Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Us o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Putin: w świecie rośnie konkurencja o wpływy i zasoby

Posted by Marucha w dniu 2016-06-30 (Czwartek)

Narasta konkurencja o zasoby na świecie, a niektórzy próbują uchylić wszelkie zasady, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

„Sytuacja na świecie, jak wiadomo, jest daleka od stabilności i coraz mniej przewidywalna. Poważne zmiany zachodzą we wszystkich sferach stosunków międzynarodowych: narasta konkurencja zarówno o wpływy, jak i o zasoby, do tego zderzają się różne podejścia do tego, jak powinny być budowane mechanizmy globalnego zarządzania w XXI wieku, a niektórzy nawet podejmują próby odrzucenia w ogóle wszelkich zasad i wszelkich uwarunkowań” — powiedział Putin na spotkaniu z ambasadorami i przedstawicielami Federacji Rosyjskiej za granicą.

„Widzimy uporczywe próby wielu partnerów, aby utrzymać monopol na geopolityczną dominację. Do tego są wykorzystywane zarówno od wieków zbierane doświadczenie nacisku, osłabienia, konfrontacji konkurentów, jak i udoskonalone dźwignie polityczne, ekonomiczne, finansowe, informacyjne” — powiedział Putin.

„Wszystko to utrudnia budowaniu skutecznych wielostronnych wysiłków na rzecz rozwiązania sytuacji kryzysowych i prowokuje coraz to nowe punkty zapalne” — dodał prezydent.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 26 do “Putin: w świecie rośnie konkurencja o wpływy i zasoby”

 1. GonDar said

  Nic odkrywczego.
  Szkoda, że nie powie kto, gdzie, kiedy, z kim itd.

 2. Grace said

  Oczywiscie wiemy kogo pan Putin ma na mysli. Jednym slowem trzeba rozbic USA na mniejsze panstwa. Doswiadczenia z bylej Jugoslawi najlepszym przykladem jak tego dokonac. Czy znajdzie sie odwazny? Przy okazji warto by zwrocic Ziemie Swieta Palestynczykom a tych co ja okupuja wyslac do USA. Podarowac im jakikolwiek stan, niech utworza tam swoje panstwo. Skoro wszyscy wiemy kto rzadzi Ameryka (podobnie jak Polska) nie powinno to byc wiekszym problemem. Moze wowczas zapanuje pokoj na swiecie, daj Panie Boze!

 3. GonDar said

  @2 Równie dobrze do Rosji. Tam też można ich wysłać. Już mają swój autonomiczny obwód.
  Ziemia Święta jest „tych wrednych krzyżowców”. Powinniśmy ją odebrać. Nawet siłą.

 4. Isia said

  Re: Pani Grace … żydzi ( syjoniści ) mają inne plany …

 5. Bobola said

  Ludzkosc doskonali sie dzieki walce o byt.W trwalym pokoju nastepuje degeneracja.

 6. zetef said

  Zwyczajowe pierdu-pierdu. Nic nowego kagebista nie powiedział.

  Bałwan ten Zetef.
  Admin

 7. Joannus said

  Ad 1 i 6
  Nikt inny tego nie powie,bo nie może, tego co powiedział Prezydent Federacji Rosyjskiej.
  Czytajcie panowie GW i GP tam wszystko można wyczytać,wystawione jak kawa na ławę

 8. Anucha said

  Kuźwa jak tych żydków boli ten Putin a najbardziej jego mądre i stonowane wypowiedzi

 9. GonDar said

  @7 Rozumiem przytyk. Przepraszam ale nie czytam. Zaraziłem się „gajowizną”. Sorry, taki klimat.
  Ale nadal podtrzymuję-nic odkrywczego.

 10. Isreal said

  ad8 nie mądrość itd , a niezależność ogromnych zasobów…………..

 11. snag said

  Niebo jest niebieskie 😉 ,…

 12. revers said

  re2,4 predzej gojow wysla do FEMA w tym polskich FEMA jak siebie, to w 2 wojny to byl wypadek przy pracy, rowniez KL byly przeznaczone dla gojow.

  ks.Natanek o FEMA dla polakow

  https://gloria.tv/video/YNxDgoyiUUB813mTCW5efUCJT

 13. Bronisław said

  Relacja ze znakomitego wystąpienia Pana Prezydenta Rosji Władymira Putina zakończona jest Jego trafną puentą: „Wszystko to utrudnia budowaniu skutecznych wielostronnych wysiłków na rzecz rozwiązania sytuacji kryzysowych i prowokuje coraz to nowe punkty zapalne”!!!
  Ja się bardzo obawiam, czy nie czynione są obecnie usilne starania, aby Chiny wywołały militarną III wojnę światową uderzając na Rosję?!!! A, czy aktualnie nagłaśniana „z wielkim przytupem” budowa tak zwanego Międzymorza nie ma służyć za obszar osiedleńczy dla Izraela?!!! Wypadki, które niebawem nastąpią, chcę mieć Nadzieję, że rozwieją moje domniemania, chociaż bardzo w to wątpię?!!! Jestem przekonany, iż My Słowianie jesteśmy w ogromnej mierze winni i odpowiedzialni za obecny stan cywilizacyjny – a w tym zwłaszcza polityczno-gospodarczy – świata. Myślę, że po wielkiej wygranej wojnie z Krzyżakami (zapoczątkowanej bitwą pod Grunwaldem) dostaliśmy, jako Naród Polski od Pana Boga wyjątkową Misję, aby przewodzić Słowianom, ale niestety z różnych powodów i przyczyn (szczególnie wszczepianego Nam z wyjątkowym zapałem przez Naszych wrogów ustroju demokratycznego) tej szansy nie wykorzystaliśmy?!!!
  Podziwiam cierpliwość i roztropność Pan Prezydenta Władymira Putina, za skuteczne przeciwstawianie się globalnej wojnie i za to Go szczerze kocham oraz serdecznie pozdrawiam!!!

  Króluj Nam Chryste!!

 14. Boydar said

  „… czynione są obecnie usilne starania, aby Chiny wywołały militarną III wojnę światową …” – Pan Bronisław (13)

  To co uczynią Chiny, nie zależy od starań, jedynie od właściwego momentu, który uznają za stosowny. Wszystko co można zrobić, to starać się ten moment opóźnić; i tak steruje Putin. Myślenie, że można Chinami manipulować jak resztą świata, jest wysoce pożądaną ułudą. Tylko komu i do czego jest ona potrzebna.

 15. revers said

  Chiny jako panstwo srodka, nigdy nie byly agresorem. Nie po to stawiano mur chinski, zeby sie nie bronic przed glodnymi ludami polnocnymi, ze wzgledu na roznice okresow wegetacji.

  Teraz mury chinskie zastepuja rozne bariery celne, who, ttp.

  „30 lat później rybacka osada Shenzhen jest prawie 10-milionową metropolią, a Chiny kluczowym ogniwem systemu kapitalistycznego. Od 1980 r. chińska gospodarka urosła aż 14 razy, PKB”

  https://newtimes.pl/chimeryka-chiny-i-usa-smok-czy-orzel-bedzie-wladca-swiata/

  Chinczycy razem z włoską policja patrolują Mediolan zeby chinskim turzstom wlos nie spadl z glowy.

  .https://www.youtube.com/watch?v=rkZ6HbVnkbE

  ale juz w Florencji dochodzi do starac z wloska policja w chinskiej fabryce podczas kontroli.

  http://www.globaltimes.cn/content/991729.shtml

 16. Bronisław said

  Pisze Pan, Szanowny Panie Boydarze: „Myślenie, że można Chinami manipulować jak resztą świata, jest wysoce pożądaną ułudą. Tylko komu i do czego jest ona potrzebna.”!!!
  Owszem manipulowanie Chinami jest sprawą niezmiernie trudną, ale jestem przekonany, że nie ma Pan złudzeń, co do chytrości, przebiegłości oraz bezwzględności w staraniach i wysiłkach Usraela, aby pożądane dla siebie rezultaty, w tym zakresie osiągnąć?!!! Łączę ciepłe pozdrowienia! Kroluj Nam Chryste!!!

 17. Boydar said

  „Wielki Usrael” to może Żółtkom na kant stołu skoczyć.

 18. Aguirre said

  ad 8) zależy, których „Żydków”. Są tacy, z którymi W. Putin się chętnie spotyka i nawet zaprasza do Rosji. I to mnie niepokoi i napawa do niego dystansem.

 19. Boydar said

  Pan Agurre też jest zdania, że teściowej powinno ukręcić się łeb zaraz po wyjściu z kościoła ? Piękny plan, ale to przeważnie ona dysponuje poważną kasą.

 20. Boydar said

  Cóś mi ‚i’ zeżarło, przepraszam najmocniej.

 21. Bronisław said

  III Tajemnica Fatimska przepowiada, iż militarnie III wojnę światową rozpoczną Chiny atakując Rosję?!!! Jeżeli tak by się stało, to znowu potencjalnym beneficjentem spodziewa się być „Usrael”?!!! Wszystko jednak ostatecznie jest w rękach Opatrzności Bożej!!! Króluj Nam Chryste!!!

 22. Czolgista said

  @1
  W dyplomacji obowiązuje określony język. Ktoś, kto ma trochę oleju w głowie domyśli się, że Putin opisuje działania USA.

  @6
  Masz ból dupy, bo wywodzi się ze służb wywiadowczych, a nie jest jakimś kapciowym, drobnym donosicielem, który słał raporty i wszedł w łaski innego wywiadu jak w przypadku wielu naszych polityków.

 23. Czolgista said

  @11
  Przynajmniej nie gada takich głupot jak Trump:

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/donald-trump-belgia-jest-pieknym-miastem,653484.html
  Szykuje się kolejny niedouczony wieśniak na stanowiska prezydenta USA. 🙂

 24. watazka said

  6
  Zetef
  Zetef reprezentuje stanowisko ubecji wiec ma prawo nie lubic Putina

 25. Joannus said

  Ad 20
  Panie Bronisławie, ostrożnie z głoszeniem takiej wersji treści III Tajemnicy.
  Wszystko wskazuje na to, że dotyczyła zepsucia w Kościele plus nieuchronne konsekwencje tego stanu rzeczy.
  Czytałem, że JXXIII, po jej przeczytaniu oświadczył z uśmiechem coś takiego, mnie to nie dootyczy. Zlekceważył, ale i nie zasępił się rzekomym opisem strasznej wojny, bo o niej nie było mowy.
  Ta rzekoma wizja wojny, publikowana w tzw. podziemiu, kiedy nastąpił frontalny atak propagandowy poprzedzający ”odzyskanie wolności”, była tak obszerna, że nie zmieściłaby się w karteczkach zapisanych ręką siostry Łucji.

 26. To prawda, co prawicie Władimirze Władymirowiczu. Ja bym dodał, że zasady są spisane na papierze, w życiu, w praktyce, rzadko są przestrzegane, wdrażane.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: