Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Obama został naukowcem

Posted by Marucha w dniu 2016-07-17 (Niedziela)

Barack Obama jako pierwszy z prezydentów Stanów Zjednoczonych opublikował artykuł w piśmie naukowym, skierowany do swoich następców.

Obama został pierwszym w historii prezydentem Stanów Zjednoczonych, który zdał sprawozdanie z rezultatów swojej pracy jako szefa państwa w formie artykułu naukowego w piśmie JAMA, który podsumowuje reformę systemu opieki zdrowotnej Medicare.

Reforma systemu opieki zdrowotnej uważana jest za jedno z głównych osiągnięć obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, poświęcił na nią de facto całą pierwszą kadencję prezydencką. Szereg ekspertów jest zdania, że jej pomyślna realizacja może mieć decydujący wpływ na rezultaty kolejnych prezydenckich wyborów w listopadzie 2016 roku.

Barack Obama postarał się o utrzymanie swoich sukcesów, publikując raport o dokonanej pracy w ramach Medicare, w którym opowiedział o tym, dlaczego postanowił przeprowadzić taką radykalną przebudowę systemu opieki zdrowotnej i jak odbiła się ona na życiu w USA. Należy podkreślić, że ten artykuł jest „listem specjalnym” i nie pretenduje do poziomu recenzowanego artykułu naukowego, którego obiektywność została sprawdzona przez niezależną grupę naukowców.

Jako główną przyczynę przeprowadzenia reformy Obama wskazuje to, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat koszt usług medycznych rósł o wiele szybciej niż poziom dochodów ludności Stanów Zjednoczonych, w rezultacie czego co siódmy Amerykanin pozostawał bez ubezpieczenia medycznego i pomocy ze strony lekarzy.

Podpisanie ustawy o dostępnej pomocy medycznej („Obamacare”) w 2014 roku, według słów prezydenta Stanów Zjednoczonych, doprowadziło do tego, że ilość Amerykanów nieposiadających ubezpieczenia medycznego spadła prawie dwukrotnie: z 16% w 2010 roku do 9% w 2015. Według Obamy ta redukcja była związana właśnie z reformą opieki zdrowotnej, a nie z wyjściem Stanów Zjednoczonych z globalnego kryzysu ekonomicznego czy innymi reformami ekonomicznymi.

Sukces „Obamacare” i brak stagnacji ekonomicznej, jak uważa Obama, świadczy o tym, że przewidywania republikanów odnośnie tego, że reforma opieki zdrowotnej doprowadzi do kryzysu na rynku pracy, nie sprawdziły się.

Ogólnie rzecz biorąc, prezydent USA pozytywnie ocenia reformę, oświadczając, że uczyniła ona system opieki zdrowotnej zdrowszym nie tylko dla pacjentów, ale i dla lekarzy, pozwalając im bardziej efektywnie wydawać środki, nie obawiając się kar ze strony firm ubezpieczeniowych. Według niego wydatki na opiekę zdrowotną w najbliższych latach nie wzrosną, ale obniżą się o 20% dzięki podwyższonej efektywności.

Kolejni prezydenci, jak uważa Obama, powinni kontynuować reformowanie Medicare, rozprzestrzeniając reformę na pozostałe 19 stanów, w których ona nie obowiązuje. Ponadto powinni wzmocnić nacisk na producentów lekarstw w USA, którzy często mają znaczące nadwyżki, korzystając ze swojego monopolu na produkcję niezbędnych do życia preparatów i zawyżając ich ceny dziesięcio- i stukrotnie.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 do “Obama został naukowcem”

 1. OBAMACARE to biurokracja. Lekarz bada pacjenta przez 5 minut, I pisze komputerowqy zapis przez godziny. Wielu lekarzy nie chce miec nic wspolnego z Obamacare I wycofuja sie ze wspolpracy. Na wizyte u lekarza trzeba czekac tygodniami , a w razie naglego wypadku pacjent moze liczyc na pogotowie, gdzie czekanie zajmuje godziny I jest kosztowne. Amerykanska sluzba zdrowia to koszmar.

 2. split said

  ‚Amerykanska sluzba zdrowia to koszmar’ – Pieprzycie Janie, pokazcie mi lepsza ,…

  Obamacare, tak, it stinks ,…

 3. Rejan said

  Janie A, prosze powiedziec Splitowi, ze lepsza jest francuska, niemiecka i jeszcze inne…

 4. Zerohero said

  Wg. danych BŚ udział wydatków na służbę zdrowia to 17% PKB USA. Bogaty kraj europejski to 8-11%. Widać, że system amerykański jest niewydajny. Ktoś tam naciąga na grubą kasę i tyle. Dobrze ubezpieczony będzie trzymany w stanie agonalnym miesiącami, ale jak ubezpieczyciel znajdzie kruczki prawne, to zbankrutuje wydając na leczenie. Śmiertelność noworodków w USA jest wyższa niż na Kubie – efekt masowych szczepień.

  Przy okazji. Polska ma 6,4% udział wydatków na zdrowie w PKB. To mały udział i nie ma planów by wzrósł. Podobnie słabo przedstawia się polski udział badań naukowych w PKB. Wynosi 1%, choć przywoity poziom to 2%. Jedyny postęp jaki planuje rząd PiS to wydatki na wojsko. Macierewicz postuluje wzrost wydatków wojskowych z 2% do 3% PKB.

  Aha. W biednej putinowskiej Rosji udział ten wynosi i 7,1%. W złotym okresie żydowskich demokratów Jelcyna wynosił 5,4%.

  źródło: http://data.worldbank.org/indicator/SH.XPD.TOTL.ZS?year_high_desc=true
  komentarz oczywiście mój

 5. Zerohero said

  Efektywność amerykańskich wydatków na zdrowie ilustruje to zdjęcie

 6. NyndrO said

  Ja bym się zapytał Snagulka.Zreszta mojego ukochanego.

 7. NyndrO said

  Snagix,sie nie gniewaj,Głupi.To taki żart.

 8. Re: Artykul…
  Oczywiscie, ze „obambo” jest naukofcem…Od dawna pobiera nauki od „starszych i mondrzejszych”…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Toidi said

  W czasopiśmie w US dla osób wybierających sie na emeryturę stało dwa lata temu że pod względem jakości na pierwszym miejscu stoi służba zdrowia we Francji, na drugim we Włoszech. Za to pod względem kosztów, prowadzi bezapelacyjnie wiadomo która.

 10. toidi said

  To samo pismo donioslo, ze jakosc uslug medycznych w USA stoi na 36 miejscu w swiecie.

Sorry, the comment form is closed at this time.