Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Jak pokonać piątą falę, czyli…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Natan o Kogo jebać, jak i w co?
  JerryRoberts o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Antyludzki projekt PiS ma obow…
  revers o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Dziadzius o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  Rejan o 17 stycznia 1945 – wkroczenie…
  istra o Bandy UPA powrócą na Podkarpac…
  revers o Wolne tematy (5 – 2…
  Andzia o Wolne tematy (5 – 2…
  ZBiR o Wolne tematy (5 – 2…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
  revers o Minister pandemii „grozi”, że…
  cedric o Wolne tematy (5 – 2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 583 obserwujących.

Gość Dnia – gen. broni Mirosław Różański, Dowódca Generalny RSZ

Posted by Marucha w dniu 2016-07-07 (Czwartek)

Dziś w naszym studio gościmy Mirosława Różańskiego, Dowódcę Generalnego RSZ. Rozmawiamy o szczycie NATO i wojsku od objęcia przez niego stanowiska dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych.

Czego możemy, jako Polacy, oczekiwać po tym szczycie?

Mirosław Różański: Będzie więcej hałasu niż konkretów. Niczego dobrego nikt nie oczekuje. Spodziewamy się bardzo głośnych i mocnych oświadczeń pod adresem Rosji. Głównym zadaniem szczytu jest osiągnięcie efektu wizerunkowego. Pakt stawia sobie za cel upewnienie Polski i obywateli państw bałtyckich, że stoi za nimi murem, pod jego skrzydłami mogą się więc czuć bezpieczni. Estończycy, Litwini, Łotysze nie bardzo w to wierzą, ale o to mniejsza.

Czy jest tak, że wszystko jest ustalone, czy ważne decyzje będą podjęte dopiero w trakcie szczytu?

– Już od dawno wiadomo, że po każdym szczycie NATO jego uczestnicy ogłaszają sukces. Tym razem może to być rzeczywista porażka. Dziennikarze już piszą, że najważniejsze decyzje już zapadły. Sojusz rozmieści na terenie Polski i państw bałtyckich cztery grupy batalionowe o liczebności ponad 1000 żołnierzy każda. W Polsce będą stacjonowali Amerykanie, na Litwie Niemcy, w Estonii Brytyjczycy, a na Łotwie Kanadyjczycy. Ale to prawdziwa bzdura.

Jak wygląda kwestia stałych baz NATO w naszym kraju, o których mówi się od dawna?

– Powiem tak, że stałych baz w Polsce nie będzie dlatego, że nie zrobiono niczego, żeby infrastruktura militarna NATO mogła się przemieszczać na terytorium krajów Europy Środkowej i Wschodniej, to jedno. Jednak to, że kraje bałtyckie przez lata oszczędzały na obronności, to druga kwestia. Wszystkie oszukiwały same siebie i nas – ich sojuszników. Wydawanie mniej, niż kwota zalecana przez Sojusz, doprowadziło do tego, że nie tylko są tak jak były bezbronne, ale przede wszystkim, nie mają prawa oczekiwać, że ktokolwiek zrobi dla nich więcej w sprawie obrony, niż one są gotowe uczynić dla innych. Niestety to, co mogą zrobić, jest warunkowane ich praktycznie żadnymi możliwościami wojskowymi.

W jaki sposób obecność Amerykanów na terytorium naszego kraju zwiększa bezpieczeństwo Polski?

– Niestety nowe jednostki NATO na flance wschodniej nie zatrzymają Rosji, bo jeden batalion na Polskę z USA w postaci homoseksualistów i transseksualistów [brawo, generale! – admin] to kpina. Wyceniając nas na jeden batalion, po prostu nas ośmieszono. Ponieważ obronę organizuje się albo na poważnie, albo nie ma potrzeby organizować jej wcale.

Czy Lt. Gen. Ben Hodges powiedział prawdę na temat niemożliwości przeprowadzenia skutecznej obrony państw bałtyckich przez NATO przed Rosją?

– Dziękuję za prawdę Generale Hodges! Pan Generał w ten sposób podsumował ćwiczenia Anakonda, zwracając uwagę na problemy logistyczne i komunikacyjne, w tym w kwestii szczególnie ważnej – tajnej łączności. Jeżeli tak wysoki rangą wojskowy stwierdza, że nie bylibyśmy w stanie, jako NATO w ogóle zdążyć przyjść z pomocą tym krajom, to znaczy, że gwarancje NATO były i są nie tylko papierowo-fikcyjne, ale prawdopodobnie nawet nie są warte papieru, na jakim zostały napisane.

Czy szczyt w Warszawie oznacza, że NATO, wybierze drogę powstrzymywania Rosji?

– Tak, na to, co usłyszymy w Warszawie, Moskwa odpowie symetrycznie. Dotychczasowe stosunki NATO z Rosją opierały się na zasadzie nie drażnienia niedźwiedzia, o którym wszyscy wiedzą, że jest olbrzymi i ma wielkie kły i pazury. Jednak do póki siedział w swojej Tajdze, w istocie nikomu to nie przeszkadzało i nikogo nie interesowało, nauczono się z nim żyć, współpracować i nawet odnosić z tego korzyści.

Z punktu widzenia obywateli nieudolnie zarządzanych państw europejskich, których głupia polityka skonfliktowała je z sąsiednim termojądrowym supermocarstwem, powstrzymywanie Rosji to prawdziwy błąd. Kilka dni temu, niemiecka dyplomacja po raz kolejny dała do zrozumienia – wprost – mówiąc o tym, że nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w Europie, bez współdziałania – porozumienia z Federacją Rosyjską

Czy w Warszawie przywódcy NATO potwierdzą utrzymanie i rozwijanie sił natychmiastowej odpowiedzi NATO (VJTF)?

– Wymachiwania szabelka ciąg dalszy! Już widzę naszych dzielnych strategów z Panami Bronisławem „Szpicą” Komorowskim, Zbigniewem „Bagnet na broń”  Bujakiem czy nawet Antonim Mgłą Macierewiczem na czele wysyłających swoje dzieci i wnuków w roli “białoczerwonych cyborgów” do obrony wschodnich rubieży cywilizacji europejskiej.

Za nic nie mogę sobie wyobrazić tłumów młodych Polaków oderwanych od zachodnich zmywaków, Smart i IPhonów, Facebooków i Twitterów zgłaszających się „na ochotnika” do komisji poborowych.

Gdyby doszło do poważnej rozróby we Wschodniej Europie nasi wymachujący szabelką „mężowie stanu” wraz z rodzinami i batalionem „NATO-wskiej szpicy” stacjonującej w Polsce zmyliby się za ocean wskakując na pierwszy możliwy samolot. Oczywiście natychmiast po wylądowaniu – u boku Pana Sikorskiego i jego małżonki – czynnie włączyliby się do akcji udzielania wsparcia moralnego Rodakom bohatersko walczącym w Kraju.

Czy prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama chce przejść do historii jako odnowiciel NATO?

– To kompletna bzdura, bo Polska to też NATO, ale Barack Obama nie potrafi wskazać Polski na mapie świata. A już po wpadce Kejkuciej zrozumieliśmy, że Waszyngton traktuję Polskę jak republikę bananową, poligon doświadczalny, składowisko złomu, wysypisko śmieci… a nawet swoje eksterytorialne terytorium na półkuli wschodniej.

Z naszego niemałego kraju między Odra i Bugiem pozostał już tylko szyld. Polskie postokragłostołowe reżimy uczyniły z Polski wasala Ameryki. Nasi politycy przepoczwarzyli się w sparaliżowanych strachem i kompleksami chłopców na posyłki. Nie mogę już patrzeć na zdjęcia naszych serwilistycznie uśmiechających się prezydentów i premierów poklepywanych przez amerykańskich wiceprezydentów, kongresmenów i drobnych dyplomatów, którzy nie potrafią odróżnić Słowacji od Słowenii i Gruzji od stanu Georgia.

Czy będzie przełom w relacjach z Ukrainą i Gruzją?

Nie będzie istotnego przełomu w relacjach z Ukrainą i Gruzją. Choć odbędą się spotkania komisji NATO – Ukraina i NATO – Gruzja, nikt jednak nie mówi o przyznaniu tym krajom MAP – Membership Action Plan, czyli Planu Działań na rzecz Członkostwa, zarysowującego drogę wejścia do Sojuszu. Perspektyw członkostwa Ukrainy w NATO praktycznie nie ma. W obecnej sytuacji wojskowo-politycznej Ukraina powinna zapomnieć o pukaniu do drzwi Sojuszu.

Jak Pan ocenia pół roku nowego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza?

– To najgorszy minister w historii Polski, który jak najszybciej powinien przestać kierować resortem obrony. Macierewicz jest osobą kontrowersyjną nie tylko dla posłów opozycji, ale również dla niektórych w PiS. Swoją obecną karierę Macierewicz zbudował na katastrofie smoleńskiej i podważaniu decyzji naukowców tylko po to, by stworzyć wrażenie jakoby i tutaj było coś nie tak, dlatego jeszcze przed szczytem NATO powinien zostać zdymisjonowany.

Źródło: http://www.telewizjattr.pl/dzien/2016-07-07/33575-gosc-dnia-gen-broni-miroslaw-rozanski-dowodca-generalny-rsz.html
http://ndp.neon24.pl

Komentarzy 40 do “Gość Dnia – gen. broni Mirosław Różański, Dowódca Generalny RSZ”

 1. Nicze said

  Jezeli ten wywiad nie jest „fake”, to ten general nie jest juz zadnym generalem.

  Fajny Pan ma adres: syjonista.onanista@….
  Admin

 2. Greg said

  Dzisiaj nie 1 kwietnia!

 3. wanderer said

  Brawo Generale! Ciesze sie ze sa w wojsku osoby, ktore widza prawde, widza co sie dzieje i nie boja sie tego mowic.

 4. panMarek said

  Powiem tak: wojskowizacja jest to proces odwrotny do cywilizacji.

  Kolejna pseudomądrość.
  Admin

 5. AlexSailor said

  @Nicze

  A może generał to p**li mówiąc po żołniersku.
  Zna swoją wartość, i nie liże dupy.

  Znanych jest mi kilka przypadków wyższych oficerów, którzy nie chcieli robić za szmaty i albo wygarnęli fircykom z dowództwa w twarz, co myślą o ich kretynizmach przed większym audytorium, albo sami przeszli na emeryturę.
  I nie piszę tu o biurwach w mundurach w jakich w 70% składa się kadra, ale o oficerach liniowych z doświadczeniem w dowodzeniu, wyjazdach na misje, dodatkowych kwalifikacjach.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Miros%C5%82aw_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski

 6. Zerohero said

  Powielony tu został mit „niebronienia” krajów nadbałtyckich. Przypominam, że te kraje są zwyczajnie NIE DO OBRONY, tak jaj np. nie do obrony jest Luksemburg gdyby zadarł z sąsiadami. Ten fakt trzeba po prostu zaakceptować.

  Jeśli ktoś planuje „obronę” krajów nadbałyckich to najwyraźniej chce skoncentrować 700km od Moskwy armię zdolną do pokonania armii rosyjskiej. Wówczas Rosja może się zastanowić czy Moskwa nie jest przypadkiem nie-do-obrony i wówczas wyśle na skoncentrowanych u jej „obrońców” taktyczne pociski jądrowe.

 7. Oczywiście artykuł to lipa.
  Cyt: „Czy szczyt w Warszawie oznacza, że NATO, wybierze drogę powstrzymywania Rosji?

  – Tak, na to, co usłyszymy w Warszawie, Moskwa odpowie symetrycznie. Dotychczasowe stosunki NATO z Rosją opierały się na zasadzie nie drażnienia niedźwiedzia, o którym wszyscy wiedzą, że jest olbrzymi i ma wielkie kły i pazury. Jednak do póki siedział w swojej Tajdze, w istocie nikomu to nie przeszkadzało i nikogo nie interesowało, nauczono się z nim żyć, współpracować i nawet odnosić z tego korzyści.”

  A teraz odsyłam do artykułu sprzed kilku dni na portalu obserwator polityczny (polecam pierwszy akapit): https://obserwatorpolityczny.pl/?p=42028

 8. anonim said

  ad.5 Zerohero
  Czy generał musi wygarniać jak kawę na ławę coś co rozumie się samo przez się?
  Odkąd Rosja włączyła do swojej doktryny obronnej możliwość użycia tbn w razie gdy nie jest ona w stanie wygrać starcia siłami konwencjonalnymi lub koszta tego będą zbyt wysokie każda symulacja starcia konwencjonalnego wojsk Nato-Rosja kończy się przegraną strony zachodniej….ale teraz będą mieli bazę rakietową znaczy no tarczę a wnioskując z powściągliwej postawy Rosji spopielony tbn-ami zostanie tylko „fizyczny posiadacz” tarczy a nie ten kto za oceanem wciśnie guzik.
  ps. Nie zdziwi mnie gdy po tym szczycie bałtowie zastanowią się mocniej czy ewentualna „obrona” przez Nato nie będzie bardziej szkodliwa niż „Rosyjska agresja” i w ten sposób na „środkowo europejskim placu boju” pozostaniemy sami z „braćmi ukrami”

 9. Student said

  Wywiad to, niestety, fejk. Link źródłowy nie działa.

  Na to wygląda…
  Admin

 10. Student said

  Rzekome wypowiedzi generała to kompilacja cytatów żywcem zerżniętych z dostępnych w internecie artykułów.

 11. Yah said

  Ad 9

  Działał, działał tylko zdjęli, żeby natowskich głąbów w Wa-wie nie denerwować. Trochę się martwię o generała – zbliża się piątek …

 12. Boydar said

  Tfu !!! … na psa urok …

 13. Yah said

  A swoja droga to ciekawe czy generalicja czyta Gajówkę ….

 14. Student said

  Panie Yah
  Chciałbym się mylić. Ważne jest, żeby wojsko stało po stronie narodu i zdrowego rozsądku. Ale muszę zapytać: naprawdę widział pan ten film?

 15. Yah said

  ad Program widział ojciec w TV. Link z artykułem był na stronie TV Trwam jeszcze dziś rano ale zniknął – komuś przeszkadzał. Nie mniej coś się zaczyna dziać skoro najwyżsi oficerowie zaczynają mówiś w ten sposób i to przed szczytem NATO. Mam nadzieję, że generał to mówi , bo wie, że nie jest sam ….

 16. Boydar said

  Generalicja nie jest od czytania Gajówki; za to płacą facetom od „prasówek”, Panie Yah. Sam wywiad to, jak dla mnie, quasi fake; generał o nim wie ale nie on go „stworzył”. Dał nazwisko ale bez zobowiązań. Ewentualne alimenty to będzie wyłączny problem położnej. Nikt tego nie autoryzował ani też nie zgłosił dementi. Natomiast określone sformułowania poszły do ludu. Popatrzą uważnie, co lud na to. Mogli się mnie zapytać 🙂

 17. Yah said

  Ad 16

  Czyli taki balon meteorologiczny do prognozowania …..pogody

 18. Boydar said

  Ależ oczy – wiście. Co nie znaczy, że sama prognoza nie jest prawdziwa; uważam że wręcz przeciwnie. Myślę tylko, że o Macierewiczu przekłamał; ale taki mus, sytuacyjny.

 19. wanderer said

  Nie wierze ze wojskowi nie czytaja Gajowke. Na pewno nie wszyscy ale czesc na pewno. I wiedza co w trawie piszczy.

 20. Student said

  Panie Boydar
  W takim razie generał się wycwanił. Ale czy to wystarczy, by uchronić się przed „piątkiem”?

 21. A ja mam pytanie o generała, czy jest spokrewniony z Józefem Różańskim ?, ( także Jacek Różański, pierwotnie Józef Goldberg (ur. 13 lipca 1907 w Warszawie, zm. 21 sierpnia 1981 tamże) – prawnik, oficer NKWD i MBP, poseł na Sejm Ustawodawczy, zbrodniarz stalinowski.)

 22. Anucha said

  Chciałbym , żeby to była prawda. Generał Petelicki powiedział dużo mniej.

  Żydki robią sobie z nas jaja i naśmiewają się w hałaty

 23. Boydar said

  Generał miał gów.no do powiedzenia. Ruki pa szwam.

 24. Sebastian said

  Dawno się tak nie uśmiałem, zwłaszcza z batalionu pedałów i pseudonimów napinaczy politycznych. Szkoda, że to wszystko fałszywka na potwierdzenie część wypowiedzi z innego artykułu cyt. My żołnierze jesteśmy zadowoleni z nowego otwarcia, dzisiaj na poligonie mamy Amerykanów, Niemców, Brytyjczyków, Kanadyjczyków. Ta współpraca nie jest tylko deklaratywna, na poziomie dowództw, ale idą za tym konkretne działania. Dzisiaj na poligonie można zobaczyć pododdział składający się z trzech rodzajów sprzętu : trzy czołgi niemieckie, trzy brytyjskie i trzy polskie, pododdział ten w koncertowy sposób wykonuje ustalone zadania. ” Wg mnie raczej pronatowski jenerał. Pozdrawiam

  http://www.rp.pl/Sluzby-mundurowe/310189941-Gen-Rozanski-Chcialbym-wiecej-zolnierzy.html#ap-4

 25. peacelover said

  Juz niedlugo to My bedziemy sobie jaja robic z parchatych,
  a ten general to czlowiek odwazny (o ile to prawda, ze to jego autentyczna wypowiedz!!??)
  Odwaga jest uzyteczna , ale w bitwie, a nie w dyplomacji !
  Ale moze to juz bitwa !!?? Kto wie ?

 26. volviak19 said

  Bardzo dobrze, więcej takich artykułów, niektórzy uwierzą, chodzi o to by robić zamieszanie w obozie wroga.
  Mógłby jakiś portal zrobic tekst jak to niby Pis przyklepie ustawę na 11 lipca.

 27. Siggi said

  Generał dr Mirosław Różański ,to „rasowy” Lubuszanin ,tu urodzony.Nie jednemu psu burek na imię i w związku z tem żadnych skojarzeń z tym z UB-e.
  Mam za sobą pewne kontakty na linii i wielka prośbe do Generała,którą bez wahania przyjął i spełnił. JW z Międzyrzecza wystawiła Kompanie Honorową WP na ważnej dla nas absolwentów technikum w Bobowicku uroczystości patriotycznej,co było możliwe ,wystarczył jeden telefon.To dużego kalibru wojskowy.On tak myśli ,jak napisane.Kto to powiedział i gdzie to jest sprawą wtórna.Tekst świetnie wpisuje się w Jego temperament.Coś mi się kojarzy,że już raz umykał na emeryturę,ale jakimś sposobem ściągnęli z Międzyrzecza do W-wy.

 28. Marucha said

  Re 27:
  Wychodzi na to, że z gen. Różańskim jest, jak z Protokołami Mędrców Syjonu. Niby fałszywka, a jakie prawdziwe…

 29. Greg said

  re.28
  100 lecie kłamców W. Łysiaka porywająca książka, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić.
  W środku tylko jedyne zdanie, i czerwone światełko (jak dla mnie)
  ,,Jest dawno udowodnione że, p.m.s. to fałszywka”
  Ktoś pomyśli, jeżeli całość jest prawdą, w takim razie i to jest prawdziwe.

 30. re1truth2 said

  Jakiś ślad został, nie wszystko wykasowali. Nie mogę uruchomić odsłuchania, bo ciachnęli ze ‚stadionu’…nagranie

 31. Wydra said

  Przecież to ściema.

  Tak jak ma Oriet. Pl

 32. re1truth2 said

  A to web-cache z 13:42 to pies. To jest grupa programów telewizji kablowej Chopin w Wejherowie…
  .https://re1truth2.files.wordpress.com/2016/07/zrzut-ekranu-z-2016-07-07-234322.png

 33. Yah said

  Jakaś zagrywka przed szczytowaniem NATO ? Coraz ciekawiej, zresztą w skali powiatowej też następują pewne ruchy. Niestety obawiam się, że to jakieś rozgrywki wewnętrzne. Nie wiem ….. zobaczymy

 34. revers said

  re28
  ciekawe ze wynaturzenia generala broni zbiegaja sie nie tylko ze szczytem NATO, ale podwyzka w budzecie o 2%, co stanowi 24 mld EUR na Bundewehre przez pokojowa Merkel.

  Pan general R. liczy na wiekszy przydzial z budzteu dla MON-u, czy nadal wierzy w zachodnie obietnice rownych podzialow lupow wojennych lub niebezpieczenstw zwiazanych z usraelska ekspansja, jako konsekwencji drang nach osten.

  Zacharowa odpowiada,

  .https://www.youtube.com/watch?v=3qFxibjOLkA

  a na rosyjskie kobiety ze sztabu generalnego rosji w otoczeniu
  Putina, az milo popatrzyc, nie na tranwertykow z MON-u.

 35. Franz Maurer said

  jeżeli ten wywiad jest prawdziwy to szkoda Generała 😦 , ” masowy samobójca” zajmie się nim szybko jak Petelickim , Lepperem i kilkoma jeszcze innymi,

 36. Danuta Slowiak said

  … General mowi prawde I oby wiecej Polakow mialo odwage pomyslec I powiedziec to co General powiedzial, moze przestalibysmy wierzyc w NATO (bo to tylko pionek Ameryki) a wlasciwie to co ma Ameryka do powiedzenia na tematy Europejskie I Europy. Pakujcie manele I splywajcie za Atlantyk. Tam jest wasz kontynent. Czy nie wystarczy wam zburzenie spokoju, tysiace ofiar na Bliskim Wschodzie? Won z Europy I z Baltyku. Nam III-cia wojna nie potrzebna.

 37. peacelover said

  Zdarzyc sie moze , ze pan general namierzy tych od „samobojstwa”, a to bedzie
  ciekawa kontynuacja milej konwersacji !!! On chyba zdaje sobie sprawe ze srodowiska !

 38. CDREWsvf said

  Wywiad ściema wystarczy poczytać twitera Różańskiego jakby sie przeorientował

 39. NICK said

  Z całym szacunkiem dla Pana, Wanderer (19), Gospodarza… .
  Przecenia Pan Gajówkę.
  Wystarczy jeden podoficer.

  Aczkolwiek kaprale tu mieszają.

 40. Marucha said

  Re 38:
  Powtarzam: to jest tak, jak z Protokołami Mędrców Syjonu.
  Podobno fałszywe… a jakże prawdziwe.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: