Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wicemarszałek i szef klubu PiS siedział w psychiatryku

Posted by Marucha w dniu 2016-07-08 (Piątek)

Poseł PiS, Ryszard Terlecki, jest dziś znany z piastowania funkcji wicemarszałka i szefa klubu PiS. Konserwatywny polityk w przeszłości był jednak hipisem o pseudonimie „Pies”, który wylądował w zakładzie psychiatrycznym.

Wszystko miało miejsce za czasów jego młodości. Do ciekawej historii z życia Ryszarda Terleckiego dotarł tygodnik „Rzeczpospolita”. Aby poznać młodość posła musimy cofnąć się do 1970 roku. Kto nas tam przywita? Hipis o pseudonimie „Pies” lub „Kudłacz”, którym interesują się organy ścigania PRL.

Jak Terlecki ściągnął na siebie problemy i uwagę milicji? Jak czytamy w książce „Hippiesi Kudłacze Chwasty. Hipisi w Polsce w latach 1967-1975”, na którą powołuje się „Rzeczpospolita”, Terlecki brał udział w… próbie podpalenia mieszkania Piotra Marka, czyli autora tekstów Pudelsów.

W akcji brała również udział słynna Kora (Olga Jackowska). Sam Terlecki przekonywał, że do podpalenia nie doszło umyślnie, a ogień rozszalał się od zwykłego niedopałka i nie przyznał się do winy. W związku z tym, całą winę wzięła na siebie Kora. Terlecki został wypuszczony z aresztu, aczkolwiek przeniesiony na 3 miesiące do zakładu psychiatrycznego. Pomagał mu wtedy ks. Boniecki.

http://pikio.pl/

 

Komentarzy 8 do “Wicemarszałek i szef klubu PiS siedział w psychiatryku”

 1. NICK said

  Nie dziwi mnie to.
  Zwracam uwagę, że taka niby zła MO była lepsza niż dzisiejsza Polucja.

 2. Wojtek said

  Terlecki podobno wciągnął też Korę w narkotyki. Idealny kandydat na marionetkę chazarsko-banderowskiego reżimu zniewalającego Polaków.

 3. Cadyk z Radomska said

  Zaburzony Antoni M. był „klientem” IPiN w Warszawie przy ulicy Sobieskiego już w latach 70tych, do dziś są ludzie, którzy pamietają go smętnie snującego sie w piżamce po korytarzach…..

 4. Grażyna said

  Sami znajomi!

 5. Joannus said

  ” Pomagał mu wtedy ks. Boniecki.”

  Sami swoi.

 6. revers said

  Jednym slowem uciekinierzy z Tworek, Psychorek na haju narkotycznym lub haju farmaceutycznym i oni decyduja o losie calego narodu, jak w chinskiej palarni opium.

 7. Isreal said

  kosmaty rozporek pełen działaczów, wyciągną jakiego sobie zamarzymy – jak konserwa i patriotyzm – to cyk , jest idealny, na miarę…..

  dla każdego coś „dobrego”

 8. Isreal said

  ad2 ten terlecki?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: