Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Reakcja Kijowa na wieści o Brexit: Ukraina może zająć miejsce Wielkiej Brytanii

Posted by Marucha w dniu 2016-06-25 (sobota)

Wiadomość o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wywołała w Kijowie niepokój. Ukraińscy politycy wyrażają obawy odnośnie perspektyw integracji z UE i przedłużenia sankcji wobec Rosji.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i premier Wołodymyr Hrojsman liczą, że Wielka Brytania pozostanie we Wspólnocie. – Wierzę, że jedność europejskich narodów mimo wszystko zostanie zachowane – napisał premier na Twitterze.

Z kolei Poroszenko ma nadzieję na zachowanie sankcji wobec Rosji. O tym, że sankcje mogą być osłabione z powodu Brexit uprzedził szef ukraińskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europu Wołodymyr Arjew.

— Sankcje wobec Rosji będą stopniowo osłabiane od 2017 roku, a ruch bezwizowy dla nas, Gruzji i Turcji zostanie odłożony na czas nieokreślony – powiedział Arjew.

Według jego słów, Unia Europejska teraz odgrodzi się od „bodźców zewnętrznych” i skoncentruje się na problemach wewnętrznych, by zapobiec „reakcji łańcuchowej”.

Deputowany z Partii Radykalnej Andriej Łozowoj również dopatrzył się w Brexit rozpadu UE.

— Perspektywa rozpadu Unii Europejskiej jest w pełni realna po brytyjskim referendum, całkowicie na sumieniu brukselskich urzędników. Zbyt długo i mgliście zawracali głowę nam i innym kandydatom – napisał Łozowoj na Facebooku.

Jednocześnie uważa on, że „odpowiednią odpowiedzią” na wyjście Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty byłoby jej rozszerzenie na wschód. Zgodziła się z nim bezpartyjna posłanka Hanna Hopko. Jej zdaniem Ukraina może zająć miejsce Wielkiej Brytanii.

— Europejczycy przestaną interesować się pokojem na Ukrainie. Dlatego Berlin powinien działać z wyprzedzeniem: tracąc Wielką Brytania, Europa może zyskać Ukrainę – powiedziała Hopko.

Tymczasem wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Iryna Heraszczenko twierdzi, że Brexit będzie miał negatywne konsekwencje dla ukraińskiej dyplomacji. – Teraz, kiedy UE jeszcze głębiej ugrzęźnie we własnych poważnych problemach, jeszcze trudniej będzie obronić nam swoje stanowisko – oceniła ukraińska polityk.

Gubernator obwodu odeskiego Michaił Saakaszwili również zrezygnował z optymistycznych prognoz. Polityk jest przekonany, że w związku z Brexit Ukraina będzie musiała przyśpieszyć reformy.

Podobnego zdania jest Serhij Łeszczenko z Bloku Petra Poroszenki. Porównał on Brexit do „zimnego prysznica”. Natomiast Anton Geraszczenko twierdzi, że Kijów nie musi „posypywać głowy popiołem”, bo UE nie chce widzieć Ukrainy w swoich szeregach.

— Z naszym stopniem korupcji, bezprawia w wymiarze sprawiedliwości i niskim poziomem rozwoju gospodarczego nikt za bardzo na nas w UE nie czeka – stwierdził polityk. Dodał, że Kijów powinien teraz orientować się na USA i Kanadę w polityce zagranicznej, a nie liczyć na integrację ze Wspólnotą.

http://pl.sputniknews.com

Gajowego niezmiernie ubawiło twierdzenie, że Ukraina może zająć w UE miejsce opuszczone przez Wielką Brytanię. Ale nie będę bliżej wyjaśniał, dlaczego to jest takie śmieszne.
Admin

Komentarzy 14 to “Reakcja Kijowa na wieści o Brexit: Ukraina może zająć miejsce Wielkiej Brytanii”

 1. Adam Ryglowski said

  Cyrk Monthy Pytona już podśmierduje naftaliną – ale TEŻ dalej B A W I .

 2. Kubuś Fatalista said

  nie tylko Gajowego – mnie ( i chyba wielu innych) też

 3. Archer said

  Mnie też to niezmiernie ubawiło. A gorącym zwolennikiem wejścia Ukrainy do UE jest nasza menażeria polskojęzyczna zarówno ta przy korycie, jak i ta odsunięta od koryta.

 4. RomanK said

  Panei Gajowy na kanwie panskiego dopisku…wymyslilem doskonala technologie pomnikowa.
  Na podmiane starych mozna zrobic nowe odlewy z brazu..i powiesic na tym samym pomniku…
  Nie roszcze sobie praw..jak ktos to sprzeda nich odpali co laska:-)))
  Otoz do miednicy wlewamy mase gipsowa… na ta mase gipsowa sadzamy Nadie Szewczenko gola dupa , wysmarowana olejem rzepakowym, zeby sie nie lepila…
  PO dokonanu odcisku zadu i spodu w miednicy..czekamy dwie godziny i zalewamy ta sama miednice wlewem, na jaki stac inwestora od gipsu po zloto…z gory dla rownosci przeciagamy winklowka, mozna sztachetem …ale sie zapali….przy stopie matalowym….
  I mamy..gotowe…
  Doskonale- bo, jak dzieciom beda zadawac pytania co artysta mial na mysli…..nie musza klamac:-)()))) Opowiedza im te bzdury o Ukrainie co slina na jezyk:-))))

  😀 😀
  Admin

 5. POLACY = STADLO POLSKICH DURNYCH DOJONYCH na lewo i PRAWO BARANOW z zacisnieta piescia w kieszeni? CZYZBY?? Pomysl o tym jeszcze dzisiaj albo TERAZ, natychmiast.. I NIE DAJ SIE!!! said

  NIGDY NIGDY NIGDY

 6. piwowar said

  Uzupełnienie.

  Przed dokonaniem operacji zalewu należy z formy usunąc gołą dupę nadzieżdy bo inaczej wlew sie nie zmieści. Zamiast oleju może byc folia saran.

 7. Isia said

  Podpisuję się pod komentarzem Pana Gajowego …

 8. RomanK said

  … Panie Piwowar…co co dupy Nadiezdy to usunie sie sama przy wlewie:-))) a jak chce niech siedzi:-)))))
  CO do folii mam pewne watpliwosci, czy jej uzycie nei znieksztalci formy:-)))) bo to ma duze znaczenie jesli chodzi o wiernosc, lojalnosc… i co najwazniejsze……Slawe Ukrainy:-)))

 9. Obcy astronom said

  Wniosek taki, UPAińcy swój 1 kwietnia mają w czerwcu.

 10. Wojtek said

  Można sie śmiać i szydzić z ukrów, ale jest niemal pewne, że któregoś dnia rzucą sie na nas i obcinaniu pustych polskich łbów nie będzie końca. Jeśli cokolwiek może złego spotkać Polaków, to tylko ze strony banderowskich barbarzyńców.

 11. outsiderR said

  „Konia kują a żaba nogę podstawia” – chyba będzie odpowiednie? 😉

 12. piwowar said

  Tak, panie Wojtku,. A jesli ktoś sie odważy bronić, to mu przyszpilą etykietkę russkiego agenta.

  Nadzszedl juz czas by sie zbroić pokątnie, jesli uczciwie nie wolno.

 13. watazka said

  Marucha
  Ukraina moze zajac miejsce Anglii?.
  Razem z Turcja!

 14. Siekiera_Motyka said

  Ukraina może zając Polskę 😉

  „Przemyśl kontra banderowcy 26.06.2016”
  .https://www.youtube.com/watch?v=H2j31f06NEk

Sorry, the comment form is closed at this time.