Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Superpaństwo zamiast Unii Europejskiej? Wyciekł tekst ultimatum Francji i Niemiec

Posted by Marucha w dniu 2016-06-27 (Poniedziałek)

Europejskie superpaństwo zamiast Unii Europejskiej – takie ultimatum, na spotkaniu w Pradze, przedstawić ma przedstawicielom Grupy Wyszehradzkiej szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier.

Do 9-stronicowego dokumentu dotarli dziennikarze programu TVP Info „Minęła 20” i portal tvp.info. Projekt sygnowany jest przez szefów dyplomacji Berlina i Paryża. – Rzeczywiście taki dokument dotarł do nas – potwierdził minister Witold Waszczykowski.

Według dokumentu, kraje członkowskie nie miałyby prawa do własnej armii, służb specjalnych, kodeksu karnego, systemu podatkowego (wysokości podatków, własnej waluty oraz banku centralnego zdolnego do realnej obrony interesów finansowych państwa narodowego).

Kraje członkowskie straciłyby kontrolę nad własnymi granicami oraz procedurami wpuszczania i relokowania uchodźców na ich terenie. W superpaństwie wprowadzony byłby jednolity system wizowy. Wspólna miałaby być także polityka zagraniczna oraz współpraca z organizacjami międzynarodowymi.

W preambule tekstu MSZ Francji i Niemiec piszą: „Nasze państwa dzielą wspólne przeznaczenie i wspólny zestaw wartości, które dają podstawę do jeszcze bliższej unii między naszymi obywatelami. Będziemy więc dążyć do politycznej unii w Europie i zaprosimy kolejnych Europejczyków do udziału w tym przedsięwzięciu”.

Jak zauważa TVP Info, w jednym europejskim państwie, najwięcej do powiedzenia mieliby najsilniejsi obecnie unijni gracze. TVP Info podaje, że propozycja pada w formie ultimatum. [sic! – admin]

Waszczykowski: to niedobre rozwiązanie

Odnosząc się do tego, Witold Waszczykowski powiedział w TVP Info, że już przed wieloma miesiącami były sygnały „od polityków starszej generacji europejskiej, którzy mówili, że kiedy otwierała się UE, kiedy przyjmowano m.in. Polskę, należało postawić ultimatum: wchodzicie, ale wchodzicie do takiej konkretnej Unii, jaką myśmy sobie kilkadziesiąt lat temu wymyślili. I widać, że to myślenie wraca”.

– To niedobre rozwiązanie oczywiście, dlatego że od tego czasu kiedy wymyślono Unię, taki polityczny organizm, wiele się zmieniło. Nastroje społeczeństw europejskich są inne, Europa i nasi wyborcy nie chcą oddać Unii w ręce technokratów [Technokratów? Mieszaniny tępych kretynów i łajdaków! – admin]. W związku z tym będę chciał o tym rozmawiać, czy to rzeczywiście jest recepta właściwa dzisiaj w kontekście Brexitu – dodał szef dyplomacji.

Pytany, czy Polska zdecydowałaby się wejść w takie porozumienie, jakie proponują Francja i Niemcy, Waszczykowski odparł: „Polska już dawno stwierdziła, że waluta euro jest możliwa do przyjęcia tylko w dwóch sytuacjach. Po pierwsze, kiedy to będzie dla nas opłacalne ze względów ekonomicznych, gospodarczych, a to jeszcze wiele przed nami. Po drugie, kiedy mielibyśmy wiedzę na jakich zasadach powstają centralne instytucje sterujące UE. Jakie jest kryterium wyłaniania takich instytucji, jaka jest legitymacja demokratyczna takich instytucji. Dzisiaj nie widzimy takiego kryterium demokratycznego wyłaniania centralnych instytucji, które by zarządzały UE”.

Waszczykowski zapowiedział, że podczas spotkania państw Grupy Wyszehradzkiej będzie chciał uzyskać informacje „jak wygląda ocena sytuacji międzynarodowej naszych najbliższych sąsiadów i partnerów” i „czy po stronie zachodniej części Europy doszło do jakiejś refleksji na temat tego co się stało – dlaczego piąta gospodarka świata, potężne państwo, mocarstwo nuklearne, po czterdziestu kilku latach zdecydowało się opuścić UE”.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Superpanstwo-zamiast-Unii-Europejskiej-Wyciekl-tekst-ultimatum-Francji-i-Niemiec

*                       *                      *

Brexit. Waszczykowski: nikt nie ma zamiaru tworzyć superpaństwa, jest próba tworzenia specjalnych stref na bazie euro

• Polska nie ma obecnie możliwości by wstąpić do strefy euro – powiedział szef MSZ
• Według niego, „doprowadziłoby to do katastrofy gospodarczej w Polsce”
• Dodał, że „cześć krajów UE może mieć przez to specjalne prerogatywy”
• Nie stoi za tym żadna ideologia, ale czysty rachunek ekonomiczny – wyjaśnił
• Waszczykowski o Brexicie: nowy traktat europejski wśród propozycji rządu

Dziś nikt nie ma zamiaru tworzyć superpaństwa [aha! – admin], ale próbuje się stworzyć specjalne strefy w ramach UE na bazie strefy euro – mówił podczas konferencji prasowej szef MSZ Witold Waszczykowski. Podkreślił, że obecnie Polska nie ma możliwości, by wejść do unii monetarnej.

Ocenił, że jest niekorzystne, by w ramach Unii Europejskiej część państw „cieszyła się specjalnymi przywilejami, miała specjalne prerogatywy”.

– Wiele państw europejskich, jak np. Polska nie ma możliwości dzisiaj wstąpić do strefy euro – zwrócił uwagę Waszczykowski. – Nie stoi za tym żadna ideologia, ale czysty rachunek ekonomiczny – podkreślił.

Ocenił, że Polska nie może dzisiaj przyłączyć się do strefy euro i przyjąć szeregu rozwiązań, które „strefa euro proponuje – np. podobne podatki, podobną politykę finansową czy podobny poziom płacy minimalnej”, gdyż naszego kraju na to nie stać.

– Z gospodarczego punktu widzenia przystąpienie do strefy euro dzisiaj doprowadziłoby do katastrofy gospodarczej w Polsce – stwierdził szef MSZ.

– Nie można forsować strefy euro i jej rozszerzenia z pobudek politycznych, pomijając perspektywy ekonomiczne, bo na tym ucierpi również strefa euro – dodał.

Waszczykowski: nowy traktat europejski wśród wstępnych propozycji rządu po Brexicie

Nowy traktat europejski i przejęcie wiodącej roli w UE przez Radę Europejską wymienił szef MSZ Witold Waszczykowski, odpowiadając na pytanie o to, jakie w obecnej sytuacji – po Brexicie – propozycje przedstawić może polski rząd. – Jesteśmy w tej chwili na etapie wstępnego opracowania naszych propozycji – powiedział Waszczykowski.

Szef MSZ dodał, że „być może takie wstępne propozycje” przedstawi podczas unijnego szczytu premier Beata Szydło. – Na razie te propozycje są dyskutowane wewnętrznie. Są dość radykalne. Myślimy o tym, aby główną, wiodącą rolę w Unii przejęła Rada Europejska, a nie Komisja (Europejska) – powiedział Waszczykowski.

Zaznaczył, że rząd myśli też o nowym traktacie europejskim zawierającym wyniki ostatnich ustaleń między państwami członkowskimi a Komisją Europejską.

– Uważam, że jeśli ze względu na Brexit władze Wielkiej Brytanii zapowiadają swoje dymisje, a my (…) obarczamy również władze UE błędami, to również (…) konsekwencje powinna ponieść przynajmniej część władz UE – mówił szef dyplomacji.

Jego zdaniem dałoby to pole do rozmów „już nowym politykom, nowym ekspertom”, którzy nie byliby „obciążeni tymi błędami i brzemieniem tej klęski, jaką był Brexit”, oraz możliwość wypracowania nowej pozycji zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i dla Europy.

Waszczykowski o Brexicie: to demokratyczny wybór Brytyjczyków, szanujemy go

Wynik referendum w Wlk. Brytanii, to demokratyczny wybór Brytyjczyków, szanujemy go – powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski. Jak dodał, trzeba się zastanowić, czy Brexit wynika tylko z wewnętrznej polityki, czy również z braku oferty po stronie Brukseli, żeby zatrzymać Wlk. Brytanię w UE.

– Szanujemy wybór (Wielkiej Brytanii), to państwo demokratyczne, to suwerenny wybór Brytyjczyków. Uważamy, że trzeba odejść od pewnej histerii w tej chwili, od tłumaczenia, że to jest jakiś wyskok, fanaberia. Nie, jest to absolutnie demokratyczny wybór tego społeczeństwa – powiedział Waszczykowski.

Szef MSZ przyznał jednocześnie, że obecnie cała Europa dyskutuje, jak referendum w Wielkiej Brytanii przełoży się na sytuację europejską.

– Druga kwestia, nad którą się zastanawiamy, to dlaczego stało się tak, że piąta gospodarka świata, mocarstwo nuklearne, członek Rady Bezpieczeństwa (ONZ), państwo o wielkich tradycjach demokratycznych, o wielkiej historii, dawniej światowe imperium, po czterdziestu kilku latach członkostwa w Unii Europejskiej zdecydowało się tę Unię opuścić – powiedział szef MSZ.

Jak dodał, trzeba się zastanowić, czy jest to problem wynikający tylko z wewnętrznej polityki, czy również z braku oferty po stronie Brukseli, żeby zatrzymać Wielką Brytanię w Unii.

W Pradze odbyły się konsultacje szefów dyplomacji czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Polski, Słowacji i Węgier oraz Niemiec i Francji. Tematem były skutki referendum w Wielkiej Brytanii dot. wyjścia z UE.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1034081,title,Brexit-Waszczykowski-nikt-nie-ma-zamiaru-tworzyc-superpanstwa...

Ponieważ nie potrafię powyższego skomentować bez użycia najwulgarniejszych wyrazów, jakie znam, pozostawiam to czytelnikom.
A na ratunek Europy jest jedna recepta: wypieprzyć stąd WSZYSTKICH eskimosów.
Admin

Komentarzy 36 to “Superpaństwo zamiast Unii Europejskiej? Wyciekł tekst ultimatum Francji i Niemiec”

 1. panMarek said

  Projekt ujawniony przez TVP INFO wymierzony jest w 100%, w Amerykanów. To, że wymyśliły go Franca, którą w zeszłym wieku Amerykanie dwukrotnie widzieli z rozłożonymi nogami jak i Hitlerowcy, którzy dostali dwukrotnie od Jankesów wpierdol, jednoznacznie wskazuje, że o to chodzi. Reszta „praw” jest po to, żeby 500 mln hołoty trzymać za twarz. Chodzi tu francuzikom i niemiaszkom o wyzwolenie spod amerykańskiej kurateli.
  Zwracam uwagę na to, że niemiaszki dzięki skutkom przegranej z USA w ’45 nie mają sztabu generalnego, (co uniemożliwia prowadzenie samodzielnie wojny) to mają jeszcze wojska okupacyjne USA na swoim terytorium i to z bronią atomową.
  Jeśliby Kaczyński poparł zmianę w tym kierunku to jest po trzykroć zdrajcą Polski i Polaków.
  A co Państwo o tym sądzicie?

 2. efka said

  Ein Volk, ein Reich, ein Furher? – a niech ich wszystkich szlag trafi z IV Rzeszą.

 3. Greg said

  E tam.
  To tylko przeciwnik Chrystusa puka do drzwi.
  Otworzycie?
  To po Was!

 4. Adam Ryglowski said

  I O TO CHODZIŁO – JUŻ OD CZASÓW Adenauera !!!
  Starzy , którym UDAŁO SIĘ przeżyć wojnę – powymierali .
  pokolenie „bolka” – czyli MY – zniszczyliśmy Ojczyznę NASZYCH RODZICÓW I ..DZIADKÓW.
  Jedni KUNKTATORSTWEM – 100 000 000 SIĘ NALEŻY , a drudzy – Tchórzostwem !
  W tej gierce ’80 – ’89 i dalej – NIE BYŁO INNYCH WARIANTÓW .
  …..
  Greg – nie bądż taki bogobojny !
  (Nie słyszałeś , że piekła już nie ma?)
  A ten ,co puka ,- to nie „gość” , tylko gospodarz.

 5. Greg said

  Panie Adamie.
  Rozbawił mnie pan, jak nikt inny, w ostatnim czasie!
  Przywitam Kałachem gospodarza.

 6. Adam Ryglowski said

  Gregu – czasami zapodaję dychteryjki , ale początek jest nie do śmiechu (bo to prawda )
  ….
  A nie zapomnij Gregu przełożyć naboi na „patrony” ze srebra . Na strzygi , czarownice i wampiry pomaga . Może na „księciunia na ziemii” też pomoże ?

 7. Greg said

  Szach Mat!
  .https://www.youtube.com/watch?v=iYJtlCs5iYk
  Dla Ludzkości.

 8. Zerohero said

  @1, PanMarek

  Żyjemy w szumie informacyjnym i ciągle jesteśmy prowokowani do określonych zachowań. Niektóre prowokacje stają się dla myślących ludzi dość szybko oczywiste (jak zamachy 11 września), inne nie. Człowiek doświadczony, o podejrzliwym (a raczej krytycznym) umyśle może wpaść złudne poczucie, że zrozumiał już z grubsza wszystkie mechanizmy i już się nigdy nie da zmanipulować. Jak to ma się do powyższej wiadomości? Ano, równie dobrze elity mogą prowadzić demontaż albo okrojenie UE, a prowokacyjne zachowanie eurokratów ma zmobilizować w społeczeństwie tendencje odśrodkowe. Nie upieram się, że tak jest, ale warto stawiać kilka hipotez, zaznaczając sobie te mniej i bardziej prawdopoodbne.

 9. Hasso C. said

  Dlaczego tylko Wyszehradzkim? A co z Beneluksem, Skandynawami, Baltami, Italiancami? Dziwne to. Oni znowu chca nam wepchnac kozofiluw.

 10. Zerohero said

  na przykład może być taki obstalunek, że globalisci na jakiś czas oddzielą od UE ścianę wschodnią (czyli tę słynną flanki NATO) aby wobec wojny toczącej w Europie Wschodniej zachodnie jądro zachowało oficjalny dystans. Coś jak wypalanie traw. Umożliwiłoby to prowadzenie wojny z Rosją bez ryzyka, że rosyjskie lotnictwo zapędzi się nad Berlin albo dojdzie do wymiany jądrowej między USA a Rosją. Rosja na to przystanie, ponieważ z dwojga złego woli walczyć na proxy niż zmierzyć się frontalnie z całą potęgą Zachodu. Możliwe, że w podobny sposób zostanie zrzucona odpowiedzialność wojenna na Japonię wymieniającą się ciosami jądrowymi z USA. W ten sposób USA wywinął się z doktryny MAD.

 11. Zerohero said

  Pomyłka. Miało być

  Japonię wymieniającą się ciosami jądrowymi z Chinami. Nie USA.

 12. Adam Ryglowski said

  GREGu – Jesteś Wielki – puszczaj ten hiszpańskojęzyczny film.!
  Od 8′ 30” : „Nasz świat jest na krawędzi niewoli i zniszczenia . Rządzi nami elitarna grupa psychopatów bez szacunku dla życia ludzkiego…”
  OGLĄDAĆ TRZEBA DALEJ – S Ą .RECEPTY…

  a „Grupa Wyszehradzka może …. pokiwać palcem w bucie !!!

  Szkoda Węgrów .. …. skoro do dyskusji mają ….

 13. Marek said

  Już w 90 było wiadomo, że polączenie NRD z RFN – nic dobrego dla Polski nie przyniesie.
  Ale agentura twierdziła inaczej i uspokajała Polaków.
  Z drugiej strony, goowno mogliśmy zrobić. Zadecydowali USA, Francja, WB, ZSRR, czyli tzw 2+4. Połaczono szwabów w jeden organizm. O Polsce od końca 2W Polacy już nie decydują. Jedyne, co mogą, to zapieprzać na chleb i swoich panów, pasożytów. Niektórym pozwolonio zapieprzać na chleb na emigracji.

 14. NICK said

  Nic to!!!
  (…………………)
  Piszmy… .

 15. NICK said

  A co Orban na to? Podpisał. Stanowisko ‚Wyszehradu’, Niemiec i Francyi.

 16. POLACY = STADLO POLSKICH DURNYCH DOJONYCH na lewo i PRAWO BARANOW z zacisnieta piescia w kieszeni? CZYZBY?? Pomysl o tym jeszcze dzisiaj albo TERAZ, natychmiast. i rabnij piescia w stol. I NIE DAJ SIE!!! said

  A ZOLTE PAPIERY to oni juz maja??????

 17. Isia said

  … żydostwo rządzące Unią Europejską proponuje ( w formie ultimatum !!! ) krajom członkowskim, wchodzącym w skład Grupy Wyszehradzkiej, faktyczne ( realne ) zniesienie ich państwowości …

 18. Isia said

  Re: … w uzupełnieniu … a właściwie resztek ich państwowości …

 19. Isia said

  … żyd Waszczykowski, mówiąc kolokwialnie, „struga” wariata … ogłupia Polaków …

 20. Greg said

  Kto nie oglądał ,,Megiddo” to szybko zobaczyć!
  Na Y.Tube dostępny.
  Na naszych oczach.
  To się rozgrywa.
  Wynik jest przewidziany.
  Nie macie oczywiście wątpliwości, kto wygra?
  My będziemy wypróbowani (każdy z osobna).
  Będzie musiał podjąć decyzję.
  Po której stronie stoi?
  Idzie gra o WSZYSTKO!

 21. revers said

  „Z założeń dokumentu, do którego dotarła TVP Info wynika, że wcielone do nowego tworu kraje członkowskie nie miałyby prawa ani do własnej armii, ani do służb specjalnych. Co za tym idzie, musiałyby przekazać unijnym nadzorcom wszelkie tajne informacje i dane wrażliwe.

  Rola NATO miałaby zostać ograniczona na rzecz unijnej armii, która wprawdzie jest dopiero w powijakach, ale już usiłuje konkurować z Paktem Północnoatlantyckim.

  Polityka w sprawach bezpieczeństwa oraz spraw zagranicznych byłaby wspólna. Rzecz jasna obywatele nie mieliby mieć możliwości decydowania, czy chcą przyjmować muzułmańskich imigrantów, czy też nie chcą ich przyjmować.

  Unifikacja miałaby nastąpić także na gruncie prawnym i ekonomicznym – unifikacja prawa karnego oraz systemu podatkowego. Warto nadmienić, iż przy okazji unifikacji prawa, lewaccy eurokraci mogliby bez przeszkód narzucić nam wszystkie zdobycze cywilizacji śmierci, uderzając jednocześnie w rodzinę jako związek kobiety i mężczyzny.”

  http://prawy.pl/33178-niemcy-stawiaja-ultimatum-i-zadaja-stworzenia-europejskiego-superpanstwa/

 22. Czolgista said

  @1
  Wystarczyło odpalić dzisiejsze Wiadomości. Kaczyński ciągle tam gadał o supermocarstwie z własną armią, prezydentem itp.
  Co prawda narzekał na dominującą rolę Niemiec i Francji, ale już widzę jak ta nasza biedna Polska, całkowicie podporządkowana kapitałowi niemieckiemu, stawia się Berlinowi. Dla mnie było to mydlenie oczu i przygotowywanie Polaków na to co niedługo stanie się realne. Będziemy biedną prowincją w imperium niemiecko-francuskim, bez żadnego prawa do głosu.

 23. Henry said

  Widać, ze szanowny prezes czytał moje komentarze na temat brexitu.

  „Brexit. Kaczyński: Wielka Brytania jest zagrożona rozpadem, nasza koncepcja to jej powrót do UE
  • Unia Europejska musi się zmienić – powiedział Jarosław Kaczyński
  • Według niego, w „Wielkiej Brytanii mogłoby się odbyć drugie referendum”
  • Prezes PiS zaznaczył, że jest potrzebny nowy traktat europejski
  • Tusk ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za Brexit – wyjaśnił
  • Dodał, że „to dotyczy całej Komisji Europejskiej w jej obecnym składzie”.

  Dobrze, ze wreszcie trochę zrozumieli, ale czy nie jest za późno panie prezesie ??
  Widać z tego, ze doradcy mają spóźniony zapłon, a różnica czasu tez odgrywa tu pewna role.

 24. Władymir Bukowski mówił na Politechnice Wrocławskiej, że WŁOSY STANĘŁY MU NA GŁOWIE, gdy zobaczył w tajnym archiwum kremlowskim, Stany Zjednoczone Euroazji, od Atlantyku do Pacyfiku !!!!! Jelcyn poprosił go o Poparcie w wyborach na II kadencję, za co on zażądał wglądu do tajnego archiwum kremlowskiego. GDY ŻYDZI POSIĄDĄ ZIEMIĘ TO BĘDZIE ZAPŁADNIANIE BAB SPERMA Z DUPY CHERUBINA I OBCINANIE NIEWOLNIKOM PENISÓW a niewolnikiem jest każdy, kto nie ma spermy jezuickiej.
  ULTIMATUM FRANCJI I NIEMIEC jest uwierzytelnieniem wersji, że jeśli plan Unii Sowieckiej nie powiedzie się to WYJŚCIEM będzie podporządkowanie przez Niemcy Rzymu i Madrytu Paryżowi a przez Francję Warszawy i Moskwy Berlinowi. Unia Sowiecka była od początku POKEREM, w którym Wielka Brytania „liczyła” na zrobienie z Europy INDII, ale po akceptacji Izby Lordów wykorzystania wywiezionego do USA Skarbca Włastów dla rewindykacji Anglosaskich USA Brexit stał się Nieodzowny.
  Cherubin Hitlera ZAPOWIEDZIAŁ Likwidację w roku 2017 Izraela, przez przesiedlenie Żydów do Argentyny, Polski i na Ukrainę. W takim jednak razie GDZIE zostaną przeniesione Skarbce i Archiwa i Tajne Konta Izraelskie ???

 25. Jack Ravenno said

  @8 ZEROHERO – właśnie wbili przedostatniego gwoździa do trumny obecnej UE. Gdy tylko to zobaczyłem – pomyślałem tak – Cały ten cyrk jest tylko po to aby jak piszesz trochę dalej – stworzyć obszar do „bezpiecznej napierdalanki”. Międzynarodowy żyd dobrze knuje i ktokolwiek da się nabrać na te oczywiste manipulacje no to jego problem.

  Tak na marginesie: podejrzewam, że ukryty wynik tego referendum to: UK pozostaje w EU, ale to nie ma znaczenia bo ważne jest tylko „kto liczy głosy” bądź podaje jedynie słuszne dla tego etapu wyniki dla publiki…

  Ostatnim gwoździem będzie potężny kryzys związany z islamem a potem nadejdzie RESET.

  Nowego rozdania może już nie być.

  Przyjdź szybko Panie Jezu!

 26. Henry said

  Ad:22 Czolgista

  „Będziemy biedną prowincją w imperium niemiecko-francuskim”.
  A co pan proponuje, czy inna opcja bylaby lepsza??

 27. Pelagia said

  podpisujmy petycję z żądaniem referendum dot. Polexitu:

  http://www.petycjeonline.com/zbiorka_podpisow_w_sprawie_wyjcia_polski_z_struktur_ue_polexit#form

  przekazujmy innym tę petycję

 28. Margaret Thatcher 30-X-1990r: Tak NIE będzie, że "Komisja Europejska będzie rządzic w Wielkiej Brytani ! said

  Od samego POCZATKU ten cały NIEMEICKI „projekt polityczny UE” z WYZNACZANĄ kumoterską „Komisją i Radą Ęuropejską” przez Berlin to DYKTAORSKI i globalistyczne ZAPEDY Niemców do przejęcia CAŁKOWITEJ władzy bez dobywania miecza, w okrężny sposób.

  Niemcy już 1990 roku mając widok na ZJEDNOCZENIE Niemiec oraz swoje wzmocnienie OPRACOWALI taktykę, czyli system ZAPĘDÓW, aby zostać CENTRALNĄ władzą w Europie za pomocą jakiegoś podstępnego triku. Niemcy położyli podwaliny pod UE, ale OSZUKIWALI mówiąc że to ma być tylko otwarcie granic dla „ułatwienia handlu” i przepływu turystycznego.

  Po zwerbowaniu członków do UE na bazie tych BAJECZEK o „wspólnym rynku” i „kożyści” usiłowali SIŁĄ narzucić JEDNĄ walutę, ale CENTRALNYMI bankami usytuowanymi w Niemczech, aby za pomocą ekonomii PRZEJĄĆ kontrole na sterowaniem finansowym krajów UE z celem ich BLOKOWANIA gospodarczego w zależności od INTERESU niemieckiego rządu, który ROZBUDOWAŁ swoje służby specjalne.

  Wyznaczana przez globalistów niemieckich/żydowskich „Rada Europejska” już w 1990r. usiłowała NARZUCIĆ polityke gospodarczą/ekonomiczną PONAD Wielką Brytanią, a nawet USIŁOWAŁA przejąć KOMPETECJE Parlamentu Brytyjskiego zabierając Anglikom możliwośc samodzielnego DECYDOWANIĄ o swojej ekonomii i gospodarce.

  Te zapędy DYKTATU „Komisji Europejskiej” wobec Wielkiej Brytanii POWSTRZYMAŁA wtedy ówczesna ŻELAZNA premier Margaret Thatcher !

  KONIECZNIE posłuchajcie i zobaczcie jej wystąpienie z dnia 30-X-1990 w Parlamencie Brytyjskim na temat BEZCZELNOŚCI i zapędów i przejęcia KOMPETECJI Parlamentu Brytyjskiego przez DYKTATORSKĄ „Komisje i Radę Europejską” z jej szefem Jacques Delors.

  Ten że Jacques Delors opracował w 1990 roku WYTYCZNE tzw. „integracji” UE, czyli zbudowania TOTALITARNEJ UE na wzór ZSRR, gdzie wszystkie państwa będą CENTRALNIE sterowne z Brukseli w interesie GLOBALISTÓW, korporacji i Niemców !

  Wtedy przeciw takiej „integracji europejskiej” na takich zasadach jakie opracował Jacques Delors zdecydowanie PRZECIWSTAWIŁA się premier WB Margaret Thatcher.
  Oto jej wystąpienie: „NIE, NIE, Nie !” na ten temat w Parlamencie Brytyjskim 30-X-1990 roku”

  Tłumaczę na j.polski to co M.Thatcher powiedziała i PRZESTRZEGAŁA Europę przed ZAPĘDAMI rządzących DYKTATORÓW z ówczesnej UE:
  Słowa M.Thatcher z dnia 30-X-1990:

  „Tak, Komisja Europejska chce ZWIĘKSZYĆ swoje uprawnienia. Tak, to ale to ciało Komisja Europejska jest NIE wybrane ciało i ja jako premier WB nie chcę, aby Komisja ZWĘKSZAŁA swoje uprawnienia kosztem „Domu”(tzn. Brytyjskiego Parlamentu), gdyż My oczywiście w Parlamencie Brytyjskim mamy ODDMIENNE zdanie niż Komisja Europejska, która przez NIKOGO NIE została wybrana lecz wyznaczona przez korporacje.

  Oczywiście…
  Przewodniczący Komisji, pan Delors, powiedział na konferencji prasowej, że chce, aby Parlament Europejski był wybierany demokratycznie jako organ Wspólnoty, a wyznaczona Komisja Europy będzie ciałem wykonawczym, który powoła Rade Ministrów Europy, że Rada Ministrów Europy wyznaczy Senat Europy, który będzie rządzic w całej Europie.

  Nie, NIE, NIE !
  Tak nie będzie, że ktoś z ZEWNĄTRZ będzie rządził w Wielkiej Brytani !

  Może Partia Pracy dałoby wszystkie te rzeczy łatwo. Być może zgodzi się na jakąś wspólną OBCĄ walutę, w celu całkowitego ZNIESIENIA funta. Komisja Europejska, jest całkowicie NIE-kompetentntna w sprawach monetarnych i gospodarczych w Wielkiej Brytanii. Oni będą zadowoleni jak Finanse i Skarb Brytyjski stanie się takim ich MFW, czyli ich centralnym bankiem. Faktem jest, że Komisja Europejska NIE MA pieniędzy i NIKT im NIE dał KOMPETECJI, aby decydować o całej ekonomii(gospodarce) Wielkiej Brytanii.

  Tak, tak, po prawej Hon. Gentleman chętnie by ODDAŁ wszystko co Brytyjskie w OBCE ręce. Ten proponowany „wybierany parlament”(europejski) to tylko PRETEKST, aby ci z Komisji Europejskiej położyli łapy na Funcie Sterlingu(pieniądzach Brytyjskich) i usiłują ZABRAĆ kompetencje tej Izby(Parlamentu Brytyjskiego) gdzieś tam do Europy(tzn. do Brukseli) ?

  NIE, NIE, Nie – tak NIE będzie !”

 29. prasinos said

  A ja stawiam tezę, że Francja w tym zestawieniu jest obiektem pozornym a rzeczywisty cel jest taki by Niemcom nie uciekła spod kontroli dawna strefa wpływów a już na pewno nie Polska wiadomo dlaczego. To tłumaczy brak w tej inicjatywie innych zasłużonych krajów jak Holandia czy Włochy jak i wybrany moment tego ultimatum tuż po brexicie.

 30. Adam Ryglowski said

  A Hiszpanów i Portugalczyków coraz więcej , i więcej w UK !!!

  Ale kino .
  Za rok hiszpański przebije na ulicy j.polski.
  Spokojna głowa , chociaż rozczochrana !!!
  Polacy czekali na „CUD” 15 LAT . Hiszpanie są mądrzejsi . Już po 8 latach połapali się ,że Iberia też idzie do ROZWAŁKI ( toż to katolickie zacofanie ).

  Oj będzie się działo ….

 31. Piskorz said

  re 28 Nie pamiętam roku…Ale Thatcher, kiedy dowiedziała się, że Niemcy połączą się, wpadła we wściekłość..Powiedziała wyraźnie, „Pokonaliśmy ich 2 razy..a oni znów są w grze”!!

 32. […] za:  https://marucha.wordpress.com/2016/06/27/superpanstwo-zamiast-unii-europejskiej-wyciekl-tekst-ultima… […]

 33. NICK said

  Podsumujmy.
  Nie pierwszy raz.
  Nie ma Niemców jako całość narodowa i terytorialna.
  Właściwie jako Naród to też chyba nie.
  Jest rodzaj ‚tworu’.
  Niektórzy nazywają ‚go’ żydogermanią.

  Dalej obstaję jednak przy swym mniemaniu o jądrze niemieckim. Doskonale się układającym z jądrem żydowskim.

  Kilka ostatnich ocen Pana Juliusza wiele wyjaśnia.

 34. NICK said

  A wyciec – tytuł – to se może cieczka.
  Jak cieczka być ma?
  To ciecze.

 35. Obojętnie co się stanie z Unią Berlińską, Polska będzie wiernie trwać przy Niemcach. Für immer!

 36. Hasso C. said

  Ad 35. Tak sie niestety sklada, ze Polska musi trwac przy kims. 30 z czyms milionow w nizu demograficznym, w samym srodku autostrady Wschod-Zachod to za malo, zeby trwac samodzielnie. Smutno, ze dalismy sie przysabaczyc nas do szatanskiej, chorej Germanii. Chcialoby sie raczej przy Rosji. Tam teraz zdrowsza atmosfera, chociaz kiedy grosmajstra Putina nie stanie, moze to wszystko i tam szlag trafic. Polska krucha.

Sorry, the comment form is closed at this time.