Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tusk “ustawił się na kilka pokoleń wprzód”. Sprzedając Polskę zbił fortunę.

Posted by Marucha w dniu 2016-06-25 (Sobota)

Donalda Tuska możemy bez wahania nazwać największym polskim biznesmenem. Na sprzedaży Ojczyzny i działanie na rzecz zachodnich sąsiadów były premier RP, dziś “prezydent Europy” zbił fortunę. Obecnie zarabia blisko 1,5 miliona euro rocznie. Oficjalnie.

PO otrzymywało ogromne dotacje od niemieckiej partii CDU. Tak twierdzi zarówno Paweł Piskorski, były wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, jak i Andrzej Olechowski współzałożyciel partii.

Powstaje pytanie, czym odpłacała się Platforma Obywatelska w zamian za hojne dotacje. Odpowiedź mogą nam dać działania rządu polskiego, które często były niezgodne z interesem narodowym.

Tusk, przedstawiciel biznesu niemieckiego na Polskę

Donald Tusk zapracował na miano osoby dbającej bardziej o interesy Niemiec niż Polski. Liczne posunięcia i zaniechania Tuska w sprawach strategicznych, dały argumenty jego przeciwnikom, mówiącym, iż jego działania są inspirowane z Berlina.

Premier Polski posłusznie wykonywał polecenia UE, które jednoznacznie były tworzone pod dyktando Niemiec. Jedną z pierwszych sytuacji, które rzuciły cień na intencje polskiego premiera, było zlikwidowanie w kraju przemysłu stoczniowego. Unia Europejska doszła do wniosku, iż w strefie bałtyckiej i okolicach jest za dużo stoczni. Nie zostały jednak zlikwidowane drogie niemieckie stocznie, lecz konkurencyjne wobec nich polskie. Stocznia Gdańska, Gdyńska i Szczecińska, zostały zamknięte, zaś rynek po polskiej konkurencji szybko przejęli Niemcy.

Armia jest niepotrzebna

Należy do tego dodać, iż nasza armia za rządów Donalda Tuska została poddana redukcjom. W takiej sytuacji staje się jasne, dlaczego Platforma Obywatelska otrzymywała od Niemców ogromne wsparcie finansowe.

Dziś Polska z siłami wojskowymi poniżej 100 tys. żołnierzy posiada trzy razy więcej generałów, niż armia amerykańska mająca 1,4 miliona wojska. Co ciekawe, mamy więcej policjantów niż wojskowych, co już samo w sobie pokazuje skalę rozbrojenia naszego kraju.

Polska wasalem Niemiec

Nasi zachodni sąsiedzi pomogli PO przejąć władzę w Polsce dzięki niemieckim pieniądzom. Jednak nie bez znaczenia było wsparcie medialne, gdyż 90% regionalnych gazet kolorowych wydawanych w Polsce należy do Niemców. Mają oni ogromne wpływy w głównych polskich stacjach telewizyjnych.

Od czasu przejęcia władzy przez PO, Polska zachowuje się wobec Niemiec jak państwo zależne. Rząd bez sprzeciwu wykonuje wszystkie polecenia płynące z Berlina, pod pozorem przyjmowania dyrektyw unijnych.

Za swoją lojalność Donald Tusk otrzymał od Niemiec lukratywną posadę jako Szef Rady Europy. Śmiało możemy nazwać Donalda Tuska największym polskim biznesmenem i pogratulować mu kariery. Szkoda tylko, że wszystko, co zdobył, uzyskał naszym kosztem.

Źródło: pl.blastingnews.com
http://newsweb.pl

Komentarzy 35 do “Tusk “ustawił się na kilka pokoleń wprzód”. Sprzedając Polskę zbił fortunę.”

 1. Adam Ryglowski said

  w latach 1939 – 1944 w okupowanej Polsce żyło , i miało się dobrze ok . 3 000 000 volksdeutschów .
  ….?
  Ilu potomków tego towarzystwa żyje tu , i teraz , i też sobie chwali ?
  ……
  Debili , bezmózgów , degeneratów et.c. ci u nas dostatek , skoro jest ,jak jest .

 2. Czolgista said

  Polska armia została zredukowana, bo nasz zadłużony kraj nie stać na jej utrzymywanie. Trzeba jakoś spłacać odsetki od długów. Pierwsza poleciała armia, bo tego przeciętny Kowalski nie odczuje, a nawet się ucieszy, bo nie będzie obowiązkowego poboru.

 3. aa said

  normalka w kapitalistycznym swiecie
  Obama-w jednych portkach przed-milioner po: buduje obecnie sadybe na 2000 m w tym 1000 budynek. Nie mowiac juz o innych zbojach z Afryki czy Europy lub Azji.
  To tylko w swiecie socjalistycznym autentyczni przywodcy jak np Edwad Gierek sp zyli w mieszkaniach 4 pokojowych o pow 50-60 m”k. Tak,ze „reformatorzy” z ostatniego 25 lecia tego co zostalo z Polski nie musza byc gorsi.-vide Radek Sikorski czy jego boss

 4. Isia said

  … ta żydowska kanalia nie ma nic wspólnego z polskością … pisanie o tym, że jest „polskim biznesmenem” a Polska jego ojczyzną to, najoględniej mówiąc, nadużycie …

 5. Dictum said

  http://tse4.mm.bing.net/th?id=OIP.M362eae22ccd3c6b5c8c6b4d8127fd0a2o2&pid=15.1

 6. Isia said

  Re: 2 Pan Czołgista … polska armia została zredukowana, bo taki był cel rządzących w Polsce żydów … brak pieniędzy to tylko wymówka …

 7. revers said

  Niemcy ustawili Tuska, teraz kolej na europe niemiecka …

  „Niemieccy politycy z planem nowej Europy: rząd europejski, przyjmowanie uchodźców i koniec państw narodowych.

  Przedstawiony dziś przez Niemców „Plan 10 punktów” to kolejny krok ku dominacji Berlina nad resztą Europy. Jest również absolutnie błędną diagnozą po BREXIT.!

  http://www.bialykruk.pl/wydarzenie/niemieccy-politycy-z-planem-nowej-europy-rzad-europejski-przyjmowanie-uchodzcow-i-koniec-panstw-narodowych/576d4a914d3f7b947b7b23c6

 8. Dictum said

 9. RomanK said

  Tylko se nie businessman….

  businessman to ktos- kto poprzez swoja dzialnosc gospodarcza -tworzy nowa wartosc i nowa jakosc.

  Za kare – ze …tworzy cos nowego- Nierzondy i panstwa karza go podatkiem- odbierajac mu min 50% tego co wypracowal businessman i ci -ktorzy mu pomagaja w procesie pracy czyli sektor produkcyjny- klasa robotnicza- wytworcza…….i chojnie obdarowuja tym wlasnie takich- jak Tusk politykow, czy zpelnie nie nadajacych sie do niczego Nicktosi, ktorzy na siebie zarobic nie potrafia…. a w kradzeniu nie wytrzymuja konkurencji z urodzonym zlodziejami, ktorych dla niepoznaki nazywaja politykami, bankierami, intelektualistami i etc….

  Słusznie.
  W Polsce słowo „biznesmen” utraciło znaczenie „człowiek, który coś tworzy” i oznacza obecnie „cwaniak, który umie zgarniać pod siebie”.
  Admin

 10. Lily said

  Kochani,dla stanowiska,i mamony robia wszystko
  „Polskosc,to nienormalnosc”,dla Fuska,i jemu
  podobnych. Sytuacja w Polsce,dla etnicznych
  Polakow,jest tego najlepszym dowodem.

 11. Lily said

  Re 7;Revers
  Panie Revers,tacy tam niemieccy politycy,jak w Polsce polscy.
  „Jak mnie przesladowali,taki i was przesladowac
  beda”,slow Pana naszego Jezusa Chrystusa.

 12. AniaK said

  Re9:
  „businessman to ktos- kto poprzez swoja dzialnosc gospodarcza -tworzy nowa wartosc i nowa jakosc.”

  Stworzył businessumen Kasię-blog, i odkrył dwie pisarki. Na jedno życie to chyba wystarczy 🙂

 13. AniaK said

  I sam książkę napisał.

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRgUNRmawcvRiznaAkjbl-HRewBAVgAI9rz7Q8Ge8lqt7Y1TZ8s

 14. Siekiera_Motyka said

  „Obecnie zarabia blisko 1,5 miliona euro rocznie. Oficjalnie.”

  Gdzie jest ta informacja ?

 15. revers said

  „Panie Revers,tacy tam niemieccy politycy,jak w Polsce polscy.” , no obsiedli tam rozni jidisz, szczegolnie lewa strone i partie zielonych.

  Oskar Fiszke ostatnio, po Bretixie chce budowac od nowa europe, to juz gorsze od wspolbraci Marksa, Engelsa, Mao Tsetunga z rewolucja moze nie sockulura, ale multi kultura chca na nowo wyksztacic homo unite , co to oznacza budowac? w ich wydaniu, zniszczyc kulture europejska, zreszta takie proby byly podejmowane w ubieglym stuleciu w okresie republiki Weimarskiej.

  W niemieckiej partii zielonej rowniez celuja koszene panie, szczegolnie w haslach wojennych przeciwko Rosji, no i koniecznie multi kulti, seks kazdy z kazdym.

  Za hasla przeciwko Rosji Partia Zielonych sowicie wynagradzana jest przez koncerny zbrojeniowe, no coz mowic, to tak jak by do gau oliwnego wysylac czolgi na zbieranie oliwek wg. zielonych bardzo ekologicznie, no a Rosja zagraza prawom lbtq, wazniejszych nie ma..

 16. Regina said

  ” odpowiedż mogą nam dać działania rządu polskiego,które często były niezgodne z interesem narodowym” Niestety, były zawsze niezgodne z interesem narodowym. Tusk nie jest polskim biznesmenem, To patentowy leń.Podstawiony przez Niemców w roli: pasera,słupa,lesera.

 17. RomanK said

  Pani Aniu..dzialalnosc gospodarcza rozni sie tym kazdej innej…tzn ,,literackiej, artystycznej w wielu odmianach i relacjach, sportu etc..ze w jej wyniku powstaje nowa wartosc w znaczeniu przyrostu majatku, badz dobr fizycznych wymiernych i niezbednych do zycia i funkcjonowania spolecznosci ludzkiej.Nastepuje przyrost majatku narodowego….z ktorego i owszem korzystaja i ci ktorzy w jego pomnozeniu zadnego udzialu nie maja , nie mieli i miec nie beda!
  natomisat do dystrybucji ustawiaja sie zawsze najpierw prozniacy, ktorzy kontroluja media wymiany czyli Pieniadz- rozne formy….potem obslugujacy prozniacze sektory, a co zostanie , czy spadnei ze stolu…oddaja producentom….
  BUsinessman to czlowiek godzien najwiekszego szacunku..to czlowiek planujacy, organizujacy i koordynujacy procesy produkcji.
  I rozni sie tym ze jest w swojej funkcji tworczym i projektujacym wykonawca…a nie niegdy nie nazartym konsumentem.
  Bez pasozytow mozna sie obejsc ba nawet mozna prosperowac… bez busienessmenow..bedzie….. jak wlasnei jest.
  DLatego majac w miasteczku i piekarnie i burdel..radze zlikwidowac piekarnie:-))))) jako mniej zyskowny bussines:-)))

 18. Marucha said

  Re 17:
  Warto by wrócić do określenia „przedsiębiorca” – producenta realnych dóbr i usług.
  Nazwę „biznesmen” zostawiając dla złodziei, oszustów, aferzystów itp.

 19. RomanK said

  Tak panie Gajowy…business znaczy poprostu zajecie, czym czlowiek sie zajmuje zawodowo, co wytwarza..i tak bylo rozumiane.
  Wprowadzanie zaklamania pojec , wieloznacznosci…i dowolnej iterpretacji pojec i znaczenia slow doprowadzilo do balaganu myslowego…
  Kiedys nikt lichwiarza nie nazwal businessman..kuglarza, czy linoskoczka…ksiedza czy poete…
  Nazwy oboiazywaly i nadawaly range pojeciom….
  KTos kto potrafil bez pracy i zadnego wkladu zagarnac cudze…nazywal sie zlodziejem i oszustem.
  Kiedys ludzie dorabiali sie….dzis sie ustawiaja….i z tego maja kase.
  Najlatwiej sie ustawic temu co robi kase z niczego:-)))i pozycza na procent…

 20. Siggi said

  On ma więcej szczęścia niż rozumu.
  Bo,my mało kiedy zdajem se sprawę,że familijne nazwisko i imię ma większe znaczenie niż pokończone uniwersytety,władanie językami,ilość posiadanych żon itd.
  Jego imię w zasadzie ma zasięg światowy, tak jak np.Adam.Tu nie ma polskiego monopolu na familie a raczej odwrotnie.Tusck brzmi po euro-pejsku i łatwo przechodzi przez gardło tam w Brukseli. Dlatego twierdzę jak na wstępie.
  Nigdy by nie załapał się na europejski tron jako prezes Rady Europy, gdyby nazywał się 100% po polsku np.:…Szczepan Szczepanczykiewicz ,odpadłby w przedbiegach,bo ci co o tym wyznaczeniu decydują połamali by języki i szczali by ze śmiechu.
  Mnię już nie do polityki,żebym chciał tam dobrze zarobić i dorobić się,ale młodym radzę nad popracowaniem w kwestii właściwej biografii i „pięknego” europejskiego nazwiska i imienia.Chyba,że się jest synem Rycha ,który liże buty prezesowi Tysiąclecia,to wtedy są szanse,bo ciemny lud to kupi.Stąd się bierze ludowa mądrość:..”Jaki naród ,taka waaadza”.O!

 21. Marta1973 said

  @1

  „w latach 1939 – 1944 w okupowanej Polsce żyło , i miało się dobrze ok . 3 000 000 volksdeutschów .
  ….?”

  Zapewne podobna ilość komunistycznych renegatów żyła sobie bardzo dobrze na wcielonych do ZSRR naszych ziemiach wschodnich. Tylko za pisanie do stalinowskich. bolszewickich gadzinówek, za czynne wspieranie drugiego najeźdźcy i okupanta, AK nie wydawała wyroków śmierci. I to był wielki błąd.

  „Ilu potomków tego towarzystwa żyje tu , i teraz , i też sobie chwali ?”

  Dobre pytanie:))) Dam głowę, że nieco więcej, niż dzieci i wnuków folksdojczów:))) Nie z folksdojczami i ich potomstwem prowadzimy wojnę już w czwartym pokoleniu.

 22. cedric said

  Obecnie warto byłoby rozważyć przekształcenie sił wojskowych i policyjnych na sposób wahadłowy. W czasie pokoju potrzeba więcej policji, która byłaby szkolona na okoliczność wojny do dowodzenia obroną terytorialną. W razie wojny część policji stawałaby się siłami typowo wojskowymi. Utrzymywanie wojska w czasie pokoju w koszarach jest nieekonomiczne i często demoralizujące przez swoją bezczynność.

  Najważniejsze byłyby krótkie szkolenia wojskowe , jak w Szwajcarii wszystkich zdolnych do posługiwania się podstawowoą lżejszą bronią oraz sprzętem do niszczenia kosztownego sprzętu przeciwnika. Nie potrzeba nam okrętów , prędzej rozwój wojsk rakietowych, elektroniki, dronów, systemów dowodzenia i zwiadu. Wojna jest przede wszystkim zdarzeniem ekonomicznycm i powinna być dla przeciwnika kompletnie nieopłacalna. Zdecydowanie lepszy dla przeciwników jest podbój ekonomiczny.

 23. revers said

  Juz raz Tusek byl wnioskowany przez Nigela Farage o odwolanie

  http://zaciesz.pl/1089/nigel-farage-zlozyl-wniosek-o-odwolanie-tuska

  lub pytanie nadal aktualne „Co Unia lepsza jak ZSRR?”

 24. kojak said

  Tytul jest glupkowaty ! Tusk jest tylko fragmencikiem calosci ! robienie z niego calego zla jest idiotyczne i zwyczajnie glupkowate Czy ten ktos jest glupek czy z na robi glupkow / To zydowstwo rozkradlo Polske po 89 roku i z Polski zrobilo zwylka ordynarna kurwe !

 25. Siekiera_Motyka said

  To jest mniej więcej wszech obecna informacja na temat zarobków tych mend w UE.

  Jean-Claude Juncker, 61, President of the European Commission
  Salary: £245,629 plus a residential allowance of £36,844 and a monthly expense allowance of £1,135. Pension of £52,500 for life from age 65.

  Donald Tusk, 59, President of the European Council
  Salary: £235,000 a year plus allowances and pension.

  Martin Schulz, 60, President of the European Parliament
  Salary: £227,000 plus allowances and pension.

  Mario Draghi, 68, President of the European Central Bank
  Salary: £279,576 plus allowances and pension.

  Jeroen Dijsselbloem, 50, President of the Eurogroup (Ecofin)
  Salary: Paid by the Dutch government as its minister of finance rather than the EU.

  Federica Mogherini, 42, High Representative of the Union for Foreign Affairs and Security Policy (informally known as the EU foreign minister)
  Salary: £215,000 plus allowances and pension.

  Jonathan Hill, 55, One of 28 EU Commissioners
  Salary: £195,000 plus allowances and pension.

  http://www.express.co.uk/news/politics/677905/EU-president-tusk-juncker-schulz-pay-perks-pensions-revealed-unelected

 26. AniaK said

  Re17:
  Panie RomanK, proszę się nie obrazić, ale z Pana doradca businessowy jak z koziej dupy trąbKa. Najłatwiej zlikwidować. Piekarni broń Boże nie zamknę bo uwielbiam zapach pieczywa i bardzo szanuję zawód piekarza. Szukając oszczędności wspólnie z Paniami wymyśliłyśmy plan B. Pogoda ładna, to od poniedziałku do 22 września ruszamy w teren. Na łonie natury zaoszczędzi się trochę na wodzie, pralni, prądzie…..i wspólnymi siłami uratujemy tych biednych piekarzy. Wstyd żeby piekarz chodził po śmietnikach. Na wyjściu z domu każda z Pań dostanie po notesiku, i w wolnych chwilach zajmie się pisaniem książki. Na razie mam tytuł – DUMA I SOLIDARNOŚĆ.

  Ironia, pani Aniu.
  Admin

 27. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=p61rCR7nW0c

 28. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=F3RcYYGsak0

 29. RomanK said

  Pani AniuK…moje porady dotycza, nie siegaja w sfery zapachow i szacunkow:-))__)
  Przyznam, ze uwazam glod …za glownego factora zmiany gustow:-)))

  Ale, jesli tylko szacunek do piekarza i zapach…pania przekonuje- to nadal pani radzez achowac burdel…poprostu zatrudni pani piekarza rozpylacego wokol burdeli spray o zapachu swiezego chlebusia:-))))

 30. AniaK said

  Re29:
  Bez paniki Panie Romanie. Na zimę się otworzy 😉

 31. Grace said

  Mawiano za moich czasow w Polsce, Bog jest nierychliwy ale sprawiedliwy. Mam wielka nadzieje, ze takie kanalie jak ten parszywy Tusk stana kiedys przed plutonem egzekucyjnym za zdrade Polski. Dla mojej rodziny jest to najbolesniejszy policzek wymierzany od lat Polakom przez niemcow. 50 % mojej rodziny to ofiary Powstania Warszawskiego i ogolnie drugiej wojny swiatowej. Jestem wdzieczna Panu Bogu ze zabral moich rodzicow wczesniej zanim Polska zostala ponownie „okupowana” przez szwabow. Tym razem bez wojny ale na wielu frontach. Moj ojciec, wiezien obozu koncentracyjnego zawsze powtarzal. ” Wszyscy inni do przyjazni do robienia interesow, tylko nie niemcy, nigdy niemcy, niech Bog chroni polakow przed nimi na wieki wiekow”

 32. Boydar said

  Jaki pożytek będzie miała Pani Grace z egzekucji agenta po latach. Gdyby go Naród utrupił ad hoc, no to jeszcze, jakaś pedagogika zostałaby utrzymana, ale po takim czasie ? Kto będzie pamiętał „za co” ? I kto mu będzie miał cokolwiek za złe. Jeżeli tyle milionów wyjechało za miodem, to również zawdzięczają to Tuskowi; wyjazdy oczywiście, nie miód. Poza tym on nikogo nie zdradził, wręcz przeciwnie. To „myśmy” zaangażowali go jako POP – pełniącego obowiązki Polaka. To do kogo pretensja ? Pecunia non olet, to działa zawsze i w każdą stronę.

 33. Grace said

  Re:32 Szanowny Panie Boydar. Jaki pozytek? Raczej satysfakcje ze to gowno spotkal sprawiedliwy koniec. Kto bedzie pamietal? Polacy maja pamiec slonia, co nie zawsze wychodzi nam na dobre. Niech sie Pan rozejrzy dookola ..zamiast nastawic sie na przyszlosc polacy wciaz grzebia sie w przeszlosci i ciagle kogos rozliczaja. Taka to juz nasza wada narodowa. Wbrew slynnemu powiedzeniu Vespasiana… pieniadze smierdza. Zapewniam Pana, szczegolnie na amerykanskim kontynencie. Wolalabym aby ci co budowali socjalistyczna Polske przestali byc rozliczani i osadzani. Dobrze wiemy co po nich zostalo a takze po tamtym systemie. Osadzac nalezy tych co Polske rozkradli i wyprzedali. Nawet jesli sa POP ( nie wiedzialam do teraz co ten skrot oznaczal, dziekuje za wyjasnienie). Nie mozna karac budowniczych i nagradzac niszczycieli!

 34. Boydar said

  Szanowna Pani Grace. Oczywiście, zgodnie z unijnym prawem, może mieć Pani własny pogląd na każdą sprawę.

Sorry, the comment form is closed at this time.