Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zatęsknicie za piekłem!

Posted by Marucha w dniu 2016-07-09 (Sobota)

Przyszli nim kur zapiał…Psy nie szczekały…bo i na kogoż ? Na sąsiada, który nie raz w ciągu dnia u nas bywał? A teraz wszedł tymi drzwiami do mojego domu z resztą sąsiadów. Drzwiami, które otwieraliśmy, aby ich ugościć….. i do tych drzwi mnie przybili…

Abym patrzył, jak moją żonę tną piłą żywcem, córuchnę gwałcą, a na koniec obcinają jeszcze nie rozwinięte piersi…..a ja przybity do tych drzwi wyłem z bezsilności patrząc na cierpienie moich ukochanych.

Chrystus umierał przybity do krzyża w strasznych męczarniach…Ja umierałem przybity do drzwi własnego domu patrząc jak moi sąsiedzi mordują moją rodzinę…Wiem, że moje cierpienie było większe niż Bożego Syna i dlatego moja zemsta będzie okrutniejsza…

Umarłem wtedy patrząc na kaźń moich najukochańszych i na bestialstwo moich sąsiadów – ale wrócę któregoś dnia i odpłacę im za to co zrobili. Nie będzie litości i dla nich jak i dla ich potomków skalanych krwią niewinnych, jak i dla tych, który chcą by moi Rodacy zapomnieli o tej potwornej zbrodni.

Będziecie zdychać po tysiąckroć patrząc na to na co ja musiałem krzyżowany na drzwiach mojego domu. Zmartwychwstanę i wy banderowscy bandyci i wy polskojęzyczni politycy traficie przed mój sąd ostateczny. Zatęsknicie za piekłem.

Dominik Walkowski
Za Facebook.com

Komentarze 54 do “Zatęsknicie za piekłem!”

 1. aw said

  „Wiem, że moje cierpienie było większe niż Syna Bożego…”

  Odkąd to na portalu „Gajowego Maruchy” pojawiają się bluźnierstwa?

  aw

 2. Dziadzius said

  Boze miej litosc nad cierpiacymi swiadkami tych bestialskich mordow i ulzyj ich cierpieniom i nie szczedz az do konca wiekow kary na wszystkich tak na wszystkich qurewskich ukriancow bo Panie ja ich znalem to oni moi sasiedzi u mine za stolem siedzieli i oni [ juz nie ludzie] moja rodzine mordowali . Boze badz sprawiedliwy i Boze badz widoczny. – bo obecni obywatele Polski nie maja honoru i nie maja pamieci i serca do meki swych braci z Kresow. Hanba

 3. Boydar said

  Teksty takie jak w artykule, tylko mnie wqurwiają. To się nazywa „zarządzanie kryzysem”. Tylko kto zarządza i w jakim celu.

  Po pierwsze tytuł. Co ten kutas sobie uzurpuje, co on wie o piekle. Po drugie, w swej „zemście” będzie „lepszy” od banderowców; czyli będzie superbanderowcem. Po trzecie, na kim chce się mścić; kiedy kontrrewolucja francuska miała pretensje do nieżyjących od trzystu lat władców, wywlekała ich truchła z grobów i ciągała po ulicach Paryża.

  To wszystko co napisane, to kolejny chichot diabła.

 4. Wojtek said

  Wspierajac i reprezentując interesy banderowców oraz odrzucając Pamięć Wołynia PiS świadomie staje ze po tej samej stronie co wołyńscy ludobójcy i zbrodnairze. Taka jest ich wola i za to będą rozliczeni.

 5. lopek said

  „Zatęsknicie za piekłem!”
  Koniec cytatu.
  Nikt za Polaków tego nie zrobi – natomiast Bóg nie jest od wyręczania ludzi.

 6. Boryna said

  Większość Polaków straciła instynkt samozachowawczy. Wybierają do sejmu antypolaków i zdrajców.

 7. AlexSailor said

  @Wojtek
  Zdrajca jest gorszy od wroga.

  @Lopek
  Nie bądź pan idiotą.

  „Pwt 21:1-9
  1. Gdy w kraju, który ci daje w posiadanie Pan, Bóg twój, znajdzie się na polu leżący trup człowieka zabitego, a nie wiadomo, kto go uderzył,
  2. wtedy przyjdą starsi i sędziowie odmierzyć odległość trupa od okolicznych miast.
  3. Gdy chodzi o miasto, które jest najbliżej trupa, starsi tegoż miasta wezmą jałowicę, która jeszcze nie pracowała i nie nosiła jarzma.
  4. Jałowicę tę sprowadzą starsi miasta do rzeki nie wysychającej, na miejsce nieuprawione i nieobsiane i złamią jej kark w rzece.
  5. Wtedy nadejdą kapłani, synowie Lewiego; bo Pan, Bóg twój, wybrał ich, by Mu posługiwali, błogosławili w Jego imieniu i by ich wyrokiem rozsądzano wszelki spór i sprawę o zranienie.
  6. Wszyscy starsi miasta, które leży najbliżej zamordowanego, umyją ręce nad jałowicą, której kark złamano w rzece,
  7. i powiedzą te słowa: Nasze ręce tej krwi nie wylały, a oczy nasze jej nie widziały.
  8. Panie, oczyść z winy lud swój, Izraela, któregoś wybawił, i nie obarczaj krwią niewinną ludu swego, Izraela. I odpuszczona będzie im ta krew.
  9. W ten sposób usuniesz niewinną krew spośród siebie i uczynisz to, co jest słuszne w oczach Pana.”

 8. Koniec wasz bliski said

  Takie to są właśnie uroki i zabawy azjatyckiej kurewskiej dziczy w tym dzikusów judo-chazarskich, którzy wniknęli do Ukrainy, sztucznego zresztą twora-potwora i przejmują władzę nad ogłupionymi ludźmi.

  Nic nie trwa wiecznie. Wy syjonistyczne kurwy, którzy niszczycie świat, spłyniecie krwią i nic z was nie zostanie. Nic nie trwa wiecznie, wasz koniec bliski.

 9. jamek said

 10. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/2016/07/09/zatesknicie-za-pieklem/

  Amen.
  JA

 11. revers said

  A kolejni politrucy i rzondowe smiecie z brakami lingwinistycznymi w wyksztalceniu jakby z innej unii sowietow z siedziba w Brukseli i pos sowiecko unijnych grajdalkach jak Warszawa uwarzaja inaczej … , scigajac z ukraincow winne i legitymujac Bandere i jego Kaine.

  http://wmeritum.pl/wiceminister-sciaga-ukraincow-wine-zbrodnie-wolynska-wine-ponosza-sowieci/148126

 12. revers said

  POPiSowo po trupach kobiet i dzeci …

  http://prawy.pl/27478-zbrodnia-ukrainska-w-korosciatynie-rozplatali-toporem-matke-i-dziecko/

 13. peacelover said

  Zaczynaja sie odzywac prawdziwe glosy serca i rozumu.
  Lecz polegajmy raczej na rozsadku, bo inaczej nasz bunt
  skonczyc sie moze jak Powstanie Warszawskie !!!

 14. Marucha said

  Re 3:
  Panie Boydar,
  Mnie takie teksty wkurwiają nie mniej, niż Pana.
  Dobry opis zbrodni – połączony z jakąś pierdoloną mistyką o „zemście zza grobu” i bluźnierstwami.
  Dlatego go zamieściłem.
  TO JEST KURWA POLSKA MENTALNOŚĆ W PIGUŁCE.
  Zero rozumu.
  100% gówna werbalnego.

 15. revers said

  Tak panie Gajowy, tak lepiej wyglada

  cz jeszcze opis z sekcji zwlok dolaczyc?

  lub inne mistyfikacje na PKiN od farb niebiesko zooltych po szataniczno-natowskie.

  ——
  Nie wiem, jak to się odnosi do mojej wypowiedzi.
  Admin

 16. JO said

  ad.14.
  „Dobry opis zbrodni – połączony z jakąś pierdoloną mistyką o „zemście zza grobu” i bluźnierstwami.
  Dlatego go zamieściłem.
  TO JEST KURWA POLSKA MENTALNOŚĆ W PIGUŁCE.
  Zero rozumu.
  100% gówna werbalnego.”

  Nie wiesza niz zdanie, w ktorym Pan wtrazal sie o Wolyniu i Wybaczeniu wczsniej , Panie Gajowy.

  Moim zdaniem, Ten tekst, to emocjonalny ele wyrazajacy bol Polakow / Kresowiakow tekst z powodu nierozliczonych krzywd, ba poglebianych krzywd.

  Moze takie teksty dojda do ogolu?

  ——
  Niestety, dojdą TYLKO takie. Emocjonalnie bezsensowne. Choć może i szlachetne w zamiarach.
  Admin

 17. revers said

  Szuchewycz ps. „Taras Czuprynka” wydał rozkaz:

  „w związku z sukcesami bolszewików, należy przyśpieszyć likwidację Po laków, w pień wycinać, czysto polskie wsie palić”.

  W pień panie Boydar?

  https://forumemjot.wordpress.com/2014/06/22/szuchewycz-ps-taras-czuprynka-od-terrorysty-do-bohatera-ukrainy/

 18. Boydar said

  Panie JO … Pana trzeba trzymać na łańcuchu, z kolczatką założoną na lewą stronę. Jeżeli „wyrażajacy ból Polaków” wskazany w (1) to nie jest żaden ból, tylko kolejny szatański podstęp. Pan sobie przypomni tą pierwszą „matkę” od Salomona.

  Panie Revers, „daj mi wystarczająco dobry powód, abym musiał cię zabić”, to moje. Nie zrobiliśmy wszystkiego aby mieć takie prawo. Prawie nic nie zrobiliśmy. Nie mamy więc prawa. Bo po „tym”, jest już tylko boski werdykt; zaryzykuje Pan, że może Bóg nie zauważył ?

 19. Radosław37 said

  klakstein i inni z pis-u wiedzą, że bez „błogosławieństwa” USA i Kanady nie zbudują międzymorza.Bez międzymorza nie będzie możliwe zaatakowanie Rosji.

 20. AlexSailor said

  @Boryna
  „Większość Polaków straciła instynkt samozachowawczy”

  Piszę o tym od lat.
  I nie chodzi o wybory parlamentarne, czy podobne tylko.
  Chodzi o codzienne wybory.
  O cenienie i szacunek Polaków do Polaków.

  A, dużo by … .

 21. JO said

  ad.3.

  Wklejony tekst przez Pana Gajowego mozna uznac za maly utwor literacki – w takiej formie opowiadania to zostalo napisane i tak do tego tekstu nalezy podejsc.

  „… Zmartwychwstanę i wy banderowscy bandyci i wy polskojęzyczni politycy traficie przed mój sąd ostateczny. Zatęsknicie za piekłem…”

  Tresc tego opowiadania jest celowo bardzo emocjonalna. Tekst w prosty sposob wyraza dramat Kresowiakow, dramat Polakow. W moich oczach opowiadanie, zapewne jednego ze zwyklych zjadaczy chleba w Polsce, domyslam sie, ze Kresowiaka; nawoluje o sluszna Pomste Do Nieba, za to co teraz sie dzieje(…, za Ludobojstwo bestialskie…za nierozliczenie krzywd, za Talmudyczne odwracanie rol pokrzywdzonych i krzywdzicieli….). Tekst wyraza przekonanie, ze kiedys, o czym mowi wklejony wyzej cytat – bedzie sad ostateczny , na ktorym krzywdziciele zatesknia do najgorszych cierpien, ktore przezyli …, bo wyrok bedzie dla nich PIEKLEM – 100 % cierpieniem

  Tekst nie wzywa do dokonania zemsty. Skad Pan Boydar to wyczytuje?

  Opowiadanie blednie mowi sugeruje, ze Cierpienia zabijanego Mezczyzny ( glownego Bohatera Tragicznego…, ktory opowiada.) na ktorego oczach mordowana byla rodzina… – byly wieksze od Ciepien Pana Jezusa Chrystusa – nalezy przyjac to za autorska przenosnie a nie bluznierstwo. Przenosnie, majaca wyrazic skale dramatu, ktorego jestesmy naocznymi w Polsce swiadkami, w tym Bohaterami Tragicznymi…jak Opowiadajacy….

  Pan Boydar sie niech troche odprezy i nabierze dystansu do tego tekstu. Opowiadanie jest bardzo dobre i swiadczy o tym, ze sa jeszcze w Polsce Polacy….a nie tylko Lemingi adurujace wyimaginowany holokaust Zydow – Lemingi, ktore nie wiedza co to Faktyczne Ludobojstwo na Wolyniu Naszego Narodu…..

 22. Isreal said

  ad9
  Sir Julian i bliscy mogą brylować bo nie nazywają po imieniu (nazwisku albo nacji) odpowiedzialnych za zbrodnie na produkcji ŻYWNOŚCI, czyli na nas (goim), różne noble goldmana itd mile ich łechcą…..

 23. WI42u said

  @3B, @14M
  Chyba Panowie zapomnieliście artykuł sprzed kilku dni:
  https://marucha.wordpress.com/2016/07/08/w-imieniu-stepana-bandery/#comment-595679

  „….. Już kiedyś o tym pisałem, więc przypomnę, że każde ludobójstwo ma trzy fazy: pregenocydalną, genocydalną i pogenocydalną.
  Najważniejsza jest faza trzecia – pogenocydalna – która polega na zacieraniu śladów i zaprzeczaniu zbrodni.”

  A dzieje się właśnie faza trzecia – i to nie tylko zacieranie śladów, ale gloryfikacja zbrodniarzy.

  I dlatego przemówiła ofiara, którą dobija się teraz. Przemówiła tak jak grzeszny człowiek, Panowie oczekujecie zaś od niej głosu Swiętej osoby …To nie jest go głos zemsty, jest to głos rozpaczy bezbronnej ofiary, opuszczonej przez tych od których spodziewała się oparcia przynajmniej w trzeciej fazie unicestwienia.

 24. Marucha said

  Re 23:
  Może ma Pan trochę racji. Podobnie, jak Pan JO.

  Cofam w znacznej mierze swą brutalną krytykę. Zresztą nie zakładałem z góry, że w artykule chodzi o jakieś celowe wpuszczanie ludzi w maliny.

 25. JO said

  ad.23. Opowiadanie w doskonaly literacko wypowiedziany sposob kreuje jednosc czasu i miejsca. Ta jednosc nawiazuje do formy Dramatow Greckich/starozytnych, czyniac tekst nieprzecietnym. Widac, ze autor nie jest osoba bez wiedzy, a cos wyniosl ze szkoly!

  Jednosc miejsca i czasu w opowiadaniu kreuje atmosfere, w ktorej „Rzez Wolyska” w 1943 i 44 roku i czasy wspolczesne to jeden czas, a Glowny Bohater Dramatyczny opowiadania, jego Rodzina mordowana…. i my czytajacy to Jednosc celowo upersonifikowana w Ciarpieniach glownego Bohatera.

  Czy celowo czy przypadkiem, autor opowiadania dokonal malego dziela literackiego wartego zapisania dla potomnych.

  Niech to opowiadanie zyje swoim zyciem i daje Dobre Owoce….

 26. Adam Ryglowski said

  Ad 3) – Boydar – czy Pan Dominik Falkowski to „kutas” ?
  Dotychczas moje dobre opinie o waszeci poszły w szambo . Proszę popatrzeć w lustro , i zadać sobie pytanie:”czym się różnię od tego , co koń pod brzuchem nosi ” ?
  Ad 14) Gospodarzu – tylko takie teksty ruszą bezmózgi .
  Książka Państwa Siemaszko jest POTĘŻNĄ , WSPANIAŁĄ , UDOKUMENTOWANĄ Publikacją – i co z tego ?
  Kto ją kupi za stówę ?
  A tekst jest emocjonalnie sensowny dla tych , co mimo woli – czytając tekst – stają się STRONĄ .
  ( MOGŁO BY TO SPOTKAĆ MNIE I MOJĄ RODZINĘ )
  …..
  MACIEJOWA
  …..
  dcn.

 27. Isia said

  … myślę, że Pan Boydar zbyt dosłownie odebrał ten tekst … stąd taka ocena …

  … lepszą ( właściwszą ) interpretację, moim skromnym zdaniem, wybrał Pan Jo (pkt 21) i Pan WI42u (23) …

 28. RomanK said

  ad 14… Nic dodac nic ujac….opis wlasny meczennika….przez wcielonego autora…..po to zeby wycielic co wyciela.
  Za zbrodnie, zeby sie nie powtorzyly nalezy przykladnei ukarac!
  Nie dokonywc Khataris curvarum.. tzn przebaczyc za czyjes krzywdy i prosic o przebaczenie w imieniu zmarlych …obiecujac nagrode pozagropbowa wg sprawiedliwosci- na jaka sami zaslugujemy… w w Imieniu BOga…ktoremu musimy mowic co powinien zrobic teraz…
  Trafil pan w sedno panie Gajowy….doskonaly przyklad tej aberracji….

 29. JO said

  ad.28.Panie Romanie, przecierz opowiadanie jest buntem przeciwko braku kary…., braku pamieci…, tuszowaniu, przeklamywaniu zbrodni.

  Nie ma co sie czepiac do tekstu, ktoryjest literackim malym dzielem.

  Jak Pan chce, to prosze napisac po swojemu utwor liryczny, a nie li tylko do utworu skrajny,wg mnie niewlasciwy komentarz.

  Na uboczu tego co powyzej, to Pan ma racje co do Katharsis curvorum, ktore bylo domena Jana Pawla II i „pierestrijkowej” JPII Consensusu PRL KORowskiej Spolki…

 30. Glos Prawdy said

  Za brutalny jest ten artykuł żeby go wstawiać na główną. Straszne jest to cierpienie. Jednak nikt nigdy nie zbadał cierpienia Chrystusa pod każdym względem.

 31. Adam Ryglowski said

  Głosie tzw. Prawdy – NIE MA ZA BRUTALNYCH ARTYKUŁÓW – ale bywają PUCYBUTY HISTORYCZNE – i to chyba lepsza ksywa dla 30 )
  😦

 32. Boydar said

  Co wy mnie tu Szanowni Państwo p…licie. Taki tekst może napisać każdy; od Pana Rysia, przez Panią Martę do Pana Splita (aktualnie) czy Pana Maćka. Ale bluźniercze odniesienie do Męki Pańskiej nie wyszło autorowi przypadkiem, żadnym. Przypadek to jest wtedy jak Boydar wygra w totka, szczególnie że z zasady nie gra.

 33. Boydar said

  Tak, Panie Ryglowski, Falkowski to śliski kutas, a jak przedtem to nie wiem; trzeba by w BEL’u sprawdzić.

 34. Adam Ryglowski said

  Ad 33 ) P. Boydar – o autorze nic nie wiem , jako o osobie .
  Wiem ,jakie przepiękne „mnogoszczypatielne ” teksty drukują p. Jurek , p. Rulewski i podobne „styropiany”.
  CO SIĘ NIE ROBI DLA PIENIĘDZY ??? ( Był taki przebój , ale takie życie).
  Może to też „literat” za kupione teksty – nie wiem .
  ALE TEKST JEST DOBRY .

  Tekst jest jak drogowskaz , np.” Warszawa – 100 km „.
  Sam drogowskaz może być osrany , oszczany .. i zgniły – ale kierunek podaje prawidłowy .

 35. błysk said

  Szanowni Państwo .Zakładam ,że żadne opisy ani apele tu nie pomogą – reżim Poroszenki nie zmieni swego postępowania.Dlatego proponuję rozważyć kampanię na rzecz forsowania normalnej polityki w Polsce. A z grubsza rzecz biorąc w stosunku do sąsiadów powinna ona być: przyjazna ,dobrosąsiedzka ,sąsiedzka .W stosunku do Ukrainy – sąsiedzka ,bo są naszymi sąsiadami .Ponieważ z tej strony nie doświadczyliśmy żadnej życzliwości tylko wrogość / ustawa o gloryfikowaniu banderowców , nie zwracanie katolickich kościołów ,terror moralny wobec Polaków na Ukrainie etc./ warto rozważyć następujące kroki : 1.wydalić studentów pochodzenia ukraińskiego ,w większości ukrytych albo jawnych banderowców 2. zahamować dopływ ukraińców na ziemie polskie za zarobkiem 3. zakazać wszelkiej propagandy banderowskiej w Polsce , a stwierdzoną karać natychmiast sądownie /dotyczy to między innymi i związku ukraińców w Polsce oraz ich organu prasowego/ 4. zaprzestać dotowania organizacji ukraińskich oraz współpracy i pożyczek czy darowizn 5.Lwów od Chrobrego ,z przerwą rozbicia dzielnicowego do roku 1945 był miastem polskim ,w związku z czym zażądać dostępu do Lwowa dla Polaków z Polski 6. rozważyć uznanie Donbasu i Ługańska , które wyzwoliły się od reżimu banderowskiego. Będzie to chyba bardziej racjonalne od ciągłego rozważania opisów męki/której zresztą absolutnie nie neguję / na Kresach.

 36. Adam Ryglowski said

  P .Błysk – nie można prowadzić „kampanii” – tylko dobrać się do podogonii „naszych przedstawicieli ” w Warsiawce.
  Nie żyją na księzycu , na Florydzie , tylko są naszymi SĄSIADAMI . – Pytajcie prosto w oczy ,- i żądajcie odpowiedzi . KIM SĄ ?
  .
  .
  1 600 – WERSJA OGÓLNOŚWIATOWA – zabitych żydów w Jedwabnem przez Polaków !!!
  200 – 300 – wersja dla miejscowej gojskiej gawiedzi – spalonych żydów przez hitlerowców (podawana przez „patriotów”) W TYM CZASIE MIEJSCOWI WŁOŚCIANIE TYLKO BENZYNĄ POILI SWOJE KONIE !
  I DLATEGO MOGLI TO „ZROBIĆ” .

  A tu nie dość , że liczba (Statystyka – spisy) BESTIALSKO ZARZYNANYCH POLAKÓW dziwnie schodzi z 500 000 – 650 000 do 100 000 ,może 150 000. to uważa się za odpowiedż na działania AK ( koń by się obśmiał ).
  …A z sąsiadami , to można i tak , jak na granicy Ossi/ /Wessi .

  Ci co są u nas – historie rodzin , i – albo chcesz i pracujesz , albo 48 godzin DEPORT (po weryfikacji ).
  TO , CO TERAZ JEST W POLSCE , TO francusko/niemiecki ISIS w wersji eksportowej , TYLKO DO SZEŚCIANU . (Mają b. liczną V kolumnę na miejscu , język opanowany , i fizjonomie nie do odróżnienia )
  …I wreszcie trzeba WSPOMÓC , NIE TYLKO WERBALNIE NASZYCH RODAKÓW – POLAKÓW , KTÓRYM GRANICA OJCZYZNY „uciekła”

 37. Obcy Astronom said

  Straszna jest ta bezradność wobec okupantów Polski, sługusów żydów. Ojczyznę wolną raz nam oddać, Panie,

 38. revers said

  pisz Pan jak dziedzic, nie kmiec z ameryki lub z ukrainy …

  https://justice4poland.com/2015/06/01/ukrainskie-gwalty-na-polkach-temat-zakazany-2/

 39. La Reine Toronto said

  ad 38: te materialy na temat gwaltow i okaleczen na polskich kobietach powinny byc codziennie w polskiej prasie….domagajcie sie tego od swoich lokalnych politykow.
  Ukrainom polski rzad za wiele pozwala a nawet zacheca do rewijzji naszych zachodnich granic.
  Dziekuje Panu za ten link. W Toronto poznalam jedna pania ktora opowiadala jak zakatowano jej krewnych…na Wolyniu; znalazlam nazwiska w dokumentach IPN….wszyskie przypadki sa udokumentowane i nalezy je teraz wlasnie nagminnie upubliczniac.
  Pomyslec ze Rosjanie wymierzali im sprawiedliwosc za te zbrodnie a Anders i Zachod przyjeli zbrodniarzy do siebie…w Kanadzie ukry maja silne lobby antyrosyjskie….boje sie o Polske bo nie jest juz w polskich rekach.

 40. Maćko said

 41. watazka said

  Ja w ogole nie rozumiem tego oburzenia nad tekstem.
  Niech se swietobliwy Boydar wyobrazi (jak potrafi) coby gadal na miejscu tego faceta a potem sie religijnie wymadrza.
  Nic mnie tak nie wkurza jak hipokryzja. Nie wazna zbrodnia- wazne co facet w bolu powiedzial.?
  Facet w bolu powiedzial, co powiedzial. To tu w gajowce opowiadali rozne rzeczy – jeszcze gorsze- o „drugim policzku”. – kiedy go mozna nadstawic a kiedy – nie pozwola na blogu.
  Bog nie takim wybaczal.
  Nie Boydar bedzie sadzic ofiary zbrodni.

 42. Boydar said

  Chwilę musiałem się zastanowić, Panie Watażko, jak odpisać na takie dictum.

  Po pierwsze, odnoszę wrażenie, że myli Pan opinię z sądem, nawet ludzkim.
  Po drugie, zarzut hipokryzji jest dziś na tyle uniwersalnym, że ludzie zapomnieli, co naprawdę to słowo oznacza.
  Po trzecie, nie tylko mam prawo się bronić, ale jeśli według Pana go nie mam, to coś tam jednak po kieszeniach znajdę.

 43. watazka said

  42
  Boydar
  Kieszonkowy Panzerfaust ?

 44. Rafał said

  Pejsaty ŻYD trzyma krzyż z uśmiechem na twarzy, nie z namaszczeniem do krzyża , jak katolik ! ! !

 45. OBOWIAZEK PAMIECI said

  Ad 30

  pan obraza OFIARY !

  Ten artykul nie jest „za brutalny”; Ten artykul to tylko JEDNA PRAWDZIWA opowiesc.

  Jesli pan wzial pseudonim Glos Prawdy, to wzial Pan ODPOWIEDZIALNOSC wobec OFIAR.

  dzisiejszej nocy Dusze Wolynian , Podolan i innych pomordowanych przyjda do pana we snie i opowiedza… PRAWDE !

  POLACY i inni ludzie cierpieli od OUN UPA Ukraincow gorzej niz w piekle…ten artykul to TYLKO JEDNA OFIARA…
  A bylo ich setki tysiecy…

  I KAZDA OFIARA BEDZIE OPOWIADAC o jej cierpieniu…

  LUDZKOSC bedzie sluchac tych opowiesci doputy, dopuki nie nastapi
  SPRAWIEDLIWOSC;

  Dusze zza grobu maja MOC !

 46. OBOWIAZEK PAMIECI said

  Ukrainiec NIE jest moim bratem ANTY OUN UPA BANDERA

 47. OBOWIAZEK PAMIECI said

  Ad 35
  Z tym zgoda!

  ” 1.wydalić studentów pochodzenia ukraińskiego ,w większości ukrytych albo jawnych banderowców
  2. zahamować dopływ ukraińców na ziemie polskie za zarobkiem
  3. zakazać wszelkiej propagandy banderowskiej w Polsce , a stwierdzoną karać natychmiast sądownie /dotyczy to między innymi i związku ukraińców w Polsce oraz ich organu prasowego/
  4. zaprzestać dotowania organizacji ukraińskich oraz współpracy i pożyczek czy darowizn
  5.Lwów od Chrobrego ,z przerwą rozbicia dzielnicowego do roku 1945 był miastem polskim ,w związku z czym zażądać dostępu do Lwowa dla Polaków z Polski
  6. rozważyć uznanie Donbasu i Ługańska , które wyzwoliły się od reżimu banderowskiego. Będzie to chyba bardziej racjonalne od ciągłego rozważania opisów męki/której zresztą absolutnie nie neguję / na Kresach.”

  UZNAC DONBAS i LUGANSK !

  Uznac jak najszybciej za niezalezne uczciwe Panstwa !

  a „opisy meki” ? BEDA i bedzie ich coraz wiecej !!!

  Postawic pomniki na Wolyniu i Podolu .

  Niech ODDADZA Ukraincy ZIMIE POLAKOM z Wolynia, Podola itd.lub POTOMKOM POMORDOWANYCH !
  Niech ukarza bandytow zyjacych i posmiertnie wszystkich niezyjacych bandytow osadzic!
  …i tym podobne dzialania SPRAWIEDLIWE…

  Wdety moze dopiero pomyslimy o „sasiedztwie”

  Pomyslimy… , bo sasiedztwo bylo i zostalo UTOPIONE we KRWI OFIAR POMORDOWANYCH

 48. OBOWIAZEK PAMIECI said

  Ad 35

  „Będzie to chyba bardziej racjonalne od ciągłego rozważania opisów męki/której zresztą absolutnie nie neguję / na Kresach.”

  To niech pan/ pani poslucha…

  „Wszystkie mlode kobiety, dziewczynki od 6 roku zycie przed smiercia byly gwalcone”

  „Te kobiety palily sie zywcem. Te krzyki, wolanie o pomoc do BOGA i ludzi…to…tego NIGDY nie da sie zapomniec.”

  …niech pan poslucha…DUSZE CZEKAJA NA SPRAWIEDLIWOSC

  IHROWICA zabili nas w Wigilię

 49. OBOWIAZEK PAMIECI said

  „Atak w Wigilie to przekreslenie wszelkich prawd, nie tylko ludzkich ale i BOSKICH „

 50. OBOWIAZEK PAMIECI said

  komentarz pod tym filmem
  .https://www.youtube.com/watch?v=AeymSEpvtpQ

  „Ela Ixsinska
  Niech diabli o ile są wezmą z sobą wszystkich Ukraińców”

 51. OBOWIAZEK PAMIECI said

  i nastepny komentarz:

  „Chreptusio (dla kumpli Tryzobój)
  UPA – Upierdliwi Pół Analfabeci. Ukarz Panie Antychrystów.

  Ukarz Panie Antychrystow

 52. OBOWIAZEK PAMIECI said

  Eh…nie moge, jednak wkleje bez kropki…

  POSLIJCIE TO DALEJ, prosimy w imieniu ofiar…

  Niech tej nocy ten film dotrze do kazdej gazety w kazdym slowianskim kraju.
  Prosba do rodakow za oceanem, u Was tam dzien, JUTRO 11 lipca, niech w redakcjach kazdej gazety komputery sie otworza na filmach i artykulach o KRESACH

 53. Dzisiaj wszyscy Polacy są Kresowianami said

  Ad 26

  „Książka Państwa Siemaszko jest POTĘŻNĄ , WSPANIAŁĄ , UDOKUMENTOWANĄ Publikacją – i co z tego ?
  Kto ją kupi za stówę ?”

  APEL DO POLAKOW zamoznych, do POLONII tej co ma troche wiecej szmalu…

  KUPCIE PROSZE TA KSIAZKE w Paru egzemplarzach i podarujcie ZNAJOMYM, SASIADOM, DAJCIE DO BIBLIOTEK SZKOLNYCH I OSIEDLOWYCH;;;itd

  NIECH TO BEDZIE SYMBOLICZNY ZNICZ NA GROBACH POMORDOWANYCH RODAKOW

  Zrezygnujcie z 2 „pollitrow” i kupcie ksiazke

  Zrezygnujcie z jednego „grilla” i kupcie 3 ksiazki

  Zrezygnujcie z sukienki (18 w szafie) i kupie ksiazke

  itd

  Prosze WAS RODACY w imieniu OFIER WOLYNIA, PODOLA, MALOPOLSKI, STANISLAWOWa…

 54. Dzisiaj wszyscy Polacy są Kresowianami said

  ad 36

  „TO , CO TERAZ JEST W POLSCE , TO francusko/niemiecki ISIS w wersji eksportowej , TYLKO DO SZEŚCIANU .

  (Mają b. liczną V kolumnę na miejscu , język opanowany , i fizjonomie nie do odróżnienia )

  …I wreszcie trzeba WSPOMÓC , NIE TYLKO WERBALNIE NASZYCH RODAKÓW – POLAKÓW , KTÓRYM GRANICA OJCZYZNY „uciekła”

  POLACY WRACAC DO OJCZYZNY I ZASIEDLAC WSCHOD!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.