Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Senat uczcił pamięć ofiar UPA

Posted by Marucha w dniu 2016-07-09 (Sobota)

Sen. Jan Żaryn (PiS).

Senat RP przyjął uchwałę upamiętniającą ofiary OUN-UPA na Kresach Wschodnich. Za byli senatorowie PiS (60 za), przeciwko PO (22 przeciwko). 1 senator z PO, Marek Rocki, był za uchwałą, także 1 senator PSL (Józef Zając) i 1 niezrzeszony (Lidia Staroń).

Oto jej treść:

„W lipcu 2016 roku przypada 73. rocznica apogeum fali zbrodni, której na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej dopuściły się Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińska Powstańcza Armia (UPA) oraz SS „Galizien” i ukraińskie formacje kolaboranckie.

W wyniku ludobójstwa w latach 1939–1945 zamordowanych zostało sto kilkadziesiąt tysięcy obywateli II RP. Ich dokładna liczba do dziś nie jest znana, a wielu z nich wciąż nie doczekało się godnego pochówku i upamiętnienia.

W rzeziach oprócz Polaków ginęli także Żydzi, Ormianie, Czesi, przedstawiciele innych mniejszości narodowych, a także Ukraińcy starający się pomóc ofiarom. To tragiczne doświadczenie powinno być przywrócone pamięci historycznej współczesnych pokoleń.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej oddaje hołd obywatelom II RP bestialsko pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej wyraża najwyższe uznanie samoobronom kresowym, żołnierzom Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i innych organizacji niepodległościowych, podejmującym heroiczną walkę w obronie ofiar. Senat Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szacunek i wdzięczność tym Ukraińcom, którzy narażając własne życie, ratowali Polaków. Senat Rzeczypospolitej Polskiej apeluje do Prezydenta RP o uhonorowanie wszystkich zasłużonych odznaczeniami państwowymi.
[… które się powiesi na ich grobach, bo jakoś nikomu w wolnej Polsce się nie śpieszyło. – admin]

Ofiary zbrodni popełnionych w latach 40. przez ukraińskich nacjonalistów do tej pory nie zostały w sposób należyty upamiętnione, a masowe mordy nie zostały nazwane – zgodnie z prawdą historyczną – ludobójstwem.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej postuluje, aby Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił dzień 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szacunek dla Kresowian i ich potomków oraz ludzi dobrej woli, którzy od dziesiątków lat domagają się prawdy o ludobójstwie i troszczą się o pamięć o ofiarach, kierując się mottem „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”.

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 18 do “Senat uczcił pamięć ofiar UPA”

 1. […] źródło: https://marucha.wordpress.com/2016/07/09/senat-uczcil-pamiec-ofiar-upa/ […]

 2. JO said

  „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”.

  https://gajowka.wordpress.com/2016/07/09/zatesknicie-za-pieklem/#comment-3361

 3. Kronikarz said

  , – ))

 4. JO said

  Nie wierze w dobre intencje judeosenatu. Oni licza dobrze i to co teraz jest przed naszymi oczami pokazywane, to nie o pamiec polskiej krzywdy chodzi a o kontrole post UPOwcow, swoisty talmudyczny bat, by w stosownym czasie dokonac „strzyzenia” – przeciez to bedzie wystawony rachunek lemingom na ukrainie za mordowanie zydow. Przeciez to bedzie w ostatecznosci przyczyna do spacyfikowania zukrainizowanych lemongow.

  Talmudyczna Filozofia Dlugu musi sie rozwijac :)))

  Nikt z tych wielkich „Panow Senatorow” nie wypowie prawdy, ze Ludobojstwa na Wolyniu…dokonala Zydo-Masoneria – Zydo-Chazaria integrujaca dzialania innych Zydo-Chazarow w innych czesciach Polski podczas II WS…

  Nikt z tych Panow Senatorow nie wypowie slowa, ze Ukraina i Ukrainiec to plasikowy twor zydo-masonerii – Prusactwa na potrzeby eliminacji Polskiego Narodu, w sklad ktorego wchodzila Rus i Rusini, Lemkowszczyzna z Lemkami, Bojkami, Rusakami, Kresowiakami.

  Nikt z wielkich Panow Senatorow nie wypowie, ze syjonisci mordowali zydow biedote, ortodoksyjnych zydow po to, by Tworzyc Wielki Izrael poczynajac od Palestyny….

  Klamstwo bedzie trwalo. Prawda nie ujrzy swiatla dziennego z ust judeosenatorow.

  Polacy nie beda miec nic z tej uchwaly. Ona bedzie obrocona przeciwko nam.

 5. Isia said

  … Pan Jo (pkt 4) … ma Pan rację … zgadzam się …

 6. Listwa said

  Trzeba mieć świadomość, że Roman Dmowski z przyjaciółmi, niekoniecznie z Paderewskim, na Konferencji wersalskiej wytargował granice i ówczesne granice Polski posługując się pojęciem „tereny etniczne”. Argumentował, że ziemia i poszczególne terytoria powinny być włączone do tego kraju, którego ludność przeważa na danym terytorium. A i tak trzeba było walczyć, robić powstania i wygrać plebiscyty. Dmowski wtedy wygrał.

  Wymordowanie po 1940 r. tylu Polaków na wschodzie pomagała, żeby sytuacja się nie powtórzyła i argument Dmowskiego przestał istnieć.

 7. JO said

  ad.6. Nie zgadzam sie z Panem. Dmiwski mial wizje Polski w oparciu o definicje naturalistyczna a nie Prawa Nturalnego. Polska to nie Szlachto jezyczni a GENY i Duch oraz Ziemia.

  Wymordowanie Szlachty Polskiej na Kresach to eliminacja Elity Ruskiej i Ruskiego Elity Narodu, co w konsekwencji daje podzial i eliminacje Polskiego Narodu.

  Kto tego nie potrafi zrozumiec, ten bedzie tanczyl w kolko „chochlim Tancem” w rytm zydo muzuki.

  Polska i Narod polski to nie jeden Dialekt, to nie jeden Jezyk, ale te same geny i Duch Chrystusowy na Polskiej Ziemi.

  Ukrainizacja , to zmiana Formacji czesci Narodu Polskiego. To tak jak przeformatownie PRL Polskow z Katolikow – Polakow na JudeoPolakow.

  Na Ukrainie zrobiono Formacje Rusina na NazijudeoRusina = Ruso-Ukrainca.

  Zrobili to oczywiscie Chazaro-Ukraincy….ChazaroUkrainska Masoneria.

 8. Listwa said

  @ 7 JO

  Dmowski w ten sposób argumentował i przyłączał realnie tereny do Polski.

  „Dmiwski mial wizje Polski w oparciu o definicje naturalistyczna a nie Prawa Nturalnego”

  – Dmowski miał bardzo dobre definicje i był efektywny jak mało kto w historii. To on mowił o ważności pojęć i abstraktów. Przy tak skromnych możliwościach jakie posiadał i zewsząd trudnościach, uzyskał niesamowicie wiele. Ponadto był bardzo dobrym analitykiem stojącym realnie na ziemi, a nie emocjonalnym marzycielem. Nie miał też nic przeciwko prawu naturalnemu.

  Były plebiscyty i one głosami Palaków były wygrywane, bez względu na to jak zdefiniujemy polskość. O Lwów biły się też polskie dzieci, orlęta.
  Być moze one wyrosłyby także na „Elity Ruskiej i Ruskiego Elity Narodu”, ale mam wątpliwość czy sami określiliby sie jako ruscy.

  Zaborca austriacki jak widział że musi opuścić te tereny, swoje magazyny broni nie dał polakom tylko ukrańcom i ich wspomógł przeciw polakom.

  Ponadto napisałem ” poszczególne terytoria powinny być włączone do tego kraju, którego ludność przeważa na danym terytorium.”- nie poruszałem sprawy języka i genów.

  Mordowani byli wszyscy którzy byli polakami, nie tylko ci którzy uważali się za szlachtę.

 9. Joannus said

  Uchwała to nie to co ustawa. Na uchwałę pisowcy się zdobyli, bo ona nie posiada praktycznego znaczenia, hamującego restytucję i przenikanie banderyzmu na naszą ziemię.

 10. ,... said

  @ 1. Przypomnieć należy, że obradujący sejm nie zgodził się na przerwę w obradach i spotkanie z manifestacją Kresowiaków. Tylko 76 posłów głosowało za przerwą, reszta była przeciw. To była hańba telewizyjna sejmu!

 11. NICK said

  Tytuł.
  No. „uczcił”.

  Gawiedź się cieszy.
  Ciesz się, gawiedzi.

 12. Listwa said

 13. Adam Ryglowski said

  AD 10 ) 🙂
  To nie była hańba telewizyjna sejmu !!!
  TO STAN STAŁY , W KTÓRYM bohaterowie/gieroje coś gojskim głuptakom zwyobiecywali , a potem pokazali V Victorię
  ….
  Angole wiedzą , co to znaczy (więc uważaj na zęby , bo dentysta , – albo protetyk zdejmie z ciebie skórę bez znieczulenia)

 14. Adam Ryglowski said

  Przepraszam -10 – końcowe zdanie nie dotyczy , broń Boże współgawędzącego – tylko tych z wiejskiej , co nie pilnują jak na włościach z plonami etc.

 15. revers said

  Zapewne wykonaniu pani Seantor Anders to szczery gest gdy w tym samym czasie minister wojnny Macierewicz podpisuje dostawy broni dla ukraincow, w tym dla batalionow Azov z sfastyka SS.

  Reszte Pan JO wylozl w pkt 7, 7- demce numerologicznie zgodna z masonerka.

 16. Rob said

  @9-Joannus
  Senat nie może przyjąć ustawy tylko uchwałę.
  Natomiast senatorowie z PiS-u zapewniali, że zwrócą się do Sejmu RP o podjęcie takiej USTAWY!
  Jakoś zabrakło im woli a może odwagi?

 17. Boryna said

  Teraz widać kto zdrajca.

 18. Racjonalista said

  [i]W rzeziach oprócz Polaków ginęli także Żydzi, Ormianie, Czesi, przedstawiciele innych mniejszości narodowych, a także Ukraińcy starający się pomóc ofiarom.[/i]

  W rzeziach ginęli tylko Polacy. Inne narodowości śladowo i przypadkowo. A Ukraińców banderowcy mordowali nie za pomoc Polakom, ale za odmowę udziału w makabrycznych zbrodniach.

  Nie inaczej.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.