Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zrestrukturyzowana Polska

Posted by Marucha w dniu 2016-07-09 (sobota)

Gajowy nie wie, kto jest autorem powyższego kolażu.

Komentarze 24 to “Zrestrukturyzowana Polska”

 1. Zgorzkniały said

  No, jak to się tam nazywało w dokumentach ONZ, niszczenie podstaw biologicznej egzystencji narodu? Ludobójstwo?

 2. Dziadzius said

  No ja mysle ze Pan Gajowy dobrze wie kto jest odpowiedzialny za te gruzy Polskiego przedsiebiorstwa ale do brukseli daleko a droga przez niemcy a u nich jest prawo ze nie mozna nikogo o nic winowac. bo to prowadzi do szkalowania a szkalowanie jest karalne

 3. Galernik said

  KK Art. 118.

  § 2. Kto, w celu określonym w § 1, (tzn ;w celu wyniszczenia w całości albo w części grupy narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub grupy o określonym światopoglądzie) stwarza dla osób należących do takiej grupy WARUNKI ŻYCIA GROŻĄCE JEJ BIOLOGICZNYM WYNISZCZENIEM, stosuje środki mające służyć do wstrzymania urodzeń w obrębie grupy lub przymusowo odbiera dzieci osobom do niej należącym,
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.
  § 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1 lub 2,
  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

 4. Sołtys said

  Myślę że do zdjęcia można by było dodać jeszcze Cementownie Wierzbica. http://mazowieckie.fotopolska.eu/195416,foto.html

 5. Isia said

  … ciężka praca, wysiłek kilku pokoleń Polaków … poszedł na marne … przez tych rządzących, złodziejskich parchów … pozbawili nas podstaw egzystencji … z Polaków zrobili dziadów, grzebiących po śmietnikach …

 6. Dictum said

  Dodajmy jeszcze choćby łódzkie fabryki

 7. Zbyszko said

  Serce z bólu się ściska… Wyspowiadałem się z tego że przeklinałem Solidarność, więc już nie klnę…

 8. Ad. 6

  O którą Solidarność tu chodzi? O pierwszą, czy o drugą? Działaczy pierwszej wyrzucono na emigrację i to bez prawa powrotu. A druga Solidarność, to Bolki, KOR-y i inna mentalna zbieranina.

 9. Zbyszko said

  Krzysztof @8, to wszystko prawda, z tym tylko, jak opowiada teraz w swoich wystąpieniach Pan Albin SIwak, zarówno on jak i Prymas Tysiąclecia nawoływali by do tej tzw pierwszej Solidarności, by swoje związki – jak najbardziej słuszne – organizowali z… POLAKAMI a nie z KORem, Wolną Europą, paryską Kulturą itd, itp…
  TRZEBA BYŁO POPRZEĆ GIERKA A NIE WICHRZYCIELI, których te 10mln wtedy miało rozgonić! To pierwsza Solidarność stworzyła tą drugą. Jak się coś rozkręca to trzeba za to brać odpowiedzialność.

 10. Zbyszko said

  Zaś a propos Unitry-Diory, to pamiętam jak kupowałem kiedyś wysokiej jakości radio Kleopatra, do którego dostałem protokół z przeprowadzonych badań parametrów decydujących o jakości… Były na światowym poziomie…
  Tak samo pamiętam, jak kupowałem głośniki dużej mocy produkowane we Wrześni. Także były wtedy na wysokim światowym poziomie.

 11. Dictum said

  ad. 9.
  Prymas Wyszyński zmarł 28 maja 1981 r., a przedtem był już chory i coraz bardziej słaby, więc Jego głos też nie był zbyt silny, żeby Go wszyscy słyszeli. A miał po stokroć rację. On dobrze wiedział, co to są „Tygodniki Powszechne”, KOR-y i inne żydowskie macki. My jeszcze wtedy nie za bardzo.

 12. Grażyna said

  Andrzej Gwiazda mówi na temat transformacji i osiągnięć gospodarki w PRL-u.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ezjbJuj379Q

 13. Adam Ryglowski said

  Panie Zbyszko – i ja też , i a też .
  Kupiłem najpierw ( za kasę rodziców ) Elizabet ( 7 700) , a po 3 reklamacjach wymieniłem na to samo (Kleopatra za 13 200 ) . Ojciec ( św. p. od 30 lat) stwierdził , że zwariowałem .
  Niedługo potem wpadł przed trasą do domu w południe , – i puściłem mu przyśpiewki ludowe z jego stron (Podhale , Brzesko , Tarnów ) . Wrocław w tym czasie puszczał też i muzykę w systemie quadro .
  Czas stanął – po pół godzinie ( koncert się skończył ) wstał i powiedział – ” twoja matka mogła mieć za to i futro i pelisę. Jadę , bo w końcu muszę Jej to kupić , ale radio zostaw.”

  Tyle opowiastek z czasów , o których będą krążyć „legendy”

  A teraz konkrety:
  W aktualnej Polsce SĄ ZNIESIONE IMMUNITETY DLA WSZYSTKICH , POZA SŁUŻBĄ DYPLOMATYCZNĄ OBCYCH KRAJÓW ( osoby , na które wyrazi zgodę Sejm (stu osobowy) , bądż Senat (12 -osobowy))
  I wtedy P. Galernik pogadamy z tymi trefnisiami , co dorwali się do KORYTA po ’89

 14. RomanK said

  ad.9…Pan panie Zbyszko wypowiada sie jako naoczny swiadek i uczestnik tamtych wydarzen….???? Czy tylko troszke pan slyszal????

  I Zjazd Solidarnosci i Ostatni….usunal ze swoich struktur wszystkich zydokomunistow…..za wyjatkiem jednego. Byl nim Romaszewski i tylko dlatego, ze wiekszosc delegatow nie wiedziala , kim jest.Wiekszosc delegatow nie znala Warszawki..i nei chcieli znac….
  Wbrew roznycm oczerniajacycm opiniom tro naprawde byla pierwsza polska i demokratyczna organizacja , gdzie glos wiekszoaci sie liczyl mial decydujaca role! A selekcja pozytywna dawala obfite zniwo!!!!zamieniajac nomenklature w plewy!
  TO ten fakt oczyszczenia..i przyjecie Tez Programowych _ Samorzadna Polska…spowodowaly panike, Stan Wojenny , zastraszenie Polakow…..i likwidacje Solidarnosci!
  Dywagacje na temat co by bylo gdyby ….Gierek…. emmpstremmbzdrem Rakowski….to pieprzenie tych co wyrywali w owym czasie z Polski, zostawiajac rodziny , dzieci, zobowiazania i obligacje…kreujac tzw mase uchodzcza z Europy Wschodniej wg planow CIA..niczego nie widzieli, niczego nie doswiadczyli, ale dzis maja najwiecej do opowiedzenia.
  Porownane 11 milionow Polakow..I Solidarnosc
  i 2 mln….Solidarnosc bis Bolkow Cienkich….mowi sama za siebie,,,,

 15. RomanK said

  Z calym tez szacunkiem do pana Siwaka, ktory teraz stal sie bardzo pryncypialnym i wielewiedzacym..ale w tamtym czasie, nie chcial nawet gadac z nikim ze Solidarnosci. Malo- jako szef CRZZ co dawalo mu pozycje w Nomenklaturze i siedzenie w BPKCPZPR….nei wykazal zadnej iniocjatywy do dokonania jakiegokolwiek gestu w kierunku Solodarnosci, czy proby porozumienia.
  A ze przypomne panu Siwakowi taka szanse- jaka byl jego przyjazd do Jasla, gdzie dokonal proby calopalenia pan Koziol…. i taka propozycja wyszla z naszej strony….gdyz ocenialismy ten falkt- jako podjecie ciagu prowokacji, ktorych celem bylo wywolanie kruyzysu usprawiedliwiajacego wprowadzenie stanu wyjatkowego.
  A wlasnei wtedy….uspokajal aktyw partyjny na spotkaniu w Domu Nauczyciela w Krosnie, uspokajajac towarzyszy , zeby sie nie denerwoewali ,bo juz sa gotowe plany stanu wyjatkowego i zaprowadzi sie porzadek ( wrzesien 1981). W tym nowym porzadku nie bylo miejsca na Polska Solidarnosc,,,,ale byla juz przygotowana Restrukturyzacja Przemyslu I Gospodarki Narodowej…..
  Ja wiem, ze z czasem zmieniaja sdie ludziom poglady…ale nie usprawiedliwia to starych pogladow, ani za nie odpowiedzialnosci nie zdejmuje.

 16. http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

 17. Hasso C. said

  Ja tez mialem Elizabet, nie stac mnie bylo na Kleopatre. A to, co zrobiono z polskim przemyslem, stalo sie w calym bylym RWPG, wlacznie z Rosja i wlacznie z Ukraina, ktora byla potega przemyslowa w 1990 roku. To zdjecie ruin jest bardzo sugestywne i pokazuje prawde o tym, co system kapitalistyczny robi ze swiatem. Takie same ruiny stercza w wielu rejonach Anglii i USA.

 18. RomanK said

  Jak?? ano tak…..
  Po to wygnano miliony ludzi i wymordowano tysiace…

 19. Ad. 17

  Ruiny w Polsce, na Ukrainie, w USA, gdzieś jeszcze… – Po prostu walka z katolikami przybrała na sile. Zaczęto futrować konfucjanistów.

 20. Hasso C. said

  Ad 18. Wstrzasajacy dokument.

 21. NICK said

  Jakże zatem dzisiaj?
  Oceniamy „rydzykową składkę” na Stocznię?

 22. RomanK said

  PO polsku nie rozumiesz co mowi sw,p kapt Hutyra???
  Rzad nie sprzedal za 680 mln zlotych..Polakom jacy zlozyli sie i zainwestowali poprzez RM…ale trzem UBekom za 4000zlotych…..

 23. Lesnick said

  Ad.9

  Dokładnie Panie Zbyszko – Święte słowa !

 24. NICK said

  Nie rozumie Pan co napisałem. Re (22).
  Widzi Pan jak to jest?

  Napisz Pan lepiej co ociec muchomorek zrobili z tymi pieniędzmi.

Sorry, the comment form is closed at this time.