Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy jest inne wyjście?

Posted by Marucha w dniu 2016-07-16 (Sobota)

Atakowani są zawsze w gorszej sytuacji, bo nie wiedzą, z której strony i kiedy nastąpi kolejny szturm. Mają jednak świadomość, o co toczy się walka i jak długo może trwać.

Brexit miał za zadanie postawić w określonej chwili znak zapytania „co dalej z Unią”?, ale Państwa Europy i ich obywatele wciąż nie szanują resztek swojej suwerenności.

Opinia publiczna do chwili Brexitu uważała, że członkostwo w UE, to wyjątkowa szansa na postęp i rozwój, bez ograniczeń moralnych stawianych przez Prawo Naturalne, za którym stoi sam Bóg. Wiarygodni entuzjaści twierdzą nawet, że to brak zgody wśród budowniczych Wieży Babel, a nie ich wspólny zamiar dotarcia do Nieba bez zgody Gospodarza, skończył się porażką.

Tymczasem od dawna można wyjaśnić sens istnienia UE. „Sueddeutsche Zeitung” (02.11.2001) ostrzegał społeczeństwo niemieckie, że jest ono wciąż pilnie obserwowane, i że jedynym sposobem na to, jest ukrywanie się na parawanem UE:

Kiedy Niemcy, znajdujący się w samym środku kontynentu olbrzym porusza się, wywołuje to nerwowe reakcje jego sąsiadów… istnieje wyjście, a jest nim droga przez Brukselę. Wywierać wpływ, nie zachowując się arogancko i nie prowokując tworzenia się przeciwnych koalicji, jest na dłuższą metę możliwe tylko dzięki integracji” .

„Trzęsienie ziemi”, jak nazwała Brexit ostatnio „Myśl Polska” zachęca do głębszego spojrzenia nie tylko na Unię Europejską, ale także na koncepcję jej poprzedniczki – „Paneuropy” Richarda Coudenhove-Kalergiego (na zdjęciu). Dzieło pod tym tytułem powstało w 1923 r. i zostało rozesłane na ówczesne salony polityczne świata dzięki finansowemu wsparciu kosmopolitycznego bankiera Maxa Warburga sumą po 60.000 marek w złocie przez kolejne trzy lata.

Wcześniej Roman Dmowski rozesłał po salonach europejskich dwa ważne opracowania (bez wsparcia bankierów), a mianowicie „Niemcy, Rosja i kwestia polska” (1907) oraz „Problems of Central and Eastern Europe” (1917), dzięki którym europejskie elity narodowe zdążyły wzmocnić swoją tożsamość wbrew sugestii Kalergiego, że największymi wrogami Europy są nacjonalizmy w poszczególnych krajach oraz imperializm rosyjski.

Na tym tle widać klasę Dmowskiego jako polityka, rozgrywającego w Wersalu z zimną krwią wszystkie atuty jedynej kreującej narody cywilizacji łacińskiej. Kalergi, syn arystokraty austriackiego i Japonki, który był zdeklarowanym germanofilem, współczuł Niemcom decyzji Traktatu Wersalskiego i generalnie uważał, że same państwa europejskie jako takie, nie będą w stanie partycypować na arenie międzynarodowej, wobec czego sugerował sprowadzanie do Europy milionów imigrantów z Bliskiego Wschodu oraz z Afryki dla wytworzenia mieszanki rasowej.

Centralne Siły Polityczne zleciły w ramach UE kontynuację tej misji Angeli Merkel. Nic dziwnego, że Angela Merkel otrzymała nagrodę im. Coudenhove-Kalergiego za realizację swobodnego przepływu milionów osób przez granice państw UE.

Kalergi oficjalnie nie występował przeciw Kościołowi, mógł jednak znać dzieło Feliksa Konecznego „O wielości cywilizacji” i doskonale wyczuwał jego „Prawa Dziejowe”, a wśród nich to, które mówi, że niższa, mniej wymagająca cywilizacja eliminuje wyższą, bardziej wymagającą (wbrew fałszywym poglądom o cudownych rezultatach multi-kulti).

Likwidację fundamentów chrześcijaństwa w Europie metodą kreowania mieszanek cywilizacyjnych nasilił „kolorowe rewolucje”, niszczące zalążki lokalnych cywilizacji Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, za cenę przelewu krwi pogardzanych ludów, a więc za te same pieniądze, na które wciąż dają się nabierać naiwni chrześcijanie z Europy, bądź to przystępując do UE, bądź też otwierając ramiona dla nachodźców.

Europa potrzebuje cywilizacji łacińskiej, bo świat potrzebuje życiodajnej gleby dla Prawa Naturalnego, bez którego nie może istnieć zdrowa moralnie rodzina a więc nie może także istnieć ludzkość.

Zamiast naiwnego triumfalizmu, promowanego przez CSP, dajmy garnącej się do Kościoła młodzieży czytelną ścieżkę do dzieł Feliksa Konecznego, aby mogła odważnie spojrzeć na rzeczywistość świata, rozdzieranego przez niesprawiedliwość społeczną i odczytać sens swojego istnienia w swoich rodzinnych stronach. Tylko tą drogą można zahamować rozwój nowotworów indywidualizmu, relatywizmu i subiektywizmu na zdrowym organizmie personalistycznej cywilizacji łacińskiej.

Andrzej J. Horodecki
Myśl Polska, nr 29-30 (17-24.07.2016)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 15 do “Czy jest inne wyjście?”

 1. Joannus said

  Artykuł nasuwa dwa wnioski.

  1. Jak to się stało, że państwa i ich ludność niegdyś katolickie, dbające o swą niezależność, radują się i szczycą znalezieniem się w kotle masońsko germańskiej antybożej Paneuropy.

  2. Gdyby Polska była wolną i niezależną, dzieła Feliksa Konecznego i Romana Dmowskiego byłyby obowiązkową lekturą.

 2. Dictum said

  Siedzieć w domu, wzmacniać własną Ojczyznę, nie szwendać się u obcych za jakieś wątpliwe frukta. Już w Wlk. Brytanii ubliżają Polakom, traktując ich na równi z dzikusami azjatyckimi czy afrykańskimi. Po co to komu?
  Senator Karczewski jeździ tam wspierać Polaków, argumentując, że – ajajaj – jakże są przydatni gospodarce angielskiej i niech się domagają szacunku. Śmiechu warte. Powinien apelować, żeby wrócili. A tu należy im stworzyć przydatność dla własnej Ojczyzny.

 3. Glock said

  Przedewszystkim polacy musza sie stanac prawdziwymi mezczyznami .A my robimy sie powoli ciotami w spodniach.Zatrznijmy byc ;;wojownikami rycerzami anie frajerami .W swych pieknie lsniacych BMWicach.

 4. z prowincji said

  #3 Glock
  ale my mamy takich mężczyzn pryz władzy ,albo ja wspierających :

 5. Tekst dobry i na czasie, choć może nazbyt górnolotny. Mała korekta – ojciec Kalergiego był Żydem, a nie tylko jakimś tam „arystokratą austriackim”.

 6. Nec Hercules contra plures. 🙂

 7. Lam said

  IV REICH KAPUTT?
  Przez dwie wojny wojowali
  Trzeciej Rzeszy nie dostali.
  Teraz Czwarta im się chwieje –
  Takie to są Niemców dzieje.
  01-07-2016

  https://www.rt.com/news/349055-refugee-crisis-brexit-austria/

  http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/eu-referendum-nazis-created-basic-plan-for-the-european-union-ukip-mep-gerard-batten-says-a7032221.html

  EWG 
  Europäische WirtschaftsGemeinschaft – 
  Ideę Hitlerowi Reichsminister Funk doradzał. 
  I, o dziwo, przez wszystkie powojenne lata 
  Koncepcja wyraźnie się odradza. 
  06-11-2014

  Przygotowany w roku 1942 przez Ministra Gospodarki Rzeszy Niemieckiej, Waltera Funka, raport zawierał szczegółową koncepcję Unii Europejskiej, Wspólnej Polityki Rolnej oraz Wspólnej Waluty. Angielskie tłumaczenie z niemieckiego oryginału, znajdującego się w Bibliotece Chepstow (Londyn), znaleźć można w internecie jako EWG.pdf albo PAMPHLET06.rtf. Uwaga: niektóre źródła wskazywane przez Google już nie działają.

  https://m.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1227205787303416&id=1227158797308115.

  http://gerardbattenmep.co.uk/2016/05/16/boris-hitler-and-the-european-union/

 8. Swarożyc said

  AD 3
  Geny „prawdziwych mezczyzn” wyplukaly sie z puli genetycznej Polski, przez wszystkie ruchawki, wojny i rewolucje. Najpierw takie geny trzeba odtworzyc, a pozniej wychowac na wlasciwy sposob.
  Do tego potrzeba czasu, wlasciwych rodzicow i srodowiska/warunkow.
  Aktualnie reprezentujemy mentalnosc postkolonialna i widoki na przyszlosc nie sa rozowe…

 9. ff said

  ad 8
  KAZDY SADZI WG SIEBIE

 10. RomanK said

  Uwaga!!!!
  Warto to sobie zachowac:

  http://www.renegadetribune.com/jewish-murder-russian-imperial-family/

 11. pawel said

  ad 8. Swarożyc.
  Nie pamiętam źródła, ale elity stanowią nieodmiennie 5-7 % populacji i nie zawsze zależą od urodzenia. Co można stwierdzić zwłaszcza w podstawówkach gdzie bystre dzieciaki trafiają się niezależnie od urodzenia. Lecz w Polsce nie mamy żadnych systemowych mechanizmów do ich wyłapywania i wspierania.

  ad 6.
  Panie Krzysztofie M, jak na razie Polaków jest więcej w Polsce. Tylko daliśmy sobie wmówić że do rządzenia się nie nadajemy. I zgodnie z Holyłudzkimi produkcjami, zamiast się integrować, interesować i wspólnie pracować, to czekamy na jeźdźca znikąd.

 12. Maćko said

  Ten PAn z wspisu 4, który ma Partie-narzeczona zdecydowanie nie nalezy do elity intelektualnej. Ale moze Polsce sluzyc w miare swych sil, jak kazdy.
  Elity musza stanowic 3% spoleczenstwa aby sie moglo ono rozwijac i bronic przed wrogimi zakusami.

  Polaków tresowano w niemysleniu od lat… 60tych? To daje gleboko idace szkody w mysleniu i syntetyzowaniu. Trudno sie otrzasnac. A tym brdziej, jesli nie ma kim sie oprzec, bo niezalezn myslacych brakuje.
  Dlatego tak cenne sa Mateczniki zdrowegoo rozsadku i poprawngo myslenia. Wielu wydaje si, ze nie jestt Plsce i a Swiecie jak byc powinno, w szukaja poparie dla swoich intuicji – niech znajda takie poparcie u nas, w Gajówce.

 13. Lam said

  PO BREXICIE…
  W Unii co za nagła cisza!
  Każdy siedzi i oblicza:
  „Czy lepiej pójść własną drogą,
  Czy zostać pod Niemca nogą?”
  16-07-2016

 14. Nina said

  W książce „Praktyczny idealizm” (ang. „Practical Idealism”), Kalergi pisze: „Mieszkańcami przyszłej Europy nie będą narody i rasa starego kontynentu, a rodzaj podludzi, produkty mieszania ras”. Wyraźnie oświadcza, że narody Europy powinny krzyżować się z azjatycką i kolorowymi rasami, tworząc wielonarodowe stado, bez żadnej jakości i łatwo kontrolowane przez elitę rządzącą. Teraz pytanie dlaczego PIS nie informuje o tym Polaków, ba! popiera wejście Turcji do UE! Pamiętajmy, że dzisiaj nie potrzeba holocaustu ani obozów koncentracyjnych, żeby zniszczyć daną rasę, naród, kulturę czy cywilizację! Wystarczy promować tam masową imigrację i mieszanie się ras (race mixing), plus odpowiednia propaganda (polityczna poprawność) i rozwiązania prawne np. zakaz walki o własną tożsamość narodową, rasową, kulturową i terytorialną, pod groźbą oskarżenia o ”rasizm” i ”ksenofobię”. W ten sposób można zniszczyć każdą różnorodność biologiczną, włącznie z białym człowiekiem. Wielorasowość i multikulturalizm = białe ludobójstwo

  .https://www.youtube.com/watch?v=NzfThg5RRvw

 15. Piskorz said

  re 14.Nic dodać i nic ując.!! Samo sedno rzeczy, pozdrawiam…PS Pytanie o stanowisko tzw. PISu.. trochę retoryczne..

Sorry, the comment form is closed at this time.