Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Żenujące widowisko

Posted by Marucha w dniu 2016-07-11 (Poniedziałek)

Miłość i nienawiść to najsilniejsze uczucia jakich doznaje człowiek. Bardzo istotne w życiu osoby ludzkiej, będące w całej historii rodzaju katalizatorem wielkich przeżyć, wielkiego artyzmu itp.

Kiedy jednak uczucia te wkraczają w dziedzinę polityki prowadzonej przez państwa, a co gorsza, nie tylko wkraczają, ale zaczynają dominować, kończy się to najczęściej tragicznie, zaś w najlepszym wypadku, pozostaje wstyd i śmieszność.

Polityka polska XX i XXI wieku naznaczona jest bardzo silnie przez te dwa uczucia. O ile jednak przed wojną możemy mówić o równoważeniu polityki opartej na emocjach przez silny nurt polityki realnej, o tyle później, zwłaszcza po traumie II wojny światowej, mamy do czynienia z rosnącą dominacją czynników irracjonalnych.

Pod wpływem nienawiści do Rosji (ZSRR) i równie silnej nienawiści do PRL, tzw. nieprzejednani na emigracji całkowicie wykoleili polskie myślenie o polityce międzynarodowej. Nienawiści do komunistów towarzyszył rosnący wprost proporcjonalnie serwilizm/uwielbienie wobec Anglosasów. Tego typu mentalność sączono przez lata do Polski via zachodnie rozgłośnie.

O ile w przypadku tzw. pierwszej Solidarności nurt ten z pewnością nie był dominujący, o tyle po 1989 r. rozpoczął się marsz ku politycznemu szaleństwu, którego patologiczny efekt obserwujemy dziś z bolesną intensywnością.

Jednak warto zauważyć, że to dopiero w ciągu ostatnich kilku lat, poziom polskiego myślenia politycznego zaczął pikować w postępie geometrycznym. Stało się tak na skutek jeszcze jednej polskiej politycznej miłości – zupełnie irracjonalnej, zupełnie ślepej – obsesyjnej ukrainofilii. Tzw. – idąc za Jędrzejem Giertychem – „wiara ukraińska”, czy też „ukrainna” niektórych polskich środowisk politycznych, wyrażająca się fanatycznym poparciem dla (rzeczywiście bądź potencjalnie) antyrosyjskiej – jest to warunek sine qua non – Ukrainy, jest tak intensywna, że całkowicie wyłącza racjonalne myślenie o polityce.

W połączeniu ze swoją siostrą bliźniaczką – równie obsesyjną rusofobią – daje tragiczny efekt w postaci swoistego autozniewolenia szkodliwą mitomanią, a w wymiarze praktycznym, żałosną groteską, którą obserwujemy za oknem. Katalizatorem tej degrengolady były Ukraina 2004, Gruzja 2008, Smoleńsk 2010 i Ukraina 2014-?. Dziś żyjemy w rzeczywistości, którą rządzi trójkąt miłość-nienawiść-miłość, czyli Ukraina-Rosja-Anglosasi (NATO). Nic nie wychodzi poza ten schemat… Nawet pójście z Niemcami przeciw Rosji.

Przyjrzyjmy się zatem najbardziej jaskrawym wykwitom tego współczesnego dramatu. Szczyt NATO. Prezydent RP, minister SZ, minister ON i inni, obowiązkowo i głośno przypominają zestaw propagandowych frazesów i absurdalnych oskarżeń wobec Rosji, podkręcając atmosferę totalnego zagrożenia. Znowu słyszymy o rosyjskiej agresji na Gruzję, na Ukrainę, o okupacji Krymu, o zagrożeniu państw bałtyckich. Żadnej refleksji, żadnej próby choćby najskromniejszego uzasadnienia głoszonych tez. I kpina w postaci upartego podkreślania pokojowego i obronnego (!!!) charakteru NATO. Polskie „elity” tkwią mentalnie w latach zimnej wojny i to tej w najgorszej postaci, z początku lat 60-tych i 80-tych.

Szczytowi towarzyszą zachowania, których nie nazwę tak jak na to zasługują, gdyż moglibyście Państwo nie doczekać się kolejnego felietonu z mojej strony. Ulotki o „zabitych w Smoleńsku”, wystawa o Kuklińskim i epickie stwierdzenie p. ministra ON o „pokoleniach Polaków, którzy marzyli o wojskach NATO w Polsce” (taaak, a panu ministrowi w kołysce, jego Matka śpiewała pewnie, jak miliony innych matek pod okupacją sowiecką, „Sleep well, my little Tony”; w oczekiwaniu na antykomunistyczną i antysowiecką zaporę atomową na Wiśle, naturalnie).

Jako, że boję się własnego radykalizmu, posilę się tekstem z czasopisma Nowe Horyzonty (drugoobiegowy tytuł z lat 80-tych, nawiązujący do Horyzontów paryskich Witolda Olszewskiego) nr 15 z 28 października 1987 r. napisanym po wizycie w Polsce ówczesnego wiceprezydenta USA George’a Busha (seniora). Inne czasy, inny kontekst, ale jakże słuszne obserwacje odnośnie mentalności niektórych Polaków:

„(…) najgorsze jest to, że coraz mniej ludzi reaguje na to z obrzydzeniem, w ogóle nie dostrzegając niczego zdrożnego w płaszczeniu się przed zachodnimi politykami. Czy nikt z tych, którzy krzyczą (…) „Niech żyje Anglia!” lub „Niech żyją Stany Zjednoczone!” – nie wie, że są dla Zachodu kukiełkami w teatrzyku (…). Cześć z tych kukiełek poruszanych jest przy pomocy zielonych banknotów, ale inne wymachują rączkami i krzyczą zupełnie bezinteresownie. Mało tego, pozostają one w błogim przekonaniu, że dokonują czynów patriotycznych, godnych pamięci i uznania. Nie, szanowni panowie, wasza postawa to zwykła głupota polityczna, stojąca na pograniczu błazeństwa i zdrady”.

Ponieważ triada Ukraina-Rosja-NATO jest nierozerwalna, stąd na koniec przechodzimy do tematyki ukraińskiej.

Oto, odwiedziła nasz Sejm Nadia Sawczenko, wychudzona wielotygodniową głodówką bohaterka walk z 56 (pięćdziesięcioma sześcioma) obywatelami Rosji, którzy uzbrojeni po zęby dokonali agresji na samostijną i okupują jej rdzennie ukraińskie części. Człowiek jest po prostu zażenowany wiwatami i honorami na cześć tej pani, którym towarzyszą oczywiście pohukiwania na Rosję i Putina (który, zdaje się, własnym aktem uwolnił ową panią, ale co tam).

Może nasi rozentuzjazmowani politycy, naukowcy i cała elyta nie wie, że ma do czynienia z osobą o mentalności żulika, o czym można się przekonać oglądając w necie film z jej wystąpień publicznych, podczas których otwartym tekstem nazywa ona prezydenta Putina „ch…”, idąc zresztą śladem obecnego ambasadora Ukrainy w Polsce Deszczycy. Cóż, z królami może nie będziemy w aliansach, ale z żulikami jak najbardziej.

Tymczasem PiS zaprzepaszcza sprawę wołyńską w imię interesu neobanderowskiej, antyrosyjskiej Ukrainy. To nie koniec złudzeń, jak piszą niektórzy okadzeni patriotyczną pisowską otoczką dla gminu. To złudzeniem było oczekiwanie czegoś innego od ludzi, którzy od zawsze wyznają Giedroycia i Piłsudskiego (z czasów wyprawy kijowskiej), w wersji hard. Znaleziono wyjście, którym się będą teraz legitymować w postaci uchwały Senatu.

Tymczasem, uchwała Sejmu została przełożona na życzenie Ukrainy, a ustawa przełożona na 17 września z silnym i jednoznacznym przekazem wyrażonym przez pana Sellina w imieniu rządu w Sejmie podczas debaty 6 lipca:

„uznaliśmy, że jeszcze lepszą datą, którą należy wskazać jako dzień męczeństwa Polaków na Wschodzie, jest data 17 września – powszechnie znana, niszcząca właśnie państwo polskie, która doprowadziła również do tego, że był możliwy mord na Wołyniu, również 17 września to umożliwił. Krótko mówiąc, uważamy, i proszę to przyjąć, i proszę to też rozważyć, że główny jak gdyby pazur, jeśli chodzi o stanowisko państwa polskiego, jeśli chodzi o uznanie, kto jest winny męczeństwa Polaków na Wschodzie, powinien być skoncentrowany i skierowany na Sowietów – na Sowietów. Jakby dodatkiem czy przyczynkiem do tego, co zrobili Sowieci, jest straszliwy mord nacjonalistyczny, ukraiński, ludobójczy na Wołyniu. Ale nie koncentrujmy się na męczeństwie Polaków na Wschodzie, przede wszystkim wskazując na winy Ukraińców, bo one są oczywiste, ale wskazując przede wszystkim na winy bolszewików i Sowietów (…”).

Pamiętają Państwo, co pisałem na temat ustawy pisowskiej? Bez satysfakcji stwierdzam, że p. Sellin potwierdza w całej rozciągłości moje diagnozy. I tak musiało być. Tymi ludźmi kieruje determinizm miłości i nienawiści do Ukrainy i Rosji. Dopóki to się nie zmieni, porzućcie nadzieję.

Adam Śmiech
http://www.mysl-polska.pl

Komentarze 54 do “Żenujące widowisko”

 1. Kojak said

  Wykolelili polskie myslenie ? Nie, oni bezczelnie i po chamsku realizuja swoje syjonistyczne polecnia z Usraela ! Mowie nieustannie ze ten PIS to syjonistyczna atrapa bezczelnie wycierajaca swoje mordy Polska i Panem Bogiem ! Nie cofna sie przed zadnym kryminalnym wyczynem w realizacj w swych bandycki planow l! Kryminalna prowokacja dokonana wobec Sp.Andrzeja Leppera nie pozostawia zludzen kim sa bandyci z PYYSS !

 2. Wojtek said

  Około połowy X wieku też była taka sama „Dobra Zmiana”, ale kniaź kijowski Światosław ściął jej łeb swoim mieczem i w ten prosty sposób na długie wieki uwolnił narody słowiańskie od chazarskiego jarzma. Można?

 3. Yah said

  A ten sejmowy mufca nie zauważył ( oczywiście żartuję, przecież ten hipokryta wie co mówi), że gdyby nie brak pomocy Polsce Francji i Anglii nie byłoby 17 września ?

 4. Glos Prawdy said

  Co do Smolenska. Oglądałam mapę anomalnych stref Rosji, na przykład różnych sejsmicznych, tak zwanych zaginionych miejsc, gdzie nastąpiły zmiany skorupy ziemskiej i z punktu widzenia fizyki występuje silne magnetyczne anomalii, miejsca, gdzie ewentualnie widzieli UFO itp, więc Smoleński r-n, Katyń odnosi się właśnie do takich miejsc. Zobaczcie ile spada rosyjskich samolotów. Różne są przyczyny naturalne, nikt od razu w dywersji nikogo nie oskarża. Polska nie może się uspokoić i jeszcze 100 lat, o ile dożyjemy, będzie z tego powodu nienawidzić Rosji. Może dobrym pomysłem było by oblecieć samolotem całą Rosję z obrazami, modlitwami, batiuszkami prawosławnymi i księżmi katolickimi, by się modlili by te samoloty nie spadały.

  Ja bym wszystkich rusofobów wyp…ł do Izraela. 90% będzie u siebie.
  Admi

 5. guła said

  #1 Na jakiś czas, ponieważ niedobitych wcielił we własne szeregi. I działy się tam rzeczy – od zarania dziejów, które Panu Bogu w głowie się nie mieściły.

 6. Janek said

  Znalezione w sieci, ale, nikt nie potwierdza, ani też nie zaprzecza. Gdzie jest prawda?
  https://www.monitor-polski.pl/kolejny-duda-co-nas-wyduda/

 7. Wojtek said

  #4. Wcielił, bo w 9-10 wieku wieku „Dobra Zmiana” podobnie jak dzisiaj korzystała z najemników i niewolników różnych narodowości, wiec nie wszystkich warto było ścinać. W średniowieczu chazarskie „elity” (kagan i jego świta) były silnie zjudaizowane, natomiast doły składały sie oprócz chazarskich koczowników ze Słowian, Arabów, itd. Chociaż miasta zostały spalone, a kaganat „Dobrej Zmiany” rozwalony w pył, to jednak zjudaizowane elity czmychnęły na zachód, po drodze tworząc różne twory geopolityczne. Ich ostatni projekt (anglosyjon) dogorywa, więc znowu robia podchody pod kaganat w środku kontynentu europejskiego (POLIN, BANDEROLIN, „Międzymorze”, „Dobra Zmiana”, itp.).

  To był oczywiście wielki błąd, za który płacimy do dzisiaj…

 8. WI42 said

  „Oto, odwiedziła nasz Sejm Nadia Sawczenko, wychudzona wielotygodniową głodówką bohaterka walk z 56 (pięćdziesięcioma sześcioma) obywatelami Rosji,….że ma do czynienia z osobą o mentalności żulika,..”
  Zulik to nie jest obraźliwe dla polityka, tacy są – owa osoba jest sadystką i mordercą – czyli ideał banderówki, stąd jej popularność w „narodzie”.

 9. Lily said

  Na fotce same swojaki.
  „Gierojom slawa”,”gorszy sort”,brakuje do kompletu.

 10. jamek said

  Jeden batalion na Polskę z USA w postaci homoseksualistów i transseksualistów to kpina. (…) po prostu nas ośmieszono

  – Niestety nowe jednostki NATO na flance wschodniej nie zatrzymają Rosji, bo jeden batalion na Polskę z USA w postaci homoseksualistów i transseksualistów to kpina.
  ……

  [Już było – admin]

 11. gosc said

  „Na grobach przymocowano napisy, określające żołnierzy UPA mianem „bandytów i „katów, którzy mordowali niewinne polskie kobiety i dzieci” – ( cmentarz w Przemyślu, PL ) – czytamy w komunikacie szefa organizacji OUN Bohdana Czerwaka

  Czerwak przypomniał, że Ukraina objęła odrębną ustawą armię UPA. „Dlatego należy nie tylko domagać się wyjaśnień od władz lokalnych, ale przeprosić powinno samo MSZ Polski. I nie tylko przeprosić. Polacy nie mogą już dopuścić do tego, aby sytuacja się powtórzyła, w przeciwnym razie wszystkie słowa o „bratnich europejskich narodach” będą tylko słowami” – ostrzegł.

  http://wschodnik.pl/polska/item/6029-w-polsce-nieznani-sprawcy-sprofanowali-dwa-groby-zolnierzy-upa.html

  Zatem zapytać należy, kiedy oficjalne przeprosiny władz polskich za prawdę ludobójstwa?

 12. Dictum said

 13. Isia said

  … autor artykułu „zapomniał” tylko o jednym, ale za to najważniejszym … starannie unikając słów takich jak żydzi, syjoniści etc. … wiadomo, że międzynarodowi żydzi ( syjoniści ), w sposób bezlitosny, zimny … nieludzki … realizują swoje plany zaprowadzenia nowego porządku świata ( NWO ) … w Polsce realizują te plany rękami rządzących żydów, będących na usługach syjonistów … przypisywanie temu ludzkich uczuć czyli rzekomej miłości, nienawiści, czy chociażby głupoty … to otumanianie polskich gojów …

  … p. A. Śmiech dobrze opisuje to, co dzieje się w „polskiej polityce” … rzecz w tym, że taką „polską politykę” rządzący żydzi świadomie ( celowo ) nam sprzedają …

 14. gosc said

  Roszczeniowe „braterstwo” Ukrainy.

  W 73. rocznicę zbrodni Wołyńskiej polskojęzyczny portal Wschodnik publikuje (również jako swoje redakcyjne credo?) „instruktaż” przewodniczącego OUN Bohdana Czerwaka, jakie kroki powinna podjąć Ukraina w reakcji na polskie plany ustanowienia 11 lipca Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN i UPA na Kresach.

  „Ukraina ma więc wszelkie podstawy, by w dialogu ze stroną polską dążyć do uwzględnienia takich zasadniczych aspektów:
  1. Działania bojowe strony ukraińskiej, przede wszystkim OUN i UPA, miały tylko jeden cel – uwolnić terytorium Wołynia od sił okupacyjnych, wśród których Polacy, w szczególności Armia Krajowa, uważali Wołyń za część Polski.
  2. Należy wspomnieć, że Polacy ściśle współpracowali z komunistami i czerwonymi partyzantami, którzy byli dla OUN i UPA głównym wrogiem, a to tylko pogarszało ukraińsko-polską zbrojną konfrontację.
  3. Akcje odwetu ze strony OUN i UPA nie rozszerzały się na tradycyjne polskie tereny.

  A co najważniejsze, OUN i UPA były uznane i chronione przez ukraińskie prawo, wobec czego państwo ukraińskie nie pozwoli nikomu, by obrażać ich honor i godność.”
  Kończy swoją wypowiedź, stwierdzeniem, „Jak to się mówi: nic dodać, nic ująć” podpis Bohdan Czerwak przewodniczący OUN

  http://wschodnik.pl/publicystyka/item/6787-przewodniczacy-oun-tragedia-wolynska-pojednanie-czy-konfrontacja.html

 15. Dictum said

  Pchają się w alianse z podstępnymi wrogami Polski, no to dostają po zadach. Głupota i brak godności.

  Obama karci Dudę na oczach całego świata

  Prezydent Obama podczas konferencji prasowej w stolicy, mówiąc o kryzysie TK oraz braku współpracy miedzy instytucjami, problemach z trójpodziałem władzy, a kończąc na – „Demokracja to nie tylko słowa”, zamienił Dudę w słup soli. To była pierwsza tak stanowcza reakcja prezydenta Obamy zagranicą w czasie pełnienia przez niego urzędu. W dodatku w kraju sojuszniczym. Obama wyraźnie podkreślił, że NATO opiera się na wartościach demokratycznych. „Ktokolwiek podważa podstawy demokracji, szkodzi Ameryce oraz Europie”. Te słowa wypowiedziane w piątek podczas szczytu NATO w Warszawie przez Donalda Tuska, szefa Rady Europejskiej, były ewidentnie skierowane do pisowskiego rządu. UE i NATO podpisały deklarację o wzmocnieniu współpracy. Wcześniej USA wielokrotnie zarzucały polskiemu rządowi łamanie fundamentalnych zasad demokracji. NATO w takiej sytuacji może stwierdzić podczas umacniania wschodniej flanki Europy przed Rosją, że jeśli Polska jest państwem suwerennym, niepodległym i takim samodzielnym, to bazy wojskowe nad Wisłą są zupełnie zbędne. A Macierewicz podczas prac podkomisji smoleńskiej jeszcze nie raz nadepnie na odcisk Putinowi, u którego kij ma jeden koniec, a medal jedną stronę.

  Kaczyński, to co robi, robi z pełną świadomością i czystą premedytacją, prowadząc tym samym Polaków i Polskę na skraj przepaści. Władza jest dla niego najważniejsza.

 16. RomanK said

  Inni nie lepsi;;;;

 17. Powtórka z historii „Oni skakali do Europy”.
  .https://youtu.be/fwD2LVWsZ_Y

 18. Przykład i wychowanie….
  .http://cs633516.vk.me/v633516908/37c56/G0tMzHolAcs.jpg

 19. Putin i Stirlitz.
  .https://youtu.be/R07TIgQh2CM

 20. Wojtek said

  Dzisiaj wszyscy Polacy są Kresowianami, a rząd PiS to ZDRAJCY !!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019393,title,Witold-Listowski-dla-WP-Poroszenko-byl-bardzo-zdziwiony-obecnoscia-Kresowian,wid,18416964,wiadomosc.html?ticaid=11758e

 21. Halszka said

  Pan Adam Śmiech jest bystrym analitykiem, ale jest chyba zbyt kulturalny. Niepotrzebnie moim zdaniem sięga do psychologii, do miłości i nienawiści jako przyczyny stosunku polskich polityków do Ukrainy i Rosji. Zapewne tak jest bardziej elegancko – ale osobiście podejrzewam, że to zagadka do wyjaśnienia raczej dla księgowego, niż dla psychologa, .
  Wiadomo z miarodajnego źródła (sama pani podsekretarz Nuland) ile USA wydały na wzbudzenie wśród Ukraińców gorących uczuć do Zachodu. Tamta miłość elit kosztowała amerykańskich podatników 5 miliardów dolarów. Ciekawe, jak wysoko pani Nuland ocenia Polskę? A raczej – wycenia?

  Nie uwierzę np, że taki poseł Stanisław Pięta – jako intelektualista, powiedzmy, dość początkujący – kierował się czystą miłością do Ukraińców lub chciał realizować Giedroyciowską wizję przyszłości Europy, gdy wybrał się w polskiej kurtce wojskowej do Kijowa, by na podstawie życzliwej reakcji miejscowych (nikt nie dał mu w zęby) głosić ideę zjednoczenia Polski z Ukrainą. Natomiast nie byłabym zdziwiona, gdyby okazało się, że po powrocie pilnie sprawdzał stan konta.

 22. split said

  Heheh ,…

  A niektorym tu USrael koscia w gardle stanal jakby nic wazniejszego nie mieli w zagrodzie ,…

 23. Bronisław said

  Re: 12. Szanowny Panie Dictum! Kończy Pan Swój Komentarz słowami: „Kaczyński, to co robi, robi z pełną świadomością i czystą premedytacją, prowadząc tym samym Polaków i Polskę na skraj przepaści. Władza jest dla niego najważniejsza.”!!! Wyrażając Panu wdzięczność za tą ocenę, to ja odbieram działania „Kalksteina” jako nie tylko prowadzące „samym Polaków i Polskę na skraj przepaści”, ale do unicestwienia Naszego Narodu i Państwa na rzecz „Judeopolonii”, a „Władza jest dla niego najważniejsza.”, aby jako „syjonista” wraz ze swoimi pobratymcami realizować żarliwie nie tylko ich doraźne cele, ale i dalekosiężne zamierzenia?!!! Pozdrawiam pana bardzo ciepło!

  Króluj Nam Chryste!!!

 24. RomanK said

  Pod wpływem nienawiści do Rosji (ZSRR) i równie silnej nienawiści do PRL, tzw. nieprzejednani na emigracji całkowicie wykoleili polskie myślenie o polityce międzynarodowej.

  Czy moze p[an dojasnic o czym ????-o kim???? pan pisze????-panie Adamie??????

 25. Bataliony Azow ,Ajdar,tak popierane w Polsce, członkiem Ajdara oskarżonego o zbrodnie wojenne i torturowanie ludzi w Donbasie jest pani Sawczenko…….dalej Patrioci Ukrainy….. to neonazistowskie bojówki. Ludzie których nie ma podobno. Uroczyste pochówki resztek dywizji SS Galiczina /Polacy na Wołyniu pomordowani do dziś nie mają swoich grobów, leżą jak psy wrzuceni w dół/!!!!!!!!!!!!!pogrzeby truchła SS Galiczina w asyście obecnych kolegów…ss mańskich mundurach. Wykłady w szkołach z nienawiści rasowej, obozy z nazi tradycją dla dzieci.
  Kwitnie na Ukrainie kult i uwielbienie nazistowskiej siły i buty. Dochodzi do głosu w sferach rządowych.
  Gospodarka w ruinie, za to się nie wezmą tylko za marsze z pochodniami i wrzaski „Ukraina dla Ukraińców|”.
  No to co robią w Polsce???A potem z wyciągnięta łapą i rząd sprawujący władzę w Polsce ograbia Polaków i daje 4 mld, a ogólnie już jak wieść głosi 16mld zł.
  .https://youtu.be/7TkgGM74aEA

 26. RomanK said

  Dziewczyno z Troi….to co widzimy i obserwujemy to tylko czesc widzialna dzialan soccybernetycznych wielkich znawcow Ars Rege…
  To ze pani widzi dwa zagryzajace sie psy…nie znaczy ze psy zagryzaja sie z nienawisci do siebie. Ten stojacy z boku..przyprowadzil jednego i napuscil na tego co pilnowal wejscia do sadu…. Psy gryza sie o ….owoce ,ktorych same nie jedza…
  Widzi pani analogie??? To wielka szachownica, na ktorej buduje sie IV Rzesze , czy Rzeczpospolita, ktora ma rozwalic Rosje na pare czesci..
  Od Morza Kaspijskiego, po Ocean Lodowaty..buduje sie wielka koalicje Zjednoczonej Europy( Chazaria Magna) , ktora wezmie na siebie ciezar konkurencji i przewleklych wojen z Rosja….z ktorej wszyscy maja wyjsc oslabieni za wyjatkiem Anglossaskiej Rodziny Narodow..ktora poprostu przejmie posprzatane, dlatego Brexit….
  Sukcess zalezy czy i na ile uda sie zlamac Slowianska Wspolnote…bez zlamania solidarnosci Slowian wszystkie plany mozna wyrzucic! Lamie sie ja od chwili rozlamu Kosciola i powtornego chrztu Polski z rak Ultramontes…..

  Kto tego nie rozumie- panie Adamie- nie zrozumie niczego!

  Zwlaszcza tego…ze ZSSR przeszedl dluga droge i przez unicestwienie….dal szanse odbudowie Rosji…..i Slowianszczyzny.
  Teraz nalezy ta szanse wykorzystac….i to wlasnie wzbudza taki strach i takie wydawaloby sie nieracjonalne zachowania sluzek NWO pelniacych obowiazki rzadow w Polin i ich mniej lub bardziej spolegliwych przydupaskow.

 27. RomanK said

 28. Re22 No tak niestety jest, że prawdziwi lalkarze stoją za kurtyną i zacierając kościste chciwe łapy , czekają na efekty swojej żmijowej roboty.
  Ja to się zastanawiam nad tym ze ci ludzie sami siebie nazywający „elitą”, myślą ze będą bezkarni, że będą wieczni, że za przeproszeniem przeżrą to wszystko co nachapali.Wiem ,że chodzi jeszcze o rząd dusz, panowanie nad światem, diabelską pychę „oto ja będę równy Bogu, zapanuję nad światem i ludźmi” itd…..??To opętanie i ci ludzie wg mnie są opętani….
  W Wielkiej Improwizacji Konrad, z podszeptu Szatana prowokujący Boga, mówi m.in.: „Daj mi rząd dusz (…) Ja chcę władzy, daj mi ją lub wskaż do niej drogę / Ja chcę mieć władzę, jaką Ty posiadasz / Ja chcę duszami władać, jak Ty nimi władasz…”.

  I dlatego ci co chcą władzy nad człowiekiem, również jego duchową sferą, zastraszają, ograbiają , zombią ludzi, stworzyli system zadłużania , uzależniania ludzi od wszystkiego. Od pieniędzy, narkotyków, seksu, alkoholu,. Ludzie w tym widza sens życia i swoją wartość dlatego zaczynają odczuwać zawiść i nienawiść do innych.
  Podjudzanie jednych na drugich, żeby rozbudzić w człowieku zazdrość, zło, chciwość .
  Tak działa bestia, Babilon zza wielkiej kałuży,…..USA i kompani.
  Kult forsy, seksu, homoseków, zoofilia usankcjonowana na tzw. Zachodzie no rzyg!!!kult siły próba zawładnięcia światem pod swój bucior.
  Wszelkimi metodami , kłamstwem, manipulacjami, operacjami false flag……np. Irak ma broń chemiczną i je używa!!!
  teraz Balir sojusznik się kaja, ale zarżnęli miilony ludzi, ludobójcy
  Ja obserwuję takie zabawy z manipulacją podprogową w Polsce, jak trzeba coś zabrać np. rolnikom ..to zaczyna się napuszczanie na głównych ściekach internetowych na rolników, jak trzeba górnikom…to napuszcza się na górników, na emerytów, na rodziny wielodzietne, na emerytów jak trzeba im dać po 3,5 waloryzacji, to wynajmuje się pana Czapińskiego socjologa i on szybciutko pisze artykuł ze w Polsce emeryci mają świetnie, lub rolnicy maja świetnie , lub nauczyciele maja świetnie , w zależności od zapotrzebowania itp.
  A ostatnio głównie trolle zainstalowane np. w Londynie, czy Paryżu tudzież w Polsce mają szczujnię zadaną na Rosję, która rozpaczliwie próbuje porządkować kraj, wspierać rodziny, ograniczać patologie, np. zamykając strony porno w kraju, zakaz małżeństw homo i adopcji dzieci przez pary homo,praca nad młodzieżą ,czytałam że towarzystwo św. Bazylego opracowało i wdrożyło program dla młodych mężczyzn pod hasłem Jesteś odpowiedzialny jako mężczyzna przed Bogiem za siebie,swoją Rodzinę, przyjaciół i kraj”.Jest też program dla dziewcząt w podobny stylu.
  Dlatego to się nie podoba lobby np . homoseksualnemu usadowionemu na świecie i walczy…
  No cóż zobaczymy co będzie, każdy niech się stara poprawiać siebie i swoje życie i swoich bliskich.Z tego życia będziemy rozliczeni..wszyscy..premierzy i prezydenci też. I ci którzy kłamią i ci którzy dostarczają broń sąsiedniemu krajowi wiedząc ze z tej broni będą zabijani niewinni ludzie, którzy ośmielili si e chcieć żyć po swojemu.
  Pzdr.

 29. RomanK said

  Ma pani duzo racji w trym co pani pisze…ale uporzadkujmy troszke pani rozbiegane mysli i lepiej zobaczymy rzeczywistosc:

  Tak działa bestia, Babilon zza wielkiej kałuży,…..USA i kompani.
  Kult forsy, seksu, homoseków, zoofilia usankcjonowana na tzw. Zachodzie no rzyg!!!kult siły próba zawładnięcia światem pod swój bucior…”

  Ta Bestia dziala Wszedzie nie tylko za Wielka Woda….
  Forsa….ta Bestaia dziala w nas,,,,,.i to wystarczy.
  Za forse kupi pani wszystko..za wyjatkiem cnot i zdrowia. Bo cnoty nie maja ceny.
  Bog nie moze odstapic duszy- bo BOG ma Jedno Slowo i dal nam wolna wole.
  BOG NIGDY nie cofa danego SLOWA!
  Ale czlowiek moze z wlasnej i nieprzymusznej woli sprzedac wlasna dusze!
  Za forse..za ktora kupi wplywy, poklask, sex, slawe,etc
  Dlatego Amshel Rothschilld powiadal…dajcie mi prawo kreacji pieniadza, a nie wazne kto stanowi prawa…
  TU idzie podzial…wewnatrz Czlowieka…czy wystawie sie na sprzedaz..?? Jesli tak…staniesz sie towarem…i jak kazdy towar z chwila kupna tracisz na wartosci:-)))

 30. Dictum said

  .http://natemat.pl/80963,macierewicz-jest-zawziety-bo-cierpi-na-rodzinna-traume-dawni-opozycjonisci-michnik-ma-racje-antoni-odreagowuje-historie-ojca

 31. NICK said

  Jak Pan, Romanie, nie utrzyma tej formy dalej. Formy normalnej, błyskotliwej i wieeele wiedzącej. Spokojnej i cierpliwie wyjaśniającej. Zwłaszcza. To.

  To nie przekaże Pan swej bogatej wiedzy, doświadczenia i właściwego rozumowania istoty rzeczy. Byłoby szkoda… .

  Dzięki!!!

 32. Ad 24 No właśnie chodzi o to, o takie „przeprogramowanie człowieka, żeby najlepsze człowiecze wartości dane nam przez Stwórcę zniszczyć.Zniszczyć miłość, szacunek, wierność,przyjaźń, uczciwość, odpowiedzialność za Rodzinę i przyjaciół, za kraj.
  Zastąpić to wynaturzonym seksem,pogonią za przyjemnościami ,chciwością , Po to również stwarza się ciężkie warunki materialne , bo ludzie musza wtedy zając się walką o przetrwanie bliskich i łykają co im się poda.
  W gruncie rzeczy jesteśmy słabi i podatni na różne rzeczy pieniądze kusza,inne rzeczy też…….. i bez wiary błąkamy się okrutnie!tak jakbyśmy jeździli samochodem bez uważania na Kodeks drogowy, no ładnie by to wyglądało.
  Dlatego wiara, wg mnie jest ważna, bo porządkuje nam system wartości i daje właściwie spojrzenia i właściwą hierarchię. Pozwala wrócić na właściwą drogę, jak się „kopniemy” gdzieś w bok.:))) i przychodzi cierpienie często jako skutek „kopniecia się w bok’ jako naszej samodzielnej decyzji.np zdrada małżeńska, lub brak szacunku do męża/żony.
  Nigdzie nie sugerowałam że Bóg odstępuje dusze, dusze oddajemy często sami,zniewoleni …nie zdając sobie sprawy w jej wartości.
  Żeby była jasność nie jestem za umartwianiem się i jedzeniem korzonków, wszystko co dostajemy od Boga ,jest dobre i dla naszej radości .Pod warunkiem właściwej do tego relacji.Pieniądze, seks, wypoczynek,np. kariera zawodowa , awans żeby robić coś pożytecznego dla społeczności. Np.być przyzwoitym szefem, a nie napawać się własną wielkością.

 33. Re: 24 Dziewczyna Troi
  Jestem mile zakoczony.
  Prosze napisac artykul lub felieton na ten wlasnie temat, a wierze, ze Gajowy umiesci go na wlasciwym miejscu…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 34. Joannus said

  ”Pod wpływem nienawiści do Rosji (ZSRR) i równie silnej nienawiści do PRL, tzw. nieprzejednani na emigracji całkowicie wykoleili polskie myślenie o polityce międzynarodowej. Nienawiści do komunistów towarzyszył rosnący wprost proporcjonalnie serwilizm/uwielbienie wobec Anglosasów. Tego typu mentalność sączono przez lata do Polski via zachodnie rozgłośnie.”

  Nic dodać, nic ująć.
  Tylko konsumować owoce tego stanu rzeczy i oblizywać się.
  Mniejsza o to komu smaczne, ale jak to przez lata słodka ślinka ciekła, wobec propagandowej wizji wolności, dobrobytu i modelu zachodniego .

 35. Ad 29 Ale mnie Pan Panie Jasiu zawstydził, o jejku!
  Takie tam, moje przemyślenia i refleksje wynikające z obserwacji i doświadczeń z własnego życia i bliźnich.I zdumienia oraz niezgody na to co z nas i nam próbują zrobić!Nawet jeśli jest już dość późno, bo sprawy zaszło daleko , to krzyczeć trzeba!dla spokoju sumienia.
  Są ciekawsze artykuły do umieszczania:))))
  Ja tak sobie coś skrobnę, w przerwie między wykonem ogórków na zimę a galaretką z czarnej porzeczki.I tyle.
  Ale miło że Pan docenia, piszę „z duszy i serca”.
  Pozdrawiam.

 36. RomanK said

  da 31..Zgadzam sie panem Jasiem…pani powinna pisac.
  Moje odneisienie o rzadzie dusz , dotyczy cytowanego przez pania Wieszcza…

  Panie Joannus… skoro pan Adam nie moze- a pan sie znim zgadza to moze pan odpowie na moje do niego pytanie>>???

  I poda przynajmniej jedna Rozglosnie nalezaca do tych polskich emigrantow nieprzejednanych…ktore zatruly polityczne myslenie Polakow:-)))) Bo chyba nei macie na mysli RWE czy Glosu Ameryki???
  Ponadto -czy mozecie panowie podac nawet najmniejsza poszlake, jakiegokolwiek wplywu, polaczenia, zwiazku pomiedzy obecnym PiS em, a jakakolwiek patriotyczna zorganizowana emigracja polska???

 37. revers said

 38. AlexSailor said

  Żeby się nie skupiać na negatywach.
  Mamy wszystko, jak na dłoni.
  To, nad czym pracowałyby w pocie czoła wywiady, analitycy, czego trzeba byłoby szukać w archiwach.
  To wszystko mamy jak na dłoni.
  Trzeba tylko, żeby ktoś to spisał i udokumentował, bo pamięć jest ulotna.
  Może ktoś ma czas, jest na emeryturze, nie musi pracować, wychowywać dzieci, budować domu, itd.
  To jest bardzo ważna robota.

  I nie szukałbym NWO, nowej chazarii, a nawet cyklistów i masonów.
  Po prostu.
  Pieniądze (oj nie z jurgieltu – z naszej kieszeni), władza (nadana koncesją przez panów poddających do lizania buty), zaszczyty, salony, klepanie po plecach, stypendia i posady dla dzieci i kuzynów.
  No i korzenie, głębokie korzenie ludzi bojących się własnej i przodków przeszłości, nienawidzących nas za swoją gównianą konsystencję.

  A z naszej strony wyprane mózgi, brak elementarnych instynktów samozachowawczych właściwych nawet prymitywnym zwierzętom, przeintelektualizowanie, dążenie do perfekcji i absolutu we wszystkim.
  Tudzież lenistwo i znane narodowe przywary.

 39. revers said

  Do kompletu od lewej kriminalista ( wczesniej okradal przedsiebiorstwa panstwowe),
  po prawej psychopata, w srodku kriminalny psychopata, taki jak w kazdym szczeblu nowej wladzy i porzadku zanjadzie.

 40. revers said

  ad34 fotografia przedstawiajaca zespol psychopatow.

  .http://i.imgur.com/wZyh3Ak.jpg

 41. Żenujące widowisko, pod polskim konsulatem w Kijowie pojawiło się kilkoro Ukraińców z plakatami „Nasza ziemia , nasze prawo” oraz „Polacy napadli na pochód Ukraińców w Przemyślu, chcecie nowego powstania?” oraz „Terror Polski przeciwko Ukrainie”.
  .https://pbs.twimg.com/media/CnGXtfXWAAQoC7l.jpg

  A wy czego do nas chcecie kolejnych 4 mld???????

 42. WI42 said

  @22 Roman i @27 Nick
  Panie Romanie – wątek poruszony przez Pana zasługuje więcej niż na wpis w komentarzach.
  Tym razem Pan się nie wykręci – trzeba spokojnie i po kolei wyjaśnić koncepcję i realizację Chazarii Magna. Prosimy o artykuł 10 stron, lub książka 210 stron (tylko dlatego,że dłuższe są czytane niezbyt chętnie). Proszę też zastrzec, że Bestia ma conajmniej 6 wariantów każdej koncepcji i stosuje je w zależności od rozwoju sytuacji, ale zawsze dopnie swego….dobrze wiedzieć jaki kolor przybierze kameleon po kolejnym zakręcie.
  Pozdrawiam już z PL.

 43. Dzisiaj wszyscy Polacy są Kresowianami said

  Ad 20

  „Dzisiaj wszyscy Polacy są Kresowianami

  Dzisiaj KAZDY POLAK JEST KRESOWIANEM,

  a ci co nim nie sa, to Nie- Polacy lub zdrajcy…co jeszcze gorzej, bo nic nie jest gorszego niz wlasny rod zdradzic…

 44. Dzisiaj wszyscy Polacy są Kresowianami said

  Ad 39
  …czyzby APOKALIPSA nadchodzi ?

  Apokalipsa to znaczy OCZYSZCZENIE !

  Znaczy sie Oczyszczenie nadejdzie , bo smieci etyczne rozlazly sie…

 45. Dictum said

 46. Dictum said

  ad. 23
  To nie moje słowa, tylko z któregoś blogu fragment art., ale – jak Pan – właśnie tak myślę, dlatego to dałem.
  Tak! Króluj na Chryste!
  A nie zginiemy!

 47. Re: 35 Ddziewczyna Troi
  Alez skad mialbym Pania zawstydzac!!! Daleki jestem od takich terminow.
  Ma Pani talent w sercu i oczach ktore widza…no mam gleboka nadzieje, ze zobaczy sie Pani wreszcie we wlasnych oczach…
  Przyznam, ze sprawila mi Pani niesamowita niespodzianke na ktora od 1993 roku oczekiwalem…piszac wowczas bardzo duzo i bardzo „gesto” na ten wlasnie temat, lecz wciaz nie jestem gotowy „skroic” ciekawej lub super ciekawej ksiazki… (byc moze przyznajac sie publicznie jeszcze nie doroslem)…
  Pozdrowienia sle dla Pani bardzo gorace.
  Jak zawsze ten sam „jasiek z toronto”…

  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 48. Re: 44
  Apokalipsa nie oznacza zadnego oczyszczenia, a jedynie odsloniecia (odslony lub odkrycia) gotowego planu (planow) zniewolenia duszy kazdego czlowieka stworzonego na obraz i podobienstwo Boga….(jesli juz…).
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 49. Wojtek said

  Ad. 12, 45, Dziekuję panie Dictum. Można napisać tysiące słów, ale zawsze jednak obraz najlepiej przemawia do rozumu i pamięci. Oby więcej było takich grafik!

 50. Dzisiaj wszyscy Polacy są Kresowianami said

  Ad 48
  Ma pan racje…
  Apokalipsa to odsloniecie…tak jak na zdjeciu z 45 komentarza…wiadomo kto kim jest

  Mysl pobiegla …

 51. Dzisiaj wszyscy Polacy są Kresowianami said

  Ad 12 i 49

  pierwszy i drugi…te same rysy jak z kalki…trzeci…jak gdyby zmutowany…

 52. split said

  Nastepne spotkanie odbedzie sie w piaskownicy z wymiana zapewnien i usciskow z pra-wnuczka/iem Bandery 😉 ,…

 53. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2016/07/11/zenujace-widowisko/ […]

 54. Peryskop said

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRnzgN7q9X0ueBOQS_CaKmmyuMi9z4MCk6W_ghh4SVNRuh2QllS

Sorry, the comment form is closed at this time.