Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska będzie winna wybuchowi III wojny światowej – eksperci nie pozostawiają wątpliwości

Posted by Marucha w dniu 2016-07-08 (piątek)

Szczyt NATO rozpoczyna się dziś w Warszawie. Spotkanie przywódców potrwa do jutra. W obradach weźmie udział 61 delegacji, w tym 18 prezydentów i 21 premierów. Wśród nich prezydent USA Barack Obama – najjaśniejszy sojusznik Warszawy.

Na jednym z najważniejszych i największych szczytów NATO od lat mają zapaść decyzje wzmacniające bezpieczeństwo m.in. na wschodniej flance Sojuszu.

Brukselski portal B2 specjalizujący się w polityce obronnej opublikował artykuł pt: „Duda inicjuje działania wojenne” Jego autor nie ma wątpliwości, że w przypadku wybuchu wojny zacznie się ona właśnie od drażnienia Rosji, tę rolę publicysta przypisuje Andrzejowi Dudzie wytykając polskiemu prezydentowi nadanie szczytu NATO jeszcze przed jego rozpoczęciem antyrosyjskiego tonu.

Portal wyraża opinię Francji, częściowo także Belgii i Włoch. To Paryż najbardziej utrudniał porozumienie o rozlokowaniu czterech batalionów w naszym regionie. Francja nie chce drażnić Rosji.

Publicyści podkreślają, że dyplomaci NATO od kilku tygodni przekonywali, że wzmocnienie wschodniej flanki nie jest wymierzone w Rosję, a nowe siły mają raczej rotacyjny i defensywny charakter, a to Warszawa rozgłaszała, że jest to konieczne w wypadku ataku Rosji lub jest to wzmocnienie przeciwko Rosji. Belgijski portal zauważa również, że ani Prezydent Polski ani nikt z przedstawicieli Rządu RP nigdy temu nie zaprzeczył.

Dziennikarzom nie umknął także fakt bliskiej współpracy Polski z Ukrainą, wspieranie działań ukraińskich, w szczególności tych wymierzonych w Rosję a także…otwarcie szeroko swych granic na Ukraińców.

Wszystko to nieprzerwanie kontynuowane i wzmacniane doprowadzi w końcu do takiego zadrażnienia stosunków NATO z Rosją, że wybuch wojny będzie kwestią czasu i stanie się to z wyłącznej winy Polski.

http://znews.pl

Powiedzmy jasno, że Polska nie ma aż takiego wpływu na NATO, aby wciągać je w awantury wojenne wbrew jego woli. NATO samo prze do wojny. Haniebną rolą polskich władz jest natomiast robienie wszystkiego, aby dopomóc bandytom z „obronnego paktu” w ich zamiarach.
Admin

Komentarzy 10 to “Polska będzie winna wybuchowi III wojny światowej – eksperci nie pozostawiają wątpliwości”

 1. NICK said

  Admin ma rację.
  Tu i teraz.
  Natomiast rząd „polski”, czyli My, niestety, będziemy oskarżani.
  O ‚Trójke’ = III Wojnę Światową.

  My.
  Polacy.

 2. Tom said

  Może Polska nie wywoła wojny ale obłąkany rebe Singer / Maciarewicz na pewno się przyda.

  Można argumentować że to nie Polska wywołała II wojnę światową bo wojna wisiała w powietrzu. Ale to głupie sanacyjne osły prowadziły antyniemieckie czystki etniczne. Wiadomo że to nie podobało się Hitlerowi. A oni wykonywali rozkazy z Londynu, wszyscy byli masonami.

  Tak dzisiaj głupi Singer zrobi to co mu karzą. To nie będzie jego wina ale na pewno się przyczyni.

  Pewnie ważniejsi od Singera / Maciarewicza będą neonaziści z Pribałtyki.

 3. split said

  Polacy dla NATO to mieso armatnie ,…

 4. Yaxa said

  ad Tom: A może tak autorskie małe doprecyzowanie w temacie „… antyniemieckie czystki etniczne…”???

 5. Glock said

  POLACY zatrznijcie wrescie politykowac .I usuncie zydow z wlasnego kraju .To oni sprowadzaja na was wszystkie nieszczescia.

 6. Plausi said

  Znaleziono winnego

  http://pppolsku.blogspot.com/2014/04/teksty.html#WojEur

  brak jeszcze winnego za tzw. „holokaust”

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#HoloSamo

 7. Glos Prawdy said

  Polskę chcą nie tylko przedstawic prowakotorem, ale opuscic do poziomu podstępnego i fałszywego szakala, towarzysza Shere Khana w Księdze dżungli.

 8. Hasso C. said

  Jeszcze wojna sie nie zaczela, a juz znalezli winnego. Polska jest czesto prezentowana w mediach zachodnich (i rosyjskich) jako klopotliwy gracz, ktory caly czas ma pretensje. Czy to wina Polakow, ze maja rzad, ktory jest na pasku militarystow najwazniejszego sojusznika? Czy bylo wina Polakow, ze w 1939 rzad zgodzil sie zagrac role zapalnika wojny? Ze tolerowal i prowokowal przesladowania mniejszosci niemieckiej? Ja wiem, ze to temat w Polsce tabu, ale to bylo. I dziesiatki tysiecy uciekinierow niemieckich w obozach w lecie 1939 roku tez byly.
  To sa pytania filozoficzne, czy mozna w ogole mowic o winie „spoleczenstw” w wydarzeniach historycznych. Ja sie nie czuje winnym. A Niemcy jak najbardziej. Tak ich wytresowano, i sami sie wytresowali pod kuratela najwazniejszego sojusznika.

  ——
  Niech Pan mi wytłumaczy, w jaki sposób w 1939 rząd [polski] zgodził się zagrać role zapalnika wojny i jakie to były prześladowania mniejszości niemieckiej, bo czuję się niedoinformowany.
  Ja od dawna myślałem, że wojnę, jak zwykle, wywołali żydowscy banksterzy.

  Swoją drogą przypomniała mi się niemiecka wieś pod Warszawą. Dziekanów Niemiecki. Mieszkańcy byli „zasymilowani”, nikt tam nie doznawał jakichś szykanów. Gdy wybuchła wojna, cała wieś natychmiast opowiedziała się po stronie Niemców…
  Admin

 9. watazka said

  NATO – North Atlantic Terrorist Organisation- zostalo stworzone przez Bilderbergow jako armia NWO.
  Zastanawia polski ped do NWO.
  Jesli ktos sobie wyobraza, ze wojska NWO zostaly tylko po to stworzone, zeby obronic Polske przed Moskwa – to chyba jeszcze z psychiatryku nie wyszedl.

  W Warszawie ten spend jest tylko i wylacznie po to, zeby wyssac 10 mliardow dolarow na przedluzenie awantury w Afganistanie, Bo NATO cos dziwnie nie ma pieniedzy, zeby utrzymywac firmy sbrojeniowe w USA. Polak sie zadluzy po 15-te pokolenie ale usluznie w zebach 2% z polskiego budzetu poswieci dla lisa, ktory wpadl do kurnika.
  Jest taka stara krakowska legenda o smoku wawelskim… tam chodzilo o dziewice a tu o q…

 10. Jan Kowalski said

  Kiedy niby ta wojna ma być?

Sorry, the comment form is closed at this time.