Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tatarzy krymscy apelują do Turcji, by ponownie rozważyła swoje stanowisko wobec Krymu

Posted by Marucha w dniu 2016-07-01 (Piątek)

Tatarzy krymscy apelują do Turcji, by ponownie rozważyła swoje stanowisko wobec Krymu i uznała półwysep za rosyjski podmiot.

„Apelujemy do tureckich władz, by z niezwykłą rozwagą podeszły do kwestii związanych z Krymem i do działań reżimu w Kijowie. Należy uszanować wybór mieszkańców Krymu.

Turcja powinna ponownie rozważyć swoje stanowisko i uznać Półwysep Krymski za rosyjski podmiot” – powiedział Remzi Iljasow, lider ruchu „Qırım”, który jest uważany za największy związek zrzeszający Tatarów krymskich na Krymie.

Gazeta „Vzglyad” cytuje jego wypowiedź, z której wynika, że uznanie półwyspu za część Rosji pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa w regionie czarnomorskim.

Ponadto Tatarzy krymscy apelują do Ankary, by nie ulegała spekulacjom ukraińskich władz i niektórych byłych krymskich polityków, którzy wypaczają informacje na temat życia mieszkańców półwyspu.

Iljasow zapewnił, że Tatarzy krymscy chcą zostać „mostem przyjaźni” między Rosją a Turcją.

— My, Tatarzy krymscy, z nadzieją patrzymy na umacnianie przyjaźni i życzliwości miedzy Rosją a Turcją – powiedział lider ruchu „Qırım”.

http://pl.sputniknews.com/

Komentarze 4 do “Tatarzy krymscy apelują do Turcji, by ponownie rozważyła swoje stanowisko wobec Krymu”

 1. watazka said

  Zgadzam sie z tym facetem. Nie dlatego, ze mam duzo do powiedzenia na temat Tatarow na Krymie, ale po pierwsze uwazam, ze Krym potrzebuje spokoju a nie kolejnej awantury.
  A po drugie JEST PRAWDA, ze za czasoe ukrainskich wszysy mieli Krym w dupie razem z Tatarami.

  Krym jest przede wszystkim zrujnaowanym, zniszczony i jeszcze troche o trawa by porosla. Ukranskie oligarchy pokradly rosyjskie palace i zadrutowaly plaze. Teraz z tych palacow porobiono sanatoria dla chorych dzieci a plaze oddano znow do uzytkyu publicznego.
  Nikt sie tatarami nie przejmowal i co mnie najbardziej wku …rza to przywleczony jaki buz z Lotwy, ktorzy sie uwaza za Tatara i jet w Wierchownej Radzie i nagle sobie przypomnial, ze Tatarzy sa na Krymie. Przeciez Jacyniuk zabronil mowic po tatarsku mieszkancom Krymu!!
  Gdzie ten padalec za czasow Juszczenki??? To janukowicz uznal tatarski jezyk jako jeden z jezykow Rosji
  A te Krymskie Tatary patrzec sie w jego strone nie chca.
  Mnie sie ostatnio spodaobala heca z kutrem takim rybackim co mial zaloge ukranskich tatarow dobrze przygotowana zeby zaminowac
  ciesnine cherconska. Alisci los nie sprzyjal, kuter sie zepsul i trzeba bylo ladowac. jeden Turek nie wytrzymal, porwal teczke papierow, Uciekl na lad i przekazal wszystkie dokumenty wladzom Krymu.l

  Rosja wydaje kupe pieniedzy na remint krymu, budowe =mostu, podlaczenie krymu pod grid Rostowa; na oplaty socjalne.

 2. NICK said

  Tytuł. To nie jest takie proste.

  Tatarzy, nawet Nasi, nie raz odbiją się czkawką.
  [a czkawka to pryszcz]

 3. anonim said

  Widać już przyklepane Krym za Syrię….teraz „Turkish/USA assets” muszą oddolnie „wymóc” na „społeczności międzynarodowej” uznanie status quo….tylko Syrii szkoda….że nie Putinowi

 4. witek said

  Może pan admin wrzuci ten artykuł jako przykład całkowitego zidiocenia?

  http://www.fronda.pl/a/iszczuk-jak-rozpoznac-agenta-moskwy,74274.html

Sorry, the comment form is closed at this time.