Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Koniec świata
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Której medycyny potrzebujemy?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Jak dobrze, że jest Putin !

Posted by Marucha w dniu 2016-07-02 (Sobota)

Jezus Maria, ja zwariowałem… ja umieszczam tu artykuł – no ludzie, trzymajcie mnie! – autorstwa Aleksandra Kwaśniewskiego! No dlaczego mnie nie trzymacie?
Admin

Jak to dobrze , że jest ktoś taki jak Prezydent Putin. Jego istnienie wytłumaczy każdą naszą głupotę, każde nasz niepowodzenie, każdy nasz błąd. Możemy czuć się bez winy , ponieważ wszystko to co w życiu zepsuliśmy nie jest naszą, ale winą Putina.

Kilka godzin po referendum, minister brytyjskiego MSZ Philip Hammond zasugerował, że z rezultatów referendum ucieszą się rosyjskie władze.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron raczył przewidywać że: z Brexitu „będzie zadowolony Putin”.

Prezydent Poroszenko, każe strzelać do własnych obywateli, bo Prezydent Putin wzbudził u tychże obywateli ukraińskich separatystyczne dążenia.

Wojna w Syrii, już dawno zostałaby zakończona, gdyby Prezydent Putin nie wspierał Prezydenta Assada, a Państwo Islamskie wpuścił na terytorium Rosji.

Putin powinien błagać o zniesienie sankcji ponieważ utrudnia to prowadzenie interesów firmom zachodnim.

Putin wspiera Marine Le Pen, która może wygrać wybory prezydencie.

Putin wspiera premiera Grecji Aleksisa Tsiprasa.

Putin chce budować elektrownie atomową na Węgrzech.

Putin każde jeździć Nocnym Wilkom po Europie i wzbudzać niepokoje.

Putin skupuje złoto na rynkach światowych.

Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie.

Putin sprawi, że Donald Trump zostanie Prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Czy to wszystko? Zapewne – nie.

Na pytanie: W czym Prezydent Putin nie macza swoich rąk? Należy odpowiedzieć że: Nie ma takiej rzeczy ani sprawy. Prezydent Putin jest siłą sprawczą wszystkiego.

Jak to dobrze, że jest ktoś taki jak Prezydent Putin. Jego istnienie wytłumaczy każdą naszą głupotę, każde nasz niepowodzenie, każdy nasz błąd. Możemy czuć się bez winy, ponieważ wszystko to co w życiu zepsuliśmy nie jest naszą, ale winą Putina.

Zaskakujące jest jednak to, że jeśli ktoś doświadcza dobra to nie widzi w tym sprawczej siły Prezydenta Putina. Wszelkie dobre rzeczy, które nas spotykają są Naszym dziełem. Po stronie niepowodzeń jest zawsze Putin.

Gdyby opinie te wyrażał przeciętny obywatel, nie byłoby w tym nic dziwnego. W sytuacji niepowodzenia mamy tendencje do obciążania winą wszystkich, tylko nie siebie. Za jedynkę w szkole odpowiada nauczyciel, który się uwziął a nie lenistwo ucznia. Rolnik doświadczony suszą czy powodzią szuka sprawstwa Boga, nie przyczyn w zmianach klimatycznych. Zwolniony pracownik doszukuje się ukrytych intencji zwalniającego nie widząc nic złego w notorycznym spóźnianiu się do pracy.

Tego typu sytuacji – wiążących się z pojedynczym przypadkami — można opisywać w nieskończoność, ale czy ludzie decydujący się na działalność w imieniu swoich krajów, w imieniu swoich narodów, mogą swoją niekompetencje tłumaczyć obciążając winą kogoś innego.

Czarny PR, który od kilku lat jest robiony Prezydentowi Putinowi — przez większość środków masowego przekazu w Europie i Stanach Zjednoczonych – powinien zmusić nas do zastanowienia i krytycznej oceny naszych zdolności poznawczych.

Demokryt z Abwery zauważył bardzo dawno temu pewną prawidłowość:

„NIC NIE JAWI SIĘ NAM TAKIM, JAKIE JEST, LECZ TYLKO PODŁUG MNIEMANIA”

Bliższa naszej rzeczywistości Margaret Thatcher, usłyszała następującą radę od swojego ojca: „Margaret nie idź za tłumem, bo nigdzie nie dojdziesz”

Kiedy słucham tłumu polityków amerykańskich i unijnych oraz wtórujących im pracowników mediów to mam ochotę wykrzyczeć przestrogę:

Ludzie nie idźcie za tym tłumem, bo nigdzie nie dojdziecie.

Aleksander Kwaśniewski
http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 55 do “Jak dobrze, że jest Putin !”

 1. Nina said

  Dr. Roberts, były asystent sekretarza stanu skarbu w rządzie Raegana i redaktor Wall Street Journal, powiedział w wywiadzie dla Press TV w piątek, dzień po głosowaniu obywateli brytyjskich w historycznym referendum o wyjściu z UE, bloku do którego Brytania weszła ponad 40 lat temu:

  „Mamy nadzieję, że rezultatem Brexitu będzie rozpad UE i NATO – Brytyjczycy pokazali, że duży kraj, ważni członkowie mogą prowadzić. Dlatego to powinno zachęcić mniejsze kraje, które są bezwzględnie wykorzystywane, takie jak Grecja i Portugalia, Włochy i Hiszpania [nie słyszał zapewne o Polsce – dop. mój], do zagłosowania również za wyjściem. UE jest dyktaturą, nie ma w niej demokracji. Ma parlament na pokaz, ale on nie ma żadnej władzy. Władzą jest niewybierana komisja która podejmuje decyzje. Tak więc rządzenie UE jest odsunięte od europejskich narodów. I to zaczyna docierać do ludzi. I wykorzystują to niemieckie i holenderskie banki w grabieniu biednych krajów takich jak Grecja. Również, jeśli rozpadnie się UE, to najprawdopodobniej i NATO, a NATO jest przykrywką dla amerykańskiej agresji. Jedynym powodem dlaczego Waszyngton mógł zniszczyć Libię, Irak i Afganistan, i próbował zniszczyć Syrię i zaatakować Iran sankcjami, jedynym powodem tego było NATO. Więc gdyby rozpadło się NATO, znikłaby przykrywka Waszyngtonu dla jego agresji, i Waszyngton nie będzie już mógł wykorzystywać NATO do wpędzenia Europejczyków w konflikt z Rosją… i Iranem. Tak więc to wyjście Brytanii z UE daje obietnicę uratowania ludzkości przed III wojną światową, bo Waszyngton jest zdecydowany na tę wojnę, żeby ustanowić kontrolę nad całym światem, co oznacza Rosję, Chiny i Iran”.

  Cytat za: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/brexit-moze-rozlozyc-ue-zapobiec-iii-wojnie-swiatowej-dr-paul-craig-roberts-2016-06

 2. Anucha said

  13 plemię zaczyna robić dupą w tył zwrot.

  Nie zdziwię się jak za jakiś czas zaczną Putinowi robić jak Lewiński dla
  Clintona. :).
  Zdradek Sikorski ze swoją watahą nie będzie musiał wstawać z kolan , obrócą tylko łby na wschód i będzie gitara

 3. re1truth2 said

  [W świecie coś jakby przyśpiesza. Zastanawiając się o co w tym wszystkim chodzi,…]
  o własną .upę/interes

 4. ; said

  Demokryt z Abwery zauważył bardzo dawno temu pewną prawidłowość:

  Demokryt był z Abdery!!! gr. Δημόκριτος ὁ Ἀβδηρίτης

  Z Abwery to był ktos inny.

  Talerz z Minetu,
  Sedes z Ebonitu
  Kępa z Komitetu

  A juz myslałem, że kwachu wytrzeźwiał na dwie sekundy…

 5. Czolgista said

  Nawet Kwachu widzi jak absurdalna i niedorzeczna stała się antyrosyjska propaganda. Jestem w szoku.

 6. Czolgista said

  @4
  Może autokorekta mu tak poprawiła tekst i potem nie zauważył błędu.

 7. morgan said

  ad 4 Przecudnosciowy komentarz!

 8. ; said

  mucias gracias.

 9. Chiny to najwieksze zlo gospodarczego swiata , a raczej forsowana przez unie i USA polityka wolnego rynku z Chinami . Przez lata bylo nawet dobrze , bo tanio sie chinszczyzne konsumowalo .Wspomaga sie przy tym olbrzymie chinskie mozliwosci glownie w zwiazku z liczna tania sila robocza korzystnymi dla chinskiego handlu udogodnieniami podatkowymi i clowymi. Az produkcja chinska zalala Europe i doprowadzila do zarzniecia jej przemyslu ( patrz przemysl stalowy w GB). Jak juz wlasny przemysl lezy w gruzach a konsumpcje umozliwia tania chinska sila robocza to stawia sie na sektor finansowy i rozdymaniu baniek bez pokrycia co doprowadza do kryzysow .
  To nie Zydek, Rusek ani Niemiec czy inny Ukrainiec zajebal Wielka Brytanie . Nawet nie Chinczyk bezposrednio. To ona sama. Gdy remont domu silami najemnymi zaczyna sie od burzenia jego fundamentu, to sie zawali.

 10. NICK said

  Podejrzane.
  [od podejrzewać]

 11. wanderer said

  Ciekawe co Kwasniewski chcial ugrac piszac takie slowa. On jest papierkiem lakmusowym co cwanszych zydow, taka wskazowka. Jesli on pisze cos takiego, to jakas grupa cwanszych zydow bierze pod uwage ze cos sie zmienia, niekoniecznie dla nich na lepsze, ale trzeba sie umiec ustawic plecami pod wiatr i zaaklimatyzowac w razie czego w nowych warunkach.
  Widac ze cos sie dzieje. Po ich ruchach to widac.
  Wiadomo ze maja blizsze zrodla informacji niz my.

 12. wanderer said

  Znow zezarlo moj komentarz.

 13. Lily said

  Ten z lewej strony,to wypisz wymaluj Matthew
  Perry(aktor). Ciekawe,kogo teraz obsadza.
  „Mamy,wszedzie swoich ludzi”, Szymek P.
  W Australii, dzisiaj maja wybory,mowi sie,
  ze wygra kolega po fachu”Julii Gillard”,
  niejaki „Malcolm Turnbull”,turn-bull(powracajacy
  byk),jak widac,humory im dopisuje.
  Jodie Foster,Anthony Hopkins,grali glowne role
  w filmie Silence of the Lambs.
  „Margaret Thatcher”,?od dziecka szykowana
  do tej roli.
  W jakich zaklamanych czasach,przyszlo nam zyc

 14. Marucha said

  Re 12:
  Panie Wanderer, proszę, niech Pan zajrzy pod link, który jest nachalnie promowany w dwu miejscach: w zakładce Cenzura i nad każdym polem do wpisywania komentarza…

 15. wanderer said

  re.14
  Tak, wiem Panie Gajowy, tylko ze od dwoch lat moze raz moj wpis sie zawiesil, a od wczoraj pare razy co mnie bardzo zdziwilo, gdyz ani wulgarnie sie nie wyrazam, nie uzywam brzydkich wyrazow, nie spamuje, nie wstawiam zbyd wielu linkow, nie atakuje Gajowego itp, itd, wiec nie kapuje co WordPressowi jeszcze nie pasuje.
  Ale ok, bede czekal cierpliwie.

  Ja też nie wiem, o co się WordPressowi rozchodzi…
  Admin

 16. 3221; said

  pic nie przestal ino zastosowal zsade;pochyl sie trzcino zanim nadejdzie wiatr,

 17. Hasso C. said

  Pare uwag.
  Zdjecie do tego tekstu nie pasuje, bo jakby sugeruje, ze tych dwu sie spotkalo, w nienajlepszej komitywie.
  Artykul, czy raczej proba wypracowania Kwacha to dwie tezy
  1. Media przeginaja zwalajac na Putina (ale nawet nie probuje zastanowic sie dlaczego i po co to sie dzieje)

  2. Doradza nie uczestniczyc w tej nagonce (i znow zadnej analizy, nic oprocz intelektualnego rzutu oka w kierunku starozytnego filozofa z „Abwery” i Gosi Taczer).

  Ktos moze dopatrywac sie w tym tekscie glebi madrosci zydoskiej. Jesli w przeszlosci Kwach cos istotnego wyjawil, co nie bylo znane, to tak. A jesli nie – to o kant zadnicy potluc takie filozofie.

 18. wanderer said

  „Ktos moze dopatrywac sie w tym tekscie glebi madrosci zydoskiej”
  – raczej powiewania jak choragiewka na wietrze.

 19. Adam Ryglowski said

  Gospodarzu – JESTEŚ WIELKI . Po OSTATNIM(!) meczu naszej „reprezentacji” chodziłem , jak gupi .
  A tu naraz rewelka !!!
  🙂
  Ad 1|) P. Nina – UE , to ten syf , co mamy na głowie .
  Bazy NATO , to bazy ,- ale w Niemczech od ’45 stacjonuje US Army (200 000 – 400 000 ) i ca. 30 000 Żołnierzy UK . A jakie nowości u nas ? Dlaczego nie stacjonują u nas Francuzi , Niemcy , Włosi ….?
  Ad 2) P . Anucha – jesteś WULGARNY !!! ( I co z tego, że prawda ?)
  Wanderer – podziękuj Szefowi , że wysłał w Kosmos Twoje myśli . Też przytrafiały ( czas przeszły , ale chiba nie dokonany) i mi się różniste „ciekawostki” .
  Lepiej nie mieć do czynienia z prokuratorem , czy nie daj Bóg , -sędzią TERAZ i w RP .
  ….
  A pro po artykułu – Autor BOHATER , wręcz GIEROJ .
  To , że się podpisał – to nie oznacza , że to JEGO .
  ….
  A POZA TYM – JA NIE ZAPOMNĘ O JEDWABNEM !!!

 20. Hasso C. said

  Pytanie, czy Kwach wie skad (albo dakad) wiatr wieje? Bo jesli on naprawde wie, skad wieje albo skad zaczyna wiac, bylaby to dobra wiadomosc. Zwlaszcza przed Szczytowaniem NATO w Warszawie.

 21. RomanK said

  No prosze…doskonala logika! doskonala drwina! wyrafinowany humor!…no i co najwazniejsze swiata PRAWDA!
  WIdac mozna pisac prawde i w doskonalym stylu:-))) bez uzywania wyzwisk i materialow podrecznych z latrynyprzechodniej IPNu:-))))
  Chcialbym jednak zapytac po nasymu:
  – A kaj’es byl Olus, jak nos do latryny pchali? WIkszosc nie wcale wiedziala w co sie pcho…ale’s ty wiedziol//dobrze wiedziol , bo -jak tu teroz pises -tos widac prowdziwy intelektualista inoze widac tys lepi, ze jesce wienksy SSyn:-))))

 22. RomanK said

  ad 1. ani NIno…slyszal o Polsce…wie, gdzie Piolska jest….ale on wie tez -jakie ma znaczenie…. Polska.

 23. ERROR 404 NSZ said

  kwaśniewski aleksander recte stolzman , szuka nowego koryta …..

 24. Maćko said

  1 Nina – podala ciekawy wpis. Pan Roberts, podobnie jak Farage, celnie uwypukla zapominane czesto aberracje Yeuropy.

  Calkiem mozliwe, ze … to nie Kwach napisal ( choc pod jego opieka i dla niego, Abwere wstawiono aby nikt nie mial watpliwosci, ze to on sam pisal, cymbal jeden niedouczony – pamietacie? nie skonczyl studiów ) oraz ze prowadza akcje podlizywania sie Rosji, bo z tym USA to nie wiadomo jak bedzie… wyplacach bakszyszów i odlegly i wymagajacy.
  Mamy równiez element stawiania na dwa konie w wyscigu. 100 na faworyta ale i 10 na fuksa. Podobnie robi CFR i Korporatokracja w USA – wplacaja na budzet wyborczy wszystkich kandydatów aby kazdeg miec pod kontrola.

  No i Kwach, mimo alkoholizmu, pochodzenia i glupoty ciagle ma spory % potencjalnych wyborców po swojej stronie, wiec przypomina sie go potencjalnym kupcom – albo podbija stawki?

 25. revers said

  Polskie koryto, ukrainskie wyssane lub przejete przez wiekszych rabich i guru z wall street, to ostalo sie tylko moskiewski ziut.

  http://pikio.pl/putin-o-obawach-polakow-przed-wojna-nie-bac-sie-to-nato-sie-zbliza/

  lub kolejna wysylka na miesa wolynskiego w ramach NATO na rosyjska mine, kto pierwszy od Macierewiczow i Kalsteinow? niech uderzy na wschod z ajwahami.

 26. Adam Ryglowski said

  SZ.P. Maćko –
  Autor tego studia SKOŃCZYŁ !!! Tylko wstydzi się pokazać
  DIPŁOMA .
  ….
  …”ma spory % potencjalnych wyborców po swojej stronie…”
  To są ci , co sprzedawali akcje „tzw. PPPr -czy jakoś tak , za 2 – 3 FLASZKI OKOWITY .
  KIEDYŚ ‚MIELI”, 100 MILIONÓW – POTEM ZDRADA OJCOWIZNY , za „mile spędzony wieczór „.

  ….
  ILU Z nas ma te akcje ???
  BO JA Z ŻONĄ MAMY TO U SIEBIE .
  (Opowieści dziwne w treści – że po roku – jest to brudny , bo zadrukowany papier – to był test na sprawdzenie poziomu ZDEBILENIA WYKOLEJEŃCÓW SOCJALISTYCZNYCH )

 27. ERROR 404 NSZ said

  Ad 24 Maćko

  Jak nadmieniono powyżej , ów ..aśniewski słabo terminował , co za tym idzie , niestety, większości swoich płomiennych i olśniewczych elaboratów .. nie pisze sam…
  z powodów oczywistych i wcześniej przez Państwa wykazanych…

 28. Maćko said

  26. Dzieki Panie Adamie.
  Wyglada ze jednak duplomowany ten kwas: W roku 1978 A. Kwaśniewski był już kierownikiem Wydziału Kultury ZG SZSP. Żeni się z Jolantą Konty – pochodzenia żydowskiego, córką płk. Kontego – oficera Informacji Wojskowej, podejrzanego o zbrodniczą działalność w wojsku w okresie stalinowskim. Przenosi się do Warszawy, gdzie poza kolejnością otrzymuje mieszkanie. Już nie stara się skończyć studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Niewątpliwą przyczyną tej decyzji jest skierowanie go przez KC PZPR na roczne studia do Moskwy (1979/1980), na wydział międzynarodowego dziennikarstwa w Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych przy MSZ, który kończy z sukcesem uzyskując dyplom Nr 1792 z dnia 20 czerwca 1980 r. (patrz poniżej). A. Kwaśniewski nie ujawnił tego faktu wówczas, kiedy zarzucono mu nie posiadanie dyplomu ukończenia Uniwersytetu Gdańskiego.
  Na wspomnianym dyplomie (patrz poniżej) uzyskuje następujące oceny: * historia Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego – celująco; * komunizm naukowy – celująco; * ateizm naukowy – celująco; * ekonomia polityczna – celująco; * stosunki międzynarodowe – dobry; * ekonomia radziecka – celująco; * prawo radzieckie – celująco; * logika – dobry; * podstawy dziennikarstwa – dostateczny;
  Uczelnię tę [ MGIMO] uważano za wylęgarnię światowej sowieckiej agentury.
  http://www.aferyprawa.eu/content/KWASNIEWSKI.html

  FSB musi miec na niego niezle haki, bo kazdy kto sudiowal w CCCP mial obstawe, dziewczyny, gorzale i kompromitacje zapewniona.

 29. Archer said

  @Czołgista.

  Co by Kwachu miał nie zauważyć. Przecie to Magister.

 30. NC said

  RE 28, Maćko.
  Możliwe, ze FSB skłoniła go do naoisanie tego tekstu.

 31. Adam Ryglowski said

  NC – DUUUUUŻY BŁĄD – FSB nie gra waletami krajcowymi – z portretem po OBU STRONACH !

  😉
  Szukaj dalej – i żiełaju tiiebia wsiego charosziewo !!!

 32. Czolgista said

  @29
  Nie mam dostępu do oryginału, więc nie ocenię. Mógł też ktoś się pomylić przy przepisywaniu na SputnikNews. Sam u nich kilka poważnych błędów wyłapałem.

  ____
  Panie Gajowy. Czy wiadomo, gdzie Kwaśniewski popełnił ten wpis ?

  Nie wiem. Wziąłem go ze Sputnika.
  Admin

 33. Greg said

  Analizując to i owo, myślę że Putin gra do tej samej bramki co niby ,,wybrani”

 34. re1truth2 said

  Ujj, Gospodarzu ktoś zamieścił Pana komentarz do artykułu na blogu Senyszyn chwalą…

  A gdzie to?
  Admin

 35. NICK said

  ?
  (33,34)

 36. re1truth2 said

  Re 32
  Na blogu udostępnianym przez Sputnik, a tu dzisiejszy wpis /popełnił aż trzy od 30 czerwca – ‚coś przyspiesza’:
  [W polskim języku nagromadziło się tak wiele słów opisujących niechęć do mieszkańców wsi, że trudno nie wstydzić się swojego pochodzenia. Wiejskie pochodzenie stygmatyzuje całe pokolenia Polaków i ten stygmat jest powszechnie akceptowalny, nawet przez tych, których obejmuje.

  Dlatego uważam, że główną przyczyną zapomnienia ofiar Rzezi Wołyńskiej, obok niechęci obciążania nią Ukraińców – z którymi jednoczy nas ponoć wspólny rosyjski wróg – jest powszechna w Polsce chamofobia, którą udało się zaszczepić elitom w społeczeństwie. Chamofobia, której wyznawanie podnosi wyznawcę na wyższy poziom…] – http://pl.sputniknews.com/blogs/20160701/3192290/Czy-wsiok-wymaga-upamietnienia.html

 37. re1truth2 said

  Re 35
  wyszukiwarka?

 38. NICK said

  Nie o to mi chodzi. (37). P. Re… .

  O wnioski, komentarz. Pański.

  Suche fakty to znamy.

 39. re1truth2 said

  Przecinka nie postawiłem [,chwalą] pragmatyzm.

 40. Henry said

  Ad:24 Maćko

  Dobrze pan pisze, bardzo ciekawy wpis ten Nr 1 Nina.

  Co pan myślisz na ten temat??
  W. Brytania podpisuje w 2015 porozumienie (tajne) o współpracy wojskowej ze Szwecja.
  To porozumienie nie jest porozumieniem o wzajemnej pomocy militarnej, tylko o w współpracy.
  Podobne porozumienie W. Brytania podpisuje z Finlandia.
  Min. spr. zagr. Waszczyk. jedzie do Finlandii i straszy ich Rosja i namawia do wstąpienia do NATO.
  Kilka dni po tym spotkaniu Finowie zapraszają W. Putina do Finlandii (w lipcu ma bac to spotkanie).

  Czy to nie jest jednym z kroków W. Brytanii mających na celu wycofywanie
  się z NATO i szukających nowych sprzymierzeńców???

  Waszczyk. stara się uratować sytuacje i wciągnąć Finlandię do NATO.
  Podobne próby były też robione ze Szwecja. Media pisały na ten temat.
  Można wyciągnąć wniosek, ze na szczytach NATO nie ma jedności.
  Niemcy i Francuzi mają podobne poglądy na wiele spraw i sa one odmienne od oficjalnych

  Miejmy nadzieje, że po wyjściu W.Brytanii z EU zajda tez poważne zmiany w NATO i to będzie
  początek drogi do spokoju ????
  B.ciekawi mnie co pan myślisz na ten temat szanowny Panie Macko ??

 41. Marek said

  Może ten mieszaniec żydowski martwi się o wielką daczę, co wybudował na Mazurach, że mu Ruscy ziemię pod nią w okupację wezmą:)

 42. Adam Ryglowski said

  Ad 36 i 39 – r 1t2 – zajmij się człeku jednym – albo PIJ -/ – ALBO PISZ !!!
  Jeżeli jesteś wy….m obywatelem po likwidacji SKR/PGR na margines ( ->UK ) , to podziękuj to SOBIE ( i najbliższym).
  Ja chciałbym być panem na kilku ha swoich włości,- wieśniakiem .

  TERAZ MAM SZLABAN
  DZIĘKI komu ???
  ….
  Jak cię widzą , tak cię piszą .
  ….
  A CHŁOPKI , DZIĘKI SWOIM POLITYK(IERO)M mają to, co mają. (Ale na pewno nie mają ani sierpów , bron czy kós (l.poj. – kosa ))

 43. re1truth2 said

  Re 41
  TEN TEGES jak nie kumasz, to zapytaj? Jak się nie podoba, to nie czytaj.

 44. Adam Ryglowski said

  Ad 41 ) Mareczku – przeczytaj , coś nabazgrał .
  🙂
  Ciuś , ciuś
  😉
  (za czasów mojej młodości – to był powód do zawstydzenia się )

  A CO TO JEST DZISIAJ W S T Y D ?

 45. Maćko said

  40 . Henry – malo wiem na ten temat, wiec trudno mi miec opinie.
  Z tego co pamietam, to Szwecjae USA wciaga do NATO, Danie chyba tez, bo im wepchneli swoje samoloty, co powinno zloscic Szwedów o ile chcieli Danii sprzedac swoje Grippeny.
  GB to enigma… The City ma spora sile sterujaca, reszta to marionetki. Jaki moze miec interes The City w Brexicie?
  Z drugiej strony mozna podejrzewac, ze FED jest kontrolowany z Niemiec i z The City, bo tam dzialaja ludzie posiadajacy udzialy w FEDzie.
  Trudno powiedziec, trzeba, jak Pan to czyni, zbierac szeroko informacje i patrzec niekonwencjonalnie.
  Uklony

 46. Hasso C. said

  Rownanie z wieloma niewiadomymi, Panie Ma´cko. Dzieki za linki do literatury. Sprobuje, choc czas goni…

 47. Isia said

  … z tego, co mi wiadomo, jeśli chodzi o studia … Stolzman ma absolutorium …

 48. Dobrze zrobiliście Panie Marucha zamieszczając Stolzmana artykuł. A Putin, to najmądrzejszy przywódca państwa – mocarstwa. Polskie parobasy przy władzy wiele od niego by musiały się uczyć, jak mają rządzić i służyć narodowi polskiemu, a nie kopać go w du…pę z dnia na dzień. Uważam, że bardzo dobrze jest, że jest taki ktoś, jak prezydent Putin – pierwszy przywódca Rosji, nie – alkoholik, mający trzeźwą głowę na karku.

 49. Hasso C. said

  Tak nie calkiem a propos, ale poniewaz troche poszlo o intelektualnych przewagach Kwacha, a ja nie sledze polskiej sceny politycznej zbyt uwaznie juz od 30 lat prawie, a Gajowke odwiedzam tez od niedawna:
  Mam w domu pierwsze wydania „Dysproporcji” Kwiatkowskiego i „Polityke polska i odbudowanie państwa” Dmowskiego, ta ostatnia z dedykacja dla mojego dziadka, ktory znal obu panow i opowiadal mi o nich. I chcialem zapytac: czy sa teraz w Polsce politycy tego formatu? Nazwiska, adresy…

 50. Marucha said

  Dla mnie nie ulega wątpliwości, że artykuł został napisany albo podyktowany przez kogoś innego. Zresztą w Sputniku ukazał się już następny artykuł tegoż autora.

 51. rec said

  Też nie wierzę, że Kwaśniewski jest zdolny do napisania takiego artykułu. Chyba, że … wyczerpała mu się bateria w sterującym go implancie.

 52. Hasso C. said

  Kwach ma baterie sloneczne w swoim wielkim, madrym czole. Co Pan Panie Rec, na swiecie XXI wiek przeciez …

 53. NICK said

  Mocno podejrzane.
  Gospodarzu.

  P.s. Pozdrawiam Pana Re1.
  P. Adam ma zły, dzionek?

 54. ww said

  Panie Admin, proszę nie wzywać Pana Boga na daremno

 55. re1truth2 said

  Re 53
  Również pozdrawiam. Gospodarz wybawił mnie z opresji przed pierwszym na ziemi wyciągając któryś wpis z moderacji.

Sorry, the comment form is closed at this time.