Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (64 – …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Zdzicho o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Dziadzius o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  wewewe o Wolne tematy (64 – …
  Raynold o Panele słoneczne są drogie i w…
  Maverick o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

67. rocznica pogromu kieleckiego. JAK BYŁO NAPRAWDĘ?

Posted by Marucha w dniu 2016-07-04 (Poniedziałek)

4 lipca 1946 r. w Kielcach z polecenia sowietów został zainscenizowany pogrom Żydów. Miał on na celu usprawiedliwiać okupację Polski przez komunistów.

Temu ciekawemu wydarzeniu, które do dziś jest wykorzystywane do szkalowania Polski i Polaków, poświęcona jest książka Krzysztofa Kąkolewskiego „Umarły cmentarz”.

Zdaniem Krzysztofa Kąkolewskiego za pogrom odpowiadał Wydział IV NKWD tak zwana Jewsekcja czyli wydział żydowski. Pogromem który miał miejsce w Kielcach na ulicy Planty 4 lipca 1946 r. kierował Michał Aleksandrowicz Diomin. Ze strony polskojęzycznej za pogrom odpowiadał generał Korczyński.

Kieleccy Żydzi mieszkali w kamienicy na ulicy Planty 7. W jednej klatce mieszkali Żydzi syjoniści którzy mieli emigrować do Palestyny, a w drugiej klatce Żydzi z UB i PPR. Pogrom dotyczył tylko Żydów syjonistów, Żydom komunistom nic się nie stało.

Rzekomą ofiarą Żydów miał być Henio Błaszczyk, według Kąkolewskiego syn konfidenta UB w NSZ. Henio, wyuczony przez UB roli ofiary, zeznał milicjantom, że był wraz z innymi polskimi dziećmi więziony w piwnicy kamienicy na ulicy Planty 7 – w rzeczywistości kamienica nie miała piwnicy.

Henio zeznał także, że Żydzi zamordowali jedenaścioro dzieci i wytoczyli z nich krew. Z komisariatu MO wyszła grupa złożona z: milicjantów umundurowanych i po cywilnemu, rzekomej ofiary, jej rodziny i sąsiadów. Grupa idąc zachęcała mijanych ludzi by się do niej przyłączali – było to niezwykłe, bo w tamtych czasach wszelkie zgromadzenia były surowo zakazane.

Po wejściu do klatki schodowej syjonistów, zginąć miało dwóch milicjantów. Po wyniesieniu zabitych przybyły kolejne jednostki wojska i KBW, Polacy i Rosjanie, w mundurach i po cywilnemu, bojówka ORMO PPR z fabryki Stowarzyszenia Huty Ludwików. Rozpoczęła się wymiana ognia między syjonistami, a tłumem funkcjonariuszy. Komuniści liczyli na możliwości rabunku, zdzierali ubrania nawet z żydowskich trupów. Z terenu walk uciekali cywile by nie zostać postrzelonym.

Rejon pogromu był otoczony przez wojsko uzbrojone w ciężkie karabiny maszynowe, postronni nie byli dopuszczeni w rejon walk. Wojsko nie dopuściło by zgodnie z prawem komendę nad nim przejął prokurator Jan Wrzeszcz. Po pogromie prokurator Wrzeszcz sprzeciwił się obwinianiu narodu polskiego za pogrom kielecki, za co był prześladowany przez prasę komunistyczną, został też aresztowany i zamknięty w jednej celi z gruźlikiem w ostatnim stadium choroby by się zaraził.

Do klatki zamieszkałej przez syjonistów, omijając klatkę zamieszkałą przez Żydów z UB, weszli funkcjonariusze wojska, Korpusu Bezpieczeństwa Publicznego i Urzędu Bezpieczeństwa. W klatce syjonistów komuniści rozpoczęli brutalną pacyfikację. Syjoniści byli wyprowadzani z budynku i oddawani w ręce bojówki Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej złożonej z członków Polskiej Partii Robotniczej.

W ataku na syjonistów brali też udział: agenci Smiersza Polacy i Rosjanie, bandy pozorowane udające z rozkazu UB oddziały podziemia antykomunistycznego i zajmujące się terrorem kryminalnym, kryminaliści którym za udział w pogromie obiecano zwolnienie.

Funkcjonariusze Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i Informacji Wojskowej przybyli z poza miasta wmieszali się po cywilnemu i w mundurach w tłum, i wznosili antysemickie okrzyki. Kilku funkcjonariuszy odgrywało role kobiece. Komuniści którzy chcieli obarczyć odpowiedzialnością za pogrom andersowców, księży i harcerzy, głosili że generał Anders wydał wyrok śmierci na wszystkich Żydów w Polsce. W tłumie gapiów w czasie pogromu kilku bezpieczniaków nosiło mundury II korpusu generała Andersa. Z tłumu gapiów bezpieka wyłapywała potencjalnych przyszłych oskarżonych.

W pogromie wzięło udział 400 wojskowych, bezpieczniaków i milicjantów, oraz około 30 członków PPR. Ilość ofiar szacuje się od 5 do 72. Nie wiadomo gdzie pochowano ofiary, nie wiadomo w jakich godzinach dokładnie trwał pogrom.

Oskarżeni o udział w pogromie niewinni Polacy byli torturowani podczas przesłuchań. UB wymuszało zeznania. Zeznania świadków były sprzeczne, adwokatom uniemożliwiono obronę oskarżonych. Niewonnie oskarżonych po pokazowym procesie komuniści zamordowali.

Kuria kielecka przekazała do USA raport o tych wydarzeniach, raport ten przez władze USA został utajniony. Raport kurii stwierdzał, że pogrom był dziełem komunistów. W sześć lat po pogromie komuniści zemścili się na biskupie Kaczmarku wytaczając mu proces w 1953 roku.

W PRL komuniści zacierali ślady swojej zbrodni. W latach siedemdziesiątych w Kielcach zlikwidowano żydowski cmentarz. Od lat osiemdziesiątych komuniści ponownie rozpętali akcję pomawiania Polaków o odpowiedzialność za pogrom. By ostatecznie zatrzeć ślady swoich zbrodni komuniści spalili 30 sierpnia 1988 archiwum SB w Kielcach.

Jan Bodakowski
https://prawy.pl

Zobacz też:
https://marucha.wordpress.com/2012/11/29/pogrom-kielecki-oczami-swiadka/

Komentarzy 65 do “67. rocznica pogromu kieleckiego. JAK BYŁO NAPRAWDĘ?”

 1. Nina said

  Na YT jest 6-odcinkowa rozmowa z red. K. Kąkolewskim. Cykl zatytułowano : KIELCE 1946.
  Dołączam link do odc. 1 pt. „Henio-maca-milicja”. Pozostałe odcinki są łatwe do odnalezienia
  .https://www.youtube.com/watch?v=ajp8BiQBaWY

 2. Boydar said

  Właśnie wczoraj się zastanawiałem, czy nie podlinkować obu tych artykułów. Pomyślałem sobie jednak że parchate prowokacje na pewno nikogo już nie zainteresują …

 3. kresowiak said

  w tym czasie podobne akcje były na słowacji węgrzech i rumoni oraz w czechach

 4. Boydar said

  … i wszystko wina tych wstrętnych Polaków …

 5. ERROR 404 NSZ said

  Niestety, w naszym kraju rządzi rozkoszny folwark zwierzęcy obcej maści , który nijak nie dba dobrostan parceli , zaś najwytrawniej o koryto…

  Niestety też, świadkowie historii ostatni odejdą i wtedy to nam historię dogmatyczną zaprawią….

  co nie daj Bóg….

 6. zetef said

  Pan Bodakowski zgrabnie to wszystko opisał. Z jednym jednak nie można się zgodzić. Otóz teza, że
  ‚…Miał on (pogrom) na celu usprawiedliwiać okupację Polski przez komunistów.’ jest dość lekkomyślna. Żeby nie powiedzieć – dziecinna.
  Kto jak kto, ale komuniści nie potrzebowali żadnych usprawiedzilień ani pretekstów. Rząd komunistyczny został uznany przez mocarstwa zachodnie – rządził z nadania Ojca Narodów – nie musiał wymyślać dodatkowych powodów. Miał włądzę, w tym armię, bezpiekę i milicję.
  Jednym słowem ‚nie mam Pańskiego płaszcza i co mi Pan zrobisz?’
  Czyli rządzimy i co nam zrobicie?

 7. Yah said

  ad 6

  ….. określona frakcję komunistów

 8. ucho hamana said

  Typowa operacja fałszywej flagi.
  W tym czasie odbywał się proces norymberski, koincydencja czasowa nieprzypadkowa.
  http://dzieje.pl/aktualnosci/sprawa-katynia-w-norymberdze

 9. AlexSailor said

  „Ilość ofiar szacuje się od 5 do 72.”

  No, no.
  Jaka precyzja.

  No i winnym oczywiście włos z głowy nie spadł.
  Winnym wymordowania od 5 do 72 (precyzja) Żydów i zamordowania Polaków w procesie zwanym sądowym.

 10. anonim said

  ad.9 Alex Sailor
  Byli tak pijani że sami nie wiedzą ile ciał zabitych akowców nazwozili z więzień.
  Dziś maliniak będzie rozdzierał szaty bo inaczej żona do łóżka nie wpuści…

 11. Bronisław said

  Panie Anonim! Podzielam Pana opinię, że „maliniak” to się Nam „udał”, a zwłaszcza jego „syjonistycznej żonie”?!!!
  Panie Zetef! Rzetelność Pana Bodakowskiego, niestety przypomina mi moralność „kaczystów”, a szczególnie ich „guru – męSZczyzny inaczej” Kalksteina vel „Jaro” K.?!!! Pozdrawiam Panów serdecznie!

 12. wanderer said

  re6 Zetef,
  Wydaje mi sie, ze cale to wydarzenie mialo za zadanie przyspieszyc decyzje niezdecydowanych zydow do emigracji do Palestyny. Komunisci i tak by nie wyjechali bo tu im bylo dobrze, mieli na czym pasozytowac.

 13. Anucha said

  Qrwa jak na łonecie łgają , oczywiście Alina Cała i reszta .
  A forumowicze łykają jak pelikany.
  Szlak trafia.
  Oczywiście komentarzy i linków nie publikują.

 14. anonim said

  No to już nie musimy się zastanawiać czy maliniak da „sojusznikom” pozwolenie na strzelanie do pola…goiów czy nie da.
  „To władze państwa komunistycznego: wojsko, milicja, Urząd Bezpieczeństwa zachowały się tamtego dnia w zdumiewający, a często bestialski sposób. Bo to wojsko z milicją pierwsze otworzyły ogień. Wiele ofiar zginęło od kul. Wojsko i milicja zamiast pomóc i chronić polskich obywateli, zaatakowały,a potem pozostawiły sprawę i nie reagowały. To także problem społeczny, dlatego, że atakowali też ludzie. I pozostawiam ocenie historyków i socjologów, jak to się stało, dlaczego ludzie zareagowali w taki, a nie inny sposób. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla antysemickiej zbrodni, dla sytuacji, kiedy jeden człowiek podnosi rękę na drugiego, bezbronnego niewinnego. To się nigdy nie może zdarzyć w praworządnym państwie – powiedział Andrzej Duda. – Dziś Polska chce zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich swoich obywateli niezależnie od tego, z jakiego domu pochodzą, w jakiej wierze bądź bez wiary zostali wychowani, jaki język jest bliski ich sercu. Bo wszyscy jesteśmy obywatelami i wszystkim Rzeczpospolita winna jednakową obronę – zaznaczył Andrzej Duda.”
  Widzicie wojsko źle zaatakowało pomyliło się i zamiast spacyfikować goiską tłuszczę to „pozostawiło sprawę i nie reagowało” Rację ma pan prerzydent jakby rozstrzelali z pepesz goiów to nikt by dziś nie pamiętał 50 w tą czy w tą.
  i takie klimatyczne foto…na głowie jarmułka z rondem.

 15. aa said

  dlaczego niby mamy wierzyc w to ,co tu napisano???

  A w co Pan woli wierzyć? – admin

 16. Isia said

  Re: 6 … Pan Zetef … ma Pan rację …

  Re: 8 … Pan Ucho Hamana … to słuszna uwaga …

  … od siebie dodam, że, z tego co mi wiadomo, chodziło też o to, by żydzi w Polsce, wystraszeni tym zdarzeniem, tj. tzw. „pogromem kieleckim”, wyjeżdżali tłumnie do Izraela … cel ten został osiągnięty, w jakim stopniu nie pamiętam … a przy okazji zrealizowano jeszcze jeden cel, propagandowy … fałszywie oskarżając Polaków, na cały świat, o antysemityzm …
  … mały Henio, już jako dorosły człowiek, opowiedział ( w internecie jest film ) jak to było naprawdę … w rzeczywistości wywieziono go poza miasto …

 17. Isia said

  pkt 16 … przepraszam … oczywiście … do przyszłego Izraela … wtedy była to jeszcze Palestyna …

 18. jamek said

  Dudę najęli mordercy sataniści, ci co podają się za żydów a nimi nie są:

 19. Isia said

  „… w Kielcach zlikwidowano żydowski cmentarz …”
  … czytałam, nie pamiętam szczegółów, że w trumnach nie było ciał, w ilu … nikt tego już nie sprawdzi …

 20. Anucha said

  Aa dlatego ,że zachowały się relacje świadków.
  Aa dlatego,że żydostwo łga jak z nut co do Oświęcimia i Jedwabnego.
  Aa dlatego,że kłamią w sprawie Palestyny.
  Aa dlatego,że nawet żydowscy historycy ( np: Finkelstein ) opisują nieco inaczej jak ten qrwiszon Cała.
  Aa swoje mordy na etnicznej ludności Polskiej przemilczają.
  Aa nie chcę mi się z tobą więcej gadać.

 21. Boydar said

  Bo to jest Gajówka, i żaden fake nie przechodzi.

 22. dmin @ 65 said

  20 ‚komentarzy’ i zaden z sensem czy zeby cos wniosl – Autor pominal wazny fakt historyczny, 1-2 Lipca Trybunal w Norynbergu zaczal przesluchania na temat masakry w Katyniu wobec czego zaszla potrzeba odwrocenia uwagi. 5-tego lipca media ujadaly na temat pogromu s Kielcach zamiast masakry w katyniu ,…

  „When the hearing on the Katyn massacre finally took place on 1 and 2 July, scepticism about the Russian charge can only have been increased by their evidence, and doubts about the desirability of raising it at all deepened by the particularly inept way in which the Russians did it.[4]”

  https://books.google.com/books?id=3N1DCgAAQBAJ&pg=PA411&lpg=PA411&dq=When+the+hearing+on+the+Katyn+massacre+finally+took+place+on+1+and+2+July,+scepticism+about+the+Russian+charge+can+only+have+been+increased+by+their+evidence,+and+doubts+about+the+desirability+of+raising+it+at+all+deepened+by+the+particularly+inept+way+in+which+the+Russians+did+it.%5B4%5D&source=bl&ots=5epsDIpbnz&sig=Q5ulWWK14LaSzIAg60CBv5m__FM&hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwj4mp3C_NnNAhVW8WMKHUvQC-oQ6AEIIjAB#v=onepage&q=When%20the%20hearing%20on%20the%20Katyn%20massacre%20finally%20took%20place%20on%201%20and%202%20July%2C%20scepticism%20about%20the%20Russian%20charge%20can%20only%20have%20been%20increased%20by%20their%20evidence%2C%20and%20doubts%20about%20the%20desirability%20of%20raising%20it%20at%20all%20deepened%20by%20the%20particularly%20inept%20way%20in%20which%20the%20Russians%20did%20it.%5B4%5D&f=false

  http://www.nizkor.org/hweb/places/germany/nuremberg/katyn-02.html

 23. dmin @ 65 said

  Przepraszam Ucho Hamana @ 8 pisze z sensem, reszta to szajs tez dla odwrocenia uwagi ,…

 24. Nina said

  „Apeluję o usunięcie nieprawdziwego napisu z pomnika pomordowanych Żydów w Kielcach!” – L. Żebrowski

  .https://www.youtube.com/watch?v=n_Te1n_TX14

 25. Bodzio said

  ad. 9
  „Ilość ofiar szacuje się od 5 do 72.”

  No, no.
  Jaka precyzja.

  Precyzja bardzo charakterystyczna.
  Ta kamienica ma tylko dwa piętra, czyli powiedzmy 6 mieszkań w jednej klatce schodowej. Na każde mieszkanie przypada średnio do 12 zamordowanych Żydów. Wszystko to w dzień od godziny 10-tej, kiedy ludzie zazwyczaj wyszli do pracy, po zakupy lub załatwiać sprawy na mieście. W dodatku część Żydów z pogromu ocalała.
  Niesamowicie pojemna ta kamienica.

 26. Boydar said

  Stodole w Jedwabnem nie dorasta do polepy.

 27. Paweł said

  Prezydent A.D. w 70. rocznicę pogromu kieleckiego użył w przemówieniu takiego zwrotu, cyt. „ …1000 lat wspólnej historii i trwania razem – w Polin …” – raczej nie w „Polin”, a jeśli już, to w Polsce.
  Tak mnie kiedyś, dawniej, tj. za komuny, w szkole uczono historii Polski
  Chyba, że od tamtej pory coś się zmieniło.

 28. as said

  Temat ubeckiego pogromu w Kielcach 4 lipca 1946 roku stał się z tematu rocznicowego tematem całorocznym.
  Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zorganizowało konferencję, w której uczestniczyły „wybitne autorytety dialogu polsko-żydowskiego i chrześcijańsko-żydowskiego”, między innymi: były premier Włodzimierz Cimoszewicz, Ewa Juńczyk-Ziomecka była minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, przewodniczący Komitetu do spraw Dialogu z Judaizmem Konferencji Episkopatu Polski, biskup Mieczysław Cisło, prymas senior arcybiskup Henryk Muszyński, Ojciec Tomasz Dostatni, Dominikanin.

  https://rodzinaswietokrzyska.wordpress.com/2016/05/10/kolejny-spektakl-zaklamania/

  http://europejczycy.info/102442/wiadomosci/polska/antypolski-paszkwil-w-brytyjskiej-prasie/

  „Ku tej szkodliwej działalności kierowały ks. bp. Kaczmarka i współoskarżonych poglądy prowadzące do utożsamiania wiary ze wsteczną postawą społeczną, a dobra Kościoła z trwałością i interesem ustroju kapitalistycznego. Z tego stanowiska wynikało wiązanie się z imperialistyczną i nastawioną na wojnę polityką rządu Stanów Zjednoczonych” – pisał Mazowiecki w „WTK” 27 września 1953 roku.

  „Katolicy polscy, co dnia pogłębiając swój wielki udział w pracy całego narodu, jednocząc się we wspólnym Froncie Narodowym, będą dalej pracować nad tym, aby stwarzać perspektywę dla misji Kościoła w nowej epoce, usuwać istniejące trudności i nie dopuszczać do tragicznych konfliktów w sumieniach wierzących, jak to miało miejsce w związku z procesem ks. bp. Kaczmarka. Wierzymy bowiem najgłębiej, że nawet najbardziej bolesne i tragiczne pomyłki nie mogą zmienić faktu, że przyszłość należy do ustroju społecznego, w którym żyjemy, i że w tej przyszłości Kościół znajdzie właściwe swojej misji religijnej miejsce, a ludzie wierzący na równi z ludźmi innych światopoglądów będą tej przyszłości współtwórcami” – kontynuował Mazowiecki w „WTK”.

  Proces ks. bp. Kaczmarka udowodni³ równie¿ naocznie, i to nie po raz
  pierwszy, jak dalece imperializm amerykañski, pragn±cy przy pomocy nowej
  wojny, a wiêc ¶mierci milionów ludzi, narzuciæ panowanie swe go ustroju
  wyzysku i krzywdy spo³ecznej krajom, które obra³y now± drogê dziejow±,
  usi³uje ró¿nymi drogami oddzia³ywaæ na duchowieñstwo oraz ludzi wierz±cych i
  kierowaæ ich na drogê walki z w³asn± ojczyzn±, stanowi±c± wspólne dobro
  wszystkich obywateli.
  Tadeusz Mazowiecki

  Œród³o: „Wroc³awski Tygodnik Katolicki”, nr 5, 27 IX 1953 r. s. 3-4.
  http://pl.sci.historia.narkive.com/tKJzrucI/raport-biskupa-kieleckiego-czes-awa-kaczmarka-d-ugie

  http://smkozak.w.interiowo.pl/books/Prawda%20o%20Kielcach%201946%20r%20-%20Jerzy%20Robert%20Nowak.doc
  http://forum.echodnia.eu/biskup-kaczmarek-meczennik-ubsbdzis-sld-t201560/
  http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/ksieza_niezlomni/czeslaw_kaczmarek/
  http://nowa-e.blogspot.com/2015/02/kaczmarek-czesaw.html
  http://web.archive.org/web/20071018053130/http://rodzinapolska.pl/dok.php?art=prawdahistor/archiwum/2006/796_1.htm

 29. witek said

  Maliniak jest Amiszem?!

 30. Adam Ryglowski said

  Ad 24 ) Ale przebicie jest LEPSZE !!!
  72 DO 5 , to wychodzi 14: 1
  W Jedwabnem 1400 do 200- 300 , to tylko 7:1 lub mniej
  Tyle z matematyki / statystyki .
  A tym czasie odbywało się „referendum” 3x TAK .
  I trza było ten „problem” przykryć Kielcami .
  Ad 25) Panie Pawle – wspólna historia zaczęła od zhandlowania Polskiemu Władcy zwłok ŚW. WOJCIECHA.
  ILE WAŻYŁ – TYLE ZŁOTA ( 65 kg + / – 10 kg ).
  I tak zaczęła się „wspólna” HISTORIA

 31. re1truth2 said

  Z ł’onetu [Panie Prezydencie proszę się zająć obowiązkami do jakich został pan zaprzysiężony i dobrem narodu polskiego. Gdzie uroczystości i apele pamięci z pana udziałem przy pomnikach zamordowanych podczas rzezi Wołyńskiej? Gdzie te pomniki? Gdzie odszkodowania od Niemców dla rodzin Polaków za II WŚ? Gdzie odszkodowania za zniszczenie Polski przez Niemców podczas II WŚ? Gdzie nasze polskie złoto zdeponowane w UK? Wszystko inne już dawno przedawnione, tylko dalej bieda jednemu i temu samemu narodowi. Dość !!! Dość !!! Dość !!! ]

 32. Macko said

  1. Proponuje zmienic tytul, unikajac slowa-stereotypu „pogrom”. Duzo pozyteczniej i diagnostyczniej bedzie napisac „prowokacja” lub „manipulacja”
  Przyklad:

  67 Rocznica PROWOKACJI kieleckiej. JAK BYŁO NAPRAWDĘ?

  67 Rocznica MANIPULACJI kieleckiej. JAK BYŁO NAPRAWDĘ?
  Jesli ktos znajdzie lepsze slowo-klucz dla wyprostowania klamstwa kieleckiego to jeszcze lepiej.

  2. Artykul pomija glebszy, podstawowy cel tych machinacji opinii polskiej i zydowskie, tych tzw. „pogromów”.

  Chodzilo o zachecenie strachem wygodnie zyjacych i integrujacych sie Zydów do zaludniania Israela. Nie garneli sie oni specjalnie do „powrotu” wiec zydowskie bojówki, czesto szkolone w prowadzeniu akacji terrorystycznych przez II Wydzial przed IIWS,, organizowaly ataki majace na celu nastraszenie ludnosci zydowskiej tak, aby myslala cieplej o zyciu na pustynnym. ale bezpiecznym na pozór, zadupiu w Palestynie.

 33. Boydar said

  „A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym …”

  Zwłaszcza gdy zajarzyli kto im się tak przysłużył; tak że słowo „pogrom” jest jak najbardziejsze.

 34. Hasso C. said

  Zgadzam sie z Uchem Hamana: typowa operacja „false flag”. Pozno juz, ale zainteresowani Polacy powinni sie zrzucic fundusz „Prowokacji Kieleckiej”, wynajac dobrego, unznanego takze za granica dziennikarza sledczego i pomocnikow, ktory przeprowadzilby dochodzenie na duza skale, z rozmowami ze swiadkami i ich potomstwem w Polsce, Izraelu, USA itd., zbadal cokolwiek pozostalo z tej kamienicy, cmentarza, i sporzadzil raport/napisal dobrze udokumentowana ksiazke. To byloby konkretne, patriotyczne dzialanie.

  To już zrobił na własną rękę Kąkolewski w „Umarłym cmentarzu”. Polecam.
  Admin

 35. Anucha said

  Jo Panie Boydar , tymi słowami ta żydówa Boni przyznała,że traktują nas jak bydło.

 36. Anucha said

  Ad:29

  67 lat temu w Kielcach już któryś z kolei raz Kain zabił Abla

 37. Macko said

  30 Boydar. Semantyka jest na aktualnie wykorzystywana przez agresora wiec w naszym interesie jest korygowac ja, aby nam sluzyla a nie jemu.

  1. Kielce to nie byl zaden pogrom tylko operacja false flag zorganizowana przez zydów dla ich wylacznej korzysci

  2. Piszac pogrom budzimy stereotyp „biednych, maltretowanych zydów” który tylko im sluzy przeslaniajac prawde.

  3. Piszac prowokacja/manipulacja/false flag wprowadzamy stereotyp pozyteczny dla Polski i Polaków.

  Proste.

 38. peacelover said

  Wot i probliemm !!!
  Dlaczego w trumnach nie bylo cial, jak pisze pani Isia pp19 ??
  ano dlatego wlasnie,
  (by odpowiedziec pani Ninie pp22 )
  ze
  parchate juz dawno od wojny w israelu siedza i nabijaja sie z nas Polakow !!

  Cwane te parchate !!! nie powiem !!!!

 39. Boydar said

  Ech, Maćko; Ty nawet z naszego osiedla nie jesteś.

 40. aa said

  ad 20
  nie chce ci sie to nie ,mam to gdzies
  tylko ze w ten sposob dyskutowano na zebraniach komsomolskich.
  Wyrazilem moja opinie, ze wersja przedstawiona wydaje mi sie durna i to mi wolno,
  popieram oczywiscie zdanie jednego z dyskutantow ,ze w Polsce jest 1000 problemow wiecej niz jakies bzdury sprzed 100 lat. NP banderowcy,bida i nedza,problem upadku kulturalnego narodu, dziki kapitalizm. Rzad ,ktory cholera wie czego chce, anty rusizm za ktory juz placimy ,cholera wie jak to sie skonczy… czesc

  Czy Pan coś w ogóle wie na temat „pogromu” kieleckiego? Czytał Pan choćby Kąkolewskiego?
  Admin

 41. Macko said

  Co do tytulu wpisu, akurat mi wpadl w skrzynke lepiej zatytulowany:
  PRAWDA O TZW. POGROMIE KIELECKIM.

  http://www.polishclub.org/2016/07/02/pogrom-kielecki-jedna-wielu-prowokacji-okupantow/
  ( tu brakuje TZW.) Pogrom kielecki jedną z wielu prowokacji okupantów

  W środę, 29 czerwca 2016 r. w ramach szerszego programu POZNAJ PRAWDĘ O POLSKIEJ HISTORII w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie miało miejsce interesujące spotkanie miłośników historii Polski. Korzystając z wakacyjnego pobytu w Warszawie, z przyjemnością wziąłem w nim udział.

  Pod patronatem Warszawskiej Gazety, Historii bez cenzury, Polski NIEPODLEGŁEJ, i Zakazanej HISTORII zorganizowano Konferencję z okazji 70. rocznicy prowokacji kieleckiej pt. PRAWDA O TZW. POGROMIE KIELECKIM.

 42. Macko said

  Prof. Nowak, w tych dniach, na swoim blogu zamieścił materiał, który ukazał się na łamach Warszawskiej Gazety w numerze z 1. lipca br. pt. „Odkłamać tzw. pogrom kielecki„ (polecam). Jest tam paragraf godny uwagi. Zacytuję go w całości dla zobrazowania dominującej roli Żydów w kieleckich władzach miejskich w czasie zamieszek 4 lipca 46 r.:
  Zastanawiający jest fakt, że do inspirowanych przez NKWD i bezpiekę zajść antyżydowskich w Kielcach doszło pomimo bardzo wielkiej nadreprezentacji Żydów we władzach partii komunistycznej i bezpieki w tym mieście. Jak duże było nagromadzenie osób pochodzenia żydowskiego w kieleckim obszarze władzy, niech świadczą następujące dane personalne, które zaczerpnąłem z szeregu wiarygodnych naukowych pozycji omawiających zbrodnię kielecką. Żydami byli m.in… prezydent miasta Kielce Tadeusz Żarecki, szef WUBP Andrzej Kornecki (Dawid Kornhendler ), sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PPR Józef Kalinowski, kierownik Wydziału Personalnego KW PZPR Julian Lewin, zastępca szefa Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego Albert Grynbaum, dowódca oddziału wojskowego wysłanego na pomoc Żydom na plantach major KazimierzKonieczny, szef wydziału personalnego WUBP Marian (po wyjeździe z Polski występował jako Morris) Kwaśniewski. (Por. dokładne dane bibliograficzne podane w moim tekście „Kulisy zbrodni kieleckiej”, drukowanym w drugim tomie wydawnictwa IPN „Wokół pogromu kieleckiego”, Warszawa 2008,s.451). Dane te uzupełniłem informacjami o żydowskim pochodzeniu szefa Wydziału Specjalnego (kontrwywiadu) w Kielcach- Majewskiego i szefa Wydziału Politycznego i KW MO- Erlickiego, który później wyemigrował do Izraela. (Wg. tekstu Jacka Żurkaw 1 tomie „Wokół pogromu kieleckiego”, Warszawa 2006, s. 376. Z tego samego wydawnictwa (t.,s. 271 ) dowiadujemy się z zeznań b. wojewody kieleckiego E. Wislicza- Iwańczyka o żydowskim pochodzeniu szefa wojskowej Prokuratury Rejonowej w Kielcach Kazimierza Golczewskiego i następcy Kalinowskiego na stanowisku sekretarza KW PZPR –Kozłowskiego (Szpryngera). Z kolei prof. Jan Żaryn w studium „Hierarchia kościoła katolickiego wobec relacji polsko-żydowskich w latach 1945-1947, w książce „Wokół pogromu..” op.cit., t. 1, s. 85 przytacza fakt, że funkcjonariusze Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa publicznego wytykali, iż: na stanowiskach kierowniczych w WUBP stoją Żydzi – wskazując jako przykłady (…) Korneckiego, Dmowskiego, naczelnika Wydziału Personalnego oraz naczelnika Wydziału Więziennictwa i Obozów- Blajchmana i innych”.
  ( od kolegi z sieci )

 43. Anucha said

  Ręce opadają!

 44. Anucha said

  .http://www.dlapolski.pl/prawda-o-tzw-pogromie-kieleckim-70-rocznica-prowokacji

 45. Kronikarz said

  , – )

 46. Macko said

  Swoja droga, widzieli wy co pisze o Jedwanbym wikipedia?????

  Pogrom w Jedwabnem – masowe morderstwo dokonane przez grupę co najmniej 40 Polaków zamieszkujących miasto Jedwabne[a] na kilkuset Żydach zamieszkujących to miasto i jego okolice 10 lipca 1941[1] z inspiracji niemieckiej, w czasie niemieckiej okupacji Polski. W wyniku zbrodni zginęło co najmniej 340 osób, z czego około 300 zostało żywcem spalonych w stodole

  trzeba by to poprawiac tyle razy ile trzeba – sa chetni?

 47. Boydar said

  Zmuszony jestem powtórzyć swoja myśl spopod (2) – kogo qurwa obchodzą tak naprawdę żydowskie machinacje. Czy Wy, Polacy, czujecie że macie z „tym” cokolwiek wspólnego ? Bo ja nie; to może ja Polakiem nie jestem ?

  Mamy tyle wspólnego, że to kolejne, powszechnie znane na świecie, oszczerstwo rzucone na Polaków.
  Admin

 48. Boydar said

  Efektem tego oszczerstwa, jest weryfikowalny fakt, że parch zaczyna z Polski spier-da-lać !!! Tu i teraz.

  Sprzedają geszefty, pozbywają się udziałów i wyjeżdżają; Irlandia, Kanada, GB, nie wiem gdzie jeszcze i ch. mnie to obchodzi, aby dalej od Wisły.

  Gdybym miał pewność że to coś przyśpieszy, sam bym do tych oszczerstw dorzucił parę zgrabnych horrorów, na pewno nie gorzej od Grossa i całego ADL

 49. split said

  A tu skoorwysyn ktory upycha te szajs i zyje ‚na kubku’ podatnikow ,…

  http://www.jankarski.org.pl/o-nas

  —————————————————————————-

  Popisowka p. Prezydent (nie pytajac co tam robila); „Szydlo said there was no provocation that can be an used as an excuse for anti-religious and racist violence” i zamiast dodac ze byla to prowokacja normalnie dala doopy w nastepnym oddechu dodajac “We have to act together against racism, anti-Semitism and xenophobia.”

 50. split said

  A tu przyjaciel skoorwysyna upychajacego szajs na temat ‚pogromu’, ks. Stanisław Musiał ,…

  Członek Komisji Episkopatu Polski ds. Dialogu z Judaizmem od 1986 (tj. od początku jej działalności), do 1995 sekretarz Komisji. Ponadto wchodził w skład zarządu „United Nations Watch”, organizacji afiliowanej przy Światowym Kongresie Żydowskim.

  W 1987 r. aktywnie uczestniczył w wydarzeniach związanych z przeniesieniem klasztoru karmelitanek z terenu obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Brał udział w spotkaniach genewskich w sprawie klasztoru i jest sygnatariuszem przyjętych tam ustaleń (22 lutego 1987 r.). Występował przeciwko akcji wznoszenia krzyży na żwirowisku w obozie.

 51. Carlos said

  Znakomita ,ciezka do czytania- z powodu nagromadzenia duzo wiadomosci na kazdej stronie- ale wyjasniajaca dokladnie: kto i dlaczego to zrobil. ” Umarly cmentarz” to pozycja, ktora powinien przeczytac kazdy, interesujacy sie historia najnowsza Polski.

 52. Boryna said

  Zebrały się same altorytety żydowskie jak Szaynok, Białek. Sledzianowskiego nie zaprosili Q… mać.

 53. […] za:  https://marucha.wordpress.com/2016/07/04/67-rocznica-pogromu-kieleckiego-jak-bylo-naprawde/ […]

 54. split said

  Szkaluja Polakow – Od czego jest Instytut Pamięci Narodowej, za co im placa ? ,…

  Click to access pogrom_Karski_www.pdf

 55. Maćko said

  Boydar napisal: „Czy Wy, Polacy, czujecie że macie z „tym” cokolwiek wspólnego ?”

  Przeczytane?
  No to jeszcze raz: „Czy Wy, Polacy, czujecie że macie z „tym” cokolwiek wspólnego ?”

  😦
  1. Tak sie manipuluje
  2. Ale jednak…. ?!

 56. revers said

  @Dmin 65, re20 ‚komentarzy’ i zaden z sensem czy zeby cos wniosl

  A co tu jest bez sensu? jak UB i NKWD ilosciowa zajmowala ta sama nacja hucpiarzy.

 57. wanderer said

  Jak dzisiaj zobaczylem Dude jak placze w mankiet czapkowym to stracilem resztki nadziei ze bedzie sie staral dzialac niezaleznie i dla Polakow jako polski prezydent. Bylem glupi frajer ze myslalem ze pod plaszczykiem czapkowania on jednak bedzie sie staral cos przemycic dla Polakow. On rzeczywiscie, dzisiaj zobaczylem, im szczerze wspolczuje i wierzy w te brednie o pogromie kieleckim. Ten jego wyraz twarzy spojrzenia i szczere wspolczucie nigdy nie zapomne.

 58. split said

  Revers

  Trzymajmy sie sedna tematu ,…

  Kto organizowal i czym sie kierowal? Kto? Wiemy! … Nastepna sprawa, po kiego? Patrzac na date przesluchan Trybunalu w Norymberdze (1-2 lipca 1946) nie ma watpliwosci po kiego bo gdyby chcieli zachecic do zydow emigracji jak Wanderer sugeruje to podpalili by las dokola obozu szkoleniowego Hagany w Bolkowie i podstawili ciezarowki z napisem Palestyna.

  Tylko Ucho Hamana zaskoczyl i trafil w dziesiatke. Politycznie incorrect historycy nie maja watpliwosci, ja rowniez.

 59. split said

  Poprawka,

  Pod fotka zalaczona w 49 mialo byc p. Premier a nie p. Prezydent.

 60. szperacz said

  @49
  i dodaje paliwa na następne >miesięcznice>

  cytat z lokalnego GWna >Obawiam się, że w dzisiejszych czasach mogłoby dojść do podobnej zbrodni – mówił w niedzielę podczas uroczystości upamiętniających ofiary pogromu kieleckiego Bogdan Białek, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach.
  .
  http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,20344236,w-rocznice-pogromu-obawiam-sie-ze-mogloby-dzis-dojsc-do-podobnej.html#TRrelSST

 61. wanderer said

  No dobrze Panie Split, moze Pan ma racje, nie wiem, to co wedlug Pana chciano ugrac ta operacja falszywej flagi jak to okreslil Ucho Hamana?

 62. Marucha said

  Moim zdaniem w „pogromie” kieleckim chodziło jednak o to, aby z Polaków zrobić żydojobów – tak, aby nikomu nie chciało się w przyszłości stawać po ich stronie.

 63. wanderer said

  Byc moze Panie Gajowy, co zeszta zaczelo byc wyraznie widac w pozniejszym czasie.

 64. split said

  Wanderer.

  Odwrocic uwage od przesluchan Trybunalu w Norymberdze ktore mialo miejsce 1-2 lipca 1946 co sie udalo bo nastepnego dnia po ‚pogromie’ media bebnily o zbrodni w Kielcach a nie w Katyniu.

 65. Macko said

  63-64. Mysle, ze przeceniacie pasozydów z jednej strony a pomijacie ich dzialania ogólnoswiatowe majace na celu stworzenie i wzmocnienie Israela z drugiej. Na szeroko pojmowanych terenach polskich pod koniec XIXw mieszkalo 83% pejsatych. Ruszyc stamtad co bystrzejszych.dymaniczniejszych to byl czysty zysk dla zydowskiego kraju w Palestynie. Tym bardziej, ze tam wszyscy juz i tak mówili po polsku.. 😉
  Oni sami mordowali swoich w calej Europie, polnocnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Trudno to mi znalezc, ale wrzucanie granatów do synagog bylo sobotnim sportem Irgunowców.

Sorry, the comment form is closed at this time.