Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polska zawarła z Ukrainą porozumienie ws. dostarczania broni

Posted by Marucha w dniu 2016-07-10 (Niedziela)

Stepan Połtorak i Antoni Macierewicz. Fot. twitter.com

Przedstawiciele rządów Polski i Ukrainy podpisali podczas warszawskiego szczytu NATO porozumienie ws. współpracy wojskowej i technicznej. Umowa dotyczy m.in. dostaw uzbrojenia na Ukrainę.

Podczas drugiego dnia szczytu NATO w Warszawie, szef polskiego MON Antoni Macierewicz podpisał z przedstawicielem Ukrainy, ministrem obrony Stepanem Połtorakiem dokument dotyczący dostaw uzbrojenia dla Ukrainy. Wprowadza on zmiany do porozumienia zawartego w 1996 roku.

Dokument to umowa w sprawie porozumienia między rządami Polski i Ukrainy o wzajemnych [„wzajemnych”, he he – admin] dostawach uzbrojenia, techniki wojskowej i świadczenia usług o charakterze wojskowo-technicznym.

Według dziennika „Fakt”, szczegółów umowy na razie nie ujawniono. Również ukraińskie wydanie Polskiego Radia zatytułowało wiadomość na ten temat, że „Polska i Ukraina zawarły porozumienie ws. dostarczania broni”. Podano tam również, że umowa dotyczy wzajemnych dostaw broni. Na Twitterze potwierdziło to polskie MON.

Źródła ukraińskie, powołujące się na służbę prasową ukraińskiego resortu obrony, dokument z góry zakłada ustanowienie grupy roboczej ds. współpracy wojskowo-technicznej. Protokół ten ma również regulować działania w zakresie tej kooperacji, a także umożliwiać zdefiniowanie potencjalnych projektów dotyczących konkretnej współpracy bilateralnej.

Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że celem porozumienie jest rozwój współpracy w sektorze technologii.

Ponadto, minister Macierewicz podpisał list intencyjny z ministrem obrony Turcji ws. pozyskania zdolności radioelektronicznych w przestrzeni powietrznej.

Niedawno przeciwko wysyłaniu broni na Ukrainę wypowiedziała się ukraińska deputowana Nadija Sawczenko. Uważa, że może to wywołać trzecią wojnę światową.

Jak informowaliśmy wcześniej, pod koniec czerwca Ukraiński PPHZ SpecTechnoEksport tworzący konsorcjum z polskim WB Electronics dostarczy polskim Siłom Powietrznym pociski rakietowe powietrze-powietrze średniego zasięgu R-27R1 dla myśliwców MiG-29. W dokumentacji przetargu znalazł się zapis, który zezwala na dostawy z Ukrainy.

Polskieradio.pl / fakt.pl / kyivpost.com / censor.net / polradio.pl / Kresy.pl
http://www.kresy.pl

Czy dostawy na Ukrainę obejmą również dostarczanie tryzubów, wideł, pił i siekier?
Admin

Komentarzy 51 do “Polska zawarła z Ukrainą porozumienie ws. dostarczania broni”

 1. Ar said

  Truzuby to jeszcze „tatowe” są. Gajowy się nie martwi, jest czym rezac. Psy czekają na łańcuchu.

 2. wow said

  Polska ma zostać wciągnięta w wojnę z Rosją. To pewne jak w banku. Wojna na Ukrainie na dobre się nie zaczęła, ale gdy się zacznie Polska wyślę tam broń i żołnierzy z brygady polsko-ukraińsko-litewskiej. Rosjanie ich rozbiją i wtedy pójdzie powszechna mobilizacja i wrzask o tym, że „Ruskie mordują polskich żołnierzy”. Przecież to takie przewidywalne co masoni ustalają. Pomoc przyjdzie ale nie od całego NATO-a od Litwy oraz Kanady, Szwecji i reszty gejowa. USA, Niemcy, Francja umyją ręce. Podobnie jak Turcy i Izrael.

 3. świat się śmieje said

  Będziemy dostarczać broń, a nie sprzedawać. Sprzedaje to Ukraina o czy trąbią media na całym świecie.

  Teraz rozumiem dlaczego prezes nawet nie zająknął się na temat finansów państwa o czym w swojej mowie zdziwiony, niniejszym informuje, Jan Szewczak.
  >https://www.youtube.com/watch?v=CgPbtOXy1y8

 4. lopek said

  Lachów trzeba będzie kiedyś powtórnie (bo przecież po to między innymi wskrzeszono banderland) riezat a do tego i polska broń się przyda.

 5. świat się śmieje said

  Na przejściach wolnego handlu z obwodem kaliningradzkim formują się kolejki od strony zachodniej. Prezes odblokuje im granicę.

 6. świat się śmieje said

  #4 Póki co to do szeregu.

 7. Wojtek said

  Nie Polska zawarła, tylko chazarscy okupanci Polski, których tylko zdrajcy mogą nazywać Polakami. Chazar to nie Polak. A zbrojenie i szkolenie banderowców zaczęło sie już przed majdanem. Teraz zostało tylko oficjalnie zalegalizowane.

  Niestety, dla świata, to Polska popiera banderyzm. I tak to przejdzie do historii.
  Admin

 8. Regina said

  Wydaje mi się,że postawiliśmy na jeszcze gorszych niż PO. w co oni nas jeszcze wpakują.

 9. Dictum said

  Te kukły pociągane sznurkami nieczystych mocy zaplączą się kiedyś w te sznurki.
  Nasz ratunek tylko tu.
  Oremus.

  Za: Sanctus.pl
  Dlaczego Matka Boża została ogłoszona Królową Polski?
  2016-05-03

  To nie Polacy wpadli na pomysł, aby obwołać Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. To sama Maryja osobiście poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to w Neapolu we Włoszech, w 1608 roku. Takie przesłanie otrzymał w czasie objawienia Włoch Giulio Mancinelli, jezuita, który żył na przełomie XVI i XVII wieku. Odznaczał się on niezwykłą świętością życia, wielką czcią do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej, troską o dusze w czyśćcu cierpiące oraz nabożeństwem do świętych naszych rodaków – Stanisława Kostki i biskupa Stanisława. W swoich modlitwach prosił Niepokalaną, by mu objawiła, jaki jeszcze tytuł chciałaby mieć w Litanii loretańskiej.

  Prawdopodobnie miało to miejsce w klasztorze jezuitów Gesu Nuovo. W wigilię Wniebowzięcia 14 sierpnia 1608 roku, zatopiony w modlitwie Giulio zobaczył Matkę Bożą. Widział też klęczącego u stóp Maryi współbrata z nowicjatu św. Stanisława Kostkę, a przypadała wtedy jego czterdziesta rocznica śmierci. Na ten widok o. Mancinelli zawołał: „Królowo Wniebowzięta, módl się za nami”, na co Matka Boża odpowiedziała: „Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie”. Po tych słowach o. Giulio zakrzyknął: „Królowo Polski Wniebowzięta, módl się za Polskę!”. Wówczas Maryja miłosiernie spojrzała na klęczącego przed Nią Stanisława Kostkę, potem na o. Mancinellego i powiedziała: „Jemu tę łaskę dzisiejszą zawdzięczasz, mój Giulio”. Radość niezwykła napełniła serce zakonnika po tym widzeniu. Od tej chwili modlił się: „Królowo Polski, módl się za nami” i wielokrotnie powtarzał: „Matka Boża wielkie rzeczy dla Polaków zamierza”.

  O. Mancinelli o swoim widzeniu powiedział przełożonym zakonu oraz polskim jezuitom. Pytał też współbraci, gdzie jest to królestwo, którego Matka Boża zechciała być Królową. Władze kościelne powołały komisję do zbadania objawienia. Po roku wydała ona orzeczenie – objawienie jest prawdziwe. Wówczas o. Giulio – mimo swoich 72 lat – rozpoczął pieszą pielgrzymkę do kraju, o którym mówiła Maryja. 8 maja 1610 r. przybył do Krakowa, witany przez króla Zygmunta III Wazę, biskupów i przedstawicieli wszystkich stanów. W ich asyście przekroczył próg Katedry Wawelskiej, by tam odprawić Mszę świętą. Wtedy objawienie powtórzyło się.

  Sprawując Najświętszą Ofiarę przy grobie św. Stanisława Biskupa, zakonnik miał kolejne objawienie. Maryja stanęła przed nim w wielkim majestacie i po raz kolejny powiedziała: „Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką tego narodu, który jest Mi bardzo drogi, wstawiaj się więc do Mnie za nim, o pomyślność tej ziemi błagaj nieustannie, a Ja ci będę zawsze, tak jak teraz, miłosierną”.

  Poprosiła również, aby w Krakowie, na znak, że jest Królową, ustanowić widzialny symbol Jej królowania. W 1628 r. mieszkańcy Krakowa spełnili tę prośbę, zdobiąc wieżę Bazyliki Mariackiej królewską koroną. W 1666 r. – w dziesiątą rocznicę ślubów Jana Kazimierza – założono nową, większą. Z Krakowa o. Giulio Mancinelli udał się jeszcze do Lwowa, by potem powrócić do Neapolu, gdzie zmarł 14 sierpnia 1618 r. Rok wcześniej ponownie objawiła mu się Matka Boża, zapowiadając, że zabierze go do siebie.

  Cudowny Obraz Matki Bożej w Rokitnie Słowa Mancinellego wywołały w Polsce potężny odzew. W kościele w wielkopolskim Rokitnie zawisł obraz Matki Bożej z polskim orłem na piersi. Malarze masowo ten obraz kopiowali. Do dziś kilkanaście takich obrazów wisi w maryjnych sanktuariach w całej Polsce. Najsłynniejsza kopia takiego właśnie obrazu wisi w Licheniu. Królową Polski zaczęli nazywać Maryję paulini z Jasnej Góry. Już w 1642 roku paulin Dionizy Łobżyński mówił, że Maryja jest „Królową Polski, Patronką bitnego narodu, Patronką naszą, Królową Jasnogórską, Królową niebieską, Panią naszą dziedziczną”.

  W 1656 roku król Jan Kazimierz w lwowskiej katedrze uroczyście uznał Matkę Bożą za Królową Polski. Stało się to w czasie potopu, już po zwycięskiej obronie Jasnej Góry przed Szwedami. Jednak to nie Jan Kazimierz wymyślił, że Polskę należy oddać Maryi. Ten pomysł dojrzewał już wcześniej przez prawie pół wieku. A przekazał go Polakom włoski ksiądz, prawie zupełnie dzisiaj zapomniany w Polsce.

 10. watazka said

  To Ukraina jest w NATO???

 11. galaszek said

  Ad Polin zawarl z Ukrainem porozumienie vs dostraszania bronia A aaaaaaajjjjjj!!!!!! Wwwwwaaaaaaajjjjj!!!!! . Niech tyn Polin chociaz nie dosttrasza Urkainie najstraszniejszy broni polinskiej Broni Komoroskiej……..bo starszne rakiet financowe typa Aron Bocholtz tzw Gleba zn sie ZiemiaObiecowana jusz tam poszel zn sie zostal dostraszony

 12. Wojtek said

  Ad. 7 > Admin. Pełna zgoda. Na tym właśnie polega chazarska perfidia. Garstka chazarów podszywa się pod Polaków, bo dzięki Jakubowi Frankowi mają polskie nazwiska. Azjatycki, chazarski ryj i polskie nazwiska. To wystarczy, żeby wcielić się w rolę Polaków, wywołać np. Powstanie Listopadowe, a następnie cieszyć się z tego, że udało się wysłać na rzeź tysiące Polaków i dzięki temu zrobić więcej miejsca dla innych chazarów. Wszystko tak trwa od XVIII wieku do dzisiaj.

  Ad. 8. Proszę na to tak nie patrzeć. PO i PiS to takie samo zło, chociaż więcej chazarów i banderowców jest w PiS-ie. Podziały partyjne to fikcja. U koryta cały czas są te same chazarskie rody, więc walka z partiami politycznymi nie ma sensu. Najwyższy czas zacząć walkę z chazarami, którzy są prawie w każdej partii, zawsze po obu stronach barykady, a jak dwóch Polaków coś wspólnie wymyśli, to za chwilę pojawia się chazar który to przejmuje lub niszczy. Tak to działa.

 13. Wojtek said

  Ad. 8. Chazarowie to nawet nie żydzi. To stalmudyzowane ludy tureckich koczowników, czyli inaczej mówiąc zjudaizowana dzicz azjatycka. Takich „Polaków” czy „polskich patriotów” to Pani spotka w milionach np. w Turcji czy na rozległych stepach azjatyckich. Od naszych różnią się tylko tym, że nie mówią po polsku, nie mają polskich nazwisk i nie udają Polaków. Byli problemem od średniowiecza, ale póki Polska była silna, jakoś odpierała ich ataki. Aż w XVIII wieku sprytny rabin Jakub Frank wymyślił sposób a jaki jego wierni mogą podbić Polskę – nakazał im polonizowanie się. To się spolonizowali i teraz żyjemy w ich państwie (kaganat polin) a nie oni w naszym…

 14. Joannus said

  Ad 7 Wojtek
  Nie ma uzasadnia to rozróżnianie. wszak mamy demokrację, w której lud świadomie wybiera swych przedstawicieli i panów nad sobą. To oni sprawują władzę a nie Pan czy tacy jak Pan Polacy kumaci i odpowiedzialni, niezależnie od liczby.
  Niestety wspomnianą świadomość buduje się na podawaniu karmy propagandowej zaprawionej siarką.
  Idąc Pana rozumowaniem za swe zbrodnie odpowiadaliby tylko np Bandera lub Hitler, a nie Niemcy, czy dzicz- czerń ukrowska.
  Jeszcze jedno, kto daje głos w wyborach, musi wiedzieć o tym, że ponosi odpowiedzialność za wyczyny wybranych.
  Sumienie lub czasowe zaślepienie ”programem wyborczym” można jakoś czasowo przykryć, co nie znaczy, że uda się uwolnić od winy.

 15. mynameishate said

  Mam takie przeczucie, że Pan Prezydent Putin lekko się wkurzył po obszczekaniu go przez drobne pieski na ostatnim szczycie i przystąpi do szybszego oswobadzania terenów wschodniej i południowej Ukrainy i destrukcji pozostałej częsci czyli posztkowania na drobne republiczki.

  Oby.
  Admin

 16. Wojtek said

  Ad. 14. Dziękuję Panu za uwagi z którymi w pełni się zgadzam.

 17. Henry said

  „Węglarczyk prowadzi złowrogą grę zapraszając osobę , która ma na rękach krew kolegów z jego fachu.
  Według moich danych w Polsce jest już ponad 2 mln Ukraińców.
  Idą na nich olbrzymie pieniądze.
  Rozmaite zespoły, orkiestry, grupy teatralne, kółka ludowe, kółka gospodyń itp…a wśród nich zdrowi młodzi faceci.
  Co tu robią ?
  Dlaczego nie są na froncie skoro ich ojczyzna w potrzebie ?

  Osobiście widziałem kilkudziesięcioosobową orkiestrę ukraińska w ekskluzywnym spa
  gdzie doba kosztuje minimum 250 bez wyżywienia, a oi mieli full service.

  Taplali się w basenach i popijali piwko, zrelaksowani i uśmiechnięci.
  To tak wygląda ludność kraju ogarniętego wojną.
  Tak , bo za nich walczą z cywilną ludnoście „gorszego sortu” najemnicy z całego świata, w tym z Polski.
  143 zabitych Polaków z „firmy” Othago coś mówi.

  Nie tylko Węglarczyk oczadział.
  Cała kasta polityczna i dziennikarska w Polsce oszalała.

  Widziałem wczoraj tych niepożytecznych i…ów jak cieszyli się nowej zimnej WOJNY,
  która ma szansę lada moment przekształcić się w gorącą.
  I słusznie skomentował tę sytuację pewien Rosjanin…
  Nie ma wojny…ale teraz patrzymy na siebie z dwóch stron przez…CELOWNIKI
  Jesteśmy wasalem USA.

  Cała nadzieja w tym , że Amerykanie wybiorą Trumpa,
  a nie operatorkę dronów Klintonową”…

 18. Henry said

  Nam nie zagraża Rosja tylko Ukraina na której szerzy się banderyzm i nienawiść do Polaków.
  Dzisiejsze plany UPA to są te z końca XX wieku żeby dalej lachów wyrzynać i zajmować tereny
  które nigdy do Ukrainy nie należały po to aby zabezpieczyć swoje etniczne tereny.

  Po prostu w razie wojny i zmiany granic stracą najwyżej te tereny które nigdy do nich nie należały,
  a zachowają te swoje prawdziwe.
  To banda psycholi i szaleńców. szkolą małych Ukraińców na przyszłych rzeźników Polaków ucząc
  ich w szkole o banderze bohaterze który walczył o ich niepodległość nie z polskim wojskiem czy partyzantką,
  a polskimi niemowlętami dziećmi,kobietami starcami i chorymi ludźmi których wyrżnął w
  pień i spalił 200 tysięcy razem na Wołyniu i Małopolsce.

  Ta pani to niech się w Polsce nie pokazuje.
  Mamy dość pakowania w nią naszych pieniędzy i będziemy musieli patrzeć przez najbliższe 3 lata
  jak nas obrażają i poniżają bo mamy władze które nie słuchają Polaków tylko ukraińskiego rządu w sprawie Wołynia.

 19. Joannus said

  Przed 11 lipca wrto zobaczyć to

 20. JarekK said

  Trwa poważny konflikt zbrojny w którym zaangażowane są dwa kraje, Ukraina i atomowa Rosja, trwają jakieś rozmowy niby pokojowe , nałożone sankcje, a tu, i pomimo tego, „ktoś” zbroi Ukrainę, „ktoś” szkoli żołnierzy, „ktoś” obiecuje „bratnią” pomoc, (…)
  Już kiedyś polscy komuniści bratali nas Polaków ze ZSRR, nic z tego nie wyszło, a jedynie tylko, męczeństwo narodu Polskiego, niepotrzebnie przelana krew.
  Dziś przeklinamy komunistów, wznosimy pomniki naszym obecnym bohaterom, żołnierzom wyklętym.
  Tym razem znów szatan-mason narzuca nam Polakom „bratnią” przyjaźń z Ukrainą, co z tego będzie, a no nic nie będzie z tej przyjaźni, oby tylko nie polała się Polska krew, zbyt dużo jej już straciliśmy, i jak się zawsze później okazywało, w nie swojej sprawie – tj. kochanej naszej ojczyzny Polski.

  Igramy sobie nie tylko z pamięcią historyczną, która powinna uczyć nas Polaków, ale i z Panem Bogiem.
  Matka Boska w Fatimie wskazała narodom co mają zrobić, aby Rosja się nawróciła, i aby nie było wojen. Głos Matki Boskiej został zlekceważony, bowiem papież boi się wymienić wprost, i słownie, Rosji.
  Jezus Chrystus ustami błogosławionej Celakówny wykazał nam Polakom jedynie słuszną drogę jaką mamy przebyć, aby nie było wojny, aby mógł On, Jezus Chrystus, wyprosić u swego Ojca dla nas laskę, i uratować nasz naród, i za naszym przykładem inne narody świata.

  I co? A no nic.

  Obecnie jesteśmy w takiej samej sytuacji, w jakiej była Francja w przededniu rewolucji francuskiej, która również odrzuciła „ofertę” Pana Boga, i krew francuska lała się strumieniami, a najwięcej zginęło księży katolickich, bowiem prawie wszyscy.
  Wybór należy do nas, słowa „oferty” z ust Chrystusa padły, los jest w naszych rękach, w rękach naszych purpuratów Kościoła Katolickiego, Sejmu, Prezydenta.
  Coś mi się wydaje, że Jezus Chrystus trafił ze swoją ofertą w zły czas, bowiem polscy politycy są zaślepieni NATO, Ukrainą, robią teraz wielką politykę.
  Zaślepieni swoją władzą zapomnieli wszyscy, łącznie z Episkopatem KK, o „ofercie” Jezusa Chrystusa, i Matki Boskiej.

  I oby ta „zabawa” nie skończyła się podobnie, jak we Francji, czy też I, i II wojny światowej.

 21. Ad. 8

  „Wydaje mi się,że postawiliśmy na jeszcze gorszych niż PO. w co oni nas jeszcze wpakują.”

  – Czy teraz jest już jasne, dlaczego Giertych wolał PO niż PIS? 🙂

  Nie musiał woleć. Miał własną partię.
  Admin

 22. Znalezione w sieci…

  PRZEMOWIENIE ŁAWROWA DO POLAKOW

  Oczywiście..,możecie polscy koledzy ściągnąć obce wojska pod naszą granicę,nastawiać rakiet ile wasza słowiańska bratnia dusza zapragnie..,to „wasz wybór” :)..,ale pamiętajcie: Jeżeli nasz amerykański partner prewencyjnie zaatakuje,co ma w zwyczaju czynić(pewnie nawet bez konsultacji z polską generalicją,co by nie dziwiło..:),lub gdyby pusta rakieta name:”kakaja reakcja” „przypadkiem”spadła choćby metr na naszą stronę..,to wiedzcie..,że nie pomoże wtedy tłumaczenie podobne Kwaśniewskiemu jak po Iraku „Amerykanie nas oszukaaaaali”…Między Odrą,a Bugiem kamień na kamieniu się nie ostanie,nie będzie komu was łopatami zgarniać,nie dowiecie się nawet kto zaczął,a kto wygrał nie dowiecie się z pewnością..Powstanie nowa kraina..Mazowiecka Kraina Tysiąca Jezior….radioaktywnych jezior..nnnnno….Nie będzie ganiania z kałachami po lasach..,zabawy w chowanego,oooo.. nieeee..,błysk, wiaterek i już was nie ma…..USA i Rosja to duże obszary i jakoś przetrwają..W obliczu ogromu ofiar dojdzie w końcu do zawieszenia walk..,ale po Polsce śladu nie będzie i przez najbliższe 500 lat zwiedzać ją będą turyści z USA i Rosji..w kosmicznych skafandrach…Kiedy w końcu koledzy zrozumiecie,że wujek Sam traktuje was jako ten ZDERZAK EUROPY.,jesteście wyznaczeni przez USA na pole bitwy,miejsce pierwszego starcia..”Samobójczy Opóżniacz”,byle jak najdalej Ameryki,jak najbliżej głupich polax. ? Czy zatroskani o los rodaków polscy prezydenci mieli odwagę udostępnić wam dane,które z niewiadomych przyczyn są bardziej chronione niżli te wojskowe.,a mianowicie: Ile m2 schronu przeciwatomowego przypada na 100 tys.mieszkańców .,ile ich jest budowanych rocznie…hę ?.,Dlaczego nie chcą wam ich udostępnić,tylko dzień w dzień szczują na nas,chwaląc się ile to sztuk złomu z Niemiec i USA sprowadzili ?-To ja wam to powiem kochani:0,93m2 schronu/100tys..Cała wasza wierchuszka będzie dyrygowała siedząc 200m pod ziemią,albo czmychnie na Bliski Wschód ,albo na Hawaje..,a co z wami..co z wami koledzy liubymyje.. pytam was?..

 23. Isreal said

  Nie musiał woleć. Miał własną partię.
  Admin

  może wpłynęli na niego, np zastraszając – ma rodzinę, małe dzieci (chciałbym w to wierzyć)

  a z bronię to jakiś chichot historii ……

  Może…
  Admin

 24. Marucha said

  Re 20:
  Rosja nie jest zaangażowana w żadną wojnę na Ukrainie.

 25. Marucha said

  Re 22:
  Wygląda na fejk… Ławrow wypowiada się bardzo dyplomatycznie i powściągliwie.
  Ale mówi prawdę.

 26. revers said

  Re2

  panie WOW o Krym idzie i o baze na Krymie, bo ukraine tak jak i polskie wielki wuj , nie .uj ma w doopie.

  http://rusvesna.su/recent_opinions/1467997091

  Wlasnie lotnikowiec Truman skierowal kurs Morzu Czarnym w kierunku Sewastopola, szkuje sie kolejn prowokacja i zadyma ku ucieszce naszych polskojezycznych okupantow.

  http://rusvesna.su/recent_opinions/1467997091

 27. Dictum said

  ad. 17.
  Bartosz Węglarczyk to rodzony wnuk Józefa Światły, chazarskie plemię, wrogie Polsce i Polakom.

 28. Grażyna said

  Wystąpienie Pani dr. Kulińskiej dotyczące przedwojennej i obecnej polityki polskiej wobec ukraińskiego szowinizmu. Zwięzłe i celne.

  .https://www.youtube.com/watch?v=GFiapUujOoE

 29. Isia said

  Re: 19 Pan Joannus … dziękuję za film …

 30. Nina said

  Do 28 (Grażyna)
  No właśnie słucham wystąpienia pani dr Kulińskiej. Tak, jest to niezwykle ważny głos i warto wysłuchać tego 25-minutowego wystąpienia. Ba! Trzeba.

 31. NICK said

  Admin. (7).WŁAŚNIE.

  Nadto zwracam Pp. uwagę na dwa cytaty:
  „Ponadto, minister Macierewicz podpisał list intencyjny z ministrem obrony Turcji ws. pozyskania zdolności radioelektronicznych w przestrzeni powietrznej.”
  „Niedawno przeciwko wysyłaniu broni na Ukrainę wypowiedziała się ukraińska deputowana Nadija Sawczenko. Uważa, że może to wywołać trzecią wojnę światową.”

 32. SAP said

  Wy Ukry nie jesteście ludźmi, bo normalni ludzie nie zabijają ludzi. Jesteście potworami, żądni zabijać dla rabunku, dla jakieś zboczonej satysfakcji, dla rozrywki dla jakiejś chorej Ukrainy, która światu g… dała poza mordami na 1000 sposobów. Wszyscy czują do was wstręt. Najlepiej pozabijajcie się nawzajem.

 33. Grażyna said

  Ukraińscy kuzyni J.Kaczyńskiego. Jak może być symetria w stosunkach polsko-ukraińskich? Mam nadzieję, że Polacy nie pojadą odbijać Krymu i kuzynów J.Kaczyńskiego z rąk Rosji. Może będzie lepiej w Polsce jak (delikatnie mówiąc) odejdą na zawsze okrągłostołowi działacze „patriotyczni” wszystkich opcji? Ale czy wtedy będzie jeszcze Polska?

  Trzeba kształtować młode pokolenie Polaków z dala od wszelkich partii. Partie są tworem masońskim, mają dzielić narody. Czas jednać Polaków wokół idei wolnej Polski, a nie partii.

  .http://wiadomosci.dziennik.pl/artykuly/115731,ukrainscy-kuzyni-na-pogrzebie-prezydenta.html

 34. RomanK said

  Pani Grazyno…nie ma ..nigdy nei bylo pookragostolowych dzialaczy.
  Przy okraglym stole zasiedli prowadzacy ze swoja agentura, krora wyciagnieto z niebytu po najwiekszej porazce, jaka poniosly parchatobolszewickie sluzby specjalne..jaka byla Solidarnosc… Sprowokowana przez Sluzby….i ktorej mlodzi Polacy wyrwali kierownice z rak Sluzb i agentury parchatobolszewickiej!
  Na reperacje tego bledu musieli poswiecic cale 9 lat intenstywnego terrou, czystek etnicznych i masakry ekonomicznej narodu Polskiego, zakonczonego niespotykana w historii Polski destrukcja podstaw ekonomii czyli przemyslowej i komunikacyjnej ionfrastruktury i demografii.

 35. Grażyna said

  Wiem Panie Romanie. Piszę skrótowo. PiS wygrał teraz wybory, ponieważ taka jest „mądrość tego etapu” jak mówi znany felietonista i na to zezwolono ze względu na nowy etap właśnie. Zaraz po wyborach parlamentarnych na stronie Sejmu (lub PKW nie pamiętam) sprawdzałam liczbę nieważnych głosów i była ona znikoma. W poprzednich kilku wyborach było ok. 3 mln.

 36. NICK said

  TAK. Panie Romanie. Tak.

 37. Joannus said

  Ciekawy głos rozsądku

 38. SAP said

 39. guła said

  Zgrabnie pan podsumował ten czas zawieruchy panie mecenasie. Dodam tylko, że ślepowron potrzebował pożyczyć na tę akcję $50 mld, to jest tyle samo co pożyczono „za Gierka” który jednak coś stworzył.

 40. Oczywiście, polska broń się przyda rządowi Ukrainy, będzie służyć do zabijania ludzi i niszczenia im domów. Tak jak zabijano Polaków i niszczono im domy w czasie II wojny, w końcu tak samo ma być w Donbasie, nieprawdaż???
  Dzisiaj ukraińcy atakowali Gorłowkę , cały dzień …z ciężkiej broni. Ale mają niedobory amunicji, pocisków , część broni idzie na czarny rynek do sprzedaży. Dlatego Polska im uzupełni i będzie wspaniale. Takie ukoronowanie przyjaźni..
  .https://youtu.be/FyOiX5AQMJY

 41. Zajcewo po wizycie pokojowej demokracji z Ukrainy.
  .https://youtu.be/mO1uGptsZWU

 42. sredni said

  Do Pana Romana (34)
  Wielkie dzięki!!!!!!!!!

 43. No po świeżych dostawach z sąsiedniego kraju, to już nie będzie tak malutko rozwalone, tam już nic nie będzie tylko spalona ziemia!!
  .https://youtu.be/10kUdg-XUzU

 44. A były premier Ukrainy Jaceniuk-Bakaj bawi z rodzina na wypoczynku w USA, Miami na Florydzie.Nadludzie tak mają.
  .http://cs631218.vk.me/v631218729/38562/eLH7oevrQY8.jpg

 45. Ostrzelane pociskami bloki mieszkalne Gorłowki.
  .https://youtu.be/2jgMyR0h9Cs
  na pewno będą nam błogosławić , jak dostaną polskimi

 46. bez komentarza…
  .http://cs626226.vk.me/v626226094/1a2f3/lm1LyYAOT9Y.jpg

 47. volviak19 said

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/08/wps-nie-macha-rozancem-inny-przebieg-mialo-wystapienie-prezesa-wps-pod-sejmem/
  Szkoda że WPS nie posiada jakichkolwiek struktur krajowych, pan Ziemiński osamotniony w walce o prawde jest traktowany przez ogłupionych Polaków niczym intruz, chociaż wszyscy wiemy że dopuszczony do głosu na tej pikiecie nie zostawiłby suchej nitki na wszystkich tych pseudo-narodowcach. Potrzebne wsparcie kilkunastu czy kilkudziesięciu osób, w przeciwnym razie paru krzykaczy zagłuszy głos prawdy który płynie z ust pana Ziemińskiego a jak nie to zostanie nasłana polska policja która w naszym państwie broni nieświadomie swoich okupantów. Podobnie działa pan Zakrzewski, osamotniony, wystawiony na nieustanne szykany ze strony zmanipulowanych Polaków, okrzyknięty ruskim agentem itd.

 48. volviak19 said


  atak na Pawła Ziemińskiego na pikiecie

 49. Lily said

  Re 44;Dziewczyna Troi
  Prawda,mowia o sobie,”we the people”,a
  niejaki Jaroslaw K,nazwal „gorszy sort”,z
  braku znajomosci jezyka angielskiego.
  Wedlug ich chorej psychiki,tylko oni sa ludzmi,
  wszyscy pozostali,sa”bydlem”,a ich dzieci sa
  „zwierzetami”,ktore zyje na tym Swiecie po to,
  zeby im sluzyc. Nie trzeba daleko szukac,
  III.R.P,jest doskonalym przykladem tego.

 50. rdest said

  https://marucha.wordpress.com/2016/06/17/celnicy-pl-alarmuja-wiekszosc-transportu-z-ukrainy-wjezdza-do-polski-bez-kontroli/. Macior powinien zarzucić hipokryzje ,zaczać bezpośrednio rozdawac broń hierojam osiedlonym w Polsce i nie zabawiać się w transporty i przemyty , podlaska służba celna i tak ,jak policja jest całkiem nieźle opanowana przez ukrów.

 51. split said

  Podobnie jak z zakazem zakupu lekarstw za granica tez podyktowane troska o polskiego robola i rynek pracy ;))) ,…

  A teraz pan widzi?

Sorry, the comment form is closed at this time.