Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kerry: Interwencja USA zapobiegła rozlewowi krwi na Ukrainie

Posted by Marucha w dniu 2016-07-08 (piątek)

O – tyle ze mnie pożytku.

Interwencja Stanów Zjednoczonych i państw europejskich w sytuację na Ukrainie w 2014 roku zapobiegła rozlewowi krwi w tym kraju – powiedział amerykański sekretarz stanu John Kerry.

W czwartek w trakcie wizyty w Kijowie Kerry spotkał się z pracownikami amerykańskiej ambasady. Poruszył on temat wydarzeń z 2014 roku, kiedy doszło do starć na Majdanie i odsunięto od władzy ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza.

Amerykański dyplomata nazwał te wydarzenia „walką o wolność i niepodległość”.

„Przypuszczam, że bez naszej pomocy na każdym etapie tej drogi, zwłaszcza w pierwszych dniach, bez sankcji wobec Rosji, bez jednolitego stanowiska Europy i USA, bez presji z naszej strony na (prezydenta Rosji Władimira) Putina nie wiadomo, kto by dziś maszerował ulicami Kijowa, i nie wiadomo, do jak wielkiego rozlewu krwi doszłoby w trakcie tej walki – zaznaczył Kerry.

Według jego słów USA „robią to, co umieją robić najlepiej – pomagają ludziom być tymi, kim chcą”. [chyba: kim chcą usraelici – admin] Kerry dodał, że chodzi przede wszystkim o ochronę praw człowieka i nadrzędność prawa.

Szef amerykańskiej dyplomacji wyraził przekonanie, że „cały świat zazdrości nam (USA) jakości naszej gospodarki i technologii, naszej pomocy medycznej, zdolności do tworzenia, aktywności gospodarczej naszego narodu”.

http://pl.sputniknews.com

Kerry po raz kolejny rozwiał wątpliwości, czy jest idiotą.
Admin

Komentarzy 13 to “Kerry: Interwencja USA zapobiegła rozlewowi krwi na Ukrainie”

 1. Greg said

  Szczyt hipokryzji!

 2. Joannus said

  A czego innego można było się spodziewać.

 3. Dziadzius said

  Widac ze USrael juz nie umie albo nie moze mowic prawdy. Przeciez wiemy ze to Oni stworzyli i uzbroili ISIS [ co Putin PUBLICZNIE na zjezdzie reporterow oglosil] po to zeby rozrobic zament na Bliskim Wschodzie i zabezpieczyc bezkarne morderskie wypady israela przeciw Palestynczykom .Oni zabil swego wytrenowanego sluzalca Sadam Hussein. Oni zabili Khadafi zeby rozpetac teroryzm w Libii. Oni tez stworzyli i uzboroili i zfinansowali caly ten ukrainski majdan [ przecierz oni powolali swoj zamachowy rzad ukrainy i dali mu olbrzymie pozyczki nawet zanim ogloszono uklad rzadu] bo chcieli wywolac zaburzernie z Rosja i pretekst do USraelskiej bazy na Krymie – co by zaszachowalo wolnosc na morzu Czarnym. Biada swiatu ze ta zaraza ma atomowa bron a nie ma rozumu.

 4. Adam Ryglowski said

  A już myślałem , że po negocjacjach w sprawie Iranu , czy Syrii z Ministrem ŁAWROWEM – wylądował ostatecznie na chorobowej rencie politycznej .

  Medycyna (psychiatria tyż ) czyni CUDA , więc gościa znów widzimy i słyszymy 🙂 😉
  Tylko rekonwalescencja jeszcze nie zakończona !
  😦

 5. Adam Ryglowski said

  P. Dziadziuś – ogromnie Pana szanuję , ale …
  Opisuje Pan skutki , a brakuje PRZYCZYN !!!
  Wszyscy gadają , że Niemcy hitlerowskie od ’34 a na pełen gwizdek zaczęły „rozliczać się” od ’41 z wiadomą nacją (plemieniem) . NIKT NIE PODAJE PRZYCZYN , dlaczego tak się działo – i nie opisuje historii Niemców po I Wojnie Światowej ( z lat 1920 – 1930 ).
  Kadafii chciał wprowadzić własną walutę ( złotego dinara ), skończyć z rozliczeniami $$ . A do tego , technicznie doprowadził , że Libia stała się przebogata w słodką wodę pitną – i mogłaby się stać spichlerzem żywności dla Europy .
  A Hussajna ubili ,- bo zaczął rozliczać się za ropę w euro ,- a zreygnował z $$ itd.
  A na Ukrainie był KRYM – bazy jak bazy . Czy Rosyjskie , czy Ukraińskie – ganz pomada .
  A CO BY BYŁO , GDYBY ZOSTAŁY US -mańskie ???

 6. Isia said

  …żyd Kerry wypowiada te idiotyzmy, jak sądzę … całkiem świadomie … przecież trzeba ten cały, obecny „bajzel”, jaki jest na terytorium zwanym umownie ukrainą, pięknie, propagandowo, opakować … i sprzedać …światu …

 7. Tom said

  NIE. Większość Amerykanów ciągle w to wierzy. On to do nich mówił i to ma jakiś propagandowy sens.

 8. Kronikarz said

  I tu PiS przegrał następną kadencję.

 9. Dziadzius said

  @5 Dzieki.
  Ma Pan racje- ale na naszym padole gdzie prawda jest tak rzadka jak deszcz na saharze albo trawa na Ewerescie, mozemy tylko widziec wyniki a przyczyn trzeba sie skrupulatnie doszukiwac z roznych nie USraelakich srodkow.
  Niemcy czy chcemy czy nie BYLY zmuszone do wojny przez USraelskich zydow ktorzy nawet opisywali to w amarykanskich gazetach jak „Zydzi wydali wojne niemcom”- faktem jest ze WWII wybuchla o zydowskie odsetki bo Hitler wygonil ich z niemieckich bankow a oni zabronili mu handlu z innymi krajami. Niemcy przeszli nie na handel ale na wymiane towaru – Mineraly z Brazylii za niemieckie motory. Hitler MIE MIAL planow co do zniszczenia zydow a nawet popieral stworzenie panstwa izraelskiego i on chetnie pomagal w emigracji zydow do Madagaskaru dajac kazdej rodzine credyt na 50,000 marek i traktor. Wiemy ze hitlera popierali zydzi bo byla ich az150,000 organizacja { nawet w wojsku] – Ja mam niemieckie znaczki pocztowe z pazdziernika 1928 roku na wartosc 5 miljardow marek – to w wyniku zydoplanowanej ustawy reparacji wojennych- by takimi ucieznymi warunkami WYKUPIC niemcy za feningi.
  Khadafi byl w kontakcie z Chinami i Rosja i Iranen o stworzeniu nowej waluty handlowej opartej na zlocie a nie na USraelskim papierze. [ to co obecnie Chiny i Rosja i Brazylja i Indie i Iran chca wprowadzic] Ludzie w Libii placili grosze za benzyne i kazdy kto mial glowe i dostal sie na wyzsze uczelnie w Europie czy ameryce mial rzadowe stypendium tak dlugo jak mial dobre wyniki i kazda rodzina dostawala [ nawet imigranci w Europie] $10,000 jako prezent na urodziny chlopca. Takie podstawowe pomoce rzadowe byly zydom nie na reke bo mogly i na pewno by zmusily inne panstwa arbskie do podobnych ulg a tym samym zjednoczyly by arabskie panstwa w jedno silne muzlumanskie imperium. ktore by kontrola nafty zmusily Usrael do zaprzestania [ multi – miljardowej] pomocy zydom – a bez USraelskich miljardow israel bylby mniej odwazny.

 10. NICK said

  Eee. Kronikarzu. (8).
  Wygrywa we sondażach. „Wybory” miał PIS wygrać.

  No to wygrał.
  Dlaczego?
  Bo miał.

 11. Adam Ryglowski said

  Panie DZIADZIUŚ – WIEMY DUŻO , albo jeszcze więcej .
  Tylko trza nas pocisnąć 🙂 😉
  a do wszystkiego się przyznamy , co wiemy .

  Młodych … stażem klubowiczów u Dobrodzieja Gajowego czasami trza popchnąć we właściwym kierunku , aby szukali SWOJEJ , A NIE PODANEJ Z PODPUSZCZENIA – PRAWDY .
  Pozdrówka.

 12. Grace said

  Na sam jego widok robi mi sie niedobrze. Jak otworzy jadaczke to samo gowno z niej wyplywa. Oczy tego zbira mowia skad on pochodzi. Mam nadzieje ze tam wroci i to wkrotce. Bramy stoja szeroko otworem a i lancuch tez sie znajdzie.

 13. Maćko said

  Masy ( lemingostan) uwierza tylko w wielkie bzdury, wielkie klamstwa.
  Kazdy klamie czasami i troszeczke. Nikt nie klamie na potege ( np. ze ma zamek w Lotaryngii czy pochodzi od Ramzesa ) poza… politykami.
  Takie sa manipulacje skuteczne. Wielkie. Powtarzane. Poparte przez idotów w eleganckich garniturach.
  W taki bzdety uwierza masy.
  Takich stereotypów praktycznie nie da sie wyeliminowac logicznym tlumaczeniem.

Sorry, the comment form is closed at this time.