Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Kombatanci z Krakowa przeciw honorowaniu szkalującej Polaków białoruskiej noblistki

Posted by Marucha w dniu 2016-07-18 (Poniedziałek)

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zaapelowało do władz Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa o rezygnację z honorowania Swietłany Aleksijewicz przy pomocy tabliczki przymocowanej do jednej z ławek na Plantach.

Powodem jest wypowiedź literatki, która stwierdziła, że najgorzej ze wszystkich narodów Europy Żydów traktowali Polacy.

„Odebrać ławeczkę białoruskiej noblistce” – tytułują swoją odezwę przedstawiciele organizacji pisząc dalej, że „Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się z prośbą do władz miasta Krakowa o zdjęcie z ławeczki na Plantach tabliczki honorującej Swietłanę Aleksijewicz”. [Sami ją chyba możecie zdjąć… – admin]

„Powodem naszego apelu jest fakt, że białoruska laureatka literackiej nagrody Nobla powiedziała podczas spotkania z czytelnikami w Nowym Jorku, że Polacy najgorzej ze wszystkich traktowali Żydów w czasie II wojny światowej, a księża wprost na kazaniach mówili: zabij Żyda” – zwraca uwagę w swoim apelu POKiN.

„Na to zniesławiające ogół Polaków kłamstwo właściwie i adekwatnie zareagowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczając, że tego rodzaju stwierdzenia nie mają pokrycia w faktach i są wybitnie niesprawiedliwe oraz krzywdzące dla Narodu Polskiego oraz przypominając, że podczas II wojny światowej karą wymierzaną przez okupacyjne władze niemieckie dla tysięcy Polaków, w tym wielu polskich bohaterskich duchownych ratujących Żydów, była kara śmierci” – czytamy w piśmie organizacji kombatanckiej.

„Ponieważ Swietłana Aleksijewicz nie wycofała się ze swoich haniebnych słów, ale potwierdziła je w wywiadzie dla Rzeczpospolitej mówiąc, że odpowiedzialność za pogromy Żydów ponoszą nie tylko faszystowscy prowokatorzy, ale i Polacy, którym płacono z to wódką, chlebem oraz cukrem, w pełni uzasadnione jest pozbawienie jej zaszczytu w postaci posiadania ławeczki swojego imienia w Krakowie” – nawołuje Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie.

Apel w imieniu organizacji wystosował rzecznik POKiN, dr Jerzy Bukowski.

MWł
http://www.pch24.pl

Przypominam, że prezydent Łukaszenka bardzo wstrzemięźliwie odniósł się do przyznania Nagrody Nobla Swietłanie Aleksijewicz i nie spieszył się z gratulacjami.
Admin

Komentarze 34 do “Kombatanci z Krakowa przeciw honorowaniu szkalującej Polaków białoruskiej noblistki”

 1. AlexSailor said

  Pieprzenie.
  Za suką powinien być wydany list gończy i prośba do JE Łukaszenki o wydanie ścierwa.
  Później sąd i do pierdla.

  A nie „ławeczka”.

 2. Olo said

  Jaka tam z niej Białorusinka? Od razu bije po oczach chazarski talmudyczny małpi ryj. Niech najpierw zrobi sobie operację plastyczną, to może jakiś naiwny ciemniak uwierzy Chazarscy żydzi mogą sobie udawać Białorusinów czy polskich patriotów, ale i tak zdradzają ich azjatyckie pyski. Szkoda że Pan Gajowy nie zamieścił zdjęcia z bliska i na wprost, co by wszyscy czytelnicy Gajówki od razu wiedzieli o co chodzi. Koło Słowianina to ona nawet nie stała w kolejce w sklepie.

 3. Siekiera_Motyka said

  „[Sami ją chyba możecie zdjąć… – admin]”

  Tak jest Panie Gajowy.

  Oto jak one wyglądają

 4. Siekiera_Motyka said

  Ad. 2 – Najlepsze jakie znalazłem

  Wiedziała gdzie trzeba co powiedzieć by podziękować za Nobla.

  „Laureatka literackiej Nagrody Nobla Swietłana Aleksijewicz, podczas nowojorskiego spotkania z czytelnikami, oznajmiła, że Polacy najgorzej ze wszystkich narodów traktowali Żydów, a w zagładzie pomagali nawet księża. Przyznała, że swoją wiedzę czerpie m.in. z książek “znajomego, polskiego dziennikarza”. Kogo? Nazwisko nie padło.”

  .http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/ksieza-wprost-na-kazaniach-mowili-zabij-zyda

 5. La Reine Toronto said

  ad 4: jak zwykle one ‚te noblistki’ zakrywaja uszy bo wlasnie uszy dlugie i dluzsze niz nos zdradzaja to towarzystwo. Prosze sobie popatrzec i posmiac sie …tego nie da sie zmienic ….

 6. Olo said

  Ad. 4. Bardzo dziękuję. Stuprocentowa. Niektórzy Polacy mogliby sobie pomyślec, że to jakaś Białorusinka wyjatkowo nas nie lubi, a to tylko pospolita chazarka. Każde polskie dziecko powinno mieć w domu prywatne lekcje antropologii. Rozpoznawanie chazarów podszywających się pod Słowian bardziej przyda się w życiu niż sinusy i cosinusy. A jedno zdjęcie więcej powie niż wygłaszanie całych referatów.

 7. Tomek said

  Ta pani otrzymała ww nagrodę w zamian za oczernianie polski na arenie międzyżydowskiej.

 8. Dictum said

  Faktycznie gęba chazarsko-ukraińska. Zresztą bez specjalnych studiów nad fizjonomią, te typy same się zdradzają, skąd ich korzenie, właśnie takimi wypowiedziami.
  A dzisiaj Nobla w konkurencjach dowolnych (czyli nienaukowych, gdzie liczy się ścisła wiedza) dostają tylko „prawidłowo” gardłujący.

  W kółko huzia na Polaków, ale jakoś nad tą współpracą o tej współpracy żadne podobne tej babiej indywiduum nie ubolewa.

 9. Anucha said

  A w Palestynie chazary biją semitów!

 10. Świętopełek said

  To żydówa banderówa od Romaszewskiej.

 11. Anucha said

  Jaki klangor, wrzask, rwetes,kociokwik,rejwach,tumult,jazgot,kakofonia,pisk,skowyt,wycie,jęk,raban,harmider,granda, na całym świecie po wywiadzie jakiego udzieliła pani Anna Zalewska dla „stokrotki”.
  Boją się tej ekshumacji jak diabeł święconej wody.

 12. Hulsz said

  Bialorusinka z niej jak z koziej dupy trabka.Smierdzi zydowa na kilometr.

 13. Piskorz said

  RE 4…” oznajmiła, że Polacy najgorzej ze wszystkich narodów traktowali Żydów, ” NO CZY NIE KŁAMLIWA SUKA..?! Co za blać…

 14. peacelover said

  Placa jej, to gada . az je ktos pozadnie w pysk da…!!

 15. cadyk z Radomska said

  „powiedziała podczas spotkania z czytelnikami w Nowym Jorku, że Polacy najgorzej ze wszystkich traktowali Żydów w czasie II wojny światowej, a księża wprost na kazaniach mówili: zabij Żyda”….cwana suka, wie gdzie garbate nochale znad Potomaku konfitury trzymają i jak sie do nich dobrać:)

 16. Dziadzius said

  w demokratycznym spoleczenstwie kazdy powinien miec prawo do swoich wypowiedzi ale nie PRAWO do klamstwa. Jezeli ta osobka glosi publicznie te swoje wypowiedzi to powinna tez i przedstawic odpowiednie dowody a jezel nie to powinna byc jakas powazna kara za szkalowanie czy jednej odsoby czy narodu.–Mosad to robi od lat to czmu i nie my???

 17. NAWED na NOBLA to cale towarzystow n....alo, wszytko obrocili w NICOSC. said

  NAWED na NOBLA to cale towarzystow n….alo, wszytko obrocili w NICOSC.

 18. Regina said

  Do czego służą nagrody Nobla,wszyscy dobrze wiemy. Poradziłabym tej kłamliwej kobiecie, aby zajęła się swoimi sąsiadami Ukraińcami. Jak traktowani byli Zydzi przez banderowców, wszyscy dobrze wiedzą. Jakoś nikt o tym nie mówi i książek nie pisze. Aby było śmieszniej, beatyfikował Bandere na bohatera narodowego- Zyd Poroszenko.Dziwne,że nie miał żadnych oporów. Widocznie dla Zydów geszeft jest ważniejszy,niż jakiś tam holokaust.

 19. Asyria said

  W oryginale ten herb miał napisy w języku rosyjskim, białoruskim, hebrajskim i polskim

  Lata 1937–1938
  Komentarz jest zbyteczny, chyba?

 20. NC said

  Panieńskie nazwisko matki, Eugenii (po mężu) Aleksiejewicz jest nie do odnalezienia, wnoskuję więc, że mamełe musiała być de domo n.p. Grosssss, na co wskazuje zreszta jednoznaczny wygląd delikwentki.

 21. NOBEL = ZERO said

  MIERNOTA beznadzieja dostala GOTOWKA BY SZCZEKAC KLAMAC LZYC i ujadac jak suka na lancuchu WSTYD, nawed NOBLA zesmrodzila ta lichwiarska stonka.

 22. Marucha said

  Literacki Nobel od dawna jest bezwartościowy.

 23. Pokojowego Nobla dają w kołysce

 24. Ehze. said

  Jak by sie jeszcze ktos nie zorientowal KTO, KIOMU I ZA CO przyznaje nagrody Nobla w dziedzinie „literatury” oraz „pokoju”, to:
  najwyzszy czas sie przebudzic. misie drogie.

 25. La Reine Toronto said

  ad 22 tak wlasnie zdewaluaowano Nobla …miernoty zydowskie dostaja wynagrodzenie za ujadanie przeciwko gojom….

 26. RomanK said

  Wybierzcie mnie na Przewodniczacego Komitetu Nagrody Nobla-
  i nie wazne kto ufunduje nagrody!,,i za co:-)))))

  /_/ Roman Kafel

 27. Piszę więc jestem said

  Czyli, jakby, można powiedzieć, NOBEL był kiedykolwiek

  nobilitowanością ku mądrościom?!

  W odniesieniu do Krzyża Chrystusowgo, był Nodel czymś?

  Oto DelMax dzisiejszych myśleń, bezrefeksjnych upławów . . .

  Owszem, były takie czasy, gdy nagrody dostawali dobrzy, chrześcijańscy pisarze.
  Admim

 28. peacelover said

  …byla nagroda Nobla,…..

  teraz jest nagroda jobla !!!!

  unn …. ka ka … uju !!! …. jobla !!! …. jobla ….!!!

 29. Bezczelne ataki na Polskę

  .https://youtu.be/SOzRhjrdIWw

 30. Lily said

  Re 29;Dziewczyna Troi
  Ten osobnik,jest pro-Kaczynski,pro-Pisowski,
  znaczy to, niewiarygodny dla mnie.
  Prosze mi wybaczyc,ale to jest moja osobista
  opinia.

 31. Lily said

  Re 8;Dictum
  Nasz bohater Pan Jerzy Laudanski,zostal oskarzony,i uwieziony za”wspolprace z okupantem”.Tymi ktorzy oskarzyli,i uwiezili
  Pana Jerzego,byli ludzie,zainstalowani w
  Polsce przez Stalina,czy mozna ich nazwac ludzmi?.Wedlug mnie NIE.
  Powoli zaczynamy sie dowiadywac,kto tak
  naprawde wspolpracowal z naszymi okupantami.
  Stosuja taktyke,na „lap zlodzieja”,oskarzaja nas
  o wszystko co najgorsze,zeby sie wybielic.

 32. Yah said

  Ad 29

  Wygląda jak J. Beck, a Beck był ….. ach te oczy wszystko mówią ….co nie doktorku …

 33. Ad 30 Pani Lily
  Ależ wybaczam, gdyż na tym polega kultura człowieka że szanuje zdanie innych nawet odmienne od swojego :)))
  Dla wyjaśnienia powiem że tez nie mam jednoznacznych odczuć a po ostatnich występach z 11 tym lipca, jako dniu uczczenia ludobójstwa na Wołyniu ,bezkrytycznym wielbieniu banderowców i okradaniu Polaków na korzyśc ukraińskich oligarchów……na rozkaż USA i inwigilacją,
  obywateli pod pozorem walki z terroryzmem , podwyżkami dla rządu , dałam ten link raczej jako odpowiedź na ataki białoruskiej noblistki z rasy handlowej, oraz jako motyw do zastanowienia. Nad tym czy można być tak zakłamanym żeby mówić jedno. a robić drugie, niby pozornie za a jednak przeciw.
  Takie osoby jak pan na filmie mogą służyć jako „wentyl”,dla „uspokojenia społeczeństwa.
  ,

 34. Adam Ryglowski said

  Od wczora , rana idzie bicie piany o „ławeczkę” .
  Nie rozumiem – zacni emeryci / kombatanci – koniec bicia piany , tylko ławeczkę …. SZU … do Wisły .
  A potem wzorem niedościgłych niepodległościowców z USA ( ca 100 lat temu ) przyszykować beczkę ze smołą i trochę poduch .
  Wykąpać laureatkę , wytarzać w „puchu” , i puścić daleko od miasta.
  ….
  (Chyba ta pogoda uszkodziła mi dekiel )
  😦
  🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.