejskiej jeśli przestanie istnieć w wyniku uzyskania niepodległości przez Szkocję, co zapowiedziała dziś stojąca na czele rządu Szkocji Nicola Sturgeon (możliwa jest też unifikacja Irlandii). W takim scenariuszu to będzie „Engxit” a nie „Brexit” – tylko Anglia (z Walią) opuści UE.

  5. Mniej prawdopodobne ale też możliwe jest że brytyjska klasa polityczna znajdzie sposób żeby zostać w UE mimo wyniku referendum (które jest, przypominam, prawnie niewiążące).” z sieci

  Jest wiele hakooow na nie wyjscie brytoli z jewrouni, jeden z nich to Szkocja ktora w uni chce byc, nawet zainwstowala 19 Mld w batale anty brexitowa. Byc moze juz wczesniej zaplanowana ta hucpe juz podczas referendum w Szkocji o niby suwerennosci Szkocji.

  Najwazniejszy jest glos wodza Kaczynskiego – podpisac nowe umowy, najmniej Orbana
  glos ze ludzi trzeba sie sluchac tj. wyborcow.

 80. MatkaPolka said

  Country……….Date………………..Issue………………“NO” vote…………………..Outcome

  Denmark 1992 Maastricht Treaty 51.7% Made to vote again
  Denmark 2000 Joining the euro 53.2% Accepted
  Ireland 2001 Nice Treaty 53.9% Made to vote again
  Sweden 2003 Joining the euro 56.1% Accepted
  France 2005 EU Constitution 54.9% Ignored
  Netherlands 2005 EU Constitution 61.5% Ignored
  Ireland 2008 Lisbon Treaty 53.2% Made to vote again
  GREECE 2015 Euro bailout 61.3% Ignored

  PRZECIW Konstytucji Europejskiej w 2005 r wypowiedziało się 55% Francuzów i 61,5% Holendrów
  Przeciw Traktatowi Lizbońskiemu – lekko zmienionej Konstytucji UE zbuntowali się w 2008 r Irlandczycy. Przeciw bezprecedensowemu rabowaniu Grecji zbuntowało się miliony Greków w 2015 r
  TO ZNACZY ŻE „RZĄDY” w Europie i rządy POLSKIE B E Z K A R N I E Z PREMEDYTACJĄ, KONSEKWENTNIE ŁAMIĄ KONSTYTUCJĘ RP.

  I żaden Urząd, żadna instytucja powołana do przestrzegania konstytucji, prawa w państwie nie reaguje na jaskrawe gwałcenie zapisów konstytucyjnych – itak sie dzieje w każdym z krajów europejskich.

  Wszystkie ekipy „rządzące” w Polsce i w Europie od 20 lat, wszystkich „parlamentarzystów” i cały ten 20-letni okres jako NIEODPOWIEDZIALNY – wykazując działalność WSZYSTKICH osób publicznych bez żadnej odpowiedzialności za swoje czyny nawet te zbrodnicze, postawy nie licujące się w żaden sposób z „osobą publiczną”, decyzje nawet te najgorsze na szkodę Narodu, Kraju, Państwa.

  bo w „naszym” stworzonym po 1989 roku „demokratycznym” państwie prawo jest tak skonstruowane żeby do więzienia szli zwykli ludzie a nie wybrańcy którzy sami się wybrali w Magdalence niezależnie czy uprawiają pijar czy konopie – patrz Piesiewicz.

  A będzie tak dopóty, dopóki nie chwycimy za „Kałachy” i NIE ZAGONIMY CAŁY TEN BANDYCKI UKŁAD PODZIELONY NA SZAJKI ZA KRATY, ZASIEKI DO ODBUDOWY CHOCIAŻ CZĘŚCI TEGO CO ZNISZCZYLI.

  – Szykować Kałachy !!!

  Nie sądzę by „niezależny” Prokurator Generalny wszczął śledztwa chociażby w wyżej opisanych sprawach, a nawet gdyby to i tak „niezależne” sądy zatuszują wszystko.

  Dlatego My, zwykli ludzie, musimy wziąć „sprawy w swoje ręce” a więc siłą zagnać „rządzące” bandyctwo za zasieki, kraty by nie przeszkadzało stworzyć PRAWA powszechnie rozumianego o ustanowić rzeczywiście wolne Państwo Polskie !

  SZYKOWAĆ „KAŁACHY” !!!

  Europę zamieszkuje ok. 750 milionów, a w 28 państwach Unii Europejskiej zamieszkuje ponad 507 milionów

  I tak wielka masę ludzi udało się zniewolić i podporządkować garstce ludzi, którzy roszczą sobie i uzurpują władzę nad tak wielką ilością ludzi. Powiedzmy sobie od razu – to zniewolenie nastąpiło na drodze oszustwa i terroru – zastraszania i morderstw politycznych osób niewygodnych – próbujących wyegzekwować prawa demokratyczne dla ludzi.

  Patrzcie jak się blokuje Nigela Farage w Anglii, Marie LePen we Francji. Jak się ma „w głębokim poważaniu” wyniki referendów, jak się fałszuje wybory w każdym z państw, jak syjonistyczne Elyty spowodowały kryzys z NACHODŹCAMI, jak nie dopuszcza się do powstania jakiejkolwiek opozycji .

  Na nic się zdają referenda, w których większość wyraża sprzeciw, na nic się zdają masowe protesty, milionowe demonstracje świata pracy – we Francji, Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech.

  W Polsce to przecież nie kto inny jak Kaczyński w fundacji Sorosa – Batorego ostrzegał już w 2005 roku, że „radykałowie mają ponad 30% poparcia społecznego” – trzeba wyeliminować radykałów – i wyeliminowano LPR i Samoobronę . Leppera powiesili, a dziś Mateusza Piskorskiego po prostu aresztowali.

  Te ośrodki antypaństwowe, antypolskie, antynarodowe są zupełnie dobrze zdefiniowane – to obce banki, obce fundacje – amerykańskie i niemieckie służące do korumpowania polityków, różnego rodzaje Think Tanki, loże masońskie, gminy żydowskie, ambasady USA i Niemiec.

  Nie miejmy złudzeń – garstka uzurpatorów i oszustów rządzi przemocą – oszustwem, kradzieżą i terrorem

  Z BANDYTAMI INACZEJ SIĘ ROZMAWIA – TYLKO SIŁĄ – UNE INNEGO JĘZYKA NIE ZNAJĄ

  To naprawdę garstka ludzi zniewalające Narody Europejskie, a w Polsce zniewalający Polski Naród.

  Oczywiście wszyscy tzw. Żydzi głosują za Unią Europejską – To najlepszy sposób na rabowanie społeczeństw i przywłaszczanie owoców cudzej pracy – przez najróżniejsze formy opodatkowania, przymusowych opłat, zniewolenie społeczeństw przez różne formy ograniczenia, nakazy, zakazy – wszyscy mają się podporządkować.

  To również wyjątkowo wysokie uposażenia dla urzędników Unijnych – posłów do Parlamentu Europejskiego – oni zarabiają po 400,000 Euro rocznie plus najrozmaitsze dodatki – no to jak mają głosować przeciw Unii Europejskiej

 81. JO said

  ad.80. Ta garsta jest znana w Polsce. Czemu chodza po ulicach?

  Moze jednak to nie glownie problem w gastce mordercow wyrafinowanych a w nas samych?

  To przeciez my pozwolilismy na zmiany posoborowe….
  To my glosowalismy na Demokracje przygladajac sie biernie na dramat PGR row a potem innych pracownikow wielkich zakladow przemyslowych zwalnianych z pracy, wyrzucanych na bruk…

  My nic nie robilismy, wiec kogo Matka Wola?

  Trzeba najpierw nawrocic sie , zaplacic za winy….., a dopiero potem bedzie skuteczne wolanie…

  Jak tego nie bedzie, to vedzie rozga…i placz i zgrzytanie zebami…

 82. Maćko said

  Punkt widzenia ze Wschodu nam bliskiego:
  http://katehon.com/article/brexit-nothing-personal
  I przy okazji: http://katehon.com/article/iran-will-join-sco
  Russia and China have already agreed with Iran’s membership. Even India and Pakistan, who were officially not members before the meeting in Tashkent on 23rd-24th of June, welcomed Iran too. It is interesting to analyze opinions inside Iran regarding the perception of SCO and its members. Actually, interests to join SCO were very high in Iran. Officials often noted about new opportunities for the Islamic Republic of Iran. But there are also liberal pro western lobbies focused on different goals. This dichotomy may be envisioned through scholarly discussions.

  Associate Professor of International Relations at the University of Tehran Jahangir Karami in his article «Why Iran Should Become a Member of the Shanghai Cooperation Organization?» writes that «Iran should get rid of its strategic isolation with regard to global and regional equations, and since it is currently not possible for Iran to create and play an axial role in an effective institution or obtain equal membership in a strategic alliance, other options such as this regional organization can be considered a middle way for Tehran…

 83. SAP said

  Tiaa..
  To już drugi Brexit. Pierwszy to zerwanie z Rzymem i ustanowienie kościoła narodowego za Henia 8. A – panie Wojtek – wielu Angoli uciekło wtedy do Polski. Ja nie przypominam sobie – panie Wojtek – by Brytole strzelali nam w tył głowy, brali ludzi z ulicy na rozwałkę, mordowali w kazamatach.
  Własną głupotę lub chciwość najłatwiej usprawiedliwić przebiegłością Angoli. Oni tylko dbają o swój interes.
  I niech pan sobie odpowie dlaczego Polacy uciekają w dużej masie właśnie do „podłego” UK. Razem z milionami czarnych i beżowych potomków „upodlonych przodków” z byłych kolonii brytyjskich.

 84. AniaK said

  Re51:

  Przyznam się że na to nie wpadłam, ale coś w tym może być na rzeczy. Co innego jak mu rodak pluje w twarz – z Panem Lepperem wspólnymi siłami jakoś sobie poradził – a co innego jakiś Angol. Możliwe że zrobił to dla własnego komfortu 🙂

  Nie będzie Angol pluł mi w twarz
  Ni dzieci nam angolił
  ……

 85. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1026059,title,Brexit-Kukiz-ciesze-sie-z-wyniku-referendum-musialo-nastapic-tapniecie-w-eurokolchozie,wid,18394777,wiadomosc.html?ticaid=1173fa

  Tym razem i ja uważam że jest to wina pana Tuska ale pan Kukiz chyba troszku pofantazjował. Nie sądzę żeby pan Tusk był aż tak wpływowym człowiekiem.

  „Z taką biurokracją mieliśmy do czynienia przez 8 lat w Polsce, a jej główny przedstawiciel jest teraz naszym reprezentantem w Unii. Ja bardzo bym się ucieszył, gdyby Donald Tusk podał się do dymisji, wrócił do Polski i poniósł odpowiedzialność za to, co wcześniej wyczyniał. To, co wykończyło Polskę, teraz wykańcza Unię Europejską – powiedział lider Kukiz’15, Paweł Kukiz.”

  Nie po to pan Tusk uczył się języka angielskiego żeby wracać do Polski. Na moje oko jest raczej człowiekiem który ucieka przed odpowiedzialnością. Może go teraz zrobią przewodniczącym Międzynarodowego Funduszu Walutowego?

 86. Jack Ravenno said

  @71 SNAG – HOLANDIA – tak przypuszczam

 87. AniaK said

  To miało być tu. Niechcący wskoczyło do Wolnych Tematów 🙂

  Nie chcę krakać, ale następnym krajem opuszczającym UE mogą być Niemcy. Po wyborach do Bundestagu w 2017 może być na dwoje babka wróżyła. Słyszałam że i uchodźcom ta UE już nie bardzo się podoba. Jak pomogą Niemcom to pani Merkel może z walizeczką ruszyć w Świat:)

 88. AniaK said

  http://www.propertynews.pl/finanse/christine-lagarde-najwazniejsza-jest-plynnosc,46663.html

 89. RomanK said

  Panie SAP….tiaaaa..bogosawieni co przezyli….. i zapomnieli:-)))))
  Nam nic nie na zawadzie
  Byleby siano w garsciach
  Byle wibrator przy…. zadzie:=-)))))

 90. AniaK said

  Pani Małgosia chyba nie zajarzyła. Po kolacji może dostać wp…dol 😦

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/internauci-komentuja-decyzje-brytyjczykow-o-wyjsciu-z-ue/bj4r85

 91. NICK said

  Czyta Pan, Gospodarzu? Powyższe? Po kolei?
  To dobrze.

 92. Jurek said

  skutkiem hucpy z referendum „Z globalnych rynków odpłynęło w tym tygodniu ponad 4 bln USD”.

  Do kogo przypłynęła ta kasa ? Geszeft większy niż wtc 🙂

 93. NICK said

  Ooo. Pan Jurek. (92).
  Słusznie. A ile innych ‚sprawek’ załatwiono? Tym „referendum”?

 94. NICK said

  Powinienem to napisać. Nie muszę.

  Paaanie JO. Co chciał Pan przekazać we wpisach 27. i 42.?

 95. artjac said

  waldemar bartosik ma racje!

 96. Zby said

  Merkel bez majtek, no cakiem niełza enerdwka, o co tu chodzi? 🙂
  Może ktoś się przyzna z bliższych spotkań…

Sorry, the comment form is closed at this time.