Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zen o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Co się dzieje w Turcji – 01.07.2016.

Posted by Marucha w dniu 2016-07-02 (Sobota)

Atak terrorystyczny na lotnisku w Stambule. – W 2010 roku Unia Europejska zablokowała ekstradycję do Rosji podejrzanego o obecny zamach w Stambule.

Czeczeniec, podejrzany o przygotowanie zamachu terrorystycznego na lotnisku w Stambule, otrzymał kiedyś status uchodźcy w Austrii. To mu pozwoliło uniknąć aresztowania i ekstradycji do Rosji.

Rosjanie kilkakrotnie domagali się postawienia Czatajewa w stan oskarżenia za zbrodnie dokonane w Czeczenii na Rosjanach. I nie tylko na Rosjanach.

Zamach terrorystyczny na lotnisku w Istambule spowodował śmierć 44 osób, a ponad 230 osób zostało rannych. Ten atak został zorganizowany i przeprowadzony przez Ahmeda Czatajewa, który jest obywatelem Rosji z Czeczenii. Czatajew wstąpił do Państwa Islamskiego (IS – poprzednio ISIS /ISIL) w 2015 roku, a teraz walczy w Syrii – o czym poinformowały media tureckie, powołując się na raporty policji.

Czatajew odgrywał główną rolę w szkoleniu ekstremistów, których przygotowywał do ataku zarówno w Rosji, jak i Europie Zachodniej. Szef urzędu śledczego w Rosji Andrej Przezdomski poinformował, że Czatajew w Syrii dowodzi grupą, która składa się głównie z emigrantów z północnego Kaukazu. Władze rosyjskie od dawna próbowały postawić Czatajewa w stan oskarżenia za akty terrorystyczne, ale ten uciekł do Europy, gdzie otrzymał status uchodźczy i dlatego udawało mu się uniknąć ekstradycji.

Czatajew przyłączył się do grupy terrorystów islamskich secesjonistów w czasie drugiej wojny w Czeczenii w latach 1999 – 2000, w której to wojnie stracił rękę. A potem podobno reprezentował Dokka Umarowa, terrorystę nr 1 w Rosji i w Zachodniej Europie. Rosjanie od dawna ścigali tego bandytę, który był na liście terrorystów w Rosji od 2003 roku za popieranie terroru, werbowanie najemników i za przynależność do grupy ekstremistów.

Niestety, tego samego roku – 2003 – dostał azyl w Austrii. We wniosku o azyl Czatajew podał, że stracił rękę w czasie torturowania przez władze rosyjskie. W 2008 roku Czatajew wraz z innymi Czeczeńcami został zatrzymany w Trelleborgu w Szwecji. Władze szwedzkie skazały go na rok wiezienia za posiadanie broni, materiałów wybuchowych i amunicji, które policja znalazła w jego samochodzie. Spędził ponad rok w więzieniu.

W 2010 roku Czatajew został aresztowany na Ukrainie za posiadanie telefonu komórkowego, w którym zamontowany był detonator, a także były zdjęcia osób, które zaginęły w czasie wybuchu. Rosja zażądała jego ekstradycji, zarzucając mu działalność terrorystyczną, ale Sąd Europejski Praw Człowieka i Amnesty International zmusiły Ukrainę do wstrzymania ekstradycji. Jako powód podano, że w Rosji „biedny terrorysta.nie mógł liczyć na sprawiedliwy wyrok, a był narażony na tortury i nieludzkie traktowanie”.

Rok później był znów zatrzymany w czasie przekraczania granicy miedzy Turcją a Bułgarią, ale i tym razem „organizacje pomocy” go wybroniły, a jako powód podawały jego status uchodźcy – w związku z czym nie może być odesłany do Rosji. W latach 2012 – 2015 podobno Czatajew mieszkał w Gruzji, gdzie tez był członkiem grupy terrorystycznej i też odsiadywał karę w więzieniu za swą działalność terrorystyczną.

W lutym 2015 opuścił Gruzję i znalazł się w Syrii, gdzie przyłączył się do IS i zajmował wysokie stanowisko w hierarchii Państwa Islamskiego. W październiku 2015 Ministerstwo Sprawiedliwości USA wpisało Czatajewa na listę terrorystów za werbowanie ekstremistów.

Tu od siebie mogę tylko dodać: w prawie uchodźczym jest specjalna klauzula (Exclusion Clause), która zabrania wydawania wizy uchodźczej kryminalistom. Prawo emigracyjne mówi wyraźnie, że azylant, który spędził rok w więzieniu, musi być deportowany do swojego kraju. Z kolei wiadomo, że niejaki pan Soros wykupił kilkanaście lat temu Amnesty International i finansuje różne Human Rights Commissions.

Właściwie już Szwedzi powinni odebrać mu status uchodźczy. W świetle ostatnich zdarzeń w Europie zdumiewa zupełnie fakt, że zupełnie bezbronnych i nieoskarżonych o nic uchodźców z Bliskiego Wschodu deportuje się BEZPRAWNIE en masse do kraju, w którym jest konflikt wojenny, co jest też zabronione przez Konwencję ONZ. Tymczasem zbrodniarza nie można deportować do Rosji, bo… „może być źle traktowany”.

Europa oszalała. Te dranie z Czeczenii byli witani w Polsce z otwartymi rękami. Podobnie mordercy z Kosowa. Nazywali się freedom fighters – bojownicy o wolność, podczas gdy żaden Serb nie miał nawet prawa starać się o schronienie w Polsce.

Jest jeszcze taki drobny incydent: zarówno Soros, wypędzony z Rosji, jak i wszystkie jego „humanitarne” organizacje NGO, jak i senator McCain obiecali Putinowi parę lat temu, że mu naślą ekstremistów do Czeczenii i Dagestanu. Tę radosną nowinę Polacy postanowili uczcić, nadając nazwę ulicy, przy której znajduje się Ambasada Federacji Rosyjskiej – imienia super-islamisty Dudajewa. Burzymy radzieckie pomniki – stawiamy dżihadystom. A senator McCain otrzymuje stałą gażę od Sorosa.

Wanted in Russia: EU court blocked suspected Istanbul attack mastermind from extradition in 2010 — RT News
https://www.rt.com

Przetłumaczyła i opracowała: Tiamat
http://zygumntbalas.neon24.pl

Komentarzy 7 do “Co się dzieje w Turcji – 01.07.2016.”

 1. Henry said

  Amerykanie i Niemcy pomagają Kurdom (trening, amunicje itd.) na północy Iraku.
  Turcja atakuje rakietami Kurdów.
  Amerykanie, Niemcy i Turcja należą do jednej rodziny NATO.
  Proces o ludobójstwo na Kurdach przeciwko Erdoganowi jest prowadzony w Niemczech.
  Proces przyłączenia Turcji do EU toczy się pełną para.

  Służby specjalne w Europie nie wydaja Rosji terrorysty, który organizuje atak w Istambule.
  Przeprosiny Erdogana do Putina nie skutkują i firmy turystyczne w Turcji bankrutują
  (Rosjanie nie przyjeżdżają więcej do Turcji).

  Embargo Europy na Rosję, a Rosji na Europe przedłużone na 2017.
  Wybory w Austrii muszą być powtórzone (manipulacje).

  Johnson w W. Brytanii wraz z Brytyjczykami zostali wymanewrowani i będzie Brexit.
  Co więcej kur.. ma. ??

  Anglia przegrywa z Islandią, a Wells wygrywa z Belgią.
  Co za demokracja-wszystko popierdol….

  Większość polityków kwalifikuje się do Tworków, oni są oderwani od rzeczywistości
  i reprezentują tylko swoje prywatne interesy.
  Takiego popierdol….w świecie jak dzisiaj nigdy nie było.

  ——
  Walia.
  Admin

 2. Marek said

  nasze* sqoorwysyny

 3. Wydaje się, że rosyjska stanowczość wobec Turcji i w istocie brak silnego poparcia ze strony USA i EU poskutkowały. Erdogan złożył przeprosiny za zestrzelenie rosyjskiego samolotu wojskowego oraz zgodził się na rekompensatę dla Rosji za ten samolot, zaś rodzinom lotników proponuje kupienie domu. Doszło do rozmowy telefonicznej między Putinem a Erdoganem, zaś w sierpniu ma dojść do ich spotkania. Rosja zniosła zakaz sprzedaży biletów i wakacyjnych podróży do Turcji. W prasie rosyjskiej jest o tym, jakoby Erdogan gotów jest na wiele ustępstw w sprawie Syrii i Kurdów.

 4. peacelover said

  …co tam taki oprych jak Czatajew !
  nadazy sie okazja i odstrzela go jak psa !
  wczesniej czy pozniej !!

  Gorzej z takim Sorosem

  tego by trzeba zlapac i obwozic w klatce po swiecie,
  by w koncu wbic na pal
  dla przykladu dla innych, a podobnych !

 5. anonim said

  ad.1 Henry.
  Sułtana Erdo po czasie dostrzegła że Iran jako nowy pachołek znaczy ten no sojusznik USA pozwalający temuż USA na kontrolę całego terenu BW od Pakistanu do usraela sprawia że rola Turcji skurczyła się do miejsca stacjonowania broni jądrowej USA i przyszłego teatru działań w nuklearnej wojnie USA z Rosją. Po czasie więc zrozumiał że jeśli już ma powstać jakiś Kurdystan to nie będzie on wykrojony z Syrii, Iraku i Iranu tylko właśnie z Syrii, Iraku i TURCJI która straci nawet 2/5 swojego terytorium.

  Kajanie się nie pomoże za późno już się zesrało….pozostaje tylko pajacowi powiedzieć trzeba było siedzieć na tyłku a nie wspierać zmienianie status quo bo pan za wielką wodą kazał.

 6. revers said

  … lub UFO w towarzystwie mysliwcow tureckich nad baza amerykanska w Turcji …,pokaz i postrach cudownej broni Erdo? czy mistifikacja.

  http://flv9.thesame.tv/flv17/SRRMMfoZXdGmkUgQKBlyPw==/api__tVL0gjqo5/36504401_9933832default/5a397.39960346412130823a7c94d93fe8/98H9w4QXL5M%5Byt%5D_9933832_44107632.mp4.mp4?vtype=1&dps=83669&ref=uf.u-f.ru&token=K9WvTYe98kg/dnTDVJQD1LkOMaILRuPd9SvapiJEu/IlDX%20cVpqZDepCVwMUlxH0

 7. […] o Czatajewie: https://marucha.wordpress.com/2016/07/02/co-sie-dzieje-w-turcji-01-07-2016 […]

Sorry, the comment form is closed at this time.