Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Co mówi o Tobie i Twoim zdrowiu grupa krwi?

Posted by Marucha w dniu 2016-06-25 (Sobota)

Krew wydaje nam się tylko, jedną z kolejnych części naszego organizmu, którą nie powinno się w żaden sposób zaprzątać głowy! Tym czasem okazuje się, że w Japonii ciecz ta cieszy się niezwykłym szacunkiem, a nawet powiada się, że dana grupa krwi ukazuje całkowicie charakter, jaki posiada człowiek.

Skąd wzięła się taka dziwa teza? A od japońskiego doktora Kimata Hara, które wysunął wniosek że krew jak i osobowość danej osoby mogą być w jakiś sposób połączone i znając wyłącznie grupę krwi można poznać również charakter badanego człowieka!

Niestety myśl ta dość szybko przez brak dowodów poszła w zapomnienie – aż do 1927 roku gdy Furukawa Takeji zaprezentował artykuł o grupowaniu ludzi ze względu na tkankę łączną i twierdząc, że poparł swoje wnioski obserwacjami dzieciaków w liceum, gdzie wówczas pracował.

Badania Takeji również przez brak wystarczających dowodów zostały obśmiane (choć początkowo używano ich nawet w militari [? – admin] i odpowiednim dopieraniu żołnierzy), jednak ze względu Nōmiego Masahiko, który napisał książkę, popartą wnioskami Furukawa Takeji, jego badania przetrwały, a wydawnictwo stało się prawdziwym bestsellerem. I to właśnie, dlatego w Japonii sztuka odczytywania informacji z grupy krwi cieszy się taką popularnością:

Grupa A

 • Są to osoby niezwykle inteligentne i posiadające naturę typowych analityków. Rzadko ukazują swoje prawdziwe emocje i uważają, że ponad wszystko najważniejszy jest rozum, a uczucia są raczej drugorzędną sprawą.
 • Wbrew, jednak wszelkim pozorom i fakcie, że często ukrywają swoje emocje są też świetnymi strategami. Jeśli zrobiłeś krzywdę posiadaczowi grupy krwi A może nie przyjdzie i nie powie Ci tego wprost, ale uszykuje Ci naprawdę sromotną zemstę, jakiej na długo nie zapomnisz!
 • Osoby te mają świetnie zaplanowane życie i zanim coś zrobią przemyślą wszystko 100 razy. Rzadko są spontaniczne, bo zwyczajnie nie cierpią niezorganizowania i faktu, że mogą o czym zapomnieć lub czegoś nie zrobić przed wyjściem.
 • Jak większość „artystycznych dusz” osoby te nie przepadają za ogromnymi skupiskami ludzi i raczej nie biegają na wszelkiego rodzaju imprezy, czy spektakle. Kochają za to spokojne wieczory przy świecach i dobrą książkę lub po prostu wyrażenie siebie poprzez np. śpiewanie, czy taniec.
 • Niestety przez swoje ukrywania emocji i trzymanie wszystkiego w sobie osoby te często mają tendencje do depresji, a także chorób serca. Zdarza się im również chorować na nerwicę, miażdżycę, nadciśnienie i posiadać olbrzymią podatność na wszelkiego rodzaju alergie i choroby skóry.
 • Jeśli chodzi o zawody w jakich świetnie odnajdzie się osobą z grupą krwi A to z pewnością będzie to: artysta, lekarz, nauczyciel, ksiądz, pracownik socjalny, czy np. przez swoje opanowanie i miejscami nawet zimno policjant lub strażak.

Grupa B

 • Ta grupa krwi niewiele ma wspólnego z opanowaniem i spokojem! Osoby ją posiadające to prawdziwe błyskawice zawsze ciekawe świata i wiecznie za czymś biegające.
 • Często bywają osobami niezwykle samotnymi: jednak nie wynika to z ich zamknięcia na świat, ale faktu, że chcą brać życie garściami. Jak kochają to księcia, jak kradną to miliony, a jeśli szukają przyjaciela to musi on być zawsze oddany i na całe życie. Niestety nie zawsze świat umie sprostać Ich wymaganiom.
 • Interesują się masą dziedzin, które co ciekawe mogą sobie zupełnie przeczyć: Jednego dnia pragną zostać akrobatą, a drugiego marzą o posadzie księgowego lub bibliotekarza! Na szczęście ich słomiany zapał sprawia, że bardzo szybko się nudzą i szukają nowej atrakcji.
 • Pomimo swojego zabiegania są to również niezwykle uczuciowe osoby, które kochają podróżować, poznawać świat i zachwycać się jego pięknem. Kochają również podziwić sztukę, czytać dobre książki i oglądać świetne filmy.
 • Niestety ich ciągłe biegania za marzeniami i nowymi doznaniami sprawia, że często zapominają o najbliższych i poświęcają ich w imię nowej życiowej drogi. Ich ciekawość sprawia, także że są fanami wszelkich środków, które wywołują niezwykłe stany w ich umyśle, przez co są narażone na uzależnienia. Często, także łapią ich delikatne dolegliwości jak katar, czy kaszel.
 • Jeśli chodzi o zawody, w których świetnie się sprawdzą to będzie to: podróżnik, prezenter telewizyjny, wokalista estradowy, muzyk, aktor, czy dziennikarz śledczy.

Grupa AB

 • Osoby te najczęściej są gdzieś pomiędzy grupami krwi A i B i dlatego łączą część cech z każdej kategorii. Często szukają nowych atrakcji, bo ludzie naokoło wydają im się nudni, natomiast oni sami mają czasami zbyt duże ego i więcej chcą, niż sami robią.
 • Ludzie z tą grupą krwi charakteryzują się niezwykłym urokiem osobistym i z tego też powodu są niezwykle szczęśliwi w życiu i tworzą udane związki. Wszystko w związku z faktem, że gdy się na nich patrzy zapomina się o tym, co naprawdę przeskrobali.
 • Kochają imprezki, spotkania w dużym gronie i świetną zabawę. Gdy im się nudzi zaraz szukają czegoś lub kogoś z kim mogą dobrze się bawić i zapomnieć o rutynie, której nienawidzą. Dlatego też często zdradzają swoje drugie połówki.
 • Z całą pewnością nie są to osoby ciche, którym jeśli nadepniesz na odcisk odejdą w cień. Nie tylko odwdzięczą Ci się ze zdwojoną siłą, ale także wpadną w taki szał, że cały świat wokół zacznie się trząść. Użyją dosłownie wszystkiego co mają pod ręką aby w Ciebie tym rzucić.
 • Mają świetną przemianę materii i dlatego rzadko są otyłe. Natomiast ze względu na swój ognisty charakter często mają problemy z sercem i się narażone na wylew: Dlatego właśnie często powinny chodzić na spacery, medytować, czy słuchać spokojnej, miłej muzyki, od której ich zdenerwowanie zniknie.
 • Jeśli chodzi o zawody w jakich sprawdzi się świetnie osoba z grupą krwi AB to z pewnością będę to: sportowiec, muzyk rockowy, wokalistka rockowy, modelka, organizator imprez.

Grupa 0

 • Japońscy naukowcy uważają, że jest to najstarsza grupa krwi na świecie i to właśnie od niej wzięły się wszystkie inne! Podobno znajdowała się w żyłach naszych pierwszych ludzkich przodków.
 • Są to niezwykle pewne siebie i żywiołowe osoby, które zawsze walczą do końca i nigdy się nie poddają. Sprawia to, że przez otoczenie uważani się za dosłowny autorytet, bo są silni, odważni i wytrzymali.
 • To urodzeni przywódcy, którzy bez problemu potrafią wydawać polecenia innym, ale też gdy dana osoba potrzebuje rady potrafią jej wysłuchać i pomóc. Choć są ogromnie wymagające i oczekują dużego wysiłku od ludzi to, jednak od siebie wymagają najwięcej – czasem przeceniając swoje zdolności.
 • Są typowymi sportowcami, którzy kochają walczyć i pokonywać rywali: Czasami, jednak się w tym zapędzają i za bardzo chcą zniszczyć swojego przeciwnika pokazując Mu jak bardzo jest słaby i gdzie tak naprawdę jest Jego miejsce.
 • Przez swoją skłonność do walki i wszelkiego ryzyka często narażone są na śmierć w wyniku wypadków przez uprawienie sportów ekstremalnych lub po prostu przez udział w bijatykach, czy bardzo chorych zakładach. Są bardzo silne fizycznie i zdrowe, ale niestety ciężko przechodzą choroby i często chorują, a wolniej zdrowieją.
 • Idealne zawody dla przedstawiciela tej grupy krwi to: sportowiec, biznesmen, policjant, strażak, ochroniarz, trener.

http://www.zjawiskaniewyjasnione.pl

Istnieje pewne plemię, które posiada nietypową grupę krwi: G. Jej przedstawiciele wyróżniają się częstym występowaniem psychopatii, odwracaniem zła i dobra, kłamliwością, złodziejstwem, skłonnościami do zbrodni, a zarazem tchórzostwem, gdy nie mają dużej przewagi nad przeciwnikiem.
Z nieznanych nam przyczyn informacja ta jest ukrywana przed społeczeństwem, zaś nazwy plemienia nie wolno wymawiać.
Admin

Komentarzy 37 do “Co mówi o Tobie i Twoim zdrowiu grupa krwi?”

 1. Lily said

  Panie Marucha,latwo sie domyslec o kogo chodzi

 2. revers said

  no to moja zerowka rh minus na nic, nikogo nie przebije, nie przezyje.

 3. Dictum said

  Jeśli idzie o mnie, to kompletnie się nie zgadza, chyba że – u schyłku życia – tak słabo o sobie wiem.

  Ad. Admin – ta grupa krwi g (przynależna do plemienia ż) daje jeszcze temu plemieniu cechę wpychania się wszędzie, rozpychania, włażenie do wszystkiego, gdzie władza i mamona.

 4. Anucha said

  Jo Panie Marucha ta grupa krwi G to od gówna które płynie w ich żyłach 🙂

  Zgadł Pan 🙂
  Admin

 5. Polo said

  Krew oddaję, ale wara od mojego ciała.

 6. wanderer said

  No dobra. Przyznam sie. Grupa A i – cholewka – jakbym o sobie czytal.

 7. Polo said

  A, zapomniałem, grupa krwi mówi o mnie to samo co Leszek Szuman i Leszek Weres w zodiakach i horoskopach.

 8. Marek said

  Zróbmy sobie wieczorek zapoznawczy.
  Pośmiejemy się.
  Marek – grupa A

 9. Siggi said

  Mam AB Rh”minus”(pisze się nie znakiem a słowem,żeby czasem ktoś nie postawił pionowo kreski i wyjdzie”plus”,a to straszna pomyłka ,kiedy trzeba dolać).

  W moim przypadku wszystkie pkt się zgadzają prócz ostatniego:…

  •Jeśli chodzi o zawody w jakich sprawdzi się świetnie osoba z grupą krwi AB to z pewnością będę to: sportowiec, muzyk rockowy, wokalistka rockowy, modelka, organizator imprez.

  Ze sportem nie mam nic wspólnego,głupie zajęcie,nie chodzę na stadiony,wyłączam TiVi jak jest jakaś transmisja z zawodów itd.rock mnie nie podnieca, chyba że rock and roll jako taniec z lat.50-tych ,reszta odpada.
  Za to kocham sztukę operową,balet,muzykę klasyczną od najdawniejszych epok poczynając od baroku do współczesności.Podziwiam naturę,lubię zwierzęta gospodarskie,domowe,wodne,dzikie prócz żmij i innych kanalii ,także dwunożnych.

  Jednak ,jakakolwiek próba segregacji ludzi wg czegoś nie ma specjalnie sensu,bo czemu miało by służyć?Szukaniu żony,męża,teściowej?
  Są uniwersalne podziały,np:…na mądrych czy głupich,przyzwoitych i sqrvensynów itd.itd.itd.

 10. AniaK said

  Re9:
  Prawidłowa pisownia Pana grupy krwi to:

  AB RhD – ujemny

  Literka D do Rh każdemu została dodana gratis 🙂

 11. Dictum said

  ad. 4. – Admin – ja zgadłem pierwszy!

 12. Isia said

  … według Japończyków mam najstarszą grupę krwi na świecie … jeśli chodzi o mnie to nie jestem sportowcem, inne wymienione zawody też się nie zgadzają … a reszta … coś na rzeczy jest … faktycznie, uważam, że nie należy się poddawać … i walczyć do końca …

 13. NICK said

  Tytuł.
  Tak wielkie uproszczenie, że szkoda dywagować.
  Po raz kolejny. To było z P. JO.
  O jedno Was proszę. Na Miłość Boską.
  To Wy powinniście panować nad Waszymi ‚grupami krwi’.
  Nie odwrotnie!
  (jeżeli już wpływ grup uznamy; chore)

 14. Maćko said

  Ciekawe. W sporej mierze sie zgadza z moimi obserwacjami – np. ludzie z krwia 0 dobrze sie czuja i sprawnie dzialaja zywiac sie miesemi, tluszczami i jarzynami a szkodzi im zbyt duza ilosc weglowodanów.

  Jestesmy w duzej mierze zaprogramowani genetycznie do pewnego typu pozywienia i dzialania i zadne zahciajki tego programu nie zmienia. Wrecz przeciwnie, walka z natura denaturuje i powstaja dziwolagi.

  Oczywiscie nasze reakcje sa produktem wielu czynników, miedzy innymi Etyki i Empatii, wiec dzialamy nie jak zwierzeta ale jak ludzie Homo Sapiens szukajac kompromisu miedzy nasza niezmienna natura a Dobrem naszym wlasnym jak i innych osób.

 15. Ad. 5

  „Krew oddaję”

  – To proszę poczytać, co tam jest napisane na samym dole deklaracji, którą krwiodawca wypełnia… Krew może być przeznaczona na cele medyczne, ale nie musi… Może iść na handel… 🙂

 16. Polo said

  Ad 15
  Tak, wiem o tym i osocze maja wylać do ścieku, bo się nie zgadzam. A z resztą to jak z plebanem, dam na tace, a czy on wyda na dziwki czy zbożny cel to już nie mój problem.

 17. NICK said

  „Omnibus” zapomniał o fenotypie.
  Fenol-typ.

  Bóg. Modlitwa. Praca. (…).

  …grupy krwi… .

 18. Zgorzkniały said

  Można prosić o więcej info o tej grupie krwi G?

 19. tercjanka said

  Panie Gajowy
  U nas na Podhalu sa trzy prawdy, ja się podpisuję pod tą trzecią
  podpowiadam : scyro prowda, tyz prowda i g…..no prowda

 20. AniaK said

  Re18:
  Najbardziej w temacie powinni być świadkowie Jehowy. Na pewno nie bez powodu bronią się rękami i nogami przed przetaczaniem krwi 🙂

 21. Margo said

  Dobre! Bo akurat mam pochodzenie południowe, powiedzmy tzw. obywatel króla Dariusza, grupa A RH(-) i prawie wszystko się zgadza poza temperamentem (żaden ze mnie lodowiec) raczej b. gorąca krew, więc z tej racji jak każdy południowiec pamiętam i nie podaruję :))

 22. robertgrunholz said

  Ja jestem A+.

 23. Siggi said

  O zdrowotności temat,bez krwawych podtekstów.
  Czasem tu na forumie były achy o Ziębie(60l.),że prawie uzdrowił cały świat,a on …kase trzepie jak się tylko da.
  Tombak go suchą ręką ma za jaja.

  http://michaltombak.pl/blog/46-odpowiedz-profesora-michala-tombaka-na-filmik-pana-jerzego-zieby.html

 24. re1truth2 said

  Re 23
  Gdzieś w wolnych prosiłem kogoś o link do aktualnych badań na zawartość – po twierdzeniu o spadku podobno zawartości witamin i minerałów w warzywach, oczywiście nie doczekałem się
  [Opowiadasz, że warzywa i owoce w dzisiejszych czasach są „bezwartościowe”, twierdzisz, że brakuje im witamin i soli mineralnych. Na podstawie jakich badań o zawartości podstawowych składników dochodzisz do podobnych wniosków? Twoje opowieści o nieuczciwych rolnikach, którzy kombinują z warzywami nie są dla mnie przekonujące. Nie wiem jak w Polsce, natomiast badania składu np cytrusów i jabłek w Hiszpanii na zawartość witamin i minerałów w przeciągu ostatnich 10 lat nie uległy zmianie a nawet ilość niektórych minerałów powiększyła się. Uważam, że na pewno podobne zjawisko można zaobserwować również w Polsce.]

 25. Siggi said

  $$-20,
  AniaK said
  2016-06-25 (sobota) @ 20:50:40
  Re18:
  Najbardziej w temacie powinni być świadkowie Jehowy. Na pewno nie bez powodu bronią się rękami i nogami przed przetaczaniem krwi:)
  ———–
  Pani AniuK najdroższa jaka może być!
  Do bratniej duszy tylko tam się zwracam.
  No właśnie…kwestia przetaczania krwi a względy religijne.
  Znam się bardzo blisko z kilkoma rodzinami sekty Świadkowie Jehowy i faktycznie są b.konsekwentni w tej sprawie tj żadnego oddawania i pobierania krwi.Nawet mieli w dawnych dowodach osobistych odnotowane,że na wypadek nagły nie wyraża zgody na dolewanie mu krwi.Dla wielu nas to dziwna postawa,wiadomo nam,że to jest ratowanie życia,zdrowia.Próbowałem zapokoić moją ciekawość dlaczego nie…No i taki tam Józiu P.wyciąga Biblię(wyd.Bryt.Tow.Bibl.) odnajduje werset i zaczyna mi czytać.Przerywam mu i mówię:…Józek,ty mnie wytłumacz racjonalnie,a nie z Biblii,bo ja wiem jak ona powstała,na czyje zlecenie , kto i z czego ją stworzył i na jaki użytek.No i z tą racjonalnością miał chłop problem,żeby mi to wyjaśnić.
  Aby tego było mało,to nie tylko świadkowie ale i inne sekty kołoewangelickie unikają jadła z krwią typu:…kaszanka,czarny salceson itd.Z dawnej przeszłości miałem przykłady takich znajomych osób,które nie brały tych smakołyków koshernych do pyska.Wiedziałem też jakiego są wyznania i one mi też mówiły,że mają religijny zakaz.Kiedy pytałem p.Władka,starszy ode mnie z 30 lat o racjonalne motywy,on choć nosił ze sobą Biblię,to jednak zaczął mi wyjaśniać.
  Mówił tak:…p.Siggi,my uważamy,że we krwi mogą być złe duchy od diabła i żeby tego cholerstwa nie podłapać do siebie ,to lepiej unikać tego.I tu jest coś na rzeczy,bo faktycznie przez krew można coś podłapać,czego przykładów w życiu aż za nadto.Zwłaszcza w kontaktach chłopsko-babskich. Dla mnie ten pkt widzenia wydał się mi przekonywujący,o czem tu jasno piszę licząc ,ze wyjaśniłem niewyjaśnione.
  Pozdrawiam ciepło,bo mam go po same dziurki w nosie/uszach,średnio 35 stop.C.

 26. Maćko said

  23. Siggi – a kto to taki, ten Tombak? Bo kucharz w karczmie obok zgadza sie z PROFESOREM Jerzym Zieba, BA! Nawet is zgadza z podwójnym noblista, Linusem Paulingiem.
  I co z tego? Tyle samo co z krytyki Tomaka czy pañskiej. Blabla.

  Tekst podany jest prymitywny, arogancki i miejscami glupawy. Zenada.
  Ma wklad merytoryczny tez, owszem i warto z niego wyciagnac dobre info, tylko, ze… malo kto jest na tyle kompetentny aby z plew wybrac zdrowe ziarno.

  Kazda witamine mozna przedawkowac. Oczywiste. Tylko po jakich dawkach? Jaka droga? Leczenie dozylnie podawanymi witaminami odbywa sie w szpitalach.
  Lykanie pastylek w domu jest tak dalekie od mozliwosci zatrucia sie nimi jak picie wody mineralnej. Jasne. 12 litrów dziennie po 20 latach wykoczy kazde nerki. Byla taka jedna co to wypróbowala. Exitu w 35 roku zycia.

  Z witaminami jest tak: w naszym organizmie KAZDA komórka W KAZDYM momencie powinna miec WSZYSTKIE witaminy dostepne. Jasne?

  Mysli Pan ze normalny zjadacz chleba przegryzie tyle owoców, jarzyn i produktów zwierzecych aby zabezpieczyc dostep witamin na koniecznyc dla zdrowia poziomie?

 27. polski pejsarz said

  Panie Maćko, ta teza zasługuje na nieco dłuższy kolaborant. Człowiekowy organizm tak jest zaprogramowany, by przetwarzać wielkie liczby kalirii dziennie. Na przykład 8 tys albo 11 tys. Ale człowiek w naturze miał mozliwość te kalorie spalić, bo biegał za mamutami i polował na dynosaurusy, skakał po drzewach za miodem i kokosami. Teraz człowiek współczesny tylko skacze za kokosami i bynajmniej nie po drzewach, wiec mąrdzy specjaliści wyliczyli że potrzebuje tylko 2500 kalorii. Znaczy sie ze dawniej czlowiek przyjmował wielkie ilości żarcia i jeszcze na zapas, bo były dłuzsze okresy niejedzenia, jak na ten przykład mastodonty poszły na inne żerowiska a dynosaurusy wyzdychały. Z większą ilościa pozywienia zjadał więcej witamin i soli nieorganicznych zwanych infantylnie minerałami (geolodzy pękaja ze smiechu na takie określenia). Teraz zjada mniej, wiec potrzebuje dodatkowych dawek witamin, „minerałów”, enzymów (szczególnie murzyni, ale to inny temat) i innych mikroelementów. I dlatego połykamy te wszelakie piguły i kapsuły, do których nie wiadomo, co jest domieszane albo co z nich usunięte. Weźmy choćby kapsułki z tranem. Według opisu na nalepce, tam już nie ma witamin, tylko te nieszczęsne kwasy omega 3. Ale nie rozgadujmy sie bo nas zakrzyczą.

 28. Maćko said

  27. Szanowny PP.
  1. Racja. Nasz cialo moze przerabiac 10000kcla. Pytanie ile czasu? Natura po 40tce nas w zasadzie juz nie potrzebuje. Dzieci maja dzieci i cykl idzie dalej.

  2. O ilosci potrzebnych kalorii mozna wydac osad dosc dobry na podstawie otluszczenia. Pewna ilosc tluszczu w organizmie jest optymalna. Mniej czy wiecej to klopoty rosnace im dalej od optimum.

  3. Dawno juz udowodniono ( U. Berkeley) ze jedzenie kapsulek z rybim tluszczem jest nieoplacalne. Aby byl efekt trzeba by ich tyle zjesci ze duzo taniej i zdrowiej jest kupic sobie sledzia czy makrele. Jedna czy dwie dziennie ma taki sam efekt jak patrzenie w lusterko i przekonywanie sie ze jestem piekny i zdrowy. Placebo.

  4. O ile Vitaral jest dobrze wymieszany i przygotowany w fabryce to powinien miec pozytywny wplyw komplementujacy zdrowe wyzywienie. Nie zastapi warzyw i owoców ale pomoze.

  5. Normy na „dzienne zapotrzebowanie” – Siggi poszuka kto, kiedy i jak je opracowal to mu sie przyda. Pozostaje równiez sprawa przyswajania z pokarmu, obecnosci w pokarmie, oraz, NAJWAZNIEJSZE, – ZAPOTRZEBOWANIA! Zdrowy mlody HomoSapcio potrzebuje mniej niz starszy pan a juz nie wspomne o babci co ma grype – ona moze potrzebowac 10 razy wiecej witamin niz zdrowy mlody yntelygent.

  pozdrówka

 29. Siggi said

  $$-26 i 27.
  Szan.Panowie,macie 100% racji ,tj każdy po 50% i wystarczy.
  Było na świecie dobrze do chwili,kiedy zdradzano różne tajemnice m.in.że są vitaminy.I od tej chwili ludzie dostali pierdolca(z łaciń.)na tym tle.To wg reguły ,która mówi,że:…kilka małych kłamstw,służy jednej prawdzie.A w kieleckim to znajo nawet trzy prawdy:cało prawdo,tys prawdo i dżówno prawdo.
  Zdradził mnie pewien mój znajomy ucony z Europejskiej Akademii Vitalizacji,Prokreacji i Erekcji z Bejrutu i powiedział mi w wielkiej tajemnicy,żeby inni nie dowiedzieli się,że vitamin jest więcej niż liter w analfabecie.Ale na ten temat cicho sza-proszę.
  A przede wszystkiem :…dużo zdrowia najsampierw.
  ————

  Michał Tombak, właśc. Michaił Borisowicz Tombak[1] (ur. 4 września 1953 w Karagandzie[1]) – rosyjski nauczyciel chemii i biologii w zakresie szkoły średniej. W materiałach autopromocyjnych (własna strona www) oprócz dyplomu ukończenia w roku 1976 Państwowego Instytutu Pedagogicznego w Kałudze prezentuje m.in. dyplomy nadania stopni i tytułów naukowych (według polskich odpowiedników doktora habilitowanego i profesora), wydane przez niepaństwową Najwyższą Międzyakademicką Komisję Atestacyjną[2], łudząco upodobnioną do państwowej Najwyższej Komisji Atestacyjnej przy Ministerstwie Edukacji i Nauki Federacji Rosyjskiej.

  Według materiałów autopromocyjnych mieszka w Polsce, zajmuje się odpłatnie tradycyjną medycyną chińską, tybetańską i parapsychologią.

  Jest autorem kilku książek, m.in.[3]: Jak żyć długo i zdrowo, Uleczyć nieuleczalne, Droga do zdrowia, dostępnych też w tłumaczeniach na np. język angielski, rumuński, turecki.

 30. NICK said

  Szkoda czasu mego. (28).

  Powtarzam. Robi Was w balona.

 31. polski pejsarz said

  Ale co ja zrobie, jęsli po prostu lubię tran? Takie dziwactwo. (cholewa znowu usiłuja przeszkadzać. Fruwajo i bzyczo. Już nie mam zdrowia latac z tą packą na muchi. Może trzeba się przenieść w jakiś mniej zamuszony zakątek żeby spokojnie porozmawiać?)

  Dzis owa magiczna cyfra 40 lat uległa pewnemu przeobrażeniu, ale zgoda, wciąż w pewnym wieku stajemy sie biologicznie niepotrzebni, a w jeszcze pewniejszym wieku, stajemy się społecznie niepotrzebni. Muszę sie pochwalić, iż właśnie wczoraj stałem się jednostką wręcz społecznie szkodliwą, albowiem osiągnąłem cyferkę wieku emerytalnego i od dziś zubażam naród o wysokość mojej emerytury zamiast popierać władze czynem i odejśc przed terminem, darmozjad jeden wredny. Choc samopochwała to dośc wątpliwa, bo nie odchodzę jak na razie od swojego stanowiska pracy. Dyrekcja mi mówi żebym przyniosl trumne do roboty.

 32. Maćko said

  31. Polski Pejsarzu, tran to zdrowie! Ale dlaczego mam sie za niego placic tyle tej PharMafii???? Robi sie te pastylki z tego co sie wyrzuca z ryb które sie patroszy a przed przerobieniem tych odpadów na maczke. Potem i tak to zjemy przetworzone na kurczaki, prosiaki czy indyki.

  60gr rybiego tluszczu w kapsulkach za 15 zl
  Watpliwej jakosci, jako ze przetworzony przez PharMafie
  60gr tluszczu w wedzonej makreli zawarte jest w 400g ryby
  1 kilo makreli… 15zl?
  Jako premie w sprzedazy wiazanej mamy dobrej jakosci bialko.

 33. polski pejsarz said

  Nie mnie to tłumaczyć. Ryby to zdrowie, dlatego media głównego rynsztoka powiadaja że to trucizna bo rtęć. Chcą sprzedawać preparaty tranowe. Makrela, łosoś, węgorz, śledź to sa tłuste ryby co mają i omega 3 i witaminę D (w temacie witaminy A sie teraz nie wypowiem). Powiadają, że najczystszą rybą jest chwalibut. Pewnie dlatego stek z tej ryby stoi nawet po 20 zielonyh za funt. Na Florydzie jest taka ryba co sie nazywa delfin. Ale nie jest to ssak, tylko ryba co sie tak nazywa. Też smaczna i ma dużo tranu.

  Panie Maćko, pan nie pisze takich rzeczy, bo zgłodniałem.

 34. Maćko said

  33. PP – Mam jeszcze erizos z piures i moule na czosnku z merquen.. pan wpadnie z Romanem i poplaczemy nad losem Argentyny?
  http://santiago.all.biz/piure-g64251#.V3GQHa4bA7A

 35. polski pejsarz said

  No lo entiende…

 36. Maćko said

  35. PP : kto tego nie rozumie? 😉 ( chcial wasc pewnie napisac „no lo entiendo”?)
  Tlomaczem:
  Argentyny dostala w doope w kopana i przegrala final Copa de Centenario de Las Americas czy cós w tym rodzaju. Tragedia narodowa.
  Romek ( K zreszta ) lubi merquen , … czy merken róznie to pisza
  Pan jestes glodny.
  Ja zapraszam.
  Erizos to jezowce.
  Piures zawieraja mnóstow jodu i przestana nas straszyc FukuTcherno.
  Moule to moules czyli mule… tez sie je

  Zamiast piwa chardonnay… jesli mozna

 37. polski pejsarz said

  Erizos to jezowce.

  Tego żem nie rozumiał.

  Nie wiedziałem że jezowce sie je. Kilka lat temu wlazłem na jednego w meksyku.

Sorry, the comment form is closed at this time.