Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Centrum Zdrowia Oligarchów

Posted by Marucha w dniu 2016-07-03 (Niedziela)

Niecałe trzy tygodnie temu zawarto porozumienie w Centrum Zdrowia Dziecka. Pielęgniarki otrzymały po 300 złotych podwyżki brutto i wróciły do opieki nad pacjentami. Zrezygnowały tym samym z postulatu 500 złotych podwyżki i zatrudnienia dodatkowego personelu.

Premier Beata Szydło podkreśliła, iż przez osiem lat rządów PO-PSL zadłużenie Centrum Zdrowia Dziecka wzrosło o 200 milionów złotych. Zgoda na wszystkie warunki pielęgniarek oznaczałaby, że zadłużenie rosłoby w jeszcze większym tempie niż dotychczas.

Zastanawia fakt, że Polska nie ma nigdy pieniędzy na leczenie chorych, na pensje dla pielęgniarek i na nowy sprzęt do szpitali. Szczególnie, że nasze wydatki na służbę zdrowia są jednymi z najniższych w krajach grupy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Mamy natomiast masę pieniędzy na budowę stadionów, na bariery dźwiękowe stawiane pod mostami, na remonty wyremontowanych niedawno dróg, na pożyczanie ich Ukrainie, na zakup wojskowego sprzętu, który przysłużyć może się nam tylko i wyłącznie jeśli będziemy agresorami (poza tym, że często jest zwyczajnym szmelcem), na pałace dla ZUSu, na wysokie emerytury kasty uprzywilejowanych, na premie dla bandy nierobów, na tysiące wygodnych stołków w państwowych instytucjach dla szwagrów, stryjów i kochanek partii rządzącej, na łatanie czarnej dziury systemu emerytalnego, na biurokrację Brukseli, na wojny oligarchów w Afganistanie, Iraku, Syrii i Kosowie, na prywatne firmy ochroniarskie z Izraela, na utrzymywanie bandy pijawek zasysających pieniądze z każdej państwowej spółki, na opinie prawne kosztujące państwo kilkadziesiąt tysięcy za stronę A4, na nieistniejące systemy informatyczne, na ustawione przetargi, na kosztowne szkolenia urzędników prowadzone przez zawodowych oszustów, na oświetlanie pustych ulic i na kupowanie gazu oraz ropy od państw, w których szejkowie i książęta wspierają międzynarodowy terroryzm.

W suwerennym państwie obywatele wpłacają pieniądze do budżetu po to, by te pieniądze do nich wracały np. pod postacią nowych szkół, szpitali i nowoczesnej infrastruktury. Inaczej pobieranie podatków służy nie społeczeństwu, a wąskiej grupie oligarchów, których istnienie zdajemy się zauważać jedynie na Ukrainie i w Rosji.

Weźmy zatem za przykład nowoczesną i bogatą Szwecję: w tymże kraju, niejaka rodzina Wallenbergów posiada grupę przedsiębiorstw, które wytwarzają 2/3 krajowego PKB. Ich majątek wycenia się na 4 biliony szwedzkich koron.

Proszę teraz podać nazwisko jakiegokolwiek ukraińskiego oligarchy, od którego widzimisię zależy 2/3 PKB naszego wschodniego sąsiada.

Prawda, że nie ma takiego?

Niestety, lecz najwięksi oligarchowie zasiadają we Frankfurcie, w Londyńskim City, w Tokio i na Wall Street. Oligarchowie, których koncerny wytwarzają znaczną część spożywanej przez nas żywności, które produkują prawie cały sprzęt posiadany i używane przez nas na co dzień, którzy oprócz legalnych interesów pod postacią koncernów zbrojeniowych, wydobywczych i chemicznych, grają także pierwsze skrzypce w półświatku tworząc prywatne firmy ochroniarskie, a w rzeczywistości armie najemników, którzy zajmują się produkcją narkotyków, handlem bronią i żywym towarem. Wystarczy popatrzeć dokąd wiodą tropy za nerkami dzieci zabitych w Donbasie, Kosowie i w Palestynie.

Polska także posiada takich oligarchów i grubo ponad milion uprzywilejowanych, którzy grają rolę złego kolonialnego porucznika. Awansowanego spośród tubylców i mającego dostęp do wypracowanych przez całą resztę zasobów.

Jeśli pieniądze z podatków płacone w głównej mierze przez najbiedniejszych i klasę średnią, nie trafiają w prawie żaden sposób do nich z powrotem, choć to właśnie te grupy ludzi zapewniają 80% konsumpcji i które napędzają całą gospodarkę, to obecny system gospodarczy można śmiało uznać za system niewolniczy, którego jedynym beneficjentem jest grupa oligarchów i awansowanych tubylców.

Skoro tak, to te 80% społeczeństwa ma moralne prawo, by taką władzę obalić i odebrać to co jest jego własnością. Może więc pora upomnieć się o swoje? Bo pieniądze z budżetu to nie są żadne mityczne ,,pieniądze państwa”, a pieniądze należące do podatników.

Jeśli zatem pewna bogata grupa ludzi nie płaci podatków, to nie powinna mieć też dostępu do pieniędzy z budżetu. Jeśli nie dokładasz się do wspólnej kasy i nie płacisz składek, to wypadasz z organizacji.

Robert Grünholz
https://rgrunholz.wordpress.com

Komentarzy 19 do “Centrum Zdrowia Oligarchów”

 1. Dobrze się stało, że Panie Pielęgniarki wróciły do pracy w tym Centrum Zdrowia Dziecka, bo jeżeli dalej by był tam strajk, to pis…da szykowała całkowitą likwidację!?! tego bardzo potrzebnego szpitala. Juz okroili budżet na pracownie hemodynamiczne, czyli umrze o wiele więcej zawałowców. A mogli by… żyć dalej.

 2. mistrzYoda said

  Obecny rząd, pomimo jak zwykle szumnych zapowiedzi, nie robi nic, żeby poprawić stan naszej służby zdrowia. Lekarze rezydenci pracują za 14 zł/h, pielęgniarki oraz pozostały personel za jeszcze mniejsze stawki. Zmniejszono wyceny zabiegów ortopedycznych, co oznacza, że teraz na protezę stawu biodrowego, lub kolanowego w dobrym ośrodku trzeba będzie czekać około 4 lat. A już zmniejszenie wycen zabiegów kardiologicznych oznacza cofnięcie Polski z 3 pozycji w Europie pod względem dostępności tych zabiegów na pozycję w okolicach Albanii. Kiedy w końcu nastanie normalność?

 3. Isia said

  … doskonały artykuł … od siebie dodam, że to jedna z metod ( celowa polityka ) eksterminacji narodu polskiego … przez rządzących w Polsce żydów … sami ( rządzący żydzi ) są dobrze zabezpieczeni zdrowotnie ( czy ktoś słyszał o strajkach m.in. w klinikach rządowych i temu podobnych, gdzie się leczą ? ) …

 4. Miro said

  Autor zapomniał dodać, że państwu nigdy nie braknie na lichwę (odsetki od wyklepanych na klawiaturach cyferek), która stanowi rocznie ok 35 mld zł.

 5. Agko said

  Ludzie glosujacy na PiS zamiast PO podparli tylko inna noge okraglego stolu, ale oczekuja „dobrej zmiany”. Durnie.

 6. robertgrunholz said

  Ad.4

  Fakt, zapomniałem.

 7. Adam Ryglowski said

  Pani Isiu (?) . Logika godna roztropnego mężczyzny – gratuluję Pani ,- bo NIE MA TU NIC DO DODANIA .
  Artykuły / felietony W.Sz. Pana Roberta jak zwykle – NA POZIOMIE !!! (Szkoda , że tak rzadko się ukazują.)

 8. AlexSailor said

  @Miro

  Korekta.
  Nie 35 miliardów, ale ponad 50 miliardów.
  I na pewno będzie więcej, bo już dobrano nowych 47 miliardów długów, a ranking może w każdej chwili spaść podnosząc oprocentowanie, jak i obniżając kurs złotego.

 9. NICK said

  Dobry artykuł Panie Robercie.
  Zaczął Pan od Pań pielęgniarek zaś potem rozwinął jak trzeba.

  Pozwolę sobie dodać wniosek finalny.
  WSZYSTKO to, co dzieje się we „służbie zdrowia”, służy, z roku na rok, jego pogarszaniu.
  Wielu chorych rezygnuje z tej „opieki”. Powody są różne. Potem ciężko chorują i… umierają.
  Są to objawy wyższego stopnia – autoeutanazji.

  Winni są znani.

 10. RomanK said

  Centrum Zdrowia Dziecka???? po co to komu????

  Sa wazniejsze wydatki:

  http://detektywprawdy.pl/2015/02/18/sejm-znowelizowal-w-zeszlym-roku-prawo-zezwalajace-ocalalym-zydom-i-ich-rodzinom-zamieszkujacym-poza-naszym-krajem-pobierac-emerytury/

 11. Krasnoludek jajzeb said

  Mamy natomiast masę pieniędzy na (…………..) i pożyczanie ich Ukrainie,

  Pożyczanie?

 12. Boydar said

  Potwierdzam opinię Pana NICK’a z małym wyjątkiem; przesłanie ostatniego akapitu jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe.

  Ja nie chcę, żeby te sprzedawczyki miały jakikolwiek dostęp do naszych pieniędzy czy decyzji nas dotyczących. Timeo Danaos et dona ferentes (co w wolnym tłumaczeniu należy rozumieć – strzeżmy się parchów nawet gdy płacą podatki).

 13. Isia said

  Re: 7 … Pan Adam Ryglowski … tak, Isiu … :-))) … dziękuję za uznanie … pozdrawiam Pana serdecznie …

 14. NICK said

  Pani się cieszy.
  Une się cieszą.
  Pan Boydar retorycznie pyta.

 15. robertgrunholz said

  Ad.12

  Stanie się zrozumiałe, Panie Boydar, jeśli przyjmie się za fakt, że nie tylko parchy nie płacą podatków, ale także cała kasta szabesgojów i folksdojczów 🙂

 16. f6666 said

  Świetny artykuł panie Robercie. Kolejny, jakże celny. Proszę o więcej.

 17. Boydar said

  Tak jak napisałem, Panie Robercie; nie chcę ani ich ani ich pieniędzy; wy-pier-dalać na drzewo !
  W ich nieobecności dopiero okazałoby się, ile pieniędzy zostaje w budżecie z samych tylko pozapodatkowych dochodów państwa. Wystarczy Polski hurtem nie rabować.

 18. Boryna said

  Szydło daje miliardy na Ukrainę ,ale zdrowie polskich dzieci ma głęboko w d… Katoliczka!!! Fałsz i obłuda.

 19. Boryna said

  Szydło wynocha z Polski na Ukrainę

Sorry, the comment form is closed at this time.