Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polskie flagi w hollywoodzkim filmie o neonazistach

Posted by Marucha w dniu 2016-07-07 (Czwartek)

Niebawem do kin trafi dzieło Danieal Ragussisa pt. „Imperium” opowiadające o infiltracji środowisk neonazistowskich, w którym główną rolę zagrał Daniel Radcliffe.

Film jeszcze nie wszedł do kin, a już wywołuje kontrowersje w Polsce. Wszystko za sprawą zwiastuna, w którym wykorzystano polskie flagi do zobrazowania marszu neonazistów.

„Imperium” jest filmem opartym na faktach i traktuje o infiltracji środowisk nazistowskich przez agenta FBI, w którego wcielił się znany z roli Harry’ego Pottera, Daniel Radcliffe.

Jednak to co wywołało kontrowersje wśród polskich internautów to wykorzystanie ujęć z najprawdopodobniej Marszu Niepodległości, gdzie zawsze pojawia się mnóstwo polskich flag, do zobrazowania marszu neonazistów. W zamieszczonym w zwiastunie fragmencie „neonaziści” noszą polskie flagi i maszerują ulicami Warszawy.

Wspomniany fragment zaczyna się w 1:09 minucie zwiastuna.

Polscy internauci nie zamierzają pozostawić tego bez echa. Użytkownicy portalu wykop.pl apelują do pozostałych o akcję mailingową, dzięki której ministerstwo spraw zagranicznych oraz Reduta Dobrego Imienia dowiedzą się o sprawie i zainterweniują.

http://pikio.pl

„Akcja malingowa” zamiast zdecydowanej interwencji władz III RP – to jest pomysł… 
Admin

Komentarzy 14 do “Polskie flagi w hollywoodzkim filmie o neonazistach”

 1. Czolgista said

  Polscy politycy tak bardzo włażą do tyłka Zachodowi, a nadal jesteśmy oczerniani na wszelkie sposoby.
  Jak chcieli pokazać marsze neonazistów to trzeba było wykorzystać ten film:

  http://www.bbc.com/news/world-europe-30655184

  Proszę zwrócić uwagę, że BBC jedynie zwraca uwagę na antysowieckość Bandera. Ani słowa o jego sojuszu z nazistami czy o zamachach terrorystycznych przeprowadzanych w Polsce. Jedynie Putin coś powiedział, ale nikt tego w notce nie wyjaśni.

 2. Kar said

  ..Daniel Radcliffe, etatowy Hey Jew Boy..!

  http://www.virtualjerusalem.com/news.php?Itemid=10543

 3. Greg said

  W końcu, o co temu diabłu z tą Polską chodzi?
  Ciągle wściekłe ataki!
  Czyżby coś ,,przeczuwał”

 4. Mundi said

  Ja bym zatytułował ten artykuł na miejscu Gajowego „Mowa nienawiści granicząca z teerroorryyzmmeem i rasizmem wobec Polski i Polaków w czołówce filmu Danieala Ragussisa pt. Imperium”
  Panie Gajowy! Pora przestać się tłumaczyć i zacząć używać ich narzędzi do kontrataku.

  No cóż – nie w mojej mocy jest wprowadzenie wiz dla US-manów, ani nawet wywalenie kilku „dyplomatów” z Polski.
  Admin

 5. Wojtek said

  Ad. 3.Ludzie mówia, że polskojęzyczne żydoswtwo ucieka z Polski za granicę, bo tu niedługo ma być rzeź „faszystowskiej Polski”.

 6. rafal z said

  Jaśnie Chopy 🙂

  Hollywood to tylko informacyjne ramię US ARMY i banksterów. To jest formowanie mas i informacyjnego POLA BITWY na poczet przyszłych wydarzeń.

 7. Zerohero said

  Z tego filmu wynika, że największym zagrożeniem dla ludzkości są biali terroryści i chrześcijanie. Od aktora grającego Harrego Pottera wali czosnkowym gó..nem, a przypomina, że aktorka grająca jego filmową dziewczynę (Hermionę) zaliczyła szopkę pt. „wszyscy popieramy przyjmowanie uchodźców”.

 8. Lily said

  Kochani,a mnie to wcale nie dziwi,dlaczego?
  Hollywood,wiadomo do kogo nalezy.
  A,kto oczernia,i znieslawia Polakow ?.
  Te wszystkie dzialania,mialy/maja swoj cel.
  Polacy,pozostawieni zostali sami sobie,
  zadnego wsparcia,ani od wladzy swieckiej,
  ani duchownych.U tych ostatnich,mozna
  znalesc wyjatek od normy.

 9. split said

  Idiot @ 6 ,…

  Nikt wiecej i bardziej nie gnoil US Armed Forces jak Hollywood nie wspominajac ze czesto zmyslal wydarzenia ktore byly fikcja.

 10. split said

  Admin

  Olac, oprocz paru klatek z wydarzenia ktore mialo miejsce nie ma sugestii ze akcja filmu dzieje sie w Polsce – Pasja Gibsona jest najlepszym dowodem ze jakiekolwiek protest to darmowa promocja i kasa.

 11. Hut said

  To jest wszystko dokladnie zaplanowane. W Hellywoodzie nie ma przypadkow.Polecam obejrzec Green Room z 2015. A takze starsze produkcje jak Betrayed z Tomem Berengerem. W prawie kazdym filmie z hellywooda sa jakies odnosnoki to neonazistowskiej symboliki. Jak nie 88 to 68 albo 14 takze ukryte w drugim planie flagi ksiestwa niemieckiego albo 3 rzeszy. To sa spadkobiercy ashkenazyjskich niemcow. Ktos tym steruje i dryguje.

 12. split said

  11 Hut

  Problem w tym ze nie wszyscy sa tacy madrzy jak ty, ze 99,99 procent widzow nie idzie po to do kina, nie ma zielonego pojecia o czym mowa i nie ‚kupuje’ przeslanki.

 13. jazmig said

  Nie ma przypadków, są tylko znaki. Jest to jeden znak więcej, że w przypadku agresji na Polskę, USA nie będą nas bronić, bo kto by bronił nazistów?

  A tymczasem pisowscy zdrajcy wchodzą okrakiem w odbyt jankesom.

 14. split said

  PS po namysle pod 10

  Nie wiem czy nie lepsze od tego co macie dzisiaj 😉

Sorry, the comment form is closed at this time.