Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (60 – …
  Boydar o Tak to prawda, że PIS i PO to…
  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
  Dziadzius o Step we krwi?
  Rokitnik o Step we krwi?
  Alina@Warszawa o Step we krwi?
  revers o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o Eksperci ONZ: „Aborcja podstaw…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o List otwarty do łajdaka
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 497 obserwujących.

Przewodnik po zaburzeniach psychicznych metropolii

Posted by Marucha w dniu 2016-06-27 (Poniedziałek)

Daria Warłamowa i Anton Zajnijew opisują najszerzej rozpowszechnione symptomy w swojej książe „Zwariować można! Przewodnik po zaburzeniach psychicznych mieszkańca wielkiego miasta”.

W wywiadzie dla niemieckiego Sputnika Daria Warłamowa wymieniła siedem najszerzej rozpowszechnionych symptomów. Tę klasyfikację można równie dobrze zastosować w Moskwie, jak i w dowolnym innym mieście.

Choroba afektywna dwubiegunowa

Wyraźną oznaką są wahania nastroju pomiędzy maniakalnym i depresyjnym. W stanie euforii tacy ludzie to „supermeni”: pełni energii i sił fizycznych, optymiści, z niewielkim zapotrzebowaniem na sen i jedzenie. Jednak po euforii następuje faza depresji, w której były supermen znajduje się w złym stanie. Pojawiają się zaburzenia snu, odżywiania się, słabość fizyczna i emocjonalna, problemy seksualne.

Syndrom Aspergera

Ten syndrom jest łagodniejszą formą autyzmu. Dzieci z tym syndromem sprawiają wrażenie małych profesorów, dlatego, że doskonale znają, na przykład, historię wojen francusko-angielskich. Jednak normalne kontakty są dla chorych poważnym wyzwaniem: nie są zdolni do wyłowienia pozawerbalnych sygnałów albo kontekstu. Rozumieją tylko tekst, ale nie umieją czytać pomiędzy wersami, nie wychwytują ironii, agresji, humoru…

Osobowość dyssocjalna

Tym ludziom obca jest empatia. Wyrzutów sumienia lub poczucia winy nie warto od nich oczekiwać. Przy czym są oni w stanie naśladować nastroje innych ludzi. To pomaga im nosić maskę emocjonalności i nie przyciągać uwagi. Płaczą tam, gdzie się tego od nich oczekuje, gdzie należy się zdziwić, tam unoszą brew. Typowe dla nich jest dążenie do zajmowania wysokich pozycji kosztem innych.

Pracoholik

Odmawia sobie odpoczynku, nawet, jeśli cierpi na bezsenność, stały stres czy brak mu sił. Wciąż pracuje, wierząc, że właśnie tak powinien postępować, nie dając sobie prawa do urlopu. Tego, że praca go kaleczy, nie bierze poważnie. Etalonem problemu są dla niego głodne dzieci w Afryce. A praca to obowiązek. I nie przestanie go wypełniać, póki sił starczy.

Zespół lęku uogólnionego

Przejawia się on strachem bez powodu, na przykład, kiedy człowieka bez przyczyny zalewa zimny pot. Chory nie jest w stanie sam wytłumaczyć swojego strachu. Po prostu nastawia się na oczekiwanie jakiegoś nadchodzącego nieszczęścia.

Osobowość chwiejna emocjonalnie typu borderline

W relacjach intymnych taki typ ludzi waha się między idealizacją i wyobcowaniem. Chory boi się samotności. Gdy tylko różowe okulary nikną, zaczyna widzieć wyłącznie negatywne strony w partnerze i niszczy stosunki rosnącą krytyką. Z jednej strony chce bliskości z drugim człowiekiem, z drugiej strony się jej boi.

ADHD, zespół nadpobudliwości z deficytem uwagi

Chorzy na ADHD cierpią na poważne problemy z koncentracją. Podczas posiedzeń lub konferencji nie mogą usiedzieć spokojnie. W USA uważa się, że tacy ludzie mają szczególne zdolności w zakresie rozwoju startupów, ponieważ mogą, choć i powierzchownie, to jednak przepracować dużą ilość pomysłów w krótkim czasie.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 15 to “Przewodnik po zaburzeniach psychicznych metropolii”

 1. revers said

  Co do ostatniego psychiatra Leon Eisenberg przyznaje ze ADHD nie istnieje, obwiscil bez ADHDyzm tuz przed smiercia po wiekszych profitach wyciagnietych od pacjentow z tego tytulu,, reszta rowniez latwa do podwazenia z opcja mentalnosci ludzi wg. prof.psychiatri Sasza.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/adhd-to-bujda-tak-wyznal-przed-smiercia-odkrywca-tej-choroby/dpn4vr7

 2. Łowienie rybek niskim 12V POWDUJE CHOROBĘ SERCA -szczególnie w gRODZISKU maz

 3. Maćko said

  Panie Janie Breczko – a moze rzuci Pan okiem na ponizsze?
  Umieść kropkę albo > bezpośrednio przed linkiem do obrazka lub filmu, aby go na razie nie wyświetlać. Zobacz też https://marucha.wordpress.com/cenzura/ odnośnie cenzury, pisania komentarzy etc.

 4. Zerohero said

  @Maćko

  Przecież widać, że ten Breczko to jakiś narkoman, któremu zwieracze w mózgownicy popuściły.

 5. AD.9 MysleC —–a nie przylepiać łatki- prochy mam w głebokim poważaniu (+) iluminatów również

  to jest odp na szczucie MO zaczeli pierwsi -dajcie a paragraf sie znajdzie -SZCZEGÓŁY ROK 2000 PRZED 2001 GRODZISK MAZOWIECKI UL.ŻYDOWSKA ALBO TARNOBRZEG-ZIELENIAK – O PUŁAWSKICH I PIONKOWSKICH SZACHISTACH NIE WSPOMINAJĄC
  http://zaprasza.net/a.php?article_id=33018
  IS EVERYBODY HAPPY NOW LIKE MR 9

 6. mistrzYoda said

  Sam rozmawiałem z pacjentem z chorobą afektywną dwubiegunową, który pochodził z miejscowości liczącej 5 tys. mieszkańców. Typowy popularnonaukowy gniot na poziomie Faktu, który próbuje ludziom wmówić, że psychiatrzy sami wymyślili wszystkie choroby.

 7. ADHD i Asperger to też brednie.

  Większość znanych mi osób z tymi zaburzeniami, to w przypadku ADHD osoby niewychowane i rozpieszczone, a w przypadku Aspergera dojrzalsze od reszty rówieśników, mające ciekawsze zainteresowania i w związku z tym uznawane przez rozmaitych psychologów za ,,chore”, bo nie chcą tracić czasu na rozmowy o piłce lub celebrytach.

 8. wanderer said

  Dokladnie tak jest, Panie Robercie. Zgadzam sie z Panem.

 9. NICK said

  Dorzucam „autyzm”.

Sorry, the comment form is closed at this time.