Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (64 – …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Zdzicho o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Dziadzius o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  wewewe o Wolne tematy (64 – …
  Raynold o Panele słoneczne są drogie i w…
  Maverick o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

MON potwierdza: amerykańska baza w Redzikowie nie służy do obrony Polski przed Rosją

Posted by Marucha w dniu 2016-07-03 (Niedziela)

…bo ma posłużyć do ataku. A poza tym cały artykuł to jedno wielkie gówno. Jedno wielkie gówno wysrane czytelnikom prosto na twarz. Dziwi nas, że doskonały portal Kresy.pl nie opatrzył tego bodaj słowem komentarza. – admin

Polski resort obrony oficjalnie potwierdza, że elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej instalowane w bazie w Redzikowie nie posiadają możliwości obrony Polski przed atakiem ze strony Rosji przy użyciu rakiet balistycznych. Wcześniej na aspekt ten zwracał uwagę nasz portal, powołując się również na opinie ekspertów.

W odpowiedzi na interpelację posła Roberta Winnickiego, wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski zaznaczył, że elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce, które mają zostać zainstalowane w Redzikowie, nie są skierowane przeciwko Rosji [ha ha! Pewnie przeciwko Wyspom Samoa – admin], a jednocześnie nie będą miały technicznych zdolności do przechwytywania rosyjskich rakiet międzykontynentalnych.

„Odnosząc się do zapowiadanych przez przedstawicieli Rosji ewentualnych kontrposunięć w związku z rozmieszczeniem w Polsce elementu systemu obrony przeciwrakietowej należy podkreślić, że system ten nie jest skierowany przeciwko Federacji Rosyjskiej. Jego parametry techniczne umożliwią przechwytywanie pojedynczych rakiet balistycznych, w szczególności z kierunku bliskowschodniego. Rosja wielokrotnie była informowana przez USA i NATO, że przeciwrakiety rozmieszczone w Rumunii i Polsce nie będą miały technicznych zdolności do przechwytywania rosyjskich rakiet międzykontynentalnych” – czytamy w odpowiedzi MON.

„Tym samym system ten nie naruszy równowagi strategicznej między Rosją a USA/NATO. Negatywna narracja strony rosyjskiej wobec rozwijania przez USA/NATO systemu obrony przeciwrakietowej, a w szczególności rozmieszczania jego istotnych elementów w naszej części Europy jest stałym elementem stanowiska rosyjskiego” – argumentuje Szatkowski. [Powinno być napisane: pieprzy Szatkowski to, co mu kazali – admin]

Ponadto MON stwierdza, że Umowie o Bazie zawarta z USA przewiduje, że „instalacja ta ma charakter wyłącznie defensywny i ma służyć jedynie do obrony przed atakiem z użyciem rakiet balistycznych”. Amerykanie mają przy tym przekazywać stronie polskiej informacje dotyczące rakiet śledzonych przez system, a także ich pochodzenia oraz przewidywanego miejsca uderzenia. Będą też konsultować z Polską plany dotyczące „operacyjnego wykorzystania systemu”. [„Konsultować”… bua ha ha. Wilk konsultuje z zającem, jak go pożre – admin]

Zaznaczono również, że na mocy Umowy o Bazie USA zobowiązały się do zapewniania Polsce bezpieczeństwa oraz obrony jej terytorium przed atakiem rakietami balistycznymi przy użyciu swojego systemu obrony przeciwrakietowej, zgodnie z Traktatem Północnoatlantyckim.

Jak informowaliśmy wcześniej, amerykańska instalacja obrony przeciwrakietowej systemu AEGIS Ashore, będąca elementem tzw. tarczy antyrakietowej, ma chronić USA i ich sojuszników z NATO z Europy Zachodniej przed pociskami balistycznymi wystrzeliwanymi m.in. z Bliskiego Wschodu. W rozmowie z Kresami.pl zwracał na to uwagę były dowódca Wojsk Lądowych, gen. Waldemar Skrzypczak. [Mają czelność odgrzewać stare łgarstwa, do których nawet NATO już się przyznało… – admin]

„Amerykanie czują się zagrożeni rakietami międzykontynentalnymi, a ta baza będzie skutecznie prowadziła rozpoznanie i je wykrywała. Ma to jednak znaczenie przede wszystkim dla Europy Zachodniej i USA, bo do nas to pewnie wszystko doleci” – mówił Kresom.pl gen. Skrzypczak. Zaznaczył, że ze względu na krótki czas lotu nie będzie to stanowiło ochrony przed rakietami wystrzeliwanymi np. z europejskiej części Rosji. Jego zdaniem Redzikowo będzie istotnym punktem na mapie bezpieczeństwa USA, ale nie kluczowym w ramach wielkiej gry politycznej.

Również Tomasz Badowski z Narodowego Centrum Studiów Strategicznych mówił Kresom.pl, że baza w Redzikowie ma w założeniu bronić terytorium USA i nie będzie bezpośrednio bronić terytorium Polski. „Ale jeśli Amerykanie będą mieli na polskim terytorium elementy infrastruktury istotnej dla własnego bezpieczeństwa, to zyskamy stopień ważności w obronie naszego terytorium” – mówił Badowski. Podkreślał jednak, że w przypadku jakiegokolwiek konfliktu amerykańsko-rosyjskiego, baza w Redzikowie będzie pierwszym celem ataku ze strony Rosjan. „Zakładam nawet, że może to być atak nuklearny”- mówił ekspert. [I co, kurwa wasza mać Polska ma z tego, że będzie bronić terytorium USA? – admin]

W swojej odpowiedzi MON odniósł się także do pytania dotyczącego tego, czy Siły Zbrojne RP dysponują bronią zdolną strącać rosyjskie rakiety manewrujące bądź czy taką broń udostępnią Polsce na wyłączność Stany Zjednoczone. Jak stwierdzono, obecnie polskie wojsko posiada „pewne zdolności do obrony przed atakiem rakietami manewrującymi”, zaś poprawa tego stanu rzeczy jest jednym z priorytetów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP.

„Obecnie w resorcie obrony narodowej trwają analizy dotyczące optymalnego sposobu realizacji programu pozyskania systemów przeciwlotniczych średniego zasięgu ze zdolnościami przeciwrakietowymi (program WISŁA). Jednocześnie Polska bierze aktywny udział w rozwoju sojuszniczego systemu obrony przeciwrakietowej (NATO BMD), którego celem jest zapewnienie europejskiemu terytorium NATO obrony przed pełnym spektrum zagrożeń rakietowych” – czytamy w odpowiedzi MON.

http://www.kresy.pl

 

Komentarzy 21 do “MON potwierdza: amerykańska baza w Redzikowie nie służy do obrony Polski przed Rosją”

 1. provincjal said

  Cisną się słowa uważane za obelżywe, zdrada to jedynie początek tych cech jakie należy przyPISać tym …, frajerom, o jakieś gvnine wejście do kołchozu to referendum było, a o nasze Polskie Życie na tej Ziemi już nie, dlaczego uważa się nas za bydło ?
  Żydopolityka ?

 2. provincjal said

  .http://alexjones.pl/aj/aj-polska/aj-publicystyka/item/89083-o-patriotyzmie-interesie-polski-i-o-atomowej-pustyni
  Jakby na zawołanie.

 3. Marek said

  Rosja w trybie pilnym powinna instalować defensywną* Tarczę na Kubie.

 4. La Reine Toronto said

  Zmowa z syjonistami z USA tylko zagraza Polsca a nie pomaga. Czy Polacy tego nie widza? Glosuja na ‚mniejsze zlo’ i teraz widac skutki.
  Polska w sojuszu z Federacja Rosji znowoz by stanela na ‚cztery nogi’ ……wyganiaja nas na obczyzne kreujac beznadzieje a Izraelici masowo reimigruja do POLIN czyli naszej ojczyzny.

 5. Marek said

  qoorvy usraelskie nie rozumieją innego języka, jak siłowego.

 6. Kojak said

  Ta prawda byla oczywista dla kazdegpo ! Syjonistyczne bandziory i zdegenrowane odrazajace bydlaki pokazaly swoja prawdziwa syjonistyczna odrazaja antypolska zalgana morde Dopuki Polacy nie odsuna od wladcy syjoniostyvznych bandytow z PIS zawsze tak bedzioe ! Od czasu sprawy Sp.A. Leppera i afery gruntowej ten PIS to zgraja bandziorow i kanali zdolnych do kazdego kryminalnego wyczynu ! Tych bandytow i kanali nigdy nie mozna zaakceptowac !

 7. Glock said

  Cala wladze w POLSCE od okraglowego stolu.Sa poprostu zdrajcy .I ich sie powinno USUNAC SILA.

 8. AlexSailor said

  „zaś poprawa tego stanu rzeczy jest jednym z priorytetów modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP”

  Teraz zapłacimy miliardy, żeby zakupić systemy broniące baz sojuszniczych, np. w Redzikowie.
  Tak, jak zapłaciliśmy za samoloty przebazowane na Bliski Wschód w sumie nie wiadomo w jakim celu.

  Dziwię się amerykanom, że na to idą.
  Bo przy tym poziomie idiotyzmu, instalowanie czegokolwiek na naszym terytorium, może okazać się zabójcze dla nich właśnie.
  Jak można ufać ***ie, która daje za darmo i jeszcze dopłaca.
  Pewnie jest zakażone AIDS abo innym świństwem.
  Ja bym na ich miejscu uważał.
  W najlepszym razie (dla amerykanów) instalują swoje bazy na terytorium szaleńców.

 9. Lena said

  Wypowiedź gen. Polko dla Frondy: „…..Tarcza, która może być użyta przeciwko rosyjskim rakietom, w jakimś sensie umożliwia stronie zachodniej bezkarne uderzenie. Gdyby coś się stało, to Rosjanie nie mogą dokonać uderzenia odwetowego, albo ich uderzenie nie będzie zbyt skuteczne……” , „…… Oczywiście, każda instalacja wojskowa może być w krótkim czasie przekształcona do innego zastosowania. Dotyczy to nie tylko tarczy, ale wielu innych elementów uzbrojenia…..” http://www.fronda.pl/a/gen-roman-polko-dla-frondy-nato-wreszcie-twardo-odpowiada-rosji,72951.html

 10. Jabo said

  Jedyny komentarz do tej sytuacji: „Albo oni są durniami, albo nas uważają za durniów”.

 11. Grace said

  „nie posiadają możliwości obrony Polski przed atakiem ze strony Rosji przy użyciu rakiet balistycznych.” Niedobrze mi od samego rana, jak czytam takie teksty. Czy nie jest to dalsze pranie mozgow Polakow? Dalsze straszenie nas zagrozeniem ze strony Rosji? Polacy kupuja a amerykanie buduja. Polacy kupuja ten bs na temat agresywnej Rosji, a amerykanie buduja kolejne bazy przyblizajace ich do Rosji. Czy Polacy tego nie rozumieja i nie widza? Czy ktos w kraju moze mi na to pytanie odpowiedziec?

 12. NICK said

  Panie Marku. (3).
  Toć Castro się sprzedał… .

 13. peacelover said

  No wlasnie: trele, morele i duperele !!!

  Wedlug najnowszych doniesien z Telavivzorni
  w Redzikowie (okolo Ustki) nasi wierni przyjaciole
  funduja nam luksusowy ogrodek jordanowski dla dzieci
  z naturalnym dostepem do basenu komnpielowego
  z woda czysta, oczyszczana przez zawiesiny plutonowe
  i jadowite reptile.
  Wstep wolny dla kazdego, kto przezyje !!!

  Kto nie przezyje jest wysylany natychmiastowo (rakieta !)
  na Kolyme !!! w celu nawiazania kontaktu ze wschodnim
  oponentem !

 14. RomanK said

  Gornucy wychodza z lazni,,i Zefliczek pado Gustlikowi…
  – Gustlik pierunie cilika zes zse nei umol….
  Gustli patrzy zdziwiony i pado-
  – O kruca- to kumu jo umol?????

 15. ERROR 404 NSZ said

  Redzikowo , kolejna enklawa w Polsce wyjęta z pod Jej jurysdykcji…

 16. Krasnoludek jajzeb said

  „nie posiadają możliwości obrony Polski przed atakiem ze strony Rosji przy użyciu rakiet balistycznych.”

  Warto przeanalizować to zdanie, bo może być rozumiane dwojako.

  Czy nie ma możliwości obrony przy użyciu rakiet balistycznych, czy też nie ma mozliwości obrony przeciwko ruskim rakietom balistycznym?

  Druga refleksja. Gdy pewna granica zostanie przekroczona, Rosja przystąpi do działań prewencyjnych i będzie okrzyknięta stroną agresywną. Na to idzie.

  Najlepiej sie robi interesy cudzym kosztem. Podstawiając do równanie słowa mędrca świata Wałęsy, najlepiej sie robi interesy z idiotami. A więc…………

  Dobranoc Państwu.

 17. Boydar said

  „… nie będą miały technicznych zdolności …”

  Czyli wobec takich Iskanderów z Kaliningradu czy od Bat’ki pozostaną bezbronne, pożyją góra trzy minuty. A jeśli to prawda ?

  Ruscy mając S500 (o ile na 500 się kończy) i tak mogą się śmiać ze wszystkiego co można w takiej bazie zainstalować. Ale nie tylko Ruscy są na świecie …

 18. Moher49 said

  Też tak myślę. Taka baza antyrakietowa Polsce na g.. się zda. Kilka ruskich rakiet i po bazie. Macierewicz, Szydło, Duda robią Polaków w ciula. Parę godzin i Rosjanie będą pod pałacem kultury. Przymilanie się amerykanom i żydom to głupota, strata, czasu i pieniędzy.

 19. Rafal C. said

  Jak nie teraz to chyba nigdy. Amerykanie nie maja juz czasu i dlatego bieg zdarzen przyspiesza.
  Nie mam nadziei ze sie myle.

 20. volviak19 said

  Wszystko ściema,
  1.Baza w Redzikowie – blisko Kaszuby, w tej okolicy amerykańskie firmy min. Chevron mają wrócić do Polski, by szukać gazu łupkowego, kontynuacja, by nie przeszkodzili rolnicy, jak w Żurawlewie- ochrona bandytów z Nato.
  2.Batalion Nato, a potem kilka następnych po szczytowaniu w okolicach Suwałk, po to by chronic firmy wydobywające największe polskie skarby, odkryte tam już dawno, mianowicie złoża wanadu, tytanu i rud żelaza, być może miedzi, a przy miedzi zawsze występują platynowce- szacunkowa wartość 8 bilionów zł- byc może najwieksze takie złoża na świecie.
  No bo przecież te tłumaczenia ussmanów i ich kundli są bez sensu, jak ci walą taką łopatologię, to zastanawiasz się o co tu chodzi- czy oni już zwariowali, czy chodzi o coś innego.
  Kiedyś uczono w szkołach logicznego myslenia- teraz dużo ludzi przyswaja za dobrą monetę to co mówią w RTV i nie analizują niczego.
  Jak chodziłem do podstawówki i czegoś nie mogłem zrozumieć- ojciec zawsze mi powtarzał: pomyśl na zdrowy chłopski rozum- analizowanie pomagało zrozumieć.

 21. volviak19 said

  Wracając do powyzszego co napisałem, zdumiewa logika niektórych (wiekszości ) Polaków:
  Ludzie jarają się tym że 2-5 batalionów Nato bedzie bronić nas przed FR, w tym brak praktycznie naszego wojska, w Pribaltice mają kilka helikopterów i kilka czołgów- po uświadomieniu jakimi siłami dysponuja Rosjanie (w przybliżeniu) kopary (dosłownie) takim ludzikom opadają. Myślą chyba że Ruscy dysponują taką armią, jaką wyszykował w Polsce Piłsudski przed IIWWŚ – wojska pancerne na koniach etc.

Sorry, the comment form is closed at this time.