Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Schulzowi już dziękujemy. Za pół roku powinien stracić stanowisko przewodniczącego PE.

Posted by Marucha w dniu 2016-07-08 (piątek)

Socjalista Martin Schulz może wkrótce stracić stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Europejska Partia Ludowa chce, by nowym szefem tej instytucji został „konserwatysta”. Ten zamiar zdecydowanie wspiera niemiecka CDU kierowana przez kanclerz Angelę Merkel.

Czołowi politycy niemieckiej chadecji opowiedzieli się przeciwko dalszemu kierowaniu Parlamentem Europejskim przez Martina Schulza, członka lewicowej niemieckiej partii SPD, a na gruncie PE członka Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów (PSSiD).

Wiceszefowa CDU Julia Klöckner stwierdziła w rozmowie z dziennikiem „Welt”, że istnieje między konserwatystami a socjalistami porozumienie co do zmiany szefa PE.

– Jako, że pan Schulz jest człowiekiem honoru [bua ha ha ha ha! – admin], wychodzę z założenia, że wywiąże się z obietnicy, którą sam złożył – powiedziała Klöckner nawiązując do wspomnianego nieformalnego porozumienia.

CDU, podobnie jak jej siostrzana partia, bawarska CSU, jest członkiem najsilniejszej frakcji w Parlamencie Europejskim, Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Koalicja CDU/CSU ma zarazem w EPL najwięcej członków, zdecydowanie wyprzedzając Platformę Obywatelską i francuskich Republikanów, kolejne po niej największe siły w EPL.

Stanowisko przedstawione przez Julię Klöckner poparła także czołowa polityk CSU, Gerda Hasselfeldt. W rozmowie ze wspomnianym dziennikiem stwierdziła, że EPL zawarła „niepozostawiające wątpliwości porozumienie” z drugą najsilniejszą frakcję PE, PSSiD, które zakłada wymianę szefa PE. – Przez drugą część okresu wyborczego na czele PE musi stać przedstawiciel EPL – stwierdziła dosłownie.

Na początku obecnej kadencji PE obie największe frakcje miały porozumieć się co do podziału przewodnictwa w parlamencie; jeżeli porozumienie zostanie przeprowadzone zgodnie z ustaleniami, to Martin Schulz, który kieruje Parlamentem Europejskim od 17 stycznia 2012 roku, straci swoje stanowisko w styczniu 2017 roku.

Według dziennika „Welt” socjalista chciałby jednak pozostać przy sprawowanej przez siebie funkcji. Sprawa miała być dyskutowana na poniedziałkowym posiedzeniu prezydium CDU, gdzie zgodnie uznano, iż jego zamiaru nie można wesprzeć.

Źródło: faz.net
Pach
http://www.pch24.pl

A więc mamy jasność: Schulz może stracić stanowisko nie z powodu swego chamstwa, czy braku wykształcenia i ogłady – ale dlatego, że trzeba zmienić „socjalistę” na „konserwatystę”. Najwidoczniej walory intelektualne i dyplomatyczne, jakie reprezentuje ten prymityw, w zupełności odpowiadają Unii Europejskiej.
Admin

Komentarzy 10 to “Schulzowi już dziękujemy. Za pół roku powinien stracić stanowisko przewodniczącego PE.”

 1. Franz Maurer said

  a kiedy cała KE poda się do dymisji ?? nie idzie już patrzeć i słuchać tych lewackich gąb, zresztą rozgoniłbym to całe towarzystwo PE, KW, KE i inne przybudówki, niech idą do swoich, tam gdzie ich chcą i stamtąd niech plują na innych swoim lewackopoprawnym politycznie jadem 🙂

 2. AlexSailor said

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zmiana-na-szczytach-wladzy-w-nato-to-pierwsza-taka-decyzja-w-historii-sojuszu/h3cwtr

  Obawiam się, że JE Putin może się wykończyć ze śmiechu.
  Nie mają nad chłopem litości.

  „milowy krok dla NATO”
  „będzie pierwszą kobietą w historii”

  A tak na marginesie, znowu szykuje się porażka polityki sprzedawczyków.

 3. Dictum said

  ad. Admin
  Ja tu jasności nie mam tak, jak „nie mam jasności w temacie Marioli” (za Młynarskim). W tych rejonach tylko „ciemność, ciemność, widzę ciemność” (za Seksmisją).
  Ale fakt, chamstwo, nieuctwo to widać są walory w tym bagnie. Zamienią jedno g…o na drugie.

 4. Lily said

  Najwazniejsze,ze ma odpowiednie korzenie ,mentalnosc,i gebe niewyprawna.
  Osobniki,z Polski na najwyzszych stanowiskach,
  wszyscy jak jeden byli/sa z korzeniami.

 5. jazmig said

  Schultz przestanie być szefem PE dlatego, że taka jest umowa z klubem konserwatystów. 2 lata rządzą socjaliści, a kolejne 2 lata – konserwatyści. Poprzednio było tak samo i dlatego Buzek przez 2 lata byl szefem PE.

 6. Isia said

  … dla żydostwa, rządzącego UE … najważniejsze jest, że M. Schultz jest żydem … to jego najlepsza „kwalifikacja”… a że jest pederastą, bez matury … i nie grzeszy dobrym wychowaniem ( jego chamstwo jest znane ) to sprawy drugorzędne …

 7. La Reine Toronto said

  to sa wrogowie NR JEDEN naszej starej dobrej EUROPY; oni nie wygladaja jak ludzie normalni ale jak klony? 61 i 60 year old? stary jak szesdziesiat i szescdziesiat jeden? to niemozliwe…cos tu nie tak z tymi osobnikami? RSVP!

 8. Maćko said

  Ale brzydkie mordy…
  .
  .
  .
  .!

 9. Maćko said

  Martin Schulz urodził się 20 grudnia 1955 roku w Hehlrath, pochodzi z Aachen, położonego na zachodnim skraju Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie Niemcy graniczą z Holandią i Belgią. Jego dziadek brał udział w I wojnie światowej, a ojciec w II wojnie światowej. Będąc nastolatkiem, chciał zostać piłkarzem. Odnosił duże sukcesy w tej dziedzinie, jednym z jego osiągnięć było wicemistrzostwo juniorów, lecz kontuzja spowodowała, że musiał zrezygnować z kariery piłkarskiej. Frustracja związana z tym faktem sprawiła, że zaczął nadużywać alkoholu, na szczęście jednak udało mu się wyjść z nałogu. Jego nauczyciel z czasów szkolnych, Peter Kremer mówi: „Martin był moim najlepszym uczniem z historii Biblii”. Jest absolwentem liceum Heilig Geist Gymnasium w Würselen, ale opuścił szkołę bez zdania egzaminu kończącego szkołę, potem związał się jednak z przemysłem książkowym i to właśnie książki stały się początkiem jego kariery.
  Na przełomie lat 70. i 80. zajmował się współpracą z domami wydawniczymi oraz księgarniami, a w późniejszym czasie założył własną księgarnię.

  Jego kariera polityczna rozpoczęła się od pełnienia funkcji radnego w miejscowości Würselen (liczącej około 40 000 mieszkańców) w Nadrenii Północnej-Westfalii.
  W późniejszym czasie został burmistrzem tegoż miasta. Następnie był jednym z członków „Jusom” – młodzieżowej organizacji socjaldemokratycznej. Kolejnym ważnym punktem w jego karierze było członkostwo w radzie partyjnej Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, a następnie w zarządzie okręgowym Mittelrhein oraz przewodniczenie partii
  w Akwizgranie. W 1994 roku pojawił się po raz pierwszy w składzie Parlamentu Europejskiego, w którym mandat członkowski trwa pięć lat i nie stanowi przeszkody w jednoczesnym sprawowaniu mandatu w parlamencie krajowym. Członkowie Parlamentu Europejskiego nie zasiadają w grupach narodowych, lecz według przynależności do frakcji politycznych

 10. Maćko said

  Poprzedni link ( 9 ) -> http://uniaeuropejska.org/martin-schulz/
  ***
  Księgarz bez matury, erudyta i wytrawny prowokator. Kim jest Martin Schulz?
  Ciekawostką jest, że Martin Schulz skończył tylko szkołę średnią, nie podchodząc do matury. Ale pomimo braków w wykształceniu jest erudytą i poliglotą, dobrze posługującym się francuskim i angielskim (a także hiszpańskim). Przez całe lata zawodowo pracował w księgarni, potem miał nawet swój własny sklep z książkami. A przygodę z polityką zaczął już jako 19-latek – zapisał się wówczas do niemieckiej partii socjalistycznej, której członkiem jest do dzisiaj. W wieku 31 lat został najmłodszym burmistrzem w regionie Nadrenii i Westfalii – miasteczka Würselen (sprawował tę funkcję do 1998 roku).
  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/510332,martin-schulz-szef-europarlamentu-kim-jest-sylwetka.html

Sorry, the comment form is closed at this time.