Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Gazeta Polska chce przepraszać Ukraińców za kontrmanifestację w Przemyślu

Posted by Marucha w dniu 2016-07-17 (Niedziela)

Katarzyna Gójska-Hejke uznaje kontrmanifestację środowisk patriotycznych Przemyśla wobec prowokacyjnego marszu Ukraińców z 26 czerwca za „bandycki napad”.

Gójska-Hejke pisze o „bandyckim napadzie”, który według niej nie doprowadzi do prawdy, choć przyznaje, że „pokolenia Polaków o korzeniach kresowych” czekają na prawdę „niesprawiedliwie długo”.

Jak pisze „politycy mają nieodwołalny obowiązek doprowadzić do powszechnego uznania prawdy historycznej, potępienia morderców i godnego upamiętnienia miejsc kaźni naszych rodaków” co jest według niej „trudne” bo niesie konieczność „debaty z Ukraińcami” w obliczu konieczności wspierania „budowania niepodległego ukraińskiego państwa”.

Gójska-Hejke delikatnie krytykuje politykę historyczną partii rządzącej. Jak uznaje „trudno nie dostrzec, iż działania podejmowane przez partię rządzącą w tym zakresie bardzo często są co najmniej niefortunne i przynoszą skutki odwrotne do oczekiwanych”.

Jednocześnie całkowicie identyfikuje się z koncpecją polityków PiS by „Dzień Męczeństwa Kresowian” obchodzony był 17 września. Najwyraźniej przeszkadzają jej nie przesłanki i skutki tej polityki, lecz nieudolny sposób jej prowadzenia, który doprowadził do jawnych protestów opinii publicznej.

Jednym problemem dla Gójskiej-Hejke jest, że „Chaos w działaniach polityków to paliwo dla wrogów pojednania polsko-ukraińskiego […] należy obawiać się wykorzystania wytworzonego napięcia przez różnej maści stronników bądź wprost wysłanników Kremla”.

Odnosi się także do manifestacji mniejszości ukraińskiej w Przemyślu 26 czerwca i kontrmanifestacji lokalnych środowisk patriotycznych. Publicystka „Gazety Polskiej” uznaje je za „wydarzenia bez precedensu, którego znaczenia władze RP zdają się nie dostrzegać”.

Działania kontrmanifestantów, którzy zdarli z jednego z Ukraińców koszulkę w czerwono-czarnych barwach OUN-UPA uznaje za „występek grupy bandziorów”. Krytkuje brak represji wobec kontrmanifestantów, jak pisze „policja bez wątpienia nie stanęła na wysokości zadania”. Sugeruje też, że zareagować na „bandycki napad” powinni politycy PiS a jako wzór stawia byłego premiera Wielkiej Brytanii, który przepraszał Polaków za antypolskie wystąpienia Brytyjczyków.

Jednocześnie Gójska-Hejke opowiedziała się za „umiędzynarodowieniem sprawy ludobójstwa, stworzeniu precyzyjnej listy dowódców odpowiedzialnych za mordowanie naszych obywateli i stanowczym domaganiu się upamiętnienia każdego miejsca kaźni”. Jednocześnie w działaniach władz Polski cel ten nie może kolidować ze strategicznym celem, jakie jest według niej „pojednanie” z Ukrainą.

26 czerwca przez Przemyśl przemaszerowali działacze mniejszości ukraińskiej w Polsce corocznie ukrywający swoją manifestację pod przykrywką procesji religijnej. Marsz napotkał na kontrmanifestację Młodzieży Wszchpolskiej i kibiców Polonii Przemyśl. W czasie manifestacji jednemu z Ukrańców zdarto koszulę w czerwono-czarnych barwach.

Choć Ukraińcy twierdzili, że to tylko tradycyjna wyszywanka, już wkrótce ze strony Związku Ukraińców w Polsce nastapiły apele o ubieranie elementów stroju w barwach, ktore za swoje przyjęły ludobójcze OUN-UPA. Choć marsz odbywał się pod hasłem uczczenia ukraińskiej armii Semena Petlury, według lokalnych środowisk patriotycznych ma on drugie dno, bowiem na cmentarzu na który marsz corocznie się kieruje, pochowano także członków UPA.

W czasie marszu pojawiały się okrzyki o Polsce, która „zginąć musi”. Wśród maszerujących pojawiły się osoby z upowskimi medalami z wizerunkiem dowódcy UPA Romana Szuchewycza. Jedną z nich okazał się weteran UPA z Ukrainy, z oddziału odpowiadającego za zbrodnie na polskich cywilach.

kuriergalicyjski.com/kresy.pl
http://www.kresy.pl

Komentarzy 57 do “Gazeta Polska chce przepraszać Ukraińców za kontrmanifestację w Przemyślu”

 1. Olo said

  Ta gazeta powinna nazywać się „Gazeta Banderowska” a nie „Gazeta Poslka”. Chójska-srajke w PiSde gracke!

 2. lopek said

  Une zakładają coraz to nowe dzienniki czy tygodniki i natychmiast się kompromitują w oczach tubylców – bo nie da się na szczęście inaczej – ponieważ tubylec to jednak nie bezrozumne bydlę.

 3. Przepraszam POLAKÓW za Górską Hejke!
  Właśnie takie osoby ,poniżające Polaków, próbujące zmusić ludzi do pełzania przed wszystkimi, są winne traktowaniu Polaków w sposób pogardliwy przez inne nacje. Podobnie jak pan Sikorski.
  Ameryka śmieje się nam w twarz z wizami, żadnych kontraktów w Iraku nie było…..Ukraincy żądali prądu za darmo od Polski, przyszedł nakaz zza oceanu darowania oligarchom ukraińskim 4 mld złotych wydartych polskim rodzinom.
  Jak oznajmił ostatnio premier Groisman , z budżetu Ukrainy „zniknęło” 40 mld hrywien!!!!!!
  takie osoby jak ta pani , to największe nieszczęście polskiego narodu.
  Żądam ustosunkowania się MSZ, posłanki Gosiewskiej oraz pani Hejke i programu pani Przełomiec na temat skatowania Polaków na granicy polsko ukraińskiej, czy było wezwanie ambasadora do MSZ?????????
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/polacy-dotkliwie-pobici-na-granicy-z-ukraina

 4. PS. Serdeczne pozdrowienia dla znakomitego fotografa pana Krzysztofa Hejke i pani doktor Zuzanny Kurtyki , którą szanuję .
  http://www.hejke.com/

 5. rafal z said

  przepraszamy za gazetę polską

 6. Był artykuł w Gazecie Niepolskiej o tym?????

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34380

 7. A może o tym był artykuł autorstwa pani Hejke?????
  Ukraińcy: „Zrobimy wam powstanie i będziemy was wycinać” ://www.gazetawarszawska.com/politics/4066-ukraincy-zrobimy-wam-powstanie-i-bedziemy-was-wycinac

  CYTATY:

  Ukraińscy nacjonaliści przeciwko Polsce

  Polacy nie chcą samostijności

  Ukrainy, bo wiedzą, że tylko

  Ukraina może im zadać

  śmiertelny cios i rozwalić Polskę.

  Stepan Bandera 1939 r.

  Roman Szuchewycz- Taras Czuprynka- komandyr UPA lipiec 1943r.

  1. „Śmierć jednego Lacha to metr wolnej Ukrainy”
  „Albo będzie Ukraina albo lechicka krew po kolana”
  „Polaków w pień wyciąć”

  2. Roman Szuchewycz – rozkaz z dn. 25 luty 1944r.

  „…konieczne jest przyspieszenie likwidacji Polaków, muszą zostać całkowicie zgładzeni, ich wioski spalone (…) ludność polską należy zniszczyć”

  3. Roman Szuchewycz – rozkaz z kwietnia 1944r.

  „Unikać walk z Niemcami i Sowietami, stosować uniki i krycia…”

  4.Mykoła Łebed – przywódca OUN-SB [Służba Bezpeky] – 1942r.

  „zaszczepiać nienawiść do Lachów i zabijać przy każdym spotkaniu”

  5.Stepan Bandera przywódca OUN (z raportu dla Rosenberga „Trzy lata wojenne OUN”)

  „…w Polsce przeprowadzono akcję, która zagradzała drogę odwrotu polskiej armii na południowy wschód, zachwiała przydatność bojową polskiego żołnierza, stwarzała nastroje paniki wśród dowództwa, przyśpieszając upadek Polski..”

  OUN-UPA – rozkaz z 09 lutego 1944r.

  „likwidować ślady polskości (…) zniszczyć wszystkie ściany kościołów i innych polskich budynków kultowych. Zniszczyć drzewa przy zabudowaniach tak aby nie pozostały nawet ślady, że tam kiedykolwiek ktoś żył.”

  Odezwa kapłana Unickiego zamieszczona w „Złocziwśke Słovo” (Słowo Złoczowskie)

  „kto w Boga wierzy, kto ma choćby tyle sił aby unieść rusznicę albo nóż, idź przeciw lachom pijawkom, a Bóg odpuści Ci bracie twoje grzechy, jakbyś odbył pielgrzymkę do Ziemi Świętej…. Pamiętajcie bracia i siostry, że niedopuszczalnym grzechem jest dać choćby wody zranionemu lachowi…zabijajcie ich we śnie…nie miejcie litości wobec nich..”

 8. A o tym może pisała pani Hejke????itd.itp…
  http://tv.se.pl/wiadomosci/nastolatka-zgwalcona-przez-ukraincow-w-gdansku-6-z,16205/

 9. Dictum said

 10. adsenior said

  Wszak sakiewicz musi sie odwdzięczać za medalik który dostał od UPAdlińców!

 11. Na granicy w tym samochodzie polskim, powinna być ta pani autorka odezwy///…..
  http://www.gazetawarszawska.com/politics/4066-ukraincy-zrobimy-wam-powstanie-i-bedziemy-was-wycinac

 12. Aguirre said

  ad 1) Dokładnie, strasznie mnie wkur…, że ten szmatławiec się tak nazywa.

 13. Glock said

  Te scierwa naprawde doprowadza do rozlewu ”krwi.

 14. Lily said

  Jak,ta Gojska-Hejke mowi na „er”,tak samo jak
  Gronkiewicz Waltz,i ten od „zielonej Irlandii”,
  niejaki Donald Tusk.”Po owocach,ich poznacie”.
  Jak,by nie bylo to przeciez media pro-prawicowe,

 15. Adam Ryglowski said

  DICTUM – pojechałeś Pan po bandzie lepiej , niż ja tydzień temu na wieści o pełnym EMBARGO NA PRZYSYŁANE I WYWOŻONE D O .W Ł A S N E G O . U Ż Y T K U .LEKARSTWA RATUJĄCE WŁASNE ŻYCIE

 16. Olo said

  Ad. 14, owszem pro-prawicowe, ale w sensie banderowskim, czyli pro-Bandera i pro-nacjonalizm ukraiński.

 17. Joannus said

  Gazetę Polską ”założył” Piotr Wierzbicki pseudo prawicowiec posądzany o związki z masonerią.

  Potem nastąpiło jej przejęcie – admin

 18. Olo said

  Ad. 17. Wierzbicki, Lipiński, Majewski, Nowicki, Nawrocki, Krzyżanowski, Lewicki, Kwiatkowski, itd. – wszystko to ziarenka rzucone przez Jakuba Franka w żyzną polską ziemię…

 19. rdest said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/psl-kuchcinski-paktowal-na-ukrainie-z-synem-szuchewycza
  Spotkanie to dowodzi ,czyje interesy Pan marszałek ksywa” Członek” reprezentuje. W przypadku jakiegoś nieszczęścia ,które może każdemu się przecież przydarzyć ,nie wyłączając pana prezydenta Dudy , marszałek- banderowiec w/g konstytucji będzie „musiał” pełnić obowiązki głowy państwa .

 20. Adam Ryglowski said

  Ad -Rdest – i to już KONIEC ….. NIE MA JUŻ NIC !!!

 21. Nina said

  Protest Polaków przeciw pochodowi Ukraińców w Przemyślu 26.06.2016 na YT: filmik trwa 14 minut – Tak to wygadało:
  .https://www.youtube.com/watch?v=dCM12UBFJ8k

  I przy okazji – artykuł red. W. Gadowskiego „Dziś potańczysz, a jutro odrąbie ci głowę”.

  „Dwóch Ukraińców tworzy w Polsce zespół i nadaje mu nazwę „Enej”… zaraz, zaraz – pukam się w czoło, toż to przecież pseudonim największego łajdaka z Wołynia, człeka, który własnoręcznie odrąbywał Polakom głowy….
  cd. tu: .https://wirtualnapolonia.com/2015/07/26/dzis-potanczysz-a-jutro-odrabie-ci-glowe/

 22. Joannus said

  Wracając do Wierzbickiego, oto fragmenty jego wypowiedzi z sprzed 2 lat.

  ”W dalszej części wywiadu Wierzbicki zaznacza, że Polska powinna jak najbliżej współpracować z USA. – Gwarancje amerykańskie i wynikające z członkostwa w NATO to bardzo dużo. Od UE nikt takich gwarancji przecież nie oczekiwał. (…) Unia jest od dobrobytu ekonomicznego, a nie od ideologicznych szaleństw. Niech tak zostanie – mówi „Newsweekowi”.

  Komentując ostatnie wydarzenia na Ukrainie, publicysta podkreśla, że „jeśli Rosja połknie Ukrainę, albo (…) zdusi Ukrainę przy milczącej akceptacji Europy, będzie to katastrofa”.

  Cały wywiad w numerze tygodnika „Newsweek”.

 23. Joannus said

  Ad 20
  Omnis sermo malus ex ore vestro non procedat, sed si quis bonus ad aedificatiónem opportunitátis, ut det gratiam audiéntibus.
  „Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa, lecz tylko budująca, zależnie od potrzeby, by wyświadczała dobro słuchającym” (Ef 4, 29).

 24. Daria said

  Siły Zbrojne Ukrainy nadal otrzymują materialno-techniczną i humanitarną pomoc od rządów krajów partnerskich.
  Poinformowała o tym, podając konkretne liczby dotyczące krajów-sojuszników i partnerów, rzecznik Ministerstwa Obrony płk Oksana Hawryluk,
  USA – 111 mln USD
  Kanada – 23,5 mln USD
  POLSKA – 6,5 mln USD
  Australia – 4,5 mln USD
  Wielka Brytania – 4,5 mln USD
  Chiny – 3,4 mln USD
  Słowacja – ponad 1 mln USD
  Turcja – 1 mln USD
  Norwegia – 630 tysięcy USD
  Francja – 600 tysięcy USD
  Holandia – 500 tys. USD
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/6888-kto-czym-i-na-jaka-kwote-pomogl-silom-zbrojnym-ukrainy.html
  Jak widać, Polska jest w czołówce sponsoringu ,,, armii ,,, UA gloryfikującej banderyzm.

 25. Maćko said

  Proponuje male badanie rynku dla chetnych:
  Jakie reklamy sa w Gazecie Polskiej?
  Czyli kto, jakie firmy, ja subwencjonuja?

  Wiadomo, ze kto placi ten wymaga i o placacym nie pisze sie zle…
  Przyklad z Francji: .https://youtu.be/BMWZs8zyAdM?t=48m00s
  Lobby zydowskie zazadalo usuniecie niewygodnych dzienniokarzy pod grozba wycofania reklam.
  W Kanadzie jest to absolutnie osiagniete.
  W Japonii tez…

  Jesli ktos ma dostep do papieru, czy móglby sprawdzic to i nam przekazac wyniki?
  Swego czasu przejrzalem wiele egzemplarzy Naszego Dziennika i nie bylo ZADNEGO platnego ogloszenia z Korporatokracji. Ogloszen bylo bardzo malo i tylko prywatne. Po ostatnich wyborach pojawily sie nieliczne rzadowe – sprawdzalem w maju.

 26. Daria said

  Siły Zbrojne Ukrainy nadal otrzymują materialno-techniczną i humanitarną pomoc od rządów krajów partnerskich.
  Poinformowała o tym, podając konkretne liczby dotyczące krajów-sojuszników i partnerów, rzecznik Ministerstwa Obrony płk Oksana Hawryluk,
  USA – 111 mln USD
  Kanada – 23,5 mln USD

  POLSKA – 6,5 mln USD

  Australia – 4,5 mln USD
  Wielka Brytania – 4,5 mln USD
  Chiny – 3,4 mln USD
  Słowacja – ponad 1 mln USD
  Turcja – 1 mln USD
  Norwegia – 630 tysięcy USD
  Francja – 600 tysięcy USD
  Holandia – 500 tys. USD
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/6888-kto-czym-i-na-jaka-kwote-pomogl-silom-zbrojnym-ukrainy.html
  Jak widać, Polska jest w czołówce sponsoringu „armii” UA gloryfikującej banderyzm.

 27. Piotr said

  Siły Zbrojne Ukrainy nadal otrzymują materialno-techniczną i humanitarną pomoc od rządów krajów partnerskich.
  Poinformowała o tym, podając konkretne liczby dotyczące krajów-sojuszników i partnerów, rzecznik Ministerstwa Obrony płk Oksana Hawryluk,

  USA – 111 mln USD
  Kanada – 23,5 mln USD

  POLSKA – 6,5 mln USD

  Australia – 4,5 mln USD
  Wielka Brytania – 4,5 mln USD
  Chiny – 3,4 mln USD
  Słowacja – ponad 1 mln USD
  Turcja – 1 mln USD
  Norwegia – 630 tysięcy USD
  Francja – 600 tysięcy USD
  Holandia – 500 tys. USD

  /http://wschodnik.pl/ukraina/item/6888-kto-czym-i-na-jaka-kwote-pomogl-silom-zbrojnym-ukrainy.html

  Jak widać, Polska jest w czołówce sponsoringu „armii” UA gloryfikującej banderyzm.

 28. Darko said

  Gorąco polecam Pani Gójskej – Hejke ten krótki wykład,
  Dr Lucyna Kulińska czujemy się zdradzeni przez PiS. Ukraiński szowinizm,

  Niektórzy politycy, dziennikarze mogą robić z siebie durnia, ich sprawa, ale w społeczeństwie polskim takie numery już nie hulają, trzeba przyznać, coś się zmieniło, choć tego jeszcze nie wydać przy urnach wyborczych.
  Ukraińcy oszukują i mamią naiwnych Polaków, i robią to perfekt, rzecz można, że „talmudycznie”, a później, gdy OUN zdobędzie pełną władzę w większości regionach UA, wychowa sobie wierne pokolenia UON ,,, zdradzą Polskę ,,, i już to widać, choćby po kierowanych przez nacjonalistów ukraińskich, i stale ponawianych, roszczeniach terytorialnych wobec Polski (nawet po Wisłę), a co więcej wspieranych przez nacjonalistów ukraińskich z tzw. „zachodu”, po jawnej nienawiści do narodu polskiego, po agresji kierowanej bezpośrednio do Polaków przy biernej postawie ukraińskich służb porządkowych, po odwoływaniu się z dumą Ukraińców do tych zdarzeń w swej niechlubnej historii, jak to „wycinali” Polaków na Wołyniu, po fałszowaniu historii, na tępieniu wszystkiego co polskie na UA, po blokowaniu zwrotu Polakom ich majątków, jak kościołów, po dyskryminacji polskości, itp., stąd też zarzewie się tli, i to po stronie UA.
  Jak się wydaje, rozwój nacjonalizmu ukraińskiego w Polsce, i zasiedlanie, tworzenie narodowego związku zawodowego Ukraińców w Polsce, zwiększenie elektoratu wyborczego, spowoduje w najbliższym czasie „zamieszanie” w polityce wewnętrznej Polski, też i w niektórych terytorialnych samorządach, i to też już wyraźnie widać choćby po sprawie „wołyńskiej”. Trzeba być ślepym aby to nie widzieć. Jednym słowem, nieciekawie.

 29. Włodek said

  Co z milionem Ukraińców? Kiedy [ polskie ] władze obudzą się?

  „Sam zachwyt! Sama euforia! Jakby nie było żadnego problemu.”

  http://polskaniepodlegla.pl/wydarzenia/item/7819-co-z-milionem-ukraincow-kiedy-wladze-obudza-sie-jak-beda-chcieli-zalozyc-zwiazki-zawodowe

 30. Paweł said

  „Na grobach przymocowano napisy, określające żołnierzy UPA mianem „bandytów i „katów, którzy mordowali niewinne polskie kobiety i dzieci” – ( cmentarz w Przemyślu, PL ) – czytamy w komunikacie szefa organizacji OUN Bohdana Czerwaka

  Czerwak przypomniał, że Ukraina objęła odrębną ustawą armię UPA. „Dlatego należy nie tylko domagać się wyjaśnień od władz lokalnych, ale przeprosić powinno samo MSZ Polski. I nie tylko przeprosić. Polacy nie mogą już dopuścić do tego, aby sytuacja się powtórzyła, w przeciwnym razie wszystkie słowa o „bratnich europejskich narodach” będą tylko słowami” – ostrzegł.

  http://wschodnik.pl/polska/item/6029-w-polsce-nieznani-sprawcy-sprofanowali-dwa-groby-zolnierzy-upa.html

  Jak widać, strona ukraińska stosowną ustawą objęła zbrodniarzy UPA parasolem ochronnym państwa ukraińskiego, nie patrząc na stronę Polską, i zamierza domagać się od Polaków respektowania przepisów ukraińskiego prawa.

  Polacy nie mogą liczyć na Sejm Rzeczypospolitej.
  Pomordowani Polacy i ich rodziny, w dalszym ciągu pozostają ofiarami OUN.
  To jest kuriozum.

 31. Dictum said

  Że też te żydowsko-chazarskie Azjaty, udające Polaków, zawsze znajdą środki na własne gazety, telewizje, na gardłowanie, mądrzenie się, pouczanie i przewodzenie nie swojemu przecież narodowi. Wszędzie ich pełno, wszędzie się panoszą, wszędzie brużdżą.

 32. Joannus said

  W nocy z 27 na 28 maja 1946 roku – doszło do wspólnego ataku polskiego podziemia WiN i ukraińskich nacjonalistów UPA na Hrubieszów. Celem ataku było zniszczenie lokalnego posterunku Milicji Obywatelskiej, siedziby Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego i budynku Ukraińskiej Komisji Przesiedleńczej, a także uwolnienie więźniów z lokalnego więzienia. Z rąk winowców i upowców zginęło 2 cywilów członków PPR, 5 polskich żołnierzy Wojska Ochrony Pogranicza, 2 członków Urzędu Bezpieczeństwa, 9 żołnierzy NKWD. Po stronie UPA – 5 zabitych i 3 rannych, WiN – 1 zabity.

 33. Chodzi o dalsze metodyczne poniżanie Polaków,odbieranie im poczucia wartości i godności, wywoływanie poczucia winy i niskiej wartości.
  Po to żeby do grupy wyrobników na zmywakach , dołączyć niewolników w kraju, bezwolnie płacących podatki trwonione na lewo i prawo.
  Dlatego ta sama metoda jest stosowana ,co w przypadku innej winy Polaków.
  Dlatego są:
  polskie obozy koncentracyjne
  Polacy zabili więcej żydów niż Niemców
  katolickie suki – światowej sławy POLSKIE tenisistki -siostry Radwańskie
  Polacy wypędzali Niemców,- panią Steinbach popierała A.Merkel
  po to żeby nie pyskować i oddawać kraj po kawałku, jeszcze lasy i rezerwy walutowe zostało /o ile jeszcze są/

  teraz kolejne pranie mózgów to:
  Polacy uciskali ukraińców
  Polacy mordowali ukraińców
  AK mordowała ukraińców współpracowała z Sowietami i Niemcami

  I dlatego można było zemścić się na polskich dzieciach!!!!!!!!!!!

  W ukraińskim parlamencie przygotowuje się ustawę o genocydzie ukraińców dokonanym przez Polaków.
  A to po to ,żeby umęczeni Polacy,sponsorowali ukraińskich oligarchów i ich wojnę w Donbasie nadal.Wojnę którą rozpętali ,zamiast rozmawiać w narodem i szukać wspólnego stanowiska / ale nie o to przecież chodziło/
  Teraz polskie Rodziny mają pod przymusem, sponsorować kosztem swojego życia i zdrowia, swoich dzieci.Na których leczenia odbywa się bezustannie ogólnopolska żebranina i ludzie ratują zrozpaczonych Rodziców.

  Polakom NIC nie wolno! NIE WOLNO upominać się o pamięć swoich bliskich, przecież nikt nie nawołuje do najazd na Ukrainę.Tylko o PRAWDĘ!!!!! i o godny pochówek bliskich często wrzuconych do dołów i zakopanych jak padłe zwierzę.
  I o zakaz gloryfikacji morderców Polaków!!!!!

  natomiast z drugiej strony Polacy bezskutecznie od wielu lat upominają się o kościół św.Marii Magdaleny we Lwowie przy ulicy Stefana Bandery…….gdzie są pokazy mody organizowane.
  POLACY płacą za wynajem kościoła na odprawianie mszy świętej 2 razy w tygodniu.

  http://www.lwow.com.pl/maria-magdalena/kosciol.html

  http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/lwow-walka-o-kosciol-sw-marii-magdaleny,7783.html

  Ukraińcy w Przemyślu otrzymują budynki, Polakom we Lwowie odmawia się zwrotu mienia

  http://www.bibula.com/?p=34952

  Natomiast w Polsce są finansowane z budżetu kraju czyli podatków obywateli RP:
  cytuję pana Malinowskiego:

  Jacek Malinowski said
  2016-07-05 (wtorek) @ 22:33:50
  Re 29: p.Isia.
  Do wiadomości Pani Isi i innych Gajówkowiczów:
  https://marucha.wordpress.com/2015/04/16/jak-polski-rzad-dofinansowuje-banderowski-pomiot/
  Gdzie „nasz” rząd wydał w 2014 roku miliony naszych złotych. ????
  OTO w jakiej wysokości , rząd udzielił dotacji z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji , dla organizacji Ukraińskich…… działających na terenie państwa Polskiego.
  1. Związek Ukraińców Podlasia na ” Działalność amatorskich zespołów artystycznych” ——————————————- 64 100 532 zł.
  2. Związek Ukraińców Podlasia „Howorymo ukrajiśkoju”. Nauka języka ukraińskiego dla młodzieży i dorosłych” —— 8 700 533 zł.
  3. Związek Ukraińców Podlasia, audycje radiowe w języku ukraińskim. ” Ukraińskie słowo” ————————————— 32 400 534 zł.
  4. Związek Ukraińców Podlasia, Festiwale kultury i tradycji ukraińskich na Podlasiu —————————————————– 144 330 535 zł.
  5. Związek Ukraińców Podlasia konkurs młodej muzyki ukraińskiej ” Pidlaska Marszrutka „————————————— 24 600 536 zł.
  6. Związek Ukraińców Podlasia, spotkania z podlaskim folklorem, tradycją i poezja ukraińską: „Spotkanie z kolędą i szczedriwką- Konkurs piosenki Ukraińskiej ” Z Pidlaśkoji Krynyci „; Konkurs Recytatorski „Ukraińskie słowo”————————– 28 900 637 zł.
  7. Związek Ukraińców Podlasia, warsztaty kultury ukraińskiej dla dzieci i młodzieży „U zródeł” ————————————— 27 500 538 zl.
  8. Związek Ukraińców Podlasia, wydanie płyty CD ” Koładuje Pidlaiaszcza” ————————————————– 19 900 539 zł.
  9. Związek Ukraińców Podlasia, wydawanie ukraińskiego pisma Podlasia ” Nad Buhom i Narwoju”——————— 134 300 540 zł.
  10. Związek Ukraińców w Polsce, chóry i zespoły artystyczne ( program działalności twórczej na 2014 rok) ———- 150 541 zł.
  11. Związek Ukraińców w Polsce, Dni Kultury Ukraińskiej- 39 542 zł.
  12. Związek Ukraińców w Polsce , działalność ośrodków kultury ukraińskiej w 2014 roku. ———————————— 245 543 zł.
  13. Związek Ukraińców w Polsce, dziecięce festiwale i konkursy
  ———————————————————————— 30 545 zł.
  14. Związek Ukraińców w Polsce, Misteria kupalskie — 30 545 zł.
  15. Związek Ukraińców w Polsce, obchody 200- setnej rocznicy urodzin Tarasa Szewczenki ————————————- 41 546 zł
  16. Związek Ukraińców w Polsce, Pamięć Nieprzyswojona Chełmszczyzna 1944 ———————————————– 26 547 zł
  17. Związek Ukraińców w Polsce, program edukacji dzieci i młodzieży
  ——————————— 33 548 zł.
  18. Związek Ukraińców w Polsce, Ukraińskie Jarmarki —— 24 549 zł.
  19. Ukraińskie Spotkania na Pograniczach———————– 41 550 zł.
  20. Związek Ukraińców w Polsce UMP- Ukraiński Multimedialny Portal
  ——————————————- 49 551 zł.
  21. Związek Ukraińców w Polsce, wydanie rocznika „Almanach Ukraiński” 2015 ———————————————–25 552 zł .
  22. Związek Ukraińców w Polsce, wydawanie tygodnika ” Nasze słowo” w 2014 roku. —————————————————— 430 000 zł.
  I JAK TU NIE KLĄĆ – JOBANA WASZU MAĆ !!!!!!!!!.
  Kiedy w Polsce głód , smród , brud i ubóstwo. Dzieci głodne bo rodzice za chlebem na banicji . ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  Powyższe dane znajdziesz w najnowszym numerze tygodnika ” TYLKO POLSKA nr, 18(756) 2015. z dnia 30.04- 6.05.2015 r.

  Jeżeli metoda samoponiżania się lub pozwalanie na poniżanie Polaków przez określone indywidua,to metoda na zniszczenie ducha polskiego to pan i pani z Gazety NIEPOLSKIEJ się przejadą.

 34. zanim ukaże się mój dłuugi wpis..do poczytania.
  http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/lwow-walka-o-kosciol-sw-marii-magdaleny,7783.html

 35. Lwowscy katolicy domagają się zwrotu świątyni: to nasz kościół, a nie sala koncertowa!

  Aktualizacja: 2016-05-2 11:40 am

  http://www.bibula.com/?p=87299

 36. Muszę tak bo mogę się dostać do skrótu!!!

  http://niepoprawneradio.pl/

  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=20&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwisyb_1nPvNAhVpLsAKHcT7BUA4ChAWCEwwCQ&url=http%3A%2F%2Fniepoprawneradio.pl%2F%3Fp%3D14256&usg=AFQjCNGAOjUVA4BOR2JZUX7POAwtxqLufw

 37. Regina said

  W imię pojednania w/g K. Gójskiej,należy dać się upodlić do cna Ukraińcom.Ladnie to pojednanie się zaczęło.Beatyfikowali największego zwyrodnialca i mordercę Polaków,w dniu wizyty polskiego prezydenta Komorowskiego. Było to jak naplucie Polakom w twarz. Jak on to gówno przełknąl, nie jestem w stanie sobie wyobrazić. Jak taka postawa,polskiego prezydenta ma się do postawy prezydenta Czech Zelmana,ktory dał ostrą odprawę Ukraińcom,odpisując im na ich list. Wstyd mi,że to Czeski prezydent, musial się ująć za nami. Kończąc swój list powiedzial „Nie mogę Ukrainie pogratulować bohaterów narodowych” Gojska chce precyzyjnej listy dowódców, odpowiedzialnych za rzeż Polakow. Kpi sobie z nas ta baba,czy o drogę pyta? Wlaśnie glówny dowódca,zwyrodnialec i bandzior morderca-Bandera, został bohaterem narodowym Ukrainy. Ile są w stanie znieść polacy, w stosunkach z banderowcami?

 38. witek said

  Gójska Hejke jest korzenną.
  Z Tradycjami, więc żadnych zdziwień:

  https://i2.wp.com/polskiepiekielko.pl/wp-content/uploads/2014/01/hejke-600×432.jpg?zoom=2

 39. Siggi said

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/miliony-ukraincow-sa-juz-w-polsce-czy-czeka-nas-banderowski-terroryzm?utm_source=twitterfeed&utm_medium=facebook

 40. Olo said

  Ad. 37. Dokładnie tak. Chazarska Hujka-Szczujka i jej mamusia:

  http://3obieg.pl/tajna-kasa-sakiewicza

 41. Mowa Polska said

  Ad 24 lobby banderowskie w Kanadzie jest , niestety, wplywowe…

 42. Mowa Polska said

  Ad 33

  „Chodzi o dalsze metodyczne poniżanie Polaków,odbieranie im poczucia wartości i godności, wywoływanie poczucia winy i niskiej wartości.
  Po to żeby do grupy wyrobników na zmywakach , dołączyć niewolników w kraju, bezwolnie płacących podatki trwonione na lewo i prawo.”

  Uswiadamiac, informowac i SZANOWAC BRAT BRATA !

  SASIAD SASIADA, DZIECI RODZICOW itd.

  Kupowac i darowac ksiazki, filmy, kasety, obrazy o CHWALE WIELKIEGO ? PIEKNEGO NARODU POLSKIEGO.

  Ot, chociazby taki :

  „Chcieli nas zniszczyć i wymazać.
  Próbowali to zrobić na wiele sposobów.
  Robią to i dzisiaj.
  Tak tak , to naprawde !!!
  Pozdrawiam z Česka !!!”

 43. Mowa Polska said

  JAK WZMOCNIC NAROD ?

  „Druga część rozważań Konstantego Pietrowa na temat korzeni Słowiaństwa.”

  (Pietrow odszedł (lub mu w tym pomogli), myślę, że dobrze go zrozumiałem, więc posłałem to dalej: http://www.youtube.com/watch?v=2OrtBJQB_TI I

  tak powinniśmy robić wszyscy, be to co On zaczął się nie zmarnowało.)

 44. Mowa Polska said

  Ad 38

  To dlatego corka taka zjadliwa i wredna…”tropi” „agenture rosyska” bo chce „cos” przykryc..;to wlasnie tego typu istoty pelne nienawisci do slowian w roznych ukladach tak sie ustawiaja by krzywdzic uczciwych LUDZI !

 45. Mowa Polska said

  Przepraszam,, wkleil sie dwa razy ten sam film , a to tu wyklad Pana Pietrowa

 46. Strona UPA na Pejsbuku. Tu ma swoich bohaterów pani Hajke
  .https://www.facebook.com/UPAreenacting?hc_location=ufi

 47. Ukraina rozpoczęła pobór gazu z Polski, po ile???nie piszą!!
  dlatego ustawiczne zapowiedzi obniżenia ceny gazu w Polsce ,są kłamstwem!!!
  Proponuje obciążać Gazetę Niepolską i jej redakcję i publicystów osobiście.BO JA nie zgadzam się na dopłacanie z moich podatków!!!!!!!!!!!!!
  http://www.epravda.com.ua/rus/news/2016/07/17/599406/

 48. Mowa Polska said

  Dalsza część rozważań Konstantego Pietrowa

  .https://www.youtube.com/watch?v=wusSv2YwH3w

  .https://www.youtube.com/watch?v=JPjji4LCePk

 49. Mowa Polska said

  КОБ – 02 wykład wprowadzający 2 cz. 2/12

  КОБ – Koncepcja Społecznego Bezpieczeństwa.
  Wykład wprowadzający generała Konstantego Pietrowa.
  Tajemnice Zarządzania Ludzkością

  (ludobojstwo przez alkohol, tyton i narkomanie -pierwszy priorytet)

  .https://www.youtube.com/watch?v=8fb-aH0NL0Y.

 50. Mowa Polska said

  .https://www.youtube.com/watch?v=8fb-aH0NL0Y

 51. rdest said

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/4130-stanislaw-srokowski-hodujemy-weza-na-wlasnej-piersi

 52. Maha said

  AD 38, 40

  Hejke ma troje dzieci, każde z innym…..Kolejna pis-owska gwiazda moralności. Innym to wypominają ziarnko, sami …ech szkoda słów, lepiej przeczytajcie, też i o Sakiewiczu co to, kto to…..

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/292560,1,hejke-katarzyna-hejke-krzysztof.read

  Wklejam całe, na wypadek gdyby zniknęło:

  „Hejke kontra Hejke
  Dlaczego alkowianym dramatem, jaki rozgrywa się między małżeństwem państwa Hejków a prezesem IPN Januszem Kurtyką, zainteresowała się Fundacja Helsińska? Bo w grę może wchodzić angażowanie organów państwa do prywatnych rozgrywek.

  Najpierw przypomnijmy znane fakty. Przez prawie rok sprawa rozwodowa Katarzyny i Krzysztofa toczyła się bez rozgłosu. Ale kiedy w kwietniu 2009 r. prezydent RP odznaczył Krzyżem Komandorskim prezesa IPN Janusza Kurtykę, wybuchła obyczajowa bomba z politycznym tłem. Krzysztof Hejke publicznie ujawnił romans swojej żony z szefem IPN.

  Bohaterowie dramatu:

  Krzysztof Hejke, fotografik i operator, profesor łódzkiej szkoły filmowej, lat 46, przystojny, opalony, wysportowany; w „Gazecie Polskiej” do kwietnia 2009 r. nadzorował szatę graficzną;

  Katarzyna Hejke, młodsza o 14 lat, dziennikarka „Gazety Polskiej”, ładna, zgrabna, podczas debat telewizyjnych elokwentna i pewna siebie. Podobno szalenie ambitna.

  W roli chóru występuje „Gazeta Polska” i jej środowisko. To tygodnik polityczny założony w 1993 r. przez Piotra Wierzbickiego. W 2005 r. w redakcji doszło do puczu. Odszedł Wierzbicki (twierdził, że dziennikarz Tomasz Sakiewicz proponował mu publikowanie sponsorowanych tekstów o pewnej firmie jako artykułów redakcyjnych), a rządy przejął Sakiewicz. Katarzyna Hejke jest jego zastępczynią. Z ostatniego wstępniaka redaktora naczelnego: „»GP« stała się oazą wolności dla środowisk patriotycznych”. Według Sakiewicza, tygodnik sprzedaje 30 tys. egzemplarzy. Wydawany jest też miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska” (20 tys.) i kwartalnik „Nowe państwo”. Bez wątpienia „GP” i pozostałe tytuły sympatyzują z PiS.

  Krzysztof i Katarzyna poznali się w 2001 r. w samolocie wiozącym ówczesnego premiera Jerzego Buzka do Brukseli. On był wtedy zatrudniony w Kancelarii Premiera, robił dokumentację fotograficzną. Ona leciała jako młoda reporterka „Gazety Polskiej”. Była mężatką i matką rocznego dziecka. Rok później została żoną Krzysztofa. Uważano ich za zgodne małżeństwo. Urodziła drugie dziecko. – Krzysztof i to swoje, i Kasi z poprzedniego związku traktował tak samo. Opiekuńczy, kochający – wspomina znajoma Hejków. – Z Kasią stanowili wzorcową parę, tak się przynajmniej z daleka wydawało.

  W 2007 r. Krzysztof dowiedział się, że żona romansuje z prezesem IPN. Odbyli poważną rozmowę. Obiecała, że znajomość zerwie. Według niego nie zerwała. Dlatego rok później wystąpił o rozwód. Na rozprawie rozwodowej nie padło nazwisko Janusza Kurtyki… Katarzyna zgodziła się, aby orzeczono rozwód z jej winy. Sąd uznał jednak, że to małżeństwo ma szanse przetrwać, przeżywa tylko kryzys, a nie trwały rozpad. Rozwodu nie orzeczono.

  Ale w rzeczywistości małżeństwo rozsypało się. Ona kupiła dom, on został w starym, pod Warszawą. Rozdzielili majątek. Ponownie przystąpili do załatwiania formalności rozwodowych.

  W kwietniu 2009 r. prof. Hejke wyjechał na 2 tygodnie do Etiopii. Dokumentował projekt filmowy. Tam dostał wiadomość, że Janusz Kurtyka otrzymuje od prezydenta order za swoją odwagę. Brzemienny w skutkach list-protest Hejke napisał tuż po powrocie: – Nie potrafiłem pogodzić się z sytuacją, że człowiek, który rozbił mi rodzinę, doczekał się zaszczytów w sferze moralnej. Moje poczucie sprawiedliwości nie pozwoliło, abym nie zareagował, nie mogłem już milczeć – tłumaczy.

  Kogo fotografował Krzysztof?

  Bez wątpienia nie milczy. Czuje zagrożenie, więc zabezpiecza się opowiadając dziennikarzom o swoim dramacie. Obawia się, że padnie ofiarą jakiejś prowokacji. – Już słyszę, że jestem winien publicznego ataku na IPN – mówi. – Nie atakowałem IPN, ujawniłem jedynie prawdziwe oblicze prezesa tej instytucji.

  Kiedy przebywał w Etiopii, Katarzyna prawie codziennie wysyłała mu e-maile. Zachował je. Pisała wyjątkowo ciepło, gdzie byli, co robili, co zjadło dziecko. – Potem e-maile przestały nadchodzić – opowiada Krzysztof Hejke. – A po czterech dniach od ostatniego dostałem urzędowo brzmiący e-mail z kancelarii adwokackiej.

  16 kwietnia 2009 r.: „Szanowny panie! Uprzejmie informuję, że zaplanowane na najbliższy wtorek Pana spotkanie z synem Ksawerym nie będzie możliwe. Chciałbym spotkać się z Panem w celu omówienia Pańskich dalszych kontaktów z synem”. – Później dowiedziałem się, że między jej ostatnim listem a informacją od adwokata, a więc między 12 a 16 kwietnia 2009 r., moja tak zwana małżonka (tak określa teraz Katarzynę) wynajęła firmę otwierającą sejfy, włamała się do mojego domu i wyniosła całą moją dokumentację.

  Kiedy wrócił do Polski i zorientował się, że w domu ktoś buszował, wezwał policję. Funkcjonariusz spytał, czy ma gdzieś fotografie, na których uwiecznił wnętrze domu. Chciał porównać stan sprzed włamania z aktualnym. Krzysztof odrzekł, że oczywiście, ma dużo takich zdjęć. Otworzył jedną szufladę, drugą. Puste. – Moje życie dokładnie i pieczołowicie wyczyszczono. Zniknął cały materiał ilustracyjny, jaki gromadziłem przez kilkanaście ostatnich lat.

  Jako fotografik uwieczniał Kresy Wschodnie, wydawał albumy. Ale fotografował też własne życie, dzień po dniu. Ludzi, u których bywał, i tych, którzy przychodzili do jego domu, a także siebie, Katarzynę i dzieci. Miał w głowie projekt albumu, w którym pokazałby kilka lat z życia rodziny. Teraz tych zdjęć nie było. Mówi, że być może właśnie zdobycie tej dokumentacji było celem włamania. Na fotografiach zanotował bowiem sytuacje, których ujawnienie byłoby kłopotliwe dla wielu osób. – W naszym domu spotykali się dziennikarze „Gazety Polskiej” z pewnymi politykami – ujawnia. – Obawiali się spotkań w redakcji, bo panowała obsesja podsłuchowa, sądzili, że w prywatnej willi będzie bezpieczniej.

  Efektem tych toczonych w konspiracyjnej atmosferze spotkań były późniejsze demaskatorskie publikacje „Gazety Polskiej”. – Nie mogę na razie ujawnić wszystkiego, co na temat wiem, na przykład, jak do mojej żony dotarły kwity na arcybiskupa Stanisława Wielgusa (z powodu oskarżeń o agenturalną przeszłość zrezygnował z funkcji metropolity warszawskiego podczas ingresu w 2007 r. ) albo Milana Suboticia (z tego samego powodu został zwolniony w 2006 r. z funkcji dyrektorskiej w TVN). Na podstawie tych kwitów z IPN napisała sensacyjne artykuły – mówi Krzysztof Hejke. – To moje ubezpieczenie, na wypadek gdyby ktoś próbował mnie uciszyć. Część materiałów przezornie ukryłem w innym miejscu.

  Prowokacje, czaszki i chora psychika

  Kiedy prof. Hejke mówi o uciszeniu, ma na myśli taktykę przyjętą przez jego żonę. Podczas kiedy on składał w prokuraturze doniesienie o włamaniu do domu, ona doniosła, że mąż maltretował fizycznie i psychicznie ją oraz dzieci. To poważna sprawa, prokuratura z miejsca zabrała się do pracy. Krzysztofa przesłuchano na razie w charakterze świadka. Z jego skargą na włamanie tak szybko nie poszło: dopiero 18 maja 2009 r. w domu Katarzyny zjawiła się ekipa, dokonano przeszukania. Sprawa nabrała nawet posmaku sensacji, bo zaraz po pojawieniu się funkcjonariuszy na miejsce zjechali dziennikarze telewizyjni i radiowi. Chcieli sfilmować, jak ABW krzywdzi dziennikarkę. Trochę zdziwiła ich wiadomość, że to policja kryminalna dokonuje rutynowej rewizji.

  – Nie biłem jej ani dzieci, gdyby było inaczej, nie pozwalałaby mi zabierać syna na wypady w góry czy na Mazury – mówi Hejke. – Mam zostać zdyskredytowany. Jeżeli przyszłoby mi do głowy opowiedzieć coś o tajemnicach redagowania „Gazety Polskiej”, będę niewiarygodny. Katarzyna i jej szef już przecież rozpowiadają, że jestem chory psychicznie i nie można mi wierzyć.

  Katarzyna Hejke nie chce bezpośrednio rozmawiać z „Polityką”. Podczas naszej rozmowy telefonicznej z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem siedzi jednak obok niego i uzupełnia jego wypowiedzi. Sakiewicz: – Uważam go za złego człowieka. To prawda, że jest chory psychicznie, leczył się na oddziale zamkniętym. Miewał dziwne odloty, sypiał na cmentarzach, zbierał czaszki ludzkie. Jestem z wykształcenia psychologiem klinicznym, wiem, co mówię.

  Według Sakiewicza opowieści prof. Hejke są niewiarygodne. – Włamanie do domu? Przecież Kasia miała klucze, była tam zameldowana, mogła wchodzić, kiedy chciała.

  Sakiewicz uważa, że histeria, jaką rozpętał Hejke, to element większej prowokacji przeciwko „Gazecie Polskiej”, której źródłem mogą być służby specjalne. Wylicza elementy układanki: najpierw zaatakował Hejke, potem wybuchła awantura z Januszem Miernickim, prezesem spółki wydającej „Gazetę Polską” (Miernicki miał zastrzeżenia do obiegu pieniędzy w spółce, twierdził, że Sakiewicz wyprowadza je na konto własnej spółki), następnie władze Warszawy nie dały zgody na coroczny koncert pieśni patriotycznych organizowany przez to pismo z okazji 3 maja, a w końcu „Gazeta Wyborcza” przypuściła frontalny atak, informując o poważnych oskarżeniach wobec podwładnej Sakiewicza, redaktor Doroty Kani.

  Janusz Miernicki, udziałowiec „Gazety Polskiej” od pierwszej połowy lat 90., twierdzi, że Tomasz Sakiewicz to wysokiej klasy specjalista od manipulacji. – Wobec mnie użył tych samych metod, za pomocą których rozprawiał się kilka lat temu z firmą King&King, choć wcześniej sam ściągnął ich w charakterze inwestora – mówi. – Potem twierdził, że reprezentują rosyjskie służby. Teraz ja też jestem podobnie szkalowany.

  Milczenie prezesa

  Krzysztof Hejke jest dzisiaj faktycznie kłębkiem nerwów. Czy choruje psychicznie? – W stanie wojennym wcielono mnie do wojska. Aby uwolnić się od munduru, symulowałem przypadłości psychiczne. To był jedyny mój kontakt z psychiatrią – wyjaśnia. Do niedawna uczestniczył w wyprawach wysokogórskich. Wspinał się nawet na 8-tysięczniki. – Tam w ekstremalnych warunkach człowiek o chorej psychice nie dałby sobie rady – podaje argument. – To jest niegodziwe, że używają wobec mnie takich metod. Oto jaki obraz tworzą. Zdradzony mąż, chory psychicznie, a do tego sadysta maltretujący rodzinę. Czy komuś takiemu można ufać? Żona Sakiewicza nagle, po wielu miesiącach, „przypomniała sobie”, że maltretuję Katarzynę. Od sierpnia zeszłego roku mieliśmy rozdzielność majątkową, nie miała prawa pod moją nieobecność wdzierać się do domu. Sejf rozwiercono. Więc była to wizyta towarzyska czy włamanie?

  Obsesja cmentarna, o której mówił red. Sakiewicz, to, jak tłumaczy Hejke, jeden z jego fotograficznych projektów. Udokumentował na zdjęciach wiele cmentarzy, tych lwowskich i wileńskich. Miał też zdjęcia czaszek znalezionych w miejscach kaźni polskich oficerów zgładzonych przez Stalina.

  Od prawie dwóch miesięcy pozbawiony jest kontaktu ze swoim kilkuletnim synkiem. Liczy, że rozstrzygnięcie sprawy rozwodowej unormuje wreszcie spotkania z dzieckiem, ale końca procesu nie widać. – Ona to przewleka, nie stawia się, składa zwolnienia lekarskie, chociaż w tym samym czasie pracuje – twierdzi.

  Poprosił o pomoc Helsińską Fundację Praw Człowieka. – Gdyby ta sprawa rozgrywała się wyłącznie między nim a jego żoną, byłaby jedynie prywatnym dramatem dwojga osób, przypadkiem jakich wiele – mówi Maria Eichard z Fundacji. – Ale tu dzieje się zbyt wiele rzeczy w tle. Zainteresowaliśmy się tą historią, bowiem dostrzegamy tu groźbę uwikłania w osobisty dramat małżeński środowisk politycznych, a nawet organów państwa. Pojawiają się przecież wędrujące nieformalnie teczki z IPN i próby zdyskredytowania Krzysztofa Hejke. Dlatego będziemy bacznie się przyglądać.

  Prof. Hejke w liście do prezydenta napisał: „Moja żona jest znaną dziennikarką prawicowej prasy, która w okresie romansu z panem Januszem Kurtyką napisała szereg artykułów dotyczących lustracji i zawierających treści dostępne jedynie w archiwach IPN. Wierzę, że gdyby nie nadużył on swojej funkcji, to nie byłby w stanie uwieść mojej żony”. – Najbardziej mnie mierzi, że ta sama „Gazeta Polska”, która demaskowała sposoby niszczenia ludzi w PRL i ujawniała esbeckich agentów, teraz przejęła tamte metody – mówi.

  Osobą dramatu, która w tej sprawie milczy, jest prezes Kurtyka.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzyna_Hejke (trzecie dziecko, 2014…..z partnerem…to tak się teraz w kręgach katolyckego pis-u na przydupasa mówi…. )

  – Z artykułu podanego przez Pana Olo (ad.40):

  „Po tym, jak 10 kwietnia 2010 roku Janusz Kurtyka zginął w katastrofie Tu 154M w Smoleńsku, na drugiej stronie stronie „Gazety Polskiej” ukazał się krótki artykuł Tomasza Sakiewicza „Zabrano nam serce Polski”. Sakiewicz pisał: Jednak kilku osobom chciałbym te kondolencje złożyć szczególnie. Przede wszystkim matce i córce oraz bratu Lecha Kaczyńskiego, żonie i rodzinie Sławomira Skrzypka, żonie i rodzinie Janusza Kochanowskiego, rodzinie i przyjaciołom Stefana Melaka i Tobie, Kasiu.
  Redaktor naczelny pisma odwołującego się do wartości katolicko – narodowych po śmierci wpływowego urzędnika państwowego składa kondolencje w pierwszej kolejności jego kochance, a nie żonie? Ten sam Sakiewicz zamieścił na tej samej stronie nekrolog Kurtyki, w którym podkreślił wszystkie jego zasługi dla IPN i dla Polski”

 53. Olo said

  Ani przez chwilę nie miałem watpliwosci, co do tego że Hujka-Szczujka ma kurwiki i kutasy w oczach. W predwojennej Polsce większość prostytutek to były chazarki lub banderówki, dokładnie tak jak teraz. PiSdzielska zgnilizna moralna ulała się jak sraka w ustępie. Nareszcie Polacy zaczęli otwierać oczy na ten syf i nic tu nie pomoża rozdziawiona i bezzębna paszcza Kalksteina.

 54. AD 51 Rdest!
  Potwierdzam!!mam znajomych nauczycieli w Krakowie.Pełne szkoły i internaty ukraińskiiej młodzieży, wszelkie możliwe stypendia.
  Rozwalane i demolowane internaty , remontowane na rachunek miasta, pijaństwo i rozróby.
  Ukraińcy jak się skrzykną mogą Kraków zająć w godzinę……..
  Ostatnio, pijana ukraińska gówniara zaproszona na imprezę do jednego z uczniów do domu, zdemolowała łazienkę.Po interwencji Rodziców polskiej dziewczyny, która zaprosiła m.in. ją z towarzystwem z klasy do domu, ukraińska mamusia spluła Polkę i powiedziała żeby sobie sama wymieniała drzwi i lustra i umywalkę w łazience, bo ja to nic nie obchodzi.
  Polacy są poniżani, zastraszani i upokarzani we własnym kraju.W dodatku ciężko pracując i utrzymując rząd, sejm, senat, wojsko, policję.Dołożono im na utrzymanie ukraińców w Polsce i miliardy na organizacje ukraińskie j.w. , skorumpowaną w stopniu niewyobrażalnym Ukrainę,…. potem „zwroty” mienia komu popadnie , uchodźców….. bo są już w Polsce /nie tyle ile w Niemczech na szczęscie/, korupcje zwłaszcza za rządów PO, oraz wyprawy wojenne wg fantazji niepełnosprawnych,
  Naród jęczy pod ciężarem obciążeń, coraz większych ZUS-ów, a kolejne rządy łupią Polaków szukają coraz to nowych punktów poboru podatków .Za deszczówkę już chcą pieniędzy.
  rząd to poborcy podatkowi i rozdawacze hojną ręką pieniędzy Polaków, przeznaczonych na lecznictwo, szkolnictwo, rozwój zdolnej polskiej młodzieży,odzyskiwanie części chociaż polskich przedsiębiorstw czy banków.
  Takiej niewoli jeszcze Polacy nie mieli moim zdaniem!!!!!
  Obserwujmy kolejne podatki, wymyślane naprędce do złupienia od Polaków.
  Najgorsze jest to, że patrząc na to wszystko, jak powiedziała mi znajoma nauczycielka, wieli uczniów , dorodnej polskie młodzieży mówi „TO NIE MÓJ KRAJ” i ze nie chcą być w Polsce, oraz niestety jeszcze gorzej , czego nie zacytuję!!!!!!!!!!!.
  I dlatego, takie antypolskie działania jak proponują zdrajcy,płaszczenie się,czy w stylu przepraszania wszystkich za wszystko, zamiast grzecznie ale stanowczo odpowiadać na zniewagi jakie się Polakom funduje, mają na celu pogłębienie poczucia bezwartościowości młodych Polaków w konsekwencji wynarodowienie Polski , wyrzucenie młodych oraz depresję i rosnącą ilość samobójstw starszych.Do tej pory to ok. 7000 osób rocznie podejmuje drastyczną decyzję rozstania się z życiem ,w większości z beznadziei,biedy, bezrobocia, DŁUGÓW min zw ZUS-ie,bankach czy egzekucji komorniczych.
  Taki dumny i waleczny naród jak Polacy, daje sobie wmówić że jest śmieciem.Śmieciami są ci którzy każą Polakom za wszystko przepraszać i okradają nas.
  Ludzie którym dobrze w własnym kraju nie uciekają z niego i nie wieszają się. Oraz chcą mieć dzieci.
  Największy przyrost naturalny w Polsce był w latach 1950 -1988, ilość Polaków rosła po kilka mln co parę lat. Dziwne????

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludno%C5%9B%C4%87_Polski

 55. http://fakty.interia.pl/lubelskie/news-rmf24-to-ukrainiec-podcial-gardlo-taksowkarzowi,nId,2237585

 56. watazka said

  Niech przeprasza. ta gazeta. Powinna jeszcze dolozyc finansowe zadoscuczynienie.
  Majdan duzo kosztuje. I to dopiero poczatek .

 57. Olo said

  Dobre wróbelki ćwierkaja, że już niedługo w Polsce będzie więcej młodych Ukraińców niż młodych Polaków. Te pińcset plus jest głównie z myślą o nich. Podobno na potęgę uczą się polskiego, bezproblemowo dostaja kartę Polaka i jadą do nas na gotowe. A ty Polaku zdychaj lub zapier***aj na szmatę do anglosasów.

Sorry, the comment form is closed at this time.