Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

NATO bez skazy?

Posted by Marucha w dniu 2016-07-10 (Niedziela)

Prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem w Warszawie: „Sojusz nigdy nie był agresorem, nigdy nie był okupantem”.

Rozumiem, że 1999 rok to dla wielu prehistoria. Ale jak w takim razie zakwalifikować trwającą 78 dni (od 24 marca do 10 czerwca 1999 roku) kampanię lotniczą Sojuszu Północnoatlantyckiego przeciw suwerennemu państwu Federalnej Republice Jugosławii?

Kampanię, którą charakteryzowały, podobnie jak we wrześniu 1939 roku w Polsce, naloty na cele cywilne: mosty, zakłady przemysłowe, szpitale, siedziby radia i telewizji, urzędów państwowych, ambasady państw trzecich, pociągi pasażerskie, kolumny uchodźców etc.

Kampanię przeprowadzoną w sposób unilateralny, bez jakiegokolwiek mandatu Rady Bezpieczeństwa ONZ, w sprzeczności z naczelnymi zasadami Karty Narodów Zjednoczonych i społeczności międzynarodowej.

Akcję militarną, która pochłonęła blisko tysiąc ofiar śmiertelnych, ponad pięć tysięcy ciężko rannych i doprowadziła do poważnego skażenia znacznych obszarów Serbii na skutek użycia przez lotnictwo NATO bomb uranowych i kasetowych.

Wojny, której śmiertelnymi ofiarami było m. in.16 pracowników publicznej telewizji serbskiej RTS, m. in. 27-letnia charakteryzatorka Jelica Munitlak, jej rówieśniczka – fotografka Ksenija Banković oraz 30-letni operator kamery Aleksandar Deletić?

Operację lotniczą, podczas której w kwietniu 1999 roku zginęła 3-letnia mieszkanka podbelgradzkiej Batajnicy Milica Rakitić, w której dom trafiła bomba?

W końcu, wojnę, która zakończyła się wejściem oddziałów lądowych NATO na terytorium państwa, które nigdy nie było członkiem Paktu i rok wcześniej, w 1998 roku w referendum powszechnym opowiedziało się przeciwko wprowadzeniu na swoje terytorium obcych wojsk oraz sprzeciw ten powtórzyło podczas prowadzonych pod auspicjami międzynarodowymi rozmów dyplomatycznych w Rambouillet pod Paryżem w lutym i marcu 1999 roku.

Abstrahując od wszelkich politycznych sympatii i antypatii – w takich sprawach nie można milczeć, gdyż jak mówi Ewangelia św. Łukasza w 19 rozdziale: „Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą!”.

Łukasz Kobeszko
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 12 do “NATO bez skazy?”

 1. Jabo said

  Zupełnie nie rozumiem oburzenia pana Kobeszki. Przecież jest to wzorcowy przykład działania prawa Kalego. No, może w bardziej ostrzejszym wydaniu. Klasyczne prawo Kalego mówi: Kali ukraść krowę to dobrze, a ukraść krowę Kalemu to żle. W wydaniu NATO [czytaj:USA] to prawo brzmi tak: NATO [czytaj USA] ma prawo zabrać ci krowę. Tobie nie wolno bronić się przed rabunkiem, bo wtedy popierasz światowy terroryzm lub łamiesz święte prawa demokracji. Tak na marginesie. Przejmowanie się tym co mówi pan Duda, to tak jakby się przejmować tym, co mówi mały Kazio w przedszkolu. Znaczenie słów obydwu ma taką samą wartość. Niestety.

 2. Lam said

  PROTESTY W WARSZAWIE
  „Ci szaleńcy tu szczytują
  Wojnę z Rosją nam szykują.
  Będą NATO bataliony –
  A nas zginą tu miliony”.
  10-07-2016

 3. Jack Ravenno said

  Za Jugosławię te parchy odpowiedzą jeszcze. Przed Panem Bogiem. Wierzę, że potraktuje ich sprawiedliwie.

 4. Boryna said

  Duda jest albo ciemny albo rżnie głupa. Nie słyszał o zniszczeniu Jugosławii, Libii, Iraku Afganistanu. Wszystko pod hasłem obrony praw człowieka. Cała nadzieja teraz jest w Rosji.

 5. NICK said

  No. Jugosławia. Zwłaszcza bratnia Serbia.

  A… reszta… .

  Świata?
  NIE ?!?

  Naród. My Naród.
  Guwno.
  Wydudany.
  Wydutkany.
  Wyprzedany.

  Poyebany?

 6. Isia said

  Re: 4 Pan Boryna … Duda „rżnie głupa”… czyli świadomie wypowiada te brednie … ma już wprawę …

 7. Joannus said

  Problem tkwi nie w tym co on papla, tylko w tym, że mu uwierzą i nadal wierzyć będą.
  Bo robota cadyków dla wdrażania stadnych zachowań i myślenia, nieustannie podlewana sosem kultu janopawłowego i antyrosyjskiej fobii utożsamianej z walką z komuną — spowodowała utratę roztropności i mądrości.
  Utratę snsus fidei.
  Ludzie dawniej słuchając Mszy św i kazań wracali do domów mądrzejsi.
  Tego dziś już nie doświadcza się, poza niewielkimi grupami wiernych Tradycji.

 8. Cadyk z Radomska said

  1999 roku cwel duda miał 27 lat i trzepał konia przy zdjęciach Samanthy Fox, nie słyszał o agresji gangu NATO na Jugosławię, miał inne sprawy „na głowie”

 9. Wojtek said

  Ukrainiec nie jest moim bratem, Duda nie jest moim prezydentem.

  Niestety, ma papiery na prezydenta i to on reprezentuje Polskę. Tak to postrzega świat.
  Admin

 10. Glos Prawdy said

  Bardzo dobrze powiedziano. Myślę, że należy wytworzyć odpowiednią odporność na nadwrażliwość z powodu tego, co się dzieje i mówi obecnie na Zachodzie i w Polsce, czego sobie najpierw życzę.

 11. Glos Prawdy said

  To do 1.

 12. Glos Prawdy said

  Ludzi dotychczas tam giną na raka z powodu promieniotwórczych uranem bobm.

  SERBIA: ONZ utajniła raport o użyciu przez NATO zubożonego uranu w Kosowie
  http://balkanekspres.blog.pl/2014/03/04/serbia-onz-utajnil-raport-o-uzyciu-przez-nato-zubozonego-uranu-w-kosowie/

Sorry, the comment form is closed at this time.