Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kura domowa o Wolne tematy (64 – …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Wladca o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Piskorz o Męczarnie szpiegów i nie …
  Zdzicho o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  Dziadzius o Sądy coraz bardziej zamykają s…
  wewewe o Wolne tematy (64 – …
  Raynold o Panele słoneczne są drogie i w…
  Maverick o Wolne tematy (64 – …
  revers o Wolne tematy (64 – …
  Lily o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Wykryto koła zębate w żywych organizmach!

Posted by Marucha w dniu 2016-07-09 (Sobota)

Biologiczna forma przekładni mechanicznej została wykryta u małych owadów z rodziny planthoppers. Tkanka przypominająca koła zębate została po raz pierwszy w historii zaobserwowana u jakiegokolwiek zwierzęcia.

Owady, o których mowa popularnie występują w ogrodach w całej Europie. Wyglądem przypominają zielone liście, dlatego często zobaczyć je można dopiero gdy skaczą. Tkanki, przypominające koła zębate zaobserwowano w stawach tylnych nóg, młodych osobników.

Przekładnia pomaga owadowi zsynchronizować kończyny do skoku i upewnić się, że oba mięśnie poruszać będą się z tą samą prędkością kątową, zapewniając precyzyjny skok bez zakłócenia kierunku lotu. Tym sposobem udaje się owadowi osiągnąć idealną synchronizacje nóg, poruszających się w momencie skoku z prędkością 5 metrów na sekundę!

Taka precyzja byłby niemożliwa do osiągnięcia przy użyciu systemu nerwowego, ponieważ impulsy nerwowe potrzebują zbyt dużo czasu do przesyłania informacji i nie są w stanie osiągać takiej precyzji.

Owad może dać sygnał do mięśnia, który inicjując ruch, wyzwala mechanizm. Zazębiające się tkanki wytwarzają idealnie zsynchronizowany ruch przy użyciu o wiele mniejszej energii niż byłoby to konieczne przy użyciu tylko siły mięśni. W efekcie udaje się osiągać mocny i precyzyjny skok.

Co ciekawe mechanizm ten zaobserwowano tylko u młodych osobników. U dorosłych mechanizm ulega zanikowi, gdy owad przechodzi przez kolejne etapy rozwoju. Zrzucając wyschniętą starą wylinkę zamienia się etapami w dorosłego osobnika. Nie wiadomo dlaczego następuje zanik mechanizmu.

Naukowcy podkreślają jednak, że system jest tak długo funkcjonalny jak długo wszystkie zęby w kole pozostają na swoim miejscu. W wypadku wyłamania się jednego efektywność całego systemu spada. O ile młody osobnik jest w stanie odtwarzać brakujące ząbki w kolejnych etapach przemiany i regeneracji, dorosły już nie.

Odkrycie pokazuje, że mechanizmy przekładniowe wcześniej uważane wyłącznie za ludzki wynalazek, mają swój precedens w ewolucji zwierząt.

Więcej informacji o odkryciu znajdziecie na stronie Uniwersytetu w Cambridge.

http://ciekawe.org

Komentarzy 21 do “Wykryto koła zębate w żywych organizmach!”

 1. RomanK said

  Jak BOG smial naruszyc prawo patentowe:-)))))!!!!!!!!

 2. Boydar said

  Myślę, że to fake. Taki już głupi jestem.

  Może i fake…
  Admin

 3. rafal z said

  To nie jest nowa wiadomość. W zasadzie jest coś jeszcze bardzie kosmicznego… istniejącego w naturze:

 4. Leszek Karpinski said

  co tam, koła zębate!!! a od dawna znane silniki elektryczne do napędzania bakterii???!!! http://www.uncommondescent.com/wp-content/uploads/2011/03/flagellar.jpg co niektóre i 100.000 obrotów na minutę!!! pan Bóg stworzył wszystko a nie znamy nic.

 5. Joannus said

  Zachwyt nad Bożą Mądrością nie wymaga takich dowodów. Wystarczy pomyśleć jaka jest różnorodność funkcji całego zespołu organów, tworzącego ciało ludzkie, i to przez kilkadziesiąt lat życia.

 6. Zenon said

  „Odkrycie pokazuje, że mechanizmy przekładniowe wcześniej uważane wyłącznie za ludzki wynalazek, mają swój precedens w ewolucji zwierząt.” Co za brednie… Ewolucja w ujęciu neodarwinowskim to największe kłamstwo w historii. Odrzuca akt stwórczy i w to miejsce stawia materializm – samoorganizującą się materię. W czasach Darwina naukowcy nie mieli pojęcia jak zbudowana jest żywa komórka, dla nich to była grudka galaretowatej materii. Dzisiaj, gdy możemy zajrzeć w głąb komórki widzimy jaka tam jest misterna maszyneria! DNA to najbardziej efektywny znany ludzkości system zapisu i kopiowania informacji. Czy coś takiego mogło powstać na skutek przypadkowych reakcji chemicznych? Nie. Nawet powstanie cząstek białka nie jest możliwe bez ingerencji inteligencji, nie mówiąc już o żywej komórce czy łańcuchu DNA. Organizmy żywe to majstersztyk inżynierii! W świetle dzisiejszej wiedzy o budowie organizmów teoria ewolucji jest tylko starą, przebrzmiałą teorią. A nadal uczą o niej w szkołach, wmawiając dzieciom, że to prawda. Uporczywe promowanie teorii ewolucji ma za zadanie zniszczenie wiary w istnienie Boga. Ludzie przestają wierzyć w to co jest opisane w Biblii bo im wmówiono w szkołach, że człowiek pochodzi od małpy… To jest największe kłamstwo w historii ludzkości. Gdy ludzie przestają wierzyć w Boga, zaczynają wierzyć w byle co. No i wierzą że mogą uczynić raj na ziemi przez socjalizm, komunizm, faszyzm, genderyzm i inne lewackie odloty.

 7. Joannus said

  Ad 6
  ” Ewolucja w ujęciu neodarwinowskim to największe kłamstwo w historii. Odrzuca akt stwórczy i w to miejsce stawia materializm – samoorganizującą się materię.”

  Amen.

 8. Siggi said

  Też mi nowość…
  Od wieków co bardziej rozwinięci dwunożni podpatrują przyrodę i Jej rozwiązania,które potem stosuje się w rozwiązaniach technicznych zarówno prostych,czy bardziej złożonych.
  Np.Od niepamiętnych czasów homo sapiens podpatrzył ruch posuwisto-zwrotny u ssaków,do których zreszto sam należy,i stosuje aż do przesady tą technikę.Czasem se upraszcza życie i stosuje technikę …z ręki.
  Inny przykład to wyginanie końcówek skrzydeł w dużych samolotach pasażerskich i cargo,które od niedawno wprowadzili producenci lainerów powietrznych.Stare samoloty ,które tego nie miały,to dodatkowo im dosztukowywali to wygięcie.Podpatrzono to zjawisko u ptaków dużych np.kondor,orzeł (koniecznie biały,nasz herb państwowy),które mają takie podgięcie,dzięki temu łatwiej im się lata,szybuje,a samoloty podobno z tego powodu zużywają co najmniej 25% paliwa mniej,są stabilniejsze w locie,nie tak łatwo poddają się turbuleńciom.
  Pewnym trudnym do podrobienia przyrody jest fakt istnienia w morzach i oceanach tzw.”panny wodnej”.W Warszawie od wieków używa się tej panny jako herbu miasta „Syreny”.
  Jest to połowa pięknej kobiety od góry do lekko poniżej pasa ,a reszta zamiast nóg to rybi ogon.To jest taki trochę wybryk natury z punktu widzenia ewoluzjonizmu.Problem jest nierozwiązywalny,bo z naszego pkt widzenia to…ani to usmażyć,ani to wyruchać.
  Ale ja pamiętam z moich pierwszych lat chłopięcych ,że w mojej wsi mieszkał stary majtek pokładowy,który pływał po morzach i ocanach już w końcówce XIXw i nam ciekawskim opowiadał wiele rzeczy m.in.,że on widział te „panny”jak było spokojne morze,to one nawet kilka pojawiały się do połowy i pięknie śpiewały.Ze wzruszeniem to nam opowiadał i mówił,że do dziś ma w uszach dźwięk tych pięknych głosów.

  Podam jeszcze jeden przykład jak natura ustaliła szerokość torów kolejowych.I np. dlaczego w Europie są jednakowe a w Rosji o 9cm szerzej?

  http://www.eioba.pl/a/1qds/dlaczego-szerokosci-torow-kolejowych-w-usa-wynosi-4-stopy

  Jestem zdania ,że więcej powinno być w nas pokory wobec Natury,Jej żywiołów,praw jakimi się rządzi itd. Co do tych trybików-pierwsze słyszę,ale sprawdzę.O!

 9. Listwa said

  Pompowanie znaczenia teorii ewolucji , a jest to mierna opowiastka, jest zamazywaniem prawdziwego źródła życia i początków jego istnienia.
  Tę opowiastkę uzupełnia teoria Wielkiego wybuchu, rzekomo to Wielki wybuch był początkiem istnienia.

  I do tej manipulacji dodawana jest opowiastka o reinkarnacji.

  Te teoryjki i opowiastki są też lansowane dla ukrycia bezsilności w stosunku do braku dowodów mogących zanegować zdrowy rozsądek i istotę życia ludzkiego, w jego początku, zakończenia i celu.

  One pozwalają odrywać ludzi od nauki katolickiej i dają alternatywną opcję w stosunku do niej, prowadzącej na manowce życia i myślenia.

 10. NICK said

  Tytuł.
  Dawno wykryto. „Wykryto”.
  Co z Wami się dzieje?
  Pan Bóg dał Nam Ziemię.
  Na użytek.
  Zawsze naśladujemy i użytkujemy Jego Nadania. WSZYSTKO co rozumiemy. Skałę, Rośliny, Zwierzęta… . Z nich czerpiemy.

  Eureka!
  [gmina w stanie kansas]

  Coraz śmieszniej.

 11. NICK said

  Aaa. Tytuł. Są.

  Dziwne?
  Dejta żyć, proszę.

 12. split said

  RomanK @ 1 ,…

  Stworca zostawil nam wszcystko co potrzeba do zycia i progresu sztuka zeby je zauwazyc powielic i wykorzystac ,…

  Na marginesie te trybiki przydalo by sie przeszczepic niektorym na gajowce bo skrzynia biegow u nich zatrzymala sie na ‚P’ albo ‚R’ skad ani rusz do przodu z postepem ,…

 13. RomanK said

  Nothing perfect….
  Prosze:

  http://www.govtslaves.info/dallas-shooting-exposed-lone-gunman-micah-johnson-did-not-act-alone/

  Prosze zauwazyc, ze Policja w USA to miejscowa organizacja, podlegajaca miejscowym wladzom i oplacana przez miejscowych podatnikow i kierowana przez wybieralnych funkcjonariuszy sprawujacych wybieralne Urzedy w tym Szeryfa,
  Jako taka w razie prowokacji…staje sie ofiara tak samo- jak my wszyscy cala reszta ,ktorej te chlopoki bronia i ochraniaja….i tu ludzie to rozumieja…stad taka reakcja i pokrywanie samochodow policyjnych kwiatami….
  A wierzcei mi..te gupie , przemondrzale Texany wcale nei sa takie glupie, jak sie potrafiacym mondrusiom wydaje,…kumaja w mig…..

 14. split said

  Zenon @ 6 ,…

  ‚Ludzie przestają wierzyć w to co jest opisane w Biblii’

  Nic dziwnego skora jej autorzy utrzymuja (mimo namacalnych dowodow) ze swiat powstal 5776 lat temu a przedtem nie bylo nic.

  Namacalny przyklad, ruiny swiatyni Göbekli Tepe sprzed ok. 10.000 lat, BC – Kolo Varny (Bulgaria) znaleziono miejsce prawie tysiac lat starsze od daty biblijnego genesis.

  http://www.nbcnews.com/id/49645182/ns/technology_and_science-science/t/bulgaria-claims-find-europes-oldest-town/#.V4FqrhUrKM8

 15. Listwa said

  @ 14 Split

  Tak sie nie przejmuj urojonymi wyliczeniami dat, posłuchaj Tesli zwłaszca od 8.45:

 16. Zenon said

  Split @14
  Metody datowania wykopalisk są oparte na określonych założeniach. Dobrze było by poznać jakiej metody użyto do określenia wieku tej świątynii. Grubość osadów ją pokrywających? Jeśli tak, to jest to wróżenie z fusów. Jako zachętę to dalszych poszukiwań podam, że wiek skamienielin współczesna nauka określa na podstawie wieku warstw skalnych, w których znaleziono skamienielinę, a wiek warstw skalnych na podstawie znajdujących się w niej skamienielin… Nieźle, prawda?

  Wszelkie datowania radiometryczne oparte są na błędnych założeniach i dlatego dają niewiarygodne wyniki. A gdy odkrywane są zaskakujące fakty przeczące oficjalnej nauce, zamilcza się je lub fałszuje. Jakoś cicho jest o odkryciach śladów ludzkich stóp przecinających się ze śladami dinozaurów, tworzy się karkołomne teorie aby wytłumaczyć, jak do czasów współczenych przetrwały kości dinozaurów zawierające ślady tkanek miękkich i krwi w środku… Oficjalna nauka nie wie na przykład jak wytłumaczyć obecność węgla C14 wewnątrz diamentów, które według współczesnej wiedzy powstają w ciągu milionów lat i są znajdowane w bardzo starych skałach…

  Przypominam, że czas połowicznego rozpadu węgla C14 to około 5700 lat. Jest go tak mało w organizmach żywych (jest absorbowany z powietrza, powstaje z azotu w górnych warstwach atmosfery pod wpływem promieniowania słonecznego), że jest niewykrywalny po kilku okresach połowicznego rozpadu. Tak więc nie może go być w czymś starszym niż 20-30 tys lat. Oczywiście gdyby Ziemia tyle istniała… Z drugiej strony mamy ogrom dowodów potwierdzających opisy biblijne takich jak potop chociażby. To że znajdujemy skamienieliny w różnych warstwach skalnych na całym świecie to pozostałość globalnego potopu, a nie trwającego miliony lat procesu zasypywania martwych organizmów.

  Jest bardzo ciekawe odkrycie Roberta Gentry odnośnie zjawska halo-efektu polonu w granicie, tu można poczytać http://www.halos.com. Są też filmiki na youtube. Zachęcam do poszukiwań. https://youtu.be/ym6POKL7020

 17. galaszek said

  Ad …tkanki przypominajace kola zebate , zaobserwowano w stawach tylny nogow u modnych …..zn sie mlodego osobnikow…….
  ot po prostego ktos wyrzucil do stawu te kola zebaty a mlode jak to mlode co znajci to jego ….i wziuny sobie musi te zymbate kola do tylnych nogow……

 18. split said

  Zenon @ 16 ,…

  Eureka !!! ,…

  Archeologowie ktorzy kopia/szukaja, profesorowie i znawcy temato o tym nie wiedza 😉 ,…

  Dzieki senor Zenonie, mucha gracias ,…

  Pan celowo przekręca sens wypowiedzi p. Zenona, albo nic z niej nie zrozumiał.
  A profesorowie też „nie wiedzą”, że cała afera z „ociepleniem klimatu” to brednia.
  Admin

 19. split said

  Listwa @ 15 ,…

  Ty nie tylko po angielsku ale po polsku tez nie rozumiesz – W zalaczonym video slowa Tesli okraszono narracja i wygodnie wlozono mu w usta wiecej niz powiedzial ,…

  Proces carbon dating odkryto w polowie lat 50-tych, dopracowywano w 60-tych, Tesla zmarl w 1943 … Ooops!

  I beg your pardon senor Listwa ale twoje video to demagogiczny szajs sfabrykowany na konsumcje dla takich jak ty ,…

  I tego ,…

 20. Marucha said

  Re 18:
  Datowanie radiowęglowe ma słabe podstawy, a wyniki są bardzo zawodne. Dużo by o tym pisać, ale nie ma potrzeby wobec obfitości informacji na Internecie.
  Nie imponuje mi fakt, iż wielu uczonych uznaje tę metodę. Równie wielu głosi bzdury na temat ocieplenia klimatycznego.

 21. Zenon said

  Split @ 18
  Coraz więcej naukowców wie jaka jest prawda o teorii ewolucji, datowaniu radiometrycznym, niewygodnych znaleziskach archeologicznych i rzekomych pra-przodkach człowieka… Rzecz w tym, że większość tzw. establiszmentu świata nauki nieźle z tych kłamstw żyje, porobili doktoraty, podostawali granty (jak „odkrywca” tzw. Lucy… niezły szwindel, o którym warto poczytać) i profesury i w ich szemranym interesie jest utrzymanie status quo. No i materialistyczny światopogląd świetnie współgra z lewackim relatywizmem moralnym. Dlatego zdarza się, że „niepokornym” knebluje się usta uniemożliwiając publikacje naukowe lub nawet zwalnia się z pracy. Lobby neodarwinistyczne jest bardzo silne i jeszcze dużo wody przez Wielki Kanion przepłynie, zanim te kłamstwa zostaną obnażone i prawda o stworzeniu przeniknie do szerokiej publiki.

Sorry, the comment form is closed at this time.