Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„A prawda Pańska trwa na wieki!” (Ps 116, 2).

Posted by Marucha w dniu 2016-07-18 (Poniedziałek)

Iesus Christus heri et hodie idem, et in saecula!
Doctrinis variis et peregrinis nolite abduci.
„Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki. Nie dajcie się uwieść różnym i obcym naukom” (Hbr 13, 8-9).

„W samym zaś znowu Kościele trzymać się trzeba silnie tego, w co wszędzie, w co zawsze, w co wszyscy wierzyli. To tylko bowiem jest prawdziwie i właściwie katolickie, jak to już wskazuje samo znaczenie tego wyrazu, odnoszące się we wszystkim do znaczenia powszechności. A stanie się to wtedy dopiero, gdy podążymy za powszechnością, starożytnością i jednomyślnością.

Podążymy zaś za powszechnością, jeżeli za prawdziwą uznamy tylko tę wiarę, którą cały Kościół na ziemi wyznaje; za starożytnością, jeżeli ani na krok nie odstąpimy od tego pojmowania, które wyraźnie podzielali święci przodkowie i ojcowie nasi; za jednomyślnością zaś wtedy, jeżeli w obrębie tej starożytności za swoje uznamy określenia i poglądy wszystkich lub prawie wszystkich kapłanów i nauczycieli” (św. Wincenty z Lerynu, Commonitorium).

Jeśli kilkadziesiąt lat temu wpuszczono w Kościół podtrute idee, to znaczy takie, które są obiektywnie niespójne z odwieczną katolicką doktryną, to wtedy należało konsekwentnie i do skutku dochodzić prawdy. Kwestię poważnie diagnozowało niewielu, a jeszcze mniej było konsekwentnych w decyzjach po diagnozie następujących. Garstka.

Prawdziwe intencje ówcześnie działających i niedziałających oraz stopień ich świadomości i odpowiedzialności zna Pan Bóg. Mówimy o problemie, mówimy o półwiecznej perspektywie historycznej, mówimy o rzetelności metodologicznej, mówimy o uczciwości intencji, mówimy o dopuszczeniu prawdy do głosu.

Gdyby wziąć pod uwagę tylko czynnik ludzki, nie odbiegniemy od prawdy, jeśli stwierdzimy, że odkształcenia doktryny są nieodwracalnie trwałe. To jest dramat dni naszych. Od lat pięćdziesięciu. Trzeba usilnie błagać o zmiłowanie Pańskie i podejmować kroki w kierunku dopuszczenia prawdy do głosu. Działania możliwe i przeraźliwie naglące.

Nie ma innej wiary prowadzącej do zbawienia duszy, jak ta, którą Kościół pouczony Objawieniem Bożym i z Chrystusowego nakazu wiernie przekazywał przez wieków dwadzieścia.

Sacerdos Hyacinthus
https://sacerdoshyacinthus.com

Komentarzy 7 to “„A prawda Pańska trwa na wieki!” (Ps 116, 2).”

 1. u said

  „Po owocach ich poznacie” i tych prawdziwych pasterzy jak nas uczył Pan Jezus Chrystus. Można nie być uczonym w piśmie a tylko wystarczy pamietac te słowa, żeby sie nie pozwolić wyprowadzić na wilcza droge i w żadne tam „dopusty” -bergogliowe nie wierzyć. Co ten facet wyprawia a Chrystusowa Ewangelia? Ano, wykłada nową lucyperską, ze tylko ślepy może mieć jeszcze obiekcje do jego misji.

 2. Jan said

  https://gloria.tv/article/EWGR7mbnGPj35Mp9XUDf6sEvP

 3. olagordon said

  Fragment art. Infiltracja Kościoła Katolickiego

  Anatoliy Golitsyn, były oficer KGB i agent kontrwywiadu, w książce zatytułowanej „Oszustwo pierestrojki” [The Perestroika Deception] ostrzegł, że „Oni [sowieci] zamierzają…skłonić Amerykanów do przyjęcia ich ‚restrukturyzacji’ i konwergencji sowieckich i amerykańskich systemów wykorzystując w tym celu strach przed konfliktem nuklearnym… Konwergencji będzie towarzyszyć rozlew krwi i obozy reedukacji politycznej w Europie zachodniej i w USA. Sowieccy stratedzy liczą na kryzys gospodarczy w Ameryce i zamierzają wprowadzić swój zreformowany model socjalizmu z ludzką twarzą jako alternatywę dla amerykańskiego systemu w czasie kryzysu”. (Anatoliy Golitsyn, The Perestroika Deception, 1990).

  Golitsyn zbiegł na Zachód i wiele lat spędził na ostrzeganiu Zachodu przed dalekosiężnymi planami sowieckimi. W 1954, H Rowan Gaither, prezes Ford Foundation, powiedział Normanowi Dodd z Komisji Reesa Kongresu, że „…wszyscy tutaj na szczeblu podejmowania decyzji mieliśmy doświadczenia z dyrektywami… z Białego Domu… Ich istotą jest to, że będziemy wykorzystywać siłę przyznawania grantów i tak zmieniać nasze życie w Ameryce, żeby wygodnie połączyć się ze Związkiem Sowieckim”.

  Niektórzy mogą myśleć: co to ma wspólnego? Istnieje fundamentalna różnica między zasadami komunistów i tych masonów. Mason wierzy w człowieka, a komunista wierzy tylko w partię, w państwo.

  To dlatego kościelna masoneria zinfiltrowała Kościół. Kościoła nie da się zniszczyć od zewnątrz. Prześladowania zewnętrzne służą tylko jego wzmocnieniu. Krew męczenników jest nasieniem Kościoła, jak przypomniał nam Tertulian. Kościelna masoneria jest masonerią, która przeniknęła do Kościoła z zamiarem obalenia go od wewnątrz przez kwestionowanie wszystkich tradycyjnych doktryn i przerobienie Kościoła na obraz i podobieństwo człowieka.

  To kard. Stefan Wyszyński ostrzegł w czerwcu 1963, że „Nie boimy się komunistów. Co napawa nas udręką jest spektakl fałszywych braci”. Tutaj wielki kardynał ostrzegł przed tymi współczesnymi Judaszami, którzy, zamiast otwarcie atakować Kościół, chcą go zinfiltrować i spenetrować żeby wprowadzić i narzucić mu idee humanitarne, naturalistyczne i nietradycyjne.

  A zatem, choć Franciszek pokazał, że nie będzie słuchał ani dialogował z katolikami lojalnymi wobec odwiecznej nauki Kościoła, że nie „ugnie się” przed „ultra konserwatystami”, to widzimy kogo słucha: „Sodomitów i innych zdecydowanych na zniszczenie Kościoła” [Sodomites and others committed to the Church’s destruction. – poniżej] Złych ludzi którzy chcą by nauka Kościoła zgadzała się z nauką świata.

  http://lasalettejourney.blogspot.com/2016/07/for-know-that-there-are-priests-being.html

 4. JO said

  „Na kogo można liczyć, aby uratować nasz Kościół? Nie na naszych biskupów, naszych kapłanów ani członków zakonów. To wasze zadanie, ludu wiernego! Pan Bóg dał wam rozum, oczy i uszy, abyście uratowali Kościół. Wasza misja to pilnować, aby wasi kapłani zachowywali się jak kapłani, biskupi jak biskupi, a zakonnicy jak zakonnicy!”

  Sługa Boży Fulton John Sheen

  https://gajowka.wordpress.com/sw-tradycja/

  TO MY WIERNI MAMY URATOWAC KOSCIOL NASZYM DZIALANIEM w Wierze Swietej.

  1. Wspomagajmy wszelkimi srodkami Tradycyjnych Ksiezy Posluge
  2. Uczmy sie naszej Wiary, poglebiajmy wiedze o niej, o zyciu…:
  https://gajowka.wordpress.com/jaktak-walczyc-indywidualnymi-dzialaniamilista-dzialan/
  3. Organizujmy sie w Rodznie, Rodach w kolo Ksiezy Tradycyjnych a potem laczmy dzialania takich grup z innymi grupami.
  4. Wspomagajmy sie nawzajem NIEDOPUSZCZAJAC do tego by pomiedzy nami byl ZYD „Posrednik”…


 5. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/jaktak-walczyc-indywidualnymi-dzialaniamilista-dzialan/

 6. Boydar said

  „… W samym zaś znowu Kościele trzymać się trzeba silnie tego, w co wszędzie, w co zawsze, w co wszyscy wierzyli …”

  To nie jest najszczęśliwsza konstrukcja przekazu, choć oczywiście prawdziwa i słuszna. Aczkolwiek to nie okoliczność że „wszyscy wierzyli” (nie wszyscy zresztą) jest argumentem za słusznością. Argumentem jest wyłącznie Słowo Pańskie (Ewangelia) i to co z Niego pośrednio i bezpośrednio wynika czyli Tradycja.

 7. Greg said

  .https://www.youtube.com/watch?v=7Vylhh9Va_s

Sorry, the comment form is closed at this time.