Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na Feedage

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Siekiera_Motyka o No deal, Mister Trump?
  - o No deal, Mister Trump?
  Pinxit o No deal, Mister Trump?
  - o Wolne tematy (83 – …
  Maćko o Wolne tematy (83 – …
  Maćko o Wolne tematy (83 – …
  Marek Lipski o No deal, Mister Trump?
  NICK o Wolne tematy (83 – …
  Birton o MSZ: Polska nie poprze Węgier…
  Maćko o Wolne tematy (83 – …
  adsenior o No deal, Mister Trump?
  NICK o Wolne tematy (83 – …
  Maćko o No deal, Mister Trump?
  Maćko o No deal, Mister Trump?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 389 obserwujących.

Centrum Zdrowia Oligarchów

Posted by Marucha w dniu 2016-07-03 (Niedziela)

Niecałe trzy tygodnie temu zawarto porozumienie w Centrum Zdrowia Dziecka. Pielęgniarki otrzymały po 300 złotych podwyżki brutto i wróciły do opieki nad pacjentami. Zrezygnowały tym samym z postulatu 500 złotych podwyżki i zatrudnienia dodatkowego personelu.

Premier Beata Szydło podkreśliła, iż przez osiem lat rządów PO-PSL zadłużenie Centrum Zdrowia Dziecka wzrosło o 200 milionów złotych. Zgoda na wszystkie warunki pielęgniarek oznaczałaby, że zadłużenie rosłoby w jeszcze większym tempie niż dotychczas.

Zastanawia fakt, że Polska nie ma nigdy pieniędzy na leczenie chorych, na pensje dla pielęgniarek i na nowy sprzęt do szpitali. Szczególnie, że nasze wydatki na służbę zdrowia są jednymi z najniższych w krajach grupy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Mamy natomiast masę pieniędzy na budowę stadionów, na bariery dźwiękowe stawiane pod mostami, na remonty wyremontowanych niedawno dróg, na pożyczanie ich Ukrainie, na zakup wojskowego sprzętu, który przysłużyć może się nam tylko i wyłącznie jeśli będziemy agresorami (poza tym, że często jest zwyczajnym szmelcem), na pałace dla ZUSu, na wysokie emerytury kasty uprzywilejowanych, na premie dla bandy nierobów, na tysiące wygodnych stołków w państwowych instytucjach dla szwagrów, stryjów i kochanek partii rządzącej, na łatanie czarnej dziury systemu emerytalnego, na biurokrację Brukseli, na wojny oligarchów w Afganistanie, Iraku, Syrii i Kosowie, na prywatne firmy ochroniarskie z Izraela, na utrzymywanie bandy pijawek zasysających pieniądze z każdej państwowej spółki, na opinie prawne kosztujące państwo kilkadziesiąt tysięcy za stronę A4, na nieistniejące systemy informatyczne, na ustawione przetargi, na kosztowne szkolenia urzędników prowadzone przez zawodowych oszustów, na oświetlanie pustych ulic i na kupowanie gazu oraz ropy od państw, w których szejkowie i książęta wspierają międzynarodowy terroryzm.

W suwerennym państwie obywatele wpłacają pieniądze do budżetu po to, by te pieniądze do nich wracały np. pod postacią nowych szkół, szpitali i nowoczesnej infrastruktury. Inaczej pobieranie podatków służy nie społeczeństwu, a wąskiej grupie oligarchów, których istnienie zdajemy się zauważać jedynie na Ukrainie i w Rosji.

Weźmy zatem za przykład nowoczesną i bogatą Szwecję: w tymże kraju, niejaka rodzina Wallenbergów posiada grupę przedsiębiorstw, które wytwarzają 2/3 krajowego PKB. Ich majątek wycenia się na 4 biliony szwedzkich koron.

Proszę teraz podać nazwisko jakiegokolwiek ukraińskiego oligarchy, od którego widzimisię zależy 2/3 PKB naszego wschodniego sąsiada.

Prawda, że nie ma takiego?

Niestety, lecz najwięksi oligarchowie zasiadają we Frankfurcie, w Londyńskim City, w Tokio i na Wall Street. Oligarchowie, których koncerny wytwarzają znaczną część spożywanej przez nas żywności, które produkują prawie cały sprzęt posiadany i używane przez nas na co dzień, którzy oprócz legalnych interesów pod postacią koncernów zbrojeniowych, wydobywczych i chemicznych, grają także pierwsze skrzypce w półświatku tworząc prywatne firmy ochroniarskie, a w rzeczywistości armie najemników, którzy zajmują się produkcją narkotyków, handlem bronią i żywym towarem. Wystarczy popatrzeć dokąd wiodą tropy za nerkami dzieci zabitych w Donbasie, Kosowie i w Palestynie.

Polska także posiada takich oligarchów i grubo ponad milion uprzywilejowanych, którzy grają rolę złego kolonialnego porucznika. Awansowanego spośród tubylców i mającego dostęp do wypracowanych przez całą resztę zasobów.

Jeśli pieniądze z podatków płacone w głównej mierze przez najbiedniejszych i klasę średnią, nie trafiają w prawie żaden sposób do nich z powrotem, choć to właśnie te grupy ludzi zapewniają 80% konsumpcji i które napędzają całą gospodarkę, to obecny system gospodarczy można śmiało uznać za system niewolniczy, którego jedynym beneficjentem jest grupa oligarchów i awansowanych tubylców.

Skoro tak, to te 80% społeczeństwa ma moralne prawo, by taką władzę obalić i odebrać to co jest jego własnością. Może więc pora upomnieć się o swoje? Bo pieniądze z budżetu to nie są żadne mityczne ,,pieniądze państwa”, a pieniądze należące do podatników.

Jeśli zatem pewna bogata grupa ludzi nie płaci podatków, to nie powinna mieć też dostępu do pieniędzy z budżetu. Jeśli nie dokładasz się do wspólnej kasy i nie płacisz składek, to wypadasz z organizacji.

Robert Grünholz
https://rgrunholz.wordpress.com

Komentarzy 19 to “Centrum Zdrowia Oligarchów”

 1. Dobrze się stało, że Panie Pielęgniarki wróciły do pracy w tym Centrum Zdrowia Dziecka, bo jeżeli dalej by był tam strajk, to pis…da szykowała całkowitą likwidację!?! tego bardzo potrzebnego szpitala. Juz okroili budżet na pracownie hemodynamiczne, czyli umrze o wiele więcej zawałowców. A mogli by… żyć dalej.

 2. mistrzYoda said

  Obecny rząd, pomimo jak zwykle szumnych zapowiedzi, nie robi nic, żeby poprawić stan naszej służby zdrowia. Lekarze rezydenci pracują za 14 zł/h, pielęgniarki oraz pozostały personel za jeszcze mniejsze stawki. Zmniejszono wyceny zabiegów ortopedycznych, co oznacza, że teraz na protezę stawu biodrowego, lub kolanowego w dobrym ośrodku trzeba będzie czekać około 4 lat. A już zmniejszenie wycen zabiegów kardiologicznych oznacza cofnięcie Polski z 3 pozycji w Europie pod względem dostępności tych zabiegów na pozycję w okolicach Albanii. Kiedy w końcu nastanie normalność?

 3. Isia said

  … doskonały artykuł … od siebie dodam, że to jedna z metod ( celowa polityka ) eksterminacji narodu polskiego … przez rządzących w Polsce żydów … sami ( rządzący żydzi ) są dobrze zabezpieczeni zdrowotnie ( czy ktoś słyszał o strajkach m.in. w klinikach rządowych i temu podobnych, gdzie się leczą ? ) …

 4. Miro said

  Autor zapomniał dodać, że państwu nigdy nie braknie na lichwę (odsetki od wyklepanych na klawiaturach cyferek), która stanowi rocznie ok 35 mld zł.

 5. Agko said

  Ludzie glosujacy na PiS zamiast PO podparli tylko inna noge okraglego stolu, ale oczekuja „dobrej zmiany”. Durnie.

 6. Ad.4

  Fakt, zapomniałem.

 7. Adam Ryglowski said

  Pani Isiu (?) . Logika godna roztropnego mężczyzny – gratuluję Pani ,- bo NIE MA TU NIC DO DODANIA .
  Artykuły / felietony W.Sz. Pana Roberta jak zwykle – NA POZIOMIE !!! (Szkoda , że tak rzadko się ukazują.)

 8. AlexSailor said

  @Miro

  Korekta.
  Nie 35 miliardów, ale ponad 50 miliardów.
  I na pewno będzie więcej, bo już dobrano nowych 47 miliardów długów, a ranking może w każdej chwili spaść podnosząc oprocentowanie, jak i obniżając kurs złotego.

 9. NICK said

  Dobry artykuł Panie Robercie.
  Zaczął Pan od Pań pielęgniarek zaś potem rozwinął jak trzeba.

  Pozwolę sobie dodać wniosek finalny.
  WSZYSTKO to, co dzieje się we „służbie zdrowia”, służy, z roku na rok, jego pogarszaniu.
  Wielu chorych rezygnuje z tej „opieki”. Powody są różne. Potem ciężko chorują i… umierają.
  Są to objawy wyższego stopnia – autoeutanazji.

  Winni są znani.

 10. RomanK said

  Centrum Zdrowia Dziecka???? po co to komu????

  Sa wazniejsze wydatki:

  http://detektywprawdy.pl/2015/02/18/sejm-znowelizowal-w-zeszlym-roku-prawo-zezwalajace-ocalalym-zydom-i-ich-rodzinom-zamieszkujacym-poza-naszym-krajem-pobierac-emerytury/

 11. Krasnoludek jajzeb said

  Mamy natomiast masę pieniędzy na (…………..) i pożyczanie ich Ukrainie,

  Pożyczanie?

 12. Boydar said

  Potwierdzam opinię Pana NICK’a z małym wyjątkiem; przesłanie ostatniego akapitu jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe.

  Ja nie chcę, żeby te sprzedawczyki miały jakikolwiek dostęp do naszych pieniędzy czy decyzji nas dotyczących. Timeo Danaos et dona ferentes (co w wolnym tłumaczeniu należy rozumieć – strzeżmy się parchów nawet gdy płacą podatki).

 13. Isia said

  Re: 7 … Pan Adam Ryglowski … tak, Isiu … :-))) … dziękuję za uznanie … pozdrawiam Pana serdecznie …

 14. NICK said

  Pani się cieszy.
  Une się cieszą.
  Pan Boydar retorycznie pyta.

 15. Ad.12

  Stanie się zrozumiałe, Panie Boydar, jeśli przyjmie się za fakt, że nie tylko parchy nie płacą podatków, ale także cała kasta szabesgojów i folksdojczów 🙂

 16. f6666 said

  Świetny artykuł panie Robercie. Kolejny, jakże celny. Proszę o więcej.

 17. Boydar said

  Tak jak napisałem, Panie Robercie; nie chcę ani ich ani ich pieniędzy; wy-pier-dalać na drzewo !
  W ich nieobecności dopiero okazałoby się, ile pieniędzy zostaje w budżecie z samych tylko pozapodatkowych dochodów państwa. Wystarczy Polski hurtem nie rabować.

 18. Boryna said

  Szydło daje miliardy na Ukrainę ,ale zdrowie polskich dzieci ma głęboko w d… Katoliczka!!! Fałsz i obłuda.

 19. Boryna said

  Szydło wynocha z Polski na Ukrainę

Sorry, the comment form is closed at this time.