Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ? o Wolne tematy (41 – …
  Voodoosch o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  I*** o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Olo o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  I*** o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Cyngiel o Sztuczna inteligencja ma rządz…
  Niedźwiedź o Wolne tematy (41 – …
  revers o Wolne tematy (41 – …
  flathead o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Ale dlaczego? o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Olo o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Zenon_K o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Rosyjscy eksperci będą szukać…
  Maria o Lekarz czy zbrodniarz?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

NATO i Waszyngton tracą poparcie

Posted by Marucha w dniu 2016-07-12 (Wtorek)

Szczyt NATO w Warszawie jest elementem atomowej gry prowokacji. Waszyngtońscy i natowscy generałowie próbują wciągnąć Rosję w eskalację napięć, ponieważ słabnąca władza nad światem prowadzi pewne kręgi w USA do coraz większej desperacji. I puszczają im nerwy. W eskalacji militarnej widzą jedyną szansę na zachowanie kontroli.

Stacjonowanie wojsk w Europie Wschodniej na granicy Białorusi i Rosji jest skrajną prowokacja – są one tam absolutnie zbędne dla bezpieczeństwa Polski i państw bałtyckich. To bardzo głupie posunięcie ze strony NATO.

Rosja jasno pokazuje, że nie jest w tej sytuacji agresorem. To NATO, od waszyngtońskiego zamachu stanu w Kijowie, stoi blisko ze swoimi karabinami, próbując na wszelkie możliwe sposoby sprowokować Rosję do wykonania tzw. agresywnego kroku. Ale Rosja go nie zrobiła – co powoduje ogromną frustrację w Waszyngtonie, szczególnie w kompleksie przemysłu zbrojeniowego. Muszą kreować strach w narodzie amerykańskim przed nową wojną z Rosją, ale i to nie działa. To fakt wart odnotowania. Są to żałosne próby utrzymania się przy władzy.

Ale władza się kurczy – wystarczy spojrzeć na Brexit. UE będzie się powoli rozwiązywać, kraj po kraju. Podjęto wszelkie środki, żeby utrzymać Unię, ale to nie działa. NATO, zamiast wzmocnić stabilność, jedynie powiększyło chaos.

Obecnie w krajach UE istnieje bardzo silna opozycja w stosunku do wszelkiego rodzaju prowokacji Waszyngtonu wobec Rosji. Otwarcie mówi o tym minister spraw zagranicznych Niemiec.

Te natowskie prowokacje wobec Rosji są zupełnie niepotrzebne. Pod powierzchnią istnieje ogromna opozycja. Politycy mogą publicznie udawać, że z NATO wszystko jest w porządku, ale w rzeczywistości panuje silny niepokój.

Niemcy nie chcą kolejnej wojny z Rosją. Wystarczająco straszny był horror tej ostatniej. Ale Ameryka zwyczajnie nie dba o nikogo spoza USA. Jest to nadzwyczajna sytuacja. Im bardziej jastrzębie wojenne będą naciskać z drugiej strony Atlantyku, tym większy będzie opór w UE.

*                        *                         *

Tyle Engdahl. A jak bardzo Ameryka nie dba o nikogo?

Martin Berger o ryzyku związanym z byciem sojusznikiem USA (fragmenty):

W ciągłym dążeniu do ogromnych zysków środowiska polityczne i wojskowe w USA wymyślają nowe „zagrożenia militarne”, żeby wymusić na swoich sojusznikach zwiększenie wydatków na NATO i zakupy dodatkowej broni, co z kolei pogarsza warunki życia zwykłych ludzi w Stanach Zjednoczonych i ich państwach satelickich.

Jednak pomimo tak zwanego wzmocnienia ogólnych środków bezpieczeństwa rzeczywisty stan bezpieczeństwa nie poprawił się.

Należy podkreślić, że los amerykańskich sojuszników, od których stale wymaga się płacenia za ambicje Waszyngtonu, z dnia na dzień staje się coraz bardziej ponury. Jeśli spojrzeć na rządy i kraje, które zgodziły się na goszczenie u siebie amerykańskich baz wojskowych, to zazwyczaj jako pierwsze płacą cierpieniem za swoją gościnność.

[W linkowanym artykule o sytuacji na Okinawie, gdzie od bardzo wielu lat amerykańscy żołnierze dopuszczają się przestępstw i zbrodni przeciw miejscowej ludności, a protesty, demonstracje i próby negocjacji przez rząd zmiany warunków umowy o ich kryminalnym immunitecie nie przynoszą żadnych rezultatów. Podobnie w Korei Południowej, gdzie w 2011 r. zaczęły wychodzić na jaw rozróby, gwałty i zastraszanie w wykonaniu amerykańskich żołnierzy. W tymże roku rząd rozpoczął negocjacje w sprawie statusu wojsk USA w Korei. Nic nie wiadomo o rozwiązaniu problemu. Z kolei na Łotwie kobiety domagają się od rządu uregulowań, które wymuszą płacenie przez amerykańskich żołnierzy alimentów na spłodzone i porzucone dzieci.]

Nieustanne pragnienie Białego Domu, żeby narzucać swoje reguły każdemu państwu, doprowadziło do tzw. Brexitu, a wiele innych krajów europejskich również analizuje korzyści, jakie mogą płynąć z opuszczenia UE.

Co więcej, sojusznicy Waszyngtonu płacą wysoką cenę w krwi swoich żołnierzy za jego niezliczone przygody wojskowe, kiedy są rekrutowani do walki u boku USA w Iraku, Syrii, Afganistanie i innych regionach świata.

Na przykład, jak donosi Washington Post, świeżo zmontowana nowa armia syryjska została pokonana na polu bitwy przez bojowników ISIS, kiedy w najbardziej krytycznym momencie porzuciły ją samoloty Sił Powietrznych USA. [Bo psychopaci nie wiedzą, co to jest zobowiązanie i lojalność – admin]

Niektóre źródła w rządzie USA twierdzą, że nie była to kompletna porażka, ponieważ małe oddziały nowej armii syryjskiej rzekomo kontynuowały walkę, choć te same źródła nie przeczą, że wycofano wsparcie z powietrza w najtrudniejszym momencie całej operacji, co przypieczętował los rebeliantów.

W maju, kiedy USA zintensyfikowały swoją tzw. walkę z ISIS w północnej części Syrii, amerykańskie siły powietrzne zaczęły bombardować przedmieścia syryjskiego miasta Maara, rażąc ciężkim ostrzałem grupę syryjskich opozycjonistów, których Amerykanie wyszkolili i uzbroili. Wall Street Journal odnotował:

Według oświadczenia wydanego w tym czasie przez wojsko Stanów Zjednoczonych, w pobliżu Maara przeprowadzono trzy uderzenia, które „trafiły dwie oddzielne jednostki taktyczne ISIL i zniszczyły ich dwa pojazdy taktyczne i jeszcze jeden pojazd ISIL” – używając preferowanego przez Pentagonu akronimu dla Państwa Islamskiego.

Ale przywódcy z brygady mówili w wywiadach, że amerykański nalot powietrzny trafił członków brygady, kiedy ta walczyła z bojownikami Państwa Islamskiego. Mustafa Sejry, szef biura politycznego Mutasim, powiedział: 10 bojowników Brygady zginęło w ataku USA.

26 czerwca władze afgańskie poinformowały, że w nalotach Sił Powietrznych USA zginęło siedmiu Afgańczyków. Byli oni trzymani przez talibów jako zakładnicy w prowincji Kunduz na północy kraju.

W grudniu 2015 roku Washington Post poinformował o śmierci przyjaznych USA żołnierzy irackich podczas operacji wojskowej przeciwko ISIS w pobliżu Faludży, kiedy samoloty Sił Powietrznych USA „zapewniały wsparcie z powietrza dla irackiej armii”.

W lipcu 2015 roku, zdarzył się tak zwany „najgorszy incydent śmierci od przyjaznego ognia” w wojnie USA w Afganistanie, kiedy zginęło dziesięciu afgańskich żołnierzy, a inni odnieśli rany wskutek ostrzelania ich oddziału przez amerykańskie śmigłowce wojskowe.

Należy zauważyć, że „bratobójczy ogień” jest częstym zjawiskiem w armii amerykańskiej. Pogląd ten znajduje potwierdzenie w faktach historycznych – uważa się, że podczas bitwy pod Antietam 17 września 1862 roku bratobójczy ogień zabił bądź zranił łącznie 1150 żołnierzy, co stanowiło około 5% ogółu ofiar.

W sierpniu 1944 roku ciężkie bombowce Ósmej Armii Powietrznej USA zbombardowały kwatery i konwoje 3 Dywizji Piechoty Kanadyjskiej i 1 Polskiej Dywizji Pancernej podczas operacji „Totalize”, zabijając 65 i raniąc 250 alianckich żołnierzy [o czym polska Wiki i sieć milczy].

Później skala ofiar przyjaznego ognia zwiększyła się. Podczas operacji Pustynna Burza w Iraku sięgnęła około 23% ogólnej liczby ofiar wśród amerykańskiego wojska, które ucierpiały podczas tego konfliktu.

[„Brytyjski „The Sun” pokazał film z wojny w Iraku, na którym amerykański myśliwiec ostrzelał brytyjski czołg. To nie jedyny tego typu incydent. W „przyjaznym ogniu” zginęły już setki żołnierzy w Iraku. [W] całej drugiej wojnie w Zatoce Perskiej – szacunkowo – kilkanaście procent wszystkich, którzy zginęli, zabiły pociski wojsk koalicji. A według Księgi „Przyjaznego Ognia” Amerykańskich Wojen, aż 49 proc. ofiar po stronie sojuszników nie zabili Irakijczycy, a swoi. (…) Zamiast „przyjazny ogień” Amerykanie mówią „niebieski na niebieskim” (blue on blue) – tym kolorem oznaczają swoich, zaś czerwonym – wrogów”. – więcej tutaj, 2007]

W związku z tym branie udziału w którejś z militarnych przygód Białego Domu jest bardzo ryzykownym przedsięwzięciem. Jedynym sposobem na oszczędzenie krwi narodu jest powstrzymanie się od takich przygód.

A nie ma wątpliwości, że po objęciu urzędu przez Hillary Clinton bezpośrednia agresja wojskowa pozostanie przez najbliższe lata głównym zajęciem Białego Domu.

F. William Engdahl
Katahon
8 lipca 2016

Artykuł F.W. E. na SOTT: NATO and Washington lose countenance
Tłumaczenie: PRACowniA
https://pracownia4.wordpress.com/

Komentarzy 13 do “NATO i Waszyngton tracą poparcie”

 1. moi rusko- niemieccy znajomi ( ci z Kazachstanu ) ogladaja rosyjska tv i mowia , co tam widza. Mianowicie jakies samoloty natowskie lataja uparcie nad rosyjskimi granicami czy blisko ich pobliza . Kilkakrotnie razy dziennie .Tak mowia , czemu im nie wierzyc? O nieszczesliwy wypadek czy false flag z nieobliczalnymi konsekwencjami to raczej trudno nie bedzie.

 2. Adam Ryglowski said

  Polityka , to jak gra w szachy .
  Po co wysłać pionki na 5 , czy 6 -te pole w celu ubicia / zamatowania króla , tracąc po drodze gońce , czy konia ?
  Na wieść o warsiawskim szczytowaniu – w okolicach Kremla , we wszystkich cerkwiach dzwony spadły z rusztów . (???)
  🙂
  ..,
  TAK SIĘ KOŃCZY „RZYMSKO – GRECKA europa ”
  (A może ktoś ,coś słyszał o Kodeksie Hammurabiego ???)

 3. WI42 said

  ” we wszystkich cerkwiach dzwony spadły z rusztów . ”
  Skądże taka wieść? – źródło?

 4. Adam Ryglowski said

  RADIO EREWAŃ !
  🙂
  A o rozdawanych rowerach na placu czerwonym WI42 słyszał ?
  ….
  Ja słyszałem …
  ( Tylko potem nie słuchałem sprostowań – mówili mi o tym po tym kumple )

 5. Sybirak said

  Paplać każdy może, jeden lepiej drugi gorzej …

 6. Ad.2. p.Adam
  Ja słyszałem p.Adamie o Kodeksie Hammurabiego. Proszę wejść w link.
  https://f6862.wordpress.com/2016/03/13/kodeks-hammurabiego-czyli-oko-za-oko-zab-za-zab/

 7. Boydar said

  A Panu Ryglowskiemu to co się w rzymsko-greckiej Europie nie podoba; i gdzie ostatnio jakieś rzymsko-greckie pozostałości widział ?

 8. Adam Ryglowski said

  Ad 7) P. Boydar – skąd te wnioski ? Europejczycy – biali , nie czerwoni (Indianie ) , czy żółci ( Wschód) -to my .
  A tak po chłopsku – NIENAWIDZĘ SZAMBA P R A W N E GO
  I TO NIE JEST ANI RZYMSKIE , ani od Hammurabiego.

 9. Adam Ryglowski said

  Ad 6 Panie Jacku – REWELACJA.
  Poprzednio miałem wersję rozszerzoną – BYŁA MĄDRA , – ale rozważała też różne anomalia ( np. ; kary dla Królowej itd).
  kto czyta
  nie błądzi
  …….
  a kto siedzi w TV
  ……..
  niech zamiast wersalki , kupi sobie pudełko w rozmiarze I – jak IMPERATOR .
  …….
  wieko firma dośle razem z ekipą ( i która „zabierze’ problem )

 10. Adam Ryglowski said

  PANOWIE – coś palnąłem ,- a temat ODJECHAŁ .
  Koncentrujmy się na tym ,co w temacie , – a nie pchajmy GRAFOMANII .

  Sprawa śmierdzi , albo zaczyna świecić , jak ten robaczek świętojański.
  ….
  Zbój uderzy , bo jest zbójem.
  ….
  Na pewno wie , że w fundamentach u siebie ma kilka EXTRA-PREZENTÓW.

 11. Obecny rząd Waszyngtoński czyli żydo-NEOKONI NIE reprezentują interesu instytucji USA said

  Obecny rząd Waszyngtoski czyli żydo-NEOKONI to skorumpowana zgraja zwykłych ZŁODZEJI i rzezimieszków retorycznych KRYMINALISTÓW, którzy absolutnie też NIE reprezentują interesu 90% przeciętnych obywateli amerykańskich lecz JEDYNIE egalitarne interesy najbogatszej warstwy żydo-banksterów, właścicieli wielkich mędzynarodowych korporacji, którzy płacą łapówki tzw. „politykom” przyspawanym od 50 lat do koryta władzy w Waszyngtonie.

  Obecny totalnie skorumpowany dwu-partyjny system polityczny w USA absolutnie NIE działa w interesie większości obywateli amerykańskich, a wręcz jemu bardzo szkodzi.

  Dlatego w USA zostały wygenerowane potężne konflikty społeczne, których temperatura ciągle idzie w górę aż do całkowitego ZAGOTOWANIA się tego zatkanego kotła i jego wybuchu z pełną mocą z rozsypaniem się USA na kwałki.

  Do tego wszystkiego dokładają się narastające potężne konflikty rasowe w USA spowodowane totalnie zakłamaną zafałszowaną historią ameryki o największym WSTRZĄSIE USA jaką była wojna secesyjna 1861 – 1865 JAKOBY spowodowana „niewolnictwem” za które to niewolnictwo obecni murzyni w USA domagają się brutalnie „odszkodowań” i zadość uczynienia finansowego oraz SPECJALNYCH prawnych przywilejów dla murzynów inspirowani MITEM holokaustycznym zakłamanego żydostwa, którzy wystrugali sobie takie przywileje w zbutwiałym moralnie USA w ostatnich latach.

  US Military i Army oraz to NATO jest faktycznie NAJEMNYM ramieniem zbrojnym tych żydo-bank-sterów i właścicieli mędzynarodowych korporacji z ich rodzinami, którzy się najbardziej NAKRADLI mając to NATO oraz zfałszowany ONZ jako swoich protektorów bezkarnej kryminalnej rozbójniczej dzialności na całym Świecie.

 12. Dictum said

  http://tse1.mm.bing.net/th?&id=OIP.M2a5705c2f2ab04951e785dfc3e6b00c0o0&w=300&h=230&c=0&pid=1.9&rs=0&p=0

 13. kampania wyborcza w USA jest finansowana glownie przez US-przemysl zbrojeniowy – 7,5 miliardow dolarow stycznia 2015 do lutego 2016 . Najlepiej oplacana jest Hillara , z wlasnej kieszeni , w przeciwienstwie do Trumpa , nie wydala ani jednego dolara . I jest niezwykle wdzieczna – wiceprezydentem, jak planuje , ma zostac byly admiral NATO James Stavridis .

  to juz , qa, koniec

Sorry, the comment form is closed at this time.