Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tak policja żydowska brała udział w egzekucji Polaków. Tragiczne wydarzenia z historii niemieckiej okupacji Krakowa

Posted by Marucha w dniu 2016-07-09 (Sobota)

Jüdischer Ordnungsdienst (policja żydowska) z getta krakowskiego – to oni wieszali Polaków w egzekucji 26.06.1942 (zdjęcie z egzekucji poniżej) i 2.07.1942.
Ireneusz Lisiak, źródło

Wiadomo mi, że z końcem czerwca 1942 r. gestapo krakowskie, oddział dla spraw żydowskich, w osobach: sekretarza policji kryminalnej Willy Kunde, Heinricha Oldego, rozkazali radzie żydowskiej przygotowanie sznurów oraz talku. Powszechnie sądzono, że przygotowuje się egzekucja na członkach rady żydowskiej lub innych mieszkańcach ghetta.

Równocześnie nakazano, by cała rada żydowska wraz z personelem kancelaryjnym nazajutrz, dnia, o ile sobie przypominam – 23 czerwca 1942 oraz wybrany przez gestapo oddział tzw. mundurowej żydowskiej policji porządkowej (Ordnungsdienst) z jej komendantem, Simche Spirą na czele, udali się do Płaszowa.

Wiadomo mi, że w grupie żydowskiej policji porządkowej znajdowali się następujący członkowie OD. Simche Spira, Silberman, którego nazwiska nie pamiętam, Feiler Mojżesz, Dawid Immerglück, Leon Schleifer, Salo Rottersmann, Herman Rosner, Ignacy Neiger, Herman Neiger, Szeiner Ignacy i Efroim Immerglück.

Na miejscu zgromadzeni otoczeni byli niemiecką policją i na przygotowanej szubienicy członkowie OD wyżej wymienieni, z rozkazu niejakiego Obersturmführera gestapo – Bächera, o czym dowiedziałem się w tym samym dniu z ust jednego z odemanów (członkowie policji żydowskiej) , powiesili siedmiu skazańców, przywiezionych przez gestapo autem.

Między powieszonymi znajdował się jeden albo dwóch Żydów, a reszta Polaków.

Z opowiadania asystujących przy egzekucji odemanów wiem, że siedmiu skazańców przywieziono w godzinach przedpołudniowych, około godz. 10-tej autem ciężarowym i ustawiono ich obok uprzednio przygotowanej szubienicy. Każdego ze skazańców wprowadzono na specjalnie do tego celu przygotowane schodki, następnie jeden z odemanów przytrzymywał skazańca, a drugi nakładał pętlę. Po założeniu pętli inny z odemanów na polecenie nadzorujących gestapowców podrywał stopnie spod nóg skazańca, tak że ten zawisał w powietrzu.

Podczas wykonywania egzekucji na jednym – inni skazańcy czekali na swoją kolej. Cała egzekucja robiła straszliwe wrażenie z uwagi na to, że odemani nie mieli żadnej wprawy w kierunku wieszania ludzi, w związku z czym zdarzało się, że skazaniec, którego miano powiesić, już z samej szubienicy urywał się i tego wieszano po raz drugi.

Radę Żydowską i cały personel gminy użyto do tej egzekucji w tym celu, aby wzburzyć opinię ludności polskiej przeciw Żydom, jako rzekomym sprawcom egzekucji, a z drugiej strony, by mieć „galerię”, przyglądającą się tej niesamowitej egzekucji. Jako powód wykonania tej egzekucji podano sabotaż kolejowy, wykonany w ten sposób, że nieznani sprawcy rozkręcili szyny kolejowe w okolicy Bieżanowa, na skutek czego wykoleił się pociąg.

Nazwisk powieszonych nie znam, w każdym razie z opowiadania odemanów wiem, że byli to więźniowie, ponieważ zdradzali ślady wyczerpania i katowania ich w więzieniach przez Niemców. Według posiadanych przeze mnie informacji zwłoki skazanych miały wisieć na szubienicy kilka dni, ale następnie z nieznanych mi powodów zdjęto już je nazajutrz o godzinie 10-tej wieczór. Dokąd wywieziono zwłoki nie wiem, ale wiem, że zdejmowali je z szubienicy ci sami odemani, którzy wykonali egzekucję.

Z zeznań dr. Dawida Schlanga, syna Arona i Anny, wyznawcy religii mojżeszowej, z zawodu adwokata na temat egzekucji przy ul. Wodnej (oryginalna pisownia):

W 1942 r. Niemcy rozpoczęli w Krakowie publiczne egzekucje. Pierwszej z nich dokonali przy ul. Wodnej, 26 czerwca 1942 r. Powieszono wówczas siedem osób. 2 października 1943 r. Hans Frank podpisał rozporządzenie „O zwalczaniu zamachów na niemieckie dzieło odbudowy w Generalnym Gubernatorstwie”. Od tego momentu co kilka tygodni odbywały się na ulicach Krakowa publiczne egzekucje zakładników z więzień krakowskich. Ostatnią masową zbrodnią niemiecką, wykonaną na oczach mieszkańców miasta, było rozstrzelanie 27 maja 1944 r. przy ul. Botanicznej 40 zakładników. Tragicznym finałem kilkuletniej okupacji Krakowa była pacyfikacja w Dąbiu, przeprowadzona 15 stycznia 1945 r. Zamordowano wówczas co najmniej 79 osób.

IPN
http://niezwykle.com

Policja żydowska brała chętnie udział również w egzekucjach Żydów.
Ten zdegenerowany naród, najpodlejszy z podłych, ma jeszcze czelność twierdzić, iż Polacy „zrobili za mało”, żeby ich ratować… Polacy zrobili ZA DUŻO. Dziś otrzymują podziękowania od żydowskich szumowin.
Admin

Komentarze 23 do “Tak policja żydowska brała udział w egzekucji Polaków. Tragiczne wydarzenia z historii niemieckiej okupacji Krakowa”

 1. […] źródło: https://marucha.wordpress.com/2016/07/09/tak-policja-zydowska-brala-udzial-w-egzekucji-polakow-tragic… […]

 2. Plausi said

  Przypomijmy wcześniejsz publikacje

  w tym portalu,

  https://marucha.wordpress.com/2013/10/29/kolaboranci-zydowscy-w-czasie-ii-wojny-swiatowej-9/

  chodzi o cały cykl dokumentacji.

 3. zenek z profila said

  No i tak się plecie historia .Wspominamy, gwarzymy, ale trudno uniknąć faktów.Co prawda Marucha to agent KGB ale jak by co to każdy może zaprzeczyć jak ma inne informacje.No i na razie poprzestajemy na tych faktach.A swoją drogąto ten Marucha jest mało przyjemny. żawsze wyciąga wstydliwe tematy.

 4. Joannus said

  Bez podawania w czyjej wierze starsi bracia, robią z fałszywej igły widły np. Jedwabnem i Kielcami. Tymczasem nasi historycy i pomniejszego płazu pismaki, o czymś takim nic nie wiedzą, nic nie napiszą. Niby intelektualna elita, faktycznie przypomina jelita z wiadomą treścią.

 5. zenek z profila said

  A wystarczyło by żeby bracia Rosjanie nie robili tego samego.S poważaniem zenek.
  Umieści Marucha te kilka słów? s poważaniem.

 6. zenek z profila said

  Jednak nie umieścił.

  No właśnie…
  Admin

 7. split said

  Oh no senor admin … a jew can do no wronng, no sir … musieli zasluzyc 😉

 8. ,... said

  @ 2. Plausi… Jacy kolabotanci, skoro w armii niemieckiej służyło ich (oficjalnie) ponad 120 tysięcy, To tacy sami sojusznicy jak Austriacy, Włosi, Belgowie i reszta współczesnej unii europejskiej.

 9. NICK said

  No toż ‚snag’. Pospolity.

  Split. We wszech jąkałniach.

 10. Adam Ryglowski said

  Ejże ,ejże – mocium panie 8 ) 🙂
  Oficjalnie to było ponad 150 000 , nie licząc ZARZĄDU – z marszałkiem polowym MILCH-em na czele i trąbami propagandowymi -Goebbelsem i pomniejszymi .
  …..
  A teraz …. odszczekaj swoje oszczerstwa wobec Greków , Serbów ….
  (jeśli chodzi o „Polaków , – to nie można być sędzią w swojej sprawie )

 11. Hasso C. said

  Panie Ryglowski, co Pan sugeruje? Ze Zydzi kierowali 3 Rzesza, albo ze chetnie wspoldzialali? Przeciez to bzdury. Milch byl pol-zydem, ponownie jak te 120 czy 150 tys. Mischlingow, ktorzy po prostu byli poborowymi. A Gebels nie byl Zydem. Co za bzdury. Czytal Pan dzienniki Gebelsa? To byl Niemiec, i to bardzo oddany sprawie Niemiec.
  Murzyni nawet i muzulmanie byli w SS i Wermachcie. I co z tego? Kogo tam nie bylo? Chyba tylko Polakow. Czego nie musimy sie wstydzic, wrecz przeciwnie.

  Panie Hasso, tam było pełno Żydow i mischlingów. Nie poborowych, ale na wysokich stanowiskach.
  Np.
  http://historia.wp.pl/title,Zydowscy-zolnierze-Hitlera,wid,16615636,wiadomosc.html?ticaid=117568&_ticrsn=3
  https://ptto.wordpress.com/2013/06/21/zydzi-na-uslugach-hitlera-zydowscy-agenci-gestapo/
  https://marucha.wordpress.com/2010/08/03/reka-w-reke-z-hitlerem/
  etc.
  Admin

 12. OTMAR WAWRZKIEWICZ said

  tyle to wie każdy.mociumpan zapomniał o ALFRED ROSENBERG-szef propagandy NSDAP.1sza dziesiatka przeszczepionych w Rzeszy

 13. Hasso C. said

  Alfred Rosenberg tez nie Zyd, ale jesli Pan Wawrzkiewicz ma inne dane, to bede wdzieczny.

  Panie Gajowy, ja slyszalem o tej ksiazce Rigga, choc nie bylo czasu przeczytac. No byli tam Zydzi w wojsku niemieckim, trudno, zeby nie bylo, choc glownie Mischlingi. Mniej niz 1%, czyli tyle, ile zostalo ich w Rejchu po wyjezdzie tych, co chcieli. Ja tu nie widzie niczego ciekawego. Ciekawe jest dla mnie to, jak i kto i po co sfinansowal Hitlera i 3 Rzesze.
  A jeszcze mianowanie Zydem bo nazywa sie Rozenberg, albo ma duzy nos i ciemne wlosy jak Gebels … zawracanie gitary.

 14. watazka said

  13
  Hasso C.
  Radze posluchac co gadaja sami Zydzi o sobie.
  Wszyscy sa mischugenes bo to konwerty chazarskie. Nie ma prawdziwych zydow z Bliskiego Wschodu bo sie rozlezli po swiecie jak grzybica. I Ostatnie prawdziwe zydy byly w Jemenie ale ich wysiudali na sile bo trzeba bylo bombardowac Jemen.
  Ja sobie zdaje sprawe, ze polskie BIEDNE zycy ginely w kacetach, bo oni „sie nie nadawali do Izraela” jak powiedziala Golda Mejer.
  Ale zaden bogaty zyd, bankier, biznesmen z USSA czy Anglii nie poszedl do gazu. Trzeba bylo pilnowac bijatyki II wojny

  A przede wszystkim radze zapoznac sie z Traktatem Wersalskim i kto przygotowal II wojne swiatowa. (Pierwsza tez)

  Wszystkie gazety o tym trabily. Akurat te, ktore nalezaly do zydow, a wiec to nie pomowienie.

  Zydzi deklaruja wojne Niemcom:
  The Jewish Declaration of War on Nazi Germany: The Economic Boycott of 1933. M. Raphael Johnson, Ph.D.

  http://www.wintersonnenwende.com/scriptorium/english/archives/articles/jdecwar.html

 15. co za cwel jeb*ny z tego goscia, co to:
  ‚Policja żydowska brała chętnie udział również w egzekucjach Żydów.
  Ten zdegenerowany naród, najpodlejszy z podłych, ma jeszcze czelność twierdzić, iż Polacy „zrobili za mało”, żeby ich ratować… Polacy zrobili ZA DUŻO. Dziś otrzymują podziękowania od żydowskich szumowin.
  Admin’
  napisal…
  wlasnorecznie bym go obrzezal, tylko wiara mi nie pozwala…
  moze tez dlatego, ze nie ‚uczeszczam’ do katolskiego kosciola na ichnie coniedzielne nauki ‚milosierdzia’…

  Spróbuj Pan, Panie żydofil…spróbuj Pan… pierdolony napinaczu Internetowy.
  Już takiego jednego gnoja załatwiłem.
  Admin

 16. Hasso C. said

  Watazko, dziekuje. Ja „bardziej preferuje” takich autorow jak Antony Sutton, Guido Preparata, James Pool, ewentualnie Edwin Black. Z rosyjskich: Walenty Janowicz Katasonow, Andrzej Ilicz Fursow, Mikolaj Wiktorowicz Starikow.
  Slyszalem o tej teorii wyniszczenia zydowskich „dolow” gazem jeszcze jako szczeniak, od jednego wujka. To byla jedna z przyczyn zainteresowania sie historia i Zydami. Uwazam to jako wielce nieprawdopodobne. Wie Pan, wyglada na to, ze nawet najbogatsi Zydzi sa pod wplywem religii i religijnych przywodcow. A mordowanie swoich nie wpisuje sie. Do tego, trzeba jeszcze udowodnic, co sie naprawde stalo i gdzie. Jesli oficjalna „nauka” moze po cichu redukowac liczbe ofiar Oswiecimia z 4 milionow do kilkuset tysiecy, a wokol pozostalych obozow zaglady jest wiecej znakow zapytania niz wokol starozytnej Troi, to trzeba poczekac z konkluzjami.
  Teoria chazarskiego pochodzenia Aszkenazow byla kiedys popularna, poczynajac od Artura Koestlera i jego „Trzynastego plemienia”. Ostatni duzy wystrzal w tym kierunku to byla ksiazka Shlomo Sanda, ale genetyka z jednej strony, historia z drugiej, tego nie potwierdzaja.

 17. split said

  Hasso @ 13

  A’propos Rosenberga niel bym taki pewny.

  Kiedys pewien Rusek radzil innym Ruskom: ‚jesli nie jestes pewien czy jewrej sprawdz kim jest jego zona’ – Sprawdzalem czesto i nie tak dawno polsko-jezycznych przy korycie w Warszawie i zgadnij pan co? Rusek mial duzo racji. Wsrod krypto-zydow w otoczeniu Stalina jak nie zyd to zona czy kochanka zydowka nie wylaczajac Stalina.

  Rosenberg to popularne nazwisko i imie wsrod zydow, pierwsza zone rowniez z popularnym zydowskim nazwiskiem Lesmann pozbyl sie w 1923 roku, czyzby przeszkadzala w karierze?

  Rosenberg z inicjatywy Geobelsa prowadzil akcje ‚skupu’ dziel sztuki od zydow, do tego zatrudnil dobrego kolege wlasciciela galerii, kolecjonera dziel sztuki bylego dyrektora muzeum sztuki nijakiego Hildebranta Gurlitta (zyda) ktory kierowal wybrana ekipa wlascicieli galerii i antykwariatow (moge podac nazwiska) rowniez (zydow) ktorych zadaniem byl ‚wykup’ od pakujacych sie zydow za psie grosze* dziel sztuki tudziez rabunek z niemieckich muzeow dziel sztuk ktore nie spelnialy PC polityki nazistow.

  Gurlitt mial kontakt z wlascicielem galerii sztuki Buchholz Gallery w NYC nawiazujacej do slynnej galerii w Berlinie prowadzona przez nijakiego Curt’a Valentin’a od 1937 do 1955, niemieckiego zyda ktory przed wyjazdem do stanow pracowal miedzy innymi w Galerii Buchholtz’a w Berlinie. Valentin zginal w dosc dziwnych okolicznosciach w 1955. Wygladalo ze ktos zacieral slady a Valentine za duzo wiedzial

  Rosenberga pamietnik ulotnil sie po sprawie w Norymberdze i mimo ze rzekomo znalazl sie w Stanach odzyskana calosc nigdy nie ujrzala dziennego swiatla tudziez naukowcy/znawcy tematu nie maja dostepu do odzyskanej czesci a tylko do wybranych przez kogos kawalkow … dlaczego? Czyzby zawieral cos co czego nie mozna publikowac podobnie jak dzielo R. Hilbrga ‚The Destruction of the European Jews’ czy Solzenicyna ‚200 lat razem’? Mysli pan ze pamietnik nazistowskiego sookinsyna kalibru Rosenberga nie znalazl by miejsca w Yad Vashem czy Holohoax Muzeum w Waszyngtonie?.

  To ze Rosenberg byl anty-semita nic nie znaczy bo taki Fritz Haber krypto-jew, ojciec broni chemicznej i zyclon’u B i zbrodniarz wojenny tez nim byl nie wspominajac marszalkach polnych Milch’u, Keitel’u czy von Brauchitsch’u, E. Raeder’ze, von Weichs’u trefnych Mischlingow niemniej zydow i anty-semitow.

  Na temat pamietnika ,…

  http://www.reuters.com/article/us-nazi-diary-idUSBRE9580HL20130609

  Cyt z artykulu: „looting of art throughout Europe”

  Fakt ze nabywali za psie grosze metoda ‚propozycji nie do odrzucenia’ nie jest tajemnica co sie ukrywa to przynaleznosc klanowa ‚kupcow’ – Robert Kempner o ktorym mowa w artykule ktory rzekomo zawlaszczyl i przemycil pamietnik do Stanow… tez zyd ,…

  I jak im nie wierzyc 😉 ,…

  „After the 1999 incident, the FBI opened a criminal investigation into the missing documents. No charges were filed in the case”

  Hmm 😉 ,…

  *Mimo ze za psie grosze to legalna transakcja bo wlasciciele podpisywali podstawiony im pod nos akt kupna/sprzedazy ,…

  Interesowalem sie tym tematem po smierci syna Gurlitta gdziew jego apartamencie i kilku innych ktorych byl wlascicielem znaleziono kolekcie papy Gurlita i dowod ze dymal nie tylko ziomkow ale rowniez Rosenberga i Geobelsa.

  ——————————————————

  Na koniec duck test/przyslowie: ‚If it looks like a duck, walks like a duck and quacks like a duck, then it’s a duck’ ,…

  I tego ,…

 18. Zdravko said

  Re 17: Pan Split

  A cóż to za dzieła sztuki mieli od żydów skupywać? Pisma pornograficzne?

 19. split said

  Zdravko ,…

  Lwia czesc galerii sztuki i antykwariatow w Europie byla w rekach zydow, duza czesc zydow inwestowala w dziela sztuki i antyki ktore nie tracily na wartosci z biegiem czasu – Wlasciciele galerii i antykwariatow prowadzili rejestr komu sprzedawali i od kogo kupowali, reszte pan sobie dopowiedz dlaczego Goebels wybral Rosenberga a ten ziomkow po fachu ,…

 20. Isia said

  Re: 16 Pan Hasso C. … czytałam publikacje p. dr Ewy Kurek … pisała w nich o pewnych prawach żydów … m.in. żyd ma prawo ratować własne życie, kosztem życia goja a nawet żyda … wspólnota żydowska ma prawo poświęcić życie części żydów dla ratowania pozostałych lub realizacji innych celów … tak więc Pan Watażka (pkt 14) ma rację i dobrze pisze …

  … słusznie zwraca Pan uwagę , że to właśnie żydzi ( w swoich książkach ) propagowali tę teorię o chazarskim pochodzeniu … nawet David Duke, zwolennik tej teorii, zmienił ostatnio zdanie … pod wpływem wyników badań genetycznych …

 21. misza said

  a co zydzi mieli zrobic kiedy mieli bagnet na sercu,to sa sporadyczne przyklady a czy prawdziwe?nie sadze.a co Polacy zrobili z zydami w Jedwabnem ?jak na nich donosili codziennie na gestapo ,jak mordowali tego autorzy nie mowia ,chamstwo

  Ty parchaty smrodzie…
  Admin

 22. Ślązak said

  Niektóre komentarze to żenada , Państwo nie rozumieją sposobu myslenia ,żydów wynikający z ich wiary .Każdy Żyd ma obowiązek ratować najpierw swoje zycie , kosztem życia swoich współwyznawców a co dopiero gojów , czyli nie Żydów .Jeżeli ta maksymę sobie przyswoimy to łatwiej zrozumiemy motywy takich postaw jak powyżej .

  Dobrze, że nam Pan objaśnił, jak sołtys krowie. Thnx.
  Admin

 23. HRH Lucyna RAdziwill said

  Nie mozna nic dodac Historie Sami Sobie napisali a teraz ……co dalej, to sie bedzie dzialo to sie liczy jak uniknac tego …czy w ogole sie da uniknac co Lost przeznaczyl …czy co oni Sami dla Siebie przeznaczyli ” Ludzie ludziom zgotowali taki los ” ” los sie msci za krzywdy ” cos sie sprawdzi …..Zycze pogodnego dnia w tym zagubionym Swieci zla ” LRadziwill

Sorry, the comment form is closed at this time.