Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Tajna polityka Jakuba Bermana jest współcześnie jawnie realizowana

Posted by Marucha w dniu 2016-07-12 (Wtorek)

TAJNE PRZEMÓWIENIE JAKUBA BERMANA KRWAWEGO MORDERCY NKWD, ORGANIZATORA PAŃSTWA TOTALITARNEGO.

Czy nadal obowiązują zalecenia Bermana?( tytuł „Warszawskiej Gazety”, 22 marca 2013 r.).

W kwietniu 1946 roku wygłosił przemówienie (Tajny referat tow. Jakuba Bermana wygłoszony na posiedzeniu egzekutywy komitetu żydowskiego):

„Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.
Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami – prasą, filmem, radiem.

W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej.

W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu Żydami wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości. Z instytucji centralnych – centrale handlowe, spółdzielczość.

W ramach inicjatywy prywatnej, utrzymać w okresie przejściowym silną pozycję w dziedzinie handlu. W partii zastosować podobną metodę – siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować.

Osiedlanie się Żydów powinno być przeprowadzone z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego. Moim zdaniem, należy osiadać w większych skupiskach, jak: Warszawa, Kraków; w centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko.

Należy również tworzyć typowe ośrodki przemysłowe i rolnicze, głównie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu – (obecnie Dzierżoniów). W tych ośrodkach możemy przystosować przyszłe kadry nasze w tych zawodach, z którymi bylibyśmy słabo obeznani.

Uznać antysemityzm za zdradę główna i tępić go na każdym kroku.

Jeżeli stwierdza się, ze jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

Żydzi muszą pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwycięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższą pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejszą pozycję.

Są niewielkie widoki na to, by doszło do wojny. Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować, to tą drogą, mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam musi zapanować komunizm.

Wtedy reakcja żydowska, która dziś trzyma z reakcją międzynarodową zdradzi ją i uzna, że rację mieli Żydzi stojący po drugiej stronie barykady.

Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie rożne koncepcje ustrojowe – komunizm i kapitalizm – zaistniał w ostatniej wojnie. Dwa największe mocarstwa światowe, całkowicie kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce.

Trud Żydów pracujących wokół Roosevelta doprowadził do tego, że USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów.

Zrobili to Żydzi, gdyż wiedzieli, że w przypadku zwycięstwa Osi, a głównie hitlerowskich Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem dokonanym i Żydzi znikną z powierzchni świata.

Dlatego też Żydzi sowieccy poświęcili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały.

Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów.

Przed wkroczeniem Niemców, w poszczególnych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków – 36.200, Kijów – 17.800, Moskwa – 53.000, Leningrad – 61.000, w zachodnich republikach 184.730.

Żydzi skupieni w tych ośrodkach to przeważnie inteligencja żydowska, dawne kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski – tzn. zgodnie z projektem Politbiura – fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głownie w centrach kraju.

Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce.

Każdy Żyd musi mieć świadomość, że ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu żydowskiego, że jakkolwiek liczba Żydów w stosunku do stanu przedwojennego uległa olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Żydzi wykazują większą solidarność. Każdy Żyd musi mieć wpojone to przekonanie, ze obok niego działają wszyscy inni, owiani tym samym duchem prowadzącym do wspólnego celu.

Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować choć dwa pokolenia polskie.

Według danych wojewódzkiego Komitetu Żydowskiego na terenie Śląska Górnego i Dolnego jest obecnie ponad 40.000 Żydów. Około 15.000 Żydów ma być zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach (Dzierżoniów) i Nysa są przewidziane do tych celów. Akcja osadnicza jest finansowana z żydowskich funduszy zagranicznych i państwowych.

Żydzi celowo tworzą nową, choć chwilowo nieznaczną koncentrację elementu żydowskiego, kładąc podwalinę pod zawód rolnika i robotników przemysłowych.

Jest to budowanie podłoża szerszych celów politycznych.”

*                             *                             *

Polak, który wykradł i opublikował stenogram referatu Bermana, został skazany na karę śmierci, zmienioną w drodze łaski na karę dożywotniego więzienia.

Tekst TAJNEGO REFERATU TOW. JAKUBA BERMANA jest przedrukiem z książki „O Narodowych Siłach Zbrojnych ” płk. dypl. Stanisława Żochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa Sił Zbrojnych. Wyd. Retro, Lublin, 1994.

Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych – organ wykonawczy Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w zakresie planowania i dowodzenia wojskami operacyjnymi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej – polskimi kontyngentami wojskowymi oraz innymi wydzielonymi jednostkami wykonującymi działania w ramach operacji wojskowych poza granicami Polski (operacje reagowania kryzysowego).

Decydujące znaczenie dla sytuacji w stalinowskim Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego miał fakt, że głównym i niekontrolowanym przez nikogo w Polsce nadzorcą bezpieki w Biurze Politycznym KC PPR, a później Biurze Politycznym KC PZPR był żydowski komunista Jakub Berman, niezwykle dynamiczny i bardzo inteligentny „morderca zza biurka”. To on był też faktycznie osobą „numer jeden” w komunistycznym establishmencie w Polsce, „szarą eminencją” ówczesnej władzy, spychając w cień dużo mniej inteligentnego i bezbarwnego Bieruta. A przede wszystkim posiadając dużo lepsze od niego kontakty na Kremlu, w odróżnieniu od rządzącego Węgrami krwawego Mátyása Rákosiego, (właściwie Mátyása Rosenfelda) – węgierskiego komunistę pochodzenia żydowskiego i sekretarza generalnego Węgierskiej Partii Robotniczej.

Berman nie pchał się jednak na czołowe stanowisko w Polsce. Jak później wyznał w rozmowie z Teresą Torańską (por. jej książkę „Oni”):

„Zdawałem sobie jednak sprawę, że najwyższych stanowisk jako Żyd, objąć, albo nie powinienem, albo nie mógłbym (…). Faktyczne posiadanie władzy nie musi wcale iść z eksponowaniem własnej osoby. Zależało mi, żeby wnieść swój wkład, wycisnąć piętno na tym skomplikowanym tworze władzy, jaki się kształtował, ale bez eksponowania się. Wymagało to naturalnie pewnej zręczności”.

Wycisnął rzeczywiście straszne piętno na wszystkim, czym kierował, będąc głównym dysponentem krwawych bezpieczniackich rozpraw z narodem polskim.

Dysponując potężnymi dźwigniami władzy był od początku bezwzględnym rzecznikiem stosowania polityki „twardej ręki”. Już jesienią 1945 roku mówił:

„(…)Należy utrzymać silną rękę nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz w stosunku do administracji, członków partii itp. Twarda ręka w bezpieczeństwie może wiele pomóc(…)”.

Inspirował maksymalne stosowanie przemocy wobec PSL-owskiej opozycji, bez przebierania w środkach. W wystąpieniu na posiedzeniu Biura Politycznego KC PPR bezpośrednio po skrajnym zafałszowaniu przez komunistów wyborów ze stycznia 1947 roku mówił:

„(…)Zmobilizowałem wszystkie siły nacisku moralnego i fizycznego . Gdyby świat dowiedział się o prawdziwych wynikach wyborów na całym obszarze Polski, przypuszczono by na nas atak (…)”.

Berman ponosi zdecydowanie największą odpowiedzialność za krwawy terror doby stalinizmu w Polsce, który nadzorował przez „swoich” ludzi, w bezpieczniackim syndykacie zbrodni, stalinowskich zbrodniarzy, głównie:

Romana Romkowskiego, (właściwie Nasiek (Natan) Grinszpan-Kikiel vel Natan Grünsapau–Kikiel, Feliks, Ernest, Jaszka) – żydowskiego działacza komunistycznego, generała brygady bezpieczeństwa publicznego Polski Ludowej,

Józefa Różańskiego  (właściwie Józefa Goldberga, po wojnie używającego imienia Jacek, jak i Józef) – prawnika, żydowskiego oficera NKWD i MBP, posła na Sejm Ustawodawczy, brata Jerzego Borejszy,

Anatola Fejgina – żydowskiego działacza komunistycznego, wysokiego funkcjonariusza aparatu bezpieczeństwa PRL.

Berman koordynował przygotowania setek procesów politycznych, prześladowania kilkusettysięcznej rzeszy członków Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich i Narodowych Sił Zbrojnych oraz bezwzględną, systematyczną walkę z Kościołem. Dyrektorom departamentów w MBP wielokrotnie zarzucał, że nie doceniają „roli kleru w dywersji przeciw naszej partii”.

W przemówieniu na radzie partyjnej w marcu 1949 roku akcentował, że centralnym zagadnieniem jest rozwój agentury bezpieczeństwa, którą trzeba rozbudowywać z całym uporem. Zdecydowanie zwalczał jakiekolwiek próby uwzględnienia narodowej specyfiki w polityce PPR, szczególnie ostro przeciwstawiając się tego typu przejawom w działalności Władysława Gomułki.

Należał do głównych rzeczników rozprawy z gomułkowszczyzną, atakując ją jako niebezpieczne „odchylenie prawicowo-nacjonalistyczne”. Po sfabrykowanym procesie byłego komunistycznego ministra spraw wewnętrznych Laszló Rajka i straceniu go jako rzekomego „agenta Tito”, wystąpił na naradzie w KC PZPR solidaryzując się z katami Rajka i zapowiadając szukanie „polskich Rajków”.

Prowadził konsekwentną politykę sowietyzacji i rusyfikacji polskiej kultury, dążąc do wytrzebienia polskiego narodowo-katolickiego sposobu myślenia. Ze względu na równoczesne łączenie przez Bermana nadzoru nad bezpieczeństwem i kulturą popularne stało się cyniczne powiedzenie, że odtąd w malarstwie dopuszczone będą wyłącznie trzy kierunki: „fornalizm, ubizm i represjonizm”.

Realizując za parawanem systemu komunistycznego skrajnie szowinistyczną politykę żydowską i tępiąc najlepszych polskich patriotów, nie zważał na konkretne zasługi represjonowanych w akcji ratowania Żydów. Bardzo wymowny pod tym względem był taki oto dialog Teresy Torańskiej z Jakubem Bermanem:

Torańska: – A zamykanie? Na przełomie 1948/1949 aresztowaliście członków AK-owskiej Rady Pomocy Żydom „Żegota”.

Berman: – No tak, objęło się szeroką gamą wszystkie organizacje związane z AK.

Torańska: – Proszę pana! UB, w którym wszyscy, lub prawie wszyscy dyrektorzy byli Żydami, aresztuje Polaków za to, że w czasie okupacji ratowali Żydów, a pan twierdzi, że Polacy są antysemitami, nieładnie.

Berman: – Źle się stało. Na pewno źle się stało (T. Torańska „Oni”, wyd. podziemne „Przedświt”, Warszawa 1985, s. 237).

Usunięty w maju 1956 r. z kierownictwa partii i rządu, ostatecznie uniknął jakiejkolwiek kary (poza usunięciem go w maju 1957 r. ze składu KC i partii). Przez wiele lat spokojnie pracował jako recenzent-konsultant w redakcji historycznej partyjnego wydawnictwa “Książka i Wiedza”. Co więcej, ten największy zbrodniarz PRL-owski za rządów gen. Jaruzelskiego w grudniu 1983 roku został odznaczony w Sejmie Medalem Krajowej Rady Narodowej.

Nawet po dziesięcioleciach, Berman, krwawy morderca zza biurka, nie odczuwał żadnych wyrzutów sumienia za zbrodnie popełnione na Polakach przez Żydów. Przeciwnie, dalej oskarżał Polaków o antysemityzm.

Według Lebiediewa: „Bierut był całkowicie izolowany przez Bermana, Minca i Zambrowskiego, którzy w rzeczywistości sprawowali władzę i podejmowali kluczowe decyzje”.

I ten fakt sowiecki ambasador uważał za wielce niepokojący, ponieważ „tacy kierowniczy działacze polscy jak Berman, Minc i Zambrowski nie uwolnili się od przesądów nacjonalistycznych”.

Lecz w tym przypadku bynajmniej nie chodziło o nacjonalizm polski. Według Lebiediewa przywódcą tej grupy był Jakub Berman.

Ten cytat pochodzi z tajnego raportu ambasadora ZSRR w Polsce Wiktora Lebiediewa do Wiaczesława Mołotowa z 10 lipca 1949 roku.

Literatura, źródła, cytaty:
Bogdan Musiał, Moskwa wybiera Bermana, Rzeczpospolita, 18 kwietnia 2009
http://forum.dlapolski.pl/viewtopic.php?t=926
http://www.jerzyrobertnowak.com/
http://polonuska.wordpress.com/
http://pl.wikiquote.org/wiki/Jakub_Berman

JAKUB BERMAN

Jakub Berman (ur. 23 grudnia 1901 w Warszawie, zm. 10 kwietnia 1984 w Warszawie) – polski działacz komunistyczny, wiceprezes Rady Ministrów, poseł na Sejm Ustawodawczy oraz na Sejm PRL I kadencji, członek Komisji Wojskowej Biura Politycznego KC PZPR, nadzorującej ludowe Wojsko Polskie od maja 1949 roku.

Urodził się w Warszawie w rodzinie żydowskiej, jako syn Isera (Izydora) i Guty (Gustawy).

Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. W 1924 roku został członkiem Związku Młodzieży Komunistycznej, a w 1928 roku – Komunistycznej Partii Polski (KPP). Po niemieckim najeździe na Polskę w 1939 roku zbiegł do Związku Sowieckiego.

W 1941 roku został jednym z redaktorów „Sztandaru Wolności” – organu Komunistycznej Partii Białorusi. W latach 1941 – 1943 był kierownikiem polskiego kursu w szkole komunistycznej w Kusznarenkowie, szkoląc działaczy Polskiej Partii Robotniczej . W grudniu 1943 powołano go na sekretarza wydziału krajowego Związku Patriotów Polskich (ZPP), z Wandą Wasilewską prezesem ZPP.

Współorganizator Centralnego Biura Komunistów Polskich oraz Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (PKWN) w ZSRS (1944), w latach 1944 – 1948 członek Biura Politycznego PPR, następnie do maja 1956 członek Biura Politycznego PZPR, w latach 1952–1954 członek Prezydium Rady Ministrów, a w latach 1954–1956 wiceprezes Rady Ministrów.

Uchwałą Prezydium KRN z 19 lipca 1946 „w wyróżnieniu zasług na polu dwuletniej pracy nad odrodzeniem państwowości polskiej, nad utrwaleniem jej podstaw demokratycznych i w odbudowie kraju” został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

W latach 1949–1954 był członkiem Komisji Biura Politycznego KC PZPR ds. Bezpieczeństwa Publicznego, nadzorującej aparat represji stalinowskich w Polsce, współodpowiedzialny za zbrodniczą działalność Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. Koordynował przygotowywania licznych procesów politycznych, prześladowania kilkusettysięcznej rzeszy członków AK i NSZ. W drugiej połowie lat 40. XX wieku tak umocnił swoją pozycję ,że stanowił wraz z Bolesławem Bierutem i Hilarym Mincem trójkę stanowiącą najściślejsze kierownictwo PZPR.

W kwietniu 1945 roku Jakub Berman był sekretarzem stanu Rady Ministrów, członkiem Biura Politycznego PPR, członkiem Tymczasowego Rządu Jedności Narodu i sekretarzem Polej Syjonu.

Bez zajmowania eksponowanych stanowisk, kierował ideologią partii komunistycznej oraz aparatem terroru. Był uważany za tzw. szarą eminencję. Miał kierowniczy udział w morderstwach politycznych wspólnie z ministrem bezpieczeństwa publicznego generałem dywizji Stanisławem Radkiewiczem.

Od 1928 roku żonaty z Gustawą z d. Grynberg (1900–1978), z którą miał córkę Lucynę (ur. 1929), żonę Feliksa Tycha. Feliks Tych (ur. 31 lipca 1929 w Warszawie) – polski historyk i publicysta, w latach 1995–2006 dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego. W latach 1971–1987 pracował w Centralnym Archiwum Komitetu Centralnego PZPR.

Jakub Berman zmarł w Warszawie. Pochowany jest na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Tekst ukazał się w „Warszawskiej Gazecie” 22 marca 2003 R.

Żydokomuna POLSKA-300×185

PS. Do dzisiaj mamy do czynienia z antypolskim rasizmem żydowskim: rasizmem ekonomicznym i społecznym – polegającym na eliminacji Polaków z życia politycznego i społecznego;

1. Rasizm ten zawarty jest między innym w ograniczeniach:
– dostępu do kluczowych stanowisk w Polsce, takich jak Rzecznik Praw Obywatelskich, ambasador i wiele innych,
– dostępu do dobrze płatnych miejsc pracy i setki innych systemowych ograniczeń stosowanych wobec Polaków,
– dostępu do karier politycznych,
– uprzywilejowaniu w tym zakresie osób pochodzenia Żydowskiego;
– systemowym niszczeniu przedsiębiorczych Polaków np. Kluska, Jezierski i inni;
– systemowym: ekonomicznym i prawnym niszczeniu rodzin o tradycji patriotycznej i zasłużonych dla Polski – szacuje się na 200 tysięcy rodzin, z których znaczna cześć nawet nie zdaje sobie z tego sprawy;

2. Podstawowym warunkiem do zrobienia kariery w III RP jest posiadanie żydowskiego pochodzenia lub żydowskiego małżonka; to Obywatele Polscy narodowości polskiej są obywatelami drugiej kategorii

3. Gierka, Gomułkę obalono przede wszystkim za to, że podjęli realizację repolonizacji struktur państwowych, gospodarczych, społecznych, partyjnych, administracji państwowej, inteligenckich i naukowych.

Redakcja KIP
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl

Komentarze 42 do “Tajna polityka Jakuba Bermana jest współcześnie jawnie realizowana”

 1. Lily said

  Jak bym,niejakiego Marka widziala,wypisz wymaluj.Genow,nie da sie wyplenic.

 2. Re: Artyku…
  Jaka tajna polityka bermana? On nie byl zdolny zlozyc zdania z sensem… Polityka, tj., postanowienia wobec gojow w publikacji pt: „Scisle tajne” byla i jest oparta na fundamencie „24 protokolow medrcow Syjonu” i tam wlasnie jest zrodlo zydowsko-syjonisycznej koncepcji zniewolenia swiata poprzez glowne narzedzie jakim jest zydowska lichwa kreujaca pieniadze z powietrza…i sila rzeczy zadluzonych niewolnikow nie nalezacych do mandarynow zydowskich…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Panie Jaśku, Pan nie docenia inteligencji Bermana.
  Admin

 3. Kronikarz said

  W oficjalnych żydowskich spisach żydostwa, osobnik ten nie figuruje.

 4. revers said

  ..lub talmudyczne prawo
  http://www.infiniteunknown.net/2015/06/14/netanyahu-promises-satanic-talmud-will-be-israeli-law/

 5. Kojak said

  Zbrodniarz Berman byl absolwentem Uniewerytetu ! Nie woiem czy byl taki inteligentny ? Wedlug mnie ten bydlak i skurwysyn z piekla roderm scignal to zwyczajnie z NKWD ! Widac to wyraznie reke NKWD nie bydlaka Bremana !

 6. Maćko said

  A moze plan eksterminacji Polaków ma dalsze i glebsze korzenie?
  ( troche po drodze jaka wskazal Jaski z Toronto )

  http://kotwicki.blogspot.cl/2012/03/niemiecka-polityka-demograficzna.html
  Niemiecka polityka demograficzna względem Polski

  Podstawowe założenia polityki władz okupacyjnych niemieckich wobec ludności polskiej, zostały zawarte w opracowanym na zlecenie Urzędu dla Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP, przez doktora E. Wetzla, kierownika Centrali Doradczej Urzędu dla Spraw Rasowo-Politycznych, oraz doktora G. Hechta, kierownika Oddziału dla Volksdeutschów i mniejszości w Urzędzie dla Spraw Rasowo-Politycznych, dokumencie zatytułowanym Sprawa traktowania ludności byłych polskich obszarów z rasowo-politycznego punktu widzenia, noszącym datę 25 listopada 1939 roku. Czytamy w nim m. in.:

  Opieka lekarska z naszej strony ma się ograniczyć wyłącznie do zapobieżenia przeniesieniu chorób zakaźnych na teren Rzeszy. (…) Wszystkie środki, które służą ograniczeniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do spędzania płodu i środki zapobiegawcze mogą być w każdej formie publicznie oferowane, przy czym nie może to pociągać za sobą jakichkolwiek policyjnych konsekwencji. Homoseksualizm należy uznać za niekaralny. Przeciwko instytucjom i osobom, które trudnią się zawodowo spędzaniem płodu, nie powinny być wszczynane policyjne dochodzenia. (…)
  Fragment Książki:

  Józef Kossecki, Totalna wojna informacyjna XX wieku a II RP, Kielce 1997.
  +++
  tu wiecej, oryginalne materialy zródlowe:
  https://filmyprawdy.wordpress.com/nazistowskie-metody-depopulacji-polski-wciaz-realizowane/
  „Wszystkie środki, które służą ograniczeniom rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do spędzania płodu i środki zapobiegawcze mogą być w każdej formie publiczne oferowane, przy czym nie może to pociągać za sobą jakichkolwiek policyjnych konsekwencji. Homoseksualizm należy uznać za niekaralny. Przeciwko instytucjom i osobom, które trudnią się zawodowo spędzaniem płodu, nie powinny być wszczynane policyjne dochodzenia. Rasowo-hygienicznych zarządzeń w żadnym razie nie należy popierać”

  USSR-120 Berlin 2.10.1940 ” ( Za: Zeszyty Oświęcimskie nr2, Państwowe Muzeum w Oświęcimiu 1958, s 45)

 7. revers said

  Wychodzi na to ze Berman odgrywal role Kaganowicza w Polsce, kluczowa role w UB i wymiarze sprawiedliwosci, dzialal za kulis i niezle zostal uchonorowany odznaczeniami panstwowymi.

  Dzis jego spadkobiercy M. Borkowski moga zakulisowo wydawac wyroki na A.Lepperze, lub inni na Ratajczaku, a taki mosze Singer vel Macierewicz mowic o zakulisowych Rosjanach z NKWD z 90% koszernoscia.

 8. Antystenes said

  Przeciez pan Marucha wszystkie zeby zjadl na bolszewickiej rosji, oni przeciez ukraincow traktowali jak kozakow jak swoich, jaki tu dysonans poznawczy kiedy niestety my po pierwszej wojnie, Polska nie wposzczala tych ukraincow tych kozakow rozkulaczanych przez bolszewikow do siebie tylko trzymalismy ich na granicy
  I nic
  rozumiecie ?
  Byla wojna bolszewicka wygralismy a co kresy wygraly ?

 9. Antystenes said

  Nasze kresy to wygraly, ze na poczatku im pozwolono trupy zjadac a pozniej za pretekstem molotowa nie wolno trupow podjadac bo to materjal socjalistycznych republik radzieckich, za ukaszenie trupa smierc

 10. Dictum said

  ad. 5.
  Był taki dowcip – I sekretarz dzwoni do Sekretariatu Politechniki (inny na Uniwersytet) i pyta – To na którym roku ja tam u was, towarzysze, jestem? – Popłoch, zaglądają w papiery – Na trzecim, towarzyszu. – To co wy się tam tak grzebiecie!

 11. Yah said

  Ad 8, 9

  Nudny jesteś odrób lekcje z historii. Polska wojny nie wygrała – gdyby wygrała – nie byłoby bolszewików. Nie po to podpisali traktat ryski, żeby wpuszczać kozaków i martwić się o Polaków na kresach. Jk by się naprawdę martwili to nie podpisywali by zawieszenia broni.

 12. JerzyS said

  Re Maćko

  Akurat tylko ten egzemplarz Zeszytów Oświęcimskich
  zginął z biblioteki klasztornej w Kalwarii!

  Ciekawe , czy to Operacja Niewidzialna Ręka

 13. Marucha said

  Re 8, 9:
  Panie Antystenes,
  Nie chcę czytać Pana bełkotu w gajówce. Niech Pan stąd idzie. W razie czego mogę Panu pomóc.

 14. ? said

  Przypomnę:
  .https://www.youtube.com/watch?v=w3lRwBENA3U

  Na „ławie oskarżonych” przez A. Leppera – sami frankiści (żydowskie mordy): Tuska, Lewandowskiego i reszty. I bratanek Bermana zwraca uwagę A. Lepperowi w minucie 4:06-4:09 „Jest pan także świadom odpowiedzialności za te słowa?”

  Ta qrva już wtedy dobrze wiedziała, co oni zrobią Lepperowi. Kaczka zaczęła, oni dokończyli.

 15. https://gajowka.wordpress.com/tajna-polityka-jakuba-bermana-jest-wspolczesnie-jawnie-realizowana/

 16. JO said

  Rzadza w Polsce Polszewicy.

  Izolowani, depopulowani Polacy juz nie mamy zadnej wladzy w Polsce.

  Ciekawe zjawisko jest takie, ze my wiemy kto jest w kazdym miescie uwiklany w system. Jak sie zastanowimy, to umiemy wskazac z imienia i nazwiska osoby, rodziny cale, wskazac na powiazania, przyczyne „bogactwa” ….

  My rozmawiamy z nimi, podajemy rece, mowimy im „dzien dobry”

  Oni nas depopuluja systemowo a indywidualnie robia dobra , zatroskana mine ktora my „lapiemy” oszukujac sie, ze to dobry znak i dalej sie oszukujac, idziemy za tych Zydow, polzydow, cwirczydow – zydow kierownictwem zamiast trzymnac sie Kierownictwa Chrystusowego i Jego Apostolow, ktora droge wyznaczyli nam nasi Dziadowie, Rodzice…

  Pan Macko ma racje, wzywajac do bojkotu…
  Pan Macko powinien wskazywac jak to zrobic, przy Kogo przewodnictwie.

  Bojkot to poswiecenie, wysilek. Bojkot to opor przeciwko Swiatu a wiec Droga po ktorej idzie Kosciol.

  Nie oszukujmy sie, ze zydzi nas poprowadza…

 17. Glock said

  Lepiej bedzie dla nas jak.Wyrzucimy z swoich glow milosc do zachodu.Zachod jest w wiekszosci zaczadzony ;intelektem zydowskim.Zreszta to oni rzadza zachodem (masoneria).Zrobmy porzadek z zydami podajacymi sie patrioci polscy pochodzenia zydowskiego.To oni NAROD POLSKI z kazuja na nie istnienie.
  WINA NASZE LENISTWO NAIWNA DOBROC WZGLEDEM zydow.CHrzescijanska dobroc I wieczne przebaczanie win tym ktorzy nas NISCZA od wiekow.
  Nowy porzadek Swiata obudzi nas wszystkich .ALE TO JEST JUZ ZAPOZINO.
  I NIKT NIE BEDZIE MOGL KUPIC ANI SPRZEDAC JESLI NIE BEDZIE MIAL ZNAMIENIA (…..BESTII…..=666).GOIE POLSKIE AKCEPTUJECIE TO ?

 18. Marek said

  Qoorvy chazarskie panoszą się od weików w Polsce.
  Szczególnie od Jakuba Franka idzie im z górki.
  Oni znają dusze Polaka od podszewki, dlatego tak dobrze im idzie niszczenie polskości na swoją korzyść. Mając diabła za ojca, nie mają żadnych hamulców moralnych, by kraść, zażynać i wytracać.
  Wg mnie bez wsparcia samego Kościoła i jego świętych sług – Polacy są skazani na porażkę. Nie będzie żadnego zwycięstwa nad żydostwem i ich satanistycznym systemem zniewolenia, dopóki Kościół nie wypowie otwartej wojny ZŁU żydoskiemu.

 19. Greg said

  ad,Marek
  Nie będzie żadnego wsparcia Kościoła.
  Prawdziwy Kościół jest w zasadzie już w katakumbach.
  Szach-Mat dla ludzkości.

 20. Maćko said

  12 Jerzy – sabotaz. Eliminuje sie wszsytkie elementy mogace zaszkodzic NWO. ( termin zastepczy ale wygodny )

  16. JO – w jednosci sila, w jednosci radosc wspólnego oporu. Uklony

 21. Boydar said

  Tak sobie patrzę, patrzę (na zdjęcie Bermana) i myślę, ze on był Chachłem, nie żydem. On nie ma żydowskich rysów, a chachłackie ma.

 22. Hasso C. said

  Naliczylem sie wielu inwektyw pod adresem Zydow w tych komentarzach. Caly slownik poprawnej polszczyzny mozna by z tego sklecic:
  Quurvy chazarskie, zlo zydowskie, diabla za ojca maja, skurwysyn z piekla rodem, bydlak.

  Nie wiem, czy to przemowienie jest prawdziwe, czy wymyslone. Nietrudno byloby cos takiego wydumac. Duzo mniej skomplikowane to niz Protokoly Medrcow. Zadnych faktow, ktore moznaby niezaleznie potwierdzic celem autentyzacji. Wszyscy wiedza, ze bylo duzo Zydow w bezpiece i partii w tych czasach. Ilu Zydow jest teraz we wladzy i biznesie – nie wiem. Wiem za to, ze jest to fenomen we wszystkich krajach, gdzie bialy czlowiek zyje. Badania nad inteligencja wskazuja, ze aszkenazyjskie iq jest sporo wyzsze niz niezydowskich bialych. Dodac do tego troche solidarnosci plemiennej, i efekt mamy, bez ponadnaturalnych wytlumaczen.
  Do tej pory, zadne spoleczenstwo nie potrafilo sie skutecznie obronic na stale. Anglicy wyrzucili Zydow w 13. wieku i mieli spokoj do 17. wieku. Rosjanie probowali ich hamowac po rozbiorach Polski, i dostali rewolucje. Trudna sprawa-

 23. Joannus said

  Ad 19
  Piwa się nawarzyło i trzeba je do bólu pić.
  Jedyna optymistyczna perspektywa to interwencja Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
  On powiedział, że czas wielkiego ucisku skróci przez wzgląd na sprawiedliwych.
  Innej drogi nie ma i nie będzie.
  Za grzechy ojców i własne trzeba płacić w tym życiu.
  Cudzołożnik rozpustny, ukarany brakiem potomstwa
  – Kazimierz ”Wielki” dał przybłędom wielkie przywileje i prawa.
  – drugi litewski Zygmunt August przygarnął wyganianych z zachodniej Europy.
  Tenże o mały włos nie sprotestantyzował Rzeczypospolitej , tylko ultimatum Ojca Świętego skłoniło go do przyjęcia postanowień Soboru Trydenckiego.
  Inny litwina Kazimierz Jagiellończyk dal im prawa do dzierżaw młynów i karczm.
  Ich to działania dały wrogom Pana Boga i ludzi uznać nasze ziemie za ”paradisus judeorum”.

 24. Joannus said

  Ad 18
  ”Wg mnie bez wsparcia samego Kościoła i jego świętych sług – Polacy są skazani na porażkę.”

  Może nie na porażkę, a może i na unicestwienie.
  Mam nadzieję, że wsród ”świętych sług” widzi Pan takich świętych jak; Andrzej Bobola, Maksymilian Kolbe.
  Jedyną jednak pomoc i ratunek widzieć należy tylko w Najświętszej Pannie Maryi.

  Maia Vincit.

 25. JO said

  ad.20. Panie Macko. Czy Pan jest Katolikiem? Jezeli tak, to prosze do mnie napisac:
  polak.ortodoks@gmail.com

 26. Hasso C. said

  Bojkot to jeden ze sposobow. Sytuacja zaszla jednak bardzo daleko. Potrzeba przede wszystkim oswiecenia, ciaglego uswiadamiania rodakom, ze jest taka sytuacja. Nie wierze za bardzo w mozliwosc radykalnego rozwiazania, pokojowego rozejscia sie. To moze byc tylko stala, uparta praca, obrona w okopach, praca organiczna jak Polakow pod zaborem pruskim.

 27. Maćko said

  26 Hasso – niektórych stac bedzie tylko na odrobine bojkotu, tylko czasami nawet ale suma i tak bedzie spora jesli 30 milionów od czasu do czasu zbojkotuje jakies GWno czy Heinza.

  Wazne jest aby zaczac, wejsc w optyke walki z zaborca. Potem pojawia sie lepsze pomysly, skuteczniejsze metody, wieksi przywódcy.

  Ja juz sie uciesze jak zaczniemy.

 28. Kronikarz said

  Im Boydar, przecież chazary, to nie żydy a jakąś stepowa dzicz.

 29. Kronikarz said

  Imć Boydarze,
  to dzicz stepowa a nie egipska.

 30. Greg said

  ad.Joannus
  Za pierwszym razem mój Ojciec, ażeby oczyścić ziemię, zesłał obmycie wodą. Za drugim razem zesłał obmycie krwią-i to jaką
  Krwią! Ani pierwsze jednak, ani drugie obmycie nie zdołało uczynić ludzi dziećmi Bożymi. Teraz Ojciec jest zmęczony i dla wygubienia rodzaju ludzkiego, pozwala rozpętać się karom piekielnym, bo ludzie bardziej upodobali sobie piekło niż Niebo.
  Ich władca, Lucyfer, dręczy ich, chcąc ich nakłonić do złorzeczenia Nam, aby się stali jego doskonałymi synami.
  Ja przyszedłbym po raz drugi umrzeć dla ich ocalenia – przez śmierć jeszcze okrutniejszą…Ale Ojciec mój na to nie pozwala…Moja Miłość zezwoliłaby, ale Sprawiedliwość – nie. Ona wie, ze to byłoby daremne. Dlatego przyjdę dopiero w ostatniej godzinie. Lecz biada tym, którzy wtedy Mnie ujrzą, a za swojego pana obrali Lucyfera!……………………….

  Aby się ocalić, biedni ludzie, drżący ze strachu, wystarczyłoby, abyście jak prawdziwe dzieci – a nie jak bękarty, dla których Ja
  jestem Ojcem tylko z imienia, gdy tymczasem ktoś inny jest ojcem – umieli wyrwać z mojego Serca jedną iskierkę mojego Miłosierdzia. Pragnę tylko tego, abyście ją wyrwali.

  Maria Valtorta ,,Koniec Czasów”
  Polecam do zrozumienia obecnej ,,rzeczywistości”

 31. Boydar said

  Nie mamy pewności, Pani Kronikarzu; to tałatajstwo rozlazło się po całym świecie. Kto wie, co było wcześniej, i skąd. Teraz, przy takiej ilości dezinfo, zostaje nam tylko intuicja i ostrość widzenia. Une cóś za bystro się zwąchały, wtedy; a my oceniamy sytuacje po „pismach”. Ja każde pismo wyprodukuje przez jeden wieczór; z pieczątkami i podpisami. A za dodatkową opłatą z notarialnym poświadczeniem.

 32. Hasso C. said

  27. Macko, zgadzam sie calkowicie. Wazne, zeby ludziska wiedzieli, co sie dzieje, to oswiecenie, a wtedy, moze, beda dzialali. Wazne jest, zeby nie demonizowac, moim skromnym zdaniem. Oni sa dobrze zorganizowani, na rozne sposoby. Mam takich znajomych, przyjaciol mozna nawet powiedziec, wychodzcow z 1968 roku, ktorzy stale dostaja jakies update’y co sie gdzie stalo, od swoich zaufanych. I reaguja bardzo solidarnie, jesli cos im sie nie podoba. Ale nie ma jednosci i w tym srodowisku. Nie nalezy demonizowac, bo to paralizuje a nie stymuluje, nie tylko dzialanie ale i myslenie.

  Te opowiadania o chazarskiej stepowej dziczy to tez taki plaster mentalny: i co z tego, skad oni sie wzieli? W ostatecznym rozrachunku wszyscy i tak od adama i ewy albo od malpy, i co?

 33. Maćko said

  32 Hasso – sursum corda!

  Akurat pisalomisie do znajomego na innym równolezniku, wiec zacytuje, bo pasuje:
  Poza Bogiem nikt nie jest doskonaly. ( to apropos jego lekkiej krytyki tego co Perkins napisal, ponizej cytowanego )
  Wiesz, sa sprawy proste w zyciu, zasady klarowne, których systematyczne stosowanie rozwiazuje gros problemów naszego zycia:
  szanuj zdrowie
  szanuj mienie
  szanuj dane slowo
  😉
  Wsadzil islamista lape za bluzke dziewuchy? Atak na zdrowie, po lapie i do kopania rowów.
  Podpalil samochod? Atak na mienie i do kopania rowów
  Powiedzial ze bedzie szanowac prawa danego kraju? Sklamal? Do kopania rowów.

  Wystarczy stosowac prawo. Ale trzeba je stosowac. A une co? Gnabia Normalnych Dobrych Ludzi a poblazaja sukinsynom i psubratom.

  ****
  By John Perkins

  Attorney General Loretta Lynch on July 8, 2016 said about the shooting of police officers in Dallas: „The answer is never violence.”

  I totally agree with the Attorney General.

  I have to wonder why President Obama and just about every other politician – Democrat and Republican alike – and just about every US government official does not agree with her. Why can they not see that violence only begets violence?

  Why do more than 50 cents of every tax dollar you and I pay on April 15 go to support the military in one form or another? (According to Michael Moore’s new film, Where to Invade Next, it has now reached 59 cents of every dollar.)

  Can we truly convince ourselves that the world is a better place or that we are safer because we invaded Iraq and then Afghanistan and Syria? Or because we have gun-toting troops in more than 130 countries?

  Do we believe that civilian-killing drones are winning the hearts and minds of people anywhere? Or that taking out Saddam, Osama, and Muammar improved people’s lives in the Middle East and Africa – or here in the US?

  Or that getting rid of Putin will convince the Russian people that US corporations don’t covet their oil, gas, iron, tin, lumber and other resources? (“America won the Cold War,” I was told during a recent meeting with Russian journalists. “Ever since, your leaders have sent your military to any country that tries to protect itself from exploitation by your corporations. Russia has lots of resources. We have every reason to fear you.”)

  I am for gun control. Yes, we need much stricter laws to control the ownership and use of firearms. But the gun epidemic is a symptom. It is not the disease.

  The disease is a belief in violence as an answer. THE answer. Now is the time to address the disease. It is time to listen to the wisdom in: „The answer is never violence.”

  During this election year we’ll hear a great deal about the size of government. Let’s remember that over 50% of our tax dollars goes to support violence.

  Want to reduce the size of the US government? Cut the military. Cut the industries that produce drones, armor plates, guns and missiles. Want to end anger and hatred – in the Middle East, our own inner cities, and between countries? Invest in policies that end hunger, economic exploitation, and desperation.

  “They” are not the problem. Not the Russians, the Muslims, immigrants, or anyone else. The problem is a belief system – a perception – that we must be tough, that a war, any war, can be “a war to end all wars.” Perceptions shape reality. A perception that violence solves problems leads to police shootings of African Americans and sniper shootings of police. A perception that sending gun-totting soldiers into other countries will make things more peaceful frequently leads to increased anger and radicalization, and more violence.

  The real solution is a new belief system – a perception – that was summed up by Attorney General Loretta Lynch:

  „The answer is never violence.”

 34. Hasso C. said

  Wystarczy stosowac prawo … piekne slowa, ale sytuacja w Stanach stala sie nieznosna. Spoleczenstwo wielorasowe, a co najmniej z 3 duzymi grupami, nie liczac zoltych, bo oni nigdy sie nie mieszaja w takie rzeczy, w sytuacji recesji czy depresji, bedzie eksplodowac i bedzie niebezpieczne jeszcze przez dlugo. Stosujesz prawo, czy nie.
  So sie tycze amerykanskiej polityki zagranicznej, to jest to psychopatyczny potwor. Diabelna mieszanka interesow geopolitycznych dalekosieznych+zydowskich+military complex. Ja mysle, ze to panstwo musi implodowac, zanim zlagodnieje.
  Violence jest nieodloczna czescia natury ludzkiej, niestety, jakby sie libertarianie nie starali …

  Czy to ten sam Perkins od „Confessions of an economic Hitman?” jesli tak, to stal sie pieknoduchem 🙂
  Ale wychwalac Lorette Lynch nie powinien. Ta suka powinna oskarzyc Killary, a dogadala sie z Billem i zatuszowala. Ona jest big part of the problem. Pozdrawiam.

 35. Zdziwiony said

  Definicja narodu Józefa Stalina z 1913 r.: „Naród jest to wytworzona historycznie trwała wspólnota ludzi, powstała na gruncie wspólnoty języka, terytorium, życia ekonomicznego i układu psychicznego, przejawiającego się we wspólnocie kultury”(*). W takim ujęciu dwu- i półmilionowa społeczność żydowska sowieckiej Rosji nie stanowiła narodu, gdyż nie posiadała własnego terytorium.

  (*) J. Stalin, Marksizm a kwestia narodowa [w: Dzieła, t. 2, Warszawa 1949, s. 303].

  Jemu było to wiadome i wiedział, że w najlepszym wypadku „groził” mu wymarzony ich syjon w Birobidżanie.

  Ps. Wciąż towarzyszy im tęsknota za krajem młodości i niespełnionych ideałów. Birobidżan przetrwał upadek komunizmu. W niezwykle wzruszający sposób dokumentuje to film Roba Hofa z 2004 r. zatytułowany Zapomniany Syjon Stalina.

 36. Maćko said

  34 Hasso, Pan mieszka w USA? Ja nie, wiec moge tylko ogólnie i porównawczo sie odnosic, choc, gdybysmy musieli wszystko wlasnoorganowo próbowac aby opiniowac to malo tematów bysmy mogli wspólnie z innymi poruszac…

  Jedna z zalozen teorii dobrego-skutecznego stosowania prawa jest wysokie prawdopodobienstwo kary za przestepstwo. Wtedy, podstawowy rachunek ekonomiczny jaki przeprowadza wystepca obniza oplacalnosc wystepowania przeciwko spoleczenstwu.

  Tak filozoficznie, jesli fizyka tlumaczy swiat materialny to ekonomia ( ta normalna, ludzka i zdroworozsadkowa ) tlumaczy zasady postepowania ludzkiego.
  Aby pozostac na gruncie przestepczym, to zloczynca jest swego rodzaju rzemieslnikiem, któremu sie oplaca dzialanosc „gospodarcza” jaka prowadzi. Gdyby mu sie nie oplacala to by robil cos co mu by sie bardziej oplacalo.
  Wracajac do USA, degrengolada zaczela sie, wedlug Sowella, od sedziego Bazelona czy Bezolana… lata 1967 on…
  https://en.wikipedia.org/wiki/David_L._Bazelon
  Wyjatkowy szkodnik.
  Poblazanie i tlumaczenie „pod górke do szkoly za mlodu” sprawilo, ze drobni przestepcy latwo wchodza w interes a socjocybernetyka potwierdzila, ze jesli korelator zuwazy 2 razy, ze mu sie cos udalo to za trzecim razem idzie na pewniaka powodzenia i dany denat jest praktycznie wdrozony w zycie przestepcze…
  uszanowania
  Macko

  P.S. Perkins ten sam.. robi na nawiedzonego, jak Wandaluzju, aby go nie odwiedzil zaden seryjny samobójca. I tak duzo zaryzykowal. Pan czytal te jego 3 ksiazki?
  Loretki nie znam… moze tez chciala dozyc starosci?

 37. Hasso C. said

  Nie mieszkam w Stanach, ale interesuje mnie, co sie tam dzieje. Pare razy bylem, tyle. Mieszkam w Skandynawii (nie chce blizej okreslac, bo jestem dosyc rozpoznawalny w moim zawodzie). Perkins czytalem tylko pierwsza, hitmana, bardzo ciekawa. Z poczatku nie wierzylem, ale teraz tak.
  A co do przestepczosci, to racja. Tylko nie wszyscy przestepcy sa racjonalni. Czarni sa czesto nieracjonalni, zauwazylem. Albo – racjonalni na swoim poziomie. Smutne, ze tak musze to okreslic, bo nikomu bym nie zyczyl niskiego IQ. Zycie jest i tak nielatwe. A Pan w Stanach, znaczy?
  Troche z innej beczki: dopiero co przeczytalem: http://www.zerohedge.com/news/2016-07-13/french-intel-chief-warns-migrant-sex-attacks-push-nation-brink-civil-war
  Mi tez sie zdaje, ze na to sie zanosi, a jesli tak, to bedzie bardzo goraco tego lata.

 38. Maćko said

  38 Hasso – nie , nie w USA, nie chce nawet tam jechac na wakacje. Samo spotkanie z gestapo na granicy mnie mierzi. obejde sie, Swiat jest duzy

  Bylem pare razy i wystarczy. Mialem depresje po calodziennej przechdce po Manhatanie…. strasznie przygnebiajace. Kontrasty szokujace, ludzie nieszczesliwi na ulicach, zabiegani, zapedzeni, pejsaci sie panosza a na V Ave sklepy gdzie na 300m2 sa dwie sukienki i jedna torebka…
  Podobny poludnik mam ale po drugiej stronie paska od spodni.

  Wsród wystepców sa oczywiscie psychopaci i zboczency którzy kalkuluja zyski i straty inaczej niz my, ale tez na zasadzie „oplacalnosci”.
  Czarni… dobrzy ludzie czesto, troche jak dzieci… brykaja i przynudzaja. Ale polecam ksiazki Thomasa Sowella – bystry nigga’ i dobrze pisze. Np „Oni maja racje” czyli Anointed bodajze..
  The Vision of the Anointed is a book by economist and political columnist Thomas Sowell challenging people Sowell refers to as „Teflon prophets,” who predict that there will be future social, economic, or environmental problems in the absence of government intervention (Ralph Nader is one of his foremost examples).
  The Vision of the Anointed – Wikipedia, the free encyclopedia
  https://en.wikipedia.org/wiki/The_Vision_of_the_AnointedWikipedia

  Goraco polecam kolejne ksiazki Perkinsa, mozna dostac za grosze na Kundla a nawet powinny byc w sieci za friko… mam tylko piersza w pdf po polsku nawet.
  Ma tam pewne wynurzenia bardzo diagnostyczne wiec przydatne i szokujace.

  To Pan nocny marek albo nocna wachte odrabia – 😉 pozdrówka

 39. Maćko said

  Aha, link… Le Figaro to szmata manipulacyjna pseudoprawicowa, wiec jak cos pisze to aby cos osiagnac sprzecznego z interesem normalnych Francuzów. U kochanych Zabojadów dzwoni na pobudke politycznie poprawnych, ta Marinne Le Pen jest super, FN tez sie powaznie przymierza do wziecia wladzy wiec panika wsród lewaków z Sorbony co nawet nie wiedza ze Korporatokracji sluza… co oni tam maja? Klub 200? Klub 100 na Alzacji? spotkanka na kolacyjkach z kawiarem gdzie sie dzili torcik na plecach ludu…
  Mieli goscia, Emmanuel Ratier, to mu sie umarlo mlodo i juz go nie ma. Tez warto poczytac albo posluchac, geniusz. Od 15 roku zycia czytal i konserwowal wycinki z gazet. Analiza i synteza i wszystko wiedzial co sie dzialo pod stolem i publikowal to a nie mogli go przyskrzynic bo opieral sie tylko na tym co bylo oficjalnie podane.
  Geniusz.

  .https://www.youtube.com/watch?v=xe6Nsp8KiQs

 40. Hasso C. said

  Thomas Sowell – wydaje mi sie, ze czytalem cos jego na sajcie Mieses Institute. Tam wszyscy dobrze pisza, ale z caloscia, czyli libertarianizmem nie zgadzam sie jako modelem dla calego swiata.
  Mam teraz asystentke Murzynke z Somalii, muzulmanke w chuscie. W glowie ma dobrze poukladane, grzeczna i chetna do pracy, ladna. Rozmawialismy o problemie z imigrantami. Powiedzialem jej, ze my, imigranci, niektorzy z nas, moga byc przydatni w spoleczenstwach Zachodu, ale, ile bysmy sie nie starali, jestesmy czynnikiem niszczacym te spoleczenstwa. Zasmucilo ja to. Jesli sie na codzien obcuje z murzynami, zydami, muzulmanami, trudno rzucac miesem z dobrym sumieniem, ale nie wolno tracic zdolnosci do uogolniania.

  Jestem nocny, jak najbardziej, spie srednio 3-4 godziny + 30 minut w pauzie na lancz. Tak mi najlepiej sie funkcjonuje, od zawsze.

  Mam problemy z czytaniem ksiazek w tej chwili.. Tyle sie dzieje, i stale cos nowego na necie, ze nie wystarcza czasu na dluzsze teksty. Ale zblizaja sie wczasy, kiedy odlaczam sie od wszystkiego na 3 tygodnie. Bedzie czas na ksiazki. Moze wezme i Perkinsa, skoro Pan zachwala.
  Tez mam przyjaciela, ktory ma wielkie archiwum wycinkow, ma teczke na kazdego na swieczniku w moim kraju, od dziesiecioleci. Zwlaszcza na self-chosen people i ich pomocnikow. To dobra metoda, ale pracochlonna. No i jest ot teraz zabronione zbierac archiwa na ludzi, nawet jesli z oficjalnych zrodel!!!

 41. PUCHAŁA said

  Rzekł vice baca
  Niech się tak stanie
  Wezmiemy stado to
  Dziś we władanie

  By żyć w tym raju
  Zawsze bądz drugi
  W dwóch pokoleniach
  Mamy już sługi

  Na pierwszym miejscu
  Tylko baran staje
  On głowę straci
  Drugi pozostaje

  Pierwszego wida
  O pierwszym mowa
  Pierwszemu łatwo
  Podwinie się noga

  Niby jest w chwale
  Zaszczyty zbiera
  Niby drugiego
  Bierze cholera

  Lecz gdy przyjrzymy
  Się temu z bliska
  To czar pierwszego
  Od razu pryska

  Drugi jest brzydki
  Ale bogaty
  Drugi ma bryki
  Laski i chaty

  Drugi ma wpływy
  Drugi ma klasę
  Ma telewizję
  Radio i prasę

  Ma piękną żonę
  Drugie nazwisko
  Zawód popłatny
  Ma prawie wszystko

  Nie tak ich wielu
  Lecz rzecz oczywista
  Nasze pastwiska
  Nie ich to ojczyzna

  PUCHAŁA

 42. Maćko said

  40. Hasso – Sowell nie jest rodem z ASE, ma zbyt duzo oddania i poddania krajowi, któru mu dal, zasluzona zreszta, szanse bycia profesorem, na podobnej zasadzie co Max Colonkoskopico… odwdziecza sie USA plecac androny od czasu do czasu.

  Poza tym, co od czasu do czasu rzucam w komentarzach, nie ma autorytetów absolutnych wsród smiertelnych, wiec i Sowell ma spostrzezenia genialne, taki sobie a bywa ze i mylne.

  Mamy szanse, dzisiaj i jeszcze na razie, stac lub siedziec przed monumentalnym „szwedzkim stolem”-bufetem all-u-can-eat wiedzy Ludzkosci i czerpac z niego nakladajac kopiaste talerza strawy duchowej, ale nikt nam jeszcze nie nakazuje chwalic i dokladac sobie byle czego.

  Podzielam klopot z czytaniem dluzszych pozycji – ostatnio nie daje rady skupic sie na dluzszych ksiazkach, skacze z jendej na druga, ale to moze byc przesycenie korelatora i czas konieczny na ulozenie krocu nowych asocjacji… powinno przejsc za jakis czas, nie ma co sie stresowac na zapas. Perkinsa, na szczescie, czyta sie jak powiesc, wiec mozna sobie poczytac w momentach nieproduktywnych… dla mnie to busy czy banki czy inne oczekiwania na cos…

  Mieszanki cywilizacyjne a raczej kulturowe… w ramach tej samej cywilizacji moga sie pojawic procesy wzbogacajace. Natomiast nie da sie z pozytywnym skutkiem mieszac cywilizacji róznych od siebie. Np. zydowska z lacinska czy arabska z lacinska. Bazy sa tak rózne, ze nie da sie ich pogodzic. Np. dla zydowskiej nie istnieje pojecie „prawdy” takie jak w lacinskiej. I koniec integracji. Nie wspominajac juz o etyce równowaznej z prawem. Koneczny i Kossecki utrzymuja, ze w takich mieszankach wynik jest zawsze mniejszy niz suma i nowa hybryda gorsza niz przed mieszaniem… pozdro.

Sorry, the comment form is closed at this time.