Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Amerykański psychiatra pomaga w identyfikacji opętań przez demony

Posted by Marucha w dniu 2016-07-03 (Niedziela)

Od wieków, egzorcyzm to obrzęd wiążący się z wydaleniem złego ducha, który zamieszkał w organizmie człowieka. Stosowanie tego obrzędu jest oficjalnie uznane za ważną misję Kościoła Katolickiego.

Jednak od 1999 roku Watykan każe dokładnie badać takie przypadki. Wątpliwości budzi rozpoznanie, czy ludzkie ciało rzeczywiście zostało opętane przez złego ducha, czy jest to po prostu choroba psychiczna.

Richard Gallagher to psychiatra, psychoanalityk i katolik. Niemniej przynależność do tych grup w żadnym stopniu nie przygotowała go do rozmowy, którą przeprowadził w latach ’80. Na prośbę księdza, który w tym czasie pełnił funkcję egzorcysty w USA, uczestniczył on w przesłuchaniu kobiety, która przejawiała objawy zarówno chorób psychicznych jak i opętania. Kiedy jej zdolności paranormalne okazały się faktem, kapłan zabrał się za egzorcyzmy, które później zakończyły się sukcesem.

Ale dla Gallaghera był to dopiero początek nowej kariery jako konsultanta ds. egzorcyzmów. Teraz jest on czołowym ekspertem w swojej dziedzinie, ale nawet on nie może być wszędzie. Nie ma on też żadnych złudzeń co do większości innych psychiatrów, którzy nie wierzą w opętania i uznają je za czcze bajki. Na tą chwilę pragnie on jedynie aby byli przynajmniej bardziej otwarci na te zagadnienie i przypadkiem nie zaszkodzili ludziom którym próbują pomóc.

Jego 25-letnie doświadczenie pozwoliło mu więc stworzyć listę kontrolną oznak, które mają pomóc w odróżnieniu paranoi od objawów rzeczywistego opętania.

Mówienie źle o religii, duchownych, świętych symbolach itp.

Jest to bardzo dobre miejsce, aby rozpocząć, ponieważ w dzisiejszych czasach przypadłość ta charakteryzuje nie tylko osoby opętane ale również tak zwanych antyklerykałów, co nie oznacza wcale, że są oni opętani przez demony. Gallagher twierdzi, że prawdziwie owładnięci ludzie, do tego stopnia gardzą religią i sączą na nią tyle jadu, że nijak nie umywa się to do ludzi spotykanych na wiecach politycznych.

Niezwykła i nieoczekiwana siła

Oczywiście adrenalina może powodować, że ludzie potrafią dokonywać nadludzkich wyczynów w chwilach stresu, ale opętany jest w stanie użyć tej umiejętności wedle woli i głównie do siania zniszczenia i strachu wokoło siebie. Wzmożone akty agresji mają miejsce zwłaszcza wobec religii i każdego, który stara się takiej osobie pomóc. W tej kategorii Gallagher przyporządkowuje zjawisko lewitacji, mimo że psychiatra nigdy nie widział tego fenomenu na własne oczy.

Mówienie w nieznanych wcześniej językach obcych

Za tym zjawiskiem może oczywiście stać tak zwany „Zespół obcego akcentu”, który jest czasem wywołany poprzez silny wstrząs lub udar mózgu, ale Gallagher twierdzi, że opętani są w stanie rozmawiać z doskonałą jasnością i z zachowaniem gramatyki w językach, których nigdy nie studiowali. Ma się to objawiać zwłaszcza przy użyciu wyzwisk i przekleństw.

Znajomość ukrytych lub wstydliwych sekretów innych ludzi

O tym jak niesamowite jest to zjawisko, Gallagher przekonał się gdy po raz pierwszy ujrzał opętaną kobietę. Wtedy, kompletnie nieznajoma mu osoba opowiedziała mu sekret na temat choroby jego matki. To tylko jeden przykład, ale ukryta wiedza jest zazwyczaj o wiele bardziej głęboka, mroczna i wstydliwa.

Oczywiście jest to jedynie kilka przykładów a większość z nich nie stanowi tajemnicy dla fanów horrorów. Jeśli jednak widzisz jeden lub więcej z tym objawów u kogoś z twojego otoczenia poważnie zastanów się czy nie należy wezwać psychiatry, egzorcysty, policji lub wszystkich z powyższych naraz i rozwiązać ten problem raz na zawsze? Kwestię tego czy wierzymy w demoniczne opętania lub uznajemy je za zwykłe bajki warto wtedy pozostawić na później.

Źródło: http://mysteriousuniverse.org/2016/07/how-to-tell-if-you-should-call-an-exorcist/

http://innemedium.pl [W oryginale więcej zdjęć – admin]

1. Bardzo polecam przeczytanie książek wybitnego egzorcysty, ks. Amortha, które można znaleźć w dziale https://marucha.wordpress.com/do-pobrania/
2. Przypominam, jak bardzo po II Soborze Kościół zaniedbał egzorcyzmy, nieomal uznając je za przesąd i doprowadzając do sytuacji, że trudno było znaleźć kompetentnego egzorcystę.
3. Zwracam uwagę, że żydowskie media i przemysł rozrywkowy nagminnie przedstawiają egzorcyzmy jako tortury stosowane w celu ukarania osób niepokornych albo chorych – podczas gdy chodzi o udzielenie im pomocy. Ten jad rodem z Hollywood przeniknął niestety i w kręgi katoliczników. Wystarczy sprawdzić wśród znajomych i rodziny, z czym im się kojarzą egzorcyzmy.
Admin

Komentarzy 10 to “Amerykański psychiatra pomaga w identyfikacji opętań przez demony”

 1. Zgorzkniały said

  Panie Gajowy, ten artykuł to nie przypadek.

  Wpadła mi w ręce książka ks. Amortha. Z jakieś 10 minut temu. Właśnie chciałem się tu zapytać czy można ją czytać, czy jest „bezpieczna” z punktu widzenia Tradycji.

  Wchodzę na Gajówkę i co widzę? Pana polecającego książki ks. Amortha.

  Nie ma przypadków…

 2. Boydar said

  Przypadków nie ma, ale są ‚zdarzenia synchroniczne’. Przybliżenie Gajówkowiczom tego pojęcia leży w wyłącznej kompetencji Pana Maćko; jeżeli jeszcze nie jest On wybitnym ekspertem tej dziedzinie to na pewno za chwilę będzie.

 3. Yah said

  Ad 3

  Jung & Pauli & Wilhelm versus Conrad. Dla jednych fakt dla drugich choroba psychiczna 😉

 4. Greg said

  Polecam film Michała Kondrata ,,Jak pokonać szatana”
  Jest tam też wywiad z G. Amorthem, którego udzielił osobiście P. Michałowi.
  To powinien zobaczyć każdy szanujący się katolik.

 5. Greg said

  No i oczywiście wszystkie wykłady naszego wspaniałego egzorcysty, z dużą dawką poczucia humoru.
  ks. Piotra Glasa.
  Dostępne na Y.Tube.

 6. NICK said

  Szczerze przyznaję P. Boydar.
  Sztab Maćkowy zamula mi rzeczywistość.
  Dam sobie radę, oczywiście.

  A, inni?

 7. Dziękuję panu Wacławie, za dział do pobrania. Znakomity tam zestaw rarytasów jest.

 8. Boydar said

  Panie NICK’u, nie jest istotne (przynajmniej dla mnie) co mówi; tylko jak. Ja się mogę nie znać na tym czy tamtym, ja nie jestem Jeznach (on się zna na wszystkim, zupełnie jak Pan Maćko). Ale sposób w jaki wykłada się swoje racje jest diagnozujący pacjenta natychmiastowo. Ponieważ trochę się znam na wszystkim (Gierkowski ogólniak biologiczno chemiczny plus nieco „kursów’ i czterdzieści lat pracy zawodowej w tym z ludźmi), a jeśli już to jestem pewien różnych zależności, to i tendencje skrętu też ogarniam. A kiedy wiesz, w którą stronę klient chce cię skręcić, to … to elementarne, Watsonie.

  Przypadkiem szczególnym jest grafoman, ale grafoman cie nie chce skręcić, tylko zaszaleć …

 9. Rafał said

  Dlaczego ludzie są głupi ?

  Światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC
  ,dominikanin Józef Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo
  niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego
  .Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest – MĄDROŚĆ ! ! !.
  Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje.
  To Polacy mają otworzyć oczy światu.
  Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca
  STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI ”
  Tylko Polacy naprawdę są narodem wybranym przez Boga .
  To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego ,
  które są trudne do zrozumienia dla filozofów ,
  bo prawda jest bardzo prosta.
  Głupi ludzie byle co jadają i byle co gadają .
  BÓG STWORZYŁ CZŁOWIEKA, BY Z ŻYCIA MIAŁ RADOŚĆ, NIE CIERPIENIE !
  NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE ,
  JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! !
  POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ,bo tak chcą nasi władcy !
  Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .
  Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.
  Tylko niedobór białka powoduje próchnicę zębów !
  FLUOR jest rakotwórczy !
  DR.JAN KWAŚNIEWSKI – OTRUTY !

 10. NICK said

  Innych… .
  Zamilczę. Choć. Nie zwykłem.

Sorry, the comment form is closed at this time.