Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Dugin: nowa epoka
  Anucha o Wolne tematy (68 – …
  Marucha o Tak kot przekazuje ważną wiado…
  Miro o Wolne tematy (68 – …
  JanuszT o Fikcja z reparacjami
  JanuszT o Fikcja z reparacjami
  JanuszT o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Anucha o Co powiedział Prezydent Federa…
  UZA o W kierunku głębi
  JanuszT o W obronie Sikorskiego
  semperparatus o Dugin: nowa epoka
  Carlos o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Peryskop o Wolne tematy (68 – …
  bryś o Zakłady zbrojeniowe Bumar-Łabę…
  Wlodek o Tak kot przekazuje ważną wiado…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Kto ponosi odpowiedzialność za atak terrorystyczny w Nicei?

Posted by Marucha w dniu 2016-07-16 (Sobota)

Rozmowa radia Sputnik z dyrektorem jednostki specjalnej „Wympieł” Siergiejem Kriwoszejewem na temat zamachu terrorystycznego w Nicei.

Weteran Federalnej Służby Bezpieczeństwa, dyrektor jednostki specjalnej „Wympieł” Siergiej Kriwoszejew uważa, że popełnić coś takiego mógł jedynie człowiek chory psychicznie.

„Popełnić taki wybryk — jechać dwa kilometry po ludziach — mógł tylko człowiek psychicznie chory, jeśli nawet jest on fanatykiem. Jest to, oczywiście, człowiek nienormalny. Nie wykluczam prawdopodobieństwa tego, że są to czyny człowieka niezrównoważonego, który ma do czynienia, ewentualnie, z jakimiś poważniejszymi problemami, czy też został zwerbowany przez ISIS — ugrupowanie terrorystyczne zakazane w Federacji Rosyjskiej. Jednakże jest to zupełnie nowy sposób popełniania zamachu terrorystycznego — skierowanie ciężarówki w miejsce, gdzie zgromadzili się ludzie — czegoś takiego jeszcze nie było” — powiedział Siergiej Kriwoszejew w audycji radia Sputnik.

Zdaniem eksperta winę za to, co się stało, ponoszą także służby specjalne i policja.

„Odpowiedzialność za ten zamach terrorystyczny ponosi państwo francuskie, gdyż brak współdziałania między policją a służbami specjalnymi daje takie oto tragiczne rezultaty. Dlaczego we Francji tak często dochodzi do zamachów terrorystycznych? Bo słabo działają tam służby specjalne, istnieją dosłownie „czarne dziury” w tych dzielnicach arabskich, dokąd w ogóle nie mają dostępu, i nikt nie wie, co tam się dzieje” — uważa Siergiej Kriwoszejew.

http://pl.sputniknews.com/

Naszym zdaniem, ciężarówa która wpakowała się na promenadę, gdzie zakazany jest ruch pojazdów samochodowych i zaczyna rozjeżdżać ludzi, powinna być unieszkodliwiona w ciągu kilkunastu sekund. Tak by było np. w Izraelu.
Admin

Komentarzy 17 do “Kto ponosi odpowiedzialność za atak terrorystyczny w Nicei?”

 1. Metro said

  Admin chyba przesadza. W Izraelu kierowca byłby unieszkodliwiony zanim by wsiadł do ciężarówki. Na zdjęciu poniżej zabił kobitę w ciąży z niedoszłym terrorystą:

  Poza tym w Nicei miał miejsce hiper-realistyczny teledysk. Nawierzchnia bulwaru jest czyściutka a rzekomo zmiażdżono tam setki ludzi. KIT.

 2. peacelover said

  add 1

  …no w ogole same orly i sokoly !!!
  czy to ten terrorysta jej dziecko zrobil ??!!

 3. Metro said

  Pewnie też. Terrorysta zrobił dziecko, chłopca, który też by został terrorystą ale żydowscy zbóje, bohaterzy z IDF, zabili matkę jeszcze zanim zdążyła urodzić młodego terrorystę. Gajowy oczywiście się zachwyca, zaiste imponująca skuteczność w zwalczaniu terroryzmu.

 4. Przemko said

  także i mnie to zastanawia. oto mamy;
  a/ stan wyjątkowy w państwie (z powodu zagrożenia terrorystycznego)
  b/ masową imprezę (idealny cel)
  a tu
  c/ przed dwa kilometry! szaleniec jedzie po ludziach i nie znalazł się na trasie ANI JEDEN uzbrojony policjant!!!
  o co tu chodzi???

 5. Chyba musiało do tego dojść to...doszło! said

  By nie być posądzonym o wchodzenie w teorie spiskowe ,kabałę i innych poszukiwaczy istot pozaziemskich skupmy się na faktach tzn na tym co widzimy i na czym np skupia się „biały wywiad”. To są doniesienia prasowe i migawki wizualne ,które z czasem są weryfikowane i już ich nie uświadczysz nawet na YT.
  1/ By zacząć temat trzeba skupic się na papierologii w ,której wszystko jestokreślone tj .teren ,obszar na którym znajduje się impreza masowa ,kwartał ulic do zamknięcia ,strefy buforowe ,posterunki policji ,wojska ,ilość ochrony ,wszelkie procedury. Jest tego trochę a w przypadku Stanu Wyjątkowego dostanie certyfikatu zgody na taka imprezę obwarowane jest pewnie kolejnym obostrzeniom.
  2/„Odpowiedzialność za ten zamach terrorystyczny ponosi państwo francuskie, gdyż brak współdziałania między policją a służbami specjalnymi daje takie oto tragiczne rezultaty. Dlaczego we Francji tak często dochodzi do zamachów terrorystycznych? Bo słabo działają tam służby specjalne, istnieją dosłownie „czarne dziury” w tych dzielnicach arabskich, dokąd w ogóle nie mają dostępu, i nikt nie wie, co tam się dzieje” -To chyba nie ma znaczenia kiedy mówimy o szeroko zakrojonej akcji wyłączenia ulic. Jeśli jest prikaz to „element” może dostać zakaz wychodzenia z domu na czas imprezy masowej ,lub bedzie odciety barierkami. Tu w Nicei doszło do tego że policji nie było. Jesli jej nie było to znaczy że doszło do zaniechania i ktoś dał zielone światło dla tak dziwnej sytuacji ,gdzie dostawcza ciężarówka jako jedyna pcha się w tłum. A gdyby to nie był zamachowiec tylko zawałowiec i śmierć by poniosło 80 osób rozjechanych przez kierowce w agonii?
  3/Materiały audiowizualne nie pokazują osób rozjechanych (to widok makabryczny,dla osób o mocnych nerwach sa w sieci strony z takimi obrazami.Jest krew są wnętrzności itp. Tu nie widać krwi ,ale nie ma co wyciągać wniosków z materiałów kręconych chaotycznie telefonem)

  4/Kto zyskuje na tym tragicznym zdarzeniu?
  a/Prezydent François Hollande może w majestacie prawa nakładac kolejne modyfikacje francuskiego Patrioct Act na społeczeństwo w imię bezpieczeństwa narodowego
  b/ Prezydent François Hollande może w majestacie prawa surowiej karać wszystkich niezadowolonych z jego decyzji min: decyzja o zmianie kodeksu pracy z którą walczy cała lewica i związki nakładająca 12 godzinny czas pracy i uelastycznienie prawa pracy co cofa zdobycze klasy pracującej o dziesięciolecia. W e Francji widoczny jest wzrost niezadowolenia ,zwiększyło sie bezrobocie. Mimo programów pobudzania rynku pracy stopa bezrobocia we Francji prawie nie spada m.in. przez nadmierne regulacje, wysokie koszty pracy i potężne związki zawodowe co nie podoba się już globalnej finansjerze chcącej butem i kopniakiem pobudzić Francuzow do działania!
  c/.Czy to nie Francja – razem z Wielką Brytanią i USA – wywołała tzw. wojnę domową w Syrii (2011)? Czy to nie Francja stworzyła tzw. Wolną Armię Syrii, werbując do niej najemników i terrorystów, m.in. z Al-Kaidy? Czy to nie owa Wolna Armia Syrii siała przez lata terror ku uciesze Zachodu, wykazując się m.in. sprawnością w technikach podrzynania gardła, zanim techniki te opanowało Państwo Islamskie? Czy to nie francuskie, amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie samoloty bombardowały w 2011 roku Libię, wspierając rebelię ekstremistów islamskich (z Al-Kaidy i nie tylko) przeciwko Muammarowi Kadafiemu?
  Czy to nie Francja obok UK i USA nie jest inspiratorem powstania kolejnej formy mającej zniszczyć Baszszar AL Asada -Państwa Islamskiego?
  Czy te mocarstwa nie uczyniły swoimi sojusznikami sponsorów terroryzmu islamskiego z Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich? Czy te mocarstwa nie popierały też od 2004 roku banderowskiego nacjonalizmu i neonazizmu na Ukrainie?

  Dziś widzimy demonów przebranych w dziewicze szaty ze skruszonymi minami pytających naiwnie ‚”Jak mogło do tego dojść”!
  „To barbarzyństwo”
  By po chwili dalej prowadzić swoją politykę podpalania kolejnych regionów na naszym globie…

 6. Marucha said

  Re 3:
  Gajowy się „zachwyca”?
  Czym, niedorozwoju? Czym?
  Nie wkurwiaj mnie…

 7. Metro said

  Gajowy się zachwyca skutecznością bandziorów z IDF w zwalczaniu „terroryzmu”. Paradoksem jest że to ludzie broniący swojej ziemi przed gangsterami nielegalnie okupującymi swój kraj sa nazywani terrorystami.

  Gajowy lansuje tezę że ta ciężarówka:

  na Promenade des Anglais w Nicei:

  zmasakrowała setki osób, ponad 80 tego nie przeżyło.

  To kit. Osoba przejechana przez ciężarówkę wygląda tak (drastyczne zdjęcie): https://vid.me/Zs1v

  Bulwarek jest czyściutki, wymyty karczerem i szczoteczką do zębów. Qrwa, znowu się nie udało….

  ——
  Nic, głupi kutasie, nie sugeruję, ani lansuję, ani niczym się nie zachwycam.
  Zamieściłem artykuł pod ocenę czytających.
  Admin

 8. split said

  Senor admin ,…

  Na samotnego wilka ktory gotow poswiecic zycie nie ma lekarstwa bo jak nie zabije 80 osob na promenadzie to znajdzie inne miejsce gdzie zabije 8 i tez kreuje havoc, najlepiej nie wtykac nosa w cudze sprawy, nie szukac zaczepki i kreowac pretekst ,…

  Bin Laden zadal logiczne pytanie po 9/11 Ameryce:

  „Before I begin, I say to you that security is an indispensable pillar of human life and that free men do not forfeit their security, contrary to Bush’s claim that we hate freedom.

  If so, then let him explain to us why we don’t strike for example – Sweden?”

  http://www.aljazeera.com/archive/2004/11/200849163336457223.html

  A tak na marginesie, w zio-grajdolku zabito wiecej niewinnych ludzi w tym kobiety i dzieci niz ‚terrorystow’ tak, tak w cudzyslowie bo walka z okupantem to nie terroryzm ,…

 9. Chyba musiało do tego dojść to...doszło! said

  re 7 .Uderz w stół o bezpieczniaki dostają na komendzie sraczki…
  a/skutecznością to powinny wykazać się wszelkie służby na miejscu by nie dopuścić tego pojazdu w pobliże ludzi!
  b/ promenada Promenade des Anglais w Nicei była wyłączona z ruchu więc po co te zdjęcia z jakiegoś slonecznego dnia z autkami …
  c/resztę teorii o podkładanych zwłokach zostawiam tym ,ktorzy w to wierzą…
  Ja nie lansuję jedynej słusznej racji robi to Polsat ,TVN ,TVP ,spece ,zaproszeni komentatorzy i trole jak Metro
  Bo tak już jest albo wierzysz w to co poda szkielko ,albo jesteś w oczach społeczeństwa dziwny…
  Owieczki łykają każdy podany kit!

 10. split said

  Metro ,…

  Ta byla niewinna – Stracila zycie bo byla Palestynka, bo w zio-grajdolku zycie Palestynczyka jest warte mniej niz wscieklego psa bo zydem rzadzi paranoja ,…

 11. Marucha said

  Re 8:
  Zakładając, iż opisywane wypadki miały miejsce – i że chodziło o samotnego szaleńca – to oczywiście niesposób jest wszystko przewidzieć i wszystkiemu zapobiec.
  Ale faktem jest, że służby francuskie dały d…y w całej rozciągłości.
  No i w życiu nie uwierzę w samotnika.

 12. split said

  Admin ,…

  Jezeli byla to promenada we Francji to powinna miec bariery … w zio-grajdolku bylo kilka takich przykladow a Nicei ktos o tym zapomnial i zapomnial myslec ,…

  Samotnik niekoniecznie musi byc ofiara prania mozgu przez kogokolwien czy miec pomoc z zewnatrz – Pamietasz pan T. Kaczynskiego w Stanach? Lone wolf gdyby nie donos brata cholera wie ilu by poaslal drugi swiat ,…

 13. jak to sie stalo ze policja nie reagowala przez cale 2 kilometry jego zabojczej jazdy, przeciez to musialo trwac od 2 do 5 minut.

  Nie Pan jeden się nad tym zastanawia.
  Admin

 14. Peryskop said

  6 hours ago

  Nice terror attack: Killer Mohamed Lahouaiej Bouhlel sent ‘£84,000 to family in Tunisia days before massacre’

  http://www.independent.co.uk/news/world/europe/nice-terror-attack-killer-mohamed-lahouaiej-bouhlel-sent-84000-to-family-in-tunisia-days-before-a7141221.html

 15. re1truth2 said

  Przekopiowałem swój wpis zamieszczony gdzieś w sieci „Właśnie o tym pisałem przy tych kolumnach/pergoli na promenadzie leżały ‚zwłoki… w jaki sposob jak ciężarówka została niby uziemiona przed tym światłem na jezdni, a te kolumny są za około 10 m po prawej na promenadzie.
  https://www.google.pl/maps/@43.6948077,7.2634492,3a,75y,90h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sdo_udKYAXlhyYmKT1wwQJQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
  Na zdjęciu ze stojącą ciężarówką po prawej są posadzone trzy nowe palmy i tym się różni z obrazem z google, który załączam wcześniej.

  źródło – http://dunyanews.tv/en/World/345118-At-least-80-dead-in-Nice-truck-attack
  A czy to nie przypadkiem? moment zatrzymania….!”

 16. Kronikarz said

  , – )

 17. NICK said

  Metro przegiąłeś. Może Cię usprawiedliwić tylko reakcja na wiadome qrestvo tego świata ALE jesteś na gościnie, jak my wszyscy. Zachowuj się!
  Niezasłużenie! Napadłeś na Gospodarza. Napadłeś. Nic w ten sposób nie osiągniesz. Ja Cię proszę: przeproś. Lub… . P. Marucha zdecyduje.

  Snag. Ty znowu masz zaostrzenie?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: