Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  żyd z długim nosem o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

WT: Poroszenko może doprowadzić Ukrainę do tego, czego Zachód obawia się najbardziej

Posted by Marucha w dniu 2016-07-12 (Wtorek)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko może doprowadzić kraj do tego, czego Zachód obawia się najbardziej: Ukraina znów znajdzie się na rosyjskiej orbicie.

O tym w artykule dla The Washington Times pisze były admirał Marynarki Wojennej James Lyons.

Według Lyonsa uwaga Zachodu koncentruje się teraz przede wszystkim na „bliskowschodnim chaosie”, a znaczenie Ukrainy dla zachodnich krajów topnieje w oczach. Kiedy władza w kraju trafiła w ręce prozachodniego rządu z Poroszenką na czele, Ukraińcy spodziewali się „prawdziwych reform”, które wyprowadziłyby kraj z rosyjskiej strefy wpływów. Ale upłynęły ponad dwa lata, a prawdziwych reform nie było, stwierdza autor.

Powołuje się on na wielu innych analityków, którzy piszą na temat ukraińskiego kryzysu — w szczególności na publicystę Reuters Josha Cohena, który uważa, że z korupcją na Ukrainie jest tak źle, że nawet nigeryjskiemu księciu byłoby niezręcznie.

Lyons zwrócił uwagę na paradoksalną jego zdaniem sytuację: najwięcej możliwości korupcji ukraińskiemu rządowi dała sama walka z nią. W tej walce ukraiński rząd wybiórczo wykorzystuje władzę do tego, aby promować faworytów i karać oponentów. Autor przytacza konkretny przykład, o którym pisał amerykański politolog — ekspert ds. Ukrainy Taras Kuzio: trzech ukraińskich prozachodnich polityków rzekomo zostało aresztowanych za to, że popadli z niełaskę Poroszenki.

Z punktu widzenia Lyonsa obecny ukraiński prezydent dla Ukrainy jest problemem, a nie jego rozwiązaniem. „Kraje zachodnie nadal przekonują go co do konieczności reform, które wyrwałyby Ukrainę z łap oligarchów — najwyraźniej zapominając, że on sam jest oligarchą” — zaznacza autor przypominając tzw. Panama Papers, które ujawniają związek Poroszenki z wieloma rajami podatkowymi.

Lyons wyjaśnia, dlaczego Zachód za każdym razem daje ukraińskiemu prezydentowi kolejną szansę. On odnosi się do słów Lwa Golinkina, który w swoim artykule dla Foreign Policy napisał: wydaje się, że powodem nieskończonej cierpliwości Zachodu w stosunku do Poroszenki jest to, że Kijów sprzeciwia się właśnie Moskwie.

Trudno sobie wyobrazić, że Zachód tolerowałby tę „bezwstydną kleptokrację”, gdyby Ukraina nie była w konflikcie z krajem, który NATO pozycjonuje jako główne zagrożenie. Jak już zauważył autor Foreign Policy na skutek niekontrolowanej korupcji Ukraina przypomina „szybkowar wielkości Teksasu”, z tym że w centrum Europy, przypomina Lyons.

http://pl.sputniknews.com

Ukraina w strefie wpływów Rosji? Daj nam Boże. Tylko Rosjanie wiedzą, jak wziąć za mordę bandero-chazarię. I mają wolę tego dokonać.
Admin

Komentarzy 13 do “WT: Poroszenko może doprowadzić Ukrainę do tego, czego Zachód obawia się najbardziej”

 1. AlexSailor said

  @Admin
  Nie łudź się Pan.
  Cały śmieć wyjedzie do Polski, gdzie ziomale nieźle się już zakotwiczyli.
  Jedynie ścisła współpraca z Rosją i odkręcenie skutków bestialskiego ludobójstwa w Małopolsce Wschodniej może dać efekt.

  Myślę jednak, że Rosjanie nie będą zainteresowani.
  Doświadczenie uczy ich, że z wyjątkiem zajęcia Kremla przez wojska Zygmunta III Wazy, wszelkie z nami stosunki przynosiły im więcej szkody niż pożytku.
  Po prostu dokładali do interesu.
  A najlepszego z carów kosztowały życie.

  Ja się nie łudzę, ani nic Polsce nie obiecuję. Stwierdzam fakt, że tylko Rosjanie mogą wyplenić banderyzm. A co zrobią polskie rządy z ewentualnym najazdem banderowskiego pomiotu przez granice? To Rosjan nie musi obchodzić, nie są niczyją niańką.
  Admin

 2. Czolgista said

  @1
  Rosjanie nie są zainteresowani ratowaniem Ukrainy jako całości. Ich interesuje jedynie Donbas, a konkretnie wygaszenie zbrojnego konfliktu. Moskwa wie, że wykładanie pieniędzy na Ukrainę jest jak przelewanie w próżnie. Szkoda, że polscy politycy tego nie wiedzą. Albo nie chcą wiedzieć.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Nie chodzi o takie ratowanie, które polega na pompowaniu pieniędzy w masę upadłościową.
  Nie chodzi o nic innego, jak wzięcie Ukrainy w strefę wpływów.

 4. Oni cały czas kradną Rosyjski gaz.
  To dalej jest dzicz nieucywilizowana, mająca w dup…sku jakiekolwiek obowiązujące normy na tym padole.
  Już dawno powinni być wchłonięci do Federacji Rosyjskiej, dopiero wtedy by tam zapanował ład, porządek i prawo.

 5. guła said

  Banderowcy „wywalczyli” sobie miejsce w Polsce ludobójstwem na Kresach, w Wschodniej Galicji jak i mieście stołecznym Warszawa.
  Tak to wygląda z „lotu ptaka” i tak dzieje się.

 6. Gdyby Prezydent Rosji p. Władimir Władimirowicz Putin skierował armię na Ukrainę, NATO GÓW… NO co zrobi, nie kiwnie paluchem ze strachu. To moje subiektywne odczucie.

 7. 5. Pan Guła
  W rocznicę Powstania Warszawskiego przypomnieć należy czynny udział Ukraińskich zbrodniarzy w powstaniu.
  Oni uczestniczyli w powstaniu i trzeba im o tym przypomnieć.
  Na Wołyniu mordowali nas by zająć nasze ziemie, a z jakiego powodu mordowali nas w Warszawie?
  O tym, że Josip Wisarionowicz Dżugaszwili Stalin- przeciwko któremu było to powstanie nie chciał pomóc powstańcom, wiedzą wszyscy, ale tylko nieliczni wiedzą o zbrodniach dzisiejszych bohaterów banderowskiej Ukrainy!
  Czas by się dowiedzieli

 8. karlik said

  Ad.7 „O tym, że Josip Wisarionowicz Dżugaszwili Stalin- przeciwko któremu było to powstanie nie chciał pomóc powstańcom..”
  Ja, też nie jestem zwolennikiem Stalina, ale gdyby nie pomoc W.Andersa to Stalin by ich rozliczył…Ciekawa interpretacja faktów, tak jak przeciwko Islamistom stawia się w Polsce rakiety..

  „Po kapitulacji zażądał (P. Szandruk – dop. Karlik) spotkania w cztery oczy z gen. Władysławem Andersem, które mu umożliwiono. Po osobistej interwencji Andersa u władz brytyjskich, a także wobec stanowiska Stolicy Apostolskiej[19], żołnierzy Ukraińskiej Armii Narodowej nie wydano przymusowo ZSRR (choć przymusową deportację wszystkich obywateli ZSRR przewidywały porozumienia jałtańskie), uznając ich za obywateli polskich i umożliwiono im legalną imigrację do Wielkiej Brytanii i krajów Imperium Brytyjskiego[20].

  Po wojnie Pawło Szandruk przebywał w Niemczech, Francji, następnie osiadł w Kanadzie. W roku 1965 został odznaczony przez generała Władysława Andersa krzyżem Virtuti Militari.”

 9. NICK said

  „Na Wołyniu mordowali nas by zająć nasze ziemie, a z jakiego powodu mordowali nas w Warszawie?”
  Z tego samego p. Jacku. (7).

 10. 8.Pan NICK
  Oczywiście Panie NICKu; to oczywistość oczywistości.

 11. Grażyna said

  Panie Czołgista, polskie władze są tylko z nazwy polskie. Oni lobbują w interesie swoich ziomków. Ilu z nich ma ukraińskie pochodzenie, chazarskie, niemieckie? Jeżeli mama i tata prezesa (wg jego własnych słów) pochodzą z Odessy, to kim on może być z pochodzenia? Masowy najazd Ukraińców (jak muzułmanów na Zachód) jest dla Polaków zagrożeniem. O tym między innymi jest mowa w wystąpieniu dr Grabowskiego.

 12. Ad. 7

  „O tym, że Josip Wisarionowicz Dżugaszwili Stalin- przeciwko któremu było to powstanie nie chciał pomóc powstańcom, wiedzą wszyscy,”

  – Jeśli do tej wiedzy dodamy wiedzę o dwuwładzy w ZSRR (bek – kagan), to jak wygląda wtedy ten brak pomocy? Kto zatrzymał Armię Czerwoną? Stalin? A może Kaganowicz?To raz. A dwa: tylko idiota pomaga wrogowi. A II RP była jednak wrogiem ZSRR. (Scenariusz II wś. autorstwa Rotszyldów, Morganów itp. na razie zostawmy.)

 13. Listwa said

Sorry, the comment form is closed at this time.