Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Moskwa ostrzegła NATO o konsekwencjach aktywności wojskowej na Morzu Czarnym

Posted by Marucha w dniu 2016-07-14 (czwartek)

Rosja na posiedzeniu Rady NATO-Rosja ostrzegła sojusz o negatywnych skutkach jego aktywności wojskowej w regionie Morza Czarnego, powiedział stały przedstawiciel Rosji przy NATO Aleksander Gruszko.

„Omawialiśmy tę kwestię, omówiliśmy temat Morza Czarnego. Powiedzieliśmy, że jesteśmy przekonani, że każdy wzrost aktywności wojskowej państw NATO w regionie Morza Czarnego destabilizuje sytuację i nie sprzyja bezpieczeństwu w regionie” — powiedział Gruszko dziennikarzom.

Wcześniej NATO i Ukraina we wspólnym oświadczeniu w czasie szczytu NATO w Warszawie wyraziły zaniepokojenie rosyjskimi planami zwiększania swojej obecność w regionie Morza Czarnego.

Moskwa z kolei podkreśliła, że Rosja w odpowiedzi na intensyfikację sił morskich NATO na Morzu Czarnym zrobi wszystko, aby równowaga sił w regionie nie została naruszona.

Zgodnie z konwencją z Montreux z 1936 roku przebywanie w basenie Morza Czarnego okrętów wojskowych nieczarnomorskich mocarstw ograniczone jest do 21 dni.

Zatem wśród krajów NATO na stałą obecność na wodach Morza Czarnego mogą sobie pozwolić tylko Rumunia, Turcja i Bułgaria. Przy tym Sofia odmówiła udziału w inicjatywie zwiększenia obecności sił sojuszu mówiąc, że „nie chce wojny w regionie”.

Posiedzenie Rady NATO-Rosja odbyło się w Brukseli 13 lipca.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 2 to “Moskwa ostrzegła NATO o konsekwencjach aktywności wojskowej na Morzu Czarnym”

  1. Maverick said

    Bułgarzy jednak są bardziej słowiańscy niż kundle kabały i lucyferiańskiego NWO czyli nasze dobrze wabiące się kundle kabały. Nie dają się szczuć na chrześcijańską teraz Rosję jewrejskim komuchom z Uni.

  2. Adam Ryglowski said

    Bułgarzy (prawosławni) ,jak najbardziej są Słowianami .
    Raz , ostatnio okropnie się ” przejechali ” na rurociągu z Rosji . Teraz wiedzą , że ktoś dalej szuka głupich do draki , – i już nie reagują ( a może reagują prawidłowo ) na podpuchy cwaniaczków .

Sorry, the comment form is closed at this time.