Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gd-ap o Wolne tematy (53 – …
  yattakaj o Wolne tematy (53 – …
  Niedźwiedź o Profesjonalizm propagandy PiS
  AniaK o Wolne tematy (53 – …
  Boydar o Zimowy sen Polski
  Kojak o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Boydar o Polskie elektrownie produkują…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Troll Polonii o Otyłość coraz większym problem…
  Birton o Rozstawiamy figury
  jasiek z toronto o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Birton o Rozstawiamy figury
  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Pomnik zbrodniarki Sawczenko w Polsce!

Posted by Marucha w dniu 2016-06-24 (Piątek)

Obywatelka Ukrainy Nadieżda Sawczenko podczas ogłoszenia wyroku w Donieckim Sądzie Miejskim w obwodzie rostowskim

Wszystko, co chcecie wiedzieć o Nadii Sawczenko … i trochę tego, czego nie chcecie.

Historia Nadii Sawczenko jest jak hollywoodzka opowieść. Tu splatają się niezawodne motywy: kobieta, piekło wojny, walka jednostki z systemem, śmierć za idee. Często jednak podczas napisów końcowych, gdy pada fraza „historia oparta na faktach”, zapomina się, że fakty nieco różnią się od narracji serwowanej na ekranie.

*                          *                        *

Wrzesień 2014. Podczas spotkania z Arsenijem Jaceniukiem Sekretarz Generalny Amnesty International Salil Shetty wzywa rząd ukraiński do powstrzymania nadużyć i zbrodni wojennych popełnianych przez ochotnicze bataliony działające obok regularnych ukraińskich sił zbrojnych:

— Ukraińskie władze nie mogą pozwolić na powtórzenie bezprawia i nadużyć, które panowały na terenach kontrolowanych wcześniej przez separatystów. Brak reakcji na nadużycia i ewentualne zbrodnie wojenne popełniane przez ochotnicze bataliony prowadzić może do znaczących napięć na wschodzie kraju i podważenia deklarowanej przez nowe ukraińskie władze intencji wzmocnienia i utrzymania praworządności.

Premier zobowiązał się do pociągnięcia wszystkich sprawców nadużyć do odpowiedzialności. — Będziemy trzymać za słowo — odpowiedział Salil Shetty.

Równocześnie ukazują się dwa raporty pozarządowych organizacji rosyjskich, przygotowane m.in. przez Fundację na Rzecz Badań nad Demokracją, Rosyjską Radę Społeczną na Rzecz Współpracy Międzynarodowej i Dyplomacji Publicznej, Rosyjską Fundację Pokoju oraz członków Komitetu Społecznego Wsparcia dla Mieszkańców Południowo-Wschodniej Ukrainy. Każdy z nich został przygotowany na podstawie mniej więcej stu wywiadów z poszkodowanymi przez ochotników w wojnie domowej na południu i wschodzie Ukrainy. Pierwszy obejmuje przedział czasowy 25.08-4.11.2014, drugi — do 20.01.2015. Mówią ci, co przeżyli — wymieniają bataliony Ajdar, Azow, Donbass, Dniepr, Szachtiorsk, 71. brygadę powietrzno-desantową, organizację Patrioci Ukrainy, oddział Alfa, ogólnie Prawy Sektor, a także wojskowe oddziały MSW.

Fundacje twierdzą, że dysponują nagraniami z zeznań i mogą je udostępnić na życzenie. Ofiary relacjonują „podtapianie, podduszanie z użyciem żelaznego drutu w formie spirali, rażenie paralizatorem, bicie metalowym prętem, wciskanie różnych materiałów do ust torturowanych i zalewanie ich wodą, gwałty na kobietach, celowe łamanie kości i zadawanie ran, przypalanie, przetrzymywanie w niskich temperaturach bez jedzenia, zastraszanie poprzez postawienie na polu minowym, strzelanie w pobliżu głów pojmanych skutkujące uszkodzeniem słuchu, przymusowe śpiewanie hymnu pod groźbą bicia”.

Raport Amnesty International:
https://amnesty.org.pl/uploads/media/Briefing_Ajdar.pdf 

*                          *                        *

Grudzień 2014. Posłanka PiS Małgorzata Gosiewska pisze na Facebooku o swoim zachwycie bojownikami z Ajdaru: „Noc spędzoną pod ostrzałem z haubic zapamiętam na zawsze. Ale przede wszystkim zapamiętam tych wspaniałych, dzielnych chłopców walczących o wolną Ukrainę”. Posłanka zna raport Amnesty International: „To są zarzuty wyssane z palca, nie potwierdził ich nikt poza czynnikami opłacanymi przez Rosję”.

„Wizyta przedświąteczna nie oznacza poparcia dla wybryków pojedynczych bojowników” — macha ręką poproszony o komentarz Paweł Kowal.

„Posłowie mają wiele możliwości wspierania Ukrainy — na forum Unii Europejskiej czy NATO. Tam, gdzie prowadzi się działania wojenne, należy zachować polityczną rozwagę. Zwłaszcza w tak skomplikowanych warunkach, jak na Ukrainie, zalecałbym polskim posłom szczególną ostrożność. Parlamentarzyści mają pole do popisu w instytucjach publicznych” — zżyma się Paweł Tyszkiewicz.

*                          *                        *

Sawczenko na front poszła z Ajdarem. 18 czerwca 2014 została schwytana niedaleko wioski Metalist w obwodzie ługańskim.

Różnią się również relacje z samego zatrzymania: rząd Ukrainy stoi na stanowisku, iż została wydana siłom bezpieczeństwa; Rosjanie odpowiadają, że sama przekroczyła granicę, po czym „wpadła” podczas kontroli dokumentów.

8 lipca trafiła do aresztu śledczego w Woroneżu. Władze Rosji oskarżyły ją o współudział w zabójstwie dwóch rosyjskich dziennikarzy z państwowej telewizji, Igora Korneliuka i Antona Wołoszyna, którzy 17 czerwca zginęli podczas ostrzału moździerzowego na posterunek separatystów na obrzeżach Ługańska. Rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin poinformował, że rosyjscy śledczy są przekonani, iż Sawczenko przekazała ukraińskim wojskowym dane na temat położenia grupy rosyjskich dziennikarzy i cywilów.

Saczenko od razu stała się instrumentem, którego bez żenady używają ukraińskie elity. Petro Poroszenko zapewnił jej dobrego i drogiego adwokata — tego samego, który broni dziewczyn z Pussy Riot. Do rywalizacji z urzędującym prezydentem o polityczne profity z głośnego procesu przystąpiła natychmiast jej dawna mentorka Julia Tymoszenko.

Na stronach Batkiwszczyny Nadia mogła publikować z więzienia przesłania do narodu i relacje z głodówki, która trwać miała… 75 dni. Świat płakał nad procesem Sawczenko. „Ona może nie dożyć wyroku!” — alarmowały media zachodnie.

Jednocześnie w październiku 2014 została wybrana na deputowaną do Rady Najwyższej oraz zaocznie włączona do delegacji Ukrainy w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy. Rosyjski „Memorial” uznał ją za więźnia politycznego. Rząd Rosji odmówił wpisania jej na listę jeńców do wymiany. To okazało się kołem napędowym protestów, które podniosły się w Unii Europejskiej.

Faktem jest, że dziś prezydenckie notowania Tymoszenko bezdyskusyjnie poszybowały w górę. Gdyby wybory odbyły się w marcu, Tymoszenko uzyskałaby poparcie 20,9 procent spośród tych, którzy deklarują, że na pewno wzięliby w nich udział.

*                          *                        *

Wątpliwości Zachodu nie rozumie Władimir Korniłow, politolog z Centrum Badań Euroazjatyckich w Doniecku. Jest zaskoczony, gdy prosimy o wyjaśnienie spornych kwestii w sprawie Sawczenko. Według niego nie ma tu żadnych obszarów do dyskusji nad statusem skazanej. Miejscowi mają ją po prostu za pospolitą, prymitywną agresorkę, która dostała broń do ręki i razem z nacjonalistyczną bandą ruszyła bić, zastraszać i okradać ludzi.

Mieszkańcy wschodnich republik są oburzeni, że Rosjanie sądzili ją tylko za działania w ciągu jednego dnia — 17 czerwca. W powszechnej opinii należałoby ją sądzić za wszystko, co uczynił batalion Ajdar.

Delikatnie sugerujemy, że dla reszty Europy chociażby okoliczności zatrzymania Sawczenko pod Ługańskiem rodzą masę pytań. A jeśli prawdą jest, że po prostu uprowadzono i wydano ją w ręce Rosjan?— Możliwe — odpowiada Korniłow — ale na teren Rosji dostarczyli ją separatyści, obywatele Ukrainy. Nie ma znaczenia, jak się znalazła w Rosji. Rosja sądzić będzie każdego, niezależnie do tego, kim jest, za zabójstwo swoich obywateli — podobnie, jak robią to USA.

— Skoro jesteście tak żywo zainteresowani, dlaczego Sawczenko była przetrzymywana na terenie Federacji Rosyjskiej, zadajcie sobie to samo pytanie w kontekście obywateli Iraku i Afganistanu, którzy znaleźli się w Kiejkutach — dodaje Korniłow.

*                          *                        *

Dla sił rosyjskich Sawczenko zbrodniarką jest z definicji — „w charakterze ochotnika udała się na wojnę w składzie batalionu pacyfikacyjnego”. W wywiadzie dla rosyjskiej telewizji Life News, nagranym niedługo po zatrzymaniu, zaprzeczyła, by miała kierować ogniem artylerii w obwodzie ługańskim: „Nie mam takiego wykształcenia. Jestem pilotem-operatorem śmigłowca Mi-24. Jedyne, co w tamtym dniu zrobiłam, to zatelefonowałam do siostry i powiedziałam jej, że pocisk eksplodował w odległości 300 metrów ode mnie. Poprosiłam, by nie strzelali obok drogi”.

Jak twierdzi, znalazła się w strefie ostrzału, ponieważ „spieszyła na pomoc rannym ukraińskim żołnierzom z dwóch trafionych wozów bojowych i czołgu”. Do Donbasu pojechała „w ramach urlopu otrzymanego w macierzystej jednostce lotniczej”.

Komitet Śledczy Rosji widzi to inaczej: „Jesteśmy w posiadaniu niezbitych dowodów winy: własnoręcznych notatek potwierdzających udział Sawczenko w korygowaniu ognia, danych ekspertyzy balistycznej odłamków wydobytych z ciał zabitych oraz zdjęć satelitarnych i materiałów wideo z miejsca śmierci dziennikarzy”.

Do przeróżnych podmiotów od przeróżnych nadawców spływają przeróżne apele, petycje — Pokojowa Nagroda Nobla dla Sawczenko, kara śmierci dla Sawczenko. Gdańscy radni chcą jej imieniem nazwać ulicę, przy której znajduje się rosyjski konsulat.

Nadia Sawczenko jest niecałe 4 lata starsza ode mnie. To młoda kobieta, która razem z grupą nacjonalistów uzbrojonych lepiej od regularnego wojska, z własnej woli wyruszyła na front, by nieść rany i śmierć, przy okazji okradając i terroryzując lokalną ludność — co w przekazie medialnym nosi mało adekwatne miano pacyfikacji.

Nie dowiemy się zapewne, przynajmniej na razie, kto dokładnie wystawił na śmierć rosyjskich dziennikarzy. Nie jesteśmy w stanie, nie mając dostępu do materiałów procesowych i nie chcąc opierać się wyłącznie na propagandowych bajaniach, stwierdzić z całą pewnością, ilu ludzi Nadia Sawczenko uderzyła w głowę łopatą, ilu dusiła, czy może częściej stała na warcie i liczyła pieniądze, podczas gdy robili to jej koledzy. Być może jej kara jest nieadekwatna do winy. Być może jest aż nazbyt.

Dziwi mnie jednak, gdy organizacje, płaczące nad każdą krwawiącą główką palestyńskiego dziecka, którego dom ostrzelano i ograbiono, każą mi tagować w internecie wyrazy solidarności i podziwu dla niezłomności agresorki, współsprawczyni zła. Nadia Sawczenko nie jest moją bohaterką.

Weronika Książek, polska publicystka,Warszawa
Poglądy autorki mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 16 to “Pomnik zbrodniarki Sawczenko w Polsce!”

 1. Joannus said

 2. Nina said

  W Polsce przebywa obecnie – i to całkowicie NIELEGALNIE !!!! – ok. 2 milion, oficjalnie podaje sie liczbę: 1 mln. I oto jeden ze skutków wypędzenia Polaków z ich ojczyzny i zastąpienia ich nielegalnymi banderowcami, oto efekt działalności lobby ukraińskiego. Takie skutki ma polityka PO z jej pożal się Boże prezydentem, ukrywającym swoje prawdziwe nazwisko pod pseudonimem Komorowski.

 3. Inkwizytor said

  re 2

  Czy pod „dobrą zmianą” coś się w tej sprawie zmieniło na korzyść Polski, jakieś przykłady albo jeden chociaż ?

 4. Nina said

  No, niestety, PiS nie zmienił polityki względem Ukrainy. Niestety. Ale pamiętać przy tej okazji trzeba koniecznie, że to – już za rządów w Polsce PiS – europosłowie z niemieckiej partii PO – forsowali „unijną dyrektywę” czy jakąś tak inną unijną cholerę o o otwarciu granicy polsko-ukraińskiej i swobodnym przekraczaniu tej granicy, zwaną przez brukselskich oszołomów granicą unijno-ukraińską (Polska znów wymazana z mapy?). Nie znam prawa na tyle – bo nie chcę znać prawa dogorywającej UE – czy Polska mogła względem tej dyrektywy czy ustawy zaprotestować. Nie wiem. Ale PO-wski plan wyrzucania z Policji Polaków i zastępowania jej szeregów przez ukraińców uważam za kryminał najwyższego stopnia. Wyliczać można długo te nieuzasadnione przywileje dla ukraińców. W żadnej bowiem mierze nie zasługują na choćby jeden przywilej.

 5. Leszek Karpinski said

  Tyle powiem że źle jej z oczu patrzy. To zła „kobieta”. Skąd wiem? wystarczy spojrzeć, poza tym to marionetka.

 6. ? said

  Re 4: Nina.
  Jakie „Niestety”? Przecież PiS=PO.

 7. Jacek said

  Następuje podłączanie Polaków do chazarii zwanej ‚ukraina”. Polacy przyzwyczaili się do faktu, ze „rządzący” nimi uważają ich za najtańszy materiał na świecie i jak dotąd od początków „iii rp” NIGDY nie stanęli z własnej nieprzymuszonej woli w obronie życia i majątku POLSKIEGO.

 8. Słowem w chazarski ryj said

  Ukraińcy pro banderowcy aż się proszą, żeby ich wypier…ć z Polski. Niech u siebie postawią pomnik stalina albo mongoło chazara lenina. Oni tak ich przecież potwornie kochali. „Smuta” im się marzy nowa.

 9. NICK said

  Jacek. Nie jesteś Polakiem dlatego NiGDY tego nie zrobiłeś. Tak, per ‚ty’. (7).

 10. Czolgista said

  Przecież Gosiewska ma już przygotowany dużo lepszy raport niż Amnesty International. Szkoda, że zmieniła opisy pod zdjęciami z zaprzyjaźnionych mediów, które przedstawiały wyczyny ukraińskich żołnierzy, bo może nawet jakiś poważny trybunał by się zainteresował tym raportem. 🙂

 11. dariusz2b said

  najpierw sawczenka powoli i delikatnie Polak zrozumie a w następstwie zaczną się pojawiać następni z bandy UPA aż w końcu pojawi się pomnik samego bandery a Polacy nadal będą siedzieć biernie i trochę polamentują na stronach internetowych. nasi ojcowie i dziadowie oddali własne życie żeby teraz parchy żydowskie robiły z narodem i w narodzie co chcą

 12. RomanK said

  Sydrom Gotowanej Zaby…..
  Na wszystko co wyprawiaja te psy banderowskie pozwalaja polskie wladze.

 13. NICK said

  A władze romanowe? (12).
  Sponsorują podatkami wielkiej ‚rodziny’ romanowej. Usraelskiej. Kata świata,

 14. konfuzjusz said

  Na wszystko co wyprawiaja te psy banderowskie pozwalaja polskie wladze.

  Nie. Nie pozwalają. Promują i to na siłę.

  W jakim celu? (retorycznie)

 15. konfuzjusz said

  Jednop zdanie a tyle niuansów. Nie polskie.

 16. aa said

  gowno pomoglo-Pierwsza Kurwa Ajdaru dostala wlasnie nagrode im. Kurskiego w Lublinie.
  Te nagrode otrzymali tez Michnik i Kuron
  Kuron ja przechlal a Michnik poslal bratu mordercy do Szwecji
  Sawczenko otworzy kolejny burdel w Kijowie-prostytucja zalegalizowana – i kurwiszony zamiast skakac na majdanie skacza w wyrach z banderowcami. Jedyne platne jeszcze zajecie w burlandi Poroszenko i reszta-w tym geniusz ekonomiki z Polski

Sorry, the comment form is closed at this time.