Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Kosaczew o perspektywach uznania przez świat Krymu za rosyjski

Posted by Marucha w dniu 2016-07-13 (środa)

Pytanie o przynależność Krymu „wcześniej czy później” przestanie wywierać negatywny wpływ na stosunki wspólnoty światowej i Rosji.

Taką prognozę wypowiedział w wywiadzie dla rosyjskiego portalu Lenta.ru przewodniczący komitetu Rady Federacji ds. Międzynarodowych Konstantin Kosaczew.

„Przypomnijmy, że wszystko zaczynało się poważnie, ale teraz wielu polityków, poza wyraźnymi rusofobami, inaczej patrzy na to, co się dzieje. Dlatego sytuacja z Krymem, moim zdaniem, ma wreszcie szanse, aby zostać przyjętą przez wspólnotę międzynarodową” – powiedział senator.

Według oceny Kosaczewa, „w tej chwili nacisk na Rosję z zewnątrz idzie przede wszystkim z powodu południowego wschodu Ukrainy”, podczas gdy „Krym zszedł na drugi plan, a Zachód związuje zniesienie sankcji wyłącznie z wypełnieniem porozumień mińskich”. Jednak członek Rady Federacji dodał, że realizacja tych porozumień nie oznacza, że „Europejczycy nie odegrają sytuacji związanej z Krymem z powrotem”.

Jako możliwy scenariusz, według którego może rozwijać się sytuacja wokół Krymu, podał on przykład Cypru Północnego, proklamowanego państwa, uznanego tylko przez władze Turcji.
„Bez względu na to, że tam naprawdę doszło do okupacji wojskowej, sytuacja w tym spornym terytorium nie wpływa na stosunki Turcji ze wspólnotą międzynarodową” – powiedział Kosaczew.

Jego zdaniem, kwestia Krymu „wcześniej czy później będzie rozwijać się co najmniej analogicznie”.

Komentując rezolucje regionalnych parlamentów Włoch o uznaniu Krymu, Kosaczew podkreślił rolę ekonomii. Według niego, „Włosi rozumieją, że jeśli sankcje będą hamować na Krymie, to będzie to się ciągnąć wiecznie”.

„W odróżnieniu od Donbasu, temat Krymu jest zamknięty. Krymczanie dokonali jednoznacznego wyboru. Teraz pozostaje mieć nadzieję na zdrowy rozsądek zachodnich polityków” – podsumował Kosaczew.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 to “Kosaczew o perspektywach uznania przez świat Krymu za rosyjski”

 1. Kojak said

  Krym zawsze byl rosyjski ! Putin nie mial wyjscia i musial Krym anektowac ! Zbrodniarze bowiem z Usraela zainstalowaliby tam mnostwo rakiet wycelowanych w Rosje i mnostwo samolotow z bombami na Rosje ! To sie im nie udalo i bydlaki dra morde ze naruszono integralnosc rzekomo Ukrainy ! Naruszono ,,jenteresy ,amerykanskich kanali i zbrodniarzy i ich geszefty !

 2. JO said

  ad.3. Daleko Pan od prawdy nie jest, mimo swego sarkazmu. CALA Europa, to ziemia jedej Rodziny Bialego Czlowieka.

 3. Hasso C. said

  Ad 4. Panie JO, Nareszcie wypowiedz, pod ktora moge sie podpisac. Troche w Polsce brakuje swiadomosci, ze to rodzina. Sklocona, ale w obliczu wroga pod Wiedniem, jednak jak najbardziej rodzina.

 4. Hasso C. said

  Usa czy „zachod” maja tu pretekst do zbrojenia sie przeciwko Rosji. CZy to bedzie Krym czy Rzym, to niewazne. Najwiekszym bledem, jaki Rosja moglaby zrobic, to ustepstwo „zachodowi” w jakiejs sprawie, np. Krymu. Celem jest zniszczenie i rozparcelowanie Rosji, a nie wspolpraca dobrosasiedzka. Rosjanie to dobrze wiedza.

 5. NICK said

  Racją Stanu i historyczną racją.
  Naszą Racją wreszcie.

  „c(k)hazaria magna”.

  Projekt ówczesny i teraźniejszy.
  A właściwie projekt ciągły i realizowany.

  (…)
  ?

 6. Czyngis-chan said

  @ 1. Kojak said Krym zawsze byl rosyjski…
  _

  Pan Kojak się rozminął z historią starożytną i późniejszą. Krym był najpierw grecki, …a potem turecki (patrz wielki turecki serial przy oglądaniu którego mdleja panie w EU, Afryce i Azji)
  @ 4 Pan Hasso ma trzeźwe spojrzenie. Największym cymbałem w historii Rosji był Gorbaczow i jego następca Jelcyn.

  Krym był słowiański. Potem przechodził różne koleje losu. Ale od 1783 jest w rękach Rosjan.
  Na pewno zaś „Ukraina” nie ma z nim nic wspólnego.
  Admin

 7. Hasso C. said

  Ruscy do tej pory nie moga sie zdecydowac, czy Gorbaczow byl zdrajca czy idiota, czy jednym i drugim. W swoim Stavropolskim kraju, z ktorego go wzieli do Moskwy, znany byl jako „Misza-koperta” (Misza konvertik). Kiedy ktos, kto znal, kiedy dowiedzial sie, ze Misza ma byc Generalnym, powiedzial: „to koniec, on rozwali nasz Sojuz, wszystko wyprzeda. „

Sorry, the comment form is closed at this time.