Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Arcybiskup Viganò o NWO, o zna…
  Piotr B. o Polskie przyczółki Józia …
  Krzysztof M o Google: algorytmy czy pol…
  Krzysztof M o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  trybeus o Obowiązek szczepień, przymus i…
  UZA o Google: algorytmy czy pol…
  zen o Obowiązek szczepień, przymus i…
  UZA o Sondaż: Tożsamość płciowa, can…
  Zbyszek z Warszawy o Google: algorytmy czy pol…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  revers o Obowiązek szczepień, przymus i…
  Greg o Arcybiskup Viganò o NWO, o zna…
  revers o Australia – obozy internowania…
  Lily o Obowiązek szczepień, przymus i…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 564 obserwujących.

Sejm uchwalił minimalną stawkę godzinową. W kolejnych latach będzie wyższa.

Posted by Marucha w dniu 2016-07-07 (Czwartek)

Sejm uchwalił właśnie ustawę o minimalnej stawce godzinowej za pracę na umowę-zlecenie oraz w ramach samozatrudnienia. Od teraz nie będzie można płacić mniej niż ustalona kwota.

W ustawie zapisano, że minimalna stawka godzinowa będzie początkowo wynosić 12 złotych, jednak będzie ona waloryzowana (razem z minimalnym wynagrodzeniem) każdego roku i już w 2017 będzie wynosić 13 złotych brutto.

Minimalna stawka godzinowa obejmie wszystkie umowy zlecenia oraz samozatrudnionych, którzy pracują w ten sposób w firmach. Jak zapisano w ustawie, będzie ona miała zastosowanie do wszystkich umów-zlecenie bez względu na to w jaki sposób ustalane jest wynagrodzenie tj. godzinowo, dziennie, tygodniowo czy miesięcznie.

Za przyjęciem ustawy o minimalnej stawce godzinowej głosowało 380 posłów, 47 było przeciwko, a 14 wstrzymało się od głosu. Wcześniej Sejm nie przyjął wniosku Nowoczesnej, która chciała odrzucenia ustawy w całości oraz wniosku Polskiego Stronnictwa Ludowego, który chciał stawki godzinowej na wyższym poziomie.

http://pikio.pl

No to jest kupa forsy. Hołocie się we łbie poprzewraca. Wszystko przepiją i znów wzrośnie alkholizm oraz choroby weneryczne.
Admin

Komentarzy 10 do “Sejm uchwalił minimalną stawkę godzinową. W kolejnych latach będzie wyższa.”

 1. Archer said

  Najwyższy czas, że się w końcu wzięli trochę za tą patologię. Postesbeckie firemki ochroniarskie i sprzątające płacą nawet w Warszawie po 5-6 złotych na godzinę. Ostatnio słyszałem, że Solid, Juwentus i inni zaczęli kombinować, że co 2 miesiące wypłacają pensje, żeby obejść niektóre przepisy.

 2. Zgorzkniały said

  Prawo prawem, a prywaciarze na prowincji potrafią płacić 5 złotych na czarno – info od rodziny.

  Jakby nagle zwiększyły się dochody polskich firemek to by nie znaczyło że robotnicy dostaną podwyżki – tylko że prywaciarze zamiast nowego samochodu kupią sobie jacht.

  Jak to mawia Konrad Rękas „tu jest Polska, co ma pójść źle to pójdzie”

  Upraszam o nie postowanie że „to nie Polacy tak płacą” , „na pewno korzenni wyzyskują” itd. bo to jest śmieszne i dowodzi oderwania od rzeczywistości. Polak prywaciarz Polakowi wilkiem.

 3. AlexSailor said

  @Admin

  A minimalna stawka godzinowa według obecnej siły nabywczej w 2020r. wynosić będzie 3 zł na godzinę.
  Dlaczego?
  Nawet nie będę tłumaczył.

  Zbliżamy się wielkimi krokami do Wenezueli i Argentyny.
  Bo na Grecję z ich poziomem życia i perspektywami nie mamy żadnych szans.

 4. outsiderR said

  „W ustawie zapisano, że minimalna stawka godzinowa będzie początkowo wynosić 12 złotych”

  Zapytam nieśmiało – brutto czy netto?

 5. Kojak said

  To jest mentalnosc prymitywnych glupkow i idiotow z PYYSS ! Granie na nastrojach motlochu i wdzieczenie sie do niego rozdajac forse ! Te zakute prymitywne pisiowskie lby nie majanic a nic zadnego pomyslu na gospodarke ! Tylko dosypac forsy dodrukowujac pieniadze i zabierajac je innym ! Te zdegrenerowane pisowskie kanalie i bydlaki obnizyly swiadczena na leczenie inwazyjne chorob serca ! Ale te odrazajace bydlo ma pieniadze na bomby i setki ton paliwa do samolotow do F-16 zeby na zlecenie amerykanskich bandziorow bombardowac islamistow

 6. Marta1973 said

  @5

  A za kogóż to pan się uważa, że ma pan czelność pisać o „motłochu”???
  Jest pan potomkiem szacha perskiego?? Na razie jedyny motłoch, jaki się objawił w Polsce, to motłoch postesbecki! Pseudo prywaciarze, którzy jęczeli wniebogłosy, gdy potracili niemałe pieniądze, grając na opcjach walutowych. Mam ja swoje lata i niejedno widziałam, ale moi dziadkowie i babcie, niedościgły dla pana wzór do naśladowania, nigdy nie użyliby słowa „motłoch” albo „hołota”.

 7. Wojtek said

  He he, tylko zamiast pracy i spokoju PiSda funduje Polakom wojnę z Rosją i bicie Polaków na granicy przez banderowców. Na Polaków czekają wiec więzienia, obozy, szpitale i cmentarze.a nie dobra praca…

 8. Kapitan Bąba said

  Jest jeszcze jeden aspekt związany z wysokością płacy minimalnej. Wskazał go już Archer. Chodzi o zakłady i majątek przejęty za grosze. Nie dość że w większości państwowy majątek poszedł za grosze, to jeszcze ci nowi właściciele „dokarmiani” są niejako przez Państwo Polskie, które w sposób sztuczny utrzymuje niskie płace minimalne (np. wpuszczając Ukraińców spoza UE, podczas gdy Niemcy mieli zamknięty rynek pracy dla Polaków przez kilka lat po wejściu Polski do UE)

 9. NICK said

  Tytuł.
  Sejm???
  Założyć można, że polski.
  A z założenia?
  Dópa.
  Kwestia czasu… .
  WSZYSTKO co knesejm czyni, obróci się przeciw tej ziemi.

  Kwestia czasu… .

 10. YanKo said

  „Kojak said
  2016-07-07 (czwartek) @ 20:24:56

  To jest mentalnosc prymitywnych glupkow i idiotow z PYYSS ! Granie na nastrojach motlochu i wdzieczenie sie do niego rozdajac forse ! Te zakute prymitywne pisiowskie lby nie majanic a nic zadnego pomyslu na gospodarke ! Tylko dosypac forsy dodrukowujac pieniadze i zabierajac je innym ! Te zdegrenerowane pisowskie kanalie i bydlaki obnizyly swiadczena na leczenie inwazyjne chorob serca ! Ale te odrazajace bydlo ma pieniadze na bomby i setki ton paliwa do samolotow do F-16 zeby na zlecenie amerykanskich bandziorow bombardowac islamistow”

  Kojak ,Niesiołowski to czasem nie rodzina do twojej.Sformułowania i mentalność tak podobna

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: