Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kamil o Wolne tematy (47 – …
  Ralal C. o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  lewarek.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Adrem o Konfederacka praca u pods…
  Ola o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Irek o Wolne tematy (47 – …
  Jacek o Wolne tematy (47 – …
  Bezpartyjna o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Ella o Między politycznym eskapizmem…
  Adrem o Polacy są zadowoleni z rządu…
  UZA o Polacy są zadowoleni z rządu…
  Janek o Jak zabito mały ruchu graniczn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Anglicy powiedzieli „enough!”

Posted by Marucha w dniu 2016-06-26 (Niedziela)

Wydawało się, że siły zwolenników Brexitu i pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej są równe. Tak jednak nie było. Przewaga ponad miliona głosów nie pozwala mówić o minimalnej czy przypadkowej wygranej.

Większość Anglików powiedziała enough! (dość).

Dość unijnych dyrektyw, dość narzucania politycznej poprawności, dość narzucania kwot produkcyjnych, dość napływu imigrantów islamskich, a nade wszystko dość ograniczania kompetencji rządów i parlamentów narodowych.

Zastanawia przy tej okazji gra premiera Davida Camerona. To on zapowiedział referendum i obietnicy dotrzymał. Czy w ten sposób chciał wymusić dalsze ustępstwa od euro-kołchozu, czy też on również miał dość współczesnej wersji Związku Sowieckiego. Może kiedyś się dowiemy. Oficjalnie występował za pozostaniem w UE. Przegraną (o ile traktuje wynik jako swoją przegraną) przyjął godnie. Uszanował wolę obywateli Zjednoczonego Królestwa i zapowiedział swoje odejście z urzędu premiera. Uczciwie i z klasą.

Dla nas jednak najważniejsze są skutki, jakie odejście dumnego Albionu z Unii spowoduje dla Polski. Nie będzie oczywiście apokalipsy gospodarczej, jak wieszczą zaciekli unici. Oczywiście nastąpi – jak się wydaje przejściowe – osłabienie złotego. Polscy emigranci na Wyspy będą mieli już utrudniony wstęp, z drugiej wszak strony Anglicy nie pozbędą się dobrych pracowników, jakimi są Polacy, to przecież mądry naród, na co zresztą wskazują wyniki referendum.

Natomiast Polska straci sojusznika w staraniach o reformę euro-kołchozu (inna kwestia czy kołchoz może w ogóle dobrze funkcjonować), bo to nie będą już brytyjskie sprawy. A był to sprzymierzeniec silny i cenny.

Po Brexicie na Polsce spocznie obowiązek objęcia przywództwa walki o niezależność – względną, niestety – państw członkowskich. Toteż dobrze się stało, że rząd Beaty Szydło natychmiast po objęciu władzy reaktywował Grupę Wyszehradzką, której oś stanowi ścisłe współdziałanie z Węgrami Wiktora Orbana. Podjęcie tego niełatwego wyzwania postawiłoby nas w czołówce unijnej, a – jak się wydaje – znaleźlibyśmy dalszych sprzymierzeńców. Bo nie tylko Brytyjczycy mają dość. Badania wykazują, że przeprowadzenie podobnego referendum w wielu innych krajach dałoby wynik zbliżony do angielskiego.

Czy następstwem Brexitu powinien być Polexit? Do tego powinny dążyć wszystkie siły patriotyczne, ale to jeszcze nie czas. Jak dotychczas większość Polaków nadal zainfekowana jest unio-propagandą. Poza tym moglibyśmy znaleźć się we wrogim otoczeniu.

Warunkiem sine qua non odzyskania rzeczywistej niepodległości i suwerenności poprzez wystąpienie z UE jest znormalizowanie stosunków z Rosją. Nawiązanie dobrych kontaktów z Chinami ie wystarczy.

Pozostaje jeszcze następne pytanie: jakie wnioski z Brexitu wyciągnie unijny establishment? Teoretycznie ma dwa wyjścia. Pierwsze, to rezygnacja z zamordyzmu wobec państw narodowych i tzw. ściślejszej integracji, czyli zamiany państw członkowskich w republiki sowieckie. Drugie – wzmocnienie roli Komisji Europejskiej i innych instytucji UE oraz wyposażenie ich w nowe formalne lub faktyczne kompetencje.

W tym przypadku rola Niemiec, dziś już decydująca, uległaby dalszemu wzmocnieniu. Taki wariant byłby bardzo szkodliwy dla Polski. Niestety, jak się wydaje biurokracja unijna nie zechce zrezygnować ze swej „kierowniczej roli”, ze swych apanaży, wpływów i innych korzyści materialnych i niematerialnych. Nie po to budowała przez kilkadziesiąt lat replikę Związku Sowieckiego. A to oznacza dla nas dalszą walkę. Walka o niepodległość nie kończy się nigdy.

Zbigniew Lipiński
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 31 to “Anglicy powiedzieli „enough!””

 1. Zgorzkniały said

  „Pozostaje jeszcze następne pytanie: jakie wnioski z Brexitu wyciągnie unijny establishment? Teoretycznie ma dwa wyjścia. Pierwsze, to rezygnacja z zamordyzmu wobec państw narodowych i tzw. ściślejszej integracji, czyli zamiany państw członkowskich w republiki sowieckie. Drugie – wzmocnienie roli Komisji Europejskiej i innych instytucji UE oraz wyposażenie ich w nowe formalne lub faktyczne kompetencje.”

  Spokojnie, nasi drodzy zachodni sąsiedzi już się tym zajmują.
  https://www.rt.com/news/348429-europe-united-army-brexit/

 2. Marek said

  A był to sprzymierzeniec silny i cenny
  ===
  Mowa o UK. Kolejny mit ciągle powtarzany do znudzenia.
  W czym niby UK nam pomogła?
  W niczym.

 3. Grace said

  Mam nadzieje ze to przyspieszy rozpad EU pod zarzadem chorej psychicznie Angeli. Niemcy maja za duze wplywy w Uni i oni o wszystkim decyduja. Reszta politykow EU to pionki na niemieckiej szachownicy wlacznie z ta niby polska k….. Tuskiem. Niech sie to stanie jak najszybciej daj Boze!

 4. Hulsz said

  Predzej mi kaktus wyrosnie na dloni niz Anglia opusci unie.Juz zebrali podobno ponad 3 miliony glosow o powtorzenie referendum.

 5. Nieważny said

  Jak to w czym pomogła? A kto przyjął te „rzeszę” pracowitych Polaków na zmywak itd?

 6. piwowar said

  Lepiej by było, aby Niemcy rozpadły sie na kilkanaście księstewek. Precedens juz był.

  Powaznie: Nie będzie żadnego brejksitu. Zakład?

 7. michalk said

  ad 5:
  Zgadzam sie w 100%

 8. Siekiera_Motyka said

  .https://c5.staticflickr.com/8/7292/27635322380_4b725c2600_b.jpg

 9. Kronikarz said

  Wierzyć we sparcie fałszywej Albionki, to czysta głupota, jaka dotknęła już Polaków wielokrotnie, bo i w 1863, i w 1918-22 jak w 1939 czy później w latach 1941-45…

 10. Boydar said

  Dla mnie to też jest ważne; zadeklarowałem, że jeśli wyjdą to zrobię pięćset pompek. No i nadal pozostaję w niepewności.

 11. Przemko said

  „Dość unijnych dyrektyw, dość narzucania politycznej poprawności, dość narzucania kwot produkcyjnych, dość napływu imigrantów islamskich, a nade wszystko dość ograniczania kompetencji rządów i parlamentów narodowych.”
  co za bzdety! polityczną poprawność radośnie narzucają sobie sami, nawet tzw. (obraza boska) prawica czyli Torysi (a to Kamerun pogratuluje biskupce-lesbie wyboru na „urząd”, a to wyśle list pochwalny do Iroli, którzy nagle doszli do wniosku, że pedał + pedał to wcale nie rower ale małżeństwo) i gdzie Pan widzisz tych imigrantów islamskich z UE wysyłanych na Wyspy z Brukselki? może mieszkam tu niecałe 3 lata ale coś już wiem o tym głupim (a nie mądrym), zakłamanym (a nie godnym) i prostackim narodzie.
  PS. no i – na Boga – na czym polegał SOJUSZ z ich strony?

 12. Zerohero said

 13. michalk said

  ad 11
  Ja bym tak nie promowal tutaj Pana Farage, bo to zwolennik multikulti

 14. Isia said

  … wynik tej szopki ( referendum ) zwanej Brexit nie jest obowiązujący dla rządu brytyjskiego, nie ma się co zawczasu ekscytować … Panie Boydarze (9) ta niepewność może potrwać w czasie …

 15. Isia said

  Re: 5 … Pan Piwowar … nie zakładam się … podzielam Pana zdanie …

 16. Siekiera_Motyka said

  „Ale nam dobrze. Ale nam dobrze. Nam dobrze jak w szambie, ale dobrze.”

  .http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user5/imageroot/2016/06/04/Clrs-wNVYAA01iT.jpg

 17. michalk said

  ad 16
  Bo szary polaczek glupi jest prosze Pana, dlatego poza zmywak nie wyskoczymy jako narod.

 18. dzik said

  Anglicy powiedzieli:
  „WYCHODZIMY Z UNII EUROPEJSKIEJ. NIE BĘDZIE WIĘCEJ POLSKIEGO ROBACTWA”
  I tym sposobem dowiedzieliśmy się czym dla nich jesteśmy – ROBACTWEM. Czekam na komentarz pana Gajowego odnośnie robactwa:
  http://forsal.pl/artykuly/955128,kolejny-rasistowski-atak-na-polakow-na-wyspach-obawiamy-sie-ze-zaczela-sie-nagonka.html

  Co mam komentować?
  Jakichś mikrocefali, jakby w Polsce nie było podobnych?
  Problem się zacznie, gdy w tym samym stylu zaczną pisać media i mówić politycy.
  Admin

 19. SAP said

  Anglicy weszli do UE jako wabik dla naiwnych i chętnych do wstąpienia do bogatej UE i gwarant równowagi politycznej . No bo skoro Anglia jest UE, to przecież będzie asekurować bezczelną ekspansywność Niemiec. Na guzilk się to zdało, bo szkopy i tak przejęli to wszystko co w było markę angielskiej gospodarki, a zwłaszcza przemysł samochodowy, a brytole politycznie błaźnili się tylko jakimiś pozorowanymi protestami. Okazali się więc agentami Niemiec, w których łapy oddają teraz całą Europę. Taki nowy izolacjonizm. Zyskali trochę świeżej krwi z Europy wschodniej, remedium na ich specyficzną urodę.

 20. Marucha said

 21. SAP said

  A tutaj jakaś polska sklepikara, nie chciała przyjąć zwrotu, bo klientka nie miała paragonu, choć zapis transakcji miała odnotowany w kasie. Ta głupia wolała wkurwiać klientkę i zrobić awanturę na całą ulicę. Jakie to q .. polskie!

  .https://www.youtube.com/watch?v=wJrFFJR_x74

 22. Boydar said

  Jeżeli parchy z Wysp nie dogadają się z braćmi z Francji i BRD oraz pachołkami z US to jak najbardziej tak. I to nie jest kwestia wiary tylko konsekwentnego zastosowania … socjocybernetyki. Właśnie SC w sposób stricto naukowy udowodniła, że cokolwiek dużego (np. I czy II wojna światowa, każda jedna rewolucja, powstanie III Rzeszy i jej „osiągnięcia”, powstanie UE etc.) były zawsze za sprężyną żydoangoli którzy jak sami przyznają „nie mają przyjaciół tylko interes imperium”. Jeżeli będzie to dla nich korzystne (a sprawa nie jest do końca przesądzona) rozmontują jewroch.ujnię przez miesiąc.

 23. Boydar said

  O, już się kluje (chłe, chłe, „już”) ! –

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Superpanstwo-zamiast-Unii-Europejskiej-Wyciekl-tekst-ultimatum-Francji-i-Niemiec,wid,18397368,wiadomosc.html

 24. volviak19 said

  Witam- bardzo dobry komentarz Starikowa, warto przeczytać cały tekst pod linkiem
  TO NIE REFERENDUM WYPCHNĘŁO WIELKĄ BRYTANIĘ Z UE. TO UNIĘ EUROPEJSKĄ WYRZUCILI Z GONDOLI ŚWIATOWEJ EKONOMIKI I POLITYKI. TO TWÓRCY ŚWIATOWEGO SYSTEMU ZMNIEJSZYLI KRĄG TYCH, KTÓRZY ZOSTALI W GONDOLI.
  …) wynik referendum w Wlk.Brytanii, zostać, czy wyjść z UE, jest przesądzony od samego początku. Tak samo jak oczywista była akceptacja przez Duńczyków traktatu z Maastricht – i nie ważne, że przypieczętowana policyjnymi kulami w 1992r. Podobnie było z polskim dwudniowym akcesyjnym referendum, gdzie w ciągu zaledwie sześciu godzin do zamknięcia lokali wyborczych frekwencja urosła z 14% do 56% – ?

  Wyborom w żydo-reżimach (czy to kapitalistycznych, czy żydo-bolszewickich) zawsze towarzyszą cuda nad urnami – było nie było, to w końcu chrześcijańska cywilizacja, dla której żydowskie cuda to nie pierwszyzna. Wynik referendum, Brexitu, jest tylko niewiadomą dla ludu, ale jego organizatorzy znają go od dawna.

  Powody, dla których organizowane jest referendum w Wlk.Brytanii są dwa:

  – światowa, czyli żydowsko-anglosaska finansjera (lub Międzynarodowy Żyd), chce postraszyć europejskie żydostwo wycofaniem się z Europy, co w oczywisty sposób może skutkować utratą władzy przez tzw. europejskich Żydów, jeśli nie podpiszą umowy TTIP, czyli nie wezmą na utrzymanie anglosaskiego żydostwa dysponującego systemem bankowym i siłą militarną USA,

  – upadek żydowskiego kapitalizmu zmusza do wycofania się MŻ (USA, Wlk.Brytanii) z Europy.

  Warto pamiętać, że Wlk.Brytania – czyli MŻ – zagwarantowała sobie w traktacie akcesyjnym pozostawienie własnej waluty oraz że brytyjską składkę do budżetu UE pokryją pozostali członkowie, w tym oczywiście Polska. Te dwa warunki brytyjskiego członkostwa w UE, która przecież jest projektem światowej żydo-anglosaskiej finansjery (z 1913r. – w tym też roku Żydzi przejęli na własność centralny bank USA, tzw. FED), świadczą o żydowskiej przezorności. W ten sposób MŻ chciał zabezpieczyć własne interesy na wypadek, gdy unijny projekt się nie powiedzie – wiele wskazuje na to, że żydowska przezorność zostanie wynagrodzona i żydowską UE szlag trafi. Zdechnie każdy organizm, którego jedynym przeznaczeniem jest żywienie pasoży(t/d)a.

  Który z tych dwu wyżej wymienionych powodów ma znaczenie pierwszorzędne nie potrafię powiedzieć zwłaszcza, że każdy z nich związany jest z upadkiem żydowskiego kapitalizmu. W każdym razie to te powody stanowią główne źródło inspiracji dla żydowskiej polityki USA, która w państwach Europy środkowo-wschodniej usiłuje wzniecić antyrosyjską wojenną histerię. Nasze kraje według tej żydowskiej polityki mają stanowić dla Rosji barierę oddzielającą ją od Europy Zachodniej.
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/06/26/wyjscie-awaryjne-wiec-jednak-upadek-zydowskiej-ue/#comments

 25. Zapraszamy do obejrzenia dyskusji na temat Brexitu na naszym kanale:

 26. Boydar said

  Jeszcze a’propos mojego (23) –

  „Nasze państwa dzielą wspólne przeznaczenie i wspólny zestaw wartości, które dają podstawę do jeszcze bliższej unii między naszymi obywatelami. Będziemy więc dążyć do politycznej unii w Europie i zaprosimy kolejnych Europejczyków do udziału w tym przedsięwzięciu”.

  I wierszyk Żyda Brzechwy, fachowca bez wątpienia wysokiej klasy –

  „No właśnie! A w domu zamieszanie,
  Wszyscy zaczynają narzekać,
  Towarzystwo do stołu zasiadło…”
  „A czy muszą na pana czekać?”
  „Cóż za pytanie: przecież nie ja będę jadł, tylko się mnie będzie jadło”

 27. Lam said

  KONTR-EWOLUCJA
  Nowa forma „demokracji” powstaje –
  Mniejszość woli większości nie uznaje.
  Czy zaraza przyszła z Brukseli?
  Czy niektórzy z PO ją wzięli?
  26-06-2016

  Żądają drugiego referendum – http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,bs25gv

  EU 2nd referendum petition signed by more than 2.5m – http://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-eu-referendum-36629324

  CAMERON – JOHNSON
  Nowych wodzów postawili
  I rolami podzielili.
  Obie strony obstawili –
  Kraj od zguby wybawili.
  25-06-2016

  CUD
  W dzień po angielskim Brexicie
  W Unii jakby nowe życie.
  Hollande, Merkel i paru z innych nacji
  Miłośnicy to nagle demokracji.
  24-06-2016

  „DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI”
  Tak się pewnie w siodle czuli –
  Na niesfornych zaraz pluli.
  Trzęsą się brukselskie szuje –
  Anglia drogę pokazuje.
  24-06-2016

 28. RomanK said

  ad 18 ..Panie Dzik znalem pewnego pana podporucznika SB, ktorego zadaniem bylo malowanie szubieniczek na drzwiach kolegom w blokach Sbekow….
  I pewna corke rabina , ktora na synagodze tatusia napisale w nocy z kolega…Jude Raus….

 29. RomanK said

  ad24…. Strielkow ma racje. I wie dokladnei co mowi!

  Zdechnie każdy organizm, którego jedynym przeznaczeniem jest żywienie pasoży(t/d)a.

 30. Czolgista said

  @20
  Ja nie wierzę. Chociażby z powodów pragmatycznych. Brytole boją się, że może po drodze może odpaść Szkocja i Irlandia Północna. Parlament może wstrzymać BREXIT.

 31. NICK said

  Tytuł.
  Anglicy.
  Dość.
  Chłe,chłe.
  Chłe… .

Sorry, the comment form is closed at this time.