Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Niewygodny Chomyszyn
  Ale dlaczego? o Niewygodny Chomyszyn
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Yagiel o Wolne tematy (64 – …
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Wolne tematy (57 – 2016)

Posted by Marucha w dniu 2016-07-12 (Wtorek)

Podczas gdy złowrogi, zimny czekista Putin sposobi się do ataku na Litwę, Łotwę, Sitwę, Dratwę, Rybitwę i Korytarz Suwalski, my wpisujemy tutaj komentarze na dowolny temat.

pierogi mamuski

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2016/07/09/wolne-tematy-56-2016/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2016/07/15/wolne-tematy-58-2016/

Gajowy Marucha

 

Komentarzy 299 do “Wolne tematy (57 – 2016)”

 1. Boydar said

  Bardzo eleganckie, a niby proste pierogi.

 2. Asyria said

  http://militarymaps.info/
  Po-zdrowie

 3. Asyria said

  https://adnovumteam.wordpress.com/2016/07/11/syria-286-dzien-sprzatania-swiata/

  .https://i1.wp.com/cont.ws/uploads/pic/2016/7/CnFNO_CWIAA9bk-.jpg

 4. Lily said

  To cudo na pierwszym planie,to chyba na slodko,bo widze miseczke,a w niej cukier,albo smietanka. Stawiam na to drugie.

 5. split said

  Jacek Malinowski @ 212 w poprzednich ,…

  „USA, jest jedynym państwem na świecie w którym wszyscy sportowcy są na dopingu! To w USA powstał i rozwinął się doping! Na dziś wszyscy sportowcy USA są na dopingu. Używane składniki dopingu nie są na liście zakazanych, a listę zakazanych składników robi USA! Gdy wynajdą nowe środki dopingowe, w tedy podejmują walkę z tymi, których już nie stosują, nie potrzebują, już ich nie używają!”

  Udowodnij !!!

  To co ja wiem ze pharma ktora produkuje dope jak dotad jest pywatna, amatorski sport sponsoruje prywatna inicjatywa, doping jest dostepny jesli nie w aptece do innych celow to na ulicy czy sasiednim Meksyku, nikt sportowcom nie wpycha dopingu na sile jak kiedys w Sojuzie jesli to robia to z wlasnej inicjatywy i co najwyzej pod nadzorem swojego doktora a nie doktorow ‚opiekujacych’ sie reprezentacja wyznaczonych przez naczalnych federacji i jak go zlapia wczesniej to leci z reprezentacji, w przeciwienstwie do Sojuzu czy Rosji w Sochi. Rzad Stanow nie mial i nie ma z tym nic wspolnego – Nie wspominajac o zapladnianiu kobiet na czas olimpiady czy mistrzostw swiata w Sojuzie zeby dodac im extra energie jaka posiada ciezarna kobieta na poczatku pierwszego stadium ciazy. Wielu znanych sportowcow (kobiet i mezczyzn) zostalo na zachodzie i zadna tajemnica.

  Na koniec jak juz cytujesz to podaj zrodlo albo autora – ‎J. Pluszkiewicz‎ autor tego szajsu nie jest przyjacielem Stanow i tresc tego szajsu dowodzi ze przyjaciel Sojuzu a dzisiaj Rosji. ‎Reszta to smaltz mydlo powidlo jak w jew sklepie i durne gdybanie.

  Dwa zla po obu stronach nie usprawiedliwiaja zadnego jak probuje to dowiesc przykladem inwazji Afganistanu przez Sojuz z krecia robota w innych krajach przez USA ,…

  „Wojna Afgańska z ZSRR. USA i UK zakłada sunnicką al-Kaidę, szkoli i wyposaża w broń przeciwko ZSRR”

  A co do jasnej mieli zrobic, wyslac pare ICBM z paroma glowicami do Moskwy a Moskwa w podziece pare swoich do Waszyngtonu? ,…

  „W tym samym czasie kiedy bezczelnie oskarżali ZSRR o wojnę w Afganistanie byli uwikłani w kilka wojen”

  Bzdura bo w zadna ,…

  Poza tym fura niescislosci jesli nie sfabrykowanych klamstw dla ignorantow jak w przypadku Grenady – Zaden ‚lewicowy rzad’ a V-ta kolumna przeszkolena przez Catro na Kubie, banda ktora zrobila tarcze z zakladnikow … amerykanskich studentow miejscowej szkoly medycznej i demokratycznie wybrany rzad Granady.

  „Oni chce panować nad światem, nad całym światem!” ,…

  Z tym sie zgadzam bo jak nie Stany to Chiny albo Japonia, jak nie Niemcy to Angole to … i tak do rana bo od zarania ludkosci zawsze ktos chcial panowac nad reszta zaczynajac od hegemoni wladcow Mezopotamii po Egipt, Babylon, Grecja, Rzym, etc. Znajac na co stac reszte wiedzac ze nie mam wyboru, ze nic sie nie zmieni bo taka nasza natura, wole US ,…

  A to dla porownania z tenisistka Williams ktora jesli cpa to z wlasnej inicjatywy a ta w linku faszerowano z urzedu federacji ,…

  https://02varvara.files.wordpress.com/2008/08/yelena-isinbayeva2-e1268328849150.jpg?w=600&h=900

 6. revers said

  czesc knesetowa sejmu pl, talmudyzacja prawa polskiego m.in. przez PIS a oficjalne prawo w Izraelu TALMUD

  http://www.infiniteunknown.net/2015/06/14/netanyahu-promises-satanic-talmud-will-be-israeli-law/
  inne
  .http://i.imgur.com/K9h9Zep.jpg

 7. Gloria said

  Rycerz Niepokalanej

  Rażącą niewłaściwością, o której tyle już się pisało i mówiło, jest wchodzenie do kościoła w nieskromnych sukniach. Nie będziemy rozwodzić się nad brakiem szacunku dla miejsca świętego, bijącego z takiego postępowania. Wspomnimy tylko, że nietylko biskupi wydawali pod tym względem przepisy, ale również Stolica Apostolska nieraz piętnowała dzisiejszą modę, jako nieprzyzwoitą. Nieprzyzwoitą jest suknia mająca duży dekolt, a także bez rękawów. Ręce winny być okryte przynajmniej do łokcia. Zagranicą nie wpuszczają do kościołów osób, których ubiór nie odpowiada przepisom skromności. Zresztą do kościoła idzie się nie poto, aby sprezentować się w nowej sukni i razić oczy innych brakiem skromności, ale aby oddać Bogu cześć i hołd powinny.

  Katolicka niewiasta winna zresztą zawsze pamiętać o skromności w strojach, bo gdzie brak skromności, tam i moralność upada i rozprzęga się. A odpowiedzialność za to spada na lekkomyślne, próżne niewiasty!

  Inną bolączką letnisk są wspólne plaże i kąpiele mężczyzn i kobiet. Trzeba powiedzieć, że w bardzo wielu wypadkach żydostwo zapoczątkowuje wspólne harce w nieprzyzwoitych a czasem wprost bezwstydnych kostjumach.

  Ale zbyt pochopnie naśladują ich katolicy i … katoliczki. Plaże wyglądają jak dom publiczny, gdzie ludzie, zapomniawszy o duszy swojej i o względach przyzwoitości, podniecają się wzajemnie i roznamiętniają nakształt zwierząt rozigranych.

  To już jest wyzucie się z wszelkiego wstydu i poczucia przyzwoitości, nie mówiąc o dobrem wychowaniu. Bo trudno sobie wyobrazić uczciwą kobietę czy skromną pannę, by była tak odarta z wrodzonego poczucia wstydu, iżby odważyła się paradować w kostjumie kąpielowym, a więc prawie nago, na oczach mężczyzn.

  A jednak… Wiele z nich ulega urokowi nowości, którym się popisują nasze mniejszości narodowe i kobiety lekkich obyczajów. Naśladują je w nieprzyzwoitości, upadlając się i depcząc własną godność kobiecą i chrześcijańską!

  To naprawdę bolesne, upokarzające. Dlatego nawet nie chcemy więcej o tym mówić.

  Ale odzywają się tłumaczenia lekkomyślnych: to zacofanie i pruderja, z których niewoli kobieta już się wyzwoliła. Dziś zdrowie jest ważniejsze, niż zapleśniałe poglądy o moralności.

  Zarzut o pruderji trafia w próżnię. Bo ci, co nim szafują, uważają, że wstydliwość i szanowanie godności kobiety jest pruderją. Są to zazwyczaj apostołowie niemoralności i wyuzdania, znani z tego, iż walczą z etyką i moralnością chrześcijańską. Są wśród nich i kobiety, zwące się „postępowemi”, chyba dlatego, że postępują i to szybko od zarzuconej przez nie obyczajności chrześcijańskiej ku pogańskiej i ku zwyczajom zwierząt! …

  Mówicie: troska o zdrowie? Owszem, trzeba o nie dbać. Ani słońca, ani wody nikt wam nie chce zabraniać. Występujemy tylko przeciw plażom i kąpielom wspólnym dla mężczyzn i kobiet, gdzie w trosce o zdrowie ciała naraża się zdrowie duszy. A dusza nieskończenie ważniejsza od ciała!

  I my wiemy, iż zadaniem naszego życia jest starać się przedewszystkiem o zdrowie duszy, pielęgnować w niej piękność nadprzyrodzoną, kształtować w sobie Chrystusa i odtwarzać cudne rysy Jego świętości. Bo to jest Wolą Bożą, a nie, byśmy dla ciała żyli. Ciała zaś nie nienawidzimy, boć i ono jest od Boga dane, a ma być narzędziem, którego mamy używać zgodnie z Wolą Bożą. I dlatego powciągamy jego zachcianki, wzbraniamy mu tego wszystkiego co szkodzi duszy, co nie podoba się Bogu, obraża Go. Wiemy bowiem, iż w ten sposób dążymy do prawdziwego szczęścia, którem kiedyś nietylko dusza cieszyć się będzie, ale także i ciało. Teraz jednak duch musi nad niem panować. Nie wolno dopuścić do tego, by niższe instynkty zagłuszały głos Wiary i sumienia.

  Dlatego więc, iż nie uważamy ludzi za nieco więcej okrzesane zwierzęta, ale za ludzi, noszących w sobie obraz Boży, walczymy z bezwstydną modą, piętnujemy wspólne plaże i kąpiele, które szkodzą duszy.

  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2016/07/10/z-marja-niepokalana/

 8. Rubaszny Rubens said

  Nurkowie zeszli z kamerą do neolitycznych zalanych wodą krypt w Górach Świętokrzyskich:

  .https://www.youtube.com/watch?v=PBi5qF4WcXw

  Nadal nie wiemy zbyt wiele na temat wczesnych lat życia Jezusa:

  http://innemedium.pl/wiadomosc/nadal-nie-wiemy-zbyt-wiele-na-temat-wczesnych-lat-zycia-jezusa

  Czesław Białczyński i dr Ćwirko o kontaktach starożytnych Egipcjan ze Słowianami:

  http://bialczynski.pl/2016/07/05/krysztalowy-wszechswiat-ireneusz-cwirko-cudze-chwalicie-swego-nie-znacie/

  Nowe informacje na temat polskich Myken w Maszkowicach:

  http://bialczynski.pl/2016/07/06/naukawpolsce-pap-pl-nowosci-o-gorze-zyndrama-w-maszkowicach-kamienny-obwar-sprzed-3500-lat/

  Tajemnica pochodzenia Etrusków:

  http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/search?updated-min=2016-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2017-01-01T00:00:00-08:00&max-results=17

  Ten facet podobno uczestniczył w tajnych amerykańskich operacjach rządowych.Uważa,że doktor Mengele wciąż żyje i z pomocą hitlerowskiej medycyny utrzymuje wygląd 50-latka:

  http://porozmawiajmy.tv/iv-rzesza-dulce-i-ksiezycowa-maszyna-przechwytujace-dusze-max-spiers/

  Operacja Highjump czyli hitlerowcy na Antarktydzie:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/strefa-sceptyka/item/920-operacja-highjump

  W Botswanie odkryto olbrzymie kamienne topory.Ślad po gigantach?

  http://innemedium.pl/wiadomosc/olbrzymie-kamienne-topory-odkryto-w-botswanie

  Fasada katedry w Lund:

  http://www.panoramio.com/photo/130558838

  Jaki wpływ na rozwój ludzkości mają Plejadianie?

  http://www.paranormalzone.pl/niewyjasnione/religia-i-filozofia/item/916-plejadjanie-i-wzrost-duchowy

  Germanie i Słowianie:

  http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/germania-slavica-czyli-forpoczta-slowianszczyzny

  Wydłużone czaszki z Boliwii:

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/912-wydluzone-czaszki-z-boliwii

  Reklamacja handlowa sprzed 4 000 lat:

  http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/odkodowano-pierwsza-reklamacje-handlowa

  Jak starożytne ludy obrabiały kamień?

  http://innemedium.pl/wiadomosc/czy-starozytne-ludy-posiadaly-zapomniana-przez-nas-technologie-do-obrobki-kamienia

  Odkryto pierwszy w historii filistyński cmentarz w Aszkelonie:

  http://innemedium.pl/wiadomosc/pierwszy-w-historii-filistynski-cmentarz-znaleziony-w-aszkelonie

  U wybrzeży Tanzanii odkryto zaginione rzymskie miasto:

  http://innemedium.pl/wiadomosc/zaginione-rzymskie-miasto-zostalo-odkryte-u-wybrzezy-tanzanii

  Mityczny potwór Kraken istnieje naprawdę?

  http://innemedium.pl/wiadomosc/w-google-maps-znaleziono-arktyczne-monstrum-z-xvii-wieku

  Ludność New Jersey gromadzi żywność w obawie przed upadkiem banków:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ludnosc-z-new-jersey-gromadzi-zapasy-zywnosci-w-obawie-przed-upadkiem-bankow

  Nowy specjał z Ukrainy-banderowska kiełbasa:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowy-specjal-z-ukrainy-banderowska-kielbasa

  Chinom odmówiono prawa do Morza Południowochińskiego:

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/miedzynarodowy-trybunal-arbitrazowy-oglosil-ze-chiny-nie-maja-historycznego-prawa-do-morza

 9. Gloria said

  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2016/07/03/o-wychowaniu-jadwiga-zamoyska/

  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2016/04/03/nasz-katolicyzm/

  „My Kościoła nie zwyciężymy rozumowaniem, ale psuciem obyczajów” uchwalili na zjeździe masoni. I poczęli siać niemoralność przez teatry, kina, książki, czasopisma, obrazy, rzeźby itd. i przez coraz to bardziej – za przeproszeniem – świńskie mody. Ileż dusz przez to ginie!!!…

  Ale niech pomną na „ostatnią modę…” w trumnie, niech do Niepokalanej się uciekają, a otrzeźwieją.

  Obecny Ojciec święty Pius XI sam ułożył następującą modlitwę do Niepokalanej o skromność w ubiorze i odpustem 300 dni ją ubogacił:

  „Maryjo, Niepokalana Dziewico, okryj nas płaszczem swojej świętości, jak się Kościół święty wyraża, abyśmy się okryli świętą czystością obyczajów, opierając się zgorszeniu, pochodzącemu przede wszystkim z nagannej mody w ubiorach, z czytania złych książek i przewrotnych gazet. Wyjednaj nam, abyśmy dobrym przykładem przyświecali, zwłaszcza w naszym obcowaniu z bliźnimi, w naszym stroju i wyborze książek i pism do czytania, abyśmy pod tym względem nie dawali zgorszenia. Ofiarujemy Ci te nasze mocne postanowienia, abyś je Boskiemu swemu Synowi przedłożyła w tym celu, żeby Go przeprosić i wynagrodzić za owe zgorszenia, na jakie w obecnych czasach patrzymy, często nawet wśród katolików, a które są zniewagą Boskiego Majestatu. Amen.”

  O. Maksymilian Maria Kolbe

  https://lagloriadelasantisimavirgen.wordpress.com/2015/07/04/ostatnia-moda/

 10. Adam Ryglowski said

  At – GLORIA .
  Co dodać ?
  ….
  Jeżeli Ci , co jeszcze chcą / mają chęć / idą z obowiązku(?)
  są „ubrani ” , jak są , to o czym mówić ???

 11. revers said

  Jest odpowwiedz wierchowej rady na uchwale senatu o Wolyniu

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz%2Fukrainski-parlament-przygotowal-odpowiedz-na-antyukrainska-uchwale-senatu-ws-wolynia

 12. Isia said

  … miła niespodzianka … pierogi … z różnym nadzieniem … i dodatki … wszystko smakowicie wygląda i pięknie podane … ale chyba tych pierogów Pan Gajowy sam nie lepił … to na pewno zasługa Pani domu …

 13. Antystenes said

  Jeszcze Polska nie umarla, sa tu ludzie madrzy, biedne zycie w szarowie, nie podoba mi sie tego maruchy pancerz, ktos musi oswiecic, czytam tak przez pol roku dzien w dzien mnie denerwuje momentami chyba taki jego cel, chyba taki schemat ciec przyjmowal za kase bo po co i dlaczego tu motlochu pilnowac ?

 14. Antystenes said

  Jestem tylko czeladnikiem, pokazuje jak myslec kiedy tu pustynia, nauki humanistyczne co najlatwiejsze to u schylku ludzie, ktos pi zaproponowal nieskonczone to juz nikogo nie ma a 125 razy 125 w pamieci to wam mozgi pekna chyba, jest strasznie, niby ziomki a glupi gorzej jak ci z oun i upa jak cmy

 15. Irlandzki Holokaust – przemilczana lekcja historii:
  https://pracownia4.wordpress.com/2015/04/08/irlandzki-holokaust-przemilczana-lekcja-historii/

 16. Antystenes said

  Jeszcze sobie pojade i tak mnie marucha skasuje, przeciez jak ktos madrzejszy to zaraz ujadac beda, przeciez tu Polska krew tych co w Katyniu nie zdazyli wymordowac, kiedy pomiedzy Mackiewiczami Feliks sie pojawia, zupelne lektury nie ogarniajace dzisiejszego swiata

 17. Antystenes said

  Szukam najmadrzejszych ludzi w Polsce, aby sie zlapac i ruszyc jak inne kraje do przodu, cala komitywa, bedzie status i kazdy znajdzie swoje miejsce, Polska tego potrzebuje, nie ma na co czekac

  Najmądrzejsi ludzie mają takich, jak ty, w dupie.
  Admin

 18. Antystenes said

  Jestem logikiem, lubie przekraczac plaszczyzny w ktorych mysle prosto, umysl otwarty, nie tam jakies prady wirowe czy tam na spktroskopie mocy biernej wskaznik wzrasta a tu miedzy nami horyzont swiadomosci i tu jest nasz czas, sie nauczysz to zrozumiesz a tu prosto, prawda to prawda, niebo to niebo, skala to skala, wiatr to wiatr, ogien to ogien, jak oparzy to wiesz, prawda to p[rawda

 19. Bronisław said

  A Tobie Antystenes, to z którego psychiatryka udało się zbiec, chyba, że robisz za psychicznie chorego?!!! Tak, czy owak nie zaśmiecaj tego zacnego Portalu, wykorzystując czas w którym Gospodarz udał się na odpoczynek!!!

 20. Jeśli chodzi o wyżej podlinkowany przeze mnie artykuł o brytyjskim ludobójstwie Irlandczyków w XIX w., od razu uwrażliwiam przed lewicowymi odchyłami autora, dotyczącymi współczesności, którym daje upust w tekście.

 21. Maćko said

  KOGu, lewak Chomsky tez nieco maci, tez nieco pomija, ale ilez informacji przekazuje!
  Np. podal Chomsky i nikt mu nie zaprzeczyl, ze niejaki Klaus Baribie w latach 60-70 byl REPREZENTEM israelskiego przemyslu wojskowego na Ameryke Centralna.

  Tak wiec z podanego artykuku pozostanie tragedia Irlandczyków.. i Brytyjczyków tez.
  Czytalem, ze po tym, jak zydzi wyslali tysiace irlandzkich chlopów do pracy na plantacjach cukru i bawely, wies swiecila pustkamie wiec zaludniono kraj brytyjskimi „lolonizatorami” … nie uplynelo wiele lat i lowcy niewolników dla Kompanii Wschodnich Indii napadli na nich i tez ich wyslali do niewolniczej pracy, nie zwazajac na ich protesty, ze przeciez sa Brytyjczykami i ze ich sciagnieto aby uprawiali role.
  Tragedia za tragedia.

 22. Kaddafistka said

  Kurwo ruska, odblokuj mi tego Zielonego Facebooka, co dla Pułkownika założyłam, bo ci wysadzę samolot rosyjski i metro w Moskwie, Allah mi świadkiem!

 23. Maćko said

  KOG – O tym pisza czesto ekonomisci z Austryjackiej Szkolu Ekonomii, pietnujac chciwosc banksterów:
  Według definicji konwencji genewskiej to, co stało się w Irlandii w latach 1845-50, było ludobójstwem. Podczas „lat głodu ziemniaczanego” żywność była systematycznie wywożona z wybrzeży Irlandii, a polityka ta była prowadzona z pełną świadomością, że doprowadzi do głodu wśród ludności. Rezultatem był milion zgonów, a dwa miliony wyemigrowały z kraju.
  Irlandia głodowała, ponieważ jej żywność, w ilości od 40 do 70 załadowanych statków dziennie, odpływała od wybrzeży Irlandii pod obstawą 12 tys. brytyjskich konstabli, wzmacnianych przez brytyjską milicję, okręty wojenne, statki akcyzowe, straż przybrzeżną i 200 tys. brytyjskich żołnierzy (na służbie było każdorazowo 100 tys. z nich). Dołączona mapa pokazuje nigdy wcześniej nie opublikowane nazwy regimentów usuwania żywności i ich rozmieszczenie w Irlandii (Rozmieszczenie Armii. Biuro Archiwów Państwowych, Londyn; i inne, których kserokopie posiadamy). I tak Wielka Brytania zagarnęła dziesiątki milionów pogłowia zwierząt hodowlanych oraz dziesiątki milionów ton mąki, zboża, mięsa, drobiu i przetworów mlecznych – co wystarczyłoby na utrzymanie 18 milionów ludzi.

 24. Maćko said

  A tu troche o Gladio – NATOwskiej organizacji terrorsytycznej, odpowiedzialnej za zamachy przypisywane komunistom, terrorsytmo czy innym -istom.
  https://www.sott.net/article/243373-Operation-Gladio-State-sponsored-terror-1992-BBC-documentary
  Operation Gladio is undisputed historical fact. Gladio was part of a post-World War II program set up by the CIA and NATO supposedly to thwart future Soviet/communist invasions or influence in Italy and Western Europe. In fact, it became a state-sponsored right-wing terrorist network, involved in false flag operations and the subversion of democracy.

  The existence of Gladio was confirmed and admitted by the Italian government in 1990, after a judge, Felice Casson, discovered the network in the course of his investigations into right-wing terrorism. Italian prime minister Giulio Andreotti admitted Gladio’s existence but tried to minimize its significance.

  The main function of the Gladio-style groups, in the absence of Soviet invasion, seems to have been to discredit left-wing groups and politicians through the use of „the strategy of tension,” including false-flag terrorism. The strategy of tension is a concept for control and manipulation of public opinion through the use of fear, propaganda, agents provocateurs, terrorism, etc. The aim was to instil fear into the populace while framing communist and left-wing political opponents for terrorist atrocities.

 25. Maćko said

  Encyklopedia Trolli:
  http://trole.joemonster.org/

  TRĄDZIK
  ADMIN
  KRZYKACZ
  ANDROID
  BIBLIOTEKARZ
  PRZEMYŚLNY KRĘTACZ
  MIĘŚNIAK I JA-TEŻ
  BŁOGOSŁAWIONA
  SAMADUMA
  ODLOTOWIEC
  GAWĘDZIARA/RZ
  KOMPOSTOWNIK
  BEKSALALA
  CYBERSIOSTRY
  DIAKON
  DYPLOMATA
  ZWADŹCA
  HARCERZYK
  EGOCENTRYK
  NUDZIARZ
  MNIEJSZOŚCIOWIEC

  ZŁY KLAUN
  PAŁAS ZAKUTAS
  PRZEMAWIACZ
  KRUCHA KOBIETKA
  WŚCIEKŁA MASZYNISTKA
  ROZTRZEPANIEC
  BÓG
  GODZILLA
  PURYSTA
  GRANAT
  CHRZĄKACZ
  WYJCE
  IDEOLOG
  SZARLATAN
  NIEWINNOŚĆ WCIELONA
  ISSUES
  JEKYL & HYDE
  OSIOŁ
  KLAKSON
  MISTRZ KUNG-FU
  LAMER

  PROWOKATOR
  LONELY GUY SAMOTNY
  CZAJNIK
  NANNY NIANIA
  NET RAT SZKRAB
  GESTAPOWIEC
  NOWICJUSZ
  NITPICK (DWC) DZIURA W CAŁYM
  CHŁOPIEC DO BICIA
  POSŁANNIK POKOJU
  PERWERSIK
  PHILOSOPHER FILOZOF
  PIKADOR
  PITHY PHRASE
  WIELKI ZNAWCA
  JAJOGŁOWY
  RAT SZCZUR
  REBEL LEADER PRZYWÓDCA REBELII
  BUNTOWNIK BEZ POJĘCIA

  ROTTWEILEREK
  ARYSTOKRATA
  CICHOCIEMNY
  GŁUCHY
  ULICZNICA
  RÓJ
  CHŁOPIEC DO BICIA
  TERAPEUTA
  SZCZEKACZ
  RIPOSTER (ten co odpowiada)
  TOKSYCZNA BABUNIA
  TROGLODYTA
  WĘDKARZ
  MIĘCZAK
  SZEPTACZ
  KSENOFOB
  KOSMICZNY PAJAC

 26. Dictum said

  Przepiękna kompozycja stołowa, a najbardziej piękny sam stół.

 27. Dictum said

  I jeszcze, Panie Gajowy – oj, jakby się przydał atak na Sitwę.

 28. Boydar said

  @ Pan Revers (11)

  Spodziewałem się takiej konfiguracji; „żeby wygrać trzeba grać”. Po to był milion z paszportami Ukrainy w Polsce. Między innymi oczy wiście ! Wróg musi zaj … bać się własnymi rękami.

 29. Pelagia said

  powstrzymajmy rzeź słoni :
  https://secure.avaaz.org/pl/global_ivory_ban_loc/?bGvsIjb&v=78989&cl=10346443620&_checksum=da198723d176dd187417c36dddba0c28b2194cf0f5fa33ea4e261daa3b084af3

  Co 15 minut ginie jeden słoń. Dla świecidełek. W tym tempie za kilka lat może ich już po prostu nie być. Globalny zakaz handlu kością słoniową wreszcie jest w naszym zasięgu, ale Komisja Europejska właśnie się temu sprzeciwiła!

  Słonie są niezwykle wrażliwe i tak bardzo boją się ludzi, że zaczynają wędrować jedynie pod osłoną nocy. Słoniątka pogrążają się w żałobie, nie chcąc opuścić wypatroszonych zwłok swoich matek. To, co dzieje się z tymi wspaniałymi zwierzętami, jest przerażające. Dlatego 29 afrykańskich rządów prosi nas o pomoc. We wspólnym oświadczeniu ich przywódcy powiedzieli: jeśli Europa odwróci się plecami, będzie to oznaczać wyrok śmierci dla słoni.

  Decyzja o całkowitym zakazie może zapaść na zbliżającym się międzynarodowym szczycie. Są przesłanki, by wierzyć, że wpływowe kraje jak Francja czy Niemcy zbuntują się przeciw europejskiemu wyrokowi śmierci na słonie. Afrykańskie rządy przekażą nasz głośny apel prosto na salę obrad, budując w ten sposób jeszcze większe poparcie dla zakazu. Pomóż uchronić słonie! Podpisz teraz i podaj dalej wszystkim znajomym:

 30. Anucha said

  Aniołki Charliego .

  Od początku trwających obecnie wojen w Afganistanie i Iraku, coraz częściej raportowane są przypadki atakowania przez wojska amerykańskie obiektów cywilnych a nawet nieosłoniętych cywili.
  Zdarzenia tego typu dowództwo amerykańskich sił zbrojnych zwykło określić mianem „pomyłki” lub „wypadku”.
  Często jednak towarzyszące im okoliczności wprost wykluczają ich przypadkowość lub też brak świadomości sprawców względem cywilnego charakteru atakowanych celów.
  Moim zdaniem nie ulega wątpliwości iż wojska amerykańskie w toku prowadzonych w Afganistanie i Iraku operacji wojskowych, dopuściły się i nadal dopuszczają zbrodni wojennych, których sprawcy nie są pociągani do odpowiedzialności w wymiarze który był by stosowny do czynów których się dopuścili.
  Chciałbym zamieścić tu opis jednego z takich przypadków:

  Portal WikiLeaks opublikował nagranie z pokładu helikoptera Apache ukazujące atak amerykańskich żołnierzy na nieuzbrojonych cywilów we wschodnim Bagdadzie.
  W ataku zginęło 12 osób, m.in. dziennikarz agencji Reuters Namir Nur-Eldin i jego współpracownik oraz kierowca Said Chmagh.

  Na nagraniu widać Saida idącego z kamerę w ręku oraz innego mężczyznę z aparatem fotograficznym z teleobiektywem. Wyposażenie to – jak dowiadujemy się z rozmów amerykańskich żołnierzy – zostaje wzięte za broń. Wojskowi raportują dowództwu, że widzą grupę cywilów uzbrojoną w AK-47 i proszą o zgodę na otwarcie ognia. Po jego uzyskaniu strzelają do grupy.
  – Popatrzcie na tych martwych drani – mówi jeden z żołnierzy.
  Po zauważeniu rannego Saida, który próbuje się podnieść, Amerykanie zastanawiają się, czy znów do niego strzelać.
  – No dalej, stary, musisz tylko podnieść broń – mówi żołnierz.

  Później na miejsce strzelaniny podjeżdża samochód z dorosłymi i dziećmi, którzy chcą pomóc rannym. Również do nich załoga helikoptera otwiera ogień.

  Po siedmiu minutach do zabitych podjeżdża oddział naziemny. Jeden z pojazdów przejeżdża po zwłokach. W samochodzie żołnierze znajdują dwójkę rannych dzieci. Jeden z nich chce je przewieźć do szpitala w amerykańskiej bazie, jednak dowódca decyduje, że powinny zostać przekazane irackiej policji i przewiezione do irackiego szpitala. – To ich wina, że zabrali dzieci na bitwę – komentują żołnierze.

  W wydanym po „incydencie” oświadczeniu amerykańska armia oświadczyła, że wszyscy zabici to rebelianci. Wojskowi twierdzili, że nie wiedzą, w jaki sposób, ranne zostały dzieci.

  Do kolejnego brutalnego mordu ze strony amerykańskich żołnierzy doszło w afgańskiej wiosce Khataba. W wyniku akcji amerykańskich żołnierzy śmierć poniosły dwie ciężarne kobiety, nastoletnia dziewczynka, oficer policji oraz jego brat.
  Następnie wydłubali oni z ciał zabitych część pocisków, przemyli rany alkoholem i okłamali przełożonych że zabite przez nich osoby już wcześniej nie żyły, próbując ukryć fakt dokonania mordu.

 31. olagordon said

  Coraz lepiej…

  ONZ: uczysz dzieci chrześcijaństwa w szkole to naruszasz ich prawa człowieka

  United Nations: If You Teach Kids Christianity at School, It Violates Their Human Rights
  Tim Brown

  Oto kolejna długa linia przykładów dlaczego Stany Zjednoczone powinny nie tylko przestać finansować ONZ, ale wypisać się z niej i usunąć ją z naszego kraju. W ostatnim dokumencie opracowanym przez Komitet Praw Człowieka ONZ (CRC) czytamy, że dzieci uczestniczące w codziennych aktach chrześcijańskiego kultu w szkole mogą iść wbrew ich „wolności myśli, sumienia i religii”.
  Fragment z The Telegraph:
  Brytania musi przestać zmuszać dzieci do uczestniczenia w apelach w szkołach chrześci-jańskich, bo to narusza ich prawa człowieka, powiedział CRC w nowym kontrowersyjnym raporcie.
  Autorzy wezwali ministrów do usunięcia prawa wymagającego codziennych aktów chrześci-jańskiego kultu w szkołach, gdyż to może być sprzeczne z „wolnością myśli, sumienia i re-ligii” dziecka.
  Raport wyprodukowała 18-osobowa grupa „niezależnych espertów” o „wysokim standardzie moralnym”, w tym przedstawiciele z Bahrajnu, Rosji i Egiptu.
  Krytycy nazwali to żądanie „śmiesznym” i powiedzieli, że rząd powienien zareagować na nie tak, żeby „z szacunkiem wrzucić raport do śmieci”.
  Była to tylko jedna ze 150 rekomendacji o tym gdzie Brytania może naruszać Kartę ONZ o Prawach Dziecka.
  „Komitet niepokoi się tym, że prawo wymaga od uczniów by uczestniczyli w codziennym kulcie religijnym, który ma ‚całkowicie lub głównie chrześcijański charakter’ w publicznie fi-nansowanych szkołach w Anglii i Walii, i że dzieci nie mają prawa rezygnacji z takiego kultu bez zgody rodziców przed VI klasą” – czytamy w raporcie.
  Na pewno Oliver Cromwell przewraca się w grobie, bo to on bronił protestanckiej Brytanii przed tyranią i zdradą króla Karola.
  Komitet zaleca, by państwo uchyliło przepisy prawne dotyczące obowiązkowego uczestni-ctwa w zbiorowym kultu w szkołach finansowanych ze środków publicznych, oraz zapewniło by dzieci mogły samodzielnie rezygnować z praktyk religijnych w szkole”.
  Brytyjczycy raport nazwali „absurdalnym” i „szalonym”.
  „Zbiorowy akt kultu to nie indoktrynacja” – powiedział The Telegraph parlamentarny minister David Burrowes. „On uznaje i szanuje chrześcijańskie dziedzictwo kraju, i daje ludziom oka-zję do zastanowienia się na początku dnia. ONZ powinna więcej czasu poświęcać na swoje główne zadanie – zapobieganiu wojny i ludobójstwu, a nie wsadzać nos do klas w innych krajach. Taki rodzaj raportów możemy z szacunkiem wrzucić do śmieci, gdzie ich miejsce”.
  Ale niektórzy w Brytanii byli bardzo szczęśliwi z raportu, a mianowicie antyteiści.
  Dyrektor Brytyjskiego Stowarzyszenia Humanistycznego Pavan Dhaliwal powiedział: „Pań-stwo brytyjskie zawodzi obecnie swoich młodych ludzi w zbyt wielu dziedzinach. Prawie wy-jątkowo pośród rozwiniętych gospodarczo krajów, segreguje ich w szkołach według religii. Jesteśmy zadowoleni z tego, że ONZ zgadza się z nami, że prawo brytyjskie wymaga zmiany”.
  A zatem, ludzie wysyłają swoje dzieci do szkół wiedząc dobrze, że to ma miejsce, i nie mają z tym problemu, bo trzymają się chrześcijaństwa, tak? Z czyjego upoważnienia działa ONZ, by nawet zalecać mieszanie się albo udzielanie rad komukolwiek odnośnie dzieci, chrześci-jaństwa, edukacji czy wychowania dzieci? Oni tylko próbują uzurpować sobie władzę.
  Rodzice mają obowiązek przed Bogiem, poza wszelkim prawem im narzucanym, wychowy-wać dzieci i nauczać je Prawa Bożego. Według mnie powinni to robić w domu. Ciagle zachę-cam rodziców do skorzystania z programu nauczania w domu i usuwania dzieci z publicz-nych ośrodków indoktrynacji. Choć zgadzam się z tym, że jeśli ma być edukacja taka jak w Brytanii, że nauczanie i wyjasnianie Biblii jest rzeczą dobrą, to nie zgadzam się, że to jakoś narusza prawa człowieka dziecka. W rzeczywistości, pozostawienie dziecka bez światopo-glądu opartego na nauczaniu Biblii umożliwia mu otwieranie się na wszelkiego rodzaju błęd-ne myślenie, np. tych z Brytyjskiego Stowarzyszenia Humanistycznego. Oni zapominają, że prawdziwa wolność istnieje jedynie pod Prawodawcą, i że poza Nim istnieje tylko tyrania. [Parents have a duty before God, apart from any law being enforced on them, to train up their children and teach them the Law of God.]
  http://sonsoflibertymedia.com/united-nations-teach-kids-christianity-school-violates-human-rights/

 32. Anucha said

  Żołnierz , który ujawnił zbrodnie USA.

  .http://www.autonom.pl/?p=6887

 33. osoba prywatna said

  Przykład gdzie witamina C, może znaleźć jeszcze zastosowanie:
  Szybki, prosty i tani sposób na zażelazioną, brązową wodę w basenie
  Po napełnieniu basenu i pierwszym chlorowaniu woda stała się żółtawo-brązowa. Zaczęliśmy szukać rozwiązania i na jakimś forum natknęliśmy się na sposób z witaminą C. Pierwszą próbę zrobiliśmy na troszkę większym basenie i trochę bardziej zanieczyszczonym, druga próba po sąsiedzku – ta nagrana – obie udane. Na 1m3 wody wsypujemy jakieś 50-75g witaminy C, mieszamy a woda po chwili się krystalizuje.
  .https://www.youtube.com/watch?v=hg39E73HcL4

 34. 5. snag – bis
  Nie muszę ci nic udowadniać. Każdy wie kto to jest USA i co. A od Janka Pluszkiewicza się odpier…, bo ja go szanuję jak Boga, tak, jak tu czcigodnego Pana gaspadina Wacława Maruchę. Nie prowokuj mnie, bo gooo…wno ci się to uda tym razem. Szukaj sobie odpowiedzi sam w tematach które cię nurtują i twój ptasi półgłówka móżdżek który tego nie ogarnia, gdy dla innych jest to jasne jak słońce. Twoje wypociny tutaj jewrejski trollu są gooowno co warte, tylko zaśmiecasz to forum swoim spamem. Tylko ogromnej tolerancji i życiowego doświadczenia, Pan Gajowy, Ty śmieciu chazarski, nic nie warty Cię tu toleruje i… inni.

 35. osoba prywatna said

  To nadaje mojemu sercu tempo lepiej niż rozrusznik
  Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/nadaje-mojemu-sercu-tempo-lepiej-niz-rozrusznik © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

 36. osoba prywatna said

  Nietrudno trafić na opinię, że to, obok Czesława Niemena, najwybitniejszy polski wokalista.
  Był wybitnym muzykiem. Zaznajomiłem się z większością jego twórczości – muszę przyznać, że w wielu nagraniach jego śpiew stoi na najwyższym światowym poziomie” – mówi nam Kuba Badach, który niedawno wydał płytę z własnymi interpretacjami piosenek krakowskiego muzyka….
  Charakterystyczne było też to, że śpiewanie przychodziło krakowianinowi z ogromną lekkością i łatwością. Jarosław Wasik, wokalista, autor tekstów i dziennikarz, wielki fan Andrzeja Zauchy przytacza związaną z tym pewną anegdotę. „Pewien realizator dźwięku opowiadał mi jak kiedyś Zaucha przyjechał do Warszawy na nagrania dla Polskiego Radia. Poprosił o herbatę, wszedł do studia, zaśpiewał całą płytę bez chwili przerwy, następnie wypił herbatę do połowy i pojechał do Krakowa” – opowiada nam Wasik. „Moim zdaniem Zaucha był samorodnym talentem – urodził się z niezwykłą barwą głosu i umiejętnością panowania nad dźwiękiem” – podsumowuje.
  http://muzyka.onet.pl/pop/mial-talent/j4n10

  Gdyby utwór ten swego czasu, zaśpiewał np. Sinatra, szybko stałby się światowym przebojem.
  .https://www.youtube.com/watch?v=IlehSB4FfOs

 37. https://lukaszkulak92.wordpress.com/2015/12/12/zaawansowana-cywilizacja-z-krakowa/

  Ad. 272: osoba prywatna said – 2016-07-12 (wtorek) @ 18:47:39
  ZAAWANSOWANA CYWILIZACJA Z KRAKOWA; Opublikowano 12 Grudzień 2015 by Lukasz Kulak

  Pan Jan jako geolog odkrył w Krakowie kamieniołom STAROŻYTNY, w którym kamień uzyskiwano piłami DIAMENTOWYMI, na podstawie czego sformułował Krakowską Atlantydę. Była to jednak nie Atlantyda Krakowska a EUROPEJSKA, którą opublikowali Anglicy 10 lat temu na podstawie niemieckich odkryć w Dreźnie, którą to kulturę badali wcześniej Austriacy i Słowacy.
  Ta Atlantydę odkryłem ja jednaj JA w latach 80. przy budowie we Wrocławiu Przejścia Oławskiego, gdy odkopano w murach miejskich poziomowanie z ciosów obrabianych MASZYNOWO.
  Doszło wówczas do kontrowersji, gdyż archeolodzy UWr i PWr twierdzili, że to jest BONIOWANIE Renesansowe, na Dowód czego przytoczyli obrabiane tą techniką ciosy z renesansowego mostu Świętego Krzysztofa, czym mnie ZATKALI. Ja jednak stwierdziłem później, że most był budowany z ciosów ROZBIERANEGO Pałacu Królewskiego na Nowym Mieście, który przebudowywano na Basteję Polską. Te poziomowanie z ciosów obrabianych maszynowo można oglądać w Przejściu Oławskim, ale wydobyte luzem i eksponowane ciosy ZNIKŁY.
  Nic mi nie wiadomo o Renesansowych piłach diamentowych, zaś I mury ceglane Wrocławia ze śluzowym kanałem na fosie OBECNEJ budował Tymoteusz, zięć Posejdona z Poznania. Było to podczas Prometeomachii, gdy Chejron z Płocka budował STONEHENGE jako postument drewnianej wieży nawigacyjnej i meteorologicznej, co suponuje, że Megalityczny Płock też był budowany mechanicznymi piłami DIAMENTOWYMI.
  Ciosy wycinane piłami diamentowymi były geometryczne i wymiarowe, natomiast za Waleski Złotowłosej w XXXXIV wieku p.n.e. zaczęto Odlewać bloki LEJZNĄ topioną fosforem z Annopola, co się nazywa Murami Poligonalnymi. Jur-Uranos wybierając się z Kochanką na Ural ZAKAZAŁ synom fortyfikowania się techniką murarską, wobec czego ci fortyfikowali się MEGALITYCZNIE. Cyklopowe Mury w Grecji są pochodną Megalitycznego Hradczanu, a Stonehenge pochodne Płocka Megalitycznego.
  Ponętnie wygląda Domysł, że wycinane w kamieniołomie krakowskim bloki spławiano do Płocka, gdzie wyciągano je Żurawiem na skarpę, ale to wymaga znalezienia w Płocku „kamienia krakowskiego”, gdy dotychczas mówiło się o Piaskowcu z Konina a ja suponowałem wapień budowlano-drogowy z Kazimierza Dln skoro z Kamienia Wiślanego po zawalonym zamku Cesarskim wypalano tam Najlepsze Wapno.

 38. Anucha said

  Żołnierze bankierów.

  .https://ussus.wordpress.com/2013/01/12/w-obozach-smierci-eisenhowera-wspomnienia-amerykanskiego-straznika/

 39. J.Kowal said

  ;Czesław Białczyński i dr Ćwirko o kontaktach starożytnych Egipcjan ze Słowianami:

  http://bialczynski.pl/2016/07/05/krysztalowy-wszechswiat-ireneusz-cwirko-cudze-chwalicie-swego-nie-znacie/

  Rubaszny Rubens: Już 50 lat temu temu Tadeusz Chyła wypowiadał sie na ten temat :

  .https://www.youtube.com/watch?v=uvES4RWJDrw

 40. osoba prywatna said

  Zdemoralizowany umysł w kulturze konsumpcjonizmu
  https://pracownia4.wordpress.com/2016/07/08/zdemoralizowany-umysl-w-kulturze-konsumpcjonizmu/

 41. Glos Prawdy said

  Gra jest skończona: We Włoszech zaczęło się masowe
  usuwanie wkładów, automaty są opróżnione.

  „Mamy liczne doniesienia o tym, że pozyskiwanie depozytów bankowych odbywa się teraz we Włoszech. -pisze superstation95.com.
  /Zawiadamia się, że bankomaty są opróżnione. Dzieje się to po kilku tygodniach spekulacji na temat zdrowia wielu włoskich banków, w tym najstarszego banku Bank Monte dei Paschi, który został założony w 1472 roku – za dwadzieścia lat przed tym, jak Kolumb odkrył Amerykę!

  Więc co sprawia, że Włochy są takimi ważnymi? Wszyscy widzieliśmy, jak trudno było w pozostałej części Europy, aby wymyślić plan ratowania Grecji. Ale Grecja jest stosunkowo płytkim krajem. Ona tylko 44 co do wielkości gospodarka na świecie. Włoska gospodarka jest znacznie większa. Włochy zajmują 8. miejsce pod względem wielkości na świecie. I ich dług publiczny w stosunku do PKB wynosi obecnie około 132%. Nie ma żadnego sposobu, aby uratować awarię włoskiego systemu finansowego, u Europy po prostu nie ma takich zasobów. Niestety, to jest dokładnie to, co dzieje się teraz. Włoskie banki całkowicie pogrążone w złych kredytach, i stanowią „największe zagrożenie dla świata i tak już obciążonego systemu finansowego”.
  Występując przed komitetem ekonomicznym spraw do Parlamentu europejskiego, europejski komisarz ds. finansowych Valdis Dombrovskis wyjaśnił problemy włoskich banków ich niską wydajnością i dużą liczbę nieściągalnych kredytów.
  Jak wcześniej informowaliśmy, w ciągu dwóch ostatnich tygodni indeks włoskiego sektora bankowego spadł o 30 %. Najgorzej sytuacja przedstawia się w najstarszym europejskim banku Monte dei Paschi di Siena, który zgromadził rekordową ilość złych kredytów.
  Ponieważ to „masowe wycofanie” trwa, włoskie banki zbankrutują i będą zamknięte. Po tym, jak zamykają, to przeniesie się też na duże banki w innych krajach Europy, u których zapożyczyli włoskie banki. To doprowadzi do masowych wycofań depozytów w całej Europie, a niektóre bardzo (BARDZO) duże banki w Europie zbankrutują. Jak tylko to się stanie, rozpocznie się upadek banków w USA … Gra jest skończona.
  Jak wcześniej informowaliśmy, w ciągu dwóch ostatnich tygodni indeks włoskiego sektora bankowego spadł o 30 %. Najgorzej sytuacja przedstawia się w najstarszym europejskim banku Monte dei Paschi di Siena, który zgromadził rekordową ilość złych kredytów.
  http://oko-planet.su/finances/financesnews/329035-igra-okonchena-v-italii-nachalos-massovoe-izyatie-vkladov-avtomaty-oporozhneny.html

 42. La Reine Toronto said

  Moj znajomy Rosjanin , wyksztalcony, prawnik tez pisze z gorycza:

  „Message body
  1. 6 lipca Antoni Мачеревич nazwał Rosję „agresorem” i największe zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa. Idiota, amerykański-lizus!
  Minister obrony Polski oskarżył Rosję o Wołyńskiej rzezi. Jego zdaniem, to właśnie Rosja dała „push” tragicznym wydarzeniom i „używał” ukraińskich radykałów. Wcześniej strona polska nazwała „rzeź Wołyńską” ludobójstwem. Chodzi o zdarzeniach w okresie ii wojny światowej, kiedy ekstremiści Ukraińskiej powstańczej armii (banderas) zabili ponad sto tysięcy polaków.

  Zacharowa: podręcznik Polski roluje się do podżegania do nienawiści narodowej. O tym oficjalny rzecznik MSZ federacji ROSYJSKIEJ napisała na swojej stronie w Facebook, прокомментировав wniosek ministra obrony narodowej Rp Antoni Macierewicza, выразившего opinię, że Rosja dała impuls do wydarzeń tragedii Wołyńskiej.
  W swoim komentarzu Maria Zacharowa chciałabym zwrócić się do Warszawy trzy punkty. Po pierwsze, pasuje czy stanowisko ministra z oficjalnym stanowiskiem kraju. Po drugie, „czy historyczne wydarzenia lub zjawiska przyrodnicze, w których Rosja nie jest winna?”.
  Ponadto, przedstawiciel rosyjskiego resortu wyraziła obawę, że „w sposób dorozumiany, zachęcając podobne szowinistą wypowiedzi, polskie podręcznik z domowego rusofobii dyskretnie roluje się do podżegania do nienawiści narodowej”.
  Wcześniej „Wolna prasa” informowała, że minister obrony Polski oskarżył Rosję o „rzezi Wołyńskiej”. Tak, ……. kto stoi u władzy w obecnej Polsce? Idioci, kradną swój kraj i swój naród i materialnie, moralnie i duchowo!
  2.
  July 6 Anthony Macierewicz called Russia an aggressor and the biggest threat to world security. Idiot American ass kissing guy!
  The Minister of defence of Poland has accused Russia of Volyn massacre. In his opinion, was „push” the tragic events and „used” the Ukrainian radicals. Earlier, the Polish side is called „Volyn massacre” genocide. We are talking about events during the Second world war, when extremists of the Ukrainian insurgent army (Bandera) killed over a hundred thousand poles.

  Zakharova: the leadership of Poland rolled to the incitement of national hatred. This is the official representative of the Russian foreign Ministry wrote on his page in Facebook, commenting on the statement by the Minister of defence of Poland, Anthony Makarevich, who expressed the view that Russia gave impetus to the events of the Volyn tragedy.
  In his comment of Maria Zakharova would like to clarify in Warsaw three points. First, it converges if the Minister’s position is the official position of the country. Second, „is there historical events or natural phenomena, in which Russia is not to blame?”.
  In addition, the representative of the Russian Ministry expressed concern that „tacitly encouraging such chauvinist remarks, the Polish leadership from the household of Russophobia quietly slipping into the incitement of national hatred”.
  Earlier, the „Free press” reported that the Minister of defence of Poland has accused Russia of „Volyn massacre”. Yes,….., who is in power in present-day Poland? Idiots, to plunder his country and his people materially, morally and spiritually!”

  Takigo skurwi…a polskojezycznego gada nie mozna tolerowac. Cala ta zgraja powinna sie podac do dymisji i uciekac a raczej zeby ja pieklo pochlonelo.

  To nie Moja Polska ….zeby tak bluznic na poleglych w bestialski sposob i winic obroncow Wolynia i ludnosci? Ludzie te k ….wy zmieniaja i szkaluja historie…won wara a kysz.
  co dalej Polsko?

 43. La Reine Toronto said

  dlaczego komentarze zablokowane?

 44. Siekiera_Motyka said

  Takie sobie tam małe szczegóły,

  „Pisząc o Ryszardzie Sznepfie, – miałeś na myśli tego wypierdka, który obecnie jest ambasadorem RP w Waszyngtonie? Tym samym, który w grudniu minionego roku odmówił rodzicom dzieci, uczęszczających do polskiej szkoły w stolicy USA, zorganizowania w ambasadzie spotkania świątecznego? W rozmowie z radą rodziców zapowiedział też, że zakończenie roku szkolnego i początek nowego nie będą mogły odbyć się w budynkach, którymi dysponuje polska dyplomacja w Waszyngtonie. Czyli ani w ambasadzie, do której dotychczas zapraszano dzieci, ani w nowej sali konferencyjno-bankietowej, która znajduje się obok zakupionej i wyremontowanej za 14 milionów dolarów (!) rezydencji ambasadora RP.

  Decyzja ta jakże była perfidna, tym bardziej, że kilkanaście dni wcześniej w rezydencji ambasadora swoje książki promowała żona ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Wówczas ani ambasador, ani szef MSZ nie widzieli w tym niczego niestosownego. Warto tu zaznaczyć, że w przygotowanie wspomnianej imprezy zaangażowano pracowników ambasady. Ambasador Ryszard Schnepf najpierw wyraził zgodę na zorganizowanie imprezy świątecznej, ale później wycofał się z tej decyzji. Rodzice polskich dzieci nie kryli oburzenia – zwłaszcza, że nie oczekiwali wsparcia finansowego, a jedynie udostępnienia sali. To jest przykre, że polskie dzieci nie mają takiego miejsca. A żydek się z tego cieszy 😦

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/jeszcze-nie-przypisane/z-cyklu-od-mazowieckiego-do-tuska-11-antoni-macierewicz

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę."

 45. Siggi said

 46. Siggi said

  Ameryki nie przegonimy w tym …

  http://www.medonet.pl/zdrowie/diety,otylosc–dieta–efekt-jojo–tycie-to-domena-polakow,artykul,1722014.html

 47. Na uroczystościach żałobnych po wydarzeniach w Dallas , pan G.Bush sobie potańczył i się pośmiał.
  Jak giną podludzie to jest wesoło i nie ma się czym przejmować.!!
  .https://youtu.be/cZQT3lJsJN8
  .

 48. Waldek said

  http://www.lifecoachcode.com/2016/07/10/russian-scientists-produce-technology-transmute-element/

  Rosjanie odkryli jak z olowiu zrobic zloto

 49. 42.p.Toronto

  To dzięki temu choremu z nienawiści do Rosjan Macierewiczowi tak jesteśmy postrzegani w Rosji, jak jesteśmy i temu PiS…dowatemu rządowi :(.
  Widzieliście co zrobili z ustanowieniem w kne – ssejmie z nadaniem ustawy O LUDOBÓJSTWIE NA WOŁYNIU i zrehabilitować tych naszych rodaków, co zostali tam w bestialski sposób zamordowani i ich rodziny żyjące w Polsce! 300-stu tych jewreii z pisdy i PiełO zagłosowało przeciw, a chazar Sellin wręcz szczeka wszem i wobec, że dla nich ważniejsza jest UPAdlina. Więc, jak prawi Pan Wołyniak Staszek Srokowski, co te q..y tu jeszcze robią w naszej Polsce się pytam??? komu oni „służą” i wspierają? Ukrainę i… NWO, bo na 100% na pewno nie nas wspierają i nam nie służą, rdzennym Polakom, z dziada pradziada.

 50. Glos Prawdy said

  Сzas odpłaty nadszedł! Na mieliźnie: russofobia rozwaliła nadbałtyckie porty.

  Po wprowadzeniu antyrosyjskich sankcji i spadku cen na ropę nadbałtyckie porty znalazły się na skraju upadku. Rosja w odpowiedzi na to stopniowo zwiększa pobieranie własnych portów.

  Tranzytowy upadek i radzieckie dziedzictwo

  Znaczną część gospodarek krajów bałtyckich stanowią dochody z tranzytu. Ale w ostatnich latach na fali rusofobii i antyrosyjskich sankcji straty cierpią przewozy kolejowe i obroty w krajach Bałtyckich.

  Cały sektor logistyczny prybałtow został stworzony w czasach zwanej przez nich „okupacji sowieckiej”. Cała infrastruktura łączyła ten region z resztą Związku Radzieckiego. Po wojnie w krajach naprawiali tory kolejowe i drogi. W 1970-1980 latach wszystkie trzy kraje mieli pierwszenstwo udziału inwestycji w infrastrukturę na mieszkańca.

  Wtedy też zostaly zmodernizowane i wszystkie porty regionu. Nowotalinskij port morski stał się najbardziej kosztownym projektem powojennej Europy. Wtedy w ramach budowy rurociągu naftowego „Przyjaźń” zostały odbudowane terminal i port na Litwie. Ryskiport i port w Kłajpedzie mogli odbierać i transportować praktycznie dowolne ładunki. To było zrobione po to, aby przekształcić prybaltyke w handlowy węzeł, łączący Związek Radziecki i Europe.

  Radzieckie dziedzictwo przejedzone do dziur.

  Do momentu rozpadu ZSRR u Litwy była największa flota rybacka w Europie, który składała się z ponad 500 statków, a łotewska flota obejmowała sądy światowej klasy. Takie oto „okupanci” wtedy były: na 100% wkładali swe siły.

  Z tych powodów w latach 1990-tych kraje nadbałtyckie mialy monopol na rosyjski tranzyt, tym czasem z przyjemnością prowadzili politykę rusofobii, pozbawiali obuwatelstwa ruskich, wspierali czeczeńskich bojowników, wymagali „okupacyjne” odszkodowania, w każdy możliwy sposób kompromitowali i oskarżali Rosję, zdając sobie sprawę, że innego wyjścia u Kremla nie ma.

  Ale za 25 lat infrastruktura stoczyła się w ruinę — radziecki „kredyt” jest zużyty, a dziś duża część radzieckiego dziedzictwa zamieniła się w złom, podczas gdy Rosja była w stanie uruchomić swoje logistyczne żeglowe związki z pominięciem krajów Bałtyckich, w tym i przez Północną drogę morską. Dlatego rusofobskie szczekania prybaltow dziś boleśnie powracają do nich samych.

  Wojna z karmiącą ręką

  Wtedy też, w latach 1990-tych, wszystkie trzy kraje w różnym stopniu wypowiedzieli wojnę „dziedzictwu okupacji” — radzieckim fabrykom i zakładom na terenie krajów Bałtyckich. Wojna okazała się zwycięskiej — sektor przemysłowy w gospodarkach bałtyckich zmniejszył się z 60 do 20-25%. Zaprawdę zwycięstwo… nad własną gospodarką!

  Rozwinięty tranzytowy sektor gospodarki pozwalał prybałtom martwić się nie jeden kryzys gospodarczy. W niektórych okresach do 90% wszystkich ładunków na Łotwie stanowili rosyjscy, a umowy, według nadbałtyckich biznesmenów, zawierały się w moskiewskich łaźniach.

  Sami bałtowie nie bardzo chcieli wspierać i rozwijać sowieckie „okupacyjne dziedzictwo”. Tak, za 22 lata prawdziwej niepodległości Łotwa zbudowała jeden most kolejowy, a następnie — na pieniądze z Unii Europejskiej. I to wszystko.

  Rosja wielokrotnie wprowadzała wobec krajów nadbałtyckich gospodarcze kolejne sankcje, np. za pobicie policją rosyjskich emerytów i rencistów. W odpowiedzi na to, Łotwa straciła dochody z tranzytu rosyjskiej ropy i boryka się z zakazem importu do Rosji polskich produktów. Wtedy też rosyjski biznes nie chciał dostarczać ropę naftową w litewski terminal w odpowiedzi na uszkodzona umowę o sprzedaży rafinerii nie „LUKOJLU”, a amerykańskiej firmy naftowej.

  Strategiczne decyzję i sankcje

  Godne uwagi jest, ze jeszcze w 1997 roku przyszły prezydent Rosji Władimir Putin w swojej pracy doktorskiej wskazywał na ekonomiczną i polityczną celowość budowy portów handlowych w obwodzie leningradzkim. Jak by to nie było, ale w 2000 roku władze rosyjskie przeszły od słów do sprawy.Tworzenie własnych portów, centrów logistycznych i tras z pominięciem krajów Bałtyckich stało się oficjalnie strategiczne.

  Efektem kursu była budowa „potoku Północnego, systemy rurociągów BTS-2 przez Bałtyk i towarowych portów w Ust’ -Ługa, Viborg i Primorsku.

  Po kolejnym skandalu z przeniesieniem pomnika Żołnierzu-Oswobodzicielowi KOLEI natychmiast przestały transportować rope przez Estonię, a estońskie kolei musieli zwolnić prawie 10% pracowników. Estońskie wybryki z pomnikiem sowieckiego żołnierza w jedną noc kosztowały im 8 mld dolarów. To przyznał były premier Estonii Тийта Вяхи. W tym samym czasie Rosja zaczęła prowadzić kurs na odstąpienie od bałtyckiego tranzytu.

  W grudniu 2015 roku w orędziu do Zgromadzenia Federalnego prezydent ROSJI Władimir Putin oficjalnie potwierdził, że na najwyższym szczeblu politycznym podjęta decyzja całkowicie zrezygnować że współpracy z pribałtijskimi morskimi portami i zakończyć modernizację morskiej i infrastruktury logistycznej w Północno-zachodniej części kraju.

  W 2015 roku porty obwodu Leningradzkiego przewiozły rekordową liczbę ładunków wśród wszystkich portów wschodniej części morza Bałtyckiego. Obrót Ust-Łąki wzrósł o 16% w 2015 roku i o 6% w ciągu pierwszych 3 miesięcy 2016 roku. Obroty portu w Primorsku wzrósły o 11% w 2015 roku i o 6% w ciągu pierwszych 3 miesięcy 2016 roku. I to wszystko w warunkach antyrosyjskich sankcji, spożywczego embargo i kryzysu naftowego. Ważne jest zrozumieć, że każda przesyłka +1 przez rosyjski port oznacza minus -1 dla nadbałtyckich portów.

  Z kolei obroty wszystkich nadbałtyckich portów w 2015 roku spadły o 7%, a starego miasta, portu na 21%. Tylko w pierwszym kwartale tego roku obroty portu Tallinn spadły o 16%, a starego miasta, portu — jeszcze na 14%. Jeszcze 2 lata temu „Transnieft”przekierowała cały swój tranzyt ropy naftowej przez Ust-Łące. W rezultacie obroty Wientyspilskiego portu spadły o 14% w ciągu ostatniego roku i już o 19% w tym roku.

  Rok temu Rosja przestała przeprawiać przez łotewskie porty węgiel i surowce mineralne. W tym roku estońskie kolei poinformowały o katastrofalnym spadku liczby pociągów, tak z Rosji, — dwa razy. I to nie koniec: przewodniczący estońskiej kolei w ogóle oczekują upadłości całej infrastruktury w najbliższym czasie.

  W tym kontekście dopiero co podjętą decyzję Warszawskiego szczytu NATO budować w krajach Bałtyckich jeszcze jedną linię kolejową Raił Baltica w wojskowo-politycznym w interesie NATO będzie miała dwa scenariuszy: albo jej nie będzie komu wspierać, albo nadbałtyckim gospodarkom, aby uniknąć ekonomicznej przepaści nic nie pozostanie, jak tylko rozpalać płomień wojny z Rosją.

  Autor: Iwan Gog
  http://so-l.ru/news/show/na_meli_rusofobiya_razvalila_pribaltiyskie_porti

 51. split said

  75 rocznica pogromu w Jedwabnym a Polacy rzekomo wciaz zmagaja sie z dowodami wspoludzialu – A ja bym powiedzial ze nie zmagaja sie a poprostu nie wierza w klamstwo i olewaja ‚uroczystosci’ i rocznice ,…

  75 years after Jedwabne pogrom, Poland wrestles with evidence of complicity
  —————————————————————————————————————————
  http://www.jta.org/2016/07/12/news-opinion/world/75-years-after-jedwabne-pogrom-poland-still-struggling-with-complicity-issues

  Naczalny zulik Schudrich (na polskiej ziemi) ciagle dowodzi ze w powojennej Polsce conajmniej 1,500 – 2,500 zydow stracilo zycie w pogromach – Nie bede wytykal ze liczba wyssana z palca tudziez rozpietosci liczby ‚ofiar’ nie wspomne o osobistych porachunkach za kolaboracje po inwazji i okupacji Sojuzu, zwyklych napadach/morderstwach kryminalnego elementu czy prowokacjach jak w Kielcach, no sir … w pogromach … dlaczego? … zeby przygotowac grunt pod 65 miliardow dolcow „odszkodowan” a po tym odsetki za zwloke, po odsetkach za psychiczne szkody poniesiane przez dzieci ‚ofiar’ a po dzieciach wnukow etc. … podobnie jak z Niemcami od ktorych nie moga odessac mimo ze dostali odszkodowania za Adenauera we wczesnych ’50-tych ,…

  A jew koorwy w Warszawie jeszcze mu placa za to ze szkaluje ,…

 52. Siggi said

  Zmierzch NATO

  Thierry Meyssan
  Historia NATO i ostatnie działania tej organizacji pozwalają zrozumieć sposób, w jaki Zachód budował swoje kłamstwa i dlaczego stał się ich zakładnikiem. Sprawy, którym poświęcony jest niniejszy artykuł, mogą być szokujące, ale faktom nie da się zaprzeczyć, choć można uczepić się kłamstw i rozpaczliwie ich się trzymać.
  Sieć Voltaire | Damaszek (Syria) | 13 lipca 2016
  dalej…………………
  http://www.voltairenet.org/article192833.html

 53. Boydar said

  Ja tak sobie myślę, p. Malinowski (34), że Pan Bóg wytłumaczy ci w swoim czasie znaczenie takich pojęć jak właśnie „Bóg”, „szanować”, „kłamać”, etc.

 54. Nie wiem do czego palisz Boydar. Jeżeli bronisz te śmieci w sejmie, to jesteś taki sam (..>) jak i oni.

 55. Glos Prawdy said

  Gdzie się podziało złoto Rosji?

  W historii z naszym złotem, jak w kropli wody, odbił się wpływ na wszystkie tragedia Imperium
  Walenty Jurewicz Katasonow, profesor, doktor nauk ekonomicznych, przewodniczący Rosyjskiego gospodarczego stowarzyszenia im. S. F. Szarapowa

  01.04.2014

  Do początku Pierwszej wojny światowej Rosja miała wystarczająco duży zapas złota – 1233 ton w magazynach Państwowego banku. Nie licząc około 300 ton żółtego metalu, który znajdował się w obiegu w postaci monet. W przeddzień wojny Rosja objętościowo centralnych złotych rezerw znajdowała się na drugim miejscu na świecie, ustępując jedynie USA.
  Rosja gromadziła swoje złoto w ciągu kilku dziesięcioleci, tempo akumulacji były wysokie. W 1865 roku, kiedy kraj tylko wszedł na drogę kapitalistycznego rozwoju, poziom był tylko 57 t. W 1895 roku w wyniku wysiłków rządu wzrosł prawie do 700 ton. Złoto było konieczne dla reformy pieniężnej 1897 roku, w wyniku której narodził się złoty rubel. W ciągu kolejnych dwóch dekad rezerwy złota w Rosji wzrosły jeszcze w 1,8 razy.

  Przecież podłogowa papierowego obiegu pieniężnego według prawa Rosyjskiego imperium było najwyższa wśród krajów, które zainstalowały u siebie złoty standard (prawie 100%). Prawda, złoty rubel Rosji kosztował zbyt drogo.

  Kosztem czego rósł zapas złota?

  Po pierwsze, z powodu wydobywania żółtego metalu wewnątrz kraju. To chyba główne źródło tworzenia rezerwy. Według naszych szacunków, w okresie 1891-1914 roku w Rosji wydobyto około 1 tys. ton żółtego metalu.

  Po drugie, kosztem wywozu głównego eksportu towarów Rosji – pszenicy i innych zbóż. W okresie przygotowania kraju do reformy pieniężnej (przejście do złotego standardu) bardzo mocno zmieniła się proporcja dystrybucji zbiorów pomiędzy wewnętrzną konsumpcja i eksportu na korzyść tego ostatniego. Realizacja hasła „lepiej nie dojemy, lecz wywieziemy”wysadzała w powietrze socjalną podstawę wsi, a, więc, i całego kraju (jej ludność była przeważnie wiejska).

  Po trzecie, kosztem pozyskiwania złota z zagranicy w postaci pożyczek.

  Pierwszą wojna światowa bardzo podważyła bynajmniej możliwość zapewnienia papierowej emisji pieniądza centralnym rezerwem złota. W tych latach już nie mówiono o 100-procentowym pokryciu produkcji kredytowych biletów złotem; kilka razy w ciągu wojny zostały zmienione normy pokrycia emisji pieniądza rezerwą złota.

  Za 1915-1916 r. emisyjne prawo do Państwowego banku rozszerzało się czterokrotnie. W wyniku takiej liberalizacji emisji zasad ilość papierowych pieniędzy, wydanych w latach wojny, wzrosła prawie 4-krotnie, a siła nabywcza rubla na początku 1917 roku wynosiła mniej niż 1/3 poziomu z początku 1914 roku. Ochrona papierowych pieniędzy złotem do czasu rewolucji Lutowej 1917 r. wynosiła w najlepszym przypadku 13%.

  Wszystko to przyczyniło się do przekształcenia Państwowego banku w swoistą „emisyjną fabrykę”, w pełni skręcając operacji na rynku komercyjnego kredytu.

  W przeciwieństwie do banków centralnych innych krajów europejskich w Rosji Państwowy bank znajdował się pod bezpośrednim nadzorem ministerstwa finansów, co ułatwiało zadanie przekształcenia go w organ finansowania wydatków wojskowych.
  Pomimo wzięty udział w kursie na emisji, władze monetarne nie rezygnowali z działań na rzecz zachowania i centralizacji rezerwach w Państwowym banku. Najważniejsze z nich były następujące.

  1. Zakończenie wymiany papierowych pieniędzy (kredyt biletów) na złoto.

  27 czerwca 1914 r. przez Cara Mikołaja II została zatwierdzony Ustawa „O wstrzymaniu wymiany kredytowych biletów na złoto”. Zakończenie wymiany pieniądza papierowego na złoto w tym czasie przeprowadzono we wszystkich wiodących krajach standardu złota za wyjątkiem USA.

  2. Środki przeciw wyciekom złota za granicę w prywatnych i komercyjnych kanałach. Wśród nich – zaostrzenie norm emisji waluty obcej przy wymeldowaniu osób prywatnych za granicę, wprowadzenie kontroli handli zagranicznych umów, płatności, których wymagała wymiany walut, itp.

  3. Odstąpienie od podtrzymania kursu rubla za pomocą wymiany zagranicznej interwencji.

  4. Apel do ludności robić składki złotem w monetarnej i niemonitarnej formach dla potrzeb wojny. „Pod wpływem wezwania do ludności rozpoczęły się patriotyczne składki złotą monetą i złotych wyrobów jak dar na potrzeby wojny, jak i w zamian za karty kredytowe, bilety, co zapewniło wzrost przychodów na rachunku złota Państwowego banku w monetach, sztabach i asygnacjach”. Wraz z tym określona miarą miała ograniczoną skuteczność, bo. najwięcej złotych monet, które znajdowały się w obiegu przed wojną w krótkim czasie znalazła się w rękach ludności i była тезаврирована (to jest przechowywana w postaci oszczędności – Red.).

  5. Zakup złota od przedsiębiorstw górniczych i ludności. „Wraz z wydobyciem złota dokonano zakupu złota za walutę obcą według parytetu z utrzymaniem 8% prowizji, a nieco później została ustalona premia do 30% za złoto, przyjście na rzecz skarbu państwa od zlotoodlewnych laboratoriów i Mennicy” – piszę ekspert H.I. Smirnowa..

  6. Pozyskiwanie kredytów zagranicznych i wewnętrznych pożyczek na finansowanie wydatków wojskowych, a także częściowo dla budowania pozycji „złoto za granicą”

  W latach Pierwszej wojny światowej dług zagraniczny Rosji wciąż się zwiększał. Otrzymywane z zagranicy nowe kredyty były wykorzystywane nie tylko do finansowania wydatków wojskowych. Część kredytów zagranicznych (przede wszystkim pochodzących z Wielkiej Brytanii) zostały „zamrożone” i stanowiły środki, które deponowały się na rachunkach banków zagranicznych i pozostały tam bez ruchu. W rzeczywistości były to fałszywe karty kredytowe transakcje, które stwarzały wrażenie wzrostu tej części państwowego złotej rezerwy, która należała do kategorii „złoto za granicą”. To fikcyjne przedłużanie złotej rezerwy Rosji, w ostatecznym rachunku, ścigało celem zwiększenia emisji papierowych pieniędzy przez bank Państwowy Rosji pod rzekomo zwiększający się zapas złota, co było konieczne dla finansowania wydatków wojskowych w kraju.

  W ten sposób odbywało się kolejno następujące operację:

  1) przelew z Rosji fizycznego złota w Wielkiej Brytanii jako zabezpieczenie;

  2) zapewnienie Uk Rosji pod zastaw otrzymanego złota „docelowych” kredytów dla zwiększenia ilości „złota za granicą”;

  3) emisją przez bank Państwowy imperium Rosyjskiego większej ilości papieru podaży pieniądza z uwzględnieniem rzekomo rezerwach kraju. emisją Państwowym bankiem Rosyjskiego imperium dodatkowej ilości papierowej pieniężnej masy zuwzględnieniem złotego zapasu kraju, co rzekomo zwiększylo się

  Wymienione operację noszone na tyle tajny charakter, co pozwalało utrzymać iluzję, zarówno w Rosji, jak i szczególnie za granicą wiarygodnego zapewnienia rosyjskiej waluty złotem. Tego rodzaju schemat został nałożony Rosji, Wielkiej Brytanii i miała takie nieprzyjemne konsekwencje, jak wzrost zadłużenia kraju, zmniejszenie stanu zapasów fizycznego złota, utratą wartości rosyjskiego rubla na krajowym rynku pieniężnym.
  Zewnętrzne utrata wartości rubla działa się znacznie wolniej: utrzymanie stosunkowo wysokiego kursu na międzynarodowych rynkach przyczyniła się iluzją znacznego zwiększenia rezerwy złota Rosji.
  W wyniku wywozu fizycznego złota i otrzymanych od „sojuszników” kredytów artykuł „złoto za granicą” w bilansie Państwowego banku wzrosła i wynosiła (w mln zł):

  Na 01.07.1914 r. – 143,8

  Na 01.01.1915 r. – 172,5

  Na 01.01.1916 r. – 646,1

  Na 01.01.1917 r. – 2146,7.

  Według oficjalnych danych, kwota złotej rezerwy Państwowego banku za 1914-1916 latach wzrosła z 1695 do 3617 mln zł, jednak jeśli na początku tego okresu na „złoto za granicą” stanowiły kilka procent, to w końcu okresu – około 2/3.

  W latach i wojny światowej (przed rozpoczęciem 1917г.) złota rezerwa imperium Rosyjskiego (bez uwzględnienia pozycji „złoto za granicą”) zmniejszyła się o około 462 t. Spadek ten jest prawie całkiem uwarunkowany ze względu na przelew w Bank of England części złotego rezerwy Rosji do utworzenia specjalnej gwarancyjnej rezerwy, o czym wspomniano powyżej. Wiadomo, że na początku wojny Rosja wpłaciła do Banku Anglii 498 t złota; 58 t wkrótce zostały sprzedane, a pozostałe 440 t leżą w sejfach Banku Anglii jako zabezpieczenie. Ponadto, władze monetarne kraju praktycznie stracili większą część złota, które przed wojną znajdowało się w obiegu: w pierwszym miesiącu wojny złota moneta zniknęła z obiegu i więcej do skarbu państwa nie wracała. Do 1 stycznia 1917 r. w rękach obywateli, według szacunków Państwowego banku, pozostały złote monety na 436 mln zł, co w przeliczeniu na czyste złoto jest równoważne 337 ton metalu.

  Na Rosję ciągle wywierały presję Wielką Brytania i inne jej „sojusznicy”, wymagały dodatkowych dostaw rosyjskiego złota jak warunki korzystania z wojskowych pożyczek w stosunkach międzynarodowych.
  W Rosji w ciągu pierwszych dwóch lat wojny udało się powstrzymać te aspirację Zachodu. Tam, gdzie to możliwe, ona przychodziła do finansowania wojskowych do środków, które nie wymagają przelewu za granicę metali szlachetnych (kredyty komercyjne, kredyty, pożyczki rządowe od USA i Japonii). Jednak w przyszłości złoto uplywało z dala od skarbu państwa za granicę kraju, przede wszystkim do Wielkiej Brytanii.

  W trakcie wojny Rosja wpłaciła do Banku Anglii 498 t złota; 58 t wkrótce zostały sprzedane, a pozostałe 440 t leżą w sejfach Banku Anglii jako zabezpieczenie.

  Według radzieckiego historyka A. L. Sidorowa, dostawy złota w Anglii odbywały się w grudniu 1915 r., w czerwcu 1916 r. i w lutym 1917 r. Jak zauważa S. M. Borysow, „w zamian wydawano darmowe zobowiązania na okres od 3 do 5 lat w zwrocie złota po wojnie. Zobowiązania te były zaliczone na równowagę Państwowego banku jak „Złoto za granicą”, co dawało możliwość wykorzystania ich jako formalnego zapewnienia dalszej emisji biletów kredytowych. Warto zauważyć, że ostatnia wysyłka za granicę w lutym 1917 r. około 147 t złota nie znalazła odzwierciedlenia w oficjalnych statystykach Państwowego banku: na 23 października 1917 r. artykuł „Złoto w Rosji” wskazywała na obecność 1000 ton metalu. Oczywiście, wysłane złoto było zaliczono w sekcji „W drodze”, w którym uwzględniono, że metal już odszedł z kraju, ale jeszcze nie przybył na miejsce”.

  Według niektórych danych, do Wielkiej Brytanii na początku 1917 r. było również skierowane 5,5 t osobistego złota Mikołaja II (do banku braci most lądowy Beringa).

  Pierwszą partia złota do Wielkiej Brytanii została skierowana z Archangielska w Liverpool w transporcie „Мантуа”. W przyszłości, ze względu na ryzyko zatonięcia transportów niemieckich łodzi podwodnych złoto dla Wielkiej Brytanii zaczęli wysyłać przez Daleki Wschód (tym bardziej, że Wielką Brytania ustaliła miejscem docelowym złota nie wyspy Brytyjskie, a do Kanady, gdzie miał swoje repozytorium).

  Trasy złota – repozytorium Państwowego banku (europejska część Rosji), dalej pociągiem przez Syberię do Władywostoku, dalej przez ocean Spokojny na biegłego wojskowych sądach Japonii do Vancouver (Kanada) i San Francisco (STANY zjednoczone), dalej do Ottawy (jeden z zagranicznych magazynów Banku Anglii) lub przez Amerykę Północną, aż do wschodniego wybrzeża, dalej do Liverpoolu lub Londynu (repozytorium Banku Anglii).

  Całkowity koszt wywiezionego za granicę złota z sierpnia 1914 r. do października 1917 r. wyniosł 643,36 mln złotych rubli, co na podstawie oficjalnej złotego parytetu rosyjskiej waluty równoważne 498 ton czystego złota.

  Jeszcze raz zwracamy uwagę, że począwszy od 1915 roku, prawie wszystko złoto za granicę było eksportowane przez Daleki Wschód, gdzie japończycy kontrolowali morskie komunikacji. Według niektórych źródeł, złoto, które było przeznaczone dla USA i Wielkiej Brytanii, zostało przechwycone w marcu 1917 roku Japonią.

  Należy mieć na uwadze, że jakaś część „carskiego” złota, która udała się za granicę przez Daleki Wschód, najwyraźniej nie była aż do rewolucji 1917 r. wysłana poza granicę Rosji i osiedliła się w magazynach Państwowego banku imperium Rosyjskiego w jego oddziale we Władywostoku. Jednak, w końcu to złoto poszło za granicę. To się stało już w latach wojny domowej i interwencji.

  Poza tym trzeba pamiętać, że jeszcze przed wojną Rosja miała na rachunkach w bankach Francji znaczną ilość środków w złotych frankach i innych „złotych” walutach („złoto za granicą”). Ponadto, dosłownie w ciągu miesiąca poprzedzającego początek pierwszej wojny światowej, Rosja zdążyła przelać swoje „zagraniczne” złoto z niemieckich banków we francuskie (z punktu widzenia Rosji, przelew „zagranicznego” złota właśnie we Francji był rozsądnej promocji, ponieważ Paryż było głównym naszym sojusznikiem w оczekiwanej wojnie). Po rozpoczęciu wojny „pomocnicza” Francja wprowadziła tzw. „moratorium” na korzystanie z tych wartości waluty, w obawie, że Rosja nie będzie wykonywać swoich obowiązków w zakresie zwrotu i konserwacji francuskich pożyczek.

  Faktycznie tak się stało: „zagraniczne” złoto Rosji we francuskich bankach zostało wykorzystane głównie nie na zakup broni i sprzętu, tak potrzebnego armii rosyjskiej, a na spłatę procentów francuskim rentier.
  Po rewolucji lutowej Rząd Tymczasowy również przyczynił się do wywozu złota za granicę: dosłownie w przeddzień październikowego zamachu wysłał partię złota do Szwecji na zakup broni (na kwotę 4,85 mln zły. pln, tj. około 3,8 t metalu).

  Udział złota za granicą w ogólnym zapasie złota w Rosji w latach wojny, aż do rewolucji październikowej 1917 r. stale wzrastał i osiągnał ponad 2/3.

  W skład złotych rezerw all inclusive nie tylko metaliczne złoto, ale i waluty krajów standardu złota. Tak gwałtowny wzrost ilości „złota za granicą” w omawianym okresie wynika prawdopodobnie z faktu, że w nim zawarte kwoty kredytów otrzymanych Rosją od państw Ententy w postaci walut. Udział metalicznego złota w całości „złota za granicą” w końcu badanego okresu był najwyraźniej bardzo niewielki.
  Po zakończeniu I wojny światowej złoto z Wielkiej Brytanii, USA, Szwecji do Rosji zwrócone nie było, choć znaczną jego część nie została wykorzystana do finansowania wojskowych.
  Już po wojnie sowieckie i brytyjskie historycy szacują, że angelski przemysł do marca 1917 roku udało się wykonać zaledwie 25% opłaconych zamówień Rosji. Ta liczba również jest potwierdzona w pamiętniku A. F. Kiereńskiego. A oto co na ten temat pisze rosyjski historyk-emigrant Pietrów: „Można zapomnieć o powrocie złota, wysłanego do Wielkiej Brytanii w latach 1914-1916. Było ono całkowicie zużyte na ich wojskowe zapasy. Jednak duże zainteresowanie dla badań stanowią 187.800.000 h.r., wysłanych do Wielkiej Brytanii w przededniu rewolucji Lutowej i 4.850.000 h.r., wywiezionych do Szwecji w październiku 1917 roku.

  Wiadomo, że „carskie” złoto wielokrotnie figurowało jako jedna z „kart” w różnych negocjacjach Rosji (najpierw RFSRR, a później ZSRR, wreszcie, federacji ROSYJSKIEJ) z Wielką Brytanią i kilkoma innymi krajami, które w latach pierwszej wojny światowej wchodziły w Ententę. Na przykład, pytanie o „carskim” złocie było omawiane na konferencji w Genui w 1922 r. w kontekście rozliczenia wzajemnych roszczeń Sowieckiej Rosji i państw Ententy (negocjacje, jak wiadomo, zakończyły się bezskutecznie). Zachód dochodził z tego, że brak w naszym kraju od długów rządu carskiego oznaczał automatycznie również zrzeczenie się jakichkolwiek naszych praw na „królewskie” złoto.

  Negocjacje Związku Radzieckiego z Wielkiej Brytanii w szerokim zakresie kwestii uregulowania wzajemnych należności i zobowiązań, w tym problem „carskiego” złota, prowadzono również po II wojnie światowej, aż do ostatnich lat istnienia ZSRR.

  Tak, w sierpniu 1986. M. Gorbaczow i M. Thatcher podpisały międzyrządowe porozumienie o uregulowaniu wzajemnych roszczeń w obszarze finansów i nieruchomości, odnoszących się do okresu przed 1 stycznia 1939 roku. Według tego dokumentu, Wielka Brytania zdjęła swoje roszczenia po „carskim długom” (przede wszystkim, ma się na myśli państwowe obligacji pożyczki zamieszczone w Zjednoczonym Królestwie przed pierwszą wojną światową) na 900 mln. f. art. Rosja zrezygnowała z roszczeń zrekompensować szkody od brytyjskiej interwencji 1918-1920, którego rozmiar był uzgodniony na konferencji Genueńskiej 1922 r. na sumę 2 mld f. art. Nasz kraj również zrezygnował z roszczeń dotyczących pozostały w Wielkiej Brytanii „carskiego” złota 60 mln. f. art.

  Do tej pory nierozwiązane w zbiornikach pozostają stosunki między Rosją i Japonią, w odniesieniu do części „carskiego” złota, które było przeznaczone dla Wielkiej Brytanii i USA, ale zostało przechwycone przez japończyków i obecnie nadal jest przechowywane w sejfach japońskich banków.

  Co do kont walutowych Rosji we francuskich bankach, to od nich nic nie zostało już do końca pierwszej wojny światowej: Francja wykorzystała te środki do wypłaty odsetek francuskim rentier po rosyjskim pożyczkom, które zostały tam umieszczone przed wojną.

  Do momentu przejęcia przez bolszewików władzy w skarbcu państwa, według różnych szacunków, było 800-850 t metalu. Ale wkrótce skarbu wystąpił „wyciek” wielkiej partii złota.

  Chodzi o złocie, które Rosja Sowiecka przekazała Niemczech jako odszkodowania w drugiej połowie września 1918 r. zgodnie z umowami w ramach tak zwanego „brzeskiego pokoju”. Bolszewicy zdążyli przekazać tylko część przewidzianych ustaleniami metalu (to jest czasami nazywane «lieninskiem złotem»). A mianowicie 93,5 t 200 t

  Warto zauważyć, że przeniesienie „leninskiego” złota do Niemczech wystąpiło na miesiąc przed jej kapitulacja. Lenin, który przebywał na leczeniu po zamachu na niego w sierpniu 1918 roku, był przeciwko wysyłania wartości po ” brzeskiej umowie”. Jednak Jakob Swierdłow, który miał obowiązki przewodniczącego Rady komisarzy ludowych, postąpił inaczej. Oto jak piszę o tym historyk W. Szambaroq: „W okresie swojego „regentstwa” Swierdłow…wziął się nagle gorliwie wykonywać obowiązki wobec niemców umowy „Brześć – 2″… Wysłał do Niemiec miliony ton rosyjskiego zboża… Wysłał i pierwszą partię obiecanego złota. 93,5 tony były zanurzone w 2-warstwowej i pojechaliśmy do niemców. Dlaczego? A kto go wie. Jednak gospodarze Swierdłowa wiedzieli. Przecież za miesiąc Niemcy skapitulowały, złoto bezpiecznie dostało się mocarstwom Ententy”.

  Wkrótce po otrzymaniu „leninowskiego” złota Niemcy poniosły ostateczną klęskę w I wojnie światowej, a Francja jako kraj zwyciężczyni przewiozła to złoto do Paryżu z Berlina (na podstawie niemiecko-belgijsko-francuskiej konwencji od 01.12.1918 r.). Zgodnie z postanowieniami traktatu wersalskiego (art. 259) złoto pozostało we Francji na „tymczasowym przechowywaniu” do uregulowania kwestii między Niemcami i Francją. Według niektórych danych, połowa „leninowskiego złota” później było transportowane do Wielkiej Brytanii, gdzie są przechowywane w sejfach Banku Anglii. Co do Francji, to ona starała się „zatrzeć” ślady „leninowskiego” złota, kiedy to jego przetopiło.

  Pojawiały się informacje, że w 1963 r. N.Z.Chruszczow rozstrzygnął problem „leninowskiego” złota zgromadzonego w końcu 1918 r. w Banku Francji. Osiągnięto porozumienie w sprawie klasyfikacji tego złota w spłacie wymagań dużych francuskich inwestorów i wierzycieli, wśród których należały banki Credit Lyonnais, Paribas, Societe Generał, Narodowe towarzystwo kolejowe drogie Francji i kilka innych. Umowa między Zsrr i Francją nie obejmowało wymagania małych francuskich inwestorów posiadaczy królewskich papierów wartościowych. Wymagania ostatnich, według niektórych danych, zostały uregulowane już na początku lat 2000-ch, po tym, jak Rosja wypłaciła Francji 400 mln usd.

  Należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden kanał wycieku złota z Rosji do 1918 roku, kiedy Lenin prowadził rozmowy pokojowe z Niemcami. Chodzi o „leninowskim” złocie, ale tej jego części, która mieściła się na онкольных kontach szwajcarskich banków.

  Rzecz w tym, że, prowadząc między sobą rokowania w ramach tak zwanego pokoju Brzeskiego, i radziecka i niemiecką strony jesienią 1918 roku, już w pełni zdawali sobie sprawy, że wojna światowa może się wkrótce skończyć (oczywiście klęska Niemiec). Dlatego zgodzili się, że środki finansowe z Rosji będą postępować w szwajcarskie banki na tak zwane онкольные konta (tj. faktury na żądanie, do których dostęp mieli tylko wyższe przywódcy Niemiec), aby chronić środki od roszczeń państw-zwycięzców (tj. państw Ententy). Ta umowa została zrealizowana, jednak dostępu do kont niemcy nie uzyskali, konta w szwajcarskich bankach w ostatniej chwili zostały otwarte na poszczególnych liderów partii Rosji Sowieckiej. Naprawdę chodzi o przelewie w szwajcarskie banki nie fizycznego, a „papierowego” złota (tj. środków, a nie z metalu).

  Na koniec 1918 roku rezerwy złota w Rosji były jeszcze bardzo solidne. Według niektórych danych – prawie 780 mln zły. zł. W przeliczeniu na czyste złoto dla złotego parytetu walutowego to szacowana jest na około 600 ton, czyli prawie ½ rezerwach Państwowego banku imperium Rosyjskiego w przededniu Pierwszej wojny światowej. Intensywny wyciek pozostałych rezerwach trwała przez bolszewików w kolejne trzy-cztery lata. Do 1922 roku złoty skarb państwa był już prawie pusty.

  Walety Jurjewicz Katasonow – profesor, doktor nauk ekonomicznych, przewodniczący Rosyjskiego gospodarczego stowarzyszenia im. S. F. Szarapowa.

  Specjalnie dla Wieku
  http://www.stoletie.ru/voyna_1914/kuda_devalos_zoloto_rossii_283.htm

  Dodatek:
  Nie wszystko złoto przypadło bolszewikom – część była przewidująco ewakuowana w 1915 roku z Petrograda do Szczecinu i inne miasta w tyłach. W ten sposób, tylko w Kazaniu była skupiona połowa rezerwow.
  Bolszewicy próbowali wywieźć go, jednak udało się przejąć tylko 100 pocztowych – w sierpniu 1918 roku Kazań zdobyli białe i ich czechosłowackie sojusznicy. Tak jak miesiąc później, w listopadzie 1918 admirał Kołczak został ogłoszony Najwyższym władcą Rosji, pozostałe w Kazaniu złoto było nazywane „złotem jego wydania”. Białe zdobyli 650 mln zł, co stanowiło około 490 ton czystego złota w sztabkach i monetach: „Trofea nie nadają się do liczenia”.

  Łup złota był częściowo przewieziony na parowiec do Samary, stolicy antybolszywickiego Komitetu Założycielskiego zgromadzenia. Z Samary złoto przemiesciło się do Ufy, a następnie do Omska, gdzie przeszło w bezpośrednie rozporządzenie rządu Kołczaka.
  W 1919 roku złoto załadowano do wagonów i wysłano po kolei transsyberyjskiej, która w tym czasie była kontrolowana czeskimi korpusami, którzy stracili zaufanie do admirała. Gdy pociąg że złotem przybył na stację Niżnieudinsk, przedstawiciele Ententy zmusili admirała Kołczaka wyrzec się praw Najwyższego władcy i oddać rezerwy złota czechosłowackiej organizacji. Jego wydania przekazali esserom, a ci oddali go władzom bolszewickim, które natychmiast rozstrzelali admirała. Czeskie obudowy wrócili 409 milionów rubli w zamian za obietnicę zwolnić ich z kraju.
  Ale co się stało z pozostałymi 236 milionami?
  Gdzie zniknęło złoto pozostałe?

  Według jednej z wersji, ten nieszczęśliwy czechosłowacki korpus i był złodziejem brakujących milionów. Gdy czesi zabezpieczyli pociąg ze złotem, pochodzących z Syberii w Irkucku, wykorzystali swoje położenie i wykradli pieniądze.
  Na potwierdzenie tego zazwyczaj prowadzą fakt pojawienia się raz po powrocie obudowy do ojczyzny największego i najlepszego bańką „Legiabanka” – banka, założonego czeskimi legionistami. Zresztą, dowodów na to nie ma, do tego, brakującej części złota nie mogło wystarczyć na podstawie tej instytucji.
  Były zastępca ministra finansów w rządzie jego wydania Nowicki oskarżał czechów w kradzieży 63 mln zł, a niektórzy niemieccy opozycjoniści twierdzili, że czesi wykradli 36 milionów – wszystkie te liczby nie mają pod sobą żadnego źródła w realnych historycznych dokumentach.

  Jeszcze jednym argumentem przeciwko czechom był fakt pomocy Czechosłowacji rosyjskim emigrantom po wojnie Domowej – na wsparcie przeznaczono olbrzymie kwoty, które, jak uważają konspirolodzy, zostały wcześniej skradzione u Kołczaka. Jednak, według najbardziej ostrożnych szacunków, kwoty dotacji przekraczały nawet notorycznie 63 mln.

  Najbardziej wiarygodną wersję zaginionego złota wysunął rosyjski historyk Oleg Budnicki. Notorycznie 236 mln zł, według jego hipotezy, osiedliła się w zagranicznych bankach na rachunku zapłaty za uzbrojenie i amunicję.
  Naukowiec opracował wiele archiwów znajdujących się w Stanford, Nowym Jorku i Leeds, i obliczył, że rząd jego wydania wysłał za granicę brytyjskie, francuskie i amerykańskie banki, około 195 milionów złotych rubli. W zamian za złoto białe dostępne kredyty, a także złoto deponowało się do zakupu na kredyt broni u amerykanów.

  Siergiej Zotow

 56. split said

  Siekiera @ 44 ,…

  Nie tylko zona Radka 😉 ,…

  Gary S. Schiff promuje swoja ksiazke “In Search of Polin” w polskiej ambasadzie w Washington DC w czasie Hanukkah ,…

  http://waszyngton.msz.gov.pl/resource/117a435e-136e-45ed-b7c8-e144fe4a8d09:JCR

  .http://waszyngton.msz.gov.pl/resource/deb63b3e-ff41-4c72-b090-61191ad34012:JCR

  .http://waszyngton.msz.gov.pl/resource/efbd4f86-d423-4964-b845-f75ea1aa2d94:JCR

 57. Boydar said

  „… nie wiem …”

  No to może warto się dowiedzieć …

 58. No Ty na pewno nie będziesz mnie uświadamiał.

 59. Wiem jedno, gdyby nie bracia Rosjanie wywieźli mojego ojca, babcię, dziadka w głąb Rosji, to dzisiaj bym tu nie pisał u szanownego Maruchy, (jeszcze), a te qews… chachły by ojca i rodzinę poprzecinali ręcznymi piłami, jego, jego rodziców i moich dziadków z ojca strony. Jestem Rosjanom dozgonnie wdzięczny, że tak los pokierował sprawami. Ojciec i rodzina wtenczas znajdowali się w oku cyklonu tego piekła. Jak ktoś tego nie może zrozumieć, to nie jest Polakiem. przynajmniej dla mnie. Gdzie był nasz rząd wtedy, ponoć 1,5 milionowa armia WP.

 60. Boydar said

  Bezapelacyjnie, szkoda nafty.

 61. NICK said

  Paaanie Jacku M.”
  ” A od Janka Pluszkiewicza się odpier…, bo ja go szanuję jak Boga, tak, jak tu czcigodnego Pana gaspadina Wacława „.(34).
  Teraz wiesz?
  Malinowski, (…), nooo.
  P.S. Pluszkiewicza pominę. Qrva.

 62. Tako rzecze chachłacka Telewizja Republika.

 63. Wiem p.Nicku i…

 64. Sorry za brak kropki lub cięciwy, bo wqrwi… jestem.

 65. revers said

  Apel poleglych w Powstaniu Warszawskim wg. Szydlo

  http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/463-wstyd-szydlo-o-apelu-smolenskim-w-rocznicy-powstania-warszawskiego-absolutnie-sie-zgadzam

 66. split said

  Boydar @ 56 ,…

  :))) ,…

 67. NICK said

  Niech będzie i… .

 68. split said

  Zakuty @ 221 w poprzednich ,..

  Widze ze kochasz sie podkladac i robic idiote z siebie – Tak zwane ‚muscle’ cars” to lata ’60-te i nie 3 a 4 lub 5 biegowe a ze automatyczna to wygoda bo renia jedna noge mogla wystawic za okno, jesli wiesz o czym mowie 😉 ,…

  Wspomagany uklad sterowania niwelowall ciezar wozu ktorym dzieki wadze nie jechalo a plynelo sie w ciszy po asfalcie. Wolno obrotowy V-8 nie slyszales w srodku.

  W tym czasie Roysy, Jagi, Merce, Wolgi w tym wozy glow panstw mialy hamulce bebnowe i zawieszenie jak wspomniales z tym ze ja za rok pracy wtedy moglem kupic 3 nowe wozy a ty 3 opony do fiacika … jak miales znajomosci 😉 .

  Auta byly duze bo dyktowali klienci w ’73 w zwiazku z embargiem zaczeto produkowac mniejesze jak Pinto, Pacer i kilka innych, tych nikt nie kupowal a wlasciciele byli obiektem jaj. Male japonskie wozy zaczeto kupowc w Stanach w pierwszej polowie ’80-tych jak cena benzyny rosla a zarobki sredniej klasy ledwo nadazaly za inflacja.

  Jesli chodzi o jakosc to kupilem 8 letniego Le Mans z 80 tys mil na liczniku za 250 dolcow, jedzilem poltora roku i oprocz za olej i komplet swiec nie wlozylem centa i oddalem na zlom z lza w oku bo mialem okazje kupic za grosze cos nowszego. Dzis nie ma dnia zebym nie widzial orginalow z lat ’60 tych na ulicy. A ze duze i ludzie kupowali bo benzyna byla tania a drogi szerokie.

  Areodynamike mojego wozu (tez ‚muscle car’) z tego okresu na zalaczonej fotce mozna porownac z najdrozszymi w tym czasie w Europie i ocenic samemu bez twego bullshit ,…

 69. Okey

 70. Czolgista said

  Jak to nie ma dowodów na doping w amerykańskiej kadrze olimpijskiej?
  A to powyżej od 51 minuty? Tam się wypowiada były dyrektor komisji antydopingowej przy amerykańskim komitecie olimpijskim. Przez 10 lat pełnił tą funkcję i opisuje skalę zjawiska polegającego na fałszowaniu wyników badań antydopingowych.
  Od lat wszelkie Olimpiady to ściema po za nielicznymi dyscyplinami, w których nie da się stosować dopingu (głównie konkurencje strzeleckie, piłka siatkowa itp.).

  http://www.nytimes.com/2003/04/17/sports/olympics-anti-doping-official-says-us-covered-up.html
  W mediach też o jego słowach doniesiono.

 71. split said

  Oops, P. Boydar ten :))) mial byc za komentaz @ 60 ,…

 72. osoba prywatna said

  http://turystyka.wp.pl/title,Rekordowy-sezon-turystyczny-w-Polsce,wid,18417171,wiadomosc.html

 73. split said

  Niech ktos mnie przekona ze Ten ktory stworzyl te kilka przykladow, minimum setke miliardow podobnych i wszechswiat nie mial nic innego do roboty tylko 40 dni dyktowal tore jakiemus Moskowi na szczycie Synaju ,…

  Zydowski tupet i chutzpa nie znaja granic ,…

  .http://www.ibtimes.co.uk/hubble-anniversary-25-most-beautiful-images-captured-by-nasas-space-telescope-1497614#slideshow/1434828

 74. Czolgista said

  „Widze ze kochasz sie podkladac i robic idiote z siebie – Tak zwane ‚muscle’ cars” to lata ’60-te i nie 3 a 4 lub 5 biegowe a ze automatyczna to wygoda bo renia jedna noge mogla wystawic za okno, jesli wiesz o czym mowie😉 ,…”

  Jeszcze się okaże, że kłamałeś i w ogóle tego Pontiaca nie posiadałeś. 🙂 Ha ha ! W latach 60 i 70-tych w samochodach typu muscle car montowano jedynie 2 i 3 biegowe automatyczne skrzynie biegów, które nie nadawały się do sportowych samochodów. Przełożenia były mułowate
  W tamtych czasach nie było 5 biegowych automatycznych skrzyń biegów, a manualnych było tyle co kot napłakał, bo przeciętny amerykański wieśniak nie umie takiej skrzyni w samochodzie sportowym obsługiwać.
  4 i 5 biegowe automatyczne skrzynie biegów zaczęły się pojawiać dopiero w latach 80-tych i 90-tych.
  Szach mat!

  Snag/Split: „Wspomagany uklad sterowania niwelowall ciezar wozu ktorym dzieki wadze nie jechalo a plynelo sie w ciszy po asfalcie. Wolno obrotowy V-8 nie slyszales w srodku.”

  Wspomaganie kierownicy? I co z tego? Czy ja o tym w ogóle mówiłem? Nie! Ale jak widzę Split/Snag nadal gada sam ze sobą 🙂 Ja mówiłem o przełożeniach w skrzyniach biegów, mośku.

  Snag/SplitW tym czasie Roysy, Jagi, Merce, Wolgi w tym wozy glow panstw mialy hamulce bebnowe i zawieszenie jak wspomniales z tym ze
  Jaguar jako jeden z pierwszych producentów zaczął testować hamulce tarczowe w swoich samochodach, szczególnie seria X. Mercedes Benz i Rolls Royce w tamtym czasie, czyli od początku lat 60-tych montował hamulce tarczowe przy przednich kołach, bo to były auta z górnej półki, a nie amerykańskie szroty.
  Zobacz sobie po stronach z aukcjami Mercedesów i Rollsów z okresu, gdy zaczęto produkować muscle cars, jak są wyposażone. Dopiero teraz widać jakim jesteś wyszczekanym durniem, który nie sprawdza źródeł i wymyśla historyjki!

  kupic 3 nowe wozy a ty 3 opony do fiacika … jak miales znajomość
  Mnie w Polsce stać obecnie na nowy niemiecki samochód. Mam szczerze gdzieś jaki szrot obczajałeś, gdy zwiałeś z Polski.

  Areodynamike mojego wozu (tez ‚muscle car’) z tego okresu na zalaczonej fotce mozna porownac z najdrozszymi w tym czasie w Europie i ocenic samemu bez twego bullshit ,…
  Chcesz porównywać tego swojego klocka z europejskimi sportowymi samochodami z tamtego okresu jak Porsche, Ferrari, Lamborghini, na widok których mogłeś się jedynie ślinić z daleka? Ośmieszaj się dalej. 🙂

 75. Boydar said

  Dro biażdżek, Panie Split 🙂

 76. Czolgista said

  Tak zwane ‚muscle’ cars” to lata ’60-te nie 3 a 4 lub 5 biegowe a ze automatyczna

  Jest problem, kapuściany głąbie. Przeglądałem sobie historyczne katalogi samochodów oferowanych przez koncerny Ford i GM i jakoś nigdzie tam nie ma opcji z 4 lub 5 biegową skrzynię automatyczną z przełomu lat 60 i 70-tych. 🙂
  Wyjaśnienie jest bardzo proste. Prawda jest taka, że zakuty amerykański troll Snag znowu nałgał i wcale tego Pontiaca nie miał. Każdy, kto choć trochę zna amerykańską motoryzację z tego okresu wie, że pierwszy 4 biegowy automat GM wypuścił w latach 80-tych, a 5 biegowym automatem koncern mógł się dopiero pochwalić pod koniec lat 90-tych jak zaczął kupować takie skrzynie na Starym Kontynencie od Europejczyków. Buahahaha!

  Troll jak zwykle kręci i zmyśla aż miło. 🙂 Który to już raz się skompromitowałeś się?

 77. Czolgista said

  Inny niebezpieczny klamot robiony po kosztach i dopuszczony do użytku na amerykańskich drogach, bez sprzeciwu urzędników i polityków, który zabił tysiące ludzi. Ford Explorer.
  Do dzisiaj nikt nie poniósł konsekwencji za wypuszczenie tego szrota.

 78. split said

  Durniu a revers (wsteczny) to bieg? Jeszcze raz zakuty lbie, shift (reczna z wajcha) byl 5 biegowy a autoamatyczna skrzynia biegow w standartowych wozach z tasmy (optionalnie bo drozsza) 4 … znaczy 1, 2, D i R ,… Moj Pontiac mial 1, 2, D, O/D i R ,…

  Moze ktos z Ameryki cie oswieci o czym pisze bo umnie wyczerpales talony na ten kwartal

 79. Marucha said

  Panie Split,
  Nie ulega wątpliwości, że najsłynniejsze samochody (Bugatti, Lamborghini, Maybach, Ferrari, Koeningsegg etc) robi się w Ameryce. Są one najlepsze, najwygodniejsze i najszybsze.
  Jest również rzeczą oczywistą, iż słusznie Pan się chwali tym, że mógł za roczną pensję kupić trzy samochody, a Pana byli rodacy co najwyżej trzy opony. To pańska zasługa, pańskich zdolności i pracowitości i nikt Panu tego nie odbierze.

  A swoją drogą… w dość biednej Polsce większość ludzi ma swoje domy na własność, bez żadnych długów… co oczywiście bardzo kluje w oczy pewną nację.

 80. split said

  PS. ośla łąko,

  Rozmawiamy o autach dla ludzi a nie Ferrari czy Lamborghini i oponach do fiacika w ’77 a nie dzisiaj … podkresliles
  ‚bezsensownie ciężkie i wielkie nadwozie krążownika’ to napomknalem wspomaganie kierownicy ,…

  Teraz naprawde … sio ,…

 81. Czolgista said

  „Durniu a revers (wsteczny) to bieg?”

  Cymbale, który chyba nigdy w życiu nie był na kursie prawo jazdy. Biegu wstecznego się nie liczy!!!
  Przykład pierwszy z brzegu:
  https://en.wikipedia.org/wiki/GM_5L40-E_transmission
  Class
  5-speed longitudinal automatic transmission
  1 2 3 4 5 R

  Producent określa skrzynię jako pięciobiegową, a wsteczny nie jest liczony, bo ten bieg ma każdy samochód. Według ciebie nieuku, to by była 6-biegowa skrzynia, a jest 5 biegowa. 🙂

  „Jeszcze raz zakuty lbie, shift (reczna z wajcha) byl 5 biegowy”
  Jeszcze raz to ty się nauczyć liczyć, a nie kręć jak na łajzę przystało. Wsteczny nie jest liczony przez żadnego producenta na świecie, bo każdy samochód ma w domyśle bieg wsteczny.

  „a autoamatyczna skrzynia biegow w standartowych wozach z tasmy (optionalnie bo drozsza) 4 … znaczy 1, 2, D i R ,…”

  Żaden producent samochodów nie liczy biegów tak jak ty, mośku. Wsteczny masz praktycznie w każdym aucie. Nie liczy się go.

  Moze ktos z Ameryki cie oświeci
  Na pewno nie cymbał taki jak ty, który nie zdałby dzisiaj egzaminu na prawo jazdy.

  Przykład ze strony pierwszego lepszego amerykańskiego producenta. Konfigurujemy model:
  http://www.chevrolet.com/2016-impala-full-size-cars/build-your-own.html?x-zipcode=93510#eyJ0YWIiOiJPUFRJT05TIiwic3MiOiJINHNJQUFBQUFBQUFBSFdQUVFxQ1VCQ0dQeDJLb0gwWDhBSkpSTGg4bWFsbHRoQmJ0QXphQ3QyZ0kzU2ZkbDJzbkl5Sml2N1YrMzdlZk13QUkyZ085SzRYL0dPRFgxZG85OEZlZmJxRlp6dzBBMlNaUkVnUjc1Qk5saUpoVVNHcEt4RTNEWkZzdkVmeTdlVGVoaTVESkFpQzl0RXBuaE1HT21TZ2FnTjFHcWpXb05XL1FUY3gwSTBNeXJuYStsYTgybmoyMitwaGpwZ0ZDVGtyMWhSOC8vaVRCMEdDQ2wxRkFRQUEiLCJ2ZWhpY2xlRGF0YVNvdXJjZSI6ImNocm9tZSIsImNvbmZpZ3VyYXRpb25Hcm91cElkIjpudWxsfQ==@

  Stoi jak byk:
  „6-speed automatic transmission”

  Producent nie wymienia biegu wstecznego – wiadomo, że skrzynia biegów 6t40 z tej Impali ma 6 biegów do przodu i jeden wsteczny. Oczywiście Snag jest mądrzejszy od wszystkich producentów samochodów na świecie! 🙂
  Nie kompromituj się więcej na tym forum.

 82. Czolgista said

  http://www.ford.com/cars/fusion/trim/s/

  „6-speed automatic transmission”

  Czemu taki Ford nie posłucha przemądrzałego Snaga i nie nazwie skrzyni biegów 6F50 do Forda Fusion, która ma 6 biegów do przodu i 1 wsteczny „7 biegową”! 🙂
  https://en.wikipedia.org/wiki/GM-Ford_6-speed_automatic_transmission
  Czemu wszyscy są tacy zakuci, a jedynie Snag/Split jest taki mądry! 🙂

  PS. To żenada, że ten amerykański pajac tak zaniża poziom tego forum. Myślałem, że nie będzie poruszany tak nieinteresujący temat jak pytania z kursów na prawo jazdy. 😦 Jaki temat jutro na tapecie? Ile ma kół samochód? Gdzie jest kierownica?

 83. NICK said

  Uszy. Uszy?
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZLMlo_3m0KE

 84. Czolgista said

  @80 Rozmawialiśmy o europejskich samochodach sportowych, które są opływowe w przeciwieństwie do wielu amerykańskich klocków zwanych ‚muscle cars’. Samochód sportowy nie jest dla zwykłych ludzi, bo nie jest robiony po kosztach.

  Przypominam:
  „Areodynamike mojego wozu (tez ‚muscle car’) z tego okresu na zalaczonej fotce mozna porownac z najdrozszymi w tym czasie w Europie i ocenic samemu bez twego bullshit”
  Sam napisałeś, cytuję: „najdroższymi”.

  Teraz napisałeś, bo wiesz jak umoczyłeś:
  Rozmawiamy o autach dla ludzi a nie Ferrari czy Lamborghini

  Właśnie widzę, że jak na amerykańską gnidę, nie masz za grosz uczciwości intelektualnej wymaganej do prowadzenia jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji. Jesteś zakłamanym fajfusem, który potrafi jedynie trollować na tym forum.

 85. f6666 said

  To nacja snaga. Kłuje ich w oczy Kierowniku, bo chcą zająć Polaków domostwa bez wystrzału. A jewreje w polskim nierządzie robią wszystko by tak się stało. By tu się osiedlić, no u nich jest klimat gorący. Potem ruszą na Rosję, jak to im się ziści w Polsce ich nowej ojczyzny, bo swojej Ziemi nie miało to bydło nigdy.

 86. split said

  P. Marucha ,…

  Nie rozmawiamy o „(Bugatti, Lamborghini, Maybach, Ferrari, Koeningsegg etc)” a autach w cenach dostepnych dla Kowalskiego.

  Miedzy ’66-’68 Ford GT wygral kilka najwazniejszych wyscigow w Europie wlacznie 3 razy najtrudniejszy Le Mans po czym dali se spokoj motywujac ze nie maja co udowadniac … w 60 rocznice pierwszego zwyciestwa pojechali do Le Mans i znowu wygrali.

  Damn Yankees 😉 ,…

  Nie watpie, tylko jaki procent Polakow ma te domy na wlasnosc bez dlugow i kto? Moj kolega ktory ozenil sie ze Slazaczka dobudowywal pietro w tesciow domu przez kilka lat ,…

  No i co, że dobudowywał?
  Admin

 87. f6666 said

  Jak my o polityce Panie Czołgista to ten chazar snagowy jedzie o samochodach, by zamulić dyskusję. Szkoda, że nie ma Maćko, on zna się na jewrejskich trollach z za oceanu i półwyspu Synaj. Tfu… sukin…. Nu.

 88. Czolgista said

  @86
  Ja poruszyłem temat samochodów amerykańskich, bo się wymądrzał i zamulał forum, a nie chciałem sobie odmówić przyjemności podroczyć się z nim, bo tak jechał po Japończykach i się ogólnie srakał jak to Ameryka wielka i wspaniała, a nasz czołowy amerykański patriota jeździ niezawodnym japońskim samochodem, a nie amerykańskim rzęchem. 🙂 Zonk. Niestety jako, że Snag to nieuk, który odmawia nawet przeczytania ze zrozumieniem Wikipedię to dyskusja z nim kończy się niepotrzebnym spamem.

 89. SAP said

  1960 Buick Electra 225
  Koszt restauracji 140 000 dollar.
  http://blog.hemmings.com/index.php/2015/03/11/1960-buick-electra-225-convertible-with-ties-to-hemmings-heads-to-auction/
  A tu w teledysku:
  Duke Dumont – Ocean Drive
  .https://www.youtube.com/watch?v=KDxJlW6cxRk

 90. re1truth2 said

  Komentarz [Czegoś tak ohydnego jeszcze w polskiej prasie nie przeczytałem. Z tego tekstu wynika, że palenie żywych ludzi to są „zamieszki”. Poza tym wynika też, że to te ofiary, które później zostały spalone, napadły na zwolenników Majdanu, podczas gdy z informacji zawartycyh w prasie niemieckiej i angielskiej (trzeba uczyć sie jężyków, panowie „redaktorzy”) i opublikowanych 3, 4 i 5. maja 2014 wynika, że to nie były żadne „zamieszki”, tylko normalny napad „Prawego Sektora” na pokojową manifestację. To samo opisywali w internecie polscy świadkowie mieszkający w Odessie. Czy wy, „redaktory”, już tak zeszliście na psy, że kiedy Por5oszenko zdejmie spodnie i wystawi na was gołą upę, napiszecie, że pozował do Playboya? Takie pisanie pod ukraińskie dyktando było dotychczas możliwe tylko przed 1956 rokiem, ale okazuje się, że nie tylko.] do tekstu – http://wiadomosci.onet.pl/swiat/senatorowie-rulewski-i-wcisla-przez-kilka-godzin-blokowani-w-hotelu-w-odessie/sc4r0n

 91. split said

  77

  Jeszcze jeden przyklad ignoranctwa z SUV z poczatkow lat ’80 tych – 5 lat wczesniej nikt oprocz Jeep i Rover nie produkowal SUV i kilkanascie lat pozniej oprocz Amerykanow tak ze ciezko znalezc przyklady innych producentow – Ludzie przesiadali sie z krazownikow i nie majac doswiadczenia i traktowali je jak zwykle auta a mlodziez szpanowala. Dzis wszyscy wiedza ze SUV’s to nie auta na szybkosc i wygibasy a dla soccer moms, te duze jak Suburban dla nadzianych i uczulonych na bezpieczenstwo a mlodziez je olewa.

 92. split said

  Admin @ 86 ,…

  Nie to ze dobudowal a to ze zestarzal sie dobudowujac 😉 ,…

  A inni do śmierci nie spłacą pożyczki.
  Admin

 93. hryt' said

  Jestem amerykańska gnida w dodatku nie znam sie na polityce to napisze o samochodach. Co to jest gnida?

  „kupilem 8 letniego Le Mans z 80 tys mil na liczniku za 250 dolcow”

  Nie wierze w ostatnie trzy słowa tego zdania, chyba że ten lemans nie miał nic innego oprocz tych 80 tys na liczniku.

  W 79 kupilem za 2 tys buick skyhawk 6 cyl z ręczna transmisja 4 biegowa i 80 tys mil. w usa byly wtedy tylko dwa samochody z 8 cyl i 5 biegowa skrzynia, jaguar i buick skyhawk. ale moj mial tylko 6 cyl i tylko 4 biegi.

  Od pietnastu lat jezdze uzywanymi eksplorerami i bardzo jestem zadowolony. tak, one sie przewracaja ale wszystkie suvy sie przerwacaja jak sie jedzie na zakrecie 90 mil na hr. Moj sie nigdy nie przewrocil. Eksplorer 6 cyl ma 210 koni i potworny moment dzieki przelozeniom. Poprzednim wyrywalem pniaki drzew z ziemi przed domem. Nie boi sie zadnej zaspy ani zalanej ulicy. Jeep moze sie przy nim schowac.

  Wolno mi lubic duze amerykanskie samochody. Chodza jak czolgi One sa proste jak zyciorys milicjanta. Dla glupka i lenia. ja jestem leń. Tam sie nie ma co zepsuc. Amerykanie najczesciej nie wymieniaja oleju a nawet nie dolewaja, a ja dolewam, wymieniam i silnik zyje dluzej niz blacha, za wyjatkiem chevy astro, ktory ma specjalna blache przez omylke. Na astro wsadzilem pol miliona km i do dzis bym jezdzil ale jakis nacpany idiota wjechał mi w bok i szlag maszyne trafil. na poprzednim eksplorerze bylo 150 tys mil na liczniku, jedna mila to 1609 m a potem licznik sie zepsul i nie chcialo mi sie wymieniac. Musialem sie go pozbyc bo dziecko zabralo go na uczelnie do detroit i tam go wandale wykonczyli.

  W ełropie jest lepsza benzyna i oleje wiec amerykanski samochod w europie sluzy cale zycie.

 94. matirani said

  Niemcy podlizują się Rosji. Właśnie leci w Dojczewele reportaż z Petersburga. Same pozytywne aspekty. Jak dobrze żyją jak prosperują, jak sadzą roślinki na dachu , jak się bronią przed wysoką wodą. . Młodzi sportowi a starzy uczynni. . Sielanka. A technicznie są na takim wysokim poziomie. Jak mawiał nieodżalowany jenerał Konstanty Petrov. .. jak coś się pojawia w massmeNdiach to o coś chodzi konkretnego dla sterujących mendiami. O! Teraz jaka jest dobra kuchnia rosyjska oparta na produktach naturalnych i organicznych! !! Ala lizusy! … albo grają na zwłokę przed atakiem. Kaddafi też był przytulany do piersi Smarkozego. . A za plecami Goldman Sachs kradł Libii 8 miliardów dolarów. .

 95. split said

  Hryt’ @ 92 ,…

  Serio, 1968 PontIac Le Mans za 2,5 stowy (cash) od znajomego mojego znajomego nie tylka mi sprzedal ale skoczyl do MV biura i przerejestrowal ,…

  Z tym psuciem do dobra uwaga bo nie bylo sie co psuc i a jak cos nawalilo to byl dostep do wszystkiego nie tak jak dzisiaj ,…

 96. split said

  Admin 92 ,…

  Gdzie, w Polsce czy Stanach? ,…

  W Stanach; w Polsce ludzie albo sami budują swoje domy, albo je kupują za gotówkę.
  Nie żadne pudełka z dykty.
  Admin

 97. Hryt' said

  2,5 stowy (cash)

  W jakiej walucie? Moze ten znajomy miał jakieś inne obligacje.

  Teraz tez nie jest tak strasznie z tym dostępem tylko trzeba się pozbyć kompleksów. Moje dziecko już kilka lat temu rozkręciło silnik impali 2003 do ostatniej srubki, porozkładało tłoki i tuleje na obrusie, wymylo w parts cleanerze, skręciło z powrotem i maszyna chodziła jeszcze długo. Z jutuba sie nauczylo. W eksplorerze tez sie grzebało.

  Ale lepiej tu nie rozmydlać bo polityka a na tym ja sie nie znam.

 98. split said

  Hryt’ @ 97 ,…

  US Dollars, w Hempstead na Long Island latem ’77 ,…

 99. split said

  Admin @ 96 ,…

  Bunkry z zuzlowo-betonowych pustakow? … tez mozna ale niezbyt zdrowo i mozna oberwac czyms ciezkim jak zatrzesie ,…

  Nie. Z cegły. Albo z bali drewnianych (ale rzadziej).
  Admin

 100. Matthias Schulz, DER NULLTE WELTKRIEG – Vor 3200 Jahren zerstoerten seltsame Seevoelker die Laender am Mittelmeer – ein Inferno. Lenge waren die Angreifer den Forschern ein Raetsel. Mun fuehrten Spuren nach Anatolien: zu einer unbekannten, maechitigwen Kultur; Der Spiegel, 28/2016, s. 100-102.

  Powtarza się UCZTA Z FEKALIÓW PRUSKICH w Stuttgarcie w roku 2001 za pieniądze kapitału żydoarabskiego, pod flagami Niemiec i Turcji + Szwajcarii: http://www.wandaluzja.com/?p=p_283&sName=jadacze-fakaliow-pruskich///. Teraz PRZEKWALIFIKOWANO Imperium Hetyckie na Federację Małoazjatycką, w której podbici przez „pragermańskich” Hetytów Lugiowie POWSTALI, Zwyciężyli i Spustoszyli Śródziemnomorze, na co Brakuje jednak Dowodów poza Domysłamii i Hipotezami. Z tej racji ja dyskutować z tą teorią nie będę, gdyż trzymam się ustalonych Faktów,.
  „Późnobrązowa” Wojna Światowa była Wojną Trojańską, na którą Grecy popłynęli w r. 1184 pne. na 1186 okrętach, a ponieważ każdy okręt wojenny miał STU wojowników to daje to armię 120-tysięczną, która nie mogła oblegać przez 10 lat nędznych koszar hetyckich w Hissarliku, w których mieściło się 3.500 żołnierzy i marynarzy.
  Z archiwów hetyckich wiemy, że hetycki list gończy za Piratem Aleksandrem z Troi przyszedł na dwór Menelaosa w Sparcie Rano, ale dowiedziano się o nim Wieczorem. Odbyto nocną naradę, na której ambasador króla Fragu-Pragi stanowczo się wydaniu Aleksandra-Parysa sprzeciwił, co postawiło Menelaosa między Młotem a Kowadłem. UZGODNIONO, że Parys PORWIE Piękną Helenę a zdradzony małżonek będzie go Ścigał i Oblegnie Troję, żeby Achilles mógł przyprowadzić 200 tysięcy Frygów i Ariów, którzy rozgromią Imperium Hetyckie.
  Drugi dramat rozegrał się w Itace, gdzie nowożeniec Odyseusz zaczął symulować OBŁĘD. Został jednak aresztowany przez Palamedesa, który zawiózł go do pobliskiego Pylos, skąd po przesłuchaniach zawiózł do sztabu Wyprawy Trojańskiej. Tam okrzyknięto Wodzem wyprawy Palamedesa, jako Najbogatszego, który jednak zrzekł się Honoru na rzecz brata Menelaosa Agamemnona.
  W Iliadzie jest tylko jedna identyfikacja geograficzna, przy urządzniu stanowiska dowodzenia na Samotrace dla inwazji Trojady-Tracji: WSPIĄŁ SIĘ NA SZCZYT SAMU WYNIOSŁY, KTÓRY STRZELISTE SOSNY JESZCZE WYŻEJ WZNIOSŁY, SKĄD WIDAĆ BYŁO IMRĘ, TROJADĘ I ACHAJSKIE ŁODZIE. MSch ma kłopot z TRAKAMI, z którymi Nie Wie, Co Robić? więc wyprowadza ich z Krety.
  Uczono mnie, co czytałem WIELOKROTNIE, że Podczas Oblężenia przez Achajów Troi Frygowie i Moskowie przeszli Bosfor i Dardanele i Rozgromili Imperium Hetyckie. W Iliadzie czytamy, że na podstawie wywalczonego przez Achillesa Rozejmu armia aryjska przeszła Bosfor: TAK TROJAN JAK I GREKÓW ZIMNY STRACH PRZENIKNĄŁ, GDY SPRAGNIONY BOJU ARES RYKNĄŁ tj. po przejściu Bosforu Zasalutował GŁOSEM. Homer liczy armię Aryjską na 10-11 tysięcy wojowników, ale takich armii aryjskich było DZIESIĘĆ.
  Wojna Trojańska była ŚWIATOWĄ Wojną słowiańskiego stalownictwa Śląskiego i metalurgii Kaszubskiej z aryjskim stalownictwem Kieleckim i metalurgią Powiślańską. Słowianie finansując oblężenie Troi na Złotym Rogu DUSILI Dystrybutora aryjskiego stalownictwa kieleckiego i metalurgii powiślańskiej, więc nie chodziło o Zdobycie Troi, ale o Blokowanie jej i ZBANKRUTOWANIE Ariów – aż w końcu Indra zdał sobie sprawę, że z tymi Pieniaczami nie wygra i wyniósł się do Indii. Nie miał ze Słowianami szans, bo u Słowian rządził Sejm a u Ariów Senat.
  Ariowie zdobyli w Hattuszy Pałac ze Złota. Takiej ilości złota nie można było do Indii przewieść na mułach więc musieli zdobyć Palestynę, żeby przewlec rozkołkowane okręty na Akabę. W tej racji znaleźli kolaboranta Kanana, którego mianowali Księciem Synaju, którego po rozgromieniu Jozuego przedstawia TRYUMF NAD IZRAELITAMI, których Ariowie mianowali TRAGARZAMI. Egipcjanie zawiązali jednak spisek haremowy, w efekcie którego ów Kanan porwał złożoną już na Akabie flotę aryjską z kobietami i złotem i uciekł do Sudanu, gdy Egipcjanie uderzyli na flotę aryjską we wschodniej Delcie.
  Ariowie mają długie STALIWNE miecze, okrągłe tarcze i diademy z PIÓROPUSZAMI, ale wśród nich są wojownicy w ROGATYCH hełmach, co było zawsze manierą germańską. Egipcjanie mają zaś włócznie, łuki i PAŁKI. Słowianie zaś Pióropuszy i Rogatych hełmów nie nosili tylko zapasowe umbo jako KAPELUSZ ze szpikulcem, gdyż mała okrągła tarcza służyła do fechtunku przy którym szpikulec się łamał.
  Gdy Odyseusz z Diomedesem zamordowali wodza Słowian Palamedesa to pod Troję przybył Nauplios-Neptun i wszczął śledztwo w/s śmierci syna. Okazał się genialnym śledczym, gdyż ostrzegł Diomedesa, że Odyseusz ma zamiar go zamordować, a wkrótce potem Diomedes prowadził przez obóz nagiego Odyseusza płazując go mieczem, przy czym obaj oskarżali się wzajemnie o Zamordowanie Palamedesa. Znalezione potem w Ilionie (nie Troi) śledztwo Naupliosa zostało Spoetyzowane przez Homera jako ILIADA od Ilionu.
  Gdy obładowane łupami okręty Odyseusza opuszczały Troję to napadły na nie okręty Synów Posejdona – jak nazywano Słowian – i zatopiły, że tylko przezornie mniej obładowany okręt Odyseusza zdołał zbiec. Odyszeusz skaptował jednak nowa armadę z małoazjatyckich Sardów, których poprowadził do Magrebu a sam udał się do Feaków w Tartessie-Tangerze, żeby Kupić półwysep Apeniński, ale został aresztowany i zesłany na Kalipso-Haiti. Tam zorganizował zaraz wyprawe po miedź kanadyjską, żeby uprowadzić flote kalipsyjską do Asciburgu-Bergu-Duesseldorfu, skąd poprowadził Italików na Apenin.
  Cały czas ścigał go Nauplios-Neptun, aż dopadł w Palermo na Sycylii i przyprowadził do swej starej faworyty Flory w Toskanii jako OSŁA do wózka. To daje nam 2 główne armady Ludów Morza: ARIÓW, których pozostańcami byli Filistyni, i SARDÓW w Magrebie i na Sardynii.
  Pisałem sto razy, że Żelazny Kanclerz OTRUŁ fekaliami pruskimi Rosję i Francję. Polegało to na tym, że skłonił Rosję do kupienia Długu Sułtańskiego z ASEKURACJĄ Troi Schliemanna – z której jako Fekalia strzelać było nie można – a potem Wypędził rosyjskie papiery wartościowe z giełdy berlińskiej, które musiała przyjąć giełda paryska, co kosztowało Francuzów 60 miliardów Fr czyli 30 PANAM. Kilkanaście lat temu była afera Kadaviera, który skupował rosyjskie papiery wartościowe, za co okrzyczano go Największym Oszustem XX Wieku. Teraz Francja musi mu zapłacić Miliony a te za 6 miliardów E, które kupił, Wykupić.
  Córka Hitlera powtórzyła tryk Żelaznego Kanclerza z pistoletem GÓWNIANYM rzucając mi w twarz; NIE BĘDĘ JEŚĆ TWOICH FEKALIÓW, co Skazało Amerykanów na fekalia hitlerowskie, za które zapłacili Wiele bilionów (nie miliardów) dolców – że już nie mieszkają na Swojej Ziemi tylko ogierków holokaustycznych.

 101. Siggi said

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/7814-ukraincy-zadaja-przemysla-ruszyly-pierwsze-roszczenia-armii-majdanu

 102. split said

  Ci co ublizali amerykanskim glinom maja duzo do odszczekania – Video w aucie z postrzelonym zostalo przerobione (przez cholera wie kogo) za pomoca Facebook Livestream Video zeby wygladalo ze byl pasazerem ,…

  Due to the rear facing camera option on the phone Ms. Reynolds was using, the uploaded video everyone has seen is a reversed mirror image – making it appear she was in the drivers side, and Castile was on the passenger side. However, that impression is incorrect, Castile was driving the vehicle. The uploaded image is reversed by Facebook Livestream Video.

  ——————————————-
  https://theconservativetreehouse.com/2016/07/08/confirmed-philando-castile-was-an-armed-robbery-suspect-false-media-narrative-now-driving-cop-killings/

  Minnesota police stopped him for driving without a muffler. For not having an insurance card. For driving after revocation of his driver’s license, and so on. They accused him of minor traffic issues more than 50 times, one for almost every year of his life.

  ——————————————–

  Minnesota television station KARE11 has obtained what may be police dispatch audio/scanner traffic of the initial stop and shooting aftermath. Reynolds said they were stopped for a broken taillight but didn’t have one. The possible dispatch audio has an officer saying, “I’m going to stop a car. I’m going to check IDs. I have reason to pull it over.” Listen here.

  “The two occupants just look like people that were involved in a robbery,” the man said to be an officer adds. “The driver looks more like one of our suspects, just ‘cause of the wide set nose.” However, Castile had only a minor criminal history in Minnesota, almost entirely for traffic, and with nothing at all approaching the seriousness of armed robbery.

 103. Zerohero said

  Pytania o specjalne traktowanie Romów:

  .https://www.youtube.com/watch?v=QiJKb7fG1Hc

 104. Maćko said

  68 Split.. aerodynamiki ani hamulców to hamerykanskie samochody nie mialy. Ani ukladu kierowczniczego. Wiem o czym pisze.
  Olds 1974 Rocket 350 doprowadzilem do 350KM i 6,8s do 69mph. Na 1900 kilo to nie tak zle. Powyzej 180/h pokrywa silnika plynella cal nad reszta unibody… a po 3 hamowaniach gotowal sie plyn hamulcowy dopóki nie przeszedlem na syntetyczny.
  Jak cos wyskoczylo na droge to sie robilo powerslide i ratowalo kontrujac aby ogon nie przegonil nosa. Jedyne co bylo dobre to muzyka silnika i wygrywanie red light grand prix.
  Niestety, teraz to mój diesel robi 6,3s do sixty i nie wyglupia sie przy manewrach.
  Aktualny zabawkowy Cutlass ’81 ma 468ci i troche lepsze maniery ale…. nigdy nie byly dobre amerykanskie samochody, Mity i legendy. Chebby SB rzadko docieral do 100tys miles, Chryslery sie cale rozlatywaly nawet wczesniej a Frody ciagle prosily o drobne naprawy. Dla majstra ok, dla konesera to gorsze niz GWybiórcza.

  NO WSTAWIAJ KROPKI PRZED FOTKI!

  77. Czolgisto – te wywrotki Explorera to falszywka wymyslona przez konkurencje. Podobnie jak calopaleniesie Corvaira… walka tam szla i idzie na brzytwy i rózni kretyni zarabiaja krocie na straszeniu i oskarzaniu. Opony Firestone tez nie pekaly… o ile dobrze napompowane na 2.5 tonowym samochodzie jadacy w 60º upale duzo za szybko…

  93 Hryt – w rust belt Le Mans paroletni moze miec dziury w podlodze a jesli po wypadku to i za darmo mozna go bylo chyba odstac… 😉 Ja dostalem we Francji dwa razy sampchód za obiady… Renault 12 – musialem zmienic uszczelke pod glowica i hulal ale palil ponad 10 wiec zona go opchnela jakiemus napalonemu muslinowi a potem Pezota 505 na gaz w którym podokrecalem co gupie mechaniki zostawily odkreconego i tez jakos jezdzil… prosto sie robilo naprawe glówna – tloki i tuleje zakladalo sie nowe i gotowe… jeszcze mam narzedzia w szafie..

  ***HAmulce tarczowe – wymyslono w GB, a potem:
  …Mass production

  The first mass production use of the modern disc brake was in 1955, on the Citroën DS, which featured caliper-type front disc brakes among its many innovations.[1] These discs were mounted inboard near the transmission, and were powered by the vehicle’s central hydraulic system. This model went on to sell 1.5 million units over 20 years with the same brake setup.

  The Jensen 541, with four-wheel disc brakes, followed in 1956.[1][5]… z wiki, qmc, nie ja… 😉

 105. split said

  SAP @ 89 ,…

  Mnie ten sie podobal jak tu przyjechalem i malo nie kupilem ,…

  .http://cdn.barrett-jackson.com/staging/carlist/items/Fullsize/Cars/130541/130541_Side_Profile_Web.JPG

  1969 Buick Electra 225

  A tego widzialem w 1961 jak pojechalismy z tata jego shl-ka na Rio Brawo do Slupska – Slyszalem jak mruknal ogladajac ‚zachcialo mi sie wracac do Polski’ ,…

  .https://preview.netcarshow.com/Cadillac-Eldorado-1959-hd.jpg

  Koles mial Grand Torino, identyczny.

  .http://www.dvdtalk.ru/img/still/gran-torino-2/000009b.jpg

  Na tego AMC Javelin mialem chec ale ktos mnie zniechecil ,…

  .AMC Javelin Silver Bullet

 106. split said

  Zamykac auta ,…

 107. Maćko said

  Henryk Greniewski (ur. 11 października 1903 w Warszawie, zm. 23 kwietnia 1972 w Pekinie) – polski matematyk, logik i informatyk (sam siebie określał mianem cybernetyk). Uczeń prof. Leona Chwistka (1884-1944).

  Od roku 1948 kierownik Grupy Aparatów Matematycznych – pierwszej polskiej placówki naukowej, zajmującej się komputerami w Państwowym Instytucie Matematycznym (dziś: IM PAN). Był również profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej (1951–1958). W latach 1958–1968 profesor Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie kierował Katedrą Ekonometrii.

  W latach 1958–1961, popularyzując cybernetykę, prowadził seminaria z jej podstaw w Zakładzie Cybernetyki przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Inicjator powstania w maju 1962 roku Polskiego Towarzystwa Cybernetycznego i jego I sekretarz. W ramach cybernetyki stworzył m.in. teorię układów względnie odosobnionych.

  Wychowawca kilku pokoleń informatyków i inżynierów.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Greniewski

  Intention and Performance: A Primer of Cybernetics of Planning
  Henryk Greniewski
  Warsaw University, Warsaw, Poland
  Permalink: http://dx.doi.org/10.1287/mnsc.11.9.763
  Published Online: July 1, 1965
  Page Range: 763 – 782

  Abstract

  It is claimed that the object of a plan is always a relatively isolated prospective system: the goal is a certain state of the output; the means are the states of the controlled inputs; and the circumstances under which the goal is to be attained are the states of the uncontrolled inputs.

  The relationships as between the goal, the means, and the circumstances are analyzed; planning is given a game theoretical interpretation; the implementation of a plan is a two-person game, the planner, and the circumstances being the two players.

  The concepts of a revision of the plan, the logical structure of the plan, and the various types of the models of planning are also discussed.

 108. Siggi said

  Polska
  22:13 13.07.2016
  Kijów poinformował, że przeprowadzenie zgromadzenia parlamentarnego Ukraina-Polska, które miało odbyć się we Lwowie w dniach 16-17 lipca, jest niemożliwe – podaje polski portal kresy.pl, powołując się na posłankę partii Kukiz’15 Elżbietę Borowską.
  Polscy parlamentarzyści, będący w składzie delegacji, o rezygnacji Ukrainy dowiedzieli się wczoraj.
  W Bundestagu wyjaśniono, jak NATO powinno wykorzystywać spotkania z Rosją
  Oficjalna przyczyna odwołania wydarzenia nie jest znana. Według danych mediów decyzja polityków jest związana z rezolucją Senatu uznającą Rzeź Wołyńską z 1943 roku za ludobójstwo popełnione przez ukraińskich nacjonalistów.
  http://pl.sputniknews.com/polska/20160713/3441252/Ukraina-rezygnacja-zgromadzenie-Polska.html

 109. Siggi said

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1668356,1,rzez-wolynska-wciaz-dzieli-polakow-i-ukraincow.read

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1667146,1,nawolywanie-do-polsko-ukrainskiego-pojednania-wymaga-odwagi-zatem-odwagi.read

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1548233,1,rozmowa-z-prof-grzegorzem-motyka-w-rocznice-zbrodni-wolynskiej.read

 110. ojojoj said

  pewne ciekawostki o City of London

  .https://www.youtube.com/watch?v=TJWZ8a7mBWA

 111. Siggi said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141000,title,PiS-chce-obnizyc-emerytury-funkcjonariuszom-SB-Czuje-sie-pokrzywdzony-jestem-przygotowany-na-skierowanie-sprawy-do-Strasburga,wid,18419939,wiadomosc.html

 112. Siggi said

  http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,20393849,polscy-senatorowie-uwiezieni-w-hotelu-w-odessie-blokuje-ich.html#ixzz4EJRhzKep

 113. osoba prywatna said

  GMO – powstają olbrzymie guzy nowotorowe
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/gmo-powstaja-olbrzymie-guzy-nowotorowe-2016-07

 114. Siggi said

  http://monsieurb.neon24.pl/post/132665,nato-czysci-tvn

 115. Boydar said

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160714/3447599/kolej-seks-rosja-tory.html

  Tytuł powinien brzmieć – „nato-polska-rosja-grzyb”, albo jakoś tak.

 116. Świat wokół nas..:))
  .https://youtu.be/BJdMmvE-EYQ

 117. marrkerr said

  ks.S.Kostrzewa: Pamiętam świadectwo pewnego pracownika salonu tatuażu, który chwalił się, że barwniki stosowane w tatuażach są oddawane demonom podczas rytuałów satanistycznych, aby przez tatuaż złączyły się z ludzką krwią. Wtedy nie ma znaczenia czy wytatuujesz sobie pentagram czy kwiatuszka…

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/07/13/ks-slawomir-kostrzewa-czy-o-adam-szustak-atakujac-egzorcystow-ostrzegajacych-przed-tatuazami-ma-racje/

 118. http://turystyka.wp.pl/gid,18419139,title,Kalisz-Wenecja-polnocy,galeria_ostatnia.html//
  Kalisz – Wenecja północy
  http://turystyka.wp.pl/kat,1036541,title,Szlak-Piastowski-zacznijmy-od-poczatku,wid,18031184,wiadomosc.html//
  Szlak Piastowski – zacznijmy od początku

  Kalisz Staromiejski to miasto STAROŻYTNE, zbudowane przez prawnuka Posejdona z Poznania k’ORFEUSZA-Kara. Na skutek układów dynastycznych Kar został wygnany nad Marmarę, gdzie zbudował Troję na Złotym Rogu. Podczas budowy Troi – która ma piękną stratygrafię Archeologiczną i architektoniczną – Eurydykę ukąsił wąż, wobec czego Kar zbudował dla niej mauzoleum HAGIA SOPHIA i wyniósł się do Sarajewa. Ta Hagia Sophia Kara stała się wzorem pierwszej Świątyni Salomona, którą Izaak Newton przypisuje Sezostrisowi III, który wbijał słupy graniczne nad Indusem i Wołgo-Donem, czym naraził się Ariom z Asgardu-Kijowa.
  Wszystkie Gotyckie świątynie Kalisza pochodzą od Kara, ale zespół pałacowy został zbudowany prawdopodobnie przez Lecha Afrykańskiego, jak też rozebrana przez Rosjan cytadela na Rypinie. Miałem list Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Słowian o mapie Polski z datą ROK 565 ze stolicą w KALISZU, który ukradła mi policja polityczna. Mapa ta miała być opublikowana we Frankfurcie nad Menem w roku 2000, ale sprzeciwili się temu Niemcy, zaś autor listu został ciężko pobity na ulicy warszawskiej.
  Według Powieści Panońskiej to naczelnik wiecu Goplańskiego Piast mieszkał w Kole – skąd Piast Kołodziej. Podczas najazdu cesarza Karola III Grubego w 882 r. Piast przeszedł na stronę Niemców, za co cesarz mianował jego syna Księciem. Prawdzice zniszczyli za to Rzeszę Karolińską wysyłając Skandynawów i Rusów na Paryż, który Karol obronił ogromnym okupem przez co stał się Niewypłacalny a nałożone na pokrycie Długu Koronnego podatki wywołały bunty i upadek Karola III.
  Stolicą GOPLANII była zrazu Kruszwica, gdzie był zbudowany za kontrybucję francuską Pałac Cesarski. Jednak na sejmie kruszwickim w roku 899 Prawdzice przenieśli stolicę Goplanii do Szczecina, gdyż Poznań na stolicę się nie nadawał, bo mógł być zatopiony tamą poniżej.

 119. marrkerr said

  Jak donoszą wiarygodne źródła takie jak Rorate Caeli, onepeterfive i katholisches.info grupa jak na razie bezimiennych 45 teologów, filozofów, prałatów i księży w różnych krajów przesłała dokument żądający interwencji u papieża w sprawie wycofania Amoris Laetitia lub korekty niektórych zawartych w nim tez wszystkim 218 kardynałom oraz wszystkich patrarchom Kościołów pozostających w Unii z Rzymem. Grupa 45 robi zatem to, co radziliśmy już w naszym w wpisie z 10.07.2014 roku: „Napisz do kardynała”.[1]

  „Nie oskarżamy papieża o herezję”, mówi rzecznik 45 sygnatariuszy Dr Joseph Shaw, filozof z Oxfordu. „Jesteśmy jednak zdania, że liczne tezy Amoris laetitia mogą być odczytane jako heretyckie”.[2]
  Sygnatariusze przedłożyli 13 stronicową krytykę, która ukazuje 19 fragmentów Amoris Laetitia będących nie do pogodzenia z nauką katolicką.

  https://wobronietradycjiiwiary.wordpress.com/2016/07/13/cos-drgnelo-lub-45-teologow-i-filozofow-pisze-do-kardynalow/

 120. Boydar said

  @ info od Pana Marker’a (119)

  Powinni być Franczesko dozgonnie wdzięczni, mają okazję nie milczeć.

 121. Boydar said

  Czy Pan Gajowy wybiera się może w najbliższym czasie na „urlop” ?

  Gdzieś za miesiąc…
  Admin

 122. marrkerr said

  .https://www.youtube.com/watch?v=U6PQ1OC3hNg

  Gorące spotkanie w sprawie ustawy potępiającej ukraińskie ludobójstwo

 123. Zbyszko said

  Polecam, jak to PIS szykuje nam w Polsce nagonkę na np Szkoły Przyjazne Rodzinie:
  http://gibson.neon24.pl/post/132680,czy-pis-wyszykuje-nagonke-na-np-szkole-przyjazne-rodzinie

 124. Siekiera_Motyka said

  Bufetowa na patelni

  http://wpolityce.pl/polityka/300655-pozar-w-ratuszu-gronkiewicz-waltz-pali-sie-grunt-pod-nogami-hgw-odsuwa-skompromitowane-bgn-od-reprywatyzacji

 125. revers said

  czas sortowania i masowego umierania

 126. Rząd ukraiński dalej wydaje rozkazy mordowania Donbasu.
  W ostatnich tygodniach zginęło z rąk wojska ukraińskiego i nazi batalionów Ajdar, Azow i Prawy Sektor ponad 20 mieszkańców , w tym 4 dzieci.
  W Kijowie, Charkowie, Winnicy, Lwowie NIE zginęło z rąk powstańców Donbasu ŻĄDNE dziecko ani mieszkaniec.
  Bo ludobójstwo, kolejne już w dziejach Ukrainy odbywa się na terenach akcji pacyfikacyjnej w Donbasie.
  .https://youtu.be/6-ivMBG3cEs

 127. Glos Prawdy said

  126. Nigdy nie myślałam, że to tak prędko się skończy.

 128. revers said

  re126,
  Malo tego na Twiterze trollowe ukrainki zwaracja uwage polakom swoimi wpisami zeby zajeli sie polskimi Auschwitz i Treblinka, potem zwracaly uwage innym, lub ukry maja dowody na Polskie zbrodnie, niby polacy polakow zarzynali lub asymetrycznie ukraicow.

 129. ,... said

  @ 107 dla Pana Maćka: https://www.youtube.com/watch?v=d5AoADpMyRA 46:14 ‚Dark Territory: The Secret History of Cyber War’

 130. ,... said

  wolne-tematy-57-2016/ ulubieniec Admina split said – 5, 51, 56, 66, 68, 71, 73, 78, 80, 86, 91, 92, 95, 96, 98, 99, 102, 105, 106, jak dotąd 19/126 (15%) bełkotliwych komentarzy i zdjęć.

 131. Lech said

  Którzy duchowi arystokraci zrobili na Ojcu szczególne wrażenie?

  Pamiętam spotkania, które miałem wraz ze studentami w Taizé z bratem Rogerem Schutzem – promieniowanie tej jego duchowej wielkości było niesamowite. To była taka radość stać koło niego, słuchać, rozmawiać. Chodzi o to, aby stawać się takim wielkim człowiekiem, temu pomaga wielka kultura, muzyka, a jeszcze głębiej osobiste spotkanie z Panem Bogiem, z miłością.

  Heretyk dyrektor Tadeusz Rydzyk zachwala duchowość protestancką.

  – Na razie to dotacje otrzymuje EDF, wielka międzynarodowa firma, monopolista na ogrzewanie m.in. Torunia, który osiąga w Polsce wielomiliardowe dochody (tylko w ubiegłym roku ponad 7,1 mld zł). Zostałem poinformowany, że za rządów PO – PSL EDF otrzymał ponad 208 mln dotacji, toruński EDF otrzymał od PIR-u [Polskie Inwestycje Rozwojowe S.A.] 275 mln, tyle samo pożyczki z BGK niskooprocentowanej, a może i do umorzenia. Nie wspierali tego, co polskie, ale to, co obce. A już w 2016 roku otrzymali od NFOŚiGW prawie 99 mln zł pożyczki na 2 procent.
  http://naszdziennik.pl/mysl/161659,uczestnicze-w-cudzie.html

  http://naszdziennik.pl/wpis/3041,ustawa-rolna-pokrzyzowala-plany-tych-ktorzy-liczyli-na-kokosy-w-handlu-ziemia-o-to-caly-ten-zgielk.html
  nie wspomniał że żydzi będa handlować ziemią

  http://naszdziennik.pl/wpis/3247,co-zrobi-sad.html
  ale ma wsparcie pomijając jp2

 132. Lech said

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2016/07/bojkot-tzw-swiatowych-dni-modziezy-i.html

 133. revers said

  Coraz blizej siedziby babiloni europejskiej w Brukseli pala sie samochody

 134. Lech said

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2016/06/poczet-wadcow-i-krolow-polskich.html

 135. Anucha said

  Z łonetu.

  ~filut : Towarzysze amerykańscy.
  Prawda jest taka, że jak na Kremlu kura pierdnie, to w Pentagonie mamy tsunami. Tak od lat. 🙂

 136. f6666 said

  Że tego kmiota snaga panie(i) „o” toleruje tu admin, to jakoś rozumiem, ale, że taka ikona jak Boydar, także go… toleruje, za ch. we wsi nie mogę pojąć. Na czym polega „fenomen” tego żyda tutaj? Może w formie rozprawki by tu napisać?! W życiu takiego czegoś nie spotkałem, jak tenkmiociarz snag vel jakiś…. „split”!

 137. revers said

  do tego odpowiedni slownik polityczny

  .http://i.imgur.com/9KLNGWE.jpg

 138. ,... said

  @ 39 J.Kowal said o mumii, a tutaj o cysorzu:
  https://www.youtube.com/watch?v=p7a62QEVdCA 3:23 Tadeusz Chyła- Ballada o Cysorzu

 139. marrkerr said

  Treacherous Ukraine Govt Accepted Toxic Monsanto For 17 Billion IMF Loan – Zdradziecki rząd Ukrainy zakceptował toksyczne Monsanto za 17 mld pożyczki z MFW

  http://tacticalinvestor.com/treacherous-ukraine-govt-accepted-toxic-monsanto-for-17-billion-imf-loan/

  tam są 2 filmy, z których wynika, że Ukraina poligonem dla Monsanto

 140. ,... said

  @ 48. Waldek said …jak z goowna zrobic zloto http://www.lifecoachcode.com/2016/07/03/how-corporate-media-manipulates-theories-into-conspiracy/

 141. Anucha said

  Wiesz F6666 on jest bardzo inteligentny i myślę, że tu zaczyna się problem tak jak ” Natolińczycy” i „Puławianie”.
  Ale jak wcześniej już pisałem snag w końcu puści takiego bąka, że i Pan Gajowy nie wydzierży i gaz maski będzie musiał użyć 🙂
  Cierpliwości Panie F6666 życzę.

 142. revers said

 143. revers said

 144. f6666 said

  Pozdrowionka Panie Anucha z lęjącej deszczem Wielkopolski i dla pozostałych Gajówkowiczów oprócz splita.

 145. Protest imigrantów w Paryżu. Domagają się zwiększenia finansowania ich i mieszkań.
  .https://youtu.be/u0sjBe1ZNvI

 146. split said

  F6666 @ 87, zakuty @ 188 ,…

  Dekiel odbija czy multi-personality? ,…

  Pick one ,…

 147. Bruksela w nocy, wybuchały samochody.
  .https://youtu.be/5HympwqccJQ

 148. Ten żal na twarzach na uroczystościach żałobnych ku pamięci zmarłych w akcie terrorystycznym we Francji oraz zamieszkach w Dallas.
  Oto prawdziwe człowieczeństwo wyryte na gębach.
  .https://pp.vk.me/c633616/v633616907/3b59e/4C26RAhRY4o.jpg

 149. split said

  Macko nie truj – „w rust belt Le Mans paroletni moze miec dziury w podlodze” ,…

  Mieszkalem w ‚rust belt’ na Long Island NY, jak byles skapy to mogles miec dziury w kazdym aucie – Jak kupowales auto to mogles zrobic u dealera ‚anti-rust coat’ w tym czasie za stowe plus 5 dych z wyciszajaca warstwa wliczone w raty, niektorzy dealerzy robili gratis jak kupowales nowy, byly miejsca gdzie zrobili za $75 i nie musiales sie martwic o dziury ,…

  W Firebird mialem ‚anti-rust coat’ gratis jesli w Ameryce cos takiego istnieje, w Le Mans ‚anti-rust coat’ juz byl a rdza to jedynie cieniutka warstwa na obudowie silnika, rurze wydechowej i differential i ani kropli oleju gdzie parkowalem woz przez poltora roku.

  Z drugim, mustangiem owszem mialem klopoty a jak sie przejadlo to kolezanki boyfriend (Italiano) pewnego wieczoru powiedzial zebym pojechal za nim. Na miejscu na naprawianej drodze wypieprzyl ostrzegajace znaki do rowu wsiadl do mojego auta i przejechal sie gdzie nie bylo nawierzchni, po chwili zgrzyt, transmisja rozpruta, woz na zlom. Na drugi dzien zadzwonil do firmy ktora naprawiala droge ze nie oznakowali z pytaniem czy zalaca za szkody czy ma ich sadzic. W tym samym tygodniu mialem check na sume ktora zaplacilem za auto ponad dwa lata wczesniej.

  Jesli chodzi o aerodynamike to pokaz mi jakis woz z Europy w tym okresie, za ta cene i tej klasy ,…

 150. A matki płaczą w Donbasie,
  Zaraz dojedzie „świeża”broń zza miedzy dla Kijowa oraz, instruktorzy z Kanady i Usa,.

  .http://vk.com/video291563385_456239101?list=f8fb069ed1bc3158f9

 151. ,... said

  @ 132. revers said …Coraz blizej siedziby babiloni europejskiej w Brukseli pala sie samochody

  http://historia.wp.pl/title,Prywatna-kolonia-Leopolda-II-Zbrodnie-krola-Belgow-w-Kongo,wid,16493809,wiadomosc.html?ticaid=1175d7
  Król Belgów, Leopold II Koburg, należy do największych zbrodniarzy XIX i XX wieku i przypuszczalnie nie odwiedził nigdy swojej kolonii.
  .http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32991/wiki_leopold_ii_350.jpeg – Król Leopold II fot. Wikimedia Commons Historica: Leopold II wymordował 10 mln ludzi w prywatnym państwie. Zyski wydał na kochanki
  W jego imieniu i za jego zgodą eksterminowanie Pigmejów robili dziadkowie współczenych Belgów i najemnicy.
  .http://i.wp.pl/a//f/jpeg/32995/wiki_kongo_1200.jpeg

 152. Siggi said

 153. Siekiera_Motyka said

  Trochę o szczepionkach, ale po angielski

  „64 kobiet wystopili w trzech japońskich sądach z powodu uszczerbku zdrowia z szczepionek na raka szyjki macicy”

  http://www.japantimes.co.jp/news/2016/07/13/national/crime-legal/64-women-to-sue-over-health-woes-from-cervical-cancer-vaccines/#.V4ef-1JR1os

 154. osoba prywatna said

  Kobieta z nadwagą czy kobieta atrakcyjna?
  Tekst pochodzi ze strony https://www.pocztazdrowia.pl/artykuly/kobieta-z-nadwaga-czy-kobieta-atrakcyjna © Poczta Zdrowia sp. z o.o.

 155. Czolgista said

  @Maćko:

  „77. Czolgisto – te wywrotki Explorera to falszywka wymyslona przez konkurencje. Podobnie jak calopaleniesie Corvaira… walka tam szla i idzie na brzytwy i rózni kretyni zarabiaja krocie na straszeniu i oskarzaniu. Opony Firestone tez nie pekaly… o ile dobrze napompowane na 2.5 tonowym samochodzie jadacy w 60º upale duzo za szybko…”

  Chevrolet Covair miał po prostu źle zaprojektowane tylne zawieszenie, ale to inna bajka. „Palenie się samochodu” – chodzi Panu o Forda Pinto i Mercury Bobcat – tu nie będę się wypowiadał, bo też uważam tak jak Pan, że nie jest to do końca oczywiste. Pierwszy Explorer, co przyznali sami inżynierowie Forda podczas przesłuchań, miał za wąskie zawieszenie. Zasugerowano przeprojektowanie całego samochodu w celu poprawienia bezpieczeństwa i stabilności podczas jazdy. Szefostwo się nie zgodziło i wypuściło bubel. W nowym Explorerze wprowadzono wymienione zmiany, o czym mowa jest w podanym przeze mnie dokumencie.
  Opony Firestone były wadliwe, ale ich pękanie powodowało jedynie niewielki procent wypadków. Sam Ford Explorer I generacji był wadliwy.

  __________________________________________________________________________
  Witam ponownie zaktutego amerykański trolla Snag/Split
  Piękny dzień na kolejny popis ignorancji z twojej strony!

  „Miedzy ’66-’68 Ford GT wygral kilka najwazniejszych wyscigow w Europie wlacznie 3 razy najtrudniejszy Le Mans po czym dali se spokoj motywujac ze nie maja co udowadniac ”

  Po pierwsze Ford GT to model z roku 2003, a Ford GT40, którego wyprodukowano zaledwie 100 sztuk i był jedynie użytkowany na torach wyścigowych w drugiej połowie lat 60-tych. Jak zwykle. Nie znasz się, udasz eksperta, wypowiesz się, a potem standardowo się skompromitujesz.
  Samochód wyścigowy zbudowany do jazdy tylko na torze a „muscle car” to dwie różne sprawy.

  Jeszcze jeden przyklad ignoranctwa z SUV z poczatkow lat ’80 tych – 5 lat wczesniej nikt oprocz Jeep i Rover nie produkowal SUV i kilkanascie lat pozniej oprocz Amerykanow tak ze ciezko znalezc przyklady innych producentow

  Snag opowiada zwykłe pierdoły. Pierwszy amerykański SUV to Jeep Wagoneer z lat 60-tych, a w tym samym czasie Toyota wypuściła Land Cruiser Station Wagon.

  Dalsze przykłady ignoranctwa Snaga. Nie obejrzał dokumentu, a już się wypowiada. Po pierwsze – nikt nie krytykował w tym filmie SUVy Jeepa, a był krytykowany Ford za swoje ewidentne partactwo i dopuszczenie wadliwego samochodu na rynek. Na dowód został przedstawiony raport inżynierów Forda oraz zeznanie jednego z głównych projektantów Forda Explorera i Bronco II przed senacką komisją.

  Ludzie przesiadali sie z krazownikow i nie majac doswiadczenia i traktowali je jak zwykle auta a mlodziez szpanowala.
  Badania wykazały, że Ford Explorer i Bronco II były jeszcze bardziej niestabilne niż legendarny Jeep Wrangler. Explorer miał najwyższy współczynnik niestabilności ze wszystkich SUVów Ten samochód był po prostu źle zaprojektowany i nie powinien zostać dopuszczony do jazdy po drogach publicznych. Szpanowanie nie ma nic do tego. Wykonywanie awaryjnych manewrów na drodze w tym samochodzie jest niemożliwe bez wywrotki.
  Oczywiście najpierw trzeba obejrzeć dokument, ale jak widać Snagowi to nie przeszkadza i piep.rzy co mu ślina przyniesie na język.

  „kilkanascie lat pozniej oprocz Amerykanow tak ze ciezko znalezc przyklady innych producentow”

  Toyota Land Crusier, Kia Sportage, Nissan Xtrail, Mercedes klasy M i klasy G, Suzuki Grand Vitara i wiele innych. Tak trudno znaleźć oprócz Amerykanów inne nacje, które produkują SUVy.LOL. Praktycznie każdy większy producent samochodów ma w ofercie przynajmniej jeden model SUVa, ciemniaku. No to się nazywa popis ignorancji na równi z totalną nieznajomością nazewnictwa skrzyń biegów. Czy ty mieszkasz totalnie odcięty od reszty świata? 🙂

  Czemu takie trolle jak Snag/ Split zabierają się do dyskusji na tematy, o których w ogóle nie mają zielonego pojęcia?

 156. split said

  Macko ,…

  … dwa sportowe wozy w tym okresie dla porownania – Roznica, Corvette jest ladniejszy i 3 razy tansza od Porsche ,…

  .https://i.ytimg.com/vi/U-d4t0BkH9Y/hqdefault.jpg

  .http://www.vettefinders.com/Corvette101/Priceguideimages/1968tt.jpg

  Jeden z Mercedesow i Cadillakow w tym okresie – Znowu, Merc jest 2 razy drozszy a czy ladniejszy to kwestia gustu.

  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Mercedes-Benz_W111_Ilmenau.jpg

  .http://i.wheelsage.org/pictures/c/cadillac/fleetwood_sixty_special_brougham/cadillac_fleetwood_sixty_special_brougham_14.jpg

 157. Glos Prawdy said

  Wczoraj na Białorusi, a manowicie w Mińsku odbyła się repetycja kary Bożej, szczyt wszystkiego. A jeszcze wcześniej na Witebszczyznie tornado.

  Huragan, niesamowity deszcz 13.07.2016
  .https://www.youtube.com/watch?v=0i10K7uAlQQ
  .https://www.youtube.com/watch?v=KoGtepFIM7Q
  .https://www.youtube.com/watch?v=Uq_KXoNZXGA
  Tornado na Witebszczyznie.
  .https://www.youtube.com/watch?v=BJSmLa2jgJo

 158. Siekiera_Motyka said

  Monsanto na Ukrainie

  http://mrozmarek.blox.pl/2014/09/Monsanto-a-Ukraina.html

  http://tacticalinvestor.com/treacherous-ukraine-govt-accepted-toxic-monsanto-for-17-billion-imf-loan/

 159. Siekiera_Motyka said

  Ciekawe artykuły na temat trucizny Monsanto i innych.

  http://sustainablepulse.com/

 160. Rafał said

  KORWIN ZWYCIĘŻY ! ! ! ! !

 161. split said

  Yo, zakuty ,…

  Po kiego tracic czas rozprawiajac o autach skoro ty nie odrozniasz SUV od station wagon ? ,…

  Have a good day ,…

 162. Czolgista said

  @159
  Wychodzi na to, że koncern Jeep, który po raz pierwszy wypromował termin SUV od razu wiązał go z pojęciem „station wagon”, czyli nadwozie typu kombi:
  https://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_Cherokee_(SJ)
  The Cherokee was marketed as the „sporty” two-door variant of Jeep’s station wagon. The term „Sport Utility” appears for the first time in the 1974 Cherokee sales brochure.[2] A four-door was not added to the lineup until 1977. Other than the base model, the trim levels of the Cherokee included the S (Sport), Chief, Golden Eagle, Golden Hawk, Limited, Classic, Sport, Pioneer, and Laredo.
  I kto się teraz śmieje ostatni? 🙂
  Brawo! Po raz kolejny chciałeś trollować, ale wyszyło, że guzik wiesz na temat historii motoryzacji.
  Snag jak widać już nie tylko jest mądrzejszy od samych producentów samochodów w temacie oznaczeń skrzyń biegów, ale wie lepiej od wszystkich producentów na świecie jaki typy nadwozia oferują!

  🙂 🙂 🙂 Kolejna twoja kompromitacja, a już myślałeś, że znalazłeś jakiś błąd. 🙂 🙂 🙂
  Rzeczywiście. Po co tracić czas na rozprawianiu o samochodach skoro taki Snag nie wie, jak typ nadwozia ma większość SUVów.


  Toyota Land Cruiser Station Wagon to pełna nazwa SUVa produkowanego prze Toyotę. Mogłeś sprawdzić wcześniej, a tu znowu zonk! Tak sobie to nazwał producent, bo ten sam model oferowany jest w różnych nadwoziach, m.in. pick up i station wagon. Toyota wprowadziła takie nazewnictwo dla rozróżnienia modeli.
  Przykładowo za źródłem:

  „The Land Cruiser has been produced in convertible, hardtop, station wagon, and pickup truck versions.”

  Body style Full size SUV, 4-door station wagon

  „1990 – The 80 series station wagon was introduced, replacing the 60 series. All 80s sold in North America and Europe now have a full-time four-wheel drive system. In Japan, Africa, and Australia, a part-time system was still available. 80s produced between 1990 and 1991 had an open centre differential which was lockable in 4HI and automatically locked in 4LO. From 1992 onward, vehicles with anti-lock brakes had a viscous coupling that sent a maximum of 30% torque to the non-slipping axle. The differential was lockable in 4HI and automatically locked in 4LO.”

  Oczywiście taki głupek jak ty nie rozumie, że SUV to rodzaj samochodu, który od zwykłego różni się tylko tym ma większy prześwit i napęd na 4 koła, a nadwozie station wagon, czyli kombi występuje na wielu SUV’ach. Ale oczywiście ty trollu zawsze wiesz lepiej, a sam producent się pewnie nie zna.

 163. 146.split
  You Jewish ram fuck

 164. „Petro Poroszenko jest pierwszym ukraińskim politykiem wysokiej rangi, który zdecydował się na taki bezprecedensowy gest/. Kijowski portal „Europejska Prawda” określił go mianem kroku do pojednania.”
  SKOMENTUJĘ, bo widzę, że dziennikarze Polskiego Radia po jednej linii z Kijowem – no i kijowo.
  Primo: rzeczywiście jest pierwszym co przyczłapał na Skwer Wołyński razem z neonazistką ubraną na czerwono-czarno (Sawczenko) i ambasadorem probanderowcem skompromitowanym na ukrainie – Deszczycą, drugie primo: jest również pierwszym prezydentem marionetkowym,który podpisał USTAWĘ wysuniętą przez Jurija Szuchewycza uznając UPA i OUN za bohaterskie formacje. No i trzecie primo: jest również pierwszym, który przeniósł Dzień Obrońcy Ukrainy na Dzień UPA – 14 października.
  Mam wyliczać dalej w czym jest prekursorem?

  „Petro Poroshenko is the first Ukrainian high-ranking politician, who decided to make such an unprecedented gesture. / Kiev portal” European Truth „called him step to reconciliation.”
  Comment, because I see that journalists Polish Radio after one line from Kiev – and kijowo.
  Primo is actually the first at przyczłapał on the Square Volyn with neonazistką dressed in red and black (Savchenko) and Ambassador probanderowcem discredited in Ukraine – Deszczycą second primo: it is also the first president of the puppet, who signed the bill put forward by Yuriy Shukhevych recognizing UPA and OUN the heroic formations. And third primo: it is also the first who moved Defenders Day of Ukraine on the Day of the UPA – 14 October.
  I count on in what is a precursor?

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1641044

  W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” szef ukraińskiego IPN twierdzi, że na Wołyniu miała miejsce regularna wojna polsko-ukraińska, podczas której obie strony dopuszczały się zbrodni wojennych i oburza się na to, że „Polacy mówią nam, jaki mamy mieć stosunek do UPA”. „Ukraina już miała doświadczenia z jednym sąsiadem – Rosją, który zaczynał nam dyktować, jak mamy traktować przeszłość” – stwierdził. Uważa, też że nasz kraj powinien solidaryzować się z Ukrainą, która – jego zdaniem – broni Polskę przed rosyjską inwazją.
  In an interview for „Rzeczpospolita” head of the Ukrainian Institute of National Remembrance he says that in Volyn was a regular Polish-Ukrainian War, during which both sides committed war crimes; and indignant that „Poles are telling us we have to have a relationship to the UPA.” „Ukraine has already had experience with one neighbor – Russia, which began to dictate to us how we treat the past” – he said. He believes also that our country should sympathize with Ukraine, which – in his opinion – weapons of Poland against the Russian invasion.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fwiatrowycz-o-wolyniu-zbrodnie-byly-symetryczne

 165. Boydar said

  ‚Gdzieś za miesiąc’

  I bardzo słusznie.

 166. Siekiera_Motyka said

  Głazunow w 1999 roku wiedział co się szykuje dla Europy i to namalował. Nie mylił się.

  .http://img.tourister.ru/files/1/0/4/9/2/6/6/3/clones/870_653_fixedwidth.jpg

  http://russia-insider.com/en/culture/conservative-russian-lion-real-mass-influence-painter-ilya-glazunov/ri15339#article-slider

 167. Czolgista said

  Jeep Wagoneer and Jeep Cherokee are a station wagon marque of Jeep vehicles, with several models produced over 1963 to 1993. It is the first American production sport utility vehicle.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Jeep_Wagoneer

  Cytat z ulubionego źródła Snaga na temat pierwszego amerykańskiego SUVa.

  A tutaj mądrości Snaga/Split:
  „Po kiego tracic czas rozprawiajac o autach skoro ty nie odrozniasz SUV od station wagon ? ,…”

  Od początku wiedziałem, że jak tylko tutaj wróci ten ignorant z banicji to znowu zasra Gajówkę wytryskami swojej ignorancji. Po co tracisz czas na to Snagu? Nie lepiej by było, abyś się w końcu raz przymknął i w ogóle nie trzepał w klawiaturę, nie dodawał więcej swojego głupawego bełkotu na tym blogu?

  Czas zakończyć ten temat i przyznać, że g..wno wiesz Snagu/Split’cie.

  Have a nice day, sucker!

 168. split said

  Oh boy, oh boy, znowu mi sie zachcialo a obiecywalem sobie rok temu ze nigdy wiecej z toba ,…

  Muscle car to nie wyscigowy? A Daytona 500 to koorwa co, wyscig rydwanow? A wyscigi NASCAR, tez? ,…

  .http://cdn.roadtrips.com/wp-content/gallery/daytona/daytona-500-1.jpg

  .https://chadsfantasynascar.files.wordpress.com/2010/12/nascar.jpg

  Rozmawiamy o kilkunastu latach po wspomnianym filmie gdzie jest mowa o SUV z wczesnych ’80 tych i wczesniejszych, KIA pokazala sie na US rynku bodajze 2003 a ich pierwsze SUV kilka lat pozniej … SUV’s innych zagranicznych producentow kilka lat wczesniej. Kilkanascie lat po okresie o ktorym mowa to najwyzej1995 a dzis mamy 2015 ,…

  Gdybys chcial sie uczyc zamiast ujadac to jeszcze ale zes zakuty to nawet klonica nie pomoze ,…

 169. Snag this whore is Mr. Czołgisto. Cattle. :/

 170. Glos Prawdy said

  W. W. ŻYRINOWSKI – KIEDY SŁYSZĘ, JAK UKRAIŃCY LAJĄ PUTINA I CHCĄ PRZEWROTU PAŁACOWEGO W KREMLU, DLAMNIE TO ŚMIESZNE!

  Nie daj Bóg zamach stanu. Myślicie, do władzy przyjdzie jakaś gnida, na podobieństwo Chodorkowskiego lub Nawalnego? Bynajmniej! Z wnętrza systemu, pojawi się zły wojskowy i zacznie sprzątać żelazną ręką przy pełnym poparciu ludności.

  Obiektywnie Rosja jest w stanie wojny hybrydowej niemal z całym światem zachodnim. I uratować ją może nie tylko bizantyjski spryt z geopolitycznym judo, ale i szybkie pompowanie mięśni i gwałtowne bicie wszystkich sprawców.

  Jako pierwsi pod nóż pójdą liberałowie wraz z „Echo Moskwy” i innymi współczującymi. Do tego będzie odtworzony dobrze sprawdzony system państwowych obozów pracy. W ślad za prowokatorami tam udadzą się bezczelni gastarbeiterzy ze wszystkich byłych republik Związku Radzieckiego. Najwięcej będzie potomków dumnych ukrów, którzy siebie mianują „zarobitczykami”. Przyjechali do pracy? Będą mieli taką możliwość.

  Wszyscy oligarchowie automatycznie zamieniają się w dyrektorów na rencie. Niezadowoleni, jeśli nie zdążą zwiać, bedą wysyłane do obozów. Tam też będą kierownicze stanowiska.

  Ukraina będzie ogłaszona zagrożeniem dla interesów narodowych Rosji i okupowana za kilku godzin. Po czym idzie duże czyszczenie na rzecz uwolnienia społeczeństwa od majdanowcew. FSB ma już bazy po wszystkich socjalnych siatkach. Dlatego każdy, którzy lajknie post o pieczonych koloradach, wyruszy na Syberię na wyjście do lasu, budować nowe miasta i asfaltować drogi między onymi.

  Turcy otrzymują trzydniowe ultimatum: wynieść się z Syrii ZUPEŁNIE!

  W przeciwnym razie zostają zniszczone wszystkie ich wojska/ludzie/budowlane na terenie Syrii.. Turcja nakrywa się pancerzem i dzieje się w niej bezlotna strefa! Jeśli Erdogan zacznie poruszać swoimi kutrami i łodziami podwodnymi, to w Czarnym morzu wybucha taktyczny jądrowy ładunek, wskutek czego olbrzymie tsunami wynosi całą turecką flotę prosto do prezydenciego pałacu. Znajdujący się na terenie federacji ROSYJSKIEJ turcy z piosenkami jadą w zbudowane obozy.

  USA. Uśmierza się w ten sam sposób. Umieszczone rakiety na Kubie, Korei Północnej i Wenezueli.

  Wiele nie trzeba. Zdradzę sekret: na całą Amerykę wystarczy 8 głowic, po jednej na każdą dużą elektrownię. W wyniku czego kontynent deelektryfikuje się, i tamtejsze elity zapomną o pomysłach światowej dominacji na najbliższe 100 lat.

  Jakoś tak.

  I dlatego cały świat powinien modlić się na Putina, bo tylko on może delikatnie, wdziękiem rozwikłać cały splot problemów, który zrodziła banda zwyrodnialców, których błędnie nazywają finansowymi elitami.
  http://nashaplaneta.su/news/v_v_zhirinovskij_kogda_ja_slyshu_chto_ukraincy_rugajut_putina_i_zhelajut_dvorcovogo_perevorota_v_kremle_mne_stanovitsja_smeshno/2016-07-14-22837
  Taki to scenariusz.

 171. e1000 said

  Gajowy jaki dowcipny.

 172. marrkerr said

  Nie dostała Janda kasy w Warszawie? No to musi zapieprzać po landach. Na prowincji to jednak skromniej.
  „Poznaniacy będą mogli zobaczyć spektakle bezpłatnie – miasto przeznaczyło na ten cel około 150 tysięcy złotych.”
  http://epoznan.pl/news-news-68564-Poznan_5_spektakli_teatru_Krystyny_Jandy_bezplatnie_na_dziedzincu_Urzedu_Miasta

 173. marrkerr said

  Re 144 F6666 – tyle deszczu co dziś to w całym zeszłym roku nie spadło 😉

 174. Greg said

  Jeszcze coś o Żirinowskim.
  https://www.monitor-polski.pl/albin-siwak-pojedynek/

 175. Greg said

  Żynirowskim!
  przepraszam za pomyłkę.

 176. Anucha said

  Ad:168
  🙂

 177. Dokładnie Panie Marrkerr. Leje cały czas, teraz też. 😉

 178. Dawnych wspomnień czar. Dla złapania oddechu

  OBALANIE MITÓW „SFAŁSZOWANE” REFERENDUM 1946

  1. Czy jesteś za zniesieniem Senatu?
  2. Czy chcesz utrwalenia w przyszłej Konstytucji ustroju gospodarczego, zaprowadzonego przez reformę rolną i unarodowienie podstawowych gałęzi gospodarki krajowej, z zachowaniem ustawowych uprawnień inicjatywy prywatnej?
  3. Czy chcesz utrwalenia zachodnich granic Państwa Polskiego na Bałtyku, Odrze i Nysie Łużyckiej?
  Takie trzy pytania zadali organizatorzy referendum. Te trzy pytania prelegenci rozwijali podczas organizowanych zebrań.
  Gdyby faszystowski okupacyjny rząd III RP, dziś zorganizował referendum z tymi samymi pytaniami, to trzy razy tak odpowiedziałoby co najmniej 80% Polaków, w tym wszyscy bezdomni, bezrobotni, przymusowi emigranci! 1.Kto z nas chce by istniał senat? Ilu z nas tego chce 1%? 2%? W pytaniu drugim organizatorzy referendum pytają, czy chcę mieć konstytucyjnie zagwarantowane prawo do pracy, czy zgadzam się by zakłady pracy zatrudniające powyżej 50 osób były państwowe? Ilu z nas dziś- po 26 latach raju kapitalistycznego, woli pracować u prywatnego niż w państwowej firmie? 5%, czy więcej? Ilu z nas mając do wyboru pracę u prywatnego lub państwowego pracodawcy wybierze prywatnego/ 2%? czy 5% zatrudnionych? B. Ilu z nas akceptuje obecne latyfundia od 500 hektarów, do nawet tysiąca hektarów? Ilu? 5%? C. Ponadto w drugim pytaniu organizatorzy pytają czy chcę darmowej edukacji, darmowej służba zdrowia, darmowych, żłobków i przedszkoli, a także czy chcesz darmowych koloni dla dzieci. Praca dla każdego. Kto tego nie chciał? D. trzecie pytanie. Czy chcę utrwalenia zachodniej granicy na Odrze i Nysie. O wschodnią granicę nie było pytania. Granica na wschodzie jest linią Curzona, akceptowana przez aliantów w całości i ona nie podlegała pod dyskusję. Nasza zgoda, lub jej brak były bez znaczenia. Z lokajami nie uzgadnia się niczego, lokajów się informuje. Dla zachodu i wtedy i dziś jesteśmy tylko wszawymi lokajami, których nawet naćpane ludzkie hybrydy z USA nie wpuszczają nas bez wiz do swojego raju! Odpowiedź musiała być jedna TAK, dla zachodniej granicy. Teraz dajmy sami sobie odpowiedź, jakie punkty zawarte w referendum, nie zostały spełnione? JAKIE PUNKTY REFERENDUM NEI ZOSTAŁY SPEŁNIONE? Proszę je wymienić! Porównajmy realizację punktów zawartych w referendum z roku 1946 przez PRL, z realizacją 21 postulatów gdańskich z roku 1980, przez „demokratyczne” władze III RP z nadania CIA i kleru. Oto te postulaty. 17.08.1980.
  1. Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych wynikających z ratyfikowanych przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy, dotyczących wolności związków zawodowych.
  2. Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.
  3. Przestrzegać zagwarantowanej w Konstytucji PRL wolności słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.
  4. Przywrócić do poprzednich praw:
  1. ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 r. studentów wydalonych z uczelni za przekonania,
  2. zwolnić wszystkich więźniów politycznych (w tym Edmunda Zadrożyńskiego, Jana Kozłowskiego, Marka Kozłowskiego),
  3. znieść represje za przekonania.
  5. Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.
  6. Podać realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez:
  1. podanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej,
  2. umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.
  7. Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku, jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu CRZZ.
  8. Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc, jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.
  9. Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.
  10. Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko nadwyżki.
  11. Znieść ceny komercyjne oraz sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.
  12. Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej oraz znieść przywileje MO, SB i aparatu partyjnego poprzez: zrównanie zasiłków rodzinnych zlikwidowanie specjalnych sprzedaży, itp.
  13. Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki – bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).
  14. Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, a dla mężczyzn do lat 60 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.
  15. Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.
  16. Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.
  17. Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.
  18. Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.
  19. Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.
  20. Podnieść diety z 40 zł na 100 złotych i dodatek za rozłąkę.
  21. Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.
  Te postulaty brzmią dziś jak chichot kryminalistów z ofiar, które oszukali, okradli, ograbili, zrujnowali, przemienili w niewolników. Treść pytań w referendum z 1946 roku wykluczają fałszerstwo.
  Nasi rodzice, dziadkowie, pradziadkowie, nie byli idiotami, nie byli ludźmi bezmyślnymi, nie byli pospolitymi chamami bez pomyślunku! Uznać fałszerstwo referendum z roku 1946, to uznać naszych przodków za idiotów! Oto moje argumenty obalające „prawdy III RP” o sfałszowaniu wyborów. W 1946 roku w referendum brali udział dorośli ludzie, ogromna ich większość znała czasy II RP z autopsji, żyli w II RP, znali biedę, bezrobocie, bezprawie, bezdomność, bezrolność, oni to wszystko znali, doświadczyli wszystkiego na własnej skórze. Jeżeli referendum było sfałszowane, to przez PSL i wiejski kler, na pewno nie przez naszych przodków. O wyniku referendum zdecydowała biedota, a oni nie chcieli powrotu do przedwojennej nędzy, bezdomności i bezrobocia! Nasi okupanci; Tak Niemcy jak ZSRR, w okupowanym kraju likwidowali przede wszystkim inteligencję. Pod ścianę trafiali również obszarnicy, fabrykanci, artyści, ludzie zamożni, ludzie, którzy w oczach okupantów mogli być przywódcami dla motłochu! Ponad wszelką wątpliwość udział w referendum brało 90% niewykształconej biedoty, przedwojennych robotników, bezrobotnych, bezdomnych, wiejskich pachołków, fornali, robotników rolnych, służących, etc, etc. Musiałbym uwierzyć jako syn przedwojennego biedaka, że mój ojciec był idiotą, głosując przeciw referendum i wybrał swój nędzny los bezdomnego i bezrobotnego z przed II wojny, byle jego pan zachował swój złodziejski łup! Nie wierzę, by biorący udział w referendum dorośli ludzie, woleli być bezrobotnymi, bezdomnymi, pachołkami, fornalami, etc, etc, byle pan dziedzic mogli odzyskać swoją własność, bo własność to rzecz święta! Jeżeli ktoś z nas miał takiego rozgarniętego przodka, który wolał być śmieciem niż człowiekiem, to niech się nie dziwi, że jest idiotą. Ten wrodzony idiotyzm, ma po swoim przodku, który głosował przeciw referendum. A co do świętego prawa własności. Za jakiś czas może się zdarzyć- oby jak najszybciej, że wrócimy do systemu który był, że odbierając majątki obecnym złodziejom narazimy się na pomówienia ich bękartów, o wyrządzonej krzywdzie i zapewnieniach, że ich rodzice ciężko na te majątki pracowali! Ich wnuki, tak samo jak ci po I wojnie, będą ryczeć na cały świat, że ich przodkowie ciężko pracowali na ten majątek! Dziś możemy się z tym zgodzić, bo znamy pochodzenie majątków! Doskonale wiemy, że nikt nowym milionerom niczego nie dał, sami musieli wszystko ukraść! Tak samo było przed wojną, a nawet lepiej. Po odzyskaniu niepodległości w roku 1918, przejmowane majątki zaborców, stawały się majątkami „polityków” , nie narodu, polityków, przodków obecnych spadkobierców tych złodziejskich majątków. Złodziejski łup, oddała III RP prawowitym spadkobiercom złodziejów i słusznie, niech mają. W razie referendum będą głosowali NIE! NIE! NIE! Tak samo jak ich zdegenerowani przodkowie w roku 1946! Odebrane przez władzę ludową złodziejskie łupy „polityków” II RP służyły całemu narodowi, władza nie przywłaszczała sobie ich złodziejskich majątków , fabryk, zakładów pracy, folwarków, pałaców, kamienic, to wszystko zostało znacjonalizowane i służyło przez 45 lat ludziom, a nie złodziejskim milionerom. A już na koniec. O „bohaterach”, co mordowali władzę ludową! Proszę pomyśleć. Gdyby dziś referendum zdecydowało o socjalistycznym systemie w Polsce, to czy waszym zdaniem o powrót III RP walczyliby dzisiejsi bezrobotni? Bezdomni? Którym naprzód odebrano pracę a potem za niepłacenie czynszu wyrzucono ich na bruk? Czy o powrót III RP walczyliby przymusowi emigranci? robotnicy, którzy nie mogą doprosić się zapłaty za wykonaną prace? Czy walczyliby renciści i emeryci, którzy nie mają za co kupić lekarstwa, nie mają na życie? Czy w obronie III RP walczyliby rodzice, którym odebrano dzieci z racji ich biedy spowodowanej brakiem pracy. O powrót III RP na pewno walczyliby złodzieje i spadkobiercy złodziejskich majątków, walczyliby dzieci lub wnuki dzisiejszych złodziejów, którym złodziejski łup nowa władza odebrała. Walczyłby kler o zwrot ich złodziejskich majątków i o powrót złotych czasów sprawowania władzy. I takiej proweniencji są wyklęci ludobójcy, których dziś ich bękarty nazywają żołnierzami wyklętymi! Taka jest prawda w „naszej” historii !

 179. Tylko ordynacja powiatowa zmieni nasz kraj w państwo demokratyczne.Wolne wybory to tylko i wyłącznie takie, w których kandydat sam zgłasza swoją kandydaturę w odpowiednim urzędzie odpowiedzialnym za sporządzanie alfabetycznych list wyborczych. Dziś, to partie wyznaczają ludzi z pośród których musimy wybierać. To partia decyduje kto jest kandydatem i okręgi jednomandatowe (JOW) tego nie zmieniają, nadal będziemy mogli wybrać z pośród kandydatów wystawionych przez partię! Zwolennikom jednomandatowych okręgów wyborczych brakuje albo rozumu, albo wyobraźni. Jednomandatowa ordynacja niczego nie zmienia, to ten sam Iwan tylko w innym kapeluszu! Nadal kandydatów do wyboru będą wyznaczali przywódcy partyjni! Nadal będziemy grzebać w szambie wyborczym, pośród tego samego ekskrementu. Będziemy mieli dokładnie taki sam wybór jak dziś! Kogo wybrać!? Macierewicza? Jurka? Niesiołowskiego? Tuska? Kaczyńskiego? Pawlaka? Burego? Millera? Palikota? Gowina? Sobecką? Senyszyn? Kopacz?, Pawłowicz?, Grodzką? etc, etc, etc. W okręgach jednomandatowych będą do wyboru tylko ci, których szefowie partii namaszczą na kandydata! Dziś jest tak samo, wybieramy tylko tych, których szefowie partii wpisali na listy. Nie musimy na nich głosować, nie musimy ich wybierać, nie musimy iść do wyborów, bo bez względu na liczbę wyborców, wybory są ważne! Nie ma ustanowionego limitu wyborców, wystarczy że sami kandydaci na siebie zagłosują! Więc nawet totalny bojkot wyborów niczego nie zmienia, kandydaci sami pójdą do wyborów i na siebie zagłosują i będą mieli koryto! Nie ma możliwości pozbycia się znienawidzonych polityków, ani w oparciu o istniejącą ordynację , ani w oparciu o ordynację okręgów jednomandatowych. Dowodem są wybory do senatu, ci sami ludzie od lat w senacie. I istniejąca ordynacja wyborcza i ta jednomandatowa, wyklucza możliwość wprowadzenia trójpodziału władzy. Nadal sejm będzie pełnił służebną rolę wobec władzy wykonawczej, zamiast być jej kontrolerem! Nadal poseł- jako premier, będzie posłów mianował ministrami! Nadal poseł -jako premier większości parlamentarnej, będzie mianował szefów wszystkich organów państwa, od NIK począwszy, poprzez komendantów wszystkich odmian policji ABW, BOR, CBA, etc, etc. dowódców wojskowych, sędziów trybunału konstytucyjnego, trybunału stanu, sądu najwyższego, rzecznika Praw Obywatelskich, którego obecne uprawnienia kończą się na pisaniu skarg i zażaleń do instytucji państwa, bez gwarancji otrzymania odpowiedzi! Okręgi jednomandatowe, to żadna demokracja, one nie zmieniają niczego, nadal najwyższą- niepodlegającą kontroli władzą, pozostanie premier większości parlamentarnej, który tę władze powołał i w każdej chwili może ją odwołać! By nasz kraj stał się demokracją z prawdziwego zdarzenia, trzeba zmienić ordynację wyborczą, nie na jednomandatową, która niczego nie zmienia, a na ordynację powiatową, która zmienia wszystko. I tak. Bez względu na wielkość powiatu każdy powiat wybiera jednego posła, którego może odwołać w każdym czasie jednym głosem więcej niż został powołany, elektorat powiatu, który go wybrał. Takie prawo wykluczy amnezje wybranych, co obiecywali w zamian za ich wybór i kto ich wybrał. Tak wybrany poseł reprezentuje interesy swojego powiatu, nie może uczestniczyć we władzy wykonawczej. Sejm musi pełnić rolę władzy ustawodawczej, ma stanowić prawo i być jego strażnikiem! Tak wybrany sejm ma oceniać poczynania rządu. To sejm wybrany w ordynacji powiatowej musi mianować wszystkie organy kontrolne państwa! To sejm ma mianować ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, to sejm ma mianować komendantów wszystkich odmian policji i wojska. To sejm z bełkotu prawa ma stanowić prawo. Przekaz, język tego prawa, musi być zrozumiały dla wszystkich, również dla absolwentów szkoły specjalnej, którzy korzystają z pełni praw obywatelskich i wyborczych. Obecny bełkot prawniczy ustaw i obowiązującego prawa jest dowodem zaawansowanego debilizmu jego twórców! Dowodem debilizmu jest fakt, że co jakiś czas grupa posłów, senatorów, zwraca się do sądu najwyższego, do trybunału stanu, do trybunału konstytucyjnego z prośbą o wykładnie prawa, które oni sami uchwalali! Trzeba być koniecznie durniem albo posłem III RP, by pytać jak działa prawo, które sami uchwalili! To prezydent powinien w uzgodnieniu z sejmem powierzyć misję utworzenia rządu liderowi partii. To za zgodą i akceptacją sejmu premier tworzy rząd. To sejm odwołuje rząd nawet bez podania przyczyny. Taka ordynacja powiatowa wykluczy bezkarność władzy wykonawczej raz i na zawsze, wykluczy nepotyzm, korupcję, stworzy rzeczywisty trójpodział władzy, na ustawodawczą- sejm, wykonawczą- rząd i sądowniczą powołaną przez sejm. Na dziś jest jedynowładztwo premiera większości parlamentarnej. To w czystej postaci dyktatura, nie demokracja. To faszyzm w czystej ordynarnej postaci. jeden naród jeden, bezkarny wódz i jedna myśl! Ordynację wyborczą trzeba było zbudować w roku 1989. Trzeba zmienić konstytucję. Obowiązująca konstytucja, to regulamin więzienny przerobiony na konstytucję. Żadna świnia dobrowolnie od koryta nie odejdzie, żadna! Będą tworzyć nowe ordynacje nawet co wybory, zmienią się tylko nazwy, do wyboru będą te same świnie i ta sam możliwość ich nie wybrania. Jednomandatowe okręgi wyborcze niczego nie zmienią, powiatowe okręgi wyborcze zmieniają wszystko, tworzą demokratyczne państwo prawa, jakiego w Europie jeszcze nie ma! Takie są moje przemyślenia o wyborach demokratycznych!

 180. split said

  Zakuty ,…

  Tu masz station wagon

  A tu SUV – Widzisz roznice ? ,…

  Przy okazji zajrzyj do slownika co znaczy slowo ‚marque’ ,…

 181. Glos Prawdy said

  Anegdota.

  U Łukaszenki pytają się:
  – Aleksandrze Grygorjewiczu, gdyby pana postawili na czele Ukrainy, jak szybko by pan zaprowadził tam porządek?
  – Tak za dwa dni!
  – Jak to tak?
  – Bardzo proste! W pierwszy dzień bym rozstrzelał całą Radę Najwyższą Ukrainy!
  – A w drugi?
  – A w drugi rostrzelał bym tych, którzy przybyli na ich pogrzeb.

 182. Tekla said

  Nasze zioła..

  Siła roslin i ziół w uzdrawianiu..

  .https://www.youtube.com/watch?v=AfnXoKhAn9o

 183. split said

  Litwa tez dala doopy – Nowe zarzadzenie ulatwi ‚zwracanie’ obywatelstwa litwakom (zydom) i ich potomstwu …

  A ‚odszkodowania’ ? 😉 ,…

  The South African Jewish community praised amendments made by the government of Lithuania to its citizenship law that will make it easier for former Lithuanian citizens and their descendants to reclaim citizenship in the country.
  ———————————————————————————
  http://www.jta.org/2016/07/14/news-opinion/world/south-african-jews-praise-move-to-ease-path-for-litvaks-to-reclaim-citizenship

 184. revers said

  No to mata publiczna wypowiedz sajana, szbasgoja, z szlachty jerozolimskiej kto palil zydow zywcem …

  http://newsweb.pl/2016/07/14/sikorski-banda-polskich-skurwysynow-palila-zydow-zywcem-byly-szef-msz-takie-slowa-z-duma-podaje-dalej/

 185. Maćko said

  129 Said – dziekuej, obejrze, 130 – jak Pan Said said… blablanie-i-zamulanie czyli to co przedzialka na zopie wydaje

 186. Bronisław said

  Re: 179. Glos Prawdy! A, czyżby Panu(i) bardziej zależało na unormowaniu sytuacji społeczno- gospodarczej w Banderlandzie, aniżeli w Najjaśniejszej Rzecypospolitej?!!! U Nas „chyba” również należałoby zrobić podobny porządek (nie tylko u Ukrów)!!! Pozdrawiam Pana gorąco i życzę dobrego zdrowia! Króluj Nam Chryste!!!

 187. Maćko said

  155. Czolgisto, dzieki za wyjasnienia. Pozostane troche sceptyczny w stosunku do przyznania sie do winy inzynierów Froda, gdzyz nagonke wywolana przez cwaniaków typu Nader trzeba byla zagasic i zapomniec aby sales went on again.
  Siedzialem swego czasu na listach Olds, G-body czytalem HotRod wiec pozostawaly mi wpsomnienia opinii madrych Hamerykanów: poprawnie pompowane i exploatowane Firestony nie pekaly bardziej niz inne opony i to samo z SUVami – zaden nie nadawal sie do poradzenia innego niz spokojnego i statecznego. A ze pokupawali je mlodzi to halas byl proporcjonalnie wiekszy i ilosc wypadków tez.
  Podejrzemwam ze i dzisiaj Defender, Jimny-Samuraj czy jakis TATA maja równie dobra stabilnosc na zakretach jak Brono II.
  Np. kumpel który sie wlóczy notorycznie po bezdrozach Patagonii najgorszy samochód jaki mial to byl Mitsubishi SW, http://www.ranker.com/review/2000-mitsubishi-montero-sport-suv-4wd/11030277?ref=name_282679
  Taki szajs, ze nie przyspieszal, nie hamowal, nie skrecal i dachowal… do czego wreszcie doszlo na zakrecie jednym. A facet ma lata i lata doswiadczenia. Ale nikt na to gavno nie narzeka bo kupuja je ludzie o profilu spokojnym i rodzinnym a nie napaleni jerks.
  Take wiec trudno oddzielic walki miedzy markami od rzadzy slawy dziennikarzy, przedwyborczej nagonki czy bledów marketingu.

  Podam taki przyklad : jak sie kupuje Mercedesa to zaden gazet nie napisze, ze ma powolna skrzynie biegów, ze halasuje i ze pali o trzesiace od sports tires nie wspominajac. A jak sie czyta o Volvo to skrzynia wolna, pali duzo i jest wolowaty. I okazalo sie na abarot. Skrzynia Volvo byla dynamiczniejsza niz MB, bylo nieskonczenie cichsze i lepiej dopracowane ( np. klima nie mrozila prawej nogi opartej o tunel )
  Tak wiec pewnym markom sie dowala a innym poblaza.
  Tyle blablania samochodowego… jak na razie 😉

  Wklad info patriotyczny: .http://tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-13072016
  Polski punkt widzenia: 13.07.2016
  13 lipca 2016 19’33”
  Uznany za winnego obrony św. Jana Pawła II

 188. Marucha said

  Re 170:
  A co sie bende op…dalał!

 189. Czolgista said

  Marque to model, linia produktów po polsku i nic nie zmienia w sensie zdania, a że jesteś de.bilem Snag/Spilt, który ledwo duka po angielsku i po polsku, to tego nie pojmie.

  „Jeep Wagoneer and Jeep Cherokee are a station wagon marque of Jeep vehicles, with several models produced over 1963 to 1993. It is the first American production sport utility vehicle.”

  Jeep Wagoneer i Jeep Cherokee to linia pojazdów o nadwoziu kombi Jeep’a. Tak to brzmi po polsku.

  I choćbyś fikał i wierzgał to nie zmienisz tego, że tam pada słowo „station wagon”, a w wielu reklamach Jeep Cherokee i Wagonner były nazywane przez producenta jako station wagon lub skrótowo wagon, co też oznacza nadwozie kombi.


  Cytat z jednej z pierwszych reklam Jeepa Wagoneer:
  The new Jeep Wagoneer is the first station wagon ever built to the comfort, silence, speed and smoothness of passanger car – plus the safety and traction of 4-wheel drive.
  Wagoneer is the one family car wagon you can drive almost anywhere, in almost any weather.
  It’s the first and only 4-wheel drive with optional automatic transmission and independent front suspension.
  Stoi jak byk: Jeep Wagoneer to station wagon (kombi) z napędem na 4 koła.

  Macie do wyboru. ‚Znafca’ Snag czy koncern Jeep,
  który jako pierwszy produkował SUVy w USA. 🙂

  Jak widzę też szybko już uciekłeś od wyjaśniania, czemu Toyota tak jak Jeep określa nadwozie w swoim SUVie Land Cruiser jako Station Wagon. Tak jak pominąłeś inne swoje wcześniejsze wpadki, które zostały rozbite w drobny pył.

  Jesteś po prostu klinicznym durniem, który nie pojmuje ani oznaczeń skrzyń biegów samochodów, ani nie rozumie czym jest nadwozie samochodu, a na dodatek wymądrza się i uważa, że jest mądrzejszy od producentów samochodów.

 190. Czolgista said

  @184 Maćko
  W przypadku Explorera dotarto do wewnętrznego dokumentu koncernu, który opisywał wady tego samochodu – krytyczne problemy ze stabilnością. To był potężny argument podczas procesów o odszkodowania z Fordem.
  Tu nie chodzi o to, że pierwsze generacje SUVów ze względu na niekorzystne rozmieszczenie środka ciężkości były bardziej podatne na wywrotkę. Ford Explorer i Bronco II wywracały się już przy niewielkiej prędkości ok. 20 mph przy wykonywaniu ostrego skrętu. Były mniej stabilne niż Jeep CJ. Inżynierowie Forda o tych problemach wiedzieli.
  Nagonki nikt w mediach przeciwko Fordowi nie prowadził. Sprawę i tak wyciszono, a winę przerzucono na Firestone, który został dosłownie zmasakrowany przez presstytutki.

  „maja równie dobra stabilnosc na zakretach jak Brono II.”
  Ciężko będzie pobić. Bronco II wywracał się już przy 20mph, a Jeep CJ przy 22 mph.

  Dzisiejsze SUVy wiodących marek są generalnie bardzo stabilne.

 191. ,... said

  @187 Maćko said o Mercedesach i Volvo zamiast kontynuować nauczanie cybernetyki matołów typu Split…

  https://www.youtube.com/watch?v=Jolz8hwcUaU 47:00 ‚Dark Territory: The Secret History of Cyber War’

 192. Czolgista said

  The new Jeep Wagoneer is the first station wagon ever built to the comfort, silence, speed and smoothness of passanger car – plus the safety and traction of 4-wheel drive.
  Wagoneer is the one family car wagon you can drive almost anywhere, in almost any weather.
  It’s the first and only 4-wheel drive wagon with optional automatic transmission and independent front suspension.

  Jeszcze raz przypominam. Czekam kiedy trollu Split/Snag w końcu pożegnasz się z tym forum. Chyba już dość twoich manipulacji, krętactw i ignorancji.

  „KIA pokazala sie na US rynku bodajze 2003 a ich pierwsze SUV kilka lat pozniej … SUV’s innych zagranicznych producentow kilka lat wczesniej. Kilkanascie lat po okresie o ktorym mowa to najwyzej1995 a dzis mamy 2015 ,… ”

  Mowa tu o najwyżej 1995, tak? No to masz pecha zakuta amerykańska gnido Split/Snag, bo Kia Sportage powstała w 1993 roku i trafiła w styczniu 1995 na rynek amerykański. W 1997 została uznana za najlepszy SUV na amerykańskim rynku. W 2003 nie była już oficjalnie sprzedawana w USA.
  I tak w kółko. Same przekłamania, pół-prawdy i próby naginania pod swoje urojenia, ale i tak znowu nie wyszło ci trollu. 🙂 Powiem wprost, dość już na dziś twoich głupot.

  Have a nice day, sucker.

 193. ,... said

  @ 192 Tylko dla czołgistów
  .http://3.bp.blogspot.com/-44pE4u-96XU/VW2tMzLtXOI/AAAAAAAAI44/02a-IAH2nuo/s1600/Ripsaw-EV2-1.jpg
  https://www.google.pl/search?q=images+for+tanks+drive&client=ubuntu&hs=9mp&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjrk_Pg6PPNAhWPbZoKHV3BA44QsAQINg&biw=1831&bih=961

 194. Siggi said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ukraincy-zadaja-aby-polska-oddala-im-przemysl-z-okolicznymi-powiatami?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

 195. Siggi said

  List otwarty do Członków Przywództwa OUN Stepana Bandery

  Obrońcy „tradycji” UPA często przywołują taki argument – przecież Ukraina musi mieć jakąś tradycję. Zawarta w tym jest teza, że prócz UPA nie ma do czego się odwołać. Jest to oczywisty fałsz. Totalitarne metody działalności UPA sprawiły, że wytępiła ona wszystkie konkurencyjne ośrodki i struktury. Jedną z nich była tzw. Sicz Poleska oraz powstała na jej bazie pierwsza Ukraińska Powstańcza Armia, na czele której stał Taras Boroweć PS. „Taras Bulba” (1908-1981).
  „Bulba” został przez banderowców osaczony i musiał uciekać, jego żonę zamordowano, a oddziały „bulbowców” wcielano do UPA kontrolowanej już przez OUN (b).
  dalej………………………….
  http://www.mysl-polska.pl/947

 196. split said

  Zyd nigdy nie przeprosi a jak juz to zgoni na kogos – Sedzina Sadu Najwyzszego w Stanach (zydowka) zaluje i przeprasza tlumaczac sie ze posluchala chorej rady i gnoila Trump’a 😉 ,…

  Ruth Bader Ginsburg regrets ‚ill-advised’ remarks about Donald Trump
  ————————————————————————————————————–
  https://www.theguardian.com/law/2016/jul/14/ruth-bader-ginsburg-regrets-donald-trump-remarks-faker

 197. Patriota said

  Nie ladnie mnie tak obrazac i wysylac do zakladu, przeciez to nie styl takim srodkiem wyrazu, jestem oburzony z lekka bo wartosc tworzysz panie Marucha, lekcewazyc kogos bo za duzo wie ? za duzo sie naczytal, szczegolnie tych lektur z gajowki, nie ? 🙂 Jesli w wolnych tematach to chcialbym wrocic do tego momentu jak omijajac linnie marzinota hitler zabral francje a cypel przez kanal lamanche o 32 km oddalony od angli i nagle w druga strone, anglie zostawil w 1941 a zaatakowal zwiazek radziecki, strasznie ciekawa sytuacja

 198. split said

  Budynek na sprzedaz w Ohio – P. Marucha moze pan, na grzyby … niedaleko zagajnik 😉 ,…

 199. ojojoj said

  Wlasie byl zamach w Nicei. Jakos, bez czytania czy wglebiania sie w temat prorokuje ze to kolejna falszywa flaga.

 200. towarzysz0 said

  Kto rozumie po rosyjsku proponuję posłuchać rozmowy Sterligowa z jakimś analitykiem o starych i nowych czasach

  .https://vk.com/g.sterligov?z=video190311096_456239157%2Fa30fb37bdb3c0aad9f%2Fpl_wall_190311096

 201. Marucha said

 202. Siggi said

  http://newsweb.pl/2016/07/14/z-ostatniej-chwili-pieklo-w-brukseli-kolejne-eksplozje-na-ulicach-stolicy-belgii/

 203. Maćko said

  Czy móglby niesmialo poprosić o wzajemne niueublizanie sobie nawzajem?
  Tak mi sie wydaje, ze poczujemy sie lepiej wszyscy.
  Wszak interesuje nas jak jest a nie kto jest jaki?

  Bedziemy nie tylko lepsi ale i zadowoleni z samych siebie, nieprawdaz?

  Wasz Macko „Stańczyk”

 204. Maćko said

  149. Split – pan sie na mnie zlosci nawet jak pana popieram? Kurcze! Napisano panu, ze za 250 nie mozna bylo dostac samochodu na chodzie, na co odpisalem, ze owszem, zalezy w jakim byl stanie… ok?
  156. Split -Corvette to bardzo wolny samochód do jazdy. 😉 … moze jechac szybko ale nie nie da nim szybko podrózowac:
  1. po godzinie bola plecy
  2, po boli 2 doopa
  3. po 2 i 10 minut trzeba tankowac bo zbiornik 51,6l a pali 20 na 100 oraz odpoczac przy kawie.
  Wlasciciel L’Auto-journal w Paryzewie mial Corvette ale na wakacje jezdzil Citroen CS Pallas – 8h za kólkiem i szedl na kawe w Saint Tropez.
  Zona Piecha brala czasami jego experymentalne Porsche na zakupy. Jak wracala ( 450KM 1985r) to maz sie jej pytal, jak jej sie podobal samochód a ona odpowiadala ze swietny, zadengo klopotu. Gdyby pojechala wtedy hamerykanskim bolidem to pewno by nie wyjechala z garazu bo slisko 😉

  190 Czolgisto, ok, ma pan racje. Dzieki….. ( czolg wywrócic to dopiero sztuka…. hahaha )

 205. Maćko said

  Said – calkiem interesujace: Dark Territory: The Secret History of Cyber War
  Nie wiem czy warto kupic ksiazke… czas na czytanie ograniczony.

  Natomiast na stronie pokazalo sie cos znajomego:
  .https://www.youtube.com/watch?v=pivZkY9aqKQ
  .https://www.youtube.com/watch?v=2LpQaDojLwk
  NAI
  Warszawa 26.04.2011
  Cybernetyka Społeczna
  doc. Józef Kossecki
  wykład pt:
  Cybernetyczna analiza polityki międzynarodowej.
  Cybernetyczna metoda określania udziału państw
  w międzynarodowych procesach sterowania.
  część 1/2 i 2/2

 206. NyndrO said

  Ja tu robię za największego psychola,ale że Pan NICK podskoczył do Pana Kierownika,to nawet Ania jest w szoku.

  Niech Pan zwróci uwagę, że kierownik zachował olimpijski spokój.
  Admin

 207. NyndrO said

  No chyba, że to są jaja.Bo ja bym nie ryzykował

 208. NyndrO said

  chociaż…

 209. NyndrO said

  Jest mi bardzo miło,że jestem w towarzystwie Pana RomanaK. Jemu też przebacza.A to mądry Chłop.

 210. matirani said

  http://m.naszdziennik.pl/artykul/162081
  Pół główki z Brukseli wymuszają na Polsce nowa definicję małżeństwa. .. trzeba dawać opór pisać protesty naciskać na posłów

 211. split said

  Macko ,…

  Nie zloszcze sie i chetnie czytam panskie uwagi na temat aut bo piszesz do rzeczy z autopsji i nie podzucasz znieksztalcone texty zeby podeprzec swoja racje i miec ostatnie slowo, ale z ta dziura w podlodze Le Mans tos pan wyskoczyl jak Filip …. W kazdym aucie moga byc dziury we wspomnianym klimacie 38 lat temu kiedy uzywano sol w zime jak szkoda pare zielonych ,…

  Moj akurat nie mial i nie musze nikogo przekonywac dlaczego i ze zaplacilem 250 dolcow.

  Porshe czy Corvette to nie sa auta do 4 godzinnych podrozy i jak pan widzisz z tym fuel economy to akurat odwrotnie biorac pod uwage pojemnosc silnika.

  Fuel economy ,…

  2016 Chevrolet Corvette – Engine: 6.2 L V8, Horsepower: 455 to 650 … Up to 17 city / 29 highway
  2016 Porsche Panamera – Engine 4.8 l V8, Horsepower: 310 to 570 … Up to 18 city / 28 highway

  Auto jakim jezdzi wlasciciel L’Auto-journal nic mi nie mowi, czasem dorabiam w wekendy dostarczaniem i odbieraniem aut do i od roznych klientow nierzadko nadzianych i wiem ze niektorzy lubia prowadzic auto dla przyjemnosci jak maja czas dla siebie, inni bo maja kaprys a jeszcze inni zeby miec troche wolnosci i nie wpadac w oko.

  Na marginesie: Takim autem (’79 Ford F-150) jezdzil do konca Sam Walton wlasciciel najwiekszego lancucha shopping centers na swiecie Wallmart.

  Wspolzalozyciel Microsoft P. Allen warty kilkanascie miliardow przyjezdzal na lososia nad rzeke na ktorej ja tez wedkowalem zwyklym Jeep’em, wcale sie nie kryl i nikt mu nie zawracal tylka kim jest. Nad rzeka byl takim jak my.

  .http://3.bp.blogspot.com/-d_wKb1jCK6g/Ud5lJgxvQSI/AAAAAAAAat4/wrYgCuxgpok/s1600/IMG_5750.JPG

 212. NyndrO said

  Matirani,to Pan Maćko,nie? Ja pamiętam z Wolnej Polski. Czy się mylę.

 213. NyndrO said

  Panie Boydar,sam se Pan da radę z tym dziwką „666”,czy Panu pomóc.Przepraszam,że nalegam. Zauważył Pan,że Pan Kierownik jest ostatnio bardzo jakiś taki wkurzony…To takie trochę „post stictum,jego mać”

 214. Maćko said

  211. Tenze sam Panie NyndrO, a jakze.. jak pisze z telefon to WordPress mi wstawia stary nick. Ale za to mam polskie znaki 😉
  Uklony.

 215. NyndrO said

  Dzięki. Kombinuje Pana Styl. Jesteśmy Walczącymi Polakami.Ziomek.Jest nam troche „po drodze”.Piona.

 216. NyndrO said

  Przesadziłem,ale mówiłem od serca,które chyba mam.

 217. NyndrO said

  Panie Kierowniku,ja wszystko zauważam.Anna też. Buddyści nie są takie głupie,na jakich wyglądają. Plis,niech Pan nie daje riposty. Ja ją generalnie kumam.

 218. NyndrO said

  …ale że Pan o tej godzinie nie śpi,dziadku? ;}

 219. NyndrO said

  Dziadziuniu!

 220. Siggi said

 221. Anucha said

  Ad:201
  Tabela jasna i przejrzysta , nawet podkreślenia zbędne.
  Kolejny dowód na syjonistyczne Qrwy.

 222. ? said

  Bojkot tzw. „światowych dni młodzieży” i przyjazdu heretyka i masona Jorge Bergoglio na ziemie polskie !
  W dniu 25 lipca b.r. do stołecznego, Królewskiego Miasta Krakowa – miasta Świętych i Królów Polskich, ma przybyć jawny satanista, mason i herezjarcha – antypapież Jorge Bergoglio [zwany „Franciszkiem”] – przywódca „kościoła posoborowego” – modernistycznej sekty podszywającej się pod Święty Kościół Rzymsko Katolicki. Czego możemy się po tej wizycie spodziewać?

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/bojkot-tzw-swiatowych-dni-mlodziezy-i-przyjazdu-heretyka-i-masona-jorge-bergoglio-na-ziemie-polskie-2016-07

 223. Nicea+++++
  .https://youtu.be/rdFt-kDJcR0

 224. Ola said

  Francja, Bataclan 13.11.15 : Jądra odcinane i wkładane do ust, ścinanie głów; aby ochronic muzułmanów, rząd cenzurowal.

  Rapport komisji na stronie rzadu: http://www.assemblee-nationale.fr/14/cr-cemoyter/15-16/c1516011.asp

  Siec wrze i ludzie nie wiedza czy maja wierzyc :
  http://lesobservateurs.ch/2016/07/14/bataclan-testicules-coupees-mises-bouche-decapitations-proteger-musulmans-gouvernement-a-censure-tortures-infligees-aux-victimes/

  http://www.fdesouche.com/669621-bataclan-les-terroristes-ont-torture-les-victimes-blessees-en-ouvrant-leurs-estomacs-avec-des-couteaux

  A wczoraj wieczorem w Nicei, juz wiecie… :
  http://www.fdesouche.com/748553-nice-panique-sur-la-prom-apres-quun-camion-fonce-sur-la-foule-la-fin-du-feu-dartifice

 225. Słowianin said

  Nieee, to nie imigranci są naszym problemem. problemem są oszołomy na szczytach „władzy”, którzy ich tu napędzają, oraz ich sztuczny twór ISIS, stworzony jako narzędzie do wymordowania chrześcijan i wprowadzenia NWO. ZAPAMIĘTAJCIE: TO ONI WSZYSCY „WŁADZE” SĄ NASZYM PROBLEMEM” Chyba nie wierzycie, ze oni dążą do rozwiązania problemu uchodźców. Ich problemem jesteśmy my, zwykli ludzie. Czy następnym etapem realizacji ich planu będzie POLSKA!!???

 226. ,... said

  Wczoraj wieczorem muzułmanin z Tunisu urządził niezłą jatkę w narodowe święto Francji , 84 osoby zabite w Nicei.

 227. ,... said

  Prasówka poranna: http://wiadomosci.onet.pl/swiat

 228. Anucha said

  Ktoś widział foto lub filmik taranującej ciężarówki?

 229. Ola said

  13.11.15 Bataclan, Francja : Jądra odkrajane i wkladane do ust, ścinanie głów; rząd cenzurowal tortury ?

  http://lesobservateurs.ch/2016/07/14/bataclan-testicules-coupees-mises-bouche-decapitations-proteger-musulmans-gouvernement-a-censure-tortures-infligees-aux-victimes/

  Rapport komisji na stronie rzadu:

  http://www.assemblee-nationale.fr/14/cr-cemoyter/15-16/c1516011.asp

  „Pan prezydent Georges Fenech. Rzeczywiście, Komitet jest zaniepokojony tymi informacjami, które nigdzie nie filtrowaly. Zatem, ojciec jednej z ofiar wysłał mi kopię listu ktora wysłał do sędziego śledczego, cytuję w skrócie: „Na temat przyczyn śmierci mojego syna A., kryminalistyczny Institut w Paryżu, powiedzial mi – z rezerwami bo szok to był dla mnie w tej chwili – że odcieto jego jądra, włożono w usta, a potem on został wypatroszony. Kiedy zobaczyłem go za szkłem, leżącym na stole, biały całun pokrywal go aż do szyi. Psycholog bym ze mną, ten ostatni powiedział: „Jedyną reprezentacyjna część to lewy profil syna.” Uważalem, że nie ma prawego oka i zrobiłem uwagę. Poinformowano mnie, że mial przebite oko, w dół po prawej stronie twarzy, byl bardzo duży krwiak. »»
  http://www.assemblee-nationale.fr/14/cr-cemoyter/15-16/c1516012.asp
  W oryginale to brzmi:
  « M. le président Georges Fenech. En effet, la commission est troublée par ces informations, qui n’ont filtré nulle part. Ainsi, le père de l’une des victimes m’a adressé la copie d’une lettre qu’il a transmise au juge d’instruction, que je cite en résumant : « Sur les causes de la mort de mon fils A., à l’institut médico-légal de Paris, on m’a dit, et ce avec des réserves compte tenu du choc que cela représentait pour moi à cet instant-là, qu’on lui avait coupé les testicules, qu’on les lui avait mis dans la bouche, et qu’il avait été éventré. Lorsque je l’ai vu derrière une vitre, allongé sur une table, un linceul blanc le recouvrant jusqu’au cou, une psychologue m’accompagnait. Cette dernière m’a dit : ‟La seule partie montrable de votre fils est son profil gauche.” J’ai constaté qu’il n’avait plus d’œil droit. J’en ai fait la remarque ; il m’a été répondu qu’ils lui avaient crevé l’œil et enfoncé la face droite de son visage, d’où des hématomes très importants que nous avons pu tous constater lors de sa mise en bière. » »

 230. Nicea 18+++
  .https://youtu.be/rdFt-kDJcR0

 231. Słowianin said

  ,… said,, UE chce NWO ludzie o tym wiedza i się buntują, więc trzeba ich do zgody zmusić terrorem.

 232. Nicea , ciężarówka wjeżdżająca w ludzi.
  .https://youtu.be/fgk-4_Zvnm8

 233. Nicea , ciężarówka, wjeżdżająca w ludzi.
  .https://youtu.be/qK6U_hsIFFM

 234. 212. NyndrO

  Wypraszam sobie ty cymbale inowrocławski abyś nazywał mnie od „dziwki”. Możesz na swoją żonę tak pluć sqrwy…synu, ale nie na mnie. Sam podkreślasz tutaj, że często tej swojej dziwki nie ma w domu, a ty wtedy wchodzisz tutaj, opluwasz innych i prowokujesz. To, że gospodarz cię znosi, to nie znaczy, że wolno ci tu wszystko i gnoić innych żydłaku.

 235. watazka said

  Uwaga!!!
  Czolowy islamista przybyl do Warszawy i przygotowal Szczyt NATO!!!!!

  NO I WYSZLO SZYDLO Z WORKA!!!!

  Opłacany przez Rothschildów senator McCain przygotowywał PiS do szczytu NATO – Wolna Polska – Wiadomości

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oplacany-przez-rothschildow-senator-mccain-przygotowywal-pis-do-szczytu-nato-2016-07

 236. re1truth2 said

  Tutaj drugi film jak ciężarówka wjeżdża z wielką prędkością w tłum ludzi?
  .https://www.youtube.com/watch?v=eCrhXArKE24
  Przejeżdża 2 km bulwarem… policjanci strzelają nie do kierowcy, a do szyby czołowej od strony pasażera, chyba, że było dwóch atakujących…
  A poniżej dwie możliwości:
  1. Sztuczne ognie…?
  2. Ktoś próbuje wywołać popłoch wśród ludzi strzelając do góry pod kątem 45-50 stopni…
  .https://www.youtube.com/watch?v=8UtPQqdE5Xw
  Jaki cel – przedłużenie stanu wyątkowego – stłumienie zamieszek w związku z nowym kodeksem pracy…?

 237. Nie jest dobrze jak główni sprawcy zamachu -rządy UE ,czczą pamięć ofiar, które sami zamordowali rękami zamachowców dla dobra USA i w interesie USA ! W taki sam sposób rządy UE, rękami armii swoich państw, zamordowali miliony niewinnych ludzi i nadal ich mordują. Dopuszczają się zbrodni ludobójstwa w interesie USA. Gdyby ocean nie przegradzał mordowane ofiary od głównych sprawców wszystkich wojen po roku 1945 , to w USA codziennie byłyby zamachy stokroć krwawsze niż te w Europie! To odległość ofiar czyni na razie USA bezpiecznym od zamachów swoich ofiar, na razie tak jest, na razie!

 238. Cały czas intensywnie myślę. Czy zamachy były we Francji wcześniej niż ich ludobójstwo na Bliskim Wschodzie? Czy ich nie było? Do roku 1962 były zamachy we Francji dokonywane przez mordowanych Algierczyków. Po ogłoszeniu niepodległości Algierii nie było zamachów we Francji. Były zamachy w Algierii. Kto z was pamięta OAS terrorystyczną skrajnie prawicową organizację przeciwną wolności Algierii. Oni dokonali kilku zamachów na terenie Algierii, próbowali zabić De Gaulle . Ten wielki mąż stanu De Gaulle uznał niepodległość Algierii i juz nie było zamachów! De Gaulle wyprowadził Francje z NATO, wyrzucił ich siedzibę z Francji. Od roku 1962 nie było zamachów we Francji, był we Francji spokój do czasu, aż rząd Francji w roku 2009 postanowił być na powrót członkiem NATO i uczestniczyć czynnie w zbrodniach ludobójstwa w interesie USA i dla USA! I od tego momentu z powodu ludobójstwa Francji niewinnych obywateli Bliskiego Wschodu mnożą się zamachy na terenie Francji, a to dopiero początek. Sprawcą tych zamachów jest były i obecny prezydent Francji. To Sarkozy rozpoczął ludobójstwo Francji w Libii, to Sarkozy by nie oddawać pożyczonych od Kadafiego 50 milionów euro na swoją kampanie prezydencką, kazał go zamordować! Obrzydliwa to sytuacja gdy taka stara lampucera jak Francja udaje gwałconą dziewicę! Francja- cały czas mowa o rządach Francji jest unurzana w zbrodnie ludobójstwa o jakich nam się nie śniło. Naród francuski powinien pozbyć się prezydenta łajdaka jak chce żyć spokojnie, bez zamachów. Zamachy są odwetem za ludobójstwo Francji na Bliskim Wschodzie i to jest oczywiste dla każdego człowieka w miarę rozgarniętego. Niech Francja zaprzestanie ludobójstwa, to zamachy ustana z dnia na dzień! Holland musi odejść, jest zbrodniarzem i moim zdaniem ofiary nie zaakceptują ludobójcy na stanowisku prezydenta Francji! Pozdrawiam wolnych Francuzów, naród francuski okupowany przez zbrodniczy rząd. Nasza sytuacja jest bardzo podobna do sytuacji Francji. U nas zamachy to kwestia kilku miesięcy a może nawet dni! Zamachy będą z tego samego powodu, ludobójstwa okupacyjnych władz III RP

 239. Kaczyński: pomniki smoleńskie będą w całej Polsce.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kaczynski-pomniki-smolenskie-beda-w-calej-polsce,660015.html

  Ja ich nie chcę w naszym kraju.

 240. Glos Prawdy said

  Dla Zachodu ISIS stoi na równi z Rosją w liście światowych zagrożeń, a nawet na pierwszym, widząc ile sił i uwagi zużyto na ich sprzeciwianie się groźnej Rosji, tymczasem ugrupowania terrorystyczne będą nadal dusić jak muchy mieszkańców Europy, a w Ameryce sami pozabijają się nawzajem. I nie trzeba żadnej wojny atomowej.

 241. revers said

  ad236
  a tu opisowo-bezprzyczynowo

  http://pl.blastingnews.com/europa/2016/07/pilne-zamach-terrorystyczny-we-francji-ogromna-liczba-zabitych-wideo-18-001015571.html

  na codzien ta ulica rajdowa jest zablokowana dla ruchu ciezarowego, kto wpuscil, odblokowal?

  w dodatku w dzien zburzenia Bastylii, czyli jednego porzadku Francji monarchistycznej na banktersko rewolucyjna. Szykuje sie we Francji nowy porzadek, ok 30 tys gwardii narodowej pod bron.

  Wszystkie sluzby europejskie pod wysokim napieciem, szykuja nowe bramki na masonski dzien mlodych nie masonskich goim.

 242. marrkerr said

  W przeszłości elity kontrolowały rozpowszechnianie informacji. Miliony ludzi celowo skazano na śmierć głodową bez jakiegokolwiek zainteresowania mediów. Przez dziesięciolecia trzy stacje telewizyjne i dwie główne gazety miały monopol na wiadomości.
  Internet położył temu kres. Elity władzy nie są z tego zadowolone i podejmują wysiłki zmierzające do kontroli alternatywnych źródeł informacji. Ataki seksualne, które miały miejsce w wieczór sylwestrowy w Kolonii uświadomiły elitom konieczność kontroli internetu.
  Wydarzenia w Kolonii i innych miastach europejskich zagroziły polityce Angeli Merkel i unii Europejskiej odnośnie uchodźców. Nie tyle same wydarzenia, co powszechna wiedza o nich.
  Wstępny raport policyjny z Kolonii mówił o „serdecznym nastroju i w większości spokojnym świętowaniu”. Jednocześnie świadkowie twierdzili: „Dobrze wyszkoleni i doświadczeni policjanci przyznali nam się później, że nigdy wcześniej nie widzieli czegoś podobnego. Przyrównali te zdarzenia do stanu wojny domowej.” Najwyraźniej policja była zmuszona oszukiwać opinię publiczną. Jeden z oficerów przyznał, że był instruowany przez ministerstwo, iż ma przepisać swój raport omijając słowo: „gwałt”.

  http://portal.mamaroza.pl/index.php/2016/07/internet-musi-zostac-zniszczony/

 243. ? said

  A na prowincji trwa urabianie tubylców. Za ich własne pieniądze:

  Dzień róznorodności kulturowej w Kołaczycach
  .https://www.youtube.com/watch?v=nt5D_E-ml1U

 244. AnnaNyndrO said

  A skąd wiesz, że to o Tobie?????????

  NyndrO,mój mąż, proponuje Tobie sparing, odważysz się?????

 245. Yah said

  Ad 236

  na tym pierwszym filmie widać, że ciężarówka najpierw jedzie wolno, dopiero tuz przed wjechaniem w tłum przyspiesza. Jak można nie trafić w kierowcę z odległości 4 metrów, bo z takiej odległości strzelają. My wiemy dlaczego …

 246. Boydar said

  Panie Nyndr0, ja sobie „nie daję rady” tylko wtedy gdy mi to akurat pasuje do bieżącej koncepcji, w pozostałych przypadkach …

  Ale miło czytać Pańskie słowa; proszę kłaniać się ode mnie Pani Annie.

 247. Boydar said

  W takim (243) razie sam się kłaniam 🙂

 248. ? said

  „List z Polski” – cala prawda o Smoleńsku – NIGDY nie wyswietlony w polskiej TV !!!
  .https://www.youtube.com/watch?v=j_tHrCB-Acs

 249. Czy to polepszy pobyt Polaków w szpitalach i wdrażanie nowych „technologii” leczenia Polaków??? Absolutnie w to wątpię.

  Zatrzymanie przekształcania szpitali w spółki to jedna z zapowiedzi ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła; mówił o tej konieczności niedługo po objęciu resortu.
  http://www.rynekseniora.pl/zdrowie/116/stop_prywatyzacji_ustawa_o_dekomercjalizacji_szpitali_wchodzi_w_zycie,6155.html

 250. AnnaNyndrO said

  Dziękuje Panu,Panie Boydar!! Pozdrawiam serdecznie!!!

 251. 244. Proszę się od… stosunkować ode mnie, ja chcę żyć w spokoju; nie chcę z państwem mieć nic wspólnego.

 252. AnnaNyndrO said

  Dziękuję*

 253. Boydar said

  Rozmawialiśmy o tym nieszczęściu w Gajówce …

  http://wiadomosci.onet.pl/slask/wyrok-ws-nieumyslnego-spowodowania-katastrofy-pod-szczekocinami/beh0m5

 254. watazka said

  Zamiast glupki w ciezarowke to popatrzcie kto nam NATO przygotowal!!!!!!!!!!!

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/oplacany-przez-rothschildow-senator-mccain-przygotowywal-pis-do-szczytu-nato-2016-07

 255. AnnaNyndrO said

  Wybaczam.

 256. Gdzie miłosierny o.Rydzyk!!!
  ——————————————————————————————————————————————————————————————–
  Ciekawe, dlaczego zrzutki nie zrobili „chrześcijanie „którzy tak krzyczą na… Owsika?
  >https://lh3.googleusercontent.com/lYJLTmACZo3Pzky6jvVDL7dtS7jQ4rcmVN7fNUUm1iKUvx0j_rV61TUxQSwF25AOo6TTI0q0tuA=w1920-h1080-no

  Czy Pan usiłuje bronić tej mendy? Owsiaka?
  Admin

 257. Skandal! Makrela Merkel uprawia kanibalizm! Oto dowód!
  >https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13567412_1138591142865193_2500780446404760464_n.jpg?oh=9e704c575c91239e0a8661c02f7934e5&oe=58241666
  Fuj… Tfuuuu!

 258. A ja go nie bronię, stwierdzam, tylko, fakt.

  Sposób, w jaki stwierdza Pan fakt, niejedno sugeruje.
  Admin

 259. AnnaNyndrO said

  Szanowny Panie Kierowniku,

  mam ” wisienkę na tort” , odnośnie zamiłowania Pana,który znieważył imię Mej osoby we wpisie @ 234 na Gajówce. Czepia się, także Chrześcijan @ 256

  Czy można ją tutaj wkleić?

  Oczywiście – admin

 260. Anucha said

  Ktoś ostatnio śpiewał na Gajówce.

  -chłop żywemu nie przepuści 🙂

  .http://radio5.com.pl/gospodarz-uderzyl-dziennikarke/

 261. &259.

  To pani mąż zaczął we mnie we (212) (mam nick: „f6666”), nie ja; niech się pani trzyma faktów i nie prowokuje, bo państwo to macie we krwi. Nic nie potraficie sami stworzyć, tylko atakujecie ludzi wam niewygodnych, nie wiedzieć czemu. Takie zachowanie kwalifikuje się, jak państwa do zbadania przez lekarza specjalistę, przynajmniej na początek pani męża.

  Skąd Pan wie, co stworzył p. NyndrO wraz z małżonką?
  Admin

 262. Teraz już we 213…

 263. Re 258: Pan Admin
  Być może tak proszę pana, być może nie. Tylko tyle ile tam zapodałem.

 264. Widzę panie Marucha, gdy Nyndro tu wchodzi, to tylko czepia się innych [by przy… pier papier im łatki], nie dając nic tu od siebie. Jeżeli to jest tworzenie, tego czegoś, no to wszystko jasne… Dla mnie.

 265. AnnaNyndrO said

  Proszę,to dowód na to, dlaczego ” Pan Malinowski” obraża wszystkich wokół:

  .https://plus.google.com/communities/111520077734322599247/members

 266. Ad. 8:

  Nurkowie zeszli z kamerą do neolitycznych zalanych wodą krypt w Górach Świętokrzyskich:
  .https://www.youtube.com/watch?v=PBi5qF4WcXw
  Pierwszy raz słyszę, że to są krypty NEOLITYCZNE ???

  Nadal nie wiemy zbyt wiele na temat wczesnych lat życia Jezusa:
  http://innemedium.pl/wiadomosc/nadal-nie-wiemy-zbyt-wiele-na-temat-wczesnych-lat-zycia-jezusa
  Jezus po zdaniu egzaminu w Świątyni Jerozolimskiej wyjechał na studia do Indii, gdzie studiował kilkanaście lat. Hierarchowie muzułmańscy udostępnili Bławatskiej BIBLIOTEKĘ Jezusa Chrystusa w meczecie w Siringarze, gdzie znajduje się Grób Jezusa, zmarłego na udar mózgu w wieku 97 lat. Była to akademia dla przeznaczonych do Władzy książąt krwi, wobec czego musiał mieć rekomendacje dynastyczne Jana Chrzciciela.

  Czesław Białczyński i dr Ćwirko o kontaktach starożytnych Egipcjan ze Słowianami:
  http://bialczynski.pl/2016/07/05/krysztalowy-wszechswiat-ireneusz-cwirko-cudze-chwalicie-swego-nie-znacie/
  Ad. 100:

  Nowe informacje na temat polskich Myken w Maszkowicach:
  http://bialczynski.pl/2016/07/06/naukawpolsce-pap-pl-nowosci-o-gorze-zyndrama-w-maszkowicach-kamienny-obwar-sprzed-3500-lat/
  Ariowie (kultura trzciniecka) mieli sto miast większych i wspanialszych.

  Tajemnica pochodzenia Etrusków:
  http://krysztalowywszechswiat.blogspot.de/search?updated-min=2016-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2017-01-01T00:00:00-08:00&max-results=17
  Apanażowy książę Chrobrzy-Strzegomia (od Trzech Gór) Nauplios-Neptun, który urzędował w Wenecji czyli Małej Wenedzie (Bydgoszczy), zbudował Florencję dla swej faworyty FLORY.

  Ten facet podobno uczestniczył w tajnych amerykańskich operacjach rządowych.Uważa,że doktor Mengele wciąż żyje i z pomocą hitlerowskiej medycyny utrzymuje wygląd 50-latka:
  http://porozmawiajmy.tv/iv-rzesza-dulce-i-ksiezycowa-maszyna-przechwytujace-dusze-max-spiers/
  INDYJSCY MAGOWIE ZAPEWNILI WIECZNE ŻYCIE KRÓLOWEJ WIKTORII I ADOLFOWI HITLEROWI.

  Operacja Highjump czyli hitlerowcy na Antarktydzie:
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/strefa-sceptyka/item/920-operacja-highjump
  W r. 1946 Amerykanie mieli użyć przeciw hitlerowcom i Brytyjczykom na Antarktydzie bomby atomowej.

  Fasada katedry w Lund:
  http://www.panoramio.com/photo/130558838//
  Katedrę w Lundzie zbudował król Hellenów Stafylos. Gdy prawnuk Posejdona Lyrkos wracał z konsekracji Świątyni Apollina w Hiperborei – sobór Sofijski w Nowogrodzie Wlk – to Stafylos zaczepił go k. Gotlandii a gdy Lyrkos nie przyjął Zaproszenia to wprosił się na statek Lyrkosa z córką. Powiedział Lyrkosowi, że jego dziadowiznę zagarnął k’Orfeusz-Kar z Krakowa więc jeśli chce postawić nogę na ojczystej ziemi to niech kopuluje Hemiteę, która nalewała doskonałe wino z Atlasu. W ten sposób Chytry Grek uzyskał Meklemburgię i Westfalię.

  Jaki wpływ na rozwój ludzkości mają Plejadianie?
  http://www.paranormalzone.pl/niewyjasnione/religia-i-filozofia/item/916-plejadjanie-i-wzrost-duchowy
  Plejadianie to Ariowie-Słowianie kultury amfor kulistych.

  Germanie i Słowianie:
  http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/germania-slavica-czyli-forpoczta-slowianszczyzny//
  Nazwa GERMANIE pochodzi od zamku GARGAMEL w Krakowie, który zbudował Gereon w XXXV wieku pne. rzymianie dzelili ludy na północ od Alp i Karpat TAKTYCZNIE: na Gierków czyli piechurów i Scytów czyli jeźdźców.
  Germania kontynentalna czyli SWEBIA powstała już na mocy Pokoju w Asgarcie-Kijowie w r. 1625 p.n.e., ale w r. 700 pne Jan Liczyrzepa wygnał Swebów z Kontynentu okupując Jutlandię i Fionię, które zwrócili Skandynawom Faraonowie Polscy w r. 120 p.n.e., przesiedlając Słowian nad Dniestr jako Sklawinów, gdyż Skandynawie potrzebni im byli do walki z Rzymianami.

  Wydłużone czaszki z Boliwii:
  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/historia/item/912-wydluzone-czaszki-z-boliwii//
  „Arystokratyczna deformacja czaszki noworodków” znana była u wszystkich neolitycznych ludów.
  MISTYCZNI LUDZIE MORZA TO PRAWDOPODOBNIE LUWIANIE. – Ad. 100:
  PUMA PUNKU PRECYZYJNE WYCIĘTE KAMIENIE.
  W Ameryce Południowej mamy megalityczne mury POLIGONALNE, która to technika – topienia granitu fosforem – pochodzi od Waleski Złotowłosej z XXXIV w. pne. Wiemy, że na Śląsk przybywali PO ŻELAZO Lordowie Szkoccy, który kupowali fosfor z Annopola dla Szklenia SWYCH ZAMKÓW, które LŚNIŁY JAK LUSTRO. Cywilizacja Olmeków była zaś amerykańskim władztwem Tartessu-Tangeru na konwencjach STALOWNICZYCH z Wrocławiem i Krakowem. Skoro więc we Wrocławiu mamy mauzoleum Waleski, zeszklone fosforem – które oglądał z uwagą Bundestag – to w Boliwii mamy Olmeckie topione fosforem megalityczne mury Poligonalne i kamieniołom w którym cięto granit piłą DIAMENTOWĄ, jak w Krakowie: Ad. 37.

  Reklamacja handlowa sprzed 4 000 lat:
  http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/odkodowano-pierwsza-reklamacje-handlowa//
  Piękna reklamacja detalisty u hurtownika.

  Jak starożytne ludy obrabiały kamień?
  http://innemedium.pl/wiadomosc/czy-starozytne-ludy-posiadaly-zapomniana-przez-nas-technologie-do-obrobki-kamienia//
  To są skały cięte piłą diamentową i mury z odlewnych fosforem in situ bloków poligonalnych. Egipcjanie budując Architektoniczny Cud Wszechczasów, czym był pałac Ptolemeuszy w Aleksandrii, wycinali RĘCZNIE granitowe kolumny o średnicy 2,40 x 18 m, gdy 20 razy taniej byłoby je ODLAĆ in situ fosforem, jak Waleska.
  Zebrano najlepszych kamieniarzy angielskich, którzy stwierdzili, że Stonehenge zostało zbudowane z piaskowca TWARDSZEGO NIŻ GRANIT, do obróbki którego Niezbędne są narzędzia STALIWNE. Ciekawe, czy Chejron przy budowie Stonehenge, stosował piły DIAMENTOWE ???

  Odkryto pierwszy w historii filistyński cmentarz w Aszkelonie:
  http://innemedium.pl/wiadomosc/pierwszy-w-historii-filistynski-cmentarz-znaleziony-w-aszkelonie//
  Filistyni byli Pozostańcami Ariów z Asgardu-Kijowa, który Indra podarował Parysowi, który uratował z płonącej Troi 12 tysięcy Traków a potem przeprowadził ewakuację z Półwyspu Bałkańskiego.

  U wybrzeży Tanzanii odkryto zaginione rzymskie miasto:
  http://innemedium.pl/wiadomosc/zaginione-rzymskie-miasto-zostalo-odkryte-u-wybrzezy-tanzanii//
  Za Nerona przybyło do poselstwo z Madagaskaru, które Dziwiło Się, że w Rzymie Słońce wschodzi z INNEJ strony niż w ich ojczyźnie ??? Handlowali oni z Indiami i Iranem a chcieli też z Rzymem.

  Mityczny potwór Kraken istnieje naprawdę?
  http://innemedium.pl/wiadomosc/w-google-maps-znaleziono-arktyczne-monstrum-z-xvii-wieku
  KRAKKEN to skandynawska nazwa Kogi-koggi Gdańskiej tj. statku MIECZOWEGO. Miecze do kogg odkuwano Tylko w Gdańsku, skąd herb Z MIECZEM RĘKA.

  Ludność New Jersey gromadzi żywność w obawie przed upadkiem banków:
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ludnosc-z-new-jersey-gromadzi-zapasy-zywnosci-w-obawie-przed-upadkiem-bankow//
  Angela Merkel i Donald Tusk wywieźli Skarb Włastów z Modlina do USA, gdzie został ZAREJESTROWANY przez Fed jako 750 tysięcy ton złota. To wykorzystała Izba Lordów dla rewindykacji Anglosaskich USA. W Teksasie, który ma nadmiar żywności, farmer pokazywał Polakowi swój arsenał: – NA KOGO SIĘ TAK ZBROISZ? – NA KRÓLOWĄ BRYTYJSKĄ.

  Nowy specjał z Ukrainy-banderowska kiełbasa:
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowy-specjal-z-ukrainy-banderowska-kielbasa//
  CIEKAWE.

  Chinom odmówiono prawa do Morza Południowochińskiego:
  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/miedzynarodowy-trybunal-arbitrazowy-oglosil-ze-chiny-nie-maja-historycznego-prawa-do-morza//
  Gdy marszałek mego ojca Góra-Dolina wziął w Kijowie do niewoli Generalissimusa, który wiózł do Pragi 25 tysięcy ton złota na wykupienie przez Holokaustów USA, to w Pekinie opracowano mapę Roszczeniową Chin, z granicą chińsko-polską na Uralu. Ponieważ ze Stalinem NIE MOŻNA było się dogadać to mój stryj musiał go OSKALPOWAĆ.
  W roku 1989 pojechałem do RFN, żeby OTRUĆ Niemców Satelitarną Detekcją Złota, ale ci – zamiast WYKITOWAĆ – zjednoczyli Niemcy na skalpie Stalina i powołali na Satelitarnej Detekcji Złota (miast Skarbie Hitlera w Wałbrzychu) Unię Europejską ???

 267. Marucha said

  Re 265:
  Widzę tam imponującą liczbę znajomych na Google+… ale nie dopatrzyłem się, jak miałoby to nas obrażać.

 268. Kobieto powinnaś się leczyć psychiatrycznie. Pierwszy raz na oczy widzę tych ludzi, z kosmosu. (265). Państwo NyndrO V kolumna Gajówki!

 269. O terroryzowaniu w Polsce rodziców nachalną reklamą mającą nagonić przestraszonych konsekwencjami, karnymi w postaci grzywien tak naprawdę żydownia może im skoczyć na pukiel. Rodzice zaprzestali faszerowania swoich dzieci truciznami i to jest fakt pocieszający. Przypominam że żydziory łamią cztery Akty Konstytucji RP ale czego ci łajdacy nie zrobią dla szmalu żeby sobie napełnić kałdun nie cofną się przed żadnym łajdactwem. Zobacz kto i jak decyduje o szczepieniach dla dzieci…Wywiad z biotechnologiem Matyldą Szalaty. „Jeszcze więcej emocji, zwłaszcza wśród lekarzy, budzi pytanie o to, jak długo ważne są szczepienia, tzn. jak długo we krwi utrzymuje się poziom przeciwciał. To jest 10 lat, tak więc my wszyscy zaszczepieni dorośli niczym się nie różnimy od tych nieszczepionych dzieci! Zastanawiać się można, więc po co to wszystko, po co ta cała demagogia, o co chodzi? Chodzi o zapewnienie klientów dla przemysłu chemiczno-farmaceutycznego, czyli o pieniądze za które realizują program ludobójstwa białej populacji. Zacytuję mocne zdanie z wypowiedzi z sejmowej debaty o szczepieniach: „Zwalczyliśmy choroby zakaźne, ale mamy lawinę chorób przewlekłych i tsunami alergii”.” Kiedy przedłożysz lekarzowi do podpisania oświadczenie o nieszkodliwości szczepionek żaden go nie podpisze. O czym to świadczy? Odpowiedz sobie sam.

  >http://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/5416-szczepionkowy-terror-w-polsce-zobacz-kto-i-jak-decyduje-o-szczepieniach-dla-dzieci-nasz-wywiad-z-biotechnologiem-matylda-szalaty

 270. re1truth2 said

  Jednak później samochód musiał przyspieszyć, nie mieli gdzie uciekać… Nicea…
  .https://www.youtube.com/watch?v=VteB4WxfinY

 271. Narasta protest świadomej części społeczeństwa przeciwko inwazji zbrodniczej, Amerykańskiej armii, na terytorium Polski. Mało kto rozumie, że najważniejsze instytucje w Polsce zarejestrowane są w Amerykańskim systemie podatkowym, więc Amerykanie są na swoim terytorium. Policja, sądy, prokuratura i wiele innych instytucji są na usługach nierządu Usraela. Taką postawą możemy zniweczyć plany sram NATO i we wspólnym proteście wygnać kolaborantom wraz z najeźdźcami.
  Protest miał zamiar poinformowania społeczeństwa o uwięzieniu Mateusza Piskorskiego, który sprzeciwił się okupacji naszego kraju przez Amerykańską zbrodniczą armię.

  >https://www.youtube.com/watch?v=3cqnFhssFwk

 272. Aaaaa… teraz zrozumiałem aluzję państwa Nydro, czy pani Ani, że obrażając ich, obraziłem tych państwo, co pani Anna tu zapodała. Tylko, że nie wiem także w jaki sposób, dalej? Kto zaczął?

 273. JO said

  ad.195. Bulba byl Rusinem chcacym wolnej Rusi jako Panstwa, a Bandera byl Zydem na uslugach syjonistow.
  Ta roznica spowodowala przegrana Bulby w rozgrywkach „Ukrainskich”

  Popatrzcie Panstwo na wyglad …slowianski

  Taras Boroweć[edytuj]

  Taras Boroweć „Bulba” jako dowódca Siczy Poleskiej 1941
  Taras Boroweć, ukr. Тара́с Дми́трович Борове́ць, ps. „Taras Bulba” (ur. w 1908 r. w osadzie Bystrzyce k. Ludwipola na Wołyniu, zm. 15 maja 1981 r. w Toronto) – ukraiński działacz polityczny, ataman konspiracyjnej Siczy Poleskiej UPA. Od lutego 1945 do 15 kwietnia 1945 dowódca ukraińskiej jednostki w służbie w III Rzeszy – Brygady Spadochronowej „Gruppe B” Ukraińskiej Armii Narodowej.

  Był właścicielem zakładu kamieniarskiego w miejscowości Duże Siedliszcze k. Ludwipola pow. kostopolskim. Kierował transportem granitowego narzutowego głazu z miejsca pozyskania na polach wsi wołyńskiej Bronisławka do stacji kolei wąskotorowej w Moczulance. Z głazu tego w zakładzie kamieniarskim braci Sypniewskich w Warszawie, wykonano płytę mauzoleum J. Piłsudskiego na wileńskiej Rossie. W 1933 r. założył tajną wojskowo-rewolucyjną organizację Ukraińskie Odrodzenie Narodowe. Jako program przyjęła ona walkę przeciw „polskiemu okupantowi” i „komuno-moskiewskiemu kolonializmowi” oraz ich agenturom, czyli miejscowym komunistom i funkcjonariuszom państwa polskiego. Za działalność antypaństwową T. Boroweć został osadzony w obozie w Berezie Kartuskiej do września 1939 r.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Taras_Borowe%C4%87

 274. Nie chciałem obrażać Inowrocławian, sorry.

 275. Pokojowa Kawka.
  >https://lh3.googleusercontent.com/sYhESqTMKpGYJl3w0ACT1tr-NqgCC8EJEjyJl61MsqefvIne48qYmjTuqlIzSDPKzvbimgOS8w=w1920-h1080-no

 276. Dlaczego „Aleksander Jabłonowski”
  >https://youtu.be/MAriORE0iDQ

 277. Ofiary donosów TW Bolka zwierają szyki. Najwyższy już czas pociągnąć go do odpowiedzialności karnej, pozbawić majątku i tytułów. To ludzka kreatura najgorszy rodzaj łajdaka uwłaczający godności ludzkiej.
  http://newsweb.pl/2016/07/06/bedzie-zbiorowy-pozew-przeciwko-walesie-ofiary-donosow-tw-bolka-zwieraja-szyki/
  >https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13669186_1008171335957009_7996742924084369992_n.jpg?oh=b31813f1f0af47b396447ae5a16e30ed&oe=583418C1

 278. re1truth2 said

  Re 266
  [Jak starożytne ludy obrabiały kamień?………
  …stosował piły DIAMENTOWE ???]
  Jak ktoś jest z okolic Zamku w Ogrodzieńcu niech zrobi dokładne zdjęcie szóstego bloku z lewej strony w filarze bramy wjazdowej!
  .https://re1truth2.files.wordpress.com/2016/07/ogrodzieniec-pic582a_diam.png
  Informacja z tego video 1:05:00 na wysokości 2 m – podobna obróbka jak w Egipcie
  .https://www.youtube.com/watch?v=DrtqmyroOuI – PIRAMIDY POD MIKROSKOPEM 1/2 – dr Franc Zalewski – 05.06.2016 Gdańsk

 279. revers said

  Masonsko , okulistyczne zloty mlodziezy i symbolika …

 280. Joannus said

  ”Szef administracji prezydenta Ukrainy Borys Łożkin oświadczył, że dzisiejsza Kanada jest tworem ukraińskich kolonialistów.”

  Zacytował to Sputnik

 281. revers said

  re234, 254
  Panie watazka material z pana linkow dawno znany krazy po facebooku, wczesniej pisalo sie tez ze pod szyldem Sorosa, a to to samo.

 282. f6666 said

  Na moja logikę. Dlaczego ludobójcy z USA i UE ani razu nie zadali sobie prostego pytania. DLACZEGO? Dlaczego są zamachy? Co jest powodem tych zamachów? Z jakiego powodu są te zamachy? Takich pytań nie ma. Wszystkie media informują nas o drastycznych skutkach zamachu, żadne media nie podają przyczyny zamachu! Dlaczego? Nikt dla rozrywki sam siebie nie zabija! Nikt dla rozrywki nie wysadza siebie w powietrze! USA i UE usiłują nam to w mówić, że sprawcy zamachów zupełnie bez powodu dokonują zamachów. Media dawkują nam nienawiść wobec sprawców zamachów. Prawda jest prosta. Powodem zamachów jest zbrodnia ludobójstwa dokonywana od 24 lat na Bliskim wschodzie przez USA i ich kundli z UE, NATO w tym Francji. USA z kundlami z UE rozwalili Irak, Libię, Syrię, Sudan, Nigerię, Egipt, Afganistan. Miliony ludzi już zamordowali, miliony jest mordowane! Rozpętali wojny domowe między nacjami zamieszkałymi w jednym państwie. To nie są wojny o zmianę sytemu, o demokrację, o zatrzymanie bezprawia, to są wojny na wskroś rabunkowe. Naczelny bandzior USA napada na Irak by zrabować im ropę, kradnie 20 miliardów dolarów gotówką, wywozi bezcenne dzieła antycznego świata, a pozostałe niszczy. To początek zbrodni, następnie USA odbudowuje zrujnowany przez siebie i swoich kundli kraj ze zniszczeń których sami dokonali! Odbudowuje kraj na koszt swoich ofiar w cenie jaką sami sobie wyznaczyli! Byłoby śmieszne gdyby nie było prawdziwe! Państwa NATO i UE uczestniczą na swój koszt w zbrodniach ludobójstwa USA, ale nie uczestniczą w zyskach odbudowy zrujnowanych państw. Zyski ze wspólnego ludobójstwa czerpie tylko i wyłącznie USA! Gdyby ktoś cierpiał na amnezję. W roku 2002 , najemni ludobójcy zostali wysłani z Polski by pomagać ludobójcom USA i reszcie kundli w mordowaniu Iraku. Miller i Kwaśniewski publicznie w TVP i na łamach żydowskiego szmatławca zapewniali nas o profitach jakie polskie firmy odniosą przy odbudowie zrujnowanego Iraku! Mówili to jeszcze przed jego zniszczeniem. Życie pokazało, że żadna firma -prócz USA, nie „wygrała” przetargu organizowanego przez USA, na wykonawstwo choćby uprzątnięcia trupów z ulicy! Państwa uczestniczące w ludobójstwie Iraku zrobiły to na swój własny koszt, a wszystkie zyski z wojny zabrali ci z USA. Serbowie zostali wysiedleni z Kosowa, by USA mogli w Kosowie umieścić bazę wojskową, ale w mordowaniu Jugosławii uczestniczyli kundle USA z UE. To z powodu budowy bazy USA była wojna w Jugosławii, to na potrzeby budowy bazy USA wysiedlono Serbów z Kosowa, a nie w obronie Albańczyków! Dziś baza USA w Kosowie jest największa bazą w Europie! USA chce usadowić się na bliskim wschodzie i zostać jedynym władcą tego regionu. Na przeszkodzie tym zbrodniczym planom stoi tylko i wyłącznie Rosja, która ma bazę wojskową w Syrii. Gdy istnienie tej bazy zostało zagrożone, przypomnę, okręty USA z lotniskowcem na czele płynęły do Syrii, Rosja stanęła w obronie swojej bazy, a tym samym Syrii. Okręty musiały się zatrzymać. Wojna z Rosją, to koniec globu o czym pewnie wiedzą nawet naćpani w USA. Kolejnym krokiem przeciw Rosji jest wywołanie rebelii na Ukrainie, rękami okupacyjnej władzy III RP. Ta rebelia miała na celu osłabienie Rosji i o tym mówił Obama w wywiadzie dla CNN w lutym 2014 roku! Cytuję „Barack Obama przyznał rolę Stanów Zjednoczonych w zamachu stanu, który miał miejsce na Ukrainie w lutym 2014 roku. Wyznanie zabrzmiało w wywiadzie prezydenta Stanów Zjednoczonych dla kanału telewizyjnego CNN: „Byliśmy pośrednikiem w przekazaniu władzy na Ukrainie”, – powiedział Obama. W wywiadzie dla CNN Barack Obama wyraził również pogląd, że realny konflikt zbrojny między USA a Rosją nie byłby mądrą decyzją, jednak zagroził „podjęciem działań wojskowych w celu obrony sojuszników”. Odpowiadając na pytanie o skuteczność amerykańskiej polityki wobec Rosji Barack Obama wyraził opinię, że jest ona skuteczna i powiązał ją ze „złymi decyzjami pana Putina”. Włączenie Krymu w skład Rosji prezydent USA nazwał „niekorzystnym” dla Federacji Rosyjskiej. Jednak zauważył, że Stany Zjednoczone „mają ograniczenia interwencji wojskowej”, „biorąc pod uwagę wielkość rosyjskiej armii” i to, że „Ukraina nie jest członkiem NATO”. Dlatego Waszyngton jest zmuszony tylko „starać się, aby Rosja poniosła coraz ciężkie straty” i „wywierać nacisk dyplomatyczny na Moskwę”. Koniec cytatu. Ani Ukraina, ani Syria nie przyczyniała się do upadku Rosji, nie przestraszyła Rosji i nie przybliżyła USA do panowania nad światem. Wręcz przeciwnie, Rosja jest mocniejsza niż była w 2014 roku. Atak na Rosje to samobójstwo świata o czym zdają się wiedzieć wszyscy prócz idiotów z okupacyjnej władzy III RP! Snucie bajd o jakiejś walce z Rosją, to sny wariatów. W momencie kontrataku Rosji, lub ich ataku, po 20- 30 minutach nie będzie na mapie czegoś takiego jak Polska, a po dalszych 30 minutach zniknie Europa! Po 2- 3 godzinach będzie po wojnie, a bardzo możliwe, że i po kuli ziemskiej. Nie ma fizycznej możliwości pokonania Rosji i przetrwania, to wykluczone! Próbką sił i możliwości jest Syria. Jedna Rosja i cała sfora kundli z USA na czele z okrętami , lotniskowcami, samolotami, jest bezradna. Mogą tylko wywołać wojnę, której Rosja nie chce się bać. Wracam do tematu. Zamach terrorystyczny , gdziekolwiek jest, jest skutkiem jest odwetem mordowanych ofiar. Powodem zamachów jest ludobójstwo państwa na terenie którego dokonali odwetu ofiary! Zaprzestanie ludobójstwa na bliskim wschodzie położy kres atakom terrorystycznym, odwet ludobójców na ofiarach, to nakręcanie spirali nienawiści z gwarancją coraz krwawszych zamachów odwetowych mordowanych ofiar! Wysługiwanie się USA, ze szkodą dla własnego narodu jest zbrodnią władz wobec swojego narodu! Takie jest moje zdanie. Wygnać USA z Europy, zlikwidować NATO nie będzie zamachów. Fizyczne istnienie USA wyklucza pokój na świecie. Albo istnieje ludzkość albo USA, razem nie mogą istnieć to wykluczone!

 283. Maćko said

  http://links.remedyhealthmedia.mkt6178.com/servlet/MailView?ms=OTIwNzM3NAS2&r=NTE4NTM1NzU3ODIS1&j=OTYxMTkzMjc0S0&mt=1&rt=0
  True or False?
  We’re in the midst of a cancer epidemic.
  The risk of dying of cancer is greater than ever.
  Pollution increases the risk of cancer more than smoking.
  Cancer is inevitable; there’s not much you can do to lower your risk.

  Wrong. Wrong. Wrong. And wrong again. Many of us have mistaken ideas about cancer. We worry about unproven or disproved theories while ignoring or minimizing the major known risk factors.

  Here’s what we do know:
  Experts estimate that 65 percent of all cancers, or about one million of the cancers diagnosed in the U.S. in 2015, might not have occurred if all Americans had quit (or never started) smoking … improved their diet … and got more exercise.

  (65% raków moglyby nie pojawic sie, gdyby Amerykanie nie palili, lepiej jedli i mieli wiecje cwiczen – aktywniejszy fizycznie tryb zycia )

  Inny badania na próbce 4 milionów osób – lekka nadwaga skraca zycie o rok, nadwaga srednia o 3 lata.

 284. f6666 said

  Qkiz chce by „Oskar” siedział. Akurat to się ziści. Tatka latka.

  http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/466-kukiz-chce-widziec-tuska-w-wiezieniu

 285. Maćko said

  215 NyndrO – Milo. Uszanowania.
  Wszystkim Walczacym Polakom powinno byc „po drodze” dla naszej sprawy.

  Rozwiazujmy drobne nieporozumienia w duchu slowianskim – bez obelg ani zbyt glebokich uszczypliwosci.

  Z naszych klótni tylko wróg sie cieszy, tylko wróg korzysta.

  Powiedzonka pozyteczne:

  NIGDY NIE UWAZAC ZA PERFIDIE CO SIE ZWYKLA NIEWEDZA DA WYTLUMACZYC. ( w oryginale „glupota”)

  JAK DWIE OSOBY NIE DOCHODZA DO POROZUMIENIA TO ALBO KAZDA MYSLI O CZYMS INNYM ALBO NIE CHCA DOJSC DO WSPÓLNEJ POZYCJI Z INNYCH NIEWYPOWIEDZIANYCH POWODZÓW.

  ( z pamieci i z marszu, mam nadzieje ze oddaja ogólny sens )

  No i jeszcze jedno: Ponizanie oponenta nie wywyzsza ponizajacego….
  ****

  Zauwazcie, ze najbardziej lubimy, szanujemy i podziwiamy odoby, które innym pomagaja, tlumacza, innych motywuja i innym pokazuja gdzie lub któredy.

 286. Dawno Polska nie pomstowała tak na dewota A.Dudy zatrudnionego tymczasowo na stanowisku Prezydenta RP. Liżącego żydłacki tyłek popisywał się nieznajomością historii oskarżając publicznie o zbrodnie popełnione na żydach w Kielcach Polaków. Mord ten w całości był przygotowany przez pracowników UB żydowskiego pochodzenia. Myli mu się nawet ilość zabitych żydów. Pier … olił od rzeczy pod pomnikiem na którym błędnie podana jest ilość pomordowanych żydów przez żydów, plus trzech naszych rodaków pewnie światków zajścia. Do dzisiaj inicjatorów i morderców tej prowokacji nie ukarano, sugerując, że to mieszkańcy dokonali samosądu strzelając do niewinnych żydów. Należy przypomnieć że wtedy posiadanie broni palnej było zagrożone karą śmierci przez okupantów. Dlaczego zatem żydów nie zatłukli sztachetami od płotu, lub nie wyrzucali ich przez okna czy nie powiesili na latarniach?
  Ponadto chciałem przypomnieć posiadającemu braki w edukacji nieukowi A.Dudzie, że żydzi nie są Semitami i nigdy nie byli.
  >https://www.youtube.com/watch?v=n_Te1n_TX14

 287. Ja pańskie przesłanie zrozumiałem wyraźnie Panie Maćko, nie wiem jak inni.

 288. URODZENI W PRL

  ANDRZEJ RODAN z taką pewną nieśmiałością tako rzecze: John Anthony Styber, znakomity amerykańsko-polski wokalista, muzyk, publicysta, napisał jeden z najlepszych tekstów jakie czytałem na facebooku. Ten emocjonalny, szczery, choć kontrowersyjny felieton daję poniżej bez skrótów i poprawek.
  Przeczytajcie, skomentujcie, udostępnijcie!
  John Anthony Styber

  Urodziłem się w PRL i nigdy nie mieszkałem w państwie, w którym rządzili komuniści. Polska nigdy nie była państwem komunistycznym!!!
  Była państwem zmierzającym do dobrego socjalizmu. Oczywistą sprawą, że podczas tej drogi popełniane były błędy i ludzie rządzący Polską byli czasami zapiekle uparci. Jednak umiano sobie z nimi radzić. Społeczeństwo było zjednoczone, nie obawiało się jutra.
  Sąsiedzi znali się z imienia i nazwiska. Na drzwiach wejściowych każdego mieszkania wisiały wizytówki z nazwiskiem i imieniem lokatorów. Nikt nie bał się kradzieży w mieszkaniach ulokowanych na parterze budynku. Nie było czegoś takiego jak kraty na oknach i balkonach.
  Budowanie socjalizmu to nie jest prosta sprawa. Jednak Związek Radziecki nie wtrącał się w sprawy Polski, tak brutalnie i chamsko, jak dzisiaj robią to Niemcy i USA.
  Polacy byli dumni, że mieli pracę i budowali Polskę dla Polaków. Pracowali DLA SIEBIE. Mieli 30 dniowe, płatne urlopy. Mieli darmowe wczasy zakładowe, dzieci miały darmowe kolonie i obozy harcerskie. W szkołach było stałe, darmowe dożywianie dzieci, gabinety lekarskie i dentystyczne. Robotnicy i inteligencja miała zagwarantowane leczenie za darmo i dostęp do specjalistów z zakresu medycyny bez oczekiwania latami na spotkanie z lekarzem. Klasa robotnicza i inteligencja miała swoją godność. Była traktowana godnie. Chroniona przez prawo.
  Od 27 lat Polską rządzą zdrajcy i dzicz. Zachodni Hunowie i ich pomagierzy z ulicy Wiejskiej, Alej Ujazdowskich i Krakowskiego Przedmieścia. Nie ma w Polsce już nic polskiego. Okupacja zachodniego kapitału i (CENZURA – J.M.). Wyzysk Polaków, ludzi pracy, którzy nie mają żadnych praw ludzkich oprócz tego, że mają prawo być bezrobotni.
  Bowiem 36 lat temu durniom zachciało się buntu z powodu tego, że sami doprowadzili polską gospodarkę do przegrzania.
  Swoimi żądaniami sami domagali się klęski polskiej gospodarki. No i ją przynieśli. Za dopłatami płynącymi z CIA i przekazywanymi przez watykańską mafię do Polski.
  Tak zaczęto sprzedawać Polskę.
  Tak zaczęto odbierać godność Polakom. Tak zaczęto dewastować wszystko co zbudowali nasi ojcowie i dziadkowie, nasze matki i babcie.
  I wreszcie odebrano godność polskiej klasie robotniczej. Odebrano godność robotnikowi. Zniszczono źródła jego dochodu.
  Złodzieje, malwersanci, rynsztok ludzki najgorszego autoramentu przejął władzę 27 lat temu aby służyć swoim panom z zachodu i z Watykanu.
  Dzisiaj już prawo nie chroni Polaków. Dzisiaj prawo chroni złodziei i malwersantów, a więc klasę rządzącą.
  Czy Polacy tego chcieli?
  A jeśli nie chcieli, to dlaczego nie podnieśli głowy przeciw kapitalistycznej hydrze? Dlaczego nie pogonili takich sukinsynów jak Balcerowicz, Wałęsa, Kaczyński i cała reszta tej orkągłostołowej mafii? Przecież już w 1991 roku było widać w jakim kierunku zmierza Polska. Wiadomo było, że to wszystko co polskie zostanie zniszczone lub oddane w ręce kapitalistycznych Hunów z Zachodu aby oni mogli zniszczyć to wszystko co się zniszczyć dało aby nie stanowiło konkurencji.
  Dzisiaj polski robotnik nie ma ani godności ani pieniędzy, ani nadziei na dobrą przyszłość. Dzisiaj 4 miliony Polaków uciekło z Polski aby móc żyć godnie.
  Urodziłem się w PRL, wychowałem się w PRL, dzięki PRL zdobyłem doskonałe wykształcenie. Nie wyprę się socjalizmu i jego zalet.
  Fałszerzom polskiej historii chętnie napluję w ich twarze. Bo na to zasługują.

 289. marrkerr said

  Krótki post na blogu: https://sacerdoshyacinthus.com/2016/07/11/nad-czym-pracuje-inteligencja-katolicka-w-polsce/
  Rozbiór wiary katolickiej, doktryny, kultu i moralności, postępuje – jawnie i nachalnie. Zwodzenie globalne.
  Jakie elementy poważnej katolickiej diagnozy aktualnego stanu rzeczy możemy znaleźć w polskich środowiskach tak zwanej inteligencji katolickiej?

 290. Wojna: Kalsktein kontra „Bolek”
  http://pl.sputniknews.com/polska/20160715/3468233/kaczynski-walesa-solidarnosc-pis.html

 291. watazka said

  288
  Jacek malinowski
  Choc nie jestem urodzony w PRL

  Dziekuje w imieniu swoim i calej mojej rodziny

 292. Dziękuję panu również Watażka; a na deser polecam Gajówkowiczom znakomite… czereśnie.
  >https://lh3.googleusercontent.com/9maJaQnlcL9ZpqUR5vKqJJoo_XUkkjqYzh-Q7hdI24Gw_HaNQRXGiR_-LhWUvKNwdmswqqVvzg=w1920-h1080-no

 293. ,... said

  @ 267. Marucha said … Widzę tam imponującą liczbę znajomych na Google+… ale nie dopatrzyłem się, jak miałoby to nas obrażać.

  Dopatrzyłem takiego osobnika https://lh3.googleusercontent.com/-kXqdQCupdko/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAACd8/ohdYPomdHL4/s80-c-k-no/photo.jpg – Slavko Tadar 75 wiersz, 5 kolumna

 294. Za pogrom odpowiada tak samo zakłamane, fałszywe, obłudne, ciemne i zacofane bydło jak ten babsztyl i jej środowisko. Nazwać idiotką, to obrazić chorych ludzi nie mających wpływu na swój stan umysłu. Ta jest mega kretynką z wyboru.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/anna-zalewska-w-kropce-nad-i-o-jedwabnem-i-pogromie-kieleckim,660799.html

  Nie wiem czy w linku do tego tekstu, a w tym tekscie jest p.Ministra Zalewska u „Stokrotki”, czy odtworzy sie państwu film, czy go… skasowali, ale zapodam to.

 295. 293,… Oświadczam panu, że mnie z tym chachłem nic nie łączy. Panie Gajowy, to, że tam jestem {w tej grupie, to tylko moja ciekawość, nic więcej}. Nic mnie z tym Ukrem nie łączy, proszę uwierzyć, po prostu… przypadek, moja głupia… ciekawość.. świata. No co mam jeszcze napisać 😦

 296. dingo said

  Przyrzekam uroczyście na mą wiarę i honor, że zachowam w tajemnicy wszelkie informacje o umowach, jakie podpisałem lub podpiszę z przedsiębiorstwem South Improvement Company

  Chciał wyeliminować wszystkich. Opracował prosty, ale zabójczy plan. Zgodnie z nim koleje drastycznie podniosły opłaty za przewóz ropy, a na mocy tajnej umowy przyznały Rockefellerowi rabat, który pokrywał podwyżkę. Tym razem ceny płacone przez niego i konkurentów miały się różnić nie o 14 proc., lecz o 100–300 proc. Tego już nikt nie mógł wytrzymać.

  Odwiedzał właścicieli i proponował przyłączenie się do jego firmy w zamian za pakiet akcji. Na pytanie, dlaczego mieliby to zrobić, odpowiadał: „Bo znam takie sposoby zarabiania pieniędzy, o jakich pan nawet nie słyszał”. Wystarczyło spojrzeć w taryfy kolejowe, by zrozumieć, o czym mówi. Przedsiębiorcy stawali przed diabelską alternatywą – przyjąć ofertę Rockefellera i oddać mu swój biznes albo zbankrutować. Nie odpuszczał nikomu, nawet bratu Frankowi, który również działał w branży naftowej i jako jeden z nielicznych odrzucił ofertę. Zniszczył go w ciągu kilku miesięcy. Frank nigdy mu tego nie darował, w akcie desperacji zabrał nawet z rodzinnego grobowca trumny z dwojgiem swoich zmarłych dzieci i pochował je w innym miejscu. Drugi brat William uległ, przyłączył się do Johna i został multimilionerem.
  http://www.focus.pl/czlowiek/bezlitosny-dobroczynca-7597?strona=1

 297. Za Ofiary w Nicei +++ …
  http://dzienreferendalny.pl/
  Męczy mnie dziś pan Qkiz, ale to dobre posunięcie.

 298. JO said

  ad.296. Wiekszej bzdury propagandowej nie czytalem od kilku godzin :)))

 299. dingo said

  http://americanpeoplenews.wordpress.com/2015/12/01/grand-duke-alexander-warns-americans-about-the-rockefeller-empire/

Sorry, the comment form is closed at this time.