Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  żyd z długim nosem o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  walerianda o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  walerianda o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Abp Gądecki akceptuje ukraiński rewizjonizm?

Posted by Marucha w dniu 2016-07-18 (Poniedziałek)

Chcą nas skłócić, ale Polacy i Ukraińcy powinni iść drogą przebaczenia – powiedział zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego (UKGK) abp Światosław Szewczuk w słowie do abp. Stanisława Gądeckiego, gościa ogólnokrajowej pielgrzymki grekokatolików do sanktuarium maryjnego w Zarwanicy na Podolu.

– Chcą nas skłócić, rozjątrzyć rany przeszłości, ale my chcemy iść razem drogą, wskazaną nam przez św. Jana Pawła II, który wezwał Ukraińców i Polaków do określenia swej pamięci historycznej i do zaleczenia ran przeszłości przez wzajemne przebaczenie – mówił abp Szewczuk.

Zwierzchnik UKGK zaznaczył następnie, że grekokatolicy ukraińscy modlą się w sposób szczególny za Sejm polski w tym tygodniu, aby politycy „przez jakieś niewłaściwe sformułowania” nie zniszczyli sprawy pojednania polsko-ukraińskiego, które nasze Kościoły tworzą wspólnie już przez wieki i idą razem naprzód.

Krótko mówiąc, abp Szewczuk wraz z wiernymi będzie się modlił, aby Sejm polski nie przyjął ani uchwały, ani już tym bardziej ustawy zawierającej w treści słowo „ludobójstwo” w odniesieniu do Rzezi Wołyńskiej.

Nietrudno zauważyć, że postawa ta niewiele ma wspólnego z postawą chrześcijańską. Zauważmy, że abp Szewczuk nie modli się za Ukraińców, aby już nigdy nie powrócili do zbrodniczej ideologii Doncowa, Szuchewycza i Bandery, co obecnie czynią, ale za polskich parlamentarzystów, aby przypadkiem nie nazwali oficjalnie zbrodni po imieniu.

Zresztą kościół ukraiński – i należy to stwierdzić wyraźnie, chociaż z wielkim smutkiem – jest zaangażowany w propagowanie neobanderyzmu. Co więcej księża grekokatoliccy się nawet z tym nie kryją, swobodnie umieszczając w internecie filmiki, na których wraz z młodzieżą śpiewają banderowskie piosenki.

W tym kontekście zupełnie niezrozumiała jest postawa Abp Gądeckiego. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski nie tylko że nie przywołał ukraińskiego hierarchy do porządku, ale udawał, że nic się nie stało. Zaznaczył ponadto, że spotkanie to było wielkim umocnieniem wiary „a my, Polacy i Ukraińcy, jesteśmy braćmi”.

Przewodniczący Episkopatu stwierdził, że historia stanowi dla narodu jego wielkie dobro, na tyle na ile pozwala patrzeć z optymizmem w przyszłość i pozwala wydobywać z samej siebie dobro.

– Z historii naszych narodów można by wydobywać wiele tytułów do kłótni, ale to nie ma sensu, ponieważ nowe pokolenia nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za przeszłość – powiedział, jakby zupełnie ignorując fakt, iż na Ukrainie neobanderyzm rozwija się w tempie zastraszającym, a brak reakcji wcześniej czy później zaowocuje kolejną rzezią.

– Trzeba budować przyszłość na prawdzie i na dobru oraz wydobywać z historii to, co służy dobru przyszłemu – zaznaczył.

Cóż przewodniczący KEP najwyraźniej zapomniał, że jeżeli nie pamiętamy historii, to popełniamy te same błędy, co nasi antenaci. Postawa zarówno jego, jak i wielu innych polskich hierarchów kościelnych zwyczajnie przeraża. Ludobójstwo bowiem może się powtórzyć, bo powraca banderyzm, jak zatem takie postępowanie może służyć dobru, co usiłuje nam wmówić?

Arcybiskup przypomniał, że „dzisiaj w Polsce możemy gościć i jesteśmy z tego dumni, około miliona Ukraińców, którzy przybyli do nas w poszukiwaniu pracy i – jak słyszę od przedsiębiorców – gdyby ich nie było, wiele przedsiębiorstw by upadło”.

Zapomniał jednak, że ponad 2 mln Polaków wyjechało zagranicę za chlebem i to dlatego polscy przedsiębiorcy mają problem z zatrudnieniem. Nie mówiąc już o tym, że Ukraińcy częstokroć otrzymują niższe stawki wynagrodzenia niż Polacy i godząc się na takie warunki odbierają de facto Polakom pracę.

Na zakończenie liturgii odczytano komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski do wszystkich Polaków w sprawie stosunków polsko-ukraińskich. Pielgrzymka odbyła się w dniach 16-17 lipca z udziałem ok. 140 tys. wiernych.

Źródło: KEP
http://prawy.pl

Komentarzy 27 do “Abp Gądecki akceptuje ukraiński rewizjonizm?”

 1. Yah said

  Nawet szkoda komentować, tym bardziej, że to nie jest już od dawna Kościół.

  Ci z nas, którzy byli za młodzi by widział na własne oczy zmiany SW II mogą teraz prześledzić takie same zmiany wprowadzane na siłę w kościele prawosławnym. Ta sama obojętność większości duchownych, przymykanie oczu i udawanie, że nic się nie dzieje i tom wszystko dla dobra kościoła,

  .https://bractvospasa.wordpress.com/2016/07/16/na-swietym-athosie-rozpoczely-sie-przesladowania-prawoslawnych-mnichow/

 2. NICK said

  Khazaria Magna.

 3. cóż tu komentować, zgroza….każdy odpowie sam przed Bogiem za swoje zachowanie, będzie się działo!!!
  http://dziennik.artystyczny-margines.pl/przedstawiciele-kosciola-greckokatolickiego-a-rzez-polakow/

 4. Kojak said

  Droga przebaczenia, powiada ta kreatura bedaca zwierzchnikiem niejaki Szewczuk ! Zdegenerowany lajdak , lze jak zalgany pies ! Zeby przebaczyc grzechy trzeba stanac w prawdzie ! Szczerze jej wyznac ,zalowac za nie , zadoscuczynic i naprawic szkode ! Tak mowia podstawowe zasady chrzescijanstwa ! Ktore te rzeczy nastapily z jego strony i jego kosciola ? ZADNE ! Wziac tylko i trzasnac w ten bezczelny leb ! Abp Gadecki ? No coz kolejny upadek polskiego kosciola ! Kim sa ci rzekomo polscy hierarchowie polskiego kosciola ? O tym Gadeckim powiadaja ze to Zyd ,nie dziwota wiec ze takie politykierstwo uprawia To jest jeszcze wina ..naszego ,,papieza JP II Byl on na Ukrainie z pielgrzymka i calkowicie i totalnie zignorowal zbrodnie UPA i role Cerkwi Grekokatolickiej w tych zbrodniach ! Nie zrobil absolutnie nic w tym temacie a mogl wiele !

 5. za: http://www.naszdziennik.pl/wp/64667,mozemy-budowac-przyszlosc.html

  Z wielce błogosławionym ks. abp. Światosławem Szewczukiem, arcybiskupem większym kijowsko-halickim, głową Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, rozmawia Piotr Falkowski

  Czy polskie doświadczenia, duchowość, tradycja obywatelska i polityczna mogą czegoś nauczyć Ukrainę?

  – Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Episkopatowi Polski, który skierował do mnie i do naszych wiernych list z wyrazami solidarności Kościoła rzymskokatolickiego Polski z naszym Kościołem i naszym społeczeństwem. I wspiera nas swoją modlitwą. Chciałbym też podziękować polskim parlamentarzystom za obecność na Majdanie i wszystkim Polakom za wyrazy sympatii i zainteresowanie tym, co się dzieje na Ukrainie. To ciekawe, że rok 2013, który nie był łatwy w stosunkach polsko-ukraińskich, zakończył się takim optymistycznym polsko-ukraińskim momentem pojednania społecznego, wspólnego projektu rewolucji europejskiej na wschodzie Europy. Jestem bardzo wdzięczny Polakom. Dla nas, szczególnie katolików, Polska i rola polskiego Kościoła jest wzorem zaangażowania społecznego. Chciałbym przypomnieć rolę Kościoła w powstaniu „Solidarności” w Polsce, na początku procesu społecznej transformacji.

  Ksiądz Arcybiskup przez pewien czas pełnił posługę w Argentynie.

  – Zostałem mianowany biskupem w wieku 38 lat. Przez cały rok byłem najmłodszym katolickim biskupem na świecie. Wysłano mnie do Argentyny, żebym opiekował się naszą eparchią w Buenos Aires, która jest sufraganią arcybiskupstwa (łacińskiego) Buenos Aires. To znaczy, że ks. kard. Jorge Bergoglio był tym biskupem, człowiekiem i przyjacielem, który nauczył mnie, co to znaczy być biskupem w Argentynie. Można powiedzieć, że wziął mnie za rękę i poprowadził po torach mojego życia i posługi w Argentynie. Nasze relacje były i są bardzo ciepłe. (…) Papież, mój pierwszy nauczyciel posługi biskupiej, jest teraz wzorem, jak być pasterzem nie tylko diecezji, ale całego Kościoła.

  więcej: https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/09/17/cala-ta-syjonistyczna-zgnilizna/

 6. Ehze said

  KOGO z KIM sklocic, panie Szewczuk ?
  Polakow z banderowcami i UPAincami (banderowcow i UPAincow z Polakami) ?
  A banderowcy i UPAincy sami sie z Polakami nie skocili jak ich rzneli setkami tysiecy?
  Chyba, ze to rzniecie moznaby nazwac ( i pewnie doczekamy tego, ze sie w koncu tak to nazwie) wielka zgoda i przyjaznia.

 7. Maha said

  „Trzeba budować przyszłość na prawdzie…..” Abp dobrze powiedział : na PRAWDZIE i dlatego właśnie należy CAŁĄ PRAWDĘ o ludobójstwie Polaków na Wołyniu skrupulatnie upublicznić. No chyba że znamy inną definicję tego słowa ale to chyba wtedy chodzi o tę „prawdę” co to jak dupę każdy ma swoją…….
  Uważam że to nie było zwykłe ludobójstwo, tylko Ludobójstwo Ze Szczególnym Okrucieństwem i tak powinno być nazywane w dokumentach, książkach do historii itp.!

 8. Podolanka said

  Polecam arcybiskupowi Gądeckiemu ten krótki wykład,

  Dr Lucyna Kulińska czujemy się zdradzeni przez PiS.
  Ukraiński szowinizm!

  A przebaczać, to niech łaskawca Arb Gądecki przebacza za swoje krzywdy, jeśli jakieś otrzymał od „braci” ukraińskich.

  Jest napisane,,, „lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi”,,, swój drugi,,, a nie cudzy!

  Zatem, może łaskawca Arb Gądecki zostawi w spokoju ofiary ludobójstwa.

  Na marginesie zauważyć należy, jak to wszyscy garną się do przebaczania Ukraińcom za bestialskie mody na Polakach zupełnie nie pytając o to ofiary ludobójstwa, i ich ocalałe, i obolałe rodziny.

 9. Ziutka said

  Aż się włosy jeżą na głowie.

  Nauczyciel warszawskiego gimnazjum opowiada takie zdarzenie jakie miało miejsce w jego szkole – „nie docenił siły zbrodniczej ideologii Dmytra Doncowa, w którą duża część ukraińskiej inteligencji niegdyś uwierzyła i utworzyła OUN, UPA, by wymordować ok. 200 tys. Polaków.
  Jakby skruszony, zaczął mi mówić, czego sam doświadczył. Otóż po zakończonej lekcji podszedł do szafki uczniów, w których trzymają oni swoje osobiste rzeczy, czasami książki, podręczniki, zeszyty. I szafki te są otwarte. Każdy może zobaczyć, co one mieszczą. I mój przyjaciel zobaczył rzeczy, które go poraziły. Powiada mi: – Wyobraź sobie, co ja widzę? Zdjęcie polskiej flagi przekreślone mazakiem.
  Drugie zdjęcie, na którym widnieje godło Polski, orzeł biały, zbryzgane farbą i poszarpane, a na czoło wysuwa się czerwono-czarna flaga ukraińskich nazistów z czasów wojny oraz portret Stepana Bandery. Własnym oczom nie wierzę – chwyta się za głowę – Podchodzimy do ucznia, do którego ta szafka należy i pytam go, co to wszystko znaczy. A on hardo mi odpowiada: – Jak to co? To kawałek Ukrainy. Ja jestem Ukraińcem i trzymam tam narodowe skarby – tak mówi. – Te skarby? – dopytuję. – Banderę i czerwono-czarną flagę? – Tak – odpowiada bez wahania – to są nasze symbole. Symbole wolnej Ukrainy. Nienawidzę Polski. Polska okupowała Ukrainę. Moją stolicą jest Kijów, a nie Warszawa. – Ale przecież uczysz się w polskiej szkole, w Warszawie!? – z niedowierzaniem ciągnę. – To chwilowa sprawa. Wykorzystamy was, pokończymy studia i wyjedziemy do swojej ojczyzny – już mówi w liczbie mnogiej. – A poza tym, w jakiej tam polskiej szkole? – butnie rzuca. – Niedługo przyłączymy was do Ukrainy. I będziemy wielkim państwem. Mogę panu pokazać mapy, na których wyraźnie widać, jak wielka jest Ukraina. A jak przyłączymy Kraków i Warszawę, będzie jeszcze większa. Mogę panu przesłać emailem filmy o prawdziwej i wielkiej Ukrainie. – Nauczyciel tego słuchał ze zdumieniem, a uczeń na jego oczach wyciągnął z kieszeni niebiesko-żółtą opaskę i nałożył na rękaw. – Widzi pan, jestem Ukraińcem – powiedział. – I co ja mam teraz z tym zrobić? – pyta mój przyjaciel. – Ta sytuacja rozłożyła mnie na łopatki – powiada. – Zrozumiałem, że twoje przestrogi – mówi do mnie – nie są wyssane z palca.”
  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/4130-stanislaw-srokowski-hodujemy-weza-na-wlasnej-piersi

 10. Bronisław said

  Re: 4. Wypowiedź Pana, Panie Kojak jest niestety potwierdzeniem, dostrzeganej coraz wyraźniej, a bardzo przykrej i przygnębiającej sytuacji, jaka zaistniała tak w całym Kościele Powszechnym, jak i Kościele Chrystusowym w Naszej Polskiej Ojczyźnie!!! Zapowiedziana ona jednak została zdecydowanym ostrzeżeniem, a które dał Nam przecież i na które Nas uczulił, Sam Nasz Mistrz Jezus Chrystus: „Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach” (Mt 7, 15-16).!!!
  Prądy modernistyczne, zaczęły wnikać – jak wiemy – do Naszego Kościoła coraz intensywniej wraz pojawieniem się Odrodzenia. Zrodziło to wpierw Protestantyzm, dwa wieki później powstała Masoneria, z kolei Iluminaci w 1776 roku. Brak wystarczającej czujności i zdecydowania doprowadziło do wniknięcia do wnętrza Kościoła, a zwłaszcza Jego Władz „drapieżnych wilków”, czego obecnie („ich owoców”) powszechnie doświadczamy!!! I tak coraz powszechniej słyszymy, iż ni stąd, ni zowąd, że jesteśmy „judeochrześcijanami”?!!! Tylko Zły mógł Nam coś takiego urządzić?!!!
  Nie traćmy jednak Nadzieji Panie Kojak, Chrystus pokonał księcia tego świata i unicestwić Kościoła nie potrafi!!!
  Pozdrawiam serdecznie Pana, Panie Kojak oraz życzę owocnej pracy i dobrego zdrowia! Króluj Nam Chryste!!!

 11. Piszę więc jestem said

  Jako Polak-Katolik stawiam sprawy inaczej:

  lucyferianizm może zaszkodzić tylko tyle, ile przyzwolę,

  Ja osobiście!

  Będąc Polakiem, nic mnie nie zastraszy,

  bo strach to narzędzie judaszy, demonów pachołki straszą,

  Rycerz nie zna strchu, on wie, gdzie prawda,

  bez niej,

  sensu nie ma – nic!

 12. Boydar said

  „… Źródło: KEP …”

  Powinno być „na motywach haggady” czyli „komunikatu” KEP. A rzeczywistym źródłem jest artykuł Pani Anny Wiejak.

  http://prawy.pl/34322-abp-gadecki-akceptuje-ukrainski-rewizjonizm/

 13. JO said

  ad.5.

  +++

  +++
  https://polakortodoks.wordpress.com/2016/07/17/blogoslawienstwomodlitwa-ekscelencji-biskupa-ryszarda-williamsona-za-rosje/#comments

 14. JO said

  Biskup – Stanisław Gądecki – Hartmann – pochodzenie żydowskie

  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=8&t=24829

  ——————————————————– =
  Czyli Spotkanie Zyda Rabina z JudeoPosoborowia z Zydem Rabinem Sekty zydowskiej utworzonej przez JPII – zwana Ukrainskim Kosciolem, by utworzyc Judeopolonie ( od morza do morza..:)))= Chazarie na ziemiach naszych Ojcow.

 15. hartford said

  JUz raz biskupi wyskoczyli z „przebaczamy i prosimy o przebaczenie” . W czasie wojen z zakonem krzyzackim papieze zawsze popierali zakon . W 1444 zginal mlody polski krol podpuszczony przez nuncjusza papieskiego aby zerwal rozejm z Turcja . i wiele innych faktow ktore swiadcza o rozbieznych interesach narodu i „biskupow „

 16. Toidi said

  KOGO z KIM sklocic, panie Szewczuk ?

  Polaków z Polakami. To jasne.

 17. Jan said

  https://gloria.tv/article/EWGR7mbnGPj35Mp9XUDf6sEvP

 18. Marucha said

  Re 8:
  Dr Kulińska czuje się „zdradzona przez PIS”….
  Mgr Debilski czuje się zdradzony przez złodzieja, który drugi raz go okradł i jeszcze nasrał na środku dywanu.

 19. Yaxa said

  „… Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski nie tylko że nie przywołał ukraińskiego hierarchy do porządku, ale udawał, że nic się nie stało. Zaznaczył ponadto, że spotkanie to było wielkim umocnieniem wiary „a my, Polacy i Ukraińcy, jesteśmy braćmi”…”. Nieco w biblijnym stylu to braterstwo: jak Abel z Kainem…

 20. Edward said

  W ramach obchodów dnia Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, które miały miejsce w dniach 16-17 lipca, przed cudownym obrazem Matki Bożej Berdyczowskiej ludzie modlili się o pokój i zakończenie wojny na Ukrainie.
  Wiceminister spraw zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej Jan Dziedziczak podziękował mieszkańcom miasta za utrzymanie w należytym stanie budynku szkaplerza, a także wypowiedział się na temat wsparcia całego narodu ukraińskiego w związku z wydarzeniami na wschodzie Ukrainy.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/6913-tysiace-pielgrzymow-z-pieciu-krajow-modlilo-sie-o-pokoj-na-ukrainie.html

  Siły Zbrojne Ukrainy nadal otrzymują materialno-techniczną i humanitarną pomoc od rządów krajów partnerskich.
  Poinformowała o tym, podając konkretne liczby dotyczące krajów-sojuszników i partnerów, rzecznik Ministerstwa Obrony płk Oksana Hawryluk,
  USA – 111 mln USD
  Kanada – 23,5 mln USD

  POLSKA – 6,5 mln USD

  Australia – 4,5 mln USD
  Wielka Brytania – 4,5 mln USD
  Chiny – 3,4 mln USD
  Słowacja – ponad 1 mln USD
  Turcja – 1 mln USD
  Norwegia – 630 tysięcy USD
  Francja – 600 tysięcy USD
  Holandia – 500 tys. USD
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/6888-kto-czym-i-na-jaka-kwote-pomogl-silom-zbrojnym-ukrainy.html

 21. Madzia said

  Fałszywe miłosierdzie – Odstępstwo w Kościele – fragmenty wykładu ks. Pawła Murzińskiego z dnia 08.02.2016 r.
  Kapłan i prorok błąkają się nie wiedząc o co chodzi. To są przewodnicy ślepi …

 22. Lily said

  Re 14;JO
  Dlatego Panie JO,od biskupa w gore wszyscy
  paraduja w JARMULKACH.
  W III.R.P,nie tylko duchowni,ale swieccy urzednicy paradowali,i paraduja w nich.
  Pionierem tego,byl”wielki Polak”,”gorliwyKatolik”,
  i ” najwiekszy patriota”. Mamy w Polsce
  KULT jego. W takich czasach przyszlo nam zyc.

 23. Drodzy Bracia i Siostry !

  Zakończyło się zgromadzenie lokalnych cerkwi prawosławnych, które uzurpuje sobie prawo do nazywania się Wielkim Soborem lub Soborem Pan-prawosławnym tudzież Wszech-prawosławnym . Pomijając, że wyszło z tego zboryszcze , a nie Sobór to zdezorientowani wierni prawosławni zadają pytanie co to było , jakie są decyzje, co robić….? My jako BractvoSpasa zachęcamy do sięgnięcia i przeczytania poniższych artykułów, aby troszkę można było spojrzeć realnie na owoce tego zgromadzenia oraz ukryte drugie i trzecie dno. To co zrobili na tym zboryszczu, to na pewno zaczęli jakieś „dzieło” demontażu i podmiany prawosławia. Ludziom w cerkwi PAKP są czytane jakiejś wątpliwej maści posłania o tym jak ci , którzy tam się zgromadzili zaświadczyli o jedności prawosławia ( jakiej jedności?) oraz jakieś ekumeniczne brednie pod płaszczykiem miłości do bliźniego i dialogu o ekologicznym kryzysie etc….
  Podejrzewamy , że sami ci co pisali te posłanie nie wierzą i nie utożsamiają się z tym co tam zaszło. Niemniej jednak ponoszą i będą ponosić odpowiedzialność przed Bogiem za to co tam zrobili, a tym samym przed swoimi wiernymi. Nie poruszono żadnych spraw ważnych dla Prawosławia i realnie czekających w przestrzeni na uregulowanie i odniesienie się. Czym było to zgromadzenie ? Trzeźwo myślącemu i zainteresowanemu prawosławnemu wiernemu nie trudno będzie odpowiedzieć i widzieć owoce tegoż zboryszcza.
  Miał być Sobór, a wyszło zgromadzenie/zboryszcze nie mające ni mocy kanonicznej ni ortodoksyjnej ni soborowej ni…… itd. itd. itd.

  tu więcej https://bractvospasa.wordpress.com/2016/07/19/zgromadzenie-zwane-wielkim-soborem/

 24. rdest said

  O przebaczaniu ciekawy wywód prof.Pazia, p.t. „Przebaczyć nieprzebaczalne ?”
  >https://www.youtube.com/watch?v=n7tFWIZI7eI

 25. RomanK said

 26. Yah said

  Ad 23

  Panie Gajowy proszę dać to na główną, to ważne.

 27. Marucha said

  Re 26:
  Dopiero po południu.
  Dziś muszę trochę wejść w real.

Sorry, the comment form is closed at this time.