Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Brytyjscy parlamentarzyści wezwali do „ostrej reakcji” na wzrost potęgi wojskowej Rosji

Posted by Marucha w dniu 2016-07-05 (Wtorek)

Komisja obrony brytyjskiego parlamentu wezwała rząd państwa do „ostrej reakcji” na wzmocnienie potencjału wojskowego Rosji – czytamy w raporcie komisji, poświęconym Rosji.

Komisja zaleciła rządowi „zrewidowanie skuteczności obecnej polityki powstrzymywania działań zbrojnych z użyciem broni jądrowej lub konwencjonalnej a także ataków z powietrza, morza i lądu”.
Wezwała on także rząd do „uznania skali rosyjskiej remilitaryzacji i udzielenia ostrej odpowiedzi na niego”.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 14 do “Brytyjscy parlamentarzyści wezwali do „ostrej reakcji” na wzrost potęgi wojskowej Rosji”

 1. Zerohero said

  Stosunek budżetów wojskowych NATO;Rosja jest jak 1:20. Wojska NATO mają nad Rosją ponad 6 krotną przewagę w liczbie samolotów bojowych (nie licząc jakościowej), 3 krotną w czołgach, 3,5 krotną w śmigłowcach. Jest równowaga w ilości głowic jądrowych, ale zmagazynowane głowice w czasie wojny nie liczą się. Liczą się głowice wsadzone do rakiet albo takie, które można szybko zapakować do samolotów.

  a Wielka Brytania „boi się”. Iraku też się bała.

 2. wanderer said

  qrwy prowokuja wojne..

 3. Zerohero said

  Wypadałoby wskazać na czym polega „wzrost potęgi wojskowej” Rosji. Mam wrażenie, że NATO przyzwyczaiło się do sytuacji z lat 90 gdy rosyjskie okręty podwodne nie wypływały w morze z przyczyn budżetowych a żołnierz za kilka flaszek sprzedawał Czeczenom własną broń. Wygrzebanie się z tej sytuacji nie oznacza jednak „wzrostu potęgi”, ale powrót do normalności. Ilość NOWYCH systemów uzbrojenia wprowadzanych w Rosji jest umiarkowana.

 4. Marucha said

  Re 1, 3:
  Zachodnie szumowiny za bardzo się przyzwyczaiły do miażdżącej przewagi nad Rosją Jelcyna i teraz dostają biegunki widząc, że owa przewaga się zmniejsza.
  Posłać im transport czystych kalesonów.

 5. volviak19 said

  to wszystko sciema, chodzi o to by uzasadnić większą liczbę wojska nato w Polsce do ochrony korporacji Usa eksploatujących nasz kraj

 6. atłas said

  W powiesci Agaty Christie “Strzały w Stonygates” ( ang. “They do it with mirrors” ) panna Marple tak charakteryzuje swoich rodakow ( tlumaczenie Beaty Dlugajczyk ):
  Naprawdę nie wiem, jak mam to wyrazić, ale my Anglicy jesteśmy w pewnym sensie osobliwym narodem. Nawet w czasie wojny byliśmy bardziej dumni z naszych porażek i odwrotów niż z naszych zwycięstw. Cudzoziemcy nie potrafią zrozumieć, dlaczego z taką dumą mówimy o Dunkierce. Oni woleliby o tym nie wspominać. My natomiast popadamy w zakłopotanie, gdy mowa jest o naszych zwycięstwach. Zupełnie jakby to były rzeczy niegodne wzmianki. To dziwna cecha charakteru, jeśli się nad tym bliżej zastanowić…
  http://3obieg.pl/anglicy-czyli-mohery-funeralne-do-kwadratu

 7. anonim said

  Z junni pewnie wyjdą czy tego teraz jeszcze chcą czy już nie chcą więc pozostało im już (który to już raz z kolei?) podpalić jewrope. Jeśli w przyszłości zaczną coś bonkać o „wsparciu dla Polskiego prawdziwego sojusznika w NATO” to znaczy że zostało nam mało czasu.

 8. Macko said

  Tak na mój gust to wazniejsza jest ilosc i jakosc rakiet obrony przeciwlotniczej, jakosc systemów lacznosci oraz rakiet cruise… Samolot kosztuje duzo a lotniskowiec jeszcze wiecej.

 9. Hasso C. said

  Racja Macko, rakiety bardzo wazne, ja tez tak od razu pomyslalem po wywiadzie z Iwaszowem, ale problem, ze NATO moze zaczac od prowokacji i zamiast rozwinac atak na calego, bedzie podgryzac Rosje, tak jak to teraz robia na Donbasie. Zeby zbankrutowac i zdezorganizowac Rosje. A do tego masz ryzyko przekupstwa/zdrady wyzszego dowodztwa. Kilka dni temu zostal zwolniony dowodca Floty Baltyckiej, za „powazne zaniedbania itd.” Cos mi sie zdaje, ze to moze byc taki przekupiony admiral, ktorego GRU namierzylo.

 10. Kronikarz said

  1. Ciągle pieprzenie o rosyjskiej przewadze jest już nudne.
  2. Wmawianie tego ludziom jest obrażaniem logiki.
  3. Rosjanie POWINNI nie dopuścić do jakiegokolwiek ustępstwa w sprawie ich bogactw.
  4. Napoleon, bolszewia, Niemcy, oligarchia = dość grabieży i zniszczeń.
  5. Nie wyjść z Krolewca, to ważne.
  —-
  Jak se pomyślę, że ta banda bandytów obniżyła ceny paliw na całej planecie, by niszczyć Rosję, to mnie ciarki przechodzą.

 11. Macko said

  9 Hasso – wojne podjazdowa z Rosja to USrAhell prowadzi od wielu lat. Rosjanie tez, zaczepno obronne dzialania prowadza w wojnie informacyjnej. Np. dzialania wielu Lesinów oslabiajace zaufanie do rzadu i obnazajace korupcje w FBI czy CIA.
  Tu troche wkladu sugerujacego co mozna zrobic:

  Click to access totalna-wojna-informacyjna.pdf

  Przyokazji – Afganistan, pod kuratela USA, produkuej 95% heroiny swiata. Gdzie ona idzie? No do Rosji, Pakistanu i republik post sowieckich. Jaki tego wynik? Przestepczosc, marazm, zmniejszenie „poglowia” wrogów USA.
  pozdro

 12. Hasso C. said

  Dzieki Macko, sprawdze ten link. Nawiasem mowiac, Rosjanie sami zaczeli import heroiny z Afganistanu jeszcze w latach 80-tych, jechala razem z „Gruzem 200” czyli w trumnach.
  Rosja jest obiektem nienawisci i agresji od stuleci ale bez tego nie byliby takimi, jakimi sa dzis. U nich nie przeszloby cos w stylu gwaltow w Kolonii.

 13. Macko said

  Troche o Brexit i UE :

  .https://youtu.be/rNJ05NfM-4Y

  ze stron: http://www.theoccidentalobserver.net

 14. Hasso C. said

  Ad13: Watson jest dobry.
  A Bill Still? Kiedys zajmowal sie popularyzacja historii pieniadza (film Money Masters itd) a teraz popiera Trampa. Codziennie po pare krotkich dobrych videos, jak ten(skandal, ciekawe jak sie rozwinie) https://www.youtube.com/watch?v=IRnkiTHfN1A

Sorry, the comment form is closed at this time.