Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Pełnomocnik Naimski psuje opinię Gazpromowi

Posted by Marucha w dniu 2016-07-04 (Poniedziałek)

W piątek wieczorem, gdy wakacyjny weekend wygonił wszystkich z pracy i miast, świat został zaalarmowany przez pełnomocnika ds. bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej Piotra Naimskiego.

Świat dowiedział się, że Gazprom jest niewiarygodnym partnerem. Tę straszną wiadomość przekazał wszystkim mediom czuwający nad stanem bezpieczeństwa wysoki urzędnik państwowy, który nie spocznie, dopóki nie odetnie Polski od ruskiego gazu.

Dlatego będąc wzburzony stanem wysokim zagrożenia gazowego Pełnomocnik dał wyraz swojemu oburzeniu:

„Jest to jednak kolejny raz, kiedy bez uprzedzenia i podania przyczyny rosyjski dostawca nie zrealizował przewidywanych dostaw. Powtarzające się tego rodzaju zdarzenia mogą mieć wpływ na stabilność systemu i bezpieczeństwo dostaw dla odbiorców”.

„To kolejny raz, kiedy okazuje się, że Gazprom nie spełnia kryteriów wiarygodnego dostawcy”.

Pełnomocnik wyraził oczekiwanie, że Gazprom udzieli w tej sprawie wyczerpujących wyjaśnień. Media za Pełnomocnikiem rzuciły się oskarżać Gazprom o „zakręcenie kurka”. Pierwszy do boju, nie dbając o swe życie, włączył się redaktor Kublik, wielokrotnie wypróbowany już w walce z tym potwornym Gazpromem i z wirtualnymi kryzysami rodem z Czerskiej. Własną mężną piersią broni nas przed ruską agresją.

Za nim inne media, któż śmiałby zlekceważyć nocny alarm pełnomocnika, który stoi na straży od wschodnich granic. No i poszło po mediach, a teraz przelewa się przez telewizję i materiały się szykują na główne wieczorne wydanie informacji. Przecież to kluczowe wydarzenie zagrażające „stabilności systemu i bezpieczeństwu dostaw dla odbiorców”, jak twierdzi Pełnomocnik. Więc będziemy mieli jeszcze jeden wirtualny kryzys, kolejne wyssane z palca „zakręcenie kurka”.

A teraz może na poważnie:

1. Myślę że Pełnomocnik ma czegoś to zszargane nerwy i spać nie może. Dane europejskie z ENTSOG pokazują obniżenie dostaw ze 135 mln kWh 29.06 do 124 mln kWh w dniu 30 czerwca. To jest o 11 mln kWh mniej, czyli aż o 8%. By 1 lipca wrócić do 130 mln.

Czy to jest powód do alarmowania świata? Takie zniżenie dostaw gazu jest problemem, którym powinno się zajmować na poziomie bieżących operacji operatorów przesyłu i stron kontraktu, a nie najwyższa figura energetyczna polskiego rządu. 20% mniejszy przesył – niejasne jest czy liczony od całkowitych dostaw, a więc przez Ukrainę i Białoruś, czy tylko na Drozdowyczach (komunikat jest niejasno sformułowany) – przez niecałe 18 godzin… to naprawdę nie jest sprawa dla ministra.

2. Problem mamy z przesyłem przez Ukrainę i z ukraińskim operatorem (o tym jest komunikat Gaz-Systemu). To on obniżył ciśnienie. O Gazpromie wiemy tylko za pośrednictwem Ukraińców. A wiemy, że nie przepadają za sobą. Więc dlaczego pełnomocnik Naimski oskarża Gazprom? I może warto by się skontaktować z samym dostawcą, wykonać prosty telefon między PGNiG i Gazprom Eksportem? Nie znamy telefonu? Prezesi się jeszcze nie spotkali?

3. Sprawa przypomina wrześniowy wirtualny kryzys z 2015 roku, histerię wywołaną przez PGNiG, gdy nasz monopolista gwałtownie zwiększył nominacje, a Gazprom nie odpowiedział na to dostawami. I choć dostawy gazu ze wschodu wzrosły, w Polsce mieliśmy hałas, że Rosjanie nie wywiązują się z zamówień. Dzisiaj podobnie, tylko że powód jest jeszcze bardziej wątpliwy niż rok temu.

4. Jaki jest powód? Czysto polityczny – chodzi zepsucie opinii o Gazpromie, jego renomy wiarygodnego dostawcy, którą się cieszy wśród europejskich odbiorców. W Polsce, w PGNiG się NIE cieszy taką opinią, więc będziemy nagłaśniać ją na cały świat.

Pełnomocnik Naimski miesiąc temu zapowiedział rezygnację z dostaw rosyjskiego gazu. Jednak budowa Nord Stream 2 postępuje, gaz rosyjski sprzedaje się w Europie świetnie, rosną ilości eksportu, porozumienia z odbiorcami są zawierane, gdzie np. Węgrzy wynegocjowali niższą cenę…. Amerykańskiego gazu ani słychu ani widu, jedna dostawa do Portugalii i padło. Więc jakoś trzeba uzasadnić fakt, że my nie chcemy tańszego rosyjskiego gazu. Więc Pełnomocnik psuje opinię dostawcy.

5. Jakie będą skutki? Rozumując racjonalnie, można było sądzić miesiąc temu, że chcemy coś negocjować. Dzisiejsze rewelacje pokazują, że chcemy zrobić drugiej stronie krzywdę. Możemy się więc spodziewać, że dostaniemy w ucho i wrócimy na tarczy. Pełnomocnik Naimski ma w tym doświadczenie – już kilka razy zaliczył klęskę na kierunku wschodnim. Najdroższa była w 2006 r.

6. A dla uspokojenia nerwów Pełnomocnika proponuję porównanie stabilności dostaw rosyjskich i norweskich. Może to ukoi rozkołatane nerwy.

Andrzej Szczęśniak
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 5 do “Pełnomocnik Naimski psuje opinię Gazpromowi”

 1. RomanK said

  TO jest tak- jak butza sadza sie na stanowisko, na ktore nie ma zadnego przygotowania..i solidnie sie go oplaca!
  CIsnienie gazu w rurocagach obniza nie dostarczajacy -ale bioracy…tzn pobor jest wiekszy niz dostawa…. tym bardziej jesli przesyla suie gaz przez Ukraine…Taki spadek cisnienia to pierwsza rzecza jest awaria z przeciekiem rurociagu,( to sie sprawdza natychmiast i lokalizuje gdzie- do 1 godz!!!!) albo…..Kradziez Gazu!…Jesli operator na pomiarowni w tloczni, utrzymuje to samo cisnienie tloczenia a spada csnienei na pomiarowni w Hermanowicach znaczy ze kradna i nic wiecej…
  Naimski za caloksztal pwinien juz dawno byc wypieprzony bez praw do JAKIEJKOLWIEK emerytury czy swiadczen socjalnych! I zapakaowany do pudkla!
  Wystarczy poprosic o aktualana sytuacje i pomiary na poszczegolnych przetloczniach przesylaowych i..natychmiast wiadomo ktora przetlocznia kradnie….

 2. Tom said

  Naimski – frankista trockista.

  Andrzej Szczęśniak chyba przesadza. Wątpię aby ktokolwiek w Europie traktował Naimskiego poważnie. Papierowy tygrys.

 3. Marek said

  Maimski, pochodzi z rodziny frankistów ochrzczonej w katedrze lwowskiej w 1759, co przedstawił w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” przed wyborami parlamentarnymi w 1997
  hehe
  Po 89 od zawsze przy korycie.

 4. ego said

  Niedawno zmarly zbigniew romaszewski,były senator i poseł,czyli kumpel piotra naimskiego i antka ,kaczynskich et consortes,w ostatnim przed śmiercia wywiadzie udzielonym gazecie wyborczej, powiedział z ironią ,że endecy przed wojną twierdzili,ze rodzina romaszewskich to zydzi.Myśle ,że ęndecy dobrze wiedzą ,co mowią

 5. Joannus said

  Niech nabijają kabzę za gaz muslimom, a następnie za pół ceny, albo i darmo oddają potrzebującym ukrom.
  Zrobią na złość Gazpromowi, ku uciesze partiodycznej gawiedzi.Dumnej z budowy terminali.

Sorry, the comment form is closed at this time.