Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Której medycyny potrzebujemy?
  Marcin o Wolne tematy (41 – …
  Boydar o Lekarz czy zbrodniarz?
  UZA o Lekarz czy zbrodniarz?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Zacharowa odniosła się do słów Macierewicza nt. Rzezi Wołyńskiej

Posted by Marucha w dniu 2016-07-13 (Środa)

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa odniosła się do słów Ministra Obrony Narodowej Polski Antoniego Macierewicza na temat Rzezi Wołyńskiej.

Wczoraj Macierewicz, znany ze swoich antyrosyjskich wypowiedzi, oświadczył, że to Rosja „popchnęła” Ukraińców do ludobójstwa Polaków, „wykorzystując” ukraińskich nacjonalistów.

11 lipca 1943 roku uważany jest za punkt kulminacyjny makabrycznych wydarzeń na Wołyniu. Tego dnia grupy OUN-UPA zaatakowały jednocześnie ponad 150 polskich wiosek i gospodarstw, mordując praktycznie całą znajdującą się tam ludność.

Na swoim profilu na Facebooku Zacharowa prosi Warszawę, by wyjaśniła, „czy minister przedstawił oficjalną pozycję Polski, czy swoją własną, a także czy istnieją jakieś wydarzenia historyczne bądź katastrofy naturalne, o których wywołanie Rosja nie jest posądzana”.

„Czy nie ma niebezpieczeństwa, że dając milczące przyzwolenie na tego typu szowinistyczne wypowiedzi, polskie władze staczają się niepostrzeżenie od codziennej rusofobii do rozpalania nienawiści narodowościowej?” — pisze rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

СМИ:”Министр обороны Польши Антони Мачеревич считает, что Россия дала толчок событиям Волынской трагедии. Мачеревич уточнил, что именно Россия использовала украинских националистов в событиях 1939–1945 года”.

Хотелось бы уточнить у Варшавы пару моментов:
1. Озвучил ли министр обороны официальную позицию Польши или свою личную?
2. Есть ли исторические события или природные явления, в которых Россия не виновата?
3. Нет ли опасения, что, молчаливо поощряя подобные шовинистические высказывания, польское руководство от бытовой русофобии незаметно скатывается к разжиганию национальной ненависти?

https://www.facebook.com/maria.zakharova.167?fref=ts

Wcześniej przewodniczący komitetu do spraw międzynarodowych Rady Federacji Konstantin Kosaczow obwinił Macierewicza o „zaprzedanie pamięci swoich przodków”. Jego zdaniem słowa polskiego ministra idą z duchem politycznej koniunktury.

Rzeź Wołyńska — masowy mord Polaków dokonany rękami członków Ukraińskiej Powstańczej Armii w czasie II wojny światowej. Ofiarami tych krwawych zdarzeń padło co najmniej sto tysięcy ludzi.

Polski senat nazwał w swojej rezolucji Rzeź Wołyńską ludobójstwem.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 49 do “Zacharowa odniosła się do słów Macierewicza nt. Rzezi Wołyńskiej”

 1. Marek said

  Polacy odpowiadają za holakaust żydów w Polsce przez Niemców, zaś Rosjanie odpowiadają za holokaust Polaków na Kresach przez Ukraińców. Pan Macierewicz wie, co mówi.

 2. JO said

  Boze Chron Rosje!
  +++
  https://marucha.wordpress.com/2016/04/23/ikony-od-narodu-polskiego-dla-narodu-rosyjskiego/
  ***
  https://wirtualnapolonia2.wordpress.com/2016/07/10/celowa-demonizacja-putina-prezydenta-rosji/

 3. hartford said

  Odwalilo Macierewiczowina calego , za PRL za Katyn byli winni niemcy , a teraz za PIS zaWolyn winni sa ruscy , Znowu klamstwa , w imie dobrych stosunkow z ukrami i usa

 4. Inkwizytor said

  Mysle ze paskuda geba trotylewicza to tez wina rosjanina

 5. revers said

  Mundurowych w holdzie ofiar na Wolyniu to spotkasz w Donbassie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fdonieccy-separatysci-oddali-hold-ofiarom-rzezi-wolynskiej-foto

  bo juz lokalnie w Przemyslu to resztki staropolakow w cywilu to upamietnia 11 lipca.

 6. Antares said

  Ładna ta rzeczniczka 😊

  A jak tańczy!
  Admin

 7. Isreal said

  ad3 żeby zadowolić kosmatego pana ….

 8. pan minister wie co mówi…I ofiara broni elektromagnetycznej!
  .https://youtu.be/3SWoOwVOB08

 9. i wiele innych ofiar…
  .https://youtu.be/xtkwi_ewlzk

 10. revers said

 11. Joe said

  Nie wiem i nie POtrafie zrozumiec dlaczego Rosjanie nie otworza na widok publiczny archiwow z ktorych opinia publiczna w Polsce i Polonijna moglaby sie dowiedziec szczegolow np.Jak POwinien nazywac sie Antek i cala pis…ska ekipa.Co wyczyniali dla dobra bolszwizmu ich przodkowie z POdpisami i zdjeciami.Oni to wszystko maja jak w banku…ale ciagle brak odwaznego,zeby ta lawine ruszyl.

 12. Bernard Korzeniewicz said

  Aby było zabawniej – Maciarewicz ma rację.
  Nie zabijajcie!!! Być może nieświadomie, ale Maciarewicz przypadkiem powiedział prawdę.
  Nacjonalizm ukraiński został wynaleziony i administrowany na zlecenie władz Austro-Węgierskich. W praktyce robili to oczywiście wiedeńscy bankierzy (ci sami, którzy w 1914 zorganizowali atak A.-W. na Serbię w miesiąc po zamachu w Sarajewie).

  W 1918 „ojcowie” nacjonalistów ukraińskich wylądowali w … Piotrogradzie.

  Zwracam uwagę, że 17IX1939 to właśnie UPA „robiła” z „głęboki” zwiad Armii Czerwonej idącej na pomoc Wehrmahtowi. Spierałem się z ks. Isakiewiczem-Zalewskim, on bronił powiązania UPA-Niemcy a ja wyciągałem regulaminy polowe RAAK.

  W latach 1939-47 powtarzał się schemat – Upowcy (wg ich teorii 2 wrogów) niby współpracowali z Niemcami, a w praktyce stanowili przykrywkę dla grup sabotażowych NKWD, które atakowały linię kolejową Kraków-Kijów. Oczywiście autorami tych ataków mieli być Polacy – o czym informowała Niemców ukraińska, Upowska policja – , na mordowanie których Niemcy udzielali zgody. Zresztą Szwaba zawsze cieszyło, gdy Słowianie się mordowali wzajemnie.

  Zwracam uwagę, że wg. W. Sołonina („Nic dobrego na wojnie”) na północną niemiecką linię kolejową Warszawa-Smoleńsk NKWD zrzucało przez 3 lata ponad 20 000 sabotażystów rocznie (!), a na południową … ani jednego.

  Po 1944 i zajęciu Wołynia przez ACz mordy nie ustawały. Jest to jedyny przypadek w historii NKWD/KGB gdy lokalna ludność w BEZPOŚREDNIEJ STREFIE PRZYFRONTOWEJ (!!!) mogła spokojnie dożynać w nocy sąsiadów bez energicznej reakcji SMIERSZa.

  Po 1945 także losy UPOwców w ZSRR potoczyły się interesująco – proste rezuny dostawały kulę albo 25 lat łagru o zaostrzonym rygorze, a dowódcy 5 więzienia. W ZSRR 5 lat to był wyrok za śmiecenie na chodniku.

  Przypominam, że góra komunistyczna, która opanowała i zniszczyła Cesarstwo Rosyjskie była dokładnie tej samej narodowości pieniężnej co i „ojcowie” ukraińskiego nacjonalizmu i wspomniani na początku wiedeńscy bankierzy.

 13. Marucha said

  Re 12:
  Czyli UPA/OUN jest niewinne. Winien jest – kto? Putin?

 14. RomanK said

  Wystarczy podmienic tylko slowo Bolszewicy na …..Rosjanie….i mamy zupelnei inna historie…i do tego prawdziwa:-))))

  NO, bo przeciez Rosja a ,,Bolszewia to dokladnie to samo tyle, ze ….. inaczej:-))))
  Ni wolno zapominac, ze juz postanowiono w Yalcie zmiany granic i wiedziano ze musi sie , deportowac potezne masy ludnosci…
  Aparat NKVD nei kierowal sie etyka chrzescijanska..ale pragmatyzmem marxistowsko talmudycznym.

 15. Arni said

  panu M. walnęło w dekiel tak mocno, że już chyba nawet psychiatra byłby bezradny. Swoimi słowami przebił już nawet profesora od muszek 🙂

 16. Pani Mario, jest mi bardzo przykro, że takiego pomiota Q…go, jak A.P., nosi Ziemia. Jego miejsce jest ww dzielnicy Pruszkowa, Tworkach. Może Pani Szanowna Maria słyszała o takim miejscu w Polsce i takowym przybytku szpitalnym tam. Ja Panią serdecznie przepraszam Mario za tego byd…laka słowa i braci Rosjan.

 17. revers said

  re12
  no smieszna argumentacja przykrywkowa. pagony zmnienione? bo w armii ukrainskiej oficjalnie nosi sie pagony Wehrmachtu z 1939 roku.

 18. wow said

  Ad.12

  Ale to nie ma żadnego znaczenia w kontekście Wołynia. Mordowała tam bowiem UPA, która jest obecnie czczona po 2014 r, jako „armia wyzwoleńcza”. Antek gada te swoje bzdury na potrzeby swoich wyborców i propagandy wewnętrznej-czyli takich ludzi jak pan. Bo na Ukrainie nie wypierają się Wołynia a jedynie mówią o „wojnie polsko-ukraińskiej”. W sumie to pogrobowcy banderowców mają trochę racji skoro bombardowania Strefy Gazy to „wojna” to i na Wołyniu miała miejsce „wojna”.

 19. wow said

  ad.12

  To, że bandy ukraińskie były zinfiltrowane przez Gestapo, Abwehrę czy NKWD jest bardzo możliwe. Tylko co z tego? Mordowali ukraińscy nacjonaliści i mieli przy tym poklask części populacji, a dziś mają poklask swoich pogrobowców. Ciekawe, ze oni sami się tego nie wypierają-jedynie manipulują liczba ofiar lub mówią o „wojnie polsko-ukraińskiej”.

 20. Oczywiście we 16 miało być A. M. vel A. S. z jewreja chazarskiego, a nie A. P. wybaczcie pomyłkę, ale wszyscy wiemy o kogo chodzi.

 21. Chciałbym zapodać tekst mojego wielkiego przyjaciela, odnośnie bieżących wydarzeń powiązanych z historią tego padołu.

  Prącie politykiem, to w każdym narodzie dramat. U nas- w III RP, to jest norma! Nie ma innych polityków! I nie ma znaczenia, czy oni sprawują władzę czy udają opozycje. Kilka dni temu najważniejsze prącie w okupowanej III RP ogłosiło, że agresja ZSRR 17 września 1939 roku miała bezpośredni wpływ na ludobójstwo banderowskiej Ukrainy w dniu 11 lipca 1943 roku. Bo gdyby tej agresji nie było, nie byłoby Wołynia. To nie ZSRR napadł na nas, tylko III Rzesza. Naczelne prącie powinien wiedzieć, że w roku 1939 pierwszy wrzesień był wcześniej niż 17 wrzesień. Naczelny prąciu III RP, wbij sobie do główki, że w tym czasie- 11 lipca 1943 roku, ZSRR walczył pod Kurskiem! Jakie twoim zdaniem- naczelny prąciu, wydarzenia w ZSRR, miały wpływ na resztę ludobójstwa banderowskiej Ukrainy? Bo mordowali nas nie tylko na Wołyniu! Jakie wydarzenie w ZSRR było inspiracją dla banderowskich ludobójców w mordowaniu schwytanych powstańców warszawskich? Wszyscy jak jeden mąż schwytani przez Ukraińców powstańcy, zostali ZAKATOWANI! Wszyscy co do jednego! Nie zabici, ZAKATOWANI! Gdybyś prąciu był chociaż normalny! A ty jesteś idiotą, zwykłym idiotą! W parę dni po ogłoszeniu publicznie złotej myśli naczelnego prącia III RP, swoim otworem gębowym powtórzył jego brednie, drugie prącie. Otóż ten poszedł dalej niż naczelne prącie. Stwierdził, że to Rosja napadła na Polskę 17 września 1939 roku i to Rosja odpowiada za Wołyń! W roku 1939 nie było państwa o nazwie Rosja! Nikt i nigdy nie oskarżał Indian o zbrodnie USA. Nikt! Prącia III RP zupełnie bezkarnie oskarżają Rosjan o czyny, o zbrodnie ZSRR. Niech polityczne prącia przeczytają i zapamiętają. Prawny spadkobierca, a takim jest Rosja wobec ZSRR, nie odpowiada za żadne zbrodnie spadkodawcy, za żadne! Nie odpowiadamy karnie- jako spadkobiercy, za morderstwa naszych ojców, dziadków, za żadne zbrodnie naszych spadkodawców. W oparciu o jakie prawo Rosja ma odpowiadać za zbrodnie spadkodawcy? Prawny spadkobierca dziedziczy majątek spadkodawcy, dziedziczy długi spadkodawcy, zobowiązany jest do przestrzegania zawartych umów i paktów przez spadkodawcę. Szkoda czasu na opis truizmów. Najkrócej. Rosja była największą ofiarą ZSRR. Rosja poniosła za ten komunistyczny internacjonalistyczny eksperyment największe straty; ludzkie, gospodarcze, terytorialne. I tak, w dniu wybuchu I wojny roku 1914, obszar Rosji wynosił 23 miliony kilometrów kwadratowych. W roku 1945 obszar państwa ZSRR wynosił 24,5 miliona kilometrów kwadratowych. Dziś Rosja ma 17,5 miliona kilometrów kwadratowych! W roku 1991 Rosja straciła -bez wojny, 6 milionów kilometrów kwadratowych, ok. 15 milionów rdzennych Rosjan znalazło się wbrew swojej woli poza granicami Rosji! Na terenach wschodniej Ukrainy mieszka ponad 10 milionów Rosjan, mieszkają na swoich ziemiach, ich ziemiach od 1300 i więcej lat. Podział ZSRR odbył się bez konsultacji z kimkolwiek, trzech kryminalistów na czele z pijanym Jelcynem ustanowili nowe państwa ma mapie świata. Rano Rosjanin obudził się jako obywatel Ukrainy! Koszty II wojny ponieśli w ogromnej skali Rosjanie. To głównie Rosjanie obronili ZSRR przed III Rzeszą, to oni byli najliczniejszą republiką radziecką, było ich 130 milionów w państwie ZRRR liczącym 180 milionów. To Rosjanie zapełniali łagry ZSRR i umierali w nich tysiącami, to Rosjanie milionami umierali w niemieckich obozach zagłady, to Rosjanie dźwigali cały ciężar II wojny. To ich – Rosjan, zginęło ponad 30 milionów, a straty ludzkie całego ZSRR to 35 milionów! To nie koniec. Umierali po wojnie ci, którzy cudem ocaleli w niemieckich obozach zagłady, umierali w ZSRR jako zdrajcy narodu! Ich – Rosjan, historia jest bardziej tragiczna niż potrafią to pojąć polityczne prącia w III RP. To był wstęp. Informuję wszystkie prącia. W roku 1920 to myśmy napadli na Rosję Radziecką, gdyby jakieś prącie temu zaprzeczało, to niech wyjaśni, co robili wojska II RP w rosyjskim Kijowie? Stolicą Ukrainy- z woli Stalina, Kijów stał się dopiero w roku 1934. Co wojska II RP robili w rosyjskim Kijowie w roku 1920? Wojska II RP zostali pobici i wygnani przez mieszkańców Kijowa, którym w sukurs przyszła armia dowodzona przez Tuchaczewskiego. Piłsudski uciekł przerażony z pola walki, zamelinował się u kochanki w Warszawie i czekał na klęskę w wojnie którą rozpętał. Przerażone i zdemoralizowane wojska II RP gnane przez Tuchaczewskiego, zatrzymał pod Radzyminem generał Tadeusz Rozwadowski. ON- generał Rozwadowski, zatrzymał armię Tuchaczewskiego. A tak naprawdę, to Tuchaczewski sam zatrzymał swoje wojska. Bez wsparcia konnicy Budionnego stojącej bezczynnie pod obleganym Lwowem, nie miał szans zająć Warszawy. Tadeusz Rozwadowski przeszedł do kontrataku pod Radzyminem. Nie będę pisał historii, ja tylko sygnalizuję fakty. Wszystkich schwytanych oficerów politycznych zabijaliśmy natychmiast, bez sądu. III Rzesza w II wojnie tylko skopiowała nasze działanie mordując natychmiast schwytanych politruków. Z liczby ponad 60 tysięcy jeńców armie czerwonej, co najmniej 58 tysięcy zakatowaliśmy. Uwolnienia dożyło……. ok. 1500 osób! Jeńcy byli mordowani w sposób szczególny, tysiące z nich zostało zakatowanych, powieszonych, zabitych kijami, żywcem zakopanych do ziemi, tysiące zostało zagłodzonych, tysiące umarło z braku pomocy medycznej. W roku 1923 ZSRR wystąpił ze skargą do Genewy, oskarżając nas o ludobójstwo! Genewa odrzuciła skargę komunistycznego wrogiego wszystkim „demokracjom” państwa. O tym, że Katyń był odwetem wiedziałem od dziecka, od końca lat 40-tych! Stosunki II RP z ZSRR były jak najgorsze, przez 20 lat istnienia II RP. Nigdy, ani razu, nie było żadnych politycznych kontaktów z ZSRR, żadnych wizyt. Nigdy wysokiej rangi dygnitarz II RP nie odwiedził ZSRR i na odwrót. A dostojnicy III Rzeszy byli w Warszawie fetowani! Marszałek Rzeszy raczył polować w Białowieży! II RP- wzorem Europy, marginalizowała ZSRR. Europa liczyła na swojego bohatera Adolfa Hitlera, który rozprawił się z komunistami w Rzeszy i obiecywał rozprawić się z komunistami i Żydami w Europie. Władza Hitlera dawała Europie gwarancje likwidacji ZSRR. Europa była ustępliwa i wyrozumiała wobec żądań Hitlera. W Monachium 29-30 września 1938 roku Anglia, Francja, Włochy i Niemcy- jako obdarowani, podarowali Czechosłowackie Sudety III Rzeszy , był to rodzaj łapówki za wojnę z ZSRR. Dzień po tej łapówce, 1 października 1938 roku Hitler zabiera Czechosłowacji Sudety i uwaga…. 2 października 1938 roku, II RP napada na Czechosłowacje rabuje im Zaolzie! II RP Zachowuje się jak cmentarne hieny. Obrońcy II RP powiadają dziś, to było nasze. Wilno też było nasze, Lwow też był nasz i co? ZSRR zabiegał od 1934 roku o sojusze z Anglią, Francją, Polską. Bez rezultatów. ZSRR został sam wobec potęgi III Rzeszy. Dla Europy było oczywiste, że Hitler rozprawi się ze Stalinem! Pakt Ribbentrop – Mołotow był szokiem dla całej Europy. Nikt nawet w najczarniejszych scenariuszach czegoś takiego nawet nie zakładał! Dla ZSRR ten pakt w roku 1939 był zbawieniem, dosłownie ocaleniem od zagłady! Armia ZSRR była bezbronna, kadra oficerska w 80% zamordowana przez Stalina. Pakt, dawał czas na zorganizowanie obrony. Stosunki Polsko – ZSRR były od zawsze wrogie, były fatalne za sprawą tylko i wyłącznie władz II RP. Dzisiaj jest dokładnie tak samo! Pretensje typu, że na nas napadli sowieci są godne idiotów. 20 lat II RP pracowała na nienawiść ZSRR do nas i wychowała pokolenie, które nienawidziło ZSRR. Nazwanie agresji największego wroga II RP, wbiciem noża plecy, jest idiotyzmem. Nóż w plecy wbija przyjaciel, od którego oczekujemy rady i pomocy, a ten wbija nam nóż w plecy. Nazwanie agresji wroga, wbiciem noża plecy rodzi się wyłącznie w głowie prymitywa. To co myśmy wbili w plecy Czechosłowacji 2 października 1938 roku, gdy wspólnie z Hitlerem napadliśmy na nich? Co myśmy im wbili? Widelec? Już 7 września 1939 roku naczelny wódz II RP razem z kompanami i tym co obiecywał nie oddać guzika, byli już w Zaleszczykach – Rumunia, dziś to ziemie banderowskiej Ukrainy. Nikt nam nie pomógł, nie było przyjaciół. W roku 1941 ku radości Anglii, Francji, Belgii, Holandii, Danii, Norwegi, Hitler ruszył na ZSRR. Sikorski dogadał się z władzami ZSRR o utworzeniu armii polskiej na terenach ZSRR z Polaków tam zamieszkałych bądź wysiedlonych i więzionych. Powstała polska armia pod dowództwem Władysława Andersa, która wg zamysłów i ustaleń Sikorskiego ze Stalinem, miała być armią sojuszniczą ZSRR, a nie armią podległą ZSRR. Churchill potrzebował ludzi do obrony angielskich interesów w Egipcie, Libii, Syrii, etc, etc. Bez trudu emisariusze Churchilla namówili Andersa do zdrady Polski i wyprowadzenia wojska z ZSRR do Iranu. I tam w interesie Anglii i dla dobra Anglii umierali żołnierze armii Andersa. Kim był Anders? Niemcem, matka i ojciec byli Niemcami, nie mógł się urodzić Hiszpanem, ani Polakiem, urodził się Niemcem z rodziców Niemców! Był w tej polskiej armii w ZSRR najsłabszym polskim ogniwem. Czyli inaczej, los polski był mu obojętny! Proste? Gdyby prącia znali historię, to nigdy córkę zdrajcy Andersa nie mianowaliby rzecznikiem polskich interesów za granicą. Już raz reprezentował nasze interesy jej tatuś i wyszliśmy na tym fatalnie. Legenda Monte Casino zrobiła swoje. Prawda jest taka, że zdobycie Monte Casino było czynem prestiżowym, nie miało żadnego strategicznego znaczenia. Megalomania Niemca Andersa kosztowała Zycie 923 żołnierzy. Ponad 2 tysiące zostało rannych. Wychowany byłem na legendzie Monte Casino, na piosence czerwone maki i byłem dumny z bohaterskiego generała i jego wojów. Do czasu. Gdy poznałem prawdziwe historyczne fakty musiałem zweryfikować swoją wiedzę, oddzielić mit i legendę od prawdy. I wyszło to co wyszło. Anders nas zdradził, oszukał, sprzedał. Armia Andersa jako sojusznik ZSRR na wyzwalanych polskich ziemiach, ustanawiałaby polskie cywilne władze, a nie armia ZSRR. II armia generała Berlinga była armią podległą ZSRR, nie była armią sojuszniczą! 22 lipca 1944 roku Moskwa mianowała nam rząd; Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego (PKWN) . Mocą porozumień wielkiej trojki USA, ZSRR, Anglii, Europa została podzielona na strefy wpływów. My z racji położenia geograficznego staliśmy się częścią strefy wpływów ZSRR i żaden bunt, żadne powstania zmienić tego nie mogło! Francja, Włochy, Grecja, chcieli być państwami socjalistycznymi! Autentyczne! W tych państwach najsilniejszymi partiami byli komuniści! Zostali spacyfikowani, czyli zlikwidowani! W Londynie istniał rząd złożony z dezerterów, którzy porzucili nas gdy wybuchła wojna i zaraz po zainstalowaniu się w Londynie daleko od wojny nawoływali swoje porzucone ofiary, do walki do ostatniej kropli naszej krwi, w obronie ich koryta władzy. 22 lipca 1944 gdy powstał rząd z nadania Moskwy, utracili władzę, wpadli na pomysł powołania swojego „legalnego” rządu wybranego przed II wojną. Zwycięskie powstanie w Warszawie pozwalało powstańcom powołać legalny rząd i ten legalny rząd miał powitać wkraczające oddziały Armii Czerwonej do Warszawy, jako gospodarz państwa. Powstanie było bardziej przeciw władzy Stalina niż Hitlera. Propaganda Londynu informowała, że powstanie pomaga Armii Czerwonej i LWP by szybciej weszli do miasta. Kłamali, że Armia Czerwona gwarantuje wsparcie i pomoc powstańcom. Brak tej pomocy powstańcy uznali za zdradę ZSRR i LWP Nic nie było prawdą, ale o tym wiedzieli przywódcy powstania. 1 sierpnia 1944 wybuchło powstanie warszawskie trwało 62 dni do 2 października 1944. Zakończyło się kapitulacją. Nie ma końca hymnom pochwalnym bohaterom powstania. 8 września 1941 roku mieszkańcy Leningradu nie wpuścili wojsk III Rzeszy, oblegani przetrwali do 27 stycznia 1944 roku, zostali wyzwoleni przez wojska radzieckie. Jak nazwać ich bohaterstwo? Mamy dwa bohaterskie miasta Warszawę i Leningrad. Im przez 2,5 roku nikt nie przyszedł z pomocą, nawet jej nie czekali, nasi po 62 dniach skapitulowali. O jakim, o czyim bohaterstwie mowa? Nie silmy się na porównania bohaterstwa zwykłych ludzi z ZSRR z naszymi bohaterami. Powiem tak. Nie podoba mi się III RP, w której władzę sprawują zdrajcy, durnie i kanalie, nie podobają mi się sojusze ze zdrajcami którzy nigdy w dziejach nam nie pomogli a zawsze szkodzili. Naszym naturalnym, polskim sojusznikiem jest Rosja i tylko Rosja. Okupacyjne władze III RP prowadzą politykę w interesie USA i dla USA ze szkoda dla nas Polaków. Sankcje ekonomiczne rujnują nasz naród, ale za to USA zbiera profity. Nic nie zawdzięczamy USA i zachodowi wszystko zawdzięczamy ZSRR. Dzięki „okupacji” ZSRR i polskim „komuchom” my byli ludźmi przez lat 45! Nasi rodzice, odbudowali Polskę z ruin, zbudowali nam nową Polskę. W tej nowej zbudowanej Polsce- PRL, mieliśmy wszyscy pracę, nie było bezdomnych, szkoły wszystkich typów były darmowe, służba zdrowia darmowa, sanatoria darmowe, leki dla rencistów i emerytów darmowe, wszystkie dzieci, młodzież w wieku szkolnym miały darmowe trzytygodniowe kolonie letnie z transportem w obie strony. Wszyscy zatrudnieni mieli darmowe dwutygodniowe wczasy z biletem kolejowym lub autobusowym w jedną stronę. Żłobki i przedszkola darmowe, potem za symboliczna opłatą. Mieszkania do roku 1968 były z przydziału za darmo. Nie płaciliśmy podatków, ani ZUS. Pierwsze spółdzielnie mieszkaniowe powstały za Gomułki. Zarabialiśmy 15- 20 dolarów na miesiąc. Tak zarabiało co najmniej 80% zatrudnionych. Za jednego dolara mogliśmy kupić 30 paczek papierosów, trzy kilo kiełbasy, 2 litry wódki. Opisuje czasy tylko dekady Gierka, ponieważ w tym czasie nie było dzikich strajków, nie było jeszcze CIA, razem z klerem i zdrajcami z Solidarności na usługach CIA i kleru! Za czasów Gierka ceny były stabilne. Za 1600 dolarów był nowy Fiat 125 P. 1600- 2000 dolarów kosztowało 60 metrowe mieszkanie (trzypokojowe) w centrum Warszawy. Wszystkie kupione mieszkania i te za dolary i te za złotówki były z pełnym wyposażeniem, w pokojach parkiet, w kuchni i łazience płytka PCV, w łazience sedes wanna i umywalka, w kuchni zlewozmywak dwukomorowy, kuchenka gazowa czteropalnikowa, pod oknem szafka , w przedpokoju zabudowana szafa na ubrania. Do mieszkania można było wejść z materacem i mieszkać, nie było tylko lamp . By zarobić w Polsce 2 tysiące dolarów, to trzeba było odkładać cały zarobek przez okres 114, 28 miesięcy. Już wyjaśniam. Zarabialiśmy od 15 do 20 dolarów miesięcznie, to średnia zarobku wynosi; 17,5 dolara miesięcznie. 2000 dolarów kosztuje mieszkanie to 2000:17,5 średniego zarobku= daje nam 114, 28 miesięcy odkładania zarobku. To jest 9,5 roku odkładania! Dziś takie same mieszkanie o podobnym standardzie w Warszawie kosztuje co najmniej 10 tysięcy za metr w stanie deweloperskim, co znaczy po polsku w stanie surowym zamkniętym. Są wstawione okna, drzwi, i jest otynkowane. Praktycznie by zamieszkać trzeba dołożyć co najmniej 3 tysiące za metr . Uznajmy że zarabiamy 2 tysiące na rękę. By zarobić 600 tysięcy, bo tyle kosztuje 60 metrowe mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy pracować nie 114,28 miesiąca, tylko 300 miesięcy. A by w tym mieszkaniu zamieszkać, to musimy wydać 13 tysięcy za metr, czyli 780 tysięcy złotych a na to musimy odkładać swoje zarobione 2 tysiące przez okres 390 miesięcy! Nie 114 miesięcy jak w PRL. Po co to napisałem, bo młodzi pojęcia nie mają czym była PRL, też nie miałem pojęcia o tym czym jest PRL gdy w nim żyłem, wtedy wydawało mi się, ze każdy system byle nie czerwony będzie lepszy! Dziś Polska jest macochą dla nas wszystkich, dobrze się wiedzie politycznym prąciom, klerowi i ich nepotom. Zwykłym ludziom wiedzie się fatalnie, naszych ludzkich praw nie chroni nikt. Nie było żadnej walki z systemem, którego tak na prawdę nikt wtedy nie lubił. Wierzyliśmy że na zachodzie jest raj! Dzisiejsi bohaterzy walki z komuną, to żałośni menele tamtych czasów, czasem któryś z nich nasikał na ulicy, opluł czerwoną flagę, po pijanemu nocą ryczał śmierć komunie, etc, etc, etc. Oni nigdy nie istnieli byli niczym i nikim. Nie ma nic gorszego jak ukrywający się nikt, którego nikt nie szuka! Dziś ci menele, mianowali sami siebie bohaterami walki z komuną. Wrogowie komuny ukończyli darmowe studia w zwalczanym systemie. Mieli mieszkania z których nikt ich nie wyrzucał na bruk nawet jak nie płacili czynszu. Nie mogę uwierzyć, że byłem wrogiem PRL, że byłem więźniem PRL, że byłem takim prymitywnym durniem jakim byłem. To dzięki takim gnojom jak ja sam, moje dzieci i dorosłe wnuki musieli za chlebem wjechać za granicę! Moim zdaniem tych wszystkich, którzy zwalczali PRL trzeba do gazu i zacząć gazowanie ode mnie. Pozdrawiam tych, którym i ja zafundowałem podły los niewolnika we własnym kraju, który nazwali III RP!

 22. Glos Prawdy said

  Ja już nie wiem nawet i boję się sobie wyobrazić co jeszcze powie Macieriewicz.

 23. RomanK said

  Prącie politykiem, to w każdym narodzie dramat. U nas- w III RP, to jest norma! Nie ma innych polityków! ,,,,,

  A czego sie pan spodziewal!!!!

  Od PRONcia rozpoczal sie nowy rozdzial PRLu -bis….
  PRONcie zywi, PRONcie bawi, PRONCie nigdy nie zostawi!!!!!!

  Kazdy jeden polski Rzondca..jest wytworem tego PRONcia!!!!!

 24. Joannus said

  Ad 23
  Wypada wyrazić uznanie Pana przyjacielowi za zacytowany tekst. Może nieco wyostrzony, niemniej bliski prawdzie.

 25. Szanowny pan Roman ma na myśli PRON ——————-> Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego? W PRL takie ciało komunistyczne było.

 26. A co tam Zduńczyk jest coś nie tak w tym tekście?, niech pan sprecyzuje. Dla mnie każdy słowo tam ocieka prawdą.

  Zduńczyka nie ma.
  Admin

 27. Joannus said

  Ad 29
  Zduńczyków ci u nas dostatek oj dostatek wielki.

  Tragedia nasza w posiadaniu rzesz z implantami w mózgownicach zagłuszającymi poznawanie rzeczywistego stanu rzeczy, czy racjonalny jej osąd, a jedynie odbierającymi przekaz z tub nadawczych jak np GW, TVN itp.

 28. RomanK said

  Opisuje czasy tylko dekady Gierka, ponieważ w tym czasie nie było dzikich strajków, nie było jeszcze CIA, razem z klerem i zdrajcami z Solidarności na usługach CIA i kleru! Za czasów Gierka ceny były stabilne. Za 1600 dolarów był nowy Fiat 125 P. 1600- 2000 dolarów kosztowało 60 metrowe mieszkanie (trzypokojowe) w centrum Warszawy.

  Tak to wszystko prawda, tyle…ze zapisany w kolece jako 723, w komitecie kolejkowym na pralke do prania pieluch mialem marna szanse na jej posiadanie….
  BO nie wiedomo, czy rzuca , a jak rzuca to ile, nawet- jak bedzie 10..to niewiadomo ile z tego dojedzie do sklepu, a jak dojedzie 7 to..mialem nadal szanse na zmiane numerku na 718…..

  Zeby zarobic dollarow…2000 co bylo bardzo latwo w USA czy Kanadzie przez rok…trzeba bylo dostac paszport…..
  a to kosztowalo…..cena bylo:
  !1. Wspolpraca
  2, Dollary
  3. Razy…..ale tylko ladna, mloda i zdrowa…mogla tym placic..
  Zawyczaj do Kandy kosztopwalo 2 razy do USA wiecej nawet piec….

  Nie dziwie sie autorowi….mogl sie skurwic za mlodu ,,a nie zalowac na starosc zachowanej cnoty.

 29. NICK said

  Macierewicz źle skończy.
  Za lat sto.
  Circa about.
  Po drodze miał będzie pomniki, nazwy, imienia i hymny.
  Wznioślejsze od… poprzedników protoplastycznych.
  A, szkoda… .
  Przygoda?
  EHZE.
  Ech, że.

 30. Ale mości pan Roman za Gierka głodny nie chodził, a nawet do Texasu się udał zamieszkiwać. No popatrzcie ludziska, jak ta komuna gierkowska była „wredna” i… „bestialska”… 😦 j… ją Mojżesz i chudy… byk – cielec 😉

 31. Boydar said

  Głupio szarpiąc za romanową nogawkę, ryzykujecie Malinowski, że wszystko to chcielibyście ukryć, zostanie wywleczone na widok publiczny, z detalami.

 32. RomanK said

  Nie,,,, nie chodzil panie Malinowski bo zapieprzal,,na polach gazowych…na miesiac po 240-260 godzin….pan policzy..plus nadliczbowki i rozlaka…czestawo spiac= na ziemi przytulony do opony Kraza…..
  Nawet dom sobie sprawilem…. potem mi go odebrali, jak i inne rzeczy.
  Wykopujac z paszportem w jedna strone….za darmo:-)))))
  I wymienili mi z oszczednosci jakie mialem 30 dollarow na cala rodzine…i z tym stanalem na texanskiej ziemi…..popatrzylem, gdzie kiwaja sie kiwonie….i zostalem…:-))
  Skrzywil sie pan major- jak wspomnialem , ze daje mi paszport za darmo- jak cichodajka, nawet buzi nie chce:-)))))
  Tak, ze panie Jacku….nic mi nikt nigdy nie dal z przydzialu..dlatego mam zniszczone dlonie..ale za to cala dupe….nei dalem ani razu…nikomu:-))) nawet ksiedzu:-))))

  A o Komunie Gierkowskiej pan moze opowiadac takim co jej nie pamietaja…i sluchaja tych wielorazowych..ktorym za raz po raz zylo sie wesolo i szczesliwie…. pan poczyta :
  https://www.docdroid.net/EWB5OJk/nieznane-karty-historii-prl.pdf.html

 33. Joannus said

  Relacja świadka obserwatora.
  Powtórka rezuńskich morderstw w nowym wspólczesnym wydaniu .

 34. f6666 said

  Dziękuję p. Romanie za link do bardzo ciekawego materiału… Ale napiszę panu, że za PRLu nikt z milicji nie napadał mnie w mieszkaniu, nie pozbawił mnie wolności takoż w swoim domu a za PiSdy miało to już od listopada aż trzykrotnie, i prowadzą przeciw mnie dwa śledztwa, jedną sprawę wygrałem, i to za nierządu PiS….dy??? O co im chodzi? Macierewicz, to twoja sprawka.

 35. ojojoj said

  Antoni Oblakaniec ma za zadanie rozpowszechniac pisowskie dogmaty. Takie jak te o „zamachu” na tutke, „poleglych” w tym zamachu oraz to co w artykule. Wiec co sie dziwicie.

 36. f6666 said

  Minęło już 26 lat od czasu kiedy PRL zakończył swój żywot. nie chcę się wdawać w rozważania dlaczego w tamtym czasie Polacy wybrali inną drogę i inny kształt swojego Państwa. Pewnie dziś miliony z nich, zastanawiają się, czy tamten wybór z 1989 roku był najlepszym z możliwych, jednak Polska Rzeczpospolita Ludowa, nie doczekała się przez ostatnie ćwierćwiecze sprawiedliwej oceny i pogłębionej, obiektywnej analizy jej blasków i cieni.
  Dzisiejsze „elity”, media i politycy, łącznie z tymi którzy reprezentowali ponoć Lewicę, prezentują karykaturalny, wypaczony i kłamliwy obraz tamtej rzeczywistości.
  Świat PRL był dla wielu z nas, światem naszej młodości, dorastania i często wielu lat pracy.
  Pamiętamy tamte czasy. Chciałbym, aby ta grupa, w sposób jak najbardziej obiektywny, pokazywała blaski i cienie tamtego 45-lecia, skazanego po 1989 roku na ośmieszanie, opluwanie i przedstawianego jako najczarniejszy okres w dziejach naszej ojczyzny…

 37. RomanK said

  Troche mnie pan konfuduje..bo nie wiem czy gadam z panem Malinowskim, czy Fu6666..czy z oboma na raz czy ….. demonem PRLu…:-)))

  Widzi pan PRL nigdy sie nie skonczyl…..NIgdy….un sie tylko troszkie przebral..sciagnal ferschalung i ubral garniturek Armaniego…no i zmienil nazwisko….
  NO i zmienil konto na Rzeczypospolita Nasiech:-)__)_)_)
  Niech pan tez nei zapomina…ze za tamtego PRLu tez bylo wszystko podwojne…byla tania jatka, sklepy i sklepy za zoltymi firankami…
  Byly sklepy i Consumy….byly kiszka i piwo i talony na salony….
  Widzi pan to tak- jak gada Batko druga Siory…. pytam:
  – Batko a tiepier w Rosiji kak..?.
  – Widisz Romanczik…w Rasiiji komu kak..odnomu luczsze ,wtoromu huzie..kak wsiegda:-))))
  A sw Pamieci Wankowicz powiadal:
  Ojczyzna jest jak krowa..siadziesz przy wymieniu masz mleko…przesiadziesz od ogona…..g……

 38. Hasso C. said

  Nie znalem tej alegorii Wankowicza, ale jest genialna.

 39. Tako rzecze Pan Roman… mieszkaniec Texasu i juesej.

 40. NICKu, gdzie Pan jest? Wańkowicz z Texasu atakuje!

 41. f6666 said

  Czcigodny Panie Gajowy, proszę… przepuścić. Ludzie People (Pipoł) czytać!

  Tak sobie myślę, jak logicznie wytłumaczą narodowi polskiemu, którego patriotami się głoszą nie tylko dwaj idioci z PiS na czele z Jarosławem Kaczyńskim i Antonim Maciarewiczem, związek pomiędzy agresją ZSRR na II RP- 17 września 1939, a ludobójstwem wołyńskim 11 lipca 1943 roku? Jak ci dwaj wymienieni z nazwiska zdrajcy, kanalie i idioci, Jarosław Kaczyński i Antonii Maciarewicz wytłumaczą udział banderowskiej Ukrainy w powstaniu warszawskim w roku 1944 po stronie SS i ich ludobójstwa schwytanych powstańców?

  Co było powodem ich zbrodni ludobójstwa w powstaniu warszawskim? Sraczka Stalina?, czy sraczka rodziców Jarosława Kaczyńskiego a to tatusia Rajmunda Kaczyńskiego i mamusi Jadwigi Kaczyńskiej? Co było powodem katowania schwytanych powstańców Warszawy przez Ukraińców? Obu wymienionym idiotom i ich plugawym kompanom przypominam. 30 lipca 1941 roku premier londyńskiego rządu Sikorski podpisał układ z ambasadorem ZSRR o przywróceniu stosunków dyplomatycznych z ZSRR. 14 sierpnia 1941 roku Sikorski zawarł układ o utworzeniu armii polskiej na terenie ZSRR pod dowództwem Władysława Andersa. Od tego dnia, byliśmy sojusznikami ZSRR. W jaki sposób sojusznik -od sierpnia 1941 roku, namówił swoich banderowskich katów, by zechcieli mordować Polaków?

  Banderowska Ukraina była psem Hitlera, była krwawym katem wrogów Hitlera. Ich zbrodnie przekraczające ludzką wyobraźnię podkreślały rodzaj przywiązania do Hitlera. W babim jarze, to psy Hitlera z banderowskiej Ukrainy mordowali Żydów, oni i tylko oni byli wykonawcami tej zbrodni, nadzorowanej przez SS. Jak dwaj wymienieni idioci wytłumaczą Polakom, w jaki sposób nasz sojusznik z ZSRR, od 14 sierpnia 1941 roku namówił banderowców do ludobójstwa Polaków 11 lipca 1943 roku? Namówił banderowców, którzy tak samo jak nas, okrutnie mordowali schwytanych żołnierzy Armii Radzieckiej, w której służyli Ukraińcy rosyjskojęzyczni , obecnie mordowani przez banderowską Ukrainę, wspomaganą przez okupacyjne władze III RP z PO- PSL, a teraz przez PiS i dwóch naczelnych idiotów III RP Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Maciarewcza.

  Mam 75 lat i jest mi ganc pomada jaki spotka mnie los w związku z opisaniem tych dwóch idiotów. Bo co mogą zrobić mi dwaj wymienieni zdrajcy, kanalie i idioci Jarosław Kaczyński i Antoni Maciarewicz, na obydwóch za to już co zrobili, za to co mówią, pluje im w twarz! Jako od zawsze Polak, jako rodzina ofiary zamordowanej przez bohaterów banderowskiej Ukrainy wspieranej przez okupacyjne władze i dwie wymienione z nazwiska kanalie pozdrawiam być może ostatni raz tych którzy to czytają. Musiałem to napisać, napisanie prawdy jest silniejsze ode mnie. Byliśmy ofiarami banderowskiej Ukrainy, ludobójstwo było czystką etniczna o czym wszyscy wiedzą z wyjątkiem zdrajców i kanalii z okupacyjnej władzy III RP , na która każdy Polak powinien pluć! By nie było niedomówień, władza okupacyjna, to władza od roku 1992 do nadal, to ta plugawa władza bratała się i brata się, z naszymi katami!
  J. P.

 42. Bernard Korzeniewicz said

  @12 i @13
  Proszę jeszcze raz uważnie przeczytać co napisałem:

  UPA został wymyślona i stworzona przez dziedziczne „ofiary prześladowań”. A że w tym okresie „ofiary” te rządziły także w Moskwie to Maciarewicz ma – nikłą bo nikłą – rację.
  Zabawną sytuację mają natomiast sami Ukraińcy – ich główni „narodowcy” to w 100% przebierańcy. Podobnie było w III Rzeszy – czołówka „narodowców” i „socjalistów” to przemalowani sataniści wyznania bankowego.

 43. Boydar said

  Czytać ? No to czytamy.

  „… Banderowska Ukraina była psem Hitlera …” – takie cóś (41)

  Taki ch., panie radco, takim samym jak i sam Hitler. Czyli co, Hitler zdechł i ukry są cacy ? Musicie, qurwa, lepsze myki wykminić.

 44. Nie bardzo pan zrozumiał wywleczony przez siebie akapit Boydarze… chachły są dalej takie same… a nie „cacy”.

 45. Boydar said

  Zanim ja nie zrozumiem, to Malinowski jeszcze sto razy nicka zmieni.

 46. JO said

  ad.41.

  Ukraina to zydo-masonski twor, sztuczny twor majacy formowac ludnosc w zydowskiej sekcie filozofii nazistowskiej rozwalajacej slowianszczyzne – Polske / Rosje.., ale i Slowacje…

  Zydo-masoneria blokuje przyznanie publicznej Prawdy o Ludobojstwie na Wolyniu , Podolo.., bo to pociagnie za soba dalsze konsekwencje – gleboka analize przyczyn i skutkow, co MUSI ujawnic winowajcow – Zydomasoneria, bo musi ujawnic zbrodniczy cel – depopulacja slowianszczyzny, co musi obnazyc Falsz – istnienia narodu Ukrainskiego.

  Narod Ukrainski w istocie swojej nie istnieje, bo albo ludzie na Ukrainie sa Rusinami, albo Kresowiakami, albo Rosjanami. Reszta w tym populacji to Zydo-Chazarzy – plemie tureckie, ktore jest klowna masa na ktorej bazuje filozofia Zydo-Ukrainy ukrainizujaca wszystko i wszystkich.

 47. JO said

  Do zapamietania Twierdzenie:

  „…JUDAIZACJA = UKRAINIZACJA…”

 48. Dokładnie panie JO.

 49. 45.Boydar
  Warto by się nieraz w jęzor ugryźć zanim coś się pierd… lnie bez przemyślenia, na wiwat. Jeżeli macie dowody na zmianę nicków tutaj przeze mnie, to udowodnijcie to najpierw tu i teraz Boydar, albo przestańcie paplać paszczą na lewo i prawo.

Sorry, the comment form is closed at this time.