Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zamach we Francji. W Nicei ciężarówka wjechała w tłum, zginęło kilkadziesiąt osób

Posted by Marucha w dniu 2016-07-15 (piątek)

• Z najnowszych doniesień wynika, że co najmniej 84 osób zginęło, a wielu zostało rannych w zamachu w Nicei, na południu Francji
• W trakcie obchodów Dnia Bastylii ciężarówka uderzył w tłum
• Później miało dojść do strzelaniny
• Kierowca ciężarówki nie żyje, „został zneutralizowany przez policję”
• Prezydent Francji zapowiedział przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne trzy miesiące

Miejsce ataku w Nicei (AFP / Valery Hache)

W czwartek późnym wieczorem w Nicei ciężarówka wjechała w ludzi obserwujących pokazy fajerwerków z okazji święta narodowego Francji. Do ataku doszło na nadmorskiej promenadzie.

Z informacji francuskich mediów wynika, że napastnik jechał przez tłum przez dwa kilometry. Według świadka, który rozmawiał z agencją Associated Press, kierowca ciężarówki po zatrzymaniu pojazdu wysiadł i otworzył ogień z broni automatycznej.

Później napastnik został zastrzelony. – Został zneutralizowany przez policję, nie żyje – potwierdził agencji AFP rzecznik francuskiego MSW.

Rzecznik zaprzeczył także podawanej przez niektóre media informacji, że po ataku kierowca wziął zakładników. – Nic takiego nie miało miejsca – powiedział.

Policja próbuje ustalić, czy mężczyzna działał sam, czy też miał wspólników, którym udało się uciec.

Francuski dziennik „Le Figaro” podał za swoim lokalnym źródłem informację o tym, że w ciężarówce znaleziono broń palną i granaty. Pojawiły się jednak informacje, że mogły to być atrapy.

Kilkadziesiąt ofiar

W ataku zginęło ponad 80 osób, liczba ofiar śmiertelnych wciąż wzrasta. Około 100 zostało rannych, w tym 18 jest w stanie ciężkim.

W brytyjskich mediach pojawiły się informacje, że w ataku zginęli Polacy. Informacji tych nie potwierdziło jednak polskie MSZ. Dyrektor biura prasowego ministerstwa Rafał Sobczak powiedział Polskiemu Radiu, że wiadomości te są na razie sprawdzane. Polscy dyplomaci są w stałym kontakcie z francuską policją i prefekturą.

Nikt nie przyznał się do ataku

– Francja płacze, ale jest silna [ha ha! – admin] – zapewniał podczas wystąpienia po ataku w Nicei prezydent Francois Hollande. Ogłosił on również, że chce przedłużyć o kolejne trzy miesiące stan wyjątkowy, który miał skończyć się pod koniec lipca.

Według francuskich mediów w ciężarówce znaleziono dokumenty osoby o posiadającym francusko-tunezyjskie obywatelstwo. Podawane są jednak różne informacje, co do wieku podejrzanego napastnika: 25 lub 31 lat.

Na razie nikt nie przyznał się do ataku, ale na stronach internetowych związanych z tzw. Państwem Islamskim pojawiła się grafika z płonącą wieżą Eiffla. Autorzy tych wpisów twierdzą, że należy poczekać, by ekstremiści oficjalnie potwierdzili udział w zamachu.

Prefektura w Nicei zwróciła się do mieszkańców o pozostanie w domach.

http://wiadomosci.wp.pl [tamże więcej materiałów audiowizualnych]

Komentarz pod artykułem:

~omg 9 godzin temu
———————- w odwecie grupka Francuzów złapie się za ręce i zaintonują „Imagine” Lenona; Hollande, Tusk, Juncker przemaszerują z ponurymi minami, na FB stadko owieczek pokoloruje sobie zdjęcia na 3 kolory, to z pewnością powstrzyma następne zamachy..

Krew Europy na rękach zbrodniarzy, kierujących Unią Europejską.
Admin

Komentarze 53 to “Zamach we Francji. W Nicei ciężarówka wjechała w tłum, zginęło kilkadziesiąt osób”

 1. Nieważny said

  Kończy się stan wyjątkowy, to żeby go przedłużyć zrobimy zamach…

 2. ? said

  „W trakcie obchodów Dnia Bastylii ciężarówka uderzył w tłum”

  Chichot historii. Diabłu poświęcone święto, więc diabeł zbiera żniwa. Za pomocą diabłem nasłanych sług.

 3. Głównym sprawcą zamachu we Francji jest prezydent Francji Holland!! Zamachy są skutkiem ludobójstwa rządów państw UE ,w tym rządu Francji. Od Libii począwszy, rząd Francji uczestniczy w zbrodniach ludobójstwa jako wspólnik USA, jako członek NATO. Zamachy są odwetem bezsilnych ofiar wobec ludobójstwa rządu Francji. Moim zdaniem, istnieje pilna potrzeba zdetonowania ładunków jądrowych dużej mocy we wszystkich państwach, które uczestniczą w interesie USA w ludobójstwie niewinnych ludzi na Bliskim Wschodzie i nie tylko na Bliskim Wschodzie. Skoro okupowane narody przez „ swoje wybrane” rządy, nie potrafią obalić tych zbrodniczych rządów drogą totalnego strajku, to nadal będą umierali niewinni ludzie za zbrodnie swoich okupacyjnych władz. To kwestia dni byśmy w Polsce za zbrodnie ludobójstwa okupacyjnych władz III RP, umierali w zamachach! Nic nie dzieje się bez powodu. Tylko prowokacja powstaje z niczego. Państwa UE czynnie uczestniczą w zbrodni ludobójstwa nie tylko na Bliskim wschodzie, mordują niewinnych ludzi wyłącznie w interesie i dla interesów USA. Państwa UE uczestniczą w ludobójstwie na Ukrainie. To okupacyjne władze III RP na polecenie USA rozpoczęli rzeź na Ukrainie. To w naszym kraju szkolili i szkolą ludobójców ukraińskich do walki z bezbronnymi ludźmi Donbasu I Ługańska. To USA z UE pomaga mordercom z Kijowa mordować bezbronne ofiary, nawet dzieci i domaga się od Rosji by ci nie dawali broni mordowanym ofiarom! Media podległe USA, ludobójców z Kijowa przedstawiają jako ofiary mordowane przez Nowo Rosjan! To tak jakby oskarżyli Żydów o ludobójstwo Niemców. Osłabić Rosję jest tylko i wyłącznie w interesie USA ze szkoda dla całej UE. I wracam do tematu. Francja zbiera żniwo swoich zbrodni zapoczątkowanych w Libii zamordowaniem Kadafiego. Nic nie da aresztowanie sprawców jednego zamachu, bo w kolejce stoją nowi chętni do odwetu zamachowcy. Sa gotowi zabijać bardziej wydajnie niż dotychczas. Niech rząd francuski zaprzestanie ludobójstwa w interesie USA, to nie będzie zamachów we Francji. To kwestia tygodni a może tylko dni, byśmy umierali w zamachach za zbrodnie okupacyjnej władzy III RP. Byłoby miło, gdyby ofiary ludobójstwa okupacyjnej władzy III RP, zaczęli zamach od wysadzenia w powietrze gmachu parlamentu w czasie obrad parlamentarzystów. Marzenia nic nie kosztują, ale miło pomarzyć o widoku trupów obecnych zbrodniarzy . Jestem przekonany, że Francuzi bardzo by się ucieszyli gdyby zamachowcy wysłali do nieba cały rząd Francji z prezydentem na czele! Może tak zrobią? Zwykli ludzie to ofiary obu stron, zbrodniczych władz „które sami wybrali”, i zamachowców, którzy w odwecie za zbrodnie wladz państwa mordują jego obywateli! „Oto jest życie, nic, a jakże dosyć…….”

 4. Zbyszko said

  Napastnik, bardzo zdziwiony tym, że policja do niego strzela, nie żyje. Chyba tak powinien brzmieć komunikat prasowy w tej sprawie.
  Zdziwiony, bo przecież przed całą akcją, mówili mu całkiem co innego. Miał przecież zgarnąć kasę i samolotem wylecieć gdzieś na jakieś ciepłe plaże…

 5. Glos Prawdy said

  Jak ta ciężarówka potrafiła przedostać się przez kordony, otoczenie policji? Myślę wszystko dzieje się z milczącej zgody władzy, która razem z elitami puści łzę na pokaz.

 6. rdest said

  „Mowę nienawiści ” monitorują ,sprawcy pociągani są do odpowiedzialności, w sprawie „czynów nienawiści” względem „białych” policja i cała ta eunuchowa władza jest impotentna.
  Dziwni są ci Francuzi ,tak radośnie świętują złamanie potęgi swojej ojczyzny

 7. Nie ma skutków bez przyczyny, tylko debile dają się zmanipulować poprzez mendia chazarskie.

 8. Głównym winowajcą zbrodni wojennych jest USA! Inni od nich przykład biorą i w tym jest problem. Zrzucanie bomb, rakiet i innych arsenałów śmiercionośnych na domy, osiedla, miasta, to prawdziwy TERRORYZM!

 9. Boryna said

  Mają to co chcieli

 10. watazka said

  Podobno ten kierowca to Francuz urodzony w Nicei ale …. oczywiscie trzeba bylo mu przylatac pochodzenie z .. Tunezji.
  Troche madrzejsze byloby opowiadanie, ze to Syryjczyk albo ktos pochodzenia z Mali bo tam Francuzi morduja ale nie podaja ofiar w liczbach.
  Opowiadaja rozni tacy, ze to kolejna awantura zeby od czegos odwrocic uwage. Na te Francje spadlo ostatnio pare paskudnych prowokacji.
  Szkoda ogromna, ze morduje sie ludzi, ktorzy nie maja absolutnie nic wspolnego z bandytyzmem swiatowym.

 11. Anucha said

  Ale ja dalej nie widzę nigdzie foto lub filmu gdzie był uchwycony moment taranowania ludzi przez ciężarówkę.

 12. jamek said

 13. Jeżeli Zachód szybko nie zmieni swej polityki i nie zakończy wojen na Bliskim Wschodzie i w Afryce, nie zniszczy swego bękarta ISIS, to będzie coraz więcej takich zamachów.

 14. Tragedia we Francji-kolejna. Niestety do tego prowadzi lewacka polityka multi-kulti. Tym razem nie broń palna nie wybuch bomby a zwykła ciężarówka. Idąc tokiem myślenia tych, którzy poprzez swoje decyzje do tego doprowadzili – powinniśmy ograniczyć dostęp do ciężarówek i uznać je za narzędzie zbrodni. Europo obudź się!
  >https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/13654419_506416292896245_7992012834166345477_n.jpg?oh=65eabd0dd9e7e79c5ef070cb00b25a91&oe=58351C52

 15. Moher49 said

  Napisałem kilka anty-islamskich komentarzy na szwabskim Onecie, niestety wszystkie zostały wykasowanie przez cenzurę. Onet sprzyja terrorystom. Janie III Sobieski larum grają !.

 16. anonim said

  Panie Jacku sama TelAvivInfo o 6 rano informowała że w szoferce ciężarówki znaleziono uwaga atrapy granatów ręcznych i „broni długiej”
  Ten zamach zwyczajnie „wymknął się spod kontroli” figurant miał zacząć „szczelać” policja miała go „zneutralizować” stan wyjątkowy miał być przedłużony. Widać Bardzo Specjalne Służby Specjalnej Troski nie pomyślały że figurant może zechcieć sprawdzić broń odkryć że to lipa i np użyć ciężarówki…ale w sumie nic się nie stało bo cel przecież osiągnięty…budyń ogłosił mobilizację rezerw…chyba wojskowych bo nie słyszałem o rezerwie policyjnej…widać w ciągu 3 miesięcy pieprzną banki i muszą mieć czym pałować rozruchy

 17. Wszystko panie Anonimie było w tym zamachu możliwe; a konsekwencje tego? Każdy scenariusz… możliwy… absolutnie.

 18. A gdzie była policja, jeżeli 2 km prz(e)(y)jechała taka ciężarówka, a impreza nie była chroniona, ciekawe dlaczego?!

 19. PiotrZW said

  @ Jacek Malinowski

  Tak właśnie jest. I to trzeba powtarzać, aż dojdzie do tępych głów pospólstwa. Podczas mszy św. modlimy się: Spowiadam się Bogu Wszechmogącemu, że bardzo zgrzeszyłem – myślą, mową, uczynkiem i… zaniedbaniem. O to ostatnie tu chodzi. Tępe żabojady bezrefleksyjnie patrzyły, jak ich rządy dokonują największych skur…syństw. Teraz zbierają żniwo.
  To samo dotyczy Polaków. Na razie patrzą bezrefleksyjnie, ale przyjdzie czas na zebrania żniwa.

 20. Leszek Karpinski said

  Panie Gajowy, z całym szacunkiem ale w tych sprawach-w tych czasach nie wolno wierzyć mediom , ponieważ robi się propagandę za naszymi plecami, propagandę w jaką ciężko uwierzyć. proszę zobaczyć jedyny dowód jaki jest dostępny „przypadkowo”, oprócz dojazdu ciężarówki https://www.youtube.com/watch?v=8WMyblPpjds&oref=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D8WMyblPpjds&has_verified=1 i niech prześledzi Pan cały materiał, czy tak zachowują się ludzie po tragedii? czy to są prawdziwe ciała? gdzie ranni? wszystko wygląda śmiesznie. poczekajmy na aktorów, „ocalałych” i ich „spowiedzi”, jeśli się doczekamy. znowu chcą was (nas) zmanipulować. niech się walą. a ha, i co znowu z tą jakością? takie filmiki to 15 lat temu, teraz każdy standardowy, najtańszy szrot robi dużo lepsze filmiki bez żadnego „ustawiania”. na filmiku z i-phonowej jakości byłoby widać te lalki wyraźniej.

  Panie Leszku, nigdzie nie napisałem, że wierzę w podaną wersję.
  Admin

 21. revers said

  jak zawsze i w poprzednich zamachach w Paryzu i w Niceji , seryjny trrorysta- zamachowiec zostawil nowiutki dokument tozsamosci nie tkniety od ognia spalonej czesciowo kabiny kierowcy, czy nieuszkodzony od broni palnej policji gesto ostrzeliwujaych kabine.

 22. Joannus said

  Będą teraz wespół zespół lamentować nad tragedią. Gdzie była ich troska i ból, kiedy byli ślepi głusi jak ginęło bardzo znacznie więcej niewinnych ludzi,mało ich dobytek i dalsza egzystencja. Chociażby ukrowski bandytyzm wobec Rosjan ”wklejonych” fuksem do Upainy, nazywany dla zmyłki napaścią Rosji. Niech tam pojadą i zobaczą. Nie wspomnę o Libii, Iraku, Jugosławii czy krwawiącej Syrii.

  Sprawa druga, to co wyrabiają z krajami arabskimi, usiłują neutralizować medialnie atakami terrorystami, łapami przeszkolonych przez siebie lub nieświadomych osobników.

  Za krzywdy zadane ludom przez tzw ”zachód” wcześniej czy później trzeba płacić.

  Sprawa trzecia. To jest jakiś znak nieuchronnej zapłaty, dla beztrosko wielbiących i chełpiących się szatańską triadą – wolności, równości i braterstwa.

  Przelana niewinnie krew woła o pomstę do Nieba, a sprawiedliwość nadejdzie.

 23. ? said

  Przecież na Bastylię szli z hasłem „Wolność, równość, braterstwo albo śmierć”

  Wolność od Boga – jest
  Równość ze zboczeńcami – jest
  Braterstwo z diabłem – jest

  to teraz przyszła śmierć. Zdziwieni?

  http://demotywatory.pl/3852417/Wolnosc-Rownosc-Braterstwo

 24. Boryna said

  Maciarewicz wszystko wyjaśni.

 25. Anucha said

  Tak, tak setki ludzi ,każdy ze smartfonem czyli potencjalną dobrą kamerą i nikomu nie udało się uchwycić momentu taranowania ludzi przez ciężarówkę która przejechała 2 km. w tłumie.
  A kamery które znajdują się niemal na każdym budynku.
  Ukazał się jeden bardzo złej jakości filmik z ciałami na ulicy, żadnych śladów opon ciężarówki na zwłokach ludzi i ulicy a przecież tylne koła powinny przejeżdżać po ciałach i kałużach krwi.
  Dla mnie to jest fake

 26. Marek said

  Moim zdaniem, istnieje pilna potrzeba zdetonowania ładunków jądrowych dużej mocy we wszystkich państwach, które uczestniczą w interesie USA w ludobójstwie niewinnych ludzi na Bliskim Wschodzie i nie tylko na Bliskim Wschodzie.
  ===
  Panie Malinowski, pan się opanuje, bo pieprzy, jak potłuczony.
  Ten „ładunek jądrowy dużej mocy” niech pan sobie sam odpali w swoim domku.

 27. Maćko said

  ….zaintonują „Imagine” Lenona; Hollande, Tusk, Juncker przemaszerują z ponurymi minami,…..

  Juncker pewnie bedzie pijany i zatanczy w rytm marsza pogzebowego…. jak stary Bush Jr w Dallas. Widzieli wy zenade??

 28. MatkaPolka said

  Terrorysta mógł pojechać do Monako 15 – 20 km z Nicei, gdzie mógł znaleźć pełno „znudzonych” elit finansowych do zabicia lub przejechania –wybrał jednak znowu„ Tłum gapiów”

  Illuminackie zamachy w Nicei w rocznicę wybuchu masońskiej Wielkiej Rewolucji Francuskiej
  Zamachy w Nicei w dniu francuskiego święta narodowego 14 lipca – illuminacka rocznica zburzenia Bastylii, czyli oficjalny początek wielkiego umysłowego gwałtu na umyśle zbiorowym Europy.

  Myślący Polacy nie wierzą już oficjalnym wersjom medialnym. Zamachowa narracja apokaliptycznie się rozjeżdża, następuje wyraźne rozdzielanie się naszej rzeczywistości: co innego gada zakłamane radio i telewizja, co innego możemy przeczytać na odważnych portalach alternatywnych oraz obejrzeć na wolnych i przebudzonych kanałach YouTube.

  Paryż w piątek 13 listopada,
  Bruksela,
  Londyn 7/7,
  Nowy York 9/11,
  Boston Maraton,
  Orlando

  – zawsze giną przypadkowe ofiary, zawsze trzeba wstrząsnąć tłumem.

  Na pewno ludzie bardziej byliby wstrząśnięci, jeśliby był jakiś wybuch w synagodze i zginęło ze stu Żydów Rabinów, albo ze 299 z Komitetu 300., albo kwatera NATO lub KE w Brukseli, albo „CITY of London”

  Operacje fałszywej flagi w historii
  Opublikowano: 22.04.2015 | Kategorie: Historia, Polityka, Publicystyka

  „Fałszerzy historii należy karać tak samo jak fałszerzy pieniądza” – Cervantes.

  http://wolnemedia.net/operacje-falszywej-flagi-w-historii
  (***)
  Rok 1933 – Franz Helder ujawnił także w Procesach Norymberskich, że to ludzie Hermana Göringa dokonali w 1933 roku podpalenia Reichstagu. Dało to pretekst do zwalczania komunistów. Ale już wcześniej ustalono z Kominternem, że to właśnie wszyscy komuniści mają głosować na Hitlera. Stąd to nagłe zwycięstwo w wyborach NSDAP. 8 milionów komunistów głosowało na NSDAP. Samo podpalenie dało natomiast pretekst do wprowadzania ustaw wyjątkowych.[4]

  Rok 1939 – Niemcy dokonali napadu na radiostację w Gliwicach, podrzucając kilka ciał zamordowanych wcześniej więźniów. Była to słynna prowokacja gliwicka, dająca pretekst do ataku na Polskę. Fakty ujawniono w procesach norymberskich.[5]
  (***)
  (***)

  Zamach w Polsce już wkrótce – Fałszywe Flagi

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zamach-w-polsce-juz-wkrotce-falszywe-flagi-2-2016-04

  Paryż, Bruksela to operacje fałszywej flagi!
  Nie dajcie się na nie nabrać!
  Co to jest operacja fałszywej flagi?
  Jest to tajna operacja prowadzona przez rząd, korporacje lub inne organizacje. Nazwa wywodzi się z militarnej koncepcji false colors, czyli operacji wykonanej w obcych barwach narodowych. Operacje false flag nie są ograniczone do działań wojennych ale mogą występować również w czasie pokoju. Często celem jest obarczenie winą kogoś innego np. wrogiego państwa, organizacji albo grupy etnicznej. Historia zna setki tysięcy operacji fałszywych flag, które w konsekwencji doprowadzały do wojen i rozlewu krwi. Oto kilka najbardziej znanych w naszym stuleciu.

 29. MatkaPolka said

  Zamach na WTC przekrętem ubezpieczeniowym?

  9/11 największa operacja „fałszywej flagi” – Sławomir Kozak – 11.09.2014

  .https://www.youtube.com/watch?v=iQ_BMrNaTZU

 30. assasello said

  Czy opaski z napisem „nie przejeżdżaj mnie ciężarówką” będą dostępne od jutra czy jeszcze dziś?

 31. Siekiera_Motyka said

  Filmik ofiar jak zwykle wygląda na lipę .

 32. veri said

  Jest ponowna okazja aby przypomniec 11 sposobow aby powstrzymac muzulmanski terroryzm ( pastora Bartosiaka … bylo w Gajowce ale wyszukiwarka nie ‚wypluwa’ tego tekstu )

 33. jamek said

 34. wczoraj , krotko po 23 -ej , na niemieckim ZDF ( akurat polit talk show z Maybrit Illner) ukazal sie pasek z aktualnym wydarzeniem – okolo 30 ofiar w zamachu ….. na lotnisku w Istambule….
  przelaczylem zaraz na kanal z wiadomosciami a to nie Istambul a Nizza. No rozumiem , moze zdarzyc sie pomylka , ale zeby na zdf ? i jak ufac mediom?

 35. Patrzcie państwo… jak te ciała ofiar są równo porozkładane na czystej ulicy… 🙂

 36. JO said

  ad.33. Panie Jamek, czy Pan musi promowac tego , wg mnie – Zyda?

 37. Zbyszko said

  Niedawno, jeszcze przed inwazją ISIS na Europę i Francję, ale już po tzw rewolucji seksualnej (i innych wcześniejszych rewolucjach), francuski parlament wydał ustawę o wyburzeniu 2600 kościołów, przeważnie pięknych kościołów gotyckich. Tutak można zobaczyć wyburzanie jednego z nich.

  Powstałe w ten sposób puste miejsce, właśnie teraz zostaje zapełniane

 38. revers said

  re32

  ale sprawca zmachu w Nicei nie byl powiazany z zadnym radykalnym ruchem islamskim, czy politycznym, mial 3 corki.

  Za to 100 nowych franuskich muzulmanow na drugi dzien po zamachu w Nicei pojechalo w ramach ruchu SHARIA4 wlaczyc z terrorystami i niewiernymi Assada o wolnosc Nicei i Damaszku.

 39. markglogg said

  Patrząc na te zdjęcia, zrobione „ograniczoną kamerą”, to wszystko wygląda znowu na kolejną „ustawkę” francuskiej policji oraz służb specjalnych.

  Ale można posłuchać kelnera z Polski, który pracował wczoraj wieczór w barze, nieopodal miejsca przejazdu rzeczonej ciężarówki:

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/zamach-w-nicei-atak-terrorystyczny-we-francji-oczami-polaka-naocznego-swiadka/v93y9yn

  ,,Przed zamachem policja rozdawała w knajpach telefony alarmowe.”

  Czyli francuski Cyrk na Kółkach od bialej ciężarówki. Ktoś to rozdawnictwo numerów telefonów alarmowych, bezpośrednio przed „tragedią” ocenił w ten sposób:

  Szczyt cynizmu, czy resztki skrupułów, zabezpieczających przed ,,koszmarami sennymi” sprawców tragedii?

 40. Dariusz said

  Moim zdaniem powinniśmy stanąć ramie w ramię i zjednoczeni w bólu zaśpiewać”Odę do radości”,geje śpiewają wysoko i prowadzą rytm,ku pokrzepieniu serc,a gdy to nie pomoże,następnym radykalnym działaniem wymierzonym w terrorystów będzie bezterminowa głodówka pomiędzy posiłkami.

 41. Boryna said

  Arabowie zwycięża przez głupotę Europy.

 42. jamek said

  Dziś „Pudzian” na swoim profilu na Facebooku skomentował przemówienie premiera Francji, Manuela Vallsa.

  „Miałem nie poruszać tematu zamachu w Nicei, ale pomyślałem, że tym się podzielę: „Francja będzie musiała nauczyć się żyć z terroryzmem” – powiedział premier Francji podczas ogłaszania żałoby narodowej na dzisiejszej konferencji prasowej.

  Brzmi to tak jakby głowa domu powiedziała do reszty rodziny: nasrałem w salonie, będziemy musieli nauczyć się żyć w smrodzie. !! MARIUSZ PUDZIANOWSKI

  PS ciekawy cytat!! Mąż z żoną byłby na spacerze i żona by dostała od dresów, a mąż do niej – pogódź się z tym, już tak będzie!!”

 43. Maćko said

  39- Markg… – nie kelner tylko ten pan byl z zona na kolacji… a uslugiwal mu jakis francuz albo noirabe. 😉

 44. Warto wiedzieć o zwrócenie się do Francuzów przez Putina:

 45. Panie JO,

  ad.33. Panie Jamek, czy Pan musi promowac tego , wg mnie – Zyda?

  Nie zaglądałem Kowalskiemu i Chojeckiemu do rozporka. Niewątpliwe dla mnie jest, że obaj są jednymi z największych chujków i manipulatorów. A co gorsza, ludziom podobają się ich wypowiedzi! I to w astronomicznej skali. Dno rozumienia u społeczeństwa mechanizmów manipulacji.

  Obaj mają wiele w PodPrad.pl . Chyba następny portal specsłużbowy…

 46. Jack Ravenno said

  @42 JAMEK – ja – gdy usłyszałem jak dupek Hollande rzekł w przemówieniu – „Francja jest przerażona…” No to sobie od razu pomyślałem – Francuzi – wy też już macie przej…ne i co więcej – pozamiatane. W sumie tak jak Niemcy.
  Oj walec przejedzie przez zachodnia Europę. Muzułmański walec…

 47. Jack Ravenno said

  @37 ZBYSZKO – brak słów…

 48. Tekla said

  Manuel Valls premier na konferencji prasowej powiedział ,ze naród niech się uspokoi ale razem musi zyc z terroryzmem..

  Francja to silne jednolite państwomnie nie pozwolimy ,zeby nas zdestabilizowali,straszne co powiem ale musimy nauczyc się zyc z terroryzmem..

  „La France va devoir vivre avec le terrorisme.” Elle est horrible cette phrase. On ne veut pas vivre avec, nous. On veut la paix. #Nice06
  10:33 – 2016 Júl 15

  za

  http://888.hu/article-a-francia-miniszterelnok-szerint-az-orszagnak-egyutt-kell-elnie-a-terrorizmussal

 49. ojojoj said

  Zakladajac, ze ktos tam zginal, to czy obywatele byli naprawde niewinni, jak tutaj co niktorzy glosza? Chyba Holande, Sarkozy czy inny Chirac sam siebie nie wybral.

  Czy te ciala porozrzucane po jezdni to sa ciala ludzi? W sieci i telewizorni jest pelno filmikow i zdjec tez z cialami kosmitow.

  Czy te filmiki byly krecone kalkulatorem czy innymi narzedziami kreslarskimi?

  Czy pan ktory przewozi bron i amunicje strzela sobie gdzie popadnie? Moze inaczej; czy gosciu ktory wiezie narkotyki otwiera bagaznik aby bialy proszek robil klebiasta chmure za pojazdem, oraz wyrzuca woreczki z proszkiem przez okno? (przypomina mi sie Tim McVeigh, ktory po wysadzeniu budynku rzadowego, wracal do domciu bez blachy rejestracyjnej – za co w usa jest z automatu areszt)

  Ech, nie bede dalej pisal, bo po co.

 50. re1truth2 said

  Co racja, to racja [Dopóki służby francuskie nie potwierdzą motywów, którymi się ten człowiek kierował, to mówienie, że jest powiązany z Państwem Islamskim jest kolejnym sukcesem ISIS. Państwo Islamskie może się teraz podpisać pod udanym zamachem. To sukces myślenia terrorystycznego.

  Redakcyjo/O tym, że ten człowiek jest islamistą mówimy tylko dlatego, że ma tunezyjskie korzenie…

  A gdyby był to z pochodzenia Polak, Słowak albo Rosjanin? Mielibyśmy mówić, że to zielony ludzik przysłany przez Kreml?] – http://wpolityce.pl/swiat/300886-byly-oficer-kontrwywiadu-o-ataku-w-nicei-mowienie-ze-napastnik-byl-powiazany-z-panstwem-islamskim-jest-kolejnym-sukcesem-myslenia-terrorystycznego-nasz-wywiad

 51. Chyba musiało do tego dojść to...doszło! said

  Drodzy niepokorni
  Znów obcujemy z cierpieniem ,makabrą i smutkiem po niewinnych ofiarach systemowego szaleńca…
  Wszystko to w imię Boga?
  Gdzie była policja francuska (skoro caly czas we Francji obowiązuje stan wyjatkowy)?
  Czy aby nie jest tak że ta promenada jak widac na zdjęciach nie była wyłączona z ruchu kołowego>
  ?
  Jest jakiś kwartał ulic grodzony barierkami i uzbrojonymi policjantami i wojskiem i tam w czasie imprez o podwyższonym ryzyku nie ma możliwości poruszania się…
  Jak jest w Izraelu? Taką ciężarówkę z lodami wykoszono by na pierwszym punkcie kontrolnym a jeśli nie tam to za kilkadziesiąt metrów strzelało by do niej setki karabinów!
  Tu świadkowie krzycza do kamery że radiowozy pojawiły się za pół godziny…
  Dziwna ta wojna z terroryzmem podczas stanu wyjątkowego?

 52. revers said

  Gadkowski:”Za tą kierownicą siedziałeś ty Donaldzie Tusku, ty Anielo Merkel, ty zapijaczony Schultzu i butny Junckerze!”

  http://wpolityce.pl/swiat/300890-gadowski-dla-stefczykinfo-za-ta-kierownica-siedziales-ty-donaldzie-tusku-ty-anielo-merkel-ty-zapijaczony-schultzu-i-butny-junckerze

 53. Glock said

  Nie dlugo znow uslyszycie z ust naszych ksiezy biskupow.Otworzcie cie sie na imigrantow.Ktorzy potrzebuja pomocy.Badzcie tacy jak ten milosierny samarytanin.POLACY zatrznijmy cos w tej materi robic.Bo inaczej nas wszystkich (wladza za chipuje=RFID)Ten zament ktory jest w Europie jest sztucznie wywolywany.Po to tylko by ludzie wladzy mieli prawo nas wziac za twarz I ograniczyc nasze swobody obywatelskie………..Polacy obudzimy sie.

Sorry, the comment form is closed at this time.