Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  walthemar o Wolne tematy (39 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (39 – …
  Bezpartyjna o Spiegel: Rosja musi być siłą z…
  kontra o Wolne tematy (39 – …
  NC o Mark Krikorian: „Żegnajcie glo…
  Listwa o Wolne tematy (39 – …
  UZA o Spiegel: Rosja musi być siłą z…
  Listwa o Dr Paul Craig Roberts o błędac…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Listwa o Wolne tematy (39 – …
  Listwa o Wolne tematy (39 – …
  kontra o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 614 obserwujących.

FSSPX: chcemy nie tyle uznania kanonicznego, ile powrotu papieża do Tradycji

Posted by Marucha w dniu 2016-06-30 (Czwartek)

Przede wszystkim interesuje nas powrót papieża do Tradycji Świętej, a nie uznanie na płaszczyźnie kanonicznej, do czego mamy prawo – stwierdza oświadczenie Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, ogłoszone 29 czerwca.

Nastąpiło to po serii rozmów, jakie przełożony generalny tej wspólnoty bp Bernard Fellay, wraz ze swymi asystentami, opatami Niklausem Pflugerem i Nelym, odbył w dniach 25-28 bm. w Anzère (Szwajcaria) z pozostałymi biskupami Bractwa: Bernardem Tissierem de Mallerais i Alfonso de Galarretą oraz z przełożonymi regionalnymi.

„Celem Bractwa jest przede wszystkim formacja kapłanów, będąca niezbędnym warunkiem odnowy Kościoła i odbudowy społeczeństwa” – czytamy w komunikacie przełożonego generalnego.

Wymienia tam cztery punkty, wokół których skupia się działalność Bractwa.

Chodzi po pierwsze o to, że „w obecnym wielkim i bolesnym zamęcie, panującym w Kościele, głoszenie nauki katolickiej wymaga zaznaczenia błędów, jakie przeniknęły w głąb Kościoła, do których niestety zachęca wielu jego duszpasterzy, łącznie z samym papieżem”.

Po drugie, „w obecnym stanie poważnej potrzeby, która pociąga za sobą prawo i obowiązek niesienia pomocy duchowej duszom, które uciekają się do niego”, Bractwo, nie dążąc w pierwszej kolejności do uznania prawnego, „do którego ma prawo jako dzieło katolickie”, pragnie tylko jednego: wiernie nieść światło dwutysiącletniej tradycji, które ukazuje jedyną drogę, jaką można przebyć w tym czasie ciemności, gdy zamiast czci należnej Bogu w społeczeństwie i w Kościele szerzy się kult człowieka.

W punkcie trzecim bp Fellay stwierdza, że „odnowienia wszystkiego w Chrystusie”, którego pragnął św. Pius X, nie da się osiągnąć bez wsparcia ze strony papieża, który będzie sprzyjał konkretnie powrotowi do Świętej Tradycji. Zanim nadejdzie ów błogosławiony dzień, lefebvryści chcą podwoić swe wysiłki, aby ustanowić i rozszerzyć za pomocą środków, danych im przez Opatrzność Bożą, „społeczne królestwo naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

I wreszcie po czwarte przełożony generalny Bractwa zapowiada, że „modli się ono i odprawia pokutę, aby papież znalazł w sobie siłę do całościowego głoszenia wiary i moralności”. W ten sposób zostanie przyspieszony triumf Niepokalanego Serca Maryi, w który wierzymy, w miarę, jak zbliżamy się do setnej rocznicy objawień fatimskich”.

KAI, kra
http://www.pch24.pl

Komentarzy 20 do “FSSPX: chcemy nie tyle uznania kanonicznego, ile powrotu papieża do Tradycji”

 1. Listwa said

  Z tekstu Komunikatu:

  „W wielkim i bolesnym zamieszaniu, które obecnie panuje w Kościele, głoszenie katolickiej nauki wymaga potępienia błędów, które się do niej przedostały i które niestety są promowane przez wielką liczbę pasterzy, w tym przez samego papieża”

  Kai:
  „w obecnym wielkim i bolesnym zamęcie, panującym w Kościele, głoszenie nauki katolickiej wymaga zaznaczenia błędów, jakie przeniknęły w głąb Kościoła, do których niestety zachęca wielu jego duszpasterzy, łącznie z samym papieżem”..

  Komunikat :

  „Odnowienie wszystkiego w Chrystusie”, o którym mówił św. Pius X nawiązując do słów św. Pawła (Ef 1, 10), nie może się dokonać bez wsparcia papieża, który wyraźnie popiera powrót do świętej Tradycji. Oczekując tego błogosławionego dnia, Bractwo Św. Piusa X zamierza podwoić wysiłki w celu ustanowienia i rozpowszechnienia, środkami, które daje Boża Opatrzność, społecznego panowania Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

  Kai:
  „odnowienia wszystkiego w Chrystusie”, którego pragnął św. Pius X, nie da się osiągnąć bez wsparcia ze strony papieża, który będzie sprzyjał konkretnie powrotowi do Świętej Tradycji. Zanim nadejdzie ów błogosławiony dzień, lefebvryści chcą podwoić swe wysiłki, aby ustanowić i rozszerzyć za pomocą środków, danych im przez Opatrzność Bożą, „społeczne królestwo naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

  Jak przekręcają.

  http://news.fsspx.pl/2016/06/komunikat-przelozonego-generalnego-bractwa-swietego-piusa-x/

 2. Boryna said

  Papieską troską jest promowanie islamu., co jest zerwanie z wielowiekową tradycją obrony chrześcijaństwa. Czy papież nie widzi jak ta „religia pokoju” masakruje chrześcijan?

 3. Yah said

  A na zbójeckim soborze na Krecie próbują zrobić to samo co na SW II. Ponadto pojawia się ta wojtyliańsko-lucyferiańska „godność człowieka.

  „Po krytycznej analizie dokumentu „Stosunki Cerkwi Prawosławnej z resztą świata chrześcijańskiego” i skupieniu się na ekumenizmie oraz przejrzeniu doktryny o Cerkwi, bojownicy o czystość wiary nie zauważyli zmian w nauczaniu o Bogu, zawartego w dokumencie „Misja Cerkwi w świecie współczesnym” i okazali się nieprzygotowani na nowe wyzwania.”

  .http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=17803

 4. Słowianin said

  Uczęszczam od pewnego czasu na msze starego rytu i nie potrafię się już odnaleźć w nowych mszach. Początki były trudne,Na pierwszej Mszy Św starego rytu , na kazaniu łzy same płynęły mi po twarzy. Ludzie nie wiedzą co im odebrano poprzez nową Mszę.

 5. JO said

  „FSSPX: chcemy nie tyle uznania kanonicznego, ile powrotu papieża do Tradycji”

  To jest wspaniale oswiadczenie. Boze blogoslaw Tym Ksiezom!

  ———–

  Zwracam uwage na zdanie :

  „W punkcie trzecim bp Fellay stwierdza, że „odnowienia wszystkiego w Chrystusie”, którego pragnął św. Pius X, nie da się osiągnąć bez wsparcia ze strony papieża, który będzie sprzyjał konkretnie powrotowi do Świętej Tradycji. „

 6. Obcy astronom said

  Ależ p.o. papieża przyjmie FSSPX z otwartymi ramionami. Nie ma problemu, w ogóle nie ma problemu, przyjmie też tzw. gejów, konkubentów i konkubentki, żydów, świadków jehowy, islamistów, hinduistów, loże masońskie.
  Wszystkich, pod warunkiem, ze segregują śmieci i ograniczają emisję CO2.

 7. JO said

  Osobiscie Ufam, ze to oswiadczenie :
  FSSPX: chcemy nie tyle uznania kanonicznego, ile powrotu papieża do Tradycji

  – jest warunkiem FSSPX co do wspolpracy z Papiezem w relacji uznania kanonicznego Bractwa przez Papieza.

  Przystapienie Bractwa do wspolpracy z Heretyzujacym Papiezem, bedzie Trumna Bractwa, bo oficjalnym przeciwstawieniem sie Chrystusowi, ktory kazal otrzepywac rece od tych co maja oczy a nie widza i tych co maja uszy a nie slysza.

  Przystapienie Bractwa do wpolpracy z heretyzujacym Papiezem, bedzie Bractwa oficjalnym uznaniem wypowiadanych herezji przez posobowowych Papiezy – czynnym uznaniem.

 8. Marucha said

  Re 6:
  Astronomie,
  Bractwo Św. Piusa X mogło uzyskać oficjalny status kanoniczny w Kościele już kilkadziesiąt lat temu – gdyby zgodzili się być enklawą dinozaurów, zamkniętych we własnym gronie i skazanych na wymarcie, traktowanych z pobłażaniem należnym zdziwaczałym staruszkom.
  Ale Bractwu – co pięknie podkreślili – nie zależy na sobie, ale na całym Kościele, który chcą zawrócić z błędnej drogi..

 9. Obcy astronom said

  Coś zjadło mój komentarz, nic nie szkodzi.

  Podczas pontyfikatu JPII było inaczej, jak Pan dobrze pamięta, warunkiem było uznanie SWII i NOM. Czyli dla Bractwa warunki absolutnie nieakceptowane. Do tego osobista niechęć JP II do wiernego abp.Lefebvre. Ile osób ekskomunikował JPII? Chyba to dość krótka lista.
  Teraz jest inaczej, każdy wierzy w co chce i jak chce. Szanuje SWII, to dobrze, nie uznaje, też nie ma problemu. Dla JPII sobór był pryncypialny, teraz czasy się zmieniły i liczy się miłość, walka z wykluczeniem, ekologia i tolerancja.
  Bractwo może mieć bez problemu uznany status, tylko czy ktokolwiek uczciwy, chce być w takim synkretycznym ekokościele, jaki proponuje Franciszek?

 10. JO said

  ad.9. Pan zle ujal pytanie. Pan to zrobil groznie.

  Franciszek i Ekipa „okupuje” Kosciol RK, w ktorym my jestesmy, jest Bractwo i inni Tradycjonalisci…

  Pytanie powinno byc, czy ktos uczciwy CHCE wspolpracowac z Takim Papiezem, byc mu poslusznym…?

 11. Aguirre said

  ad) 🙂

 12. Listwa said

  @ 9 Obcy astronom

  Nałożenie ekskomuniki nie jest dowodem na osobistą niechęć. Chęć jej nałożenia (bo była nieskuteczna) wynikała z konkretnych powodów i było to zrozumiałe z punktu widzenia obrony soborowia.
  Zapewne w przyszłosci błedy będą przybierały rózne formy. Mamy się trzymać tego co zdrowe i prawdziwe, przede wszystkim Kościoła Rzymskiego, a nie propozycji. Nawet jak rózne propozycje będą ten Kośćiół zalewały. Naszym obowiązkiem jest bronić przed tymi zalewami.

 13. Zapraszam do 38 ilustrowanego numeru moich „Bieżących” tutaj .http://infoprezesa.blogspot.fr/2016/07/biezace-38.html

  Spis rzeczy:

  – Brexit
  – Causa locuta, Roma finita?
  – Jeszcze jedno „kłamstwo oświęcimskie”
  – Z życia i twórczości papieża Franciszka…
  – Poseł Tarczyński łatwo zaprasza
  – Czy te uszy mogą kłamać, chyba nie

  Mam nadzieję, że ten numer coś wniesie do dyskusji w tym wątku i przytoczę fragment notatki „Z życia i twórczości papieża Franciszka…”:

  „Kiedy muzułmanin zabija w Orlando homoseksualistów, przepraszać powininni katolicy.”
  Niech Czytelnik przetrze oczy i okulary – najpierw zadeklarował to „wielki promotor homoseksualizmu”, niemiecki kardynał Reinhard Marx, a potem wyjąkał papież Franciszek, w ramach swojej konferencji prasowej po powrocie z Armenii. Papież poszedł zresztą dalej i podał całą listę rzeczy, za które Kościół, mimo starań Jana Pawła II, nie zdążył jeszcze przeprosić (patrz wideo od 38’38).
  (…)

 14. Przekret said

  Panowie juz zapomnieli zapewne na czym polegala komunistycxna propaganda?
  Mozna odswiezyc sobie myslenie przy odrobinie dobrej checi czytajac ten wzorcowy komunikat ( tlumaczenie w „Wiadomosciach Tradycji” jest jego najgorsza wersja- a ktoz to odwalil taka chale? ). Ten papiez sprzyjajacy Tradycji to juz szczyty prymitywnego wciskania ciemnoty.

 15. Joannus said

  Ad 14
  ”Ten papiez sprzyjajacy Tradycji to juz szczyty prymitywnego wciskania ciemnoty”

  Kto i komu niby wciska ciemnotę, raczej tylko Pan.
  Przekręt przekręca sens i znaczenie słów JE Przełożonego Generalnego, bo nie rozumie tego co czyta, albo łapie słówka nie ogarniając treści, wyskakując jak Filip z konopi.

 16. Obcy astronom said

  @Listwa
  Absolutnie nie twierdzę, że przyczyną ekskomuniki była osobista niechęć. Ale ten brak zrozumienia dla chorego człowieka, który nie ma komu zostawić dzieła swojego życia, wydaje się być mało miłosierny i po ludzku zwyczajnie bezlitosny i cyniczny. Przypomnę tylko, że o wyświęcenie biskupów dla FSSPX abp. zabiegał od dawna i zawsze z tym samym zerowym skutkiem. Jasne, że „bezpotomna” śmierć abp. Lefebvre mogła wydawać się najlepszym rozwiązaniem dla rycerzy nowego ładu soborowego, nieprawdaż?

  Nie wiem, o jakie propozycje ma Pan na myśli. Propozycje p.o. papieża są takie same jak propozycje świata i dlatego świat Franciszka szanuje i popiera. Cóż, nie ostoi się królestwo wewnętrznie podzielone. Pana Jezusa świat prześladował, prześladował Jego uczniów, a lajkuje Franciszka. Tak a propos tego co zdrowe i prawdziwe.

 17. outsiderR said

  Franciszek: Większość Polaków to nie są prawdziwi chrześcijanie

  http://newsweb.pl/2016/06/30/franciszek-wiekszosc-polakow-to-nie-sa-prawdziwi-chrzescijanie/

 18. Listwa said

  @ 16 Obcy astronom

  Sam pan napisał o propozycjach, chodzi o Franciszka, ale też inne.

  @ Przekret

  „Ten papiez sprzyjajacy Tradycji to juz szczyty prymitywnego wciskania ciemnoty”.

  Można panie Przekręt być w polskim rządzie i popierać Niemców lub Ukrainę. Franciszek sam nie musi być tradycjonalistą, aby tradycjonalistów popierać.

  Dwukrotnie kard Muller przygotował pismo potępiające Bractwo dla dwóch papieży. Dla Benedykta XVI i Franciszka. Obaj odmówili podpisania. Nie wszystko podają w TV i prasie, tam jest tylko to co chcą.

  Może jest tak panie Przekręt, ze bp Falley wie co pisze, a pan nie wie co pisze.

 19. Listwa said

  @ 17 outsiderR

  Ktoś mądrze skomentował po tym tekstem:

  kawka lip 1, 2016 at 21:04

  To chyba nie do końca prawda. Jeśli papież wypowiada się w sprawach wiary, to tak, mamy go słuchać jak Boga Ale jeśli na inne tematy, jest omylny jak każdy z nas. Natomiast pewne jest, że dziennikarze jątrzą wśród wiernych, wybierając fragmenty z szerszych wypowiedzi papieża Franciszka. I przez to wygląda, że papież jest za wpuszczaniem islamistów bez żadnych kontroli i ograniczeń ( a nie jest), że papież pochwala homoseksualistów ( a nie pochwala) itd. Jakaś grupa ludzi chce koniecznie zbuntować “pospolitych” katolików przeciwko papieżowi.

  Oderwanie ludzi od papieża i papiestwa byłoby ich wielkim zwycięstwem.

 20. Greg said

  abp.Marcel Lefebvre ,,oni Jego zdetronizowali”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: